BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1.

Ići dole 
+119
Bobo011
goxi
capriolo
telux
Colin Farrell
Nebosky
Toplica
C R A Z Y
Bezimena
Roman Abramovich
LleytonHewitt
zekapeka
adamm
tandaric
FatCat
Urosk
gaggii
Tenerife
Djepeto83
pvarot
gogloee
philips1
Cicija
Trade Now
Bond
boban75
Jarbol
Jaca
Zexx
Zeljko321
Strbac
Mikileaks
Bombica
bonum.mm
salebeograd
Dragan
Cucla
Danx
Fast
Berza011
Frenky
sexy jea
Admin
Fmember
Mistery 011
Taliban
MORNAR
Petar Pan
Dixi
Smile
Steve McQueen
Dalaj Lama
Banaćanin
oec.Lukic
Ceras
Taliano
MYSTIC021
BigMile
Aritmeticar
Boza Belex
JMBR
Nestrpljivi
Djavo
Ars Vivendi
Slovenac1
Boby
Boranija
Big Mile
Novosadjanin007
Nisimo23
Jumbo
Prokuplje
Zane
Limited011
Sutra
Boki72
Popaj
Mitar
Dkolak
đubretarac
StM
Aleks
Maca
Avram
Jankiss
Polos
Dnenad85
Kupi akcije
Dax
Teletrader
Drag_Mlad
Greta
Nemesis
vatreni
Milica1
Vladulns
MilanLaki
Lilihip
StefanMR
BoS
Beko
Momir
iki
Brmbocla
Friz
Dusan
Husdamen
Pendula011
kaktusic
Mc.Intosh
nervozaniglup
Kobe Bryant
cromodora
ratko3
genijeurazvoju
Actarus
Sneki
Svarog
Smrtovnik Drang
123 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 15 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Smrtovnik Drang
VIP
VIP
Smrtovnik Drang


Broj poruka : 13
Godina : 44
Localisation : Beograd
Points : -5
Datum upisa : 02.09.2007

Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Empty
PočaljiNaslov: Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1.   Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Icon_minitimePon Sep 03, 2007 4:28 pm

Metalac mi deluje interensantno. Razmisljam da sutra kupim par komada. Sta mislite o ovoj akciji?
Nazad na vrh Ići dole
Svarog
Just looking
Just looking



Broj poruka : 9
Points : 0
Datum upisa : 24.05.2007

Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Empty
PočaljiNaslov: Re: Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1.   Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Icon_minitimeSre Sep 26, 2007 8:59 pm

Smrtovnik Drang ::
Metalac mi deluje interensantno. Razmisljam da sutra kupim par komada. Sta mislite o ovoj akciji?
Po mom skromnom, a neargumentovanom mišljenju ova akcija bi trebalo da eksplodira u skorijem periodu.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Empty
PočaljiNaslov: Re: Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1.   Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Icon_minitimeNed Sep 30, 2007 10:12 am

svarog ::
Smrtovnik Drang ::
Metalac mi deluje interensantno. Razmisljam da sutra kupim par komada. Sta mislite o ovoj akciji?
Po mom skromnom, a neargumentovanom mišljenju ova akcija bi trebalo da eksplodira u skorijem periodu.


8)



.
Nazad na vrh Ići dole
Actarus
Still learning
Still learning
Actarus


Broj poruka : 45
Points : -10
Datum upisa : 22.08.2007

Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Empty
PočaljiNaslov: Re: Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1.   Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Icon_minitimeUto Okt 02, 2007 9:54 am

@Smrtovnik Drang
@svarog

interesantno = sviđa mi se ali nisam siguran zašto
skromnost = oprez na prvom mestu (pozdravljam vrlinu)
neargumentovano = ma da ipak uđem, pa šta bude a?
eksplozija = malo ohrabrivanja ne škodi nikome, jel da da sam u pravu?

Narode, ako niste sigurni da možete da podnesete rizik gubitka ili zarobljavanja para, uđite u nešto sigurnije.

Moj post se ne tiče isključivo MTLC-a već i ostalih hartija.

MTLC početkom 7 meseca po ceni približnoj kao i sada, sa dobiti u tom u periodu od maksimalno 300 din, da li Vam se isplati?
Nazad na vrh Ići dole
Svarog
Just looking
Just looking



Broj poruka : 9
Points : 0
Datum upisa : 24.05.2007

Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Empty
PočaljiNaslov: Re: Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1.   Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Icon_minitimeUto Okt 02, 2007 7:51 pm

Actarus ::
@Smrtovnik Drang
@svarog

interesantno = sviđa mi se ali nisam siguran zašto
skromnost = oprez na prvom mestu (pozdravljam vrlinu)
neargumentovano = ma da ipak uđem, pa šta bude a?
eksplozija = malo ohrabrivanja ne škodi nikome, jel da da sam u pravu?

Narode, ako niste sigurni da možete da podnesete rizik gubitka ili zarobljavanja para, uđite u nešto sigurnije.

Moj post se ne tiče isključivo MTLC-a već i ostalih hartija.

MTLC početkom 7 meseca po ceni približnoj kao i sada, sa dobiti u tom u periodu od maksimalno 300 din, da li Vam se isplati?

Poštovani Actaruse,

Nervoze nema što se tiče rizika gubitka ili zarobljavanja para, jer mislim da je ova akcija jedna od najsigurnijih akcija na belexu, što vrlo lako može da se vidi u istorijatu trgovanja.
Metalac je do sada imao lagani, ali siguran rast. Posluju veoma uspešno i ulažu značajna novčana sredstva, kako u razvoj postojećih, tako i u širenje lepeze novih proizvoda. Stoga mislim da će ove godine posao sa proizvodnjom bojlera doneti i veći profit, koji je i dosada bio sasvim dobar.
Za Vašu informaciju ja na berzi trgujem preko četiri godine, pa sebe smatram za dovoljno iskusnog za taj posao. S toga Vaš savet primam sa simpatijom i smeškom, ali stvarno nema potrebe toliko da brinete.
U svom prethodnom postu sam napisao da je moje predviđanje neargumentovano, pre svega zato što sam te informacije čuo od nekih ljudi kojima smatram da mogu da verujem, a to nije argument za ostale forumaše (po sistemu "Reko mi jedan čoek, da je njemu reko...").
Bez obzira koliko Vi uključite stručnost i iskustvo u analizu, bilo koje akcije, očekivanja mogu da Vas iznevere (situacija na Kosovu, kriza dolara i hipotekarnih kredita u Americi, elementarne katastrofe, itd.) i da imate stagnaciju ili čak kapitalni gubitak.
Ja sam izneo svoj stav o očekivanju daljeg trenda vrednosti ove akcije bez namere da bilo koga ubedim u bilo šta.
Kupio sam akcije Metalca ne zbog brzog dobitka i špekulativnog trgovanja, već, kao i sve ostale akcije iz portfolija, isključivo posmatrajući je kao dobru investiciju na duži rok.
I na kraju, moram da Vas pitam, zbog poslednje rečenice u Vašem postu, da li Vi radite u nekom investicionom fondu?
Nazad na vrh Ići dole
Actarus
Still learning
Still learning
Actarus


Broj poruka : 45
Points : -10
Datum upisa : 22.08.2007

Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Empty
PočaljiNaslov: Re: Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1.   Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Icon_minitimeSre Okt 03, 2007 8:07 am

@svarog

Odlično!
Drago mi je da ste obrazložili Vaš način rada s obzirom da Vaš prethodni post na to nije ukazivao, već više na pumpanje akcije. bom
U osnovi raduje me ako je neko siguran u svoj rad i ostvari dobit na berzi. :cheers:
Kada su u pitanju informacije, berza je surov svet gde je sve moguće, a obično nas iznenadi,
te je svako kovač svoje sreće. :secret::lud:

Bavio sam se, ranije, ovom hartijom i mogu biti zadovoljan ostvarenom dobiti, u svakom slučaju MTLC će biti OK u zavisnosti od cene po kojoj ste ga kupili i šta od njega očekujete.
S druge strane mislim da još nije vreme za dugoročne hartije dok traju skokovi u rasponu
od +20% do -20%, a takođe da će to trajati barem još godinu.
Možda ispravno, možda ne, vreme će pokazati.

Da li radim u nekom investicionom fondu ? scratch
Kada su forumi u pitanju, bilo šta da Vam odgovorim, da li bi ste mi poverovali? ;)

Želim Vam puno sreće u daljem radu. :wave1:
Nazad na vrh Ići dole
genijeurazvoju
Kajmanska ostrva
Kajmanska  ostrva



Broj poruka : 165
Points : -92
Datum upisa : 22.05.2007

Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Empty
PočaljiNaslov: Re: Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1.   Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Icon_minitimeUto Dec 11, 2007 1:01 am

10.12.2007.


Kompanija Metalac iz Gornjeg Milanovca planira rast prihoda od pet do deset odsto godišnje. Generalni direktor te kompanije Petrašin Jakovljević kaže da će Metalac 2007. godinu završiti sa prihodom od 65 do 67 miliona evra, dok je u prošloj godini bio 62 miliona evra. On dodaje da bi 2012. godine prihod trebalo da premaši sto miliona evra. Jakovljević je najavio da će deo od planiranih pet miliona evra investicija u 2008. godini biti uložen u uvodjenje novih linija proizvoda pod brendom i imenom renomiranog svetskog dizajnera Karima Rašida. Kako je najavio, novac će biti uložen i u početak proizvodnje ploča i sudopera od veštačkog mermera, koji se očekuje u prvom tromesečju ove godine i uvođenje i proširenje proizvodnje emajliranog posuđa. Jakovljević je kazao da poslovodstvo Metalca razmišlja i o izgradnji fabrike u Rusiji, gde u poslednjih nekoliko godina beleže rast izvoza od 40 odsto.

izvor: B92
Nazad na vrh Ići dole
ratko3
Just looking
Just looking



Broj poruka : 6
Points : 0
Datum upisa : 15.11.2007

Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Empty
PočaljiNaslov: Re: Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1.   Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Icon_minitimeUto Dec 11, 2007 1:45 am

Malo je to 10% rasta prihoda godisnje za ovakvo trziste. Poslednji put sam ulazio krajem avgusta i naravno nisam izlazio tokom ove korekcije. Pa nisam valjda sisao vesla.

Medjutim isto tako kod kupovine sam se odlucio za neke druge akcije koje su pale isti procenat, ali imaju vecu perspektivu. Ovaj metalac dugorocno dodje kao pare u banci. Nemos da uzmes vise od 20% godisnje, ako ne izlazis i ulazis vise puta.

Iskreno stvarno bih voleo da rukovodstvo ima malo ambicioznije planove, pa makar bili i nerealni, pa makar nam i dokapitalizaciju trazili.

I na kraju jedan + meni bar prilicno bitan. Svidjaju mi se njihove nove reklame. A svidja mi se i sto je pociscena tabla
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Empty
PočaljiNaslov: Re: Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1.   Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Icon_minitimeNed Dec 23, 2007 11:32 am

Ova akcija se pretvori u teško razočarenje... alien
A pri tome rade odlicno !! Suspect
??? scratch
Nazad na vrh Ići dole
cromodora
Partner
Partner



Broj poruka : 123
Points : -27
Datum upisa : 23.05.2007

Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Empty
PočaljiNaslov: Re: Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1.   Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Icon_minitimePon Dec 24, 2007 8:57 am

samo trenutno razočarenje..ne zaboravi to
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2987
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5549
Datum upisa : 22.05.2007

Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Empty
PočaljiNaslov: Re: Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1.   Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Icon_minitimePet Feb 15, 2008 1:48 pm

cromodora ::
samo trenutno razočarenje..ne zaboravi to

Gornjomilanovački “Metalac” je namerio da postane vlasnik i ozbiljno se priprema za početak pregovora o preuzimanju najveće ruske fabrike posuđa “Servostalj” u okviru železare “Čerepovac”, otkrio je predsednik UO “Metalca” Dragoljub Vukadinović, gostujući u Politikinom poslovnom klubu. Dragoljub Vukadinović vratio se sa frankfurtskog sajma, na kome je početkom ove nedelje “Metalac” predstavio novu kolekciju posuđa sa autorskim pečatom poznatog industrijskog dizajnera Karima Rašida.

(EKapija)
Nazad na vrh Ići dole
nervozaniglup
VIP
VIP



Broj poruka : 55
Points : 32
Datum upisa : 17.07.2007

Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Empty
PočaljiNaslov: Re: Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1.   Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Icon_minitimePet Feb 15, 2008 1:59 pm

S kim, s cim? (instrumental)
Jesu li oni stvarno tako mocni?
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2987
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5549
Datum upisa : 22.05.2007

Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Empty
PočaljiNaslov: Re: Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1.   Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Icon_minitimePon Mar 10, 2008 10:37 am

Prošle godine div bila 100 din bruto... bas da vidimo kolika je ove ???
Nazad na vrh Ići dole
Mc.Intosh
VIP
VIP



Broj poruka : 54
Points : -20
Datum upisa : 29.10.2007

Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Empty
PočaljiNaslov: Re: Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1.   Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Icon_minitimePon Maj 19, 2008 9:17 am

Kako sam video dividenda je uplaćena. (neto 90din)
Nazad na vrh Ići dole
kaktusic
VIP
VIP
kaktusic


Broj poruka : 206
Points : 389
Datum upisa : 14.01.2008

Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Empty
PočaljiNaslov: Re: Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1.   Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Icon_minitimeUto Maj 20, 2008 5:51 am

Nisam proverila da li mi je uplacena dividenda ali nesto sam uporedjivala trgovanje akcijama MTLC i akcijama TIGR od 20.02.2008. pa do sada.Ispada da je MTLC likvidnija akcija od TIGR bez obzira sto je TIGR na A listingu.Steta sto ne prikazuju novi prospekt (ako ga imaju) pa da vidimo kako stvari stoje. Doduse secam se da ni Hemofarm svojevremeno nije bas azurno prikazivao bilanse i rezultate. Ne uporedjujem serpe sa lekovima, samo mi je palo na pamet.
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Pendula011
Our family
Our  family



Broj poruka : 208
Points : -42
Datum upisa : 19.05.2007

Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Empty
PočaljiNaslov: Re: Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1.   Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Icon_minitimeUto Maj 20, 2008 8:19 pm

14.05-15.05. /2008. Crhov promene

Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Metalacfg8

_________________
Apartmani Beograd
Nazad na vrh Ići dole
http://www.rentapartmani.com
kaktusic
VIP
VIP
kaktusic


Broj poruka : 206
Points : 389
Datum upisa : 14.01.2008

Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Empty
PočaljiNaslov: Re: Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1.   Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Icon_minitimeSre Maj 21, 2008 9:08 am

Uplacena mi je dividenda u ponedeljak.
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
kaktusic
VIP
VIP
kaktusic


Broj poruka : 206
Points : 389
Datum upisa : 14.01.2008

Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Empty
PočaljiNaslov: Re: Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1.   Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Icon_minitimePet Jun 06, 2008 10:29 am

Juce i danas je velika traznja na ovoj akciji. Bice zanimljivo videti ko je to kupovao.
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Empty
PočaljiNaslov: Re: Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1.   Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Icon_minitimePon Jun 09, 2008 9:39 am

a danas i lep obim, za ovo doba !

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Empty
PočaljiNaslov: Re: Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1.   Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Icon_minitimeSre Jun 11, 2008 7:13 pm

Što ti je "slučajnost" Suspect naš poznanik KOČOVSKI ALEKSANDAR
ničim izazvan bap 9. juna pazario 150 komada :D

Kako čovek ima sreće :P da ne poveruješ !!


.

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
kaktusic
VIP
VIP
kaktusic


Broj poruka : 206
Points : 389
Datum upisa : 14.01.2008

Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Empty
PočaljiNaslov: Re: Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1.   Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Icon_minitimeČet Jun 12, 2008 6:48 am

Sneki,
to ime sam vidjala u CRHoV na dosta akcija. Da li je to neki lik takodje sa EF
i da li je to dobar znak sto je on kupio MTLC?
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Empty
PočaljiNaslov: Re: Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1.   Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Icon_minitimeČet Jun 12, 2008 7:11 am

kaktusic ::
Sneki,
to ime sam vidjala u CRHoV na dosta akcija. Da li je to neki lik takodje sa EF
i da li je to dobar znak sto je on kupio MTLC?
Pozdrav

Da ne spamujem temu ( :D ) imaš o njemu na temi Likovi sa spiska akcionara...

.

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Empty
PočaljiNaslov: Re: Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1.   Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Icon_minitimePon Jun 23, 2008 1:16 pm

Ko ovo nema, vreme je da pazari!!

8)

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Husdamen
Just looking
Just looking



Broj poruka : 14
Points : 6
Datum upisa : 23.06.2008

Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Empty
PočaljiNaslov: Re: Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1.   Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Icon_minitimePon Jun 23, 2008 2:02 pm

Sneki ::
Ko ovo nema, vreme je da pazari!!

8)

Poštovani!
Danas sam se registrirao, da vidim, šta pišete o kompanijama na ovom forumu, pošto sam već nekoliko vremena gledao promene kod threada o fondovima. Sad vas pitam, zašto bi trebali kupiti MTLC? Meni je kompanaija top i radi izuzetno i jedna od najpotcjenjenih kompanija na Belexu a sumnjam, da vi ne pričate o tome, nego o tome, da će neko snažno početi ovo kupovati (što mogu da shvatim iz svakodnevnih dogovorenih posla, kad prodaje East capital i kupuju različiti kastodi računi).

Hvala na odgovoru.
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Empty
PočaljiNaslov: Re: Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1.   Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Icon_minitimePon Jun 23, 2008 10:22 pm

Pozdrav Husdamen i dobrodošao!

Novi domaći fondovi (koji imaju keša) kupuju, očigledno je smatraju velikim potencijalom. Pošto dosta pratim njihov rad, vidim da je zastupljena u portfoliju od skoro svih fondova. Kombank fond je izgleda jako ceni, pošto već zauzima skoro 10% njihovog portfolija (što je i maksimum koji jedna akcija može da zauzima u portfoliju). Uh, dosta od mene, počeću opet samo o fondovima, a ipak je tema MTLC :D
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Empty
PočaljiNaslov: Re: Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1.   Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Icon_minitimePet Nov 21, 2008 8:00 pm

Promene 17.10-21.11.2008.

Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. F0abb56ba3
Nazad na vrh Ići dole
Husdamen
Just looking
Just looking



Broj poruka : 14
Points : 6
Datum upisa : 23.06.2008

Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Empty
PočaljiNaslov: Re: Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1.   Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Icon_minitimePon Jan 05, 2009 3:37 pm

Pozvao me admin da još ovde nešto napišem u vezi Metalca. To je kompanija koju detajlno pratim i mogu bez pumpanja da vam kažem, da je to jedna od najboljih kompanija na BB. Možda se ovako ne čini - prvi put, kad sam pogledao na savjet druga, rekoh - ovo je jedno sranje, skupa hartija, neinteresantna industrija i bezvezna dionička knjiga. Kad sam počeo da se o tome raspitivam, iz svakog trena više mi se sviđala kompanija, meneđment, valuacija i sve oko Metalca. Sad kad pogledam, hteo bi sam sakupiti ovih 13 ili 15 miljki, koliko vredi na BB, kupiti, i likvidirati. Ovo sad u ovom trenutku vredi 2 do 3 puta više.
Toliko za sad.
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2987
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5549
Datum upisa : 22.05.2007

Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Empty
PočaljiNaslov: Re: Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1.   Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Icon_minitimeUto Jan 06, 2009 11:03 am

Nešto baš i nisam ubedjen da je menadžment OK !?
To što misle na sebe i nagradjivanje radnika je lepo, ali ne vidim da mnogo misle na nas akcionare...
Nizak nivo korporativnog upravljanja! Tako je to uvek kada menadžment nema ko da kontroliše!

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Husdamen
Just looking
Just looking



Broj poruka : 14
Points : 6
Datum upisa : 23.06.2008

Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Empty
PočaljiNaslov: Re: Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1.   Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Icon_minitimeUto Jan 06, 2009 2:05 pm

Šta ti se ne sviđa? Svake godine dobiješ dividendu u novcu, što je nešto što malo srpskih kompanija radi. Imaš dobar interent sajt sa novostima i financijskim izveštajima. Ima kompanija isto IO i NO (vi ćete bolje znati koji su vam organi upravljanja) ali molim te, da mi kažeš šta ti se ne sviđa. Neke od kompanija u Srbiji i u regionu skoro ne objavljaju godišnjih izveštaja, kod MTLC mislim, da je dovoljno transparentno ali ne sasvim...

Ali meneđment ima oko pola firme...direktno ili indirektno.
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2987
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5549
Datum upisa : 22.05.2007

Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Empty
PočaljiNaslov: Re: Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1.   Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Icon_minitimeČet Jan 08, 2009 10:35 am

husdamen ::

Ali meneđment ima oko pola firme...direktno ili indirektno.

Ne padaj odmah u vatru, dobro je što dobijamo (smešmo malu) dividendu, 100 din bruto i
nije nesto.
Ne svidja mi se što menadžment ima većinski paket, brate dele sebi nagrade i šakom i kapom, a i
dodvoravaju se radnicima tako što i njima dele neke nagrade i dodatke.
Više bih voleo da je dividenda veća a nagrade manje, ali to po ovakvoj knjizi akcionar a
izgleda da nije moguće...
Šta je bilo s kupovinom one fabrike u Rusiji?

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Husdamen
Just looking
Just looking



Broj poruka : 14
Points : 6
Datum upisa : 23.06.2008

Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Empty
PočaljiNaslov: Re: Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1.   Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Icon_minitimeČet Jan 08, 2009 1:40 pm

oko 5 % dividend yield meni nije loš i koliko ja znam, dividenda će ostati na ovakvoj razini i ubuduće. ako te interesuje šta je malena dividenda, pogledaj 80 % srbskih kompanija (for the record, dividenda u akcijama jednostavno nije dividenda) ili 99 % slovenačkih kompanija.
Da ne bude pogrešno hvaćeno - ja nisam PR Metalca. Samo diskutiramo, mnogo stvari moglo bi se bolje odraditi, ali to trebaš da pitanja odnosno zahtjeve da uputiš gdinu Vukadinoviću ili Jakovljeviću.
Biloko bi sad kupovao kompanije (odnosno pred 3-6 mjeseci) i to u Rusiji, bio bih kreten. Pošto mislim, da ljudi u kompaniji to nisu, toga za sad nisu realizirali. Ali su realizirali neki drugi ugovor, koji je nekoliko puta bolji i koji će vjerovatno uzdrmati investitore u Metalac. Više od toga, nadam se da shvatate, ne mogu da vam kažem. (ko mi vjeruje, dobro, a ko ne, uopšte nema veze. nikoga ne nagovaram na kupovinu i kao što sam prvo rekao - ne bih se ni javljao, da me ne bi admin uzdrmao. Vreme će sve pokazati)

Srdačan pozdrav i Kobe, tebi još puno uspjeha.

P.S. Dobro je, da u Srbiji još malo meneđera planira MBO odnosno LBO, pošto bi na BB ostao još samo krš tipa VINZ i neke druge pola zatvorene-pola otvorene priće.
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2987
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5549
Datum upisa : 22.05.2007

Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Empty
PočaljiNaslov: Re: Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1.   Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Icon_minitimeČet Jan 08, 2009 9:51 pm

husdamen ::
Ali su realizirali neki drugi ugovor, koji je nekoliko puta bolji i koji će vjerovatno uzdrmati investitore u Metalac. Više od toga, nadam se da shvatate, ne mogu da vam kažem. (ko mi vjeruje, dobro, a ko ne, uopšte nema veze. nikoga ne nagovaram na kupovinu i kao što sam prvo rekao - ne bih se ni javljao, da me ne bi admin uzdrmao. Vreme će sve pokazati)

P.S. Dobro je, da u Srbiji još malo meneđera planira MBO odnosno LBO, pošto bi na BB ostao još samo krš tipa VINZ i neke druge pola zatvorene-pola otvorene priće.

1) Što si toliko zagonetan, reci i nama ako će to već da nas sve uzdrma, da se pripremimo! 8)

2) Planiraju MBO (Management Buy-Out) i LBO (Leveraged Buyout) ??

Možda misliš time na LMBO (Leveraged Management Buy-Out) ??!
Preuzimanje firme od strane menadžmenta koji već ima većinski paket ?

Nisi se jasno izrazio, možda misliš samo na vrstu menadžmenta (Management by Objectives)?

Onda me zbunjuje tvoje : MBO = LBO - ili te nisam razumeo ili je nešto tu ispušteno!!

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Husdamen
Just looking
Just looking



Broj poruka : 14
Points : 6
Datum upisa : 23.06.2008

Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Empty
PočaljiNaslov: Re: Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1.   Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Icon_minitimePet Jan 09, 2009 7:19 am

Ha, izvinjavam se na zagonetnosti.
Za posao - acrutive revenue i income će biti skoro toliki koliko je postojeći. Kad će objaviti i kad će se startovati sa tim, iskreno - pojma nemam.

Mislim da za sad MBO/LBO nije opcija ali se toga kod kompanije koja krije više nego što pokazuje, nikad ne može isključiti. Mislio sam manager buy out i leveraged buy out, što je u stvari variacija iste teme. Ali kao što rećeno - za sad se nikome nigde ne žuri, pa ne bi trebalo ni akcionarima. Dosta je da znaš, da kompanija radi ne dobro, nego fenomenalno i da management zna kakvi su riziki (za razliku od nekih drugih "blućip kompanija).
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2987
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5549
Datum upisa : 22.05.2007

Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Empty
PočaljiNaslov: Re: Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1.   Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Icon_minitimeUto Jan 13, 2009 12:33 pm

husdamen ::
...
Za posao - acrutive revenue
...

Hus, šta ti je ovo??
Suspect :pale:


edit:
Mete akvizicija među kompanijama u Srbiji mogle bi da budu “Soja protein”, “Galenika Fitofarmacija”, “Metalac” i “Energoprojekt”.

Analitičari, međutim, upozoravaju da bi se potencijalni kupac mogao suočiti sa teškoćama jer rukovodstvo i zaposleni posjeduju 40 odsto akcija kompanije.

Vidš da takva (samoupravljačka) struktura može da bude i smetnja !!??

scratch

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1684
Godina : 53
Points : 2978
Datum upisa : 16.12.2007

Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Empty
PočaljiNaslov: Re: Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1.   Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1. Icon_minitimeSre Jan 28, 2009 12:07 am

Небројано пута се јуче презнојио Драгољуб Вукадиновић, први човек горњомилановачког „Металца”, када је у фабрици четири сата држао састанак са само једном тачком дневног реда: шта ако динар настави да пада. Његови пословни планови се у последње време заснивају на принципу „пиши, бриши”, јер таман када је почетком године у рачуницу унео курс од 90 динара за евро, морао је поново да подвуче црту, у руке узме дигитрон и опет „везаних очију” заигра „ћораве баке” са курсном листом.

– Од 15. јануара калкулишем са курсом од 95 динара за евро, а од почетка фебруара мораћу и тај износ да увећам за пет динара. Питајте било кога ко се бави производњом и сви ће вам рећи да су и више него забринути. И онда се на привреднике апелује да не смањују плате и да чувају радна места. Не требају нама субвенционисани кредити са каматом од пет до шет одсто ако инфлација и курс расту. Ко нама може да гарантује у овом тренутку да курс неће прећи границу од 100 динара за један евро? – забринуто пита Вукадиновић.

Овом пословном човеку није јасно ни то како суседне државе, попут Македоније, Хрватске или Црне Горе, могу да држе инфлацију под контролом, а наша централна банка је потрошила огроман новац из девизних резерви, а да, како каже, привредници нису осетили позитивне ефекте одбране динара.


[You must be registered and logged in to see this link.]
_________________

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
 
Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 1.
Nazad na vrh 
Strana 1 od 29Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 15 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Metalac a.d. Gornji Milanovac - MTLC 2. DEO
» Minos a.d. , Gornji Milanovac - MNOS
»  Takovo, Gornji Milanovac - TKVO
» Zasto (ne)kupiti MTLC?
» Metalac Home Market a.d. AGMT

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Akcije fun club-
Skoči na: