BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija - NIIS 8. DEO

Ići dole 
+98
mushoke
Zeljko
Stane Dolanc
geogsi
Strbac
Non-ProfitOrganization
pepermint
MYSTIC021
Kopac
Nikollla
Dragivoje
Cermet
insajderxxx
kaktusic
Tom80
gaggii
Miros Lav
KRUSKA
Borodino
Dragan11
Mikica
Taliban
govedinho
StariHrast
Dnenad85
Slovenac1
Boza Belex
Nemesis
Boranija
adamm
Gocili
Ivan2211
Joca
Zane
JMBR
Von Misha
boxxi
Sutra
Bond
Zeljko321
Matans
Fokus
Jerry Springer
MilanR
BojanNS
Sneki
Matthew Greenburgh
philips1
Nestrpljivi
boban75
Sasuolo
ivan45
Trade Now
Tods
Bojjan
zORAn
MORNAR
Dragot
Nikola
hey-ho
Racunarko
Drasko
Zmark
GogaAna
Fmember
FatCat
Admin
Zile
Dejansss
Al Kapone
Folio
Maca
LUMTDZOS
Dragan555
Roman Abramovich
Red max
Djepeto83
Kobe Bryant
MMcorp
Aleks
Urosk
Teletrader
Big Mile
gogloee
Hrx84
Aca kurbla
Ars Vivendi
Limited011
Dalaj Lama
Smile
flyer
Aritmeticar
Vladulns
Jumbo
Frenky
Momir
Tenerife
Bezimena
102 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 25 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2988
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5550
Datum upisa : 22.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Icon_minitime12/6/2014, 23:04

Bledoliki pišeš gluposti!

I šta ako su "povoljniji uslovi" - gomila nas foruma ima 0,3 - 0,4% proviziju pa ne "ludujemo"?
Malo si ušao u neku teoriju zaveri ili si jednostavno neznalica koja piše šta joj se pričini da je normalno...

Ako rešiš da prodapš ili kupiš, provizija brokera ne može biti prepreka!

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Icon_minitime12/7/2014, 11:34

Izvinite kolika je provizija ako neko odluci da kupi akcije za 20-30 hiljada eura?
Nazad na vrh Ići dole
Tenerife
VIP
VIP
Tenerife


Broj poruka : 739
Points : 2460
Datum upisa : 02.10.2013

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Icon_minitime12/7/2014, 11:52

0,65% ukupno - berza,crhov,broker nebitno da li kupujes za 200,2k,20k,200k €. Na glupo pitanje sledi glup odgovor. Za više informacija koristi search na forumu ili google-u.

_________________
Folk je narod, turbo je sistem ubrizgavanja goriva
pod pritiskom u cilindar motora sa unutrašnjim sagorevanjem

Turbo folk je gorenje naroda, svako pospešivanje tog sagorevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnižih strasti kod homo sapiensa

Glasački listić koji omogućuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk
Nazad na vrh Ići dole
Dragot
VIP
VIP
Dragot


Broj poruka : 655
Points : 2873
Datum upisa : 16.10.2010

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Icon_minitime12/7/2014, 14:49

Vredi dodati da je provizija banke kod koje imaš otvoren vlasnički račun formirana tako da za veće transakcije provizija biva procentualno manja. Tako je npr. u Vojvođanskoj banci. Postoji tarifnik u kome su prikazani rasponi iznosa trgovanja i iznos provizije.
Nazad na vrh Ići dole
Frenky
VIP
VIP
Frenky


Broj poruka : 516
Godina : 49
Localisation : Vrbas
Points : 1581
Datum upisa : 19.07.2009

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Icon_minitime12/8/2014, 10:55

Zamolio bih nekog od clanova ko moze da postavi sliku diagrama akcije nisa da vidimo sta kaze slika ?Unapred hvala ! Mada mi deluje da na cenu ne utice pad nafte toliko koliko pritisak na dinar koji pada svaki dan i stvara paniku .
Nazad na vrh Ići dole
flyer
Still learning
Still learning
flyer


Broj poruka : 122
Points : 374
Datum upisa : 07.07.2014

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Icon_minitime12/8/2014, 11:02

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Graf10
Nazad na vrh Ići dole
Tenerife
VIP
VIP
Tenerife


Broj poruka : 739
Points : 2460
Datum upisa : 02.10.2013

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Icon_minitime12/8/2014, 11:04

Kolega, nećeš moći ništa posebno da vidiš na grafiku do danas, dugoročno (kod nas je dugoročno 3-6 meseci) trend i dalje istim tempom ide na dole, dok se danas-sutra po izgledu tabele, što je trenutno bitnije od grafika, cena koriguje na dole. Malo strpljenja i biće dana za kupovinu, nadam se.

_________________
Folk je narod, turbo je sistem ubrizgavanja goriva
pod pritiskom u cilindar motora sa unutrašnjim sagorevanjem

Turbo folk je gorenje naroda, svako pospešivanje tog sagorevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnižih strasti kod homo sapiensa

Glasački listić koji omogućuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Icon_minitime12/8/2014, 11:13

Frenky ::
Zamolio bih nekog od clanova ko moze da postavi sliku diagrama akcije nisa da vidimo sta kaze slika ?Unapred hvala ! Mada mi deluje da na cenu ne utice pad nafte toliko koliko pritisak na dinar koji pada svaki dan i stvara paniku .


Da ponovim,u pitanju je niz loših vijesti  koje se ni tiču samo poslovanja NIS-a.Pad dinara je sigurno jedan od većih problema,što se mene tiče već sam prije prodao NIS i sa cashom čekao pad cijene.Međutim kako dinar pada ne isplati se ni držati cash,zato za sad izlazim sa Belexa i kupit ću vani neke druge kompanije isto vezane uz naftu koje su dosta povoljne.
Vjerojatno nisam jedini koji ovako razmišlja.
Nazad na vrh Ići dole
Urosk
VIP
VIP



Broj poruka : 161
Points : 647
Datum upisa : 27.07.2011

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Icon_minitime12/8/2014, 16:54

Red max ::
Da ponovim,u pitanju je niz loših vijesti  koje se ni tiču samo poslovanja NIS-a.Pad dinara je sigurno jedan od većih problema,što se mene tiče već sam prije prodao NIS i sa cashom čekao pad cijene.Međutim kako dinar pada ne isplati se ni držati cash,zato za sad izlazim sa Belexa i kupit ću vani neke druge kompanije isto vezane uz naftu koje su dosta povoljne.
Vjerojatno nisam jedini koji ovako razmišlja.

Pametna odluka.
Ja cekam konacan rasplet oko juznog toka i godisnji rezultat pa cu na osnovu toga da odlucim, ako do tada bude povoljna cena za izlaz bezim i ne osvrcem se.

Sto se tice dinara, valutni rizik postaje znacajan (negativni) faktor prilikom investiranja na belex-u.
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Icon_minitime12/8/2014, 17:43

Zanimljivo da NIS zapravo nije puno ni pao kad gledam koliko su neki drugi "naftaši" sa emerging marketa izgubili na vrijednosti.Pretpostavljam da je to najvećim djelom zbog dobrih fundamenata.

Nafta i danas dobro roka:
http://www.bloomberg.com/energy/

_________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Icon_minitime12/8/2014, 18:22

Hvala veoma ste ljubazni.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2161
Points : 6015
Datum upisa : 25.07.2010

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Icon_minitime12/8/2014, 19:41

Sad samo da organizujemo jednu paradu za Erdogana, pa šta bude....
udrimile

A ovi terju po starom:
http://www.vesti-online.com/Vesti/Ex-YU/454765/Fekalije-u-oltaru-U-na-parohijskom-domu

kalas

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2782
Points : 7935
Datum upisa : 21.01.2009

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Icon_minitime12/9/2014, 16:26

Srbija i Bugarska traže obeštećenje

Uoči početka sastanka u Briselu se pronela informacija da su Bugarska i Srbija zatražile kompenzaciju za izgubljenu investiciju, kako od Brisela tako i Moskve, ali i da o tome na današnjem radnom ručku neće biti reči jer je to "unutrašnje pitanje EU" a današnjem sastanku prisustvuje i šef američke diplomatije Džon Keri koji će zajedno sa Federikom Mogerini, evropskom šeficom diplomatije.

Nije pojašnjeno kada su i kakvu tačno kompenzaciju Srbija i Bugarska zatražile, ali su izgledi za obeštećenje gotovo beznačajni jer Rusija za prekid projekta krivi Brisel, a ovi Moskvu.

Dok srpski premijer ne otkriva karte posle razgovora s ruskim premijerom Dmitrijem Medvedevim, njegov bugarski kolega Bojko Borisov je jasan. On je na sednici parlamenta u Sofiji izjavio da će njegova vlada danas u Briselu zatražiti da se nastavi s radom na Južnom toku.

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Frenky
VIP
VIP
Frenky


Broj poruka : 516
Godina : 49
Localisation : Vrbas
Points : 1581
Datum upisa : 19.07.2009

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Icon_minitime12/10/2014, 11:30

Dali neko moze da kaze kolika bi cena bila dobra za ulaz na koju cenu pecati ? pec
Ili sacekati ide ovo mozda ispod 800 .
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1750
Localisation : novi sad
Points : 6154
Datum upisa : 02.09.2009

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Icon_minitime12/10/2014, 11:32

Još juče sam hteo da napišem, ide ova akcija ispod 800 dinara...

Jedan od razloga kako nam je "lepo" u privredi i uošte u državi je i postojanje i bivstvovanje "bajnog" državnog funkcionera (pored još mnogo njemu sličnih) -

Bajatović tvrdi: Biće Južnog toka
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2014&mm=12&dd=10&nav_id=934541
Nazad na vrh Ići dole
Trade Now
VIP
VIP
Trade Now


Broj poruka : 404
Points : 1837
Datum upisa : 13.04.2014

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Icon_minitime12/10/2014, 12:00

Frenky ::
Dali neko moze da kaze kolika bi cena bila dobra za ulaz na koju cenu pecati ? pec
Ili sacekati ide ovo mozda ispod 800 .
Ja ne bih ovo pecao ni po 800 ni po 700 ni po 600. Kad bude došlo vreme da se poboljšaju prilike i kada dođe taj trenutak ući ću po ceni koja bude aktuelna u tom trenutku. Unapred sada neznam koja je to cena.
Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Icon_minitime12/10/2014, 12:06

Osnovno pravilo je.....brod koji tone treba napustiti što prije.....tada su i najveće šanse da spasite glavu.

Istina bog, pametni vide unaprijed da će se neki brod nasukati.....u ovom slučaju rat u Ukrajini i sankcije Rusiji su bile jasan signal da je idući korak rušenje cijene nafte, jer je to najbolnija Ruska točka, pa se takvi iskrcaju u luci i prije nego brod krene na fatalno putovanje.
Tad bi to bilo iznad 900 denara i po puno boljem tečaju....međutim ne mogu se pohvaliti da spadam u takve. Ali brate kad sam vidio da cijena nafte svaki dan roka dolje, da druge naftne kompanije drastično padaju, da je 3Q katastrofa......brže-bolje sam sve rasprodao na 850.

Imao sam u prošlosti grešaka kad sam tvrdoglavo zadržavao poziciju, jer je prošlogodišnji P/E super, a i biznis je dobar, pa će se to kad-tad vratiti. I hoće, ali nakon par godina, kad sam mogao hrpu drugih stvari odraditi i vratiti se po nižoj cijeni.
Nazad na vrh Ići dole
Hrx84
Just looking
Just looking



Broj poruka : 10
Points : 50
Datum upisa : 18.06.2013

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Icon_minitime12/10/2014, 12:29

Nitko ne spominje kako bi moglo izgledati izvješće NIS-a za 2015.g? uz pretpostavku cijene nafte 50-70$. Što možemo očekivati?
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko321
VIP
VIP
Zeljko321


Broj poruka : 497
Points : 1462
Datum upisa : 19.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Icon_minitime12/10/2014, 13:15

Jumbo ::
Osnovno pravilo je.....brod koji tone treba napustiti što prije.....tada su i najveće šanse da spasite glavu.

Istina bog, pametni vide unaprijed da će se neki brod nasukati.....u ovom slučaju rat u Ukrajini i sankcije Rusiji su bile jasan signal da je idući korak rušenje cijene nafte, jer je to najbolnija Ruska točka, pa se takvi iskrcaju u luci i prije nego brod krene na fatalno putovanje.
Tad bi to bilo iznad 900 denara i po puno boljem tečaju....međutim ne mogu se pohvaliti da spadam u takve. Ali brate kad sam vidio da cijena nafte svaki dan roka dolje, da druge naftne kompanije drastično padaju, da je 3Q katastrofa......brže-bolje sam sve rasprodao na 850.

Imao sam u prošlosti grešaka kad sam tvrdoglavo zadržavao poziciju, jer je prošlogodišnji P/E super, a i biznis je dobar, pa će se to kad-tad vratiti. I hoće, ali nakon par godina, kad sam mogao hrpu drugih stvari odraditi i vratiti se po nižoj cijeni.

post2
Ja sam, opet, ponovio grešku. Valjda ću jednom naučiti:udrimile:
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Icon_minitime12/10/2014, 13:28

NIIS je od osnivanja predstavljao sigurnu luku ali sad su se stvari drasticno promenile. Postala je vrlo nesigurna akcija a izgleda da je jedino gubitak izvestan.
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Icon_minitime12/10/2014, 16:49

Nezahvalno je sada predvidjati kretanje cene. Moze da pada, moze i da stagnira. Ne verujem da ce bas brzo da raste.

Ali, ne razumem zasto se Bajatovic i njegove izjave spominju kao bitan faktor? On bar nema veze sa NIIS-om (i dobro je sto nema).  comp
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Icon_minitime12/10/2014, 17:12

Dok pada nafta nema ništa od rasta.I danas crveno.Dok se ne stabilizira najbolje je ne loviti noževe,zato pratite cijenu nafte.
Bit ću iznenađen ako NIS sutra ne bude ispod 800,danas je obranjena ta razina ali mislim da neće dugo tako.
Nazad na vrh Ići dole
MYSTIC021
Our family
Our  family
MYSTIC021


Broj poruka : 210
Points : 745
Datum upisa : 29.06.2010

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Icon_minitime12/10/2014, 18:34

Frenky ::
Dali neko moze da kaze kolika bi cena bila dobra za ulaz na koju cenu pecati ? pec
Ili sacekati ide ovo mozda ispod 800 .
Meni je dosta da uzmem ocekivani EPS za 2014 i pomnozim ga sa P/E sa kraja prosle godine pa da zakljucim da li treba dalje razmatrati i analizirati ☺jesi li sracunao?
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Icon_minitime12/10/2014, 18:51

Rekoh ja odmah posle objave rezultata za q3 da ce me ovo zanimati tek na nivoima oko 700, ali ako nafta nastavi ovako i o toj ceni cu da razmislim. Neki nisu verovali u ovaj scenario, pa ih zavarala isplata dividende i jedan deo nje koji je reinvestiran pa pogurao cenu, ali sada ponestaje para od dividende i  klizanje se nastavlja. Ja i dalje nevidim baš ništa šta bi okrenulo trend. kafa
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Icon_minitime12/11/2014, 05:02

Red max ::
Dok pada nafta nema ništa od rasta.I danas crveno.Dok se ne stabilizira najbolje je ne loviti noževe,zato pratite cijenu nafte.
Bit ću iznenađen ako NIS sutra ne bude ispod 800,danas je obranjena ta razina ali mislim da neće dugo tako.

zato pratite cijenu nafte
kurs eur/usd
kurs eur/rsd

dobit ce biti manja nego prosle godine, samim tim i dividenda.

sve ispod 750 bice dobra kupovina.
Nazad na vrh Ići dole
Frenky
VIP
VIP
Frenky


Broj poruka : 516
Godina : 49
Localisation : Vrbas
Points : 1581
Datum upisa : 19.07.2009

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Icon_minitime12/11/2014, 10:31

Ako moze clan foruma da postavi diagram da vidimo gde je dno dokle moze da ide dole ako se to vidi na diagramu unapred hvala clanu kafa
Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2627
Points : 5951
Datum upisa : 05.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Icon_minitime12/11/2014, 11:02

Трећа Србија: У припреми државни удар и напади на НИС

http://www.vostok.rs/index.php?option=btg_youtube_video&id=4600&Treca-Srbija:-U-pripremi-drzavni-udar-i-napadi-na-NIS
Nazad na vrh Ići dole
flyer
Still learning
Still learning
flyer


Broj poruka : 122
Points : 374
Datum upisa : 07.07.2014

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Icon_minitime12/11/2014, 11:10

Frenky ::
Ako moze clan foruma da postavi diagram da vidimo gde je dno dokle moze da ide dole ako se to vidi na diagramu unapred hvala clanu kafa

Razine potpore su 780, 760 i jaka na 740...
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Icon_minitime12/11/2014, 15:31

Kako se gledaju i gde se vide te razine potpore?
Nazad na vrh Ići dole
Tenerife
VIP
VIP
Tenerife


Broj poruka : 739
Points : 2460
Datum upisa : 02.10.2013

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Icon_minitime12/11/2014, 15:57

Pogledaj i procitaj malo na sajtu fxserbia ili tako nešto slično o tehničkoj analizi, ukratko - obrati pažnju na min i max unazad za prosle godine koje su vrednosti u nekim intervalima.

_________________
Folk je narod, turbo je sistem ubrizgavanja goriva
pod pritiskom u cilindar motora sa unutrašnjim sagorevanjem

Turbo folk je gorenje naroda, svako pospešivanje tog sagorevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnižih strasti kod homo sapiensa

Glasački listić koji omogućuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk
Nazad na vrh Ići dole
Tenerife
VIP
VIP
Tenerife


Broj poruka : 739
Points : 2460
Datum upisa : 02.10.2013

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Icon_minitime12/11/2014, 16:00

Evo linka http://www.forexsrbija.rs/linije-podrske-i-otpora.html

_________________
Folk je narod, turbo je sistem ubrizgavanja goriva
pod pritiskom u cilindar motora sa unutrašnjim sagorevanjem

Turbo folk je gorenje naroda, svako pospešivanje tog sagorevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnižih strasti kod homo sapiensa

Glasački listić koji omogućuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk
Nazad na vrh Ići dole
Aca kurbla
VIP
VIP
Aca kurbla


Broj poruka : 522
Points : 1402
Datum upisa : 17.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Icon_minitime12/11/2014, 23:07

Mislio sam da nikad  necu imati prilike da se utovarim po 6 eu na ovoj akciji,ali sad mi sve izgleda moguce...
Nazad na vrh Ići dole
MilanR
VIP
VIP



Broj poruka : 136
Localisation : Nis
Points : 401
Datum upisa : 26.09.2012

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Icon_minitime12/12/2014, 09:51

Aca kurbla, iskreno ti verujem, i mislim da je 98% ljudi koji ovde pisu razmisljalo (ili mozda bolje reci ,,osecalo") na isti nacin kao ti. Ali, realnost je drugacija...

Mozda najzdraviji pristup u ovom trenutku ima MYSTIC021:

P/E od pre godinu dana puta EPS za 2014 i eto orijentacione cene za sledcih nekoliko meseci.

Zanima me vase ocekivanje za EPS 2014? Ja ga u najoptimisticnijoj varijanti procenjujem oko 240-250 (ne bih o donjem limitu, nezahvalno je)
Nazad na vrh Ići dole
Tenerife
VIP
VIP
Tenerife


Broj poruka : 739
Points : 2460
Datum upisa : 02.10.2013

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Icon_minitime12/12/2014, 10:08

Tabla na NIIS-u je kao kad gledaš SJPT 89 .
Sada će sve to "narod pozlatiti" a sve kao rezultat politike: vučemo vas za nos non-stop I zauzimanje (sedećeg) stava - dupe na dve stolice.

_________________
Folk je narod, turbo je sistem ubrizgavanja goriva
pod pritiskom u cilindar motora sa unutrašnjim sagorevanjem

Turbo folk je gorenje naroda, svako pospešivanje tog sagorevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnižih strasti kod homo sapiensa

Glasački listić koji omogućuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 21 Icon_minitime12/12/2014, 10:12

Ovde jutros baš pocelo veselo, ozbiljnija tražnja tek na 710. Što se tice EPS-a i visine moguce dividende,  bolje da kalkulišete sa lošijim scenarijem, bolje cete proci. Ja racunam na EPS 200 din, dividenda oko 40 din. dakle ulazim samo ispod 700 i kraj cele filozofije.  kafa
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija - NIIS 8. DEO
Nazad na vrh 
Strana 21 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 25 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija - NIIS 10. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 12. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 11. DEO
» Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)
» Naftna Industrija - NIIS 13. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: