BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija - NIIS 9. DEO

Ići dole 
+90
Limited011
FatCat
beljic100
Zmark
Dragan11
Karlo
Nikollla
Kobe Bryant
adamm
Bond
draggon
Bojjan
Ivan2211
Aleks
Tom80
trind
Zeljko
Zrimi
Drasko
Bochek
Joca
Fmember
JMBR
BojanNS
zekapeka
Folio
MIlanNoviSad
Zexx
Aritmeticar
Voiceoflaw
flyer
Zeljko321
Motika
Sutra
philips1
Dragivoje
Dalaj Lama
Boza Belex
mr Bean
Dr.
Gocili
malecki
Fast
boban75
gaggii
Jovan I
Friz
Sahbaz
vladimir85
Al Kapone
Zwiebel
Ceras
LUMTDZOS
Popaj
Momir
Boranija
Roman Abramovich
tandaric
Teletrader
Jaca
Trade Now
Maca
Ars Vivendi
pepermint
gogloee
Sasuolo
Racunarko
vladimir1976
ivvan
Sneki
Fokus
MilanR
MORNAR
Dragot
Dragan555
Taliban
Jerry Springer
capriolo
Smile
MYSTIC021
Aca kurbla
Big Mile
Strbac
Tenerife
Frenky
Red max
govedinho
Taliano
Vladulns
Urosk
94 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
MilanR
VIP
VIP



Broj poruka : 136
Localisation : Nis
Points : 401
Datum upisa : 26.09.2012

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Icon_minitime5/6/2015, 11:27

uzgred... ,,nafta raste" ili ,,nafta pada"... ja nisam navikao da tako posmatram stvari... moze kad sednem u kafanu sa drustvom i kad cenim raspolozenje riba za susednim stolom, ovde mi se prevrce stomak od takvih varijanti...

Mozemo li bar empritijski, ako ne teorijski, da ustanovimo kopmlepsnu formulu po kojoj cena nafte utice na cenu NIIS-a?

ko je predlozi, za mene je kandidat za doktora nauka (bar 3 klase iznad dr Nebojse Stefanovica)
Nazad na vrh Ići dole
MilanR
VIP
VIP



Broj poruka : 136
Localisation : Nis
Points : 401
Datum upisa : 26.09.2012

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Icon_minitime5/6/2015, 11:30

izvinjavam se za greske u kucanju... bilo je brzinski
Nazad na vrh Ići dole
adamm
Member
Member



Broj poruka : 506
Points : 801
Datum upisa : 07.08.2012

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Icon_minitime5/6/2015, 14:22

Frenky ::
MilanR
Ti si se uplasio losih rezultata i u strahu su velike oci moras biti optimista  ,ovog meseca ce akcionari aikb dobiti novac od akcija koje prodaju koletu i deo tog novca ce doci na niis tako da meni deluje narednih 30 dana ide u korist niis-a . sesir


Da vidis u pravu si, sitni investitori ce dobiti dinare, a oni ionako uticu na cenu ove akcije izgleda, pa kako su kamatne stope u bankama niske, moze NIIS da ode gore, barem privremeno.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Icon_minitime5/6/2015, 15:09

adamm ::
flyer ::
Nafta je vani jučer i danas fino porasla....Danas bi mogli očekivati pozitivnu reakciju na NIS-u...

Pa NIS smanjuje proizvodnju domace nafte iz kvartala u kvartal i ucestvuje oko 4-tine u ukupnoj preradi. Ja ne vidim da ovo moze da raste, ako ne ulete strani investitori, pogotovo ako racunar ne pocne da kupuje. Ako nastavi ovakvo poslovanje, do kraja godine ja vidim ovu hartiju na ~450din.
Cini mi se da svako duva u svoja jedra. Oni sto nemaju NIIS bi ga sigurno kupili na 550 na primer a oni koji ga imaju spominju rast nafte, pad dolara, dividendu. A kao da je nemoguce da dividendu ukinu. Evo imam TGAS i kad je jedna akcija vredela oko 360-370 eura niko nikad nije isplatio ni dinar dividende. Ni sad kad je na 5-6 puta manja vrednost dividende jednako nema. Nikad je nije ni bilo. Realnost je da uvek moze i mnogo bolje i mnogo gore. Sto jel nemoguce da cena nafte opet bude 100$ ili da opet padne na 40$? Sve je to i realno i moguce. Mene zanima da li bi Bankrot Grcke ili eskalacija sukoba u Makedoniji (ili oba) mogao da na bilo koji nacin utice na pad vrednosti akcija na nasoj berzi? Recimo pad stranih ulaganja, pa pad zarada i samim tim smanjena potrosnja?
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1607
Points : 4721
Datum upisa : 04.06.2008

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Icon_minitime5/6/2015, 16:07

Smanjuju udeo domace nafte jer se ona ne isplati na ovim cenama, jeftinije je kupovati na trzistu.

Q2 ce opet iskazati gubitak, verovatno ne tako veliki kao u q1 ali ce biti gubitak.

Za one koji ne kapiraju o kakvim se kursnim razlikama radi: nafta se na berzama trguje ISKLJUCIVO za $ i to je problem ako $ raste a ti ih nemas vec moras da ih kupujes.... Sve ostalo sto se ovde pise u vezi s ovim su gluposti!
Cak i nafta iz Rusije se prodaje iskljucivo za $.

Tursji tok je zapao u corsokak Turci se naljutili sto je Putin genocid nad Jermenima tako i nazvao...
Turska pocela da uvozi tecni gas, mada je sve to skuplje od onoga sto im Rusi nude ako prihvate da grade gasovod zajedno.
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1607
Points : 4721
Datum upisa : 04.06.2008

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Icon_minitime5/6/2015, 16:15

MilanR ::


Mozemo li bar empritijski, ako ne teorijski, da ustanovimo kopmlepsnu formulu po kojoj cena nafte utice na cenu NIIS-a?

Mada nisam dr. da pokusam:
Ako imas svoje izvore, kao na pr. NIS ti na izvoru imas cenu od recimo 40$, a kad je dovezes na kapiju rafinerije ona vredi 100$ ako je to cena na svetskim berzama.

Ako je cena na berzama 40$ ti si u bedaku...

Ostatak nije deo odgovora ali evo: Onda preradis naftu, dodas svoju marzu i drzavne akcize, PDV i prodajes po 150 din za litar...
Nazad na vrh Ići dole
Bochek
Still learning
Still learning
Bochek


Broj poruka : 82
Points : 236
Datum upisa : 10.04.2012

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Icon_minitime5/6/2015, 19:01

Prvo, svaka cast gospodinu flyer. Ko zna, zna, i sta vise reci. Takodje, jasno mi je da kursne razlike prave peroblem, jasno mi je i da "proizvodni ciklus" pravi problem, medjutim, nemoguc je ovoliki gubitajk u domacinskom poslovanju.
Ako je neko kupovao naftu po 100 US$/barel (tada je dolar bio 80+ ili oko 90din) a prodavao litar benzina za 50+din(bez akciza i poreza), mogu da razumem poteskocu u kojoj je u odredjenom trenutku nafta kupovana po cca9000 din/barel a tri meseca docnije ta preradjena nafta prodavana po ceni od 40 din za litar. Slazem se da je to moglo napraviti odredjene probleme, medjutim, ukoliko krenemo logikom, puno skladiste-puno skladiste nije bitan trenutak dobave nafte zar ne?. Takodje rast zaduzenosti kroz kursnu razliku stoji ali je on usko vezan za ratu i kamatu a ne za operativno poslovanje. Drugim recima, posle ovakvih "opravdanja" a obzirom da je situacija potpuno okrenula pred kraj marta Q2 bi trebalo da "ubije" od dobitka. Cini mi se da je svima ovde jasno da to nece biti slucaj. Ipak moje je misljenje da NIS necemo videti ispod 630 a mislim i da ga lako mozemo ubrzo videti na 700 ili 700+ ali ne verujem da ce se skoro odlepiti odatle.
Kako god , ovakav rezultat ili bilo kakav gubitak u Q2 po meni je totalno nemoguc i bio bi signal apsolutno namernog prekomernog transfernog "kradenja" akcionara i signal da (sto neko ovde rece) izadjem iz ove hartije i nikad se ne osvrnem.
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2008
Points : 5417
Datum upisa : 07.05.2009

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Icon_minitime5/6/2015, 21:46

q2 ne može nikako da bude dobar, samo nešto bolji od q1.
H1 možda može da bude na pozitivnoj nuli, tako da ko čeka dividendu od 2015. bolje da odmah izadje iz ove akcije.

Ja je nemam i nemam nameru da je skoro kupujem, ali svakom ko prati ovu akciju sve je jasno.

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Tenerife
VIP
VIP
Tenerife


Broj poruka : 739
Points : 2460
Datum upisa : 02.10.2013

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Icon_minitime5/6/2015, 22:43

Q1 < 0 && (q1 < q2 < 0) == h1 >= 0

Zanimljiva matematika. Hm, rekoh ja da admin zakljuca temu.

_________________
Folk je narod, turbo je sistem ubrizgavanja goriva
pod pritiskom u cilindar motora sa unutrašnjim sagorevanjem

Turbo folk je gorenje naroda, svako pospešivanje tog sagorevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnižih strasti kod homo sapiensa

Glasački listić koji omogućuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Icon_minitime5/6/2015, 23:03

Ma kakvi da zakljuca sta ce nam ostati 89
Nazad na vrh Ići dole
Frenky
VIP
VIP
Frenky


Broj poruka : 516
Godina : 49
Localisation : Vrbas
Points : 1581
Datum upisa : 19.07.2009

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Icon_minitime5/7/2015, 10:05

Ovako meni deluje situacija zimi cena nafte bila nerealno niska malte ne vestacki i to svi znaju zimi niska cena a velika potrosnja a sada ide leto i manja potrosnja nafte a veca cena nafte kafa
Danas opet nafta u plusu
Nazad na vrh Ići dole
Frenky
VIP
VIP
Frenky


Broj poruka : 516
Godina : 49
Localisation : Vrbas
Points : 1581
Datum upisa : 19.07.2009

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Icon_minitime5/7/2015, 10:31

Evo cena 680 niis a mene interesuje dokle moze da ide gore cena ako neko moze da napise koji je gornji otpor Unapred Hvala .
Nazad na vrh Ići dole
boban75
VIP
VIP
boban75


Broj poruka : 782
Localisation : Vojvodina
Points : 2625
Datum upisa : 03.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Icon_minitime5/7/2015, 10:45

700

_________________
Loša vest je da vreme leti. Dobra vest je što ste Vi pilot. - Majkl Altšuler

A Bird in the hand, is worth two in the bush. - Ezop 600. p.n.e.

If one equity analyst its raining and the other says its sunny... yuor job as an investor is to ignore them both and instead look out the  window.
Nazad na vrh Ići dole
Urosk
VIP
VIP



Broj poruka : 161
Points : 647
Datum upisa : 27.07.2011

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Icon_minitime5/7/2015, 12:08

Ovaj rast je potpuno bez rezona, situacija na svetskom trzistu nafte bez perspektive u nekom kracem periodu, neocekivan i prilicno velik gubitak koji ce se preliti i na Q2, dividenda manja nego prosle godine a ipak akcija snazno raste. Ocekivao sam da je vidim na oko 600 ili cak i nesto nize, deluje mi da je vestacki rast i da nece jos dugo na ovu stranu, zaista ni jedan razlog za rast.
Nazad na vrh Ići dole
Frenky
VIP
VIP
Frenky


Broj poruka : 516
Godina : 49
Localisation : Vrbas
Points : 1581
Datum upisa : 19.07.2009

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Icon_minitime5/7/2015, 12:09

Stigli smo do gornje granice sesir Lepo sam govorio da ce se losi rezultati pamtiti samo 3 dana .
boban 75 koja je sledeca stanica ako mozes da kazes unapred hvala .
Nazad na vrh Ići dole
Dragivoje
Our family
Our  family



Broj poruka : 248
Points : 696
Datum upisa : 03.06.2011

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Icon_minitime5/7/2015, 12:45

Urosk ::
Ovaj rast je potpuno bez rezona, situacija na svetskom trzistu nafte bez perspektive u nekom kracem periodu, neocekivan i prilicno velik gubitak koji ce se preliti i na Q2, dividenda manja nego prosle godine a ipak akcija snazno raste. Ocekivao sam da je vidim na oko 600 ili cak i nesto nize, deluje mi da je vestacki rast i da nece jos dugo na ovu stranu, zaista ni jedan razlog za rast.

Mislim da si u pravu. Možda je ovo neka varijanta pumping i dampinga. Sve u svemu, što reče valjda Bafet, izađem svaki dan na berzu da vidim ko će kakvu glupost da napravi.


Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2779
Points : 7928
Datum upisa : 21.01.2009

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Icon_minitime5/8/2015, 15:11

Nema nikog da komentarise a cena raste.... kafa

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
adamm
Member
Member



Broj poruka : 506
Points : 801
Datum upisa : 07.08.2012

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Icon_minitime5/8/2015, 15:16

Pa koliko vidim (sto me ne cudi), kad cena nafte pada (juce), ova hartija ne pada. Onda nema smisla da se kaze cena nafte raste pa ce i ova hartija da raste.
Nazad na vrh Ići dole
Frenky
VIP
VIP
Frenky


Broj poruka : 516
Godina : 49
Localisation : Vrbas
Points : 1581
Datum upisa : 19.07.2009

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Icon_minitime5/8/2015, 17:20

Danas je bio nalog na 700 din oko 4300 kom prodaje tako da ce verovatno na toj ceni ostati i sledece nedelje a ako bude priliva novca od aikb mozda ode jos gore sto bih voleo mislim da ce niis biti u zelenom sledece nedelje . kafa
Nazad na vrh Ići dole
Bochek
Still learning
Still learning
Bochek


Broj poruka : 82
Points : 236
Datum upisa : 10.04.2012

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Icon_minitime5/8/2015, 21:26

Niko se ne usudjuje da komentarise jer su stvari van uobicajenih tokova.
Juce nalog na 695 u traznji za 5500 kom, a cifra ne probija 700. Danas prodajni nalog na 700 oko 4300 kom a cena ostaje na 692, 693, pri cemu se pojavljuju paketi kupvine na 693 500 kom i neko to brzo zatvara, pa kupvni nalog na 693 1500 kom i neko i to brzo zatvara pa kupovni nalog na 694 1500 kom i neko i to brzo zatvara (pod brzo podrazumevam vreme od pojavljivanja naloga pri cemu nema teorije da ja recimo istog trenutka posaljem nalog i da on stigne da bude evidentiran na berzi a kamoli jos i da zatvori ciljani nalog).Ostala je traznja na 692 i to nesto malo (oko 100 ili 200kom) i ponuda 700 4300 kom.
Sta ce biti u ponedeljak?
Izgleda sasvim nova prica, jer ni dosadasnje trgovanje nije pokazivalo ponasanje "statistickog uzorka" nego se vise uklapalo u neciju "scenografiju". Naravno ovo je moje licno misljenje i zapazanje iz danasnjeg trgovanja, i kao i kolega Frenky veoma sam znatizeljan da ispratim razvoj dogadjaja sledece nedelje. Mislim da cemo vec u ponedeljak ili eventualno utorak znati, moze li NIS probiti otpr na 700 i nakon toga uspostaviti dobru podrsku na tom nivou, sto bi pretpostavljam biila dobra osnova za buduci rast.
Nazad na vrh Ići dole
Tenerife
VIP
VIP
Tenerife


Broj poruka : 739
Points : 2460
Datum upisa : 02.10.2013

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Icon_minitime5/8/2015, 23:25

Citajuci zapazanje desavanja na tabli od strane kolega iznad vog post-a ne mogu a da ne prokomentarisem da sve ovo lici vise na sjpt a ne na niis. Da nisu brokeri zaboravili da iskljuce automatske racunaljke? Ili bas resili da obrijaju i te sto ce doci sa aikb i starosedeoce na ovoj hartiji?

_________________
Folk je narod, turbo je sistem ubrizgavanja goriva
pod pritiskom u cilindar motora sa unutrašnjim sagorevanjem

Turbo folk je gorenje naroda, svako pospešivanje tog sagorevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnižih strasti kod homo sapiensa

Glasački listić koji omogućuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk
Nazad na vrh Ići dole
Aca kurbla
VIP
VIP
Aca kurbla


Broj poruka : 492
Points : 1278
Datum upisa : 17.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Icon_minitime5/9/2015, 01:05

Jedno je sigurno,ko god-bili to fondovi,veci ili manji ivestitori...Na ovim cenama  izlazi samo ko mora.. udrimile
Nazad na vrh Ići dole
Dalaj Lama
Member
Member
Dalaj Lama


Broj poruka : 707
Points : 1898
Datum upisa : 30.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Icon_minitime5/9/2015, 01:35

Dalaj Lama ::
4th April 2015
A uskoro geostrateške čarke na granici Srbije:
Makedoniji ne sme da se dozvoli da pravi gasovod iz Grčke, pa kroz Srbiju do Madjarske.
UČK podržan od USA će sve uraditi za navodna prava Albanaca da žive u jednoj državi, a gasovod ne može da se gradi kroz državu u kojoj su nemiri...

Makedonija i dalje u haosu...

_________________
Karma kažnjava sve
Nazad na vrh Ići dole
Trade Now
VIP
VIP
Trade Now


Broj poruka : 404
Points : 1837
Datum upisa : 13.04.2014

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Icon_minitime5/9/2015, 12:20

Situacija je teška, a to se dodatno potvrđuje time što Nis inicira prodaju udela u vetroparku Plandište. Treba dividenda da se isplati, treba i minus iz poslovanja da se finansira i onda nema za investicije. Da se dodatno zadužuje verovatno nema smiisla, a i pitanje je dali bi dobili povoljan zajam.

Investitori samo što ne ulete da kupe udeo u vetroparku. Pokušaj ne košta ali nema ništa od toga ili će biti veliki diskont.

Kad dolar dodatno ojača a zbog duga u dolarima kursne razlike ima da obrišu svaku dobit.
Nazad na vrh Ići dole
Frenky
VIP
VIP
Frenky


Broj poruka : 516
Godina : 49
Localisation : Vrbas
Points : 1581
Datum upisa : 19.07.2009

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Icon_minitime5/9/2015, 13:22

Evo dobre vesti cena nafte je skocila 40% od nedavnog dna koje je   bilo 18 marta .Dali ce cena i dalje rasti? sesir
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2045
Points : 5685
Datum upisa : 06.12.2008

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Icon_minitime5/9/2015, 14:26

Makedonska granična policija povukla se sa granice između Srbije i Makedonije, nakon sukoba u Kumanovu, nezvanično saznaje "Blic". Na granične prelaze poslate srpske policijske i vojne snage. Premijer Vučić zakazao za sutra vanrednu sednicu Biroa za koordinaciju službi bezbednosti.

RTS saznaje da je 450 pripadnika Žandarmerije raspoređeno u kopnenoj zoni bezbednosti, uz administrativnu liniju sa Kosovom i Metohijom.

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Icon_minitime5/9/2015, 21:33

Hmmm eto otvorih namenski racun za kupovinu ali od silnih saveta ne znam da li NIIS kupiti ili izbegavati? Nekako mi u datim okolnostima izgleda za izbegavanje a opet svrbe me pare na racunu. Opet da se sve normalizuje koliki rast bi se mogao ocekivati? I zar neka druga akcija ne bi mogla da donese vecu zaradu? Gledajuci maksimum NIIS i nije mnogo pao.
Nazad na vrh Ići dole
Dalaj Lama
Member
Member
Dalaj Lama


Broj poruka : 707
Points : 1898
Datum upisa : 30.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Icon_minitime5/10/2015, 00:06

citat ::
BEOGRAD - Premijer Srbije Aleksandar Vučić pozvao je u subotu veče sve odgovorne da se očuva mir i stabilnost u regionu i poručio da će Srbija dati brz, efikasan i odlučan odgovor ukoliko bilo ko pokuša da ugrozi njenu bezbednost.

Vučić je novinarima rekao da Vlada Srbije pomno prati događaje na severu Makedonije.

"Srbija će umeti da zaštiti svoju teritoriju, da odbrani mir i stabilnost. Mi smo poslali neophodne dodatne snage da pomognu u učvršćivanju mira", rekao je Vučić.

Premijer je rekao da će na svaki pokušaj provokacije u ovoj situciji, na teritoriji Srbije, država odlučno reagovati.

On je rekao da ima informacija da postoje planovi za večeras da se organizuju skupovi na jugoistoku Kosova i Metohije.

Dok se ovo ne razreši, ne kupuju se akcije, već se prodaju....

_________________
Karma kažnjava sve
Nazad na vrh Ići dole
Aleks
Old member
Old member
Aleks


Broj poruka : 1305
Godina : 70
Localisation : Bezanijska kosa
Points : 3867
Datum upisa : 15.05.2009

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Icon_minitime5/10/2015, 09:11

Sad se kupuju.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.slobodnajugoslavija.com/drugTito.html
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2155
Points : 6004
Datum upisa : 25.07.2010

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Icon_minitime5/11/2015, 10:21

Interesantno je da strani mediji skoro i da ne izveštavaju o dešavanjima u Makedoniji. To je tek usputna vest, i to tek juče....
Setite se samo kolika frka se digla kada su ubijeni karikaturisti u Parizu!
Čak je veća vest šta se dešava u Nigeriji sa grupom Boku-Haram...

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
adamm
Member
Member



Broj poruka : 506
Points : 801
Datum upisa : 07.08.2012

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Icon_minitime5/11/2015, 10:35

To uopste nije tacno da ne izvestavaju. Bilo je u vecini stranih medija (pokazuje Google News search), a na BBC je bilo top 10 najcitanijih clanaka na sajtu (to kazem zato sto pratim BBC).
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2155
Points : 6004
Datum upisa : 25.07.2010

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Icon_minitime5/11/2015, 10:48

Slabo je to, naspram one frke kada se u Parizu desilo ubistvo novinara, seti se samo ako pretiš satelit TV kako je to propračeno i koliko dna se o tome raspravljalo i kakva je sahrana bila... samo je Obama nedostajao (i Putin)!
Nemački TV je tek juče javio da je tamo neggde u Makedoniji u obračunu policije i etničkih Albanaca poginulo 22 ljudi...
RZALIKA je velika, u odnosu na Pariz, kao da Makedonija nije deo Evrope.

AKo gledaš BBC svetski servis, onda da, jer oni izveštavaju i šta se dešava u nekom selu u Indiji...

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Frenky
VIP
VIP
Frenky


Broj poruka : 516
Godina : 49
Localisation : Vrbas
Points : 1581
Datum upisa : 19.07.2009

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Icon_minitime5/11/2015, 10:52

Moze li neko da napise na kojim cenama su otpori cene ?Unapred hvala .
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Icon_minitime5/11/2015, 11:05

Boranija ::
Interesantno je da strani mediji skoro i da ne izveštavaju o dešavanjima u Makedoniji. To je tek usputna vest, i to tek juče....
Setite se samo kolika frka se digla kada su ubijeni karikaturisti u Parizu!
Čak je veća vest šta se dešava u Nigeriji sa grupom Boku-Haram...
Daleko je veci problem sto Deutsche Welle pise da je EU nemocna i kritikuje postupanje vlade Makedonije i tako na vec zavrsenu stvar daje vetar u ledja siptarima, albancima i Rami za ideju velike Albanije.
Nazad na vrh Ići dole
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 25.05.2009

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 23 Icon_minitime5/11/2015, 12:38

Tema je NIS a ne terorizam!
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija - NIIS 9. DEO
Nazad na vrh 
Strana 23 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)
» Naftna Industrija - NIIS 5. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 6. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 13. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 7. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: