BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija - NIIS 9. DEO

Ići dole 
+90
Limited011
FatCat
beljic100
Zmark
Dragan11
Karlo
Nikollla
Kobe Bryant
adamm
Bond
draggon
Bojjan
Ivan2211
Aleks
Tom80
trind
Zeljko
Zrimi
Drasko
Bochek
Joca
Fmember
JMBR
BojanNS
zekapeka
Folio
MIlanNoviSad
Zexx
Aritmeticar
Voiceoflaw
flyer
Zeljko321
Motika
Sutra
philips1
Dragivoje
Dalaj Lama
Boza Belex
mr Bean
Dr.
Gocili
malecki
Fast
boban75
gaggii
Jovan I
Friz
Sahbaz
vladimir85
Al Kapone
Zwiebel
Ceras
LUMTDZOS
Popaj
Momir
Boranija
Roman Abramovich
tandaric
Teletrader
Jaca
Trade Now
Maca
Ars Vivendi
pepermint
gogloee
Sasuolo
Racunarko
vladimir1976
ivvan
Sneki
Fokus
MilanR
MORNAR
Dragot
Dragan555
Taliban
Jerry Springer
capriolo
Smile
MYSTIC021
Aca kurbla
Big Mile
Strbac
Tenerife
Frenky
Red max
govedinho
Taliano
Vladulns
Urosk
94 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Icon_minitimeUto Jan 27, 2015 7:39 am

Sto se tice cene sirove nafte, moj utisak je da se to konacno malo primirilo i da nece vise da pada. Mar ne ako ne dodje do treceg svetkog rata ili neceg slicnog.

Da li ima TA za sirovu naftu negde da je vec uradjena ili neko moze da je uradi?  comp
Nazad na vrh Ići dole
Sasuolo
VIP
VIP
Sasuolo


Broj poruka : 206
Points : 877
Datum upisa : 07.11.2011

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Icon_minitimeUto Jan 27, 2015 8:03 am

Jedina dobra stvar u padu cene nafte je ta da nam Rusi vise nece uzurbano crpeti izvore nafte...
Nazad na vrh Ići dole
Aca kurbla
VIP
VIP
Aca kurbla


Broj poruka : 491
Points : 1273
Datum upisa : 17.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Icon_minitimeUto Jan 27, 2015 8:24 am

Sasuolo ::
Jedina dobra stvar u padu cene nafte je ta da nam Rusi vise nece uzurbano crpeti izvore nafte...
Ne bih se ni u to kladio

Jeftinije im je da cede nasu,nego da dopremaju svoju iz donjeg pic..vca, sa istim troskovima vadjenja..
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Icon_minitimeUto Jan 27, 2015 8:29 am

Svejedno je kad ce crpeti,al jedno je sigurno-isisace sve.

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Icon_minitimeUto Jan 27, 2015 11:22 am

Mozda nekom i ova informacija bude korisna.
http://www.benzinga.com/analyst-ratings/
Nazad na vrh Ići dole
ivvan
Just looking
Just looking



Broj poruka : 11
Points : 44
Datum upisa : 13.01.2015

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 4:48 am

Nis kao da se oporavlja. Fino se danas trgovalo. Koliko sam ja do sada pratio Nis je uvek medju prvima objavljivao rezultate poslovanja. Kad bi mogli da objave ove godine?
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 5:09 am

Sredina februara-trebalo bi...

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1607
Points : 4721
Datum upisa : 04.06.2008

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 1:11 pm

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Jelena-rozga-pr-1387275575-413479

Najlepša Hrvatica, kupuje akcije NIIS!
Ako ne verujete proverite..
Al da je najlepša, tu nema sumnje!
ajkula
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1747
Localisation : novi sad
Points : 6151
Datum upisa : 02.09.2009

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 8:01 pm

ivvan ::
Nis kao da se oporavlja. Fino se danas trgovalo. Koliko sam ja do sada pratio Nis je uvek medju prvima objavljivao rezultate poslovanja. Kad bi mogli da objave ove godine?

PLJUŠTE OTKAZI: NIS otpušta 100 invalida i samohranih roditelja!

„Naftna industrija Srbije“ zbog pada profita u prošloj godini otpušta 248 radnika, od čega su skoro 50 odsto ugrožene kategorije.

BEOGRAD - „Naftna industrija Srbije“ namerava da otpusti 248 radnika, među kojima je oko 100 invalida i samohranih roditelja, saznaje Kurir.

Ovo je treći put da NIS, čiji je većinski vlasnik „Gasprom njeft“, proglašava tehnološki višak. Sa poslednjim planom reorganizacije, koji je sad aktuelan u kompaniji kojom predsedava Kiril Kravčenko, a država Srbija ima 29 odsto vlasništva, broj otpuštenih radnika će, sedam godina nakon privatizacije, narasti na čak 6.300.

Nema zaštite

Reč je o radnicima iz Beograda, Pančeva, Čačka, Kragujevca, Novog Sada, Mladenovca...

- Većina onih na spisku je „preživela“ otpuštanje 2013, ali sad invalidi nemaju zaštitu koju su imali do usvajanja novog Zakona o radu. Problem je što se u cugu otpušta toliki broj ljudi koji su ugroženi - kaže jedan od radnika za Kurir. Kako nezvanično saznajemo, u Jedinstvenoj sindikalnoj organizaciji NIS će tražiti da oko 100 invalida rada bude zaštićeno, ali poslodavac nema obavezu da to ispoštuje. Zaštitu će tražiti za invalide rada III kategorije, povređene na radu i osobe s invaliditetom koji je utvrdio NSZ. Invalide rada je do 31. decembra 2014. štitio socijalni program NIS, koji im je garantovao 825 evra po godini staža i četiri plate, a sad je to upola manje. Takođe, Zakon o radu ih više ne štiti jer propisuje da poslodavac mora da im nađe radna mesta, a može da ih proglasi tehnološkim viškom ako nema radna mesta za njih.

U Jedinstvenoj sindikalnoj organizaciji NIS potvrdili su saznanja Kurira da bi 248 radnika trebalo da ostane bez posla.

Gubici

Među onima koji će ostati bez posla, kako tvrde zaposleni, jesu i samohrani roditelji, koji po kolektivnom ugovoru ne mogu da dobiju otkaz.

- Kompanija koja je na srpskom tržištu u 2013. godini ostvarila dobit od 49,5 milijardi dinara, otpušta svoje radnike zato što joj se zarada u ovoj godini istopila na 30 milijardi. Naime, u odluci stoji da se ljudi otpuštaju da bi se smanjili troškovi poslovanja. Bila sam šokirana kad sam prošle nedelje na svom stolu zatekla rešenje o odlasku na godišnji odmor, koje sam u roku od pola sata morala da potpišem. Objašnjeno nam je da je to uslov da nas oteraju na ulicu kao tehnološki višak - tvrdi naša sagovornica M. D.

Država ćuti

Ona dodaje da u NIS ima radni staž 12 godina i da izdržava dete:
Ostaviće me gladnu s maloletnim detetom. Umesto nas će raditi „ljudi na lizing“, i to za 20.000 dinara. Najgore je što država ćuti.

NIS
SVE JE PO ZAKONU I UZ ZNANJE VLADE

Iz NIS potvrđuju da su „u okviru plana antikriznih mera započeli proces razrade Programa tehnološkog viška“, i da je on dostavljen i ostalim akcionarima, time i Vladi Srbije: - Program je u potpunosti u skladu sa Zakonom o radu i Kolektivnim ugovorom, koji predviđa otpremnine za tehnološki višak u iznosu od 400 evra po godini radnog staža kod poslednjeg poslodavca. Grupa od 248 administrativnih radnika radi u organizacionom delu koji može da bude ugašen zbog smanjenog obima posla.

Privatizacija

- 11.000 radnika imao je NIS pre prodaje
- 4.180 stalno zaposlenih ima danas
- 6.300 proglašeno tehnološkim viškom
- 3.800 ljudi angažovano na lizing
- 5.000 tužbi radnika zbog nepoštovanja programa

http://www.kurir.rs/vesti/biznis/pljuste-otkazi-nis-otpusta-100-invalida-i-samohranih-roditelja-clanak-1669518
Nazad na vrh Ići dole
Urosk
VIP
VIP



Broj poruka : 161
Points : 647
Datum upisa : 26.07.2011

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 9:26 pm

Taliano ::
Sredina februara-trebalo bi...

Konkretno 18.Feb, prosle godine.
Nazad na vrh Ići dole
MilanR
VIP
VIP



Broj poruka : 136
Localisation : Nis
Points : 401
Datum upisa : 25.09.2012

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 9:34 pm

Smile@

al sam se napalila... BAS sam se napalila... i puno akcija kupila... KUPI I TI! od
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko321
VIP
VIP
Zeljko321


Broj poruka : 497
Points : 1462
Datum upisa : 19.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:09 pm

Smile ::
Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Jelena-rozga-pr-1387275575-413479

Najlepša Hrvatica, kupuje akcije NIIS!
Ako ne verujete proverite..
Al da je najlepša, tu nema sumnje!
ajkula
post2 Like a Star @ heaven
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko321
VIP
VIP
Zeljko321


Broj poruka : 497
Points : 1462
Datum upisa : 19.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:27 pm

Nemam nameru da pumpam niti obrnuto , ( a na ovom forumu to prilicno slabo i prolazi ) ajkula 
ali moj utisak je da je pritisak ponude prilicno olabavio i da ce cena da stagnira do rezultata ili znacajnijih vesti kada je cena nafte u pitanju, a cena je za neki 1 euro visa od Gaspromove ponude za preuzimanje pre par godina
Nazad na vrh Ići dole
gogloee
VIP
VIP
gogloee


Broj poruka : 1024
Points : 2865
Datum upisa : 10.01.2008

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:31 pm

"- Kompanija koja je na srpskom tržištu u 2013. godini ostvarila dobit od 49,5 milijardi dinara, otpušta svoje radnike zato što joj se zarada u ovoj godini istopila na 30 milijardi."

Prošle godine NIIS-cca 900 rsd pre dividende

Ove godine - 600 bi bila fer cena za mene.


Šta kaže TA?

_________________
"Ko izgubi dobitak dobije gubitak."
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko321
VIP
VIP
Zeljko321


Broj poruka : 497
Points : 1462
Datum upisa : 19.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:39 pm

Licno, ocekujem dividendu od 35 -36 din neto , ako ostane onih 25%. Medjutim , vrlo lako je moguce da bude i 15%, tako da bi cena od 600 - 650 bila neka fer cena. Ali u slucaju povoljnijih ekonomskih pokazatelja, pretpostavljam da ce veci investitori zadrzati cenu na ovim nivoima.
Ne znam kakvo je misljenje ostalih kolega na forumu
Nazad na vrh Ići dole
Tenerife
VIP
VIP
Tenerife


Broj poruka : 739
Points : 2460
Datum upisa : 02.10.2013

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:45 pm

TA kaže isto što i Smileova vest - kupuju poznati kupuj i ti. Naštimovan izgled, pa ko voli nek kupuje. Samo da ne bude posle objave FI - drži bure vodu, dok majstori odu!

_________________
Folk je narod, turbo je sistem ubrizgavanja goriva
pod pritiskom u cilindar motora sa unutrašnjim sagorevanjem

Turbo folk je gorenje naroda, svako pospešivanje tog sagorevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnižih strasti kod homo sapiensa

Glasački listić koji omogućuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk
Nazad na vrh Ići dole
MilanR
VIP
VIP



Broj poruka : 136
Localisation : Nis
Points : 401
Datum upisa : 25.09.2012

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:48 pm

Saglasan!

daj jos jednu turu po fer ceni!
Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2607
Points : 5919
Datum upisa : 04.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:51 pm

Rekordna proizvodnja mlaznog goriva u Rafineriji u Pančevu


http://rtvpancevo.rs/Vesti/Ekonomija/rekordna-proizvodnja-mlaznog-goriva-u-rafineriji.html
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 08.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:54 pm

Nije(skoro) bitna 2014 g nego poslovanje za 2015g,nadam se da će Kiril reći nešto konkretnije kakvu godine očekuje iako će i zadnji kvartal 2014 već pokazati koliko je NIS otporan na pad cijene nafte.
Mi uopće ne znamo na kojoj cijeni NIS ostaje profitabilan,je li to nafta na 60$,50$,40$...10$ pojma nemamo,možemo samo na slijepo ulagati pa šta bude.Vani je normalno da CEO objavi npr. na 60$ zarađujemo,svaki dolar ispod gubimo toliko i toliko...

_________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1747
Localisation : novi sad
Points : 6151
Datum upisa : 02.09.2009

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 11:53 pm

Stigao je i odgovor NIS-a na pisanje Kurir-a o otpustanju radnika....

http://www.sinteza.net/vesti/belex/21523-nis-planski-smanjujemo-
troskove-radne-snage-i-to-sve-u-skladu-sa-zakonomnis.html?ref=aikb.net
Nazad na vrh Ići dole
MilanR
VIP
VIP



Broj poruka : 136
Localisation : Nis
Points : 401
Datum upisa : 25.09.2012

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 11:58 pm

,,Sinteza Invest Group prenosi integralan odgovor kompanije NIS."

dobro jutro:-)
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Icon_minitimeČet Jan 29, 2015 1:26 am

Red Max kao i uvek postavlja logicna pitanja. Tacno tako ko zna da li ce oni u 2015 uopste imati profit? A ja po obicaju laicka pa evo jos jednog. Stalno se provlaci ta cena po kojoj je NIIS preuzimao akcije. Da li su oni u obavezi i dalje da preuzimaju po toj ceni ili cena moze da padne i ispod te cifre?
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2779
Points : 7928
Datum upisa : 20.01.2009

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Icon_minitimeČet Jan 29, 2015 1:28 am

Hajde malo razmisli - možda će ti se samo kasti....
udrimile
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko321
VIP
VIP
Zeljko321


Broj poruka : 497
Points : 1462
Datum upisa : 19.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Icon_minitimeČet Jan 29, 2015 1:41 am

Dragan555 ::
Red Max kao i uvek postavlja logicna pitanja. Tacno tako ko zna da li ce oni u 2015 uopste imati profit? A ja po obicaju laicka pa evo jos jednog. Stalno se provlaci ta cena po kojoj je NIIS preuzimao akcije. Da li su oni u obavezi i dalje da preuzimaju po toj ceni ili cena moze da padne i ispod te cifre?
Nemaju Dragane obavezu da preuzimaju po bilo kojoj ceni. Cena moze, naravno, da bude niza, a moguce je da akcije ne vrede ni jedan dinar, a moguce je da bude mnogo visa.
Ali, sad izvini sto moram to da ti kazem,ako tvoja pitanja nisu sala ili nesto drugo, ti ne bi trebalo da trgujes na berzi jos jedno vreme.
Bez ljutnje, pozdrav cyclops
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2779
Points : 7928
Datum upisa : 20.01.2009

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Icon_minitimeČet Jan 29, 2015 2:12 am

Možda je vreme da poseti ovaj seminar, ako je iz BG

http://www.forexberzaedukacija.com/

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Icon_minitimeČet Jan 29, 2015 5:01 am

Ars Vivendi ::
Možda je vreme da poseti ovaj seminar, ako je iz BG

http://www.forexberzaedukacija.com/
Ma nema ljutnje znam koliko ne znam :) A za ovaj seminar sam se prosle godine prijavio ali bas tog datuma uvece sam morao na jedno slavlje. A Ovaj sam video ali cu da ga propustim ne pocinje mi se na Petak 13 nista ozbiljno sesir
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1607
Points : 4721
Datum upisa : 04.06.2008

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Icon_minitimeČet Jan 29, 2015 9:50 am

Ima li nekog traga nafte iz Angole u izveštajima i knjigama NIS?
Koliko znam NIS ima tamo koncesiju na naftu...

Jel neko našao trag te nafte u godišnjim izveštajima?
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Icon_minitimeČet Jan 29, 2015 9:53 am

Imalo je nesto sitno....u konacnom sumarumu totalno nebitno.

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1747
Localisation : novi sad
Points : 6151
Datum upisa : 02.09.2009

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Icon_minitimeČet Jan 29, 2015 10:53 pm

Sve je u crvenom osim RDJZ....
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Icon_minitimePet Jan 30, 2015 5:54 am

Danas je celokupno trgovanje na NIIS bilo u 4 transakcije? Od toga prva u 10:00.  comp
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko321
VIP
VIP
Zeljko321


Broj poruka : 497
Points : 1462
Datum upisa : 19.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Icon_minitimePet Jan 30, 2015 7:41 am

Pat pozicija
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Icon_minitimePet Jan 30, 2015 9:34 am

Mnogi cekaju skok nafte i solidne rezultata-pa da kupe jeftino.Evo danas nafta izadje na +7%.Moguc je i brzometan povratak na normalnije nivoe....a za rezultate-Cini mi se da ce biti,kad se sve sagleda solidni,tako je nesto i Kiril nagovestio.Dividenda od 50rsd netto,mislim da bi zadovoljila sve.Pratimo.... kafa

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1858
Godina : 46
Localisation : Sombor
Points : 5138
Datum upisa : 27.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Icon_minitimePet Jan 30, 2015 12:00 pm

Poznato je da nikada nisi bio realan glede NIIS, a i potpis u tvojim postovima to govori, na žalost, realno sagledavajući 1q 2015 će biti -30% najmanje!

A godišnji, za 2014. bar -20%!

A što se tiče dividende mislim da su Rusi bili obavezni da 15% dobiti dele kao dividendu, od čiste dbiti, oni su malo dodali pa je to bilo 25%, ali koliko se prisećam, ta obaveza deljenja dividende je važila samo za prvih 3 ili 4 god. Dakle dodela dividende je dobra volja Rusa, dal to počinje ove ili sledeće godine, ne mogu da se setim...
Možda nastave da dele dividendu, ali mislim da više na to nisu obavezni ugovorom o prodaji NIS.

Tako da nisam sigurna da li će je uopšte biti, a bednih 50 din koje ti prizivaš, pametne ne može da pokrena na kupovinu ove akcije, tu ni ona mršava lepotica iz Hrvatske ništa neće promeniti...
kafa

Ova akcija je STROG SELL!!!
sesir

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Icon_minitimePet Jan 30, 2015 8:37 pm

Hvala Maco-necu poslusati....Propraticu cenu nafte i Gazpromnefta (ovo juce moze biti pocetak odbijanca).Moze biti da  ne bude dividende,moze biti i treci svetski rat-sve je moguce.....A meni je bednih 50rsd za dividendu sasvim OK-sve zavisi koliko akcija posedujes love3

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko321
VIP
VIP
Zeljko321


Broj poruka : 497
Points : 1462
Datum upisa : 19.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 3 Icon_minitimePet Jan 30, 2015 9:01 pm

Za mene je ovo HOLD iz nekoliko razloga, po mnogima je cena nafte na dnu I trebalo bi da ide gore, dividenda od 7% je sasvim ok. Nije na Rusima da sami odlucuju o dividendi, postoje I drugi faktori, narocito u godini rupe u budzetu I otkazanog Juznog toka. O niskoj rudnoj renti, otpustanju radnika I da ne pricamo. Na neki nacin ce morati da poprave utisak, a to se u Srbiji najbolje radi lovom.
Kao I uvek, odluka o investiranju je sasvim licna.
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija - NIIS 9. DEO
Nazad na vrh 
Strana 3 od 29Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija - NIIS 12. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 11. DEO
» Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)
» Naftna Industrija - NIIS 5. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 6. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: