BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija - NIIS 8. DEO

Ići dole 
+98
mushoke
Zeljko
Stane Dolanc
geogsi
Strbac
Non-ProfitOrganization
pepermint
MYSTIC021
Kopac
Nikollla
Dragivoje
Cermet
insajderxxx
kaktusic
Tom80
gaggii
Miros Lav
KRUSKA
Borodino
Dragan11
Mikica
Taliban
govedinho
StariHrast
Dnenad85
Slovenac1
Boza Belex
Nemesis
Boranija
adamm
Gocili
Ivan2211
Joca
Zane
JMBR
Von Misha
boxxi
Sutra
Bond
Zeljko321
Matans
Fokus
Jerry Springer
MilanR
BojanNS
Sneki
Matthew Greenburgh
philips1
Nestrpljivi
boban75
Sasuolo
ivan45
Trade Now
Tods
Bojjan
zORAn
MORNAR
Dragot
Nikola
hey-ho
Racunarko
Drasko
Zmark
GogaAna
Fmember
FatCat
Admin
Zile
Dejansss
Al Kapone
Folio
Maca
LUMTDZOS
Dragan555
Roman Abramovich
Red max
Djepeto83
Kobe Bryant
MMcorp
Aleks
Urosk
Teletrader
Big Mile
gogloee
Hrx84
Aca kurbla
Ars Vivendi
Limited011
Dalaj Lama
Smile
flyer
Aritmeticar
Vladulns
Jumbo
Frenky
Momir
Tenerife
Bezimena
102 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 19 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Aca kurbla
VIP
VIP
Aca kurbla


Broj poruka : 527
Points : 1420
Datum upisa : 17.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Icon_minitime10/9/2014, 21:37

Uzece to rusi,inace u suprotnom nece zute banke videti od duga... kafa
Nazad na vrh Ići dole
Trade Now
VIP
VIP
Trade Now


Broj poruka : 404
Points : 1837
Datum upisa : 13.04.2014

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Icon_minitime10/9/2014, 21:53

U ovom trenutku cena nafte je 89.70$. Naravno da cena goriva ne prati silazni trend cene nafte a kad je uzlazni trend gotovo da u dan poskupljuje. Ne odgovara im da se spušta cena goriva istopiće se dobitak. Ipak pre ili kasnije moraće da smanje cene goriva, jer se ne može od toga pobeći.
Nazad na vrh Ići dole
Aleks
Old member
Old member
Aleks


Broj poruka : 1305
Godina : 70
Localisation : Bezanijska kosa
Points : 3867
Datum upisa : 15.05.2009

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Icon_minitime10/10/2014, 09:02

http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2014&mm=10&dd=09&nav_id=909392
Nazad na vrh Ići dole
http://www.slobodnajugoslavija.com/drugTito.html
Von Misha
Still learning
Still learning



Broj poruka : 52
Godina : 59
Localisation : Beograd
Points : 201
Datum upisa : 19.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Icon_minitime10/10/2014, 10:43

Trade Now ::
U ovom trenutku cena nafte je 89.70$. Naravno da cena goriva ne prati silazni trend cene nafte a kad je uzlazni trend gotovo da u dan poskupljuje. Ne odgovara im da se spušta cena goriva istopiće se dobitak. Ipak pre ili kasnije moraće da smanje cene goriva, jer se ne može od toga pobeći.

Mislim da neće smaljivati scenu jer uvek mogu da kažu da će ekstra zaradu koju time dobijaju da ulože u budžet ili već nešto drugo. Ovakva slična situacija (svetska cena nafte dole, cena goriva statis quo) je bila pre oko 10-tak godina i to je tada obrazloženo pokrivanjem gubitaka rafinerija. Sad gro zarade ide rusima. Uostalom mogu da povećaju akcize ako se smanji izlazna cena
i da onda svu razliku uzmu za sebe.
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1750
Localisation : novi sad
Points : 6154
Datum upisa : 02.09.2009

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Icon_minitime10/10/2014, 10:53

Rusi tačno znaju šta rade a naši (a jako dobro znaju šta se radi) ćute ko p..... Šta hoću da kažem? Najnovija javna tajna (čitaj - muvačina) prisutna među zaposlenima je priča o tzv"stambenim" kreditima..
Izmislili su tri grupe, prve tri (naravno kreirana za glavonje) i četvrta za plebs.... Ovi prvi i učešće i posebne kamate u aranžmanu a ovi drugi što ostane + mnogo lošiji uslovi... Proglašene su 4 banke a o ugovorima sa tim bankama nesme niko da zucne... Naravno neko se ugradio - neviđeno...
Znači osnovna razlika je dok su naši vladali, kešovina je deljena pojedincima, strankama i sportskim organizacija, a sada kada su Rusi "preporodili" Nis, kešovina ide na istok.... O jeftinoj nafti sa naših polja i smešnoj renti ne treba uopšte pričati....
Nazad na vrh Ići dole
Urosk
VIP
VIP



Broj poruka : 161
Points : 647
Datum upisa : 27.07.2011

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Icon_minitime10/10/2014, 11:38

Banalizujes celu situaciju, Rusi jesu preporodili NIS, to je evidentno, na koji nacin to me ne zanima. Pare idu na istok (naravno da ce da idu, isle bi i na zapad da je u pitanju "zapadna" kompanija) ali idu i tebi tj. meni tj. drzavi od dividende.

I ponovo ta rudna renta, pa jel nas je neko terao da potpisemo pod tim uslovima, jel cela vlast i opzicija bila za potpisivanje tog aranzmana, ukljcujuci i PPV-a, koji bi sada da menja uslove.... nakaradna smo mi drzava...
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2783
Points : 7937
Datum upisa : 21.01.2009

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Icon_minitime10/10/2014, 12:06

Rudna renta je takva, jer su Rusi rekli da ulaganja u NIS koja su tada bila neophodna dele sa državom, shodno učešću u vlasništvu. Pošto naši nisu imali para (a nemaju ih ni danas) onda su se dogovorili da r.renta bude samo 3% a da Rusi sami ulože pare u rafinerije (navodno 500 miliona evra), - izvor: Velja Ilić, koji je učestvovao u pregovorima i potpisao ugovor - e sad: Rusi nisu izgleda uložili sve pare iz svoje torbe, već velikim delom iz dobiti, što opet nije bilo dogovoreno (propust u ugovoru?) - a pare za ulaganje su "uzeli" kao kredit od svoje Gasprombanke - dakle manji deo je uložen kao keš, ostatak su krediti i iz dobit...

UrošK treba da te zanimaju i druge stvari, a ne samo dividenda (gramzljivost?) ako ovde živiš i radiš.
Naravno da bi tvoja dobit bila veća kada bi cena benzina bila 500 din za litar, ali šta bi se desilo posle toga?

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Frenky
VIP
VIP
Frenky


Broj poruka : 516
Godina : 49
Localisation : Vrbas
Points : 1581
Datum upisa : 19.07.2009

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Icon_minitime10/10/2014, 12:11

Sto se tice rudne rente tu se situacija objasnila ovako .Drzava ima 30 % vlasnistva nis kompanije u investiranje kompanije nema ni jedan euro da ivestira svu investiciju ulazu rusi a Srbija zadrzava isto 30  procenata pa se doslo do kompromisa da se smanji rudna renta da bi procenat od 30 posto ostao isti . Od ukupne ivesticije i Srbija treba da ucestvuje sa 30 posto ako hoce taj procenat da zadrzi .Nije moglo i veca rudna renta i nedati ni jedan euro u investicije a zadrzati 30 posto jednom recju nemogu i pare i jare kafa tako sam barem ja  razumeo .
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2783
Points : 7937
Datum upisa : 21.01.2009

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Icon_minitime10/10/2014, 12:19

Jel ti to pokušavaš da prepričaš ono što sam napisao u svom postu?
udrimile

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1750
Localisation : novi sad
Points : 6154
Datum upisa : 02.09.2009

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Icon_minitime10/10/2014, 12:31

Urosk ::
Banalizujes celu situaciju, Rusi jesu preporodili NIS, to je evidentno, na koji nacin to me ne zanima. Pare idu na istok (naravno da ce da idu, isle bi i na zapad da je u pitanju "zapadna" kompanija) ali idu i tebi tj. meni tj. drzavi od dividende.

I ponovo ta rudna renta, pa jel nas je neko terao da potpisemo pod tim uslovima, jel cela vlast i opzicija bila za potpisivanje tog aranzmana, ukljcujuci i PPV-a, koji bi sada da menja uslove.... nakaradna smo mi drzava...

Ja sam izašao iz ove akcije onoga trenutka kada sam čuo kako se "dele" menadžerski ugovori... Ja tebi - ti meni, a izuzetno obrazovane persone (bar koje ja poznajem) rade preko famoznog LIZINGA za smejuriju (znam niko ih ne tera)... Sve je mnogo gore nego pre (u smislu veza, vezica, ugovora, ugovorčića, poslova, poslića), jedini, ponavljam JEDINI razlog "preporoda" NIS-A je jeftina nafta i to sa naših polja, izuzetno slabo plaćena radna snaga i prestanak plaćanja stranaka (mada u slučaju SPO-a i Danice Drašković i to je pod znakom pitanja)... Jedine dve odlične stvari (koje apsolutno podržavam) koje su promenjene su konferencijska veza i uspostavljanje stalnih linija na relaciji Novi Sad - Beograd i u skladu sa tim ukinute su dnevnice...
O mobingu, pritisku, zadacima, ostajanju do uveče (sve to nije postojalo pre) i drugim vidovima izrabljivanja (a priznaćete da je tako lako biti uspešan) drugi put....
Nazad na vrh Ići dole
Frenky
VIP
VIP
Frenky


Broj poruka : 516
Godina : 49
Localisation : Vrbas
Points : 1581
Datum upisa : 19.07.2009

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Icon_minitime10/10/2014, 12:34

Ars
Preduhitrio si me jer kada sam pisao tvoj post nije bio postavlje samo to .Bio si brzi .
Nazad na vrh Ići dole
Urosk
VIP
VIP



Broj poruka : 161
Points : 647
Datum upisa : 27.07.2011

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Icon_minitime10/10/2014, 12:48

Ars Vivendi ::

UrošK treba da te zanimaju i druge stvari, a ne samo dividenda (gramzljivost?) ako ovde živiš i radiš.

Jesam gramziv, priznajem.
Nazad na vrh Ići dole
Aleks
Old member
Old member
Aleks


Broj poruka : 1305
Godina : 70
Localisation : Bezanijska kosa
Points : 3867
Datum upisa : 15.05.2009

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Icon_minitime10/10/2014, 16:22

Nema tu gramzivost, ti si ulozio svoj novac, i sa pravom trazis dividendu . I da akcija skece.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.slobodnajugoslavija.com/drugTito.html
Bojjan
VIP
VIP
Bojjan


Broj poruka : 348
Points : 869
Datum upisa : 18.04.2012

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Icon_minitime10/10/2014, 23:55

sve ovo sto si gore napisao u vezi  lizing radnika  plate od 25 000dinara sve je to vec bilo kod nis-ove konkurencije omv eko i dr i ti radnici na pumpama su placeni bedno a o pritiscima da ne pricamo. Ne vidim zasto bi jedino NIS placao radnike na pumpama kao profesore u srednjim skolama
Nazad na vrh Ići dole
JMBR
VIP
VIP



Broj poruka : 140
Points : 489
Datum upisa : 24.11.2007

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Icon_minitime10/11/2014, 13:46

bojjan ::
 Ne vidim zasto bi jedino NIS placao radnike na pumpama kao profesore u srednjim skolama
post2
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Icon_minitime10/11/2014, 14:27

Potpuno se slazem da je potrebno da se usaglasi nivo plata kroz sve grane privrede kao i javni sektor. Izuzimaju se samo potpuno privatne firme, naravno. Oni mogu da daju koliko zele, ako je po zakonu.

A, nakon toga ce se desiti ono sto zapravo sve nas pritiska i muci. Potrebno je da dodje i do normalizacije cena. Jer ne bi bio problem kolika je cena, ako mi je plata dovoljna (i obrnuto). Ali, napumpane cene, a ogranicene plate za veliki procenat gradjana je veliki problem. Zato nam i berza tavori, ko ce jos da investira kada krpi kraj sa krajem i deru ga ko god moze.

Svi vec znamo da nam je najskuplja hrana, odeca, stanovi.....

Kada se sve to lepo iznivelise, i taj radnik na pumpi i nastavnik u skoli ce biti zadovoljan sa platom.

Izvinjavam se sto je van teme, samo sam prokomentarisao. comp
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1614
Points : 4733
Datum upisa : 04.06.2008

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Icon_minitime10/13/2014, 16:42

Racunarko ::
Evo jedne konkretne koristi od NIIS-a.  Google oglas na forumu.  Sa desne strane.  comp

Treba malo "išamarati" te reklamice !
Možda posle toga i cena poskoči!
cekic samuraj
Nazad na vrh Ići dole
Tenerife
VIP
VIP
Tenerife


Broj poruka : 739
Points : 2460
Datum upisa : 02.10.2013

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Icon_minitime10/13/2014, 19:14

Ma ne,kakve bezvezne reklame, cekamo Putina!

_________________
Folk je narod, turbo je sistem ubrizgavanja goriva
pod pritiskom u cilindar motora sa unutrašnjim sagorevanjem

Turbo folk je gorenje naroda, svako pospešivanje tog sagorevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnižih strasti kod homo sapiensa

Glasački listić koji omogućuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Icon_minitime10/13/2014, 20:11

Tenerife ::
Ma ne,kakve bezvezne reklame, cekamo Putina!
I sprema se Beograd za njega. Zaista. Nisam skoro video toliko aktivnosti po gradu.
Gde god on treba da kroci, uredjuje se i cisti kao nikad do sada.  comp

NOVO: https://www.aikb.net/t1737-niis-vs-aero#136005
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1750
Localisation : novi sad
Points : 6154
Datum upisa : 02.09.2009

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Icon_minitime10/13/2014, 22:00

U celoj onoj mojoj pisaniji zaboravio sam da kazem da su bonusi (prosle godine me je nekoliko clanova napalo da lupam pa se posle ispostavilo da sam bio u pravu - naknada koja pripada zaposlenima zbog pozitivnih rezultata) dobrano smanjeni u nisu, sto govori da i oni osecaju sankcije zapada Rusiji, oslabljenu kupovnu moc stanovnistva Srbije i potrosaca, a tek ce biti igranka sa sve jeftinijom naftom (ovo prvenstveno upereno protiv Rusije i njihovog izvoza).....
Nazad na vrh Ići dole
flyer
Still learning
Still learning
flyer


Broj poruka : 122
Points : 374
Datum upisa : 07.07.2014

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Icon_minitime10/14/2014, 12:05

Širenje na Bugarsku...

http://world.einnews.com/article__detail/228839152?lcode=vRmdUtrTqEZfjgtu9PggbhnOOC5_mTp2bA7J8XJ6X-8%3D
Nazad na vrh Ići dole
flyer
Still learning
Still learning
flyer


Broj poruka : 122
Points : 374
Datum upisa : 07.07.2014

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Icon_minitime10/14/2014, 12:48

Ovdje je još jedan zanimljiv podatak, a to je da se očekuje da će maloprdaja u Bugarskoj do 2016 skočiti 4x. Sa sadašnjih 2,5 na 10% udjela.

http://www.standartnews.com/english/read/gazprom_
Nazad na vrh Ići dole
MORNAR
VIP
VIP
MORNAR


Broj poruka : 705
Points : 1916
Datum upisa : 28.01.2010

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Icon_minitime10/14/2014, 18:47

Smile ::
Racunarko ::
Evo jedne konkretne koristi od NIIS-a.  Google oglas na forumu.  Sa desne strane.  comp

Treba malo "išamarati" te reklamice !
Možda posle toga i cena poskoči!
cekic samuraj

Ja sam kliknuo, sami znate da se forum izdržava od toga!!!
Zato ne oklevajte....
kafa
Nazad na vrh Ići dole
Trade Now
VIP
VIP
Trade Now


Broj poruka : 404
Points : 1837
Datum upisa : 13.04.2014

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Icon_minitime10/14/2014, 22:35

Kad smanje cenu goriva za najmanje 10 dinara onda ću da ih kliknem, ali sa razmakaom posle onoliko dana za koliko nisu smanjivali cenu. Zbog toga mi je rezervoar na 5-10 litara. Nafta tone i dalje i trenutno je 85,23$ a oni se prave blesavi i drže cenu.
Nazad na vrh Ići dole
Frenky
VIP
VIP
Frenky


Broj poruka : 516
Godina : 49
Localisation : Vrbas
Points : 1581
Datum upisa : 19.07.2009

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Icon_minitime10/15/2014, 08:56

Ako cena barela nafte pada a cena goriva na pumpi se ne smanjuje oda ce nis imati dobre rezultate za 3 kvartal .Dali su se cene derivata snizavale negde na pumpama u okruzenju dali neko zna ? kafa
Nazad na vrh Ići dole
Fokus
Still learning
Still learning



Broj poruka : 88
Godina : 55
Points : 212
Datum upisa : 12.03.2013

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Icon_minitime10/15/2014, 09:04

Rast cene dolara izgleda da niko ne uzima u obzir...
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1750
Localisation : novi sad
Points : 6154
Datum upisa : 02.09.2009

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Icon_minitime10/15/2014, 16:44

Rusija: Niz problema oko NIS-a

Rusija polazi od toga da energetski sporazum sa Srbijom ne može biti izmenjen i smatra da ima niz problema oko srpske kompanije NIS, izjavio je Jurij Ušakov.

"Polazimo od nepromenljivosti (sporazuma). Tamo ima mnogo drugih nijansi, problema. Naš predsednik (Vladimir Putin) je taj problem u julu razmatrao s predsednikom Srbije Tomislavom Nikolićem, i to razmatranje i danas traje", kazao je Ušakov koji je pomoćnik ruskog predsednika uoči sutrašnje posete Putina Beogradu.

On je dodao da i dalje nije rešeno pitanje zaduženosti niza srpskih državnih kompanija prema NIS-u. Interfaks navodi da ukupna suma tog duga iznosi više od 530 miliona evra, a da je u avgustu 2013. godine Vlada Srbije donela odluku da pooštri režim poreskih obaveza za NIS.

"Mi računamo da je to kršenje međuvladinog sporazuma, koji predviđa da uslovi poreskog opterećenja ne smeju da ugroze finansijski položaj NIS-a", rekao je Ušakov.

Dodao je da je pored toga, krajem leta ove godine, u Srbiji počela istraga uslova privatizacije NIS-a.

"Rukovodstvo Srbije, ukljčujući i predsednika Srbije Tomislava Nikolića, obećali su da će rešiti situaciju. Za sada obećanje nije ispunjeno", rekao je pomoćnik ruskog predsednika.

Ušakov je kazao i da će saradnju u gasnoj oblasti, odnosno realizaciju projekta Južni tok, razmotriti kako tokom posete Beogradu 16. oktobra, tako i u Milanu sa evropskim političarima 16. i 17. oktobra. Naveo je da su u sastavu delegacije ministar energetike Aleksandar Novak i šef Gasproma Aleksej Miler, i da će energetici biti posvećeno dosta pažnje.

"U toku je priprema za izgradnju (gasovoda) na srpskom delu. Ta tema će takođe biti dodirnuta. Srbi takođe stavljaju do znanja da će bez saglasnosti Brisela biti u principu teško realizovati, mada su oni sa svoje strane potpuno spremni. Za njih to pitanje predstavlja veliki interes", naveo je Ušakov.

Po njegovim rečima, Moskva nastavlja da radi na projektu Južnog toka, i da "pitanje nije zatvoreno". "Nameravamo da idemo dalje. U Srbiji ćemo o tome razmeniti mišljenja", dodao je Ušakov. Naveo je da Srbija za sada nije dala formalnu dozvolu za izgradnju nacionalnog dela Južnog toka i da ona neće biti gotova u vreme posete Putina.

"Video sam poslednje izjave rukovodstva Srbije. Između ostalog, u poslednjem intervjuu (premijera Aleksandra) Vučića - takva mogućnost nije izneta", rekao je Ušakov.

On je još naveo da tokom posete Beogradu može biti potpisan protokol koji se još usaglašava između Gaspromeksporta, Vlade Srbije, Jugorosgasa i Srbijagasa.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2014&mm=10&dd=15&nav_id=911985
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 992
Points : 2793
Datum upisa : 05.09.2008

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Icon_minitime10/15/2014, 18:12

Ako ovaj diplomatski jezik prevedemo na "normalan" srpski, jasno je da naša strana pritiska i dovodi ugovor u pitanje jer je njime "garantovana" izgradnja JT, a kako stvari stoje od toga neće biti...
S obzirom da je to deo "medjudržavnog" ugovora i donosi posao srpskim firmama, kojeg neće biti, Srbija pokušava da "nadoknadi" taj gubitak tako što želi bar Petrohemiju da utrapi Rusima i time prebije dugove koje ima prema Gaspromu.

Videćemo, Putin je sutra u Beogradu...
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Icon_minitime10/15/2014, 18:38

Teletrader ::
Ako ovaj diplomatski jezik prevedemo na "normalan" srpski, jasno je da naša strana pritiska i dovodi ugovor u pitanje jer je njime "garantovana" izgradnja JT, a kako stvari stoje od toga neće biti...
S obzirom da je to deo "medjudržavnog" ugovora i donosi posao srpskim firmama, kojeg neće biti, Srbija pokušava da "nadoknadi" taj gubitak tako što želi bar Petrohemiju da utrapi Rusima i time prebije dugove koje ima prema Gaspromu.

Videćemo, Putin je sutra u Beogradu...
Ja nisam tako razumeo. Ja sam razumeo da Putin dolazi da nam "objasni" ko je ko. Prosto da nas umiri. (pod nas smatram nasu vlast, ne narod). Voleo bih da gresim, ali cini mi se da necemu nista ni izvuci ni utrapiti.  comp
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 992
Points : 2793
Datum upisa : 05.09.2008

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Icon_minitime10/15/2014, 19:37

Za pokazivanje snage, nije potrebno da pretsednik velike države lično dolazi u neku nedodjiju, dovoljno je da preko svog ambasadora obavesti lokalne face šta misli i šta traži!

Ili da pošalje ministra inostranih poslova da "prenese" šta je potrebno.

Kao što su USA poslale nekog senatora (??) da našima saopšti da JT ne može da se gradi,...
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Icon_minitime10/15/2014, 21:12

Nije neophodno da dodje, ali kada dodje to dodaje na tezini.

Videcemo, ja bih mnogo vise voleo da gresim nego da sam u pravu.  comp
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2050
Points : 5695
Datum upisa : 06.12.2008

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Icon_minitime10/15/2014, 23:54

citat ::
Putin donosi devet dokumenata u BG

Beograd - Jurij Ušakov, pomoćnik predsednika Ruske Federacije Vladimira Putina rekao je da će ruska delegacija u Beograd doći sa devet dokumenta koji sadrže predloge o saradnji u oblasti razvoja vojno-tehničke saradnje, energetike i železničkog saobraćaja.

Među dokumentima planiranim za potpisivanje su i međuvladin sporazum o uzajamnoj zaštiti tajnosti informacija, o uslovima boravka, privilegijama i imunitetu rusko-srpskog humanitarnog centra, o vojno-tehničkoj saradnji, o readmisiji, kao i protokol o razmeni podataka o carinskoj vrednosti robe.

"Među dokumentima pripremljenim za potpisivanje nalazi se dopunski sporazum o rekonstrukciji severnih deonica pruga Srbije u okviru razvoja evropskog saobraćajnog koridora. Takođe, među dokumentima su i dopunski sporazum o isporuci dizel-motornih vozova", rekao je Ušakov.

Prema njegovim rečima, planirano je da Ruska energetska agencija i Ministarstvo energetike Rusije potpiše sa Ministarstvom energetike Srbije memorandum iz oblasti energetske efikasnosti, štednje energije i obnovljivih izvora energije. On je naveo da je planirano da ruska kompanija "Gazpromeksport", Vlada Srbije i srpske gasne kompanije potpišu protokol.

http://www.danas.rs/danasrs/iz_sata_u_sat/putin_donosi_devet_dokumenata_u_bg.83.html?news_id=84417

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Al Kapone
VIP
VIP



Broj poruka : 1154
Points : 2806
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Icon_minitime10/16/2014, 18:15

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/503105/Putin-Mozda-dogovorimo-kvote-za-izvoz-vozila-u-Rusiju

- Tempo rasta je dobar, kao i rast investiicija - rekao je Putin i naveo primer NIS-a, koji je, kako je istakao, jedna od najvećih kompanija u Srbiji.

Putin je podsetio da su ruske investiicije u tu kompaniju dve milijarde dolara i dodao da su spremni da ulože još milijardu...

_________________
NAJNOVIJE VESTI
Nazad na vrh Ići dole
Tenerife
VIP
VIP
Tenerife


Broj poruka : 739
Points : 2460
Datum upisa : 02.10.2013

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Icon_minitime10/16/2014, 19:15

"Putin je podsetio da su ruske investiicije u tu kompaniju dve milijarde dolara i dodao da su spremni da ulože još milijardu..."

Šta će reći Vojvođani kad Putin "uloži" još ovu jednu milijardu, kao I prošle dve?

Rusko-srpski rulet, nema šta!

89

_________________
Folk je narod, turbo je sistem ubrizgavanja goriva
pod pritiskom u cilindar motora sa unutrašnjim sagorevanjem

Turbo folk je gorenje naroda, svako pospešivanje tog sagorevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnižih strasti kod homo sapiensa

Glasački listić koji omogućuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk
Nazad na vrh Ići dole
Dalaj Lama
Member
Member
Dalaj Lama


Broj poruka : 708
Points : 1900
Datum upisa : 30.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 9 Icon_minitime10/16/2014, 20:53

Vučić ::
Rešili smo SKORO sve probleme u vezi sa petrohemijskim kompleksom u razgovoru sa predsednikom Putinom i njegovim saradnicima....

citat ::
Miletić, koji je i predsednik Nadzornog odbora Srbijagasa, je uveren da Petrohemija, nakon privatizacije NIS-a, može da stane na "zelenu granu" uz određene investicije koje se u ovom trenutku mogu naći samo na ruskom tržištu.
On kaže i da postoji više načina za rešenje pitanja Petrohemije i Azotare, te da će to takođe biti predmet razgovora koji sa ruskim partnerima predstoje.

Za tu milijardu koju "ulažu" mogu da kupe pola Srbije...

_________________
Karma kažnjava sve
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija - NIIS 8. DEO
Nazad na vrh 
Strana 9 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 19 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija - NIIS 5. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 6. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 13. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 7. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 9. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: