BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Dragan Marković u restrukturiranju a.d., Obrenovac

Ići dole 
+53
albatros
Djepeto83
beaglle
boban75
Dejansss
Prokuplje
MarkoJTD
Dibesto
zekapeka
Mikkii
Jovan I
Frenky
Peka
Sasuolo
Bojjan
Kobe Bryant
Bezimena
Beli
Zile
Pedja0r
bonum.mm
philips1
Maca
Pera Božić
Motika
Aleks
trind
Joca
C R A Z Y
Popaj
gaggii
Dnenad85
gogloee
Miros Lav
Lutvi
Panta
Zexx
capriolo
Zwiebel
Boranija
Trade Now
Tenerife
Zeljko321
boxxi
Smile
bronson
Roman Abramovich
Bond
Aca123
Big Mile
Dragot
Paja011
Limited011
57 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
AutorPoruka
mili61
VIP
VIP



Broj poruka : 526
Points : 1640
Datum upisa : 28.01.2013

Dragan Marković u restrukturiranju a.d., Obrenovac - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dragan Marković u restrukturiranju a.d., Obrenovac   Dragan Marković u restrukturiranju a.d., Obrenovac - Page 11 Icon_minitime3/16/2020, 00:35

Citat :
pitanje je sta ce biti sa polj. zemljistem? scratch

_________________
kafa
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1166
Localisation : Srbija
Points : 3037
Datum upisa : 12.09.2007

Dragan Marković u restrukturiranju a.d., Obrenovac - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dragan Marković u restrukturiranju a.d., Obrenovac   Dragan Marković u restrukturiranju a.d., Obrenovac - Page 11 Icon_minitime7/7/2020, 14:44

Da li neko prati ovo ?  Jel su nešto uspeli da prodaju ?
Država poseduje oko 70% vlasništva, pa od nje zavisi kome će je prodati,
mislim na zemlju.  Sva ostala imovina je mizerna u odnosu na zemlju.
Nadam se da ćemo se kad tad malo naplatiti i mi akcionari.

Nikolaj3 likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Aca123
Our family
Our  family
Aca123


Broj poruka : 247
Points : 1036
Datum upisa : 13.05.2010

Dragan Marković u restrukturiranju a.d., Obrenovac - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dragan Marković u restrukturiranju a.d., Obrenovac   Dragan Marković u restrukturiranju a.d., Obrenovac - Page 11 Icon_minitime7/8/2020, 08:20

Popaj ::
Da li neko prati ovo ?  Jel su nešto uspeli da prodaju ?
Država poseduje oko 70% vlasništva, pa od nje zavisi kome će je prodati,
mislim na zemlju.  Sva ostala imovina je mizerna u odnosu na zemlju.
Nadam se da ćemo se kad tad malo naplatiti i mi akcionari.

Prodata je upravna zgrada... kupio EPS (Grčić) i opština Obrenovac
Nazad na vrh Ići dole
C R A Z Y
VIP
VIP
C R A Z Y


Broj poruka : 536
Points : 1938
Datum upisa : 19.03.2010

Dragan Marković u restrukturiranju a.d., Obrenovac - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dragan Marković u restrukturiranju a.d., Obrenovac   Dragan Marković u restrukturiranju a.d., Obrenovac - Page 11 Icon_minitime1/18/2021, 20:31

Agencija za licenciranje stečajnih upravnika objavila je prodaju imovine AD Dragan Marković iz Obrenovca, javnim nadmetanjem.

Prodaju se pekara, pomoćna zgrada, oprema, kancelarijska oprema, objekat pumpe i objekat dizel.

_________________
Jedna društvena zajednica postaće velika onog trenutka kada stari ljudi počnu da sade mladice drveća u čijem hladu nikada neće sedeti. (Grčka poslovica)
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13741
Localisation : Novi Sad
Points : 51427
Datum upisa : 03.06.2009

Dragan Marković u restrukturiranju a.d., Obrenovac - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dragan Marković u restrukturiranju a.d., Obrenovac   Dragan Marković u restrukturiranju a.d., Obrenovac - Page 11 Icon_minitime1/19/2021, 16:40

Ima li ovde nekih informacija oko prodaje zemljišta koje firma poseduje, tj. da li će mali akcionari nešto dobiti?
Samo da ne bude ono što bi nam Drakče dao :-)
Nazad na vrh Ići dole
trind
Still learning
Still learning
trind


Broj poruka : 112
Points : 545
Datum upisa : 01.09.2013

Dragan Marković u restrukturiranju a.d., Obrenovac - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dragan Marković u restrukturiranju a.d., Obrenovac   Dragan Marković u restrukturiranju a.d., Obrenovac - Page 11 Icon_minitime1/19/2021, 17:30

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1166
Localisation : Srbija
Points : 3037
Datum upisa : 12.09.2007

Dragan Marković u restrukturiranju a.d., Obrenovac - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dragan Marković u restrukturiranju a.d., Obrenovac   Dragan Marković u restrukturiranju a.d., Obrenovac - Page 11 Icon_minitime1/20/2021, 09:49

390h x 10000e = 3.900.000e 
Verovatno je cena po hektaru i veća od 10000e, tako da ima tu vredne imovine.
Samo računam otprilike koliko vredi DRMA.  Valjda će ostati nešto i za nas akcionare.
Nazad na vrh Ići dole
Nikolaj3
Our family
Our  family
Nikolaj3


Broj poruka : 268
Points : 996
Datum upisa : 24.11.2009

Dragan Marković u restrukturiranju a.d., Obrenovac - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dragan Marković u restrukturiranju a.d., Obrenovac   Dragan Marković u restrukturiranju a.d., Obrenovac - Page 11 Icon_minitime1/20/2021, 10:23

Popaj ::
390h x 10000e = 3.900.000e 
Verovatno je cena po hektaru i veća od 10000e, tako da ima tu vredne imovine.
Samo računam otprilike koliko vredi DRMA.  Valjda će ostati nešto i za nas akcionare.
Tesko...ako je ostalo(restitucija) samo 390h.Imali su preko 1000h, koliko se secam i dug oko 9 000 000e
Nazad na vrh Ići dole
Ceras
VIP
VIP
Ceras


Broj poruka : 485
Localisation : Bg
Points : 1499
Datum upisa : 29.03.2011

Dragan Marković u restrukturiranju a.d., Obrenovac - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dragan Marković u restrukturiranju a.d., Obrenovac   Dragan Marković u restrukturiranju a.d., Obrenovac - Page 11 Icon_minitime1/20/2021, 13:20

Mi smo prijatelju puno uložili,  a od Drakčeta u ovom trenutku...

[You must be registered and logged in to see this link.]

Procenjena vrednost njiva oko 30-40 eur po aru, ako prodaju u drugom krugu ide to i niže. Tajfuni i Tenis zadovoljni a mi dobijamo...
Nazad na vrh Ići dole
mili61
VIP
VIP



Broj poruka : 526
Points : 1640
Datum upisa : 28.01.2013

Dragan Marković u restrukturiranju a.d., Obrenovac - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dragan Marković u restrukturiranju a.d., Obrenovac   Dragan Marković u restrukturiranju a.d., Obrenovac - Page 11 Icon_minitime1/22/2021, 11:24

Jesmo mi  puno ulozili  ali mislim  da za nas male  akcionare  nema  nista , sve  ce to da pojede
stecajni upravnik  dugorocnim  procesom .

_________________
kafa
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13741
Localisation : Novi Sad
Points : 51427
Datum upisa : 03.06.2009

Dragan Marković u restrukturiranju a.d., Obrenovac - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dragan Marković u restrukturiranju a.d., Obrenovac   Dragan Marković u restrukturiranju a.d., Obrenovac - Page 11 Icon_minitime2/24/2024, 09:22

Ima li nekih novih informacija ovde? Gledam spisak akcionara, puno poznatih imena (špekulanata), a država većinski vlasnik. Zar je moguće da su svi digli ruke od ovoga? Sve ovo predugo traje.
Ko je stečajni upravnik? Imamo li kontakt podatke?
Da ne bude kao na Fidelinki - opljačkali su nas, posle otezali više od 10 godina, pa kad sam hteo bar da registrujem gubitak kod poreske odbili me sa obrazloženjem da nemam pravo jer je prošlo više od 10 godina.
Nazad na vrh Ići dole
Aca123
Our family
Our  family
Aca123


Broj poruka : 247
Points : 1036
Datum upisa : 13.05.2010

Dragan Marković u restrukturiranju a.d., Obrenovac - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dragan Marković u restrukturiranju a.d., Obrenovac   Dragan Marković u restrukturiranju a.d., Obrenovac - Page 11 Icon_minitime2/26/2024, 08:44

Bond ::
Ima li nekih novih informacija ovde? Gledam spisak akcionara, puno poznatih imena (špekulanata), a država većinski vlasnik. Zar je moguće da su svi digli ruke od ovoga? Sve ovo predugo traje.
Ko je stečajni upravnik? Imamo li kontakt podatke?
Da ne bude kao na Fidelinki - opljačkali su nas, posle otezali više od 10 godina, pa kad sam hteo bar da registrujem gubitak kod poreske odbili me sa obrazloženjem da nemam pravo jer je prošlo više od 10 godina.
Nažalost, ovde se izmenjalo nekoliko stečajnih upravnika (bilo je svega i svačega.. od krađe svinja... do krađe jabuka iz voćnjaka...)... bio sam dobro upoznat sa situacijom, do sada koliko znam prodali su u Obrenovcu bivšu pekaru za milion i nešto eur, u Orašcu silose i tovilište za par miliona, i na kvarno je opština prelomila neki dug i uzeli su im upravnu zgradu... ima još puno zemlje... šta će i kad to da se nudi na prodaju nemam pojma... Ugavnom ima mnogo više stečajne mase nego dugovanja... pa ćemo videti... nekada se stečaj mora završiti...
Takođe sam pokušao da u poreskoj napravim gubitak posle nekog stečaja, ali su mi rekli da samo prodajom možeš da dobiješ rešenje o gubitku... stečaj ne prihvataju kao gubitak... tako da je najbolje napraviš kupoprodajni ugovor prodaš za dinar po akciji i to sprovedeš kod brokera.. onda odeš u poresku i dobiješ rešenje o gubitku...

Von Misha likes this post

Nazad na vrh Ići dole
mili61
VIP
VIP



Broj poruka : 526
Points : 1640
Datum upisa : 28.01.2013

Dragan Marković u restrukturiranju a.d., Obrenovac - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dragan Marković u restrukturiranju a.d., Obrenovac   Dragan Marković u restrukturiranju a.d., Obrenovac - Page 11 Icon_minitime2/26/2024, 09:18

Tako je   ali  kupoprodajni  ugovor  mora  se overiti  kod  notara

_________________
kafa

Von Misha likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Aca123
Our family
Our  family
Aca123


Broj poruka : 247
Points : 1036
Datum upisa : 13.05.2010

Dragan Marković u restrukturiranju a.d., Obrenovac - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dragan Marković u restrukturiranju a.d., Obrenovac   Dragan Marković u restrukturiranju a.d., Obrenovac - Page 11 Icon_minitime2/26/2024, 09:58

mili61 ::
Tako je   ali  kupoprodajni  ugovor  mora  se overiti  kod  notara
Naravno, i nosi se kod brokera koji radi OTC

Von Misha likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13741
Localisation : Novi Sad
Points : 51427
Datum upisa : 03.06.2009

Dragan Marković u restrukturiranju a.d., Obrenovac - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dragan Marković u restrukturiranju a.d., Obrenovac   Dragan Marković u restrukturiranju a.d., Obrenovac - Page 11 Icon_minitime2/26/2024, 14:20

Aca123 ::
Bond ::
Ima li nekih novih informacija ovde? Gledam spisak akcionara, puno poznatih imena (špekulanata), a država većinski vlasnik. Zar je moguće da su svi digli ruke od ovoga? Sve ovo predugo traje.
Ko je stečajni upravnik? Imamo li kontakt podatke?
Da ne bude kao na Fidelinki - opljačkali su nas, posle otezali više od 10 godina, pa kad sam hteo bar da registrujem gubitak kod poreske odbili me sa obrazloženjem da nemam pravo jer je prošlo više od 10 godina.
Nažalost, ovde se izmenjalo nekoliko stečajnih upravnika (bilo je svega i svačega.. od krađe svinja... do krađe jabuka iz voćnjaka...)... bio sam dobro upoznat sa situacijom, do sada koliko znam prodali su u Obrenovcu bivšu pekaru za milion i nešto eur, u Orašcu silose i tovilište za par miliona, i na kvarno je opština prelomila neki dug i uzeli su im upravnu zgradu... ima još puno zemlje... šta će i kad to da se nudi na prodaju nemam pojma... Ugavnom ima mnogo više stečajne mase nego dugovanja... pa ćemo videti... nekada se stečaj mora završiti...
Takođe sam pokušao da u poreskoj napravim gubitak posle nekog stečaja, ali su mi rekli da samo prodajom možeš da dobiješ rešenje o gubitku... stečaj ne prihvataju kao gubitak... tako da je najbolje napraviš kupoprodajni ugovor prodaš za dinar po akciji i to sprovedeš kod brokera.. onda odeš u poresku i dobiješ rešenje o gubitku...

Hvala na informacijama. Mrtva nam tema potpuno.

Von Misha likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13741
Localisation : Novi Sad
Points : 51427
Datum upisa : 03.06.2009

Dragan Marković u restrukturiranju a.d., Obrenovac - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dragan Marković u restrukturiranju a.d., Obrenovac   Dragan Marković u restrukturiranju a.d., Obrenovac - Page 11 Icon_minitime4/10/2024, 20:47

Na sajtu Agencije za licenciranje stečajnih upravnika nađoh aktuelne podatke za DM:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Mišljenja sam da oni koji imaju hartiju treba da prate i da se uključe, ako već nije kasno.
Iskustvo mi govori da tamo gde sam na neki način bio u toku i interesovao se za slučaj nešto sam i dobio. Sve ostalo je bilo kao da nisam ni imao akcije.
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1166
Localisation : Srbija
Points : 3037
Datum upisa : 12.09.2007

Dragan Marković u restrukturiranju a.d., Obrenovac - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dragan Marković u restrukturiranju a.d., Obrenovac   Dragan Marković u restrukturiranju a.d., Obrenovac - Page 11 Icon_minitime4/11/2024, 10:12

Bonde hvala ti za info.  Ako i ti imaš ovu akciju, molim te da je zapratiš,
jer si ti najvredniji i najkorisniji član foruma (stvarno tako mislim).

A i ostali akcionari ako bilo šta saznaju da je  aktuelno, neka pišu da budemo svi u toku.
Hvala svima unapred na kolegijalnosti i drugarstvu.

Bonde gde da se uključimo i u šta ?
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13741
Localisation : Novi Sad
Points : 51427
Datum upisa : 03.06.2009

Dragan Marković u restrukturiranju a.d., Obrenovac - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dragan Marković u restrukturiranju a.d., Obrenovac   Dragan Marković u restrukturiranju a.d., Obrenovac - Page 11 Icon_minitime4/11/2024, 12:27

Popaj ::
Bonde hvala ti za info.  Ako i ti imaš ovu akciju, molim te da je zapratiš,
jer si ti najvredniji i najkorisniji član foruma (stvarno tako mislim).

A i ostali akcionari ako bilo šta saznaju da je  aktuelno, neka pišu da budemo svi u toku.
Hvala svima unapred na kolegijalnosti i drugarstvu.

Bonde gde da se uključimo i u šta ?

Što se ove akcije tiče možda smo okasnili ali možemo kontaktirati stečajnog upravnika za podrobnije informacije. Konkretno pitati da li će ostati novca iz stečajne mase i za akcionare. On ima najbolji uvid. Bar bi trebalo da je tako.

Inače, kada sam napisao da se treba uključiti mislio sam na zajednički rad po tom pitanju. Obično se upućeniji akcionari organizuju u grupu, angažuju advokata i pokušavaju da izvuku šta mogu. U praksi to obično budu oni sa najvećim brojem akcija, uz njih se ušlepa još poneki koji dobije info i to je to. Ostali izvise.

Ovaj forum je delom i zamišljen da akcionari razmenjuju mišljenja, informacije, zajednički deluju i sl...
Tako bi trebalo.

Neka nam to bude nauk za neke druge hartije koje mogu doći u sličan problem.

Popaj, Von Misha and Vesa like this post

Nazad na vrh Ići dole
 
Dragan Marković u restrukturiranju a.d., Obrenovac
Nazad na vrh 
Strana 11 od 11Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
 Similar topics
-
» Dragan Djilas ...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Akcije fun club-
Skoči na: