BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Lažne diplome, Megatrend itd...

Ići dole 
+6
Boranija
Igi-bg
Momir
Ars Vivendi
Nikola
Maca
10 posters
AutorPoruka
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

Lažne diplome, Megatrend itd... Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažne diplome, Megatrend itd...   Lažne diplome, Megatrend itd... Icon_minitime6/9/2014, 01:23

Šta je ministra policije i ex predsednika skupštine nateralo da doktorira, i to na Megatrendu?
Šta je Nebojši Stefanoviću trebalo to "dr"?
Jel to njegova mama tražila ili je mislio da će tako lakše da muva ribe?
Idiotski potez.  cekic 

Ali, dobro, možda je ovo način da se okonča sa Megatrendom i ostalim izmišljenim fakultetima?
Sada je jasno i da osnivač Mića Jovanović nema doktorat iako se hvalio da ih ima 2!
Pitanje je da li ima i završen bilo kakav kredibilan fakultet?

Navodno je doktorirao u Engleskoj, a zatim i u Mariboru (Slovenija) - da je tako morao je da nostrifikuje te diplome, ali one nigde nisu priznate...

ZATVORITE MEGATREND I SVE OSTALE IZMIŠLJENE FAKULTETE!!

BTW Znam da će te vi sa Mega trenda, Singidunuma, BK i kako se sve zovu ti izmišljeni fakulteti da graknete i pokušate da me razapnete na krst, baš kao što ste pokušali da nagrdite i onu profesorku sa BU koja je digla glas protiv takvih instant diploma i zvanja tipa PR menadžer, Art menadžer, HR menadžer i sl.

Žao mi je momci (i devojke) ali sve te diplome možete da obesite mačku o rep!!
 armo 

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 532
Points : 1913
Datum upisa : 06.12.2011

Lažne diplome, Megatrend itd... Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažne diplome, Megatrend itd...   Lažne diplome, Megatrend itd... Icon_minitime6/9/2014, 10:36

Stvar uopšte nije za zezanje. Ti fakulteti proizvode više diplomaca nego državni. Ako se lošem kvalitetu ne stane na rep, za 20 godina više neće biti nikog da ismeva te fakultete.

Drugi problem je što kvalitet na državnim nije mnogo bolji, i što se i tamo sve više bave biznisom. Što se mene tiče, treba ih stvarno izjednačiti i treba kontrolisati kvalitet i oduzeti nekoliko akreditacija za primer, kako privatnim tako i državnim.

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2783
Points : 7937
Datum upisa : 21.01.2009

Lažne diplome, Megatrend itd... Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažne diplome, Megatrend itd...   Lažne diplome, Megatrend itd... Icon_minitime6/9/2014, 11:50

NOVI SAD - Rektor Univerziteta Edukons (Educons) iz Sremske Kamenice Aleksandar Andrejević izjavio je danas da je zatražio od Ministarstva prosvete Srbije da pošalje inspekciju da proveri poslovanje tog privatnog univerziteta i da se na taj način "spere ljaga" s njegovog imena.

"To što nam se podmeću priče da delimo lažne diplome, nije ništa drugo nego dnevno-političko prepucavanje. Neću dopustiti da se baci ljaga na ovaj mladi univerzitet, koji je za kratko vreme postao prestižna naučna institucija, koja brine o svojim studentima, koja učestvuje i u međunarodnim projektima, koja uspešno sarađuje s privredom", naveo je Andrejević.

Potvrdio je da je na tom univerzitetu doktorirala i sadašnja guvernerka Narodne banke Srbije Jorgovanka Tabaković 2011. godine.

 udrimile 

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2783
Points : 7937
Datum upisa : 21.01.2009

Lažne diplome, Megatrend itd... Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažne diplome, Megatrend itd...   Lažne diplome, Megatrend itd... Icon_minitime6/9/2014, 12:07

ŠTA SVE MOŽE DA SE "STUDIRA" NA UNIVERZITETU EDUCONS  Sremski Karlovci:

Fakultet poslovne ekonomije
Fakultet zaštite životne sredine
Fakultet za primenjenu bezbednost
Fakultet za digitalnu produkciju
Akademija klasičnog slikarstva
Fakultet ekološke poljoprivrede
Fakultet za uslužni biznis
Fakultet za sport i turizam- TIMS
Fakultet za evropske pravno političke studije
Fakultet informacionih tehnologija

http://www.educons.edu.rs/

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2050
Points : 5695
Datum upisa : 06.12.2008

Lažne diplome, Megatrend itd... Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažne diplome, Megatrend itd...   Lažne diplome, Megatrend itd... Icon_minitime6/11/2014, 08:53

Naučnici peticijom traže komisiju za Stefanovićev doktorat

Peticija se nalazi na sajtu www.petitions24.com, a kako navodi ''Politika'', potpisalo ju je već tokom jučerašnjeg dana više od 800 naučnika iz zemlje i inostranstva.

Naučnici traže i da se preispita akreditacija Megatrend univerziteta, naročito za dodeljivanje zvanja doktora nauka, imajući u vidu indicije o brojnim kršenjima etičkih normi.

Jedan od zahteva Peticije je da se ubuduće sve master i doktorske disertacije stečene na privatnim i državnim univerzitetima u Srbiji, objavljuju u elektronskoj formi, da bi bile dostupne akademskoj javnosti.

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 532
Points : 1913
Datum upisa : 06.12.2011

Lažne diplome, Megatrend itd... Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažne diplome, Megatrend itd...   Lažne diplome, Megatrend itd... Icon_minitime6/11/2014, 09:47

...u međuvremenu na niškom univerzitetu (ovog puta nije priča o kvalitetu obrazovanja).
Skoro pa privatizacija univerziteta od strane rektora.
http://akademskazajednica.net/

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2050
Points : 5695
Datum upisa : 06.12.2008

Lažne diplome, Megatrend itd... Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažne diplome, Megatrend itd...   Lažne diplome, Megatrend itd... Icon_minitime6/12/2014, 21:23

Ministar prosvete i nauke Srđan Verbić rekao je da na Londonskoj školi ekonomije i političkih nauka nema doktorske teze rektora Megatrend univerziteta Miće Jovanovića i pozvao ga da podnese ostavku.

On je podsetio da Zakon o visokom obrazovanju, član 54 propisuje da rektor univerziteta ne može biti osoba koja je prekršila kodeks profesionalne etike.

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Igi-bg
Partner
Partner
Igi-bg


Broj poruka : 218
Points : 483
Datum upisa : 17.11.2009

Lažne diplome, Megatrend itd... Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažne diplome, Megatrend itd...   Lažne diplome, Megatrend itd... Icon_minitime6/14/2014, 13:05

Nije ni Verbić baš čist kao suza
http://zokstersomething.com/2014/06/12/i-ministar-verbic-doktorirao-na-fakultetu-na-kome-nikad-nije-studirao/
Nego, nešto smo se ućutali u vezi navodne diplome Lazara Krstića, jedinog ministra finansija u istoriji koji ima samo srednju školu.
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 532
Points : 1913
Datum upisa : 06.12.2011

Lažne diplome, Megatrend itd... Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažne diplome, Megatrend itd...   Lažne diplome, Megatrend itd... Icon_minitime6/14/2014, 14:17

Sad se već tera mak na konac. Mislmi stvarno. U članku je postavljena gomila pitanja koja 99% ljudi ne razume, a verovatno mnogi koji ih razumeju i nemaju isti pogled na to kao autor članka.

Ne razumem iskreno šta se insinuira ovim tekstom i šta se inputira čoveku. Da nije studirao doktorske studije? Da nije izdao radove? Da nije napisao i odbranio doktorsi rad? Da li se kaže da može da se doktorira samo na fakultetu na kome su završene diplomske a onda i magistarske studije? Svašta...

Ja nemam pojma o organizaciji i nakon pretrage od 5 minuta mogu da dam odgovore na većinu pitanja. Ni Verbića ni Krstća ne poznajem niti su mi nešto dragi, i nemam nikakav interes da ih branim.

Citat :
Kako fizičar po osnovnom i magistarskom obrazovanju, koji je doktorirao na multidisciplinarnim studijama BU iz, kako sam definiše u tezi, naučne oblasti obrazovanje (koja ne postoji prema važecoj nomenklaturi naučnih oblasti)dobija titulu doktora filozofije ?
Tako što završi doktorske studije pri univerzitetu (http://www.bg.ac.rs/sr/studije/studije-uni/studije-uni.php). Između ostalih, doktorske studije postoje i u oblasti istorije i filozofije prirodnih nauka i tehnologije. Ismevanje upotrebom termina "doktor filozofije" je čist bezobrazluk. Tačan stručni naziv titule je Doktor nauka - istorija i filozofija prirodnih nauka i tehnologije.


Citat :
Da li se na BU, kao što je na svim fakultetima, može doktorirati samo iz oblasti akreditovanih multi i interdisciplinarnih programa doktorskih studija ili i mimo njih i šta su onda kriterijumi multidisciplinarnosti i naučne oblasti iz kojih može da se radi teza?
Da citiram Vučića glupost. Pitanje, kako bi Šešelj ilustrovao, "da li vaši roditelji znaju da ste homoseksualac". Može se doktorirati iz oblast koje definiše univerzitet koji je akreditovan. Program ove oblasti je "prihvaćen od odgovarajućeg tela" 28.05.2002 (http://www.bg.ac.rs/files/sr/studije/studije-uni/StudijskiProgram-IstorFilPNT.pdf)

Citat :
Zašto na sajtu Univerziteta stoji da ste doktorirali na Filozofskom fakultetu kada je cela procedura izrade doktorata odvijana na Univerzitetu u okviru Veća za studije pri univerzitetu i nikada niste bili doktorand Filozofskog fakulteta?
Jel to pitanje za njega ili ljude koji su mu izdali doktorat? I ne bi bilo loše da sa tekstom stoji i link na kome piše da je doktorirao na filozofskom fakultetu. Procedura bi mogla da bude da fakulteti izdaju doktorate za određene oblasti multidiscriplinarnih studija. Jel onda doktorat nešto manje vredan?

Citat :
Ako je u pitanju greška na sajtu kako na nju ne reagujete i kojih nauka ste vi doktor?
Nije greška na sajtu. Jel to problem? U odgovoru na prvo pitanje stoji tačan naziv titule.

Citat :
O tome da li teza od 104 strane teksta bez teorijskog utemeljenja problematike (sa)znanja i testiranja znanja zadovoljava kriterijume izrade doktorske disertacije i u čemu se ogleda njena multidisciplinarnost ako sam autor definiše kao (opet nepostojeću) užu naučnu oblast “obrazovna merenja”, pretpostavljam da je dobro obrazloženo u referatu o doktoratu. Nažalost, referat nije dostupan, pošto su samo zapisnici sa sednica Veća za studije pri univerzitetu , protivno propisima, zaključani.
Ima li kraja brukama?
Subjektivna priča jednog besnog nezadovoljnika. Šta to znači "referat nije dostupan"? I odakle piscu kredibilitet da dovodi u sumnju da li teza zadovoljava kriterijume doktorske disertacije? A brukama očigledno nema kraja, bar za neke.


Što se Krsića tiče, nemam pojma gde je studirao, da li je diplomirao, sa kojom temom diplomskog rada, de li je radio ili slično. Znam samo ono što sam pročitao u novinama, i iskreno, više verujem da je diplomirao na Jejlu nego da ima samo diplomu srednje škole. A to zato što smo ista generacija, i sećam ga se sa kraja osnovnog školovanja. U to doba bio je u par najboljih matematičara svoje generacije. Pokupio je raznorazne medalje, ali se iz meni nepoznatog razloga odlučio da ne upiše odeljenje za talentovane matematičare već je završio gimnaziju koja je na glasu u Nišu. Znam da ima potencijal da završi bilo koji fakultet, znam i da ima ambicije. Da je završio ne mogu da tvrdim, zaista ne znam, ali mi iskreno nije ni bitno. Ovakva izjava da je jedini ministar u istoriji koji ima samo srednju školu mi govori da je pisac ili jako frustiran ili da voli da privlači pažnju, ili da mora da puni novinske članke. Tim pre što je manja sramota da taj čovek za koga znam da je inteligentan bude ministar, nego da nam ovan kakav je Zoran Živković koji je svoju diplomu kupio bude premijer (ili osim toga, da nam megatrendovci budu ministri kao sad, ako je tako piscu više po volji).

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2162
Points : 6016
Datum upisa : 25.07.2010

Lažne diplome, Megatrend itd... Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažne diplome, Megatrend itd...   Lažne diplome, Megatrend itd... Icon_minitime6/15/2014, 11:54

Nikola ::


Ovakva izjava da je jedini ministar u istoriji koji ima samo srednju školu mi govori da je pisac ili jako frustiran ili da voli da privlači pažnju, ili da mora da puni novinske članke.


Mnogi nebitni sajtovi pokušavaju na što estradniji i gluplji način da dignu rejting i pišu šta im padne na pamet.
Ovde se pravi aluzija na Kostićevu diplomu jer je rekao da za sada neće nostrifikovati svoju diplomu jer to košta preko 1000 evra i traje i po godinu dana, pa tako posmatrano on jeste ministar sa srednjom školom ali to je čisto iživljavanje po principu:

Lisica je lukava,
Dačić je lukav.
Lisica ima rep.
Dakle, Dačić ima rep...

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Igi-bg
Partner
Partner
Igi-bg


Broj poruka : 218
Points : 483
Datum upisa : 17.11.2009

Lažne diplome, Megatrend itd... Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažne diplome, Megatrend itd...   Lažne diplome, Megatrend itd... Icon_minitime6/16/2014, 10:35

Ne mora da je nostrifikuje, dovoljno bi bilo i da je pokaže, pošto postoje najmanje dve verzije oko toga šta je završio - Jejl ili Alfa u okviru BK.
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 532
Points : 1913
Datum upisa : 06.12.2011

Lažne diplome, Megatrend itd... Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažne diplome, Megatrend itd...   Lažne diplome, Megatrend itd... Icon_minitime6/16/2014, 11:39

Mnogo prosto da se potrazi od Yalea da potvrdi da je diplomirao pre nego sto se kaze da nema diplomu
http://giving.yale.edu/information-alumni-records

Ako se dovede u pitanje i njegova diploma na velikim medijima pretpostavljam da ce da je pokaze, samo ne vidim odakle sad iznenadjenje sto je nije pokazao kao da je bila praksa do sad da ministri pokazuju svoje diplome. I ne bi trebalo da se dovodi u pitanje navodom da diplomu nema, jer se od takvih "informacija" posle ne moze oprati ni Sveti Petar.

Ja se ogradjujem moguce i da nije zavrsio, ali trenutno mnogo vise verujem da jeste.

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Igi-bg
Partner
Partner
Igi-bg


Broj poruka : 218
Points : 483
Datum upisa : 17.11.2009

Lažne diplome, Megatrend itd... Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažne diplome, Megatrend itd...   Lažne diplome, Megatrend itd... Icon_minitime6/17/2014, 20:22

Divno, saznah da Jejl ima internet poštu. A do juče sam mislio da je nema.
Postoji samo mali problem oko "dopisivanja" sa njima: oni ne daju informacije neovlašćenim trećim licima. Da sam Lazin Portorikanac, pa da se i ponadam da mi pošalju informaciju. Ovako - ćorak.
Praksa je, druže, da se pri zapošljavanju prikaže diploma - svedočanstvo. Oduvek je i bilo, čudi me da to ne znaš ili se nikada nisi zapošljavao?
Laza je to i uradio - dao je svedočanstvo velike mature. Sve ostalo su NJEGOVE ŠPEKULACIJE u koje može da veruje svako ko veruje i u Deda Mraza.
Za mene, a i sve ostale normalne u Srbiji, ni Laza nema validnu diplomu (čim nije nostrifikovana nije ni validna u Srbiji, pa makar bila i sa Jejla - zakon mora da bude isti za sve).
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2162
Points : 6016
Datum upisa : 25.07.2010

Lažne diplome, Megatrend itd... Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažne diplome, Megatrend itd...   Lažne diplome, Megatrend itd... Icon_minitime6/17/2014, 20:26

Ma sve je to divno, ali u zakonu nigde ne piše da ministar mora da ima diplomu. Zoki Bunda je bio premijer s kupljenom diplomom više škole, pa nikom nije smetalo.

To što je Nebojša pošto-poto hteo da bude dr. to je verovatno tražila njegova mama ili žena...
I dalje se samo jedno pitam: JER MORALO TO dr. NEBOJŠA SINE?
Malo li je bila ta MEGATREND diploma bez dr.?

Potpuno suluda diskusija.

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!


Poslednji izmenio Boranija dana 6/17/2014, 20:28, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 532
Points : 1913
Datum upisa : 06.12.2011

Lažne diplome, Megatrend itd... Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažne diplome, Megatrend itd...   Lažne diplome, Megatrend itd... Icon_minitime6/17/2014, 20:28

Da. Dakle, nema validnu diplomu u Srbiji. Netačno je da je srednjoškolac jer je završio fakultet. Pošto ja nisam država Srbija, ja mogu jednostavnije da prihvatim da je neko završio fakultet a da taj fakultet nije na nekom mom spisku. Nisam pokušao, ali verujem da su fakulteti toliko predusretljivi da hoće da pruže informaciju da li je neko kod njih diplomirao ili ne, ostali podaci nam nisu potrebni. Naročito ako se predstavite kao potencijalni poslovni partner ili poslodavac.
A sad, ako se tolko digne prašina, nek čovek pokaže diplomu il nek prizna da je nema, ali da se proglasi "srednjoškolcem" napamet je čist bezobrazluk.
Što se mog rada tiče, radio sam i u srednjoj školi na crno, i za vreme studija legalno, i sa 29 godina života imam 7 godina upisanog staža a realno 11 godina. Ne znam šta je ta vrsta komunikacije trebala da postigne, ali eto dao sam odgovor.

Nebojša i Megatrend su sasvim druga priča, i država je kriva što je dozvolila raznim lezilebovićima da dobiju diplome i dozvolila potpunu devalvaciju doktorskih zvanja. To je opet uradila neka druga vlast, a ova uživa u njihovim dostignućima.

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Prokuplje
VIP
VIP
Prokuplje


Broj poruka : 325
Points : 1202
Datum upisa : 19.10.2009

Lažne diplome, Megatrend itd... Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažne diplome, Megatrend itd...   Lažne diplome, Megatrend itd... Icon_minitime6/18/2014, 12:36

Boranija ::
Ma sve je to divno, ali u zakonu nigde ne piše da ministar mora da ima diplomu. Zoki Bunda je bio premijer s kupljenom diplomom više škole, pa nikom nije smetalo.

To što je Nebojša pošto-poto hteo da bude dr. to je verovatno tražila njegova mama ili žena...
I dalje se samo jedno pitam: JER MORALO TO dr. NEBOJŠA SINE?
Malo li je bila ta MEGATREND diploma bez dr.?

Potpuno suluda diskusija.
Ја уопште не мислим да је дискусија непотребна. Открило се да неки људи који врше одговорне функције имају лажне докторате и дипломе. Подржавам напоре новинара да истерају ствар до краја и открију све направилности, на страну од наших симпатијама према неким људима.
Nazad na vrh Ići dole
Igi-bg
Partner
Partner
Igi-bg


Broj poruka : 218
Points : 483
Datum upisa : 17.11.2009

Lažne diplome, Megatrend itd... Empty
PočaljiNaslov: Lažne diplome, Megatrend itd...   Lažne diplome, Megatrend itd... Icon_minitime6/18/2014, 18:26

Nikola, niko ne "tvrdi napamet" da je mali Laza srednjoškolac. On po ZAKONU to JESTE u Srbiji, gde obavlja funkciju MINISTRA. E, bezobrazluk je što on tvrdi da ima diplomu i to Jejla koju ni da nostrifikuje, niti da pokaže.
AMAN, koliki je IQ potreban da se shvati kako tu nešto nije u redu? Tvrdnja1: nostrifikacija traje i do godinu dana. Odgovor: ministar je skoro pa toliko.
Tvrdnja2: nostrifikacija košta 1.000 evra. Odgovor: to je odoakativno u rangu JEDNE od onih desetak plata (bez dodataka i plate za Portorikanca, koji je isto na budžetu) koje je primio sa MOJE grbače.
Mislim da je tragedija i da su nam Bata Santos ili Neša Slina nekakvi ministri, ne samo zbog nadimaka, već daleko više zbog mega obrazovanja i doktorata. Mislim i da je sramota da nam ministar pravde nema položeni pravosudni ispit. Ali, imati srednjoškolca za ministra finansija, to je sprdnja!
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1614
Points : 4733
Datum upisa : 04.06.2008

Lažne diplome, Megatrend itd... Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažne diplome, Megatrend itd...   Lažne diplome, Megatrend itd... Icon_minitime6/18/2014, 18:33

Igi-bg ::

(bez dodataka i plate za Portorikanca, koji je isto na budžetu)

Kakav Portorikanac? O čemu se radi....

 kafa 
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 532
Points : 1913
Datum upisa : 06.12.2011

Lažne diplome, Megatrend itd... Empty
PočaljiNaslov: s   Lažne diplome, Megatrend itd... Icon_minitime6/18/2014, 18:39

Nisam hteo da dižem temperaturu, i generalno podržavam vaš rad jer se bavite nezahvalim poslom pa hoću da spustim loptu. Ali da budem iskren, ja ne bih dozvolio ni da u zapadnoj evropi budem tretiran kao neobrazovan sa svojom diplomom, niti to mislim da radim nekom sa strane. A i ne bih dao pare za nostrifikaciju ako mi to poslodavac ne iziskuje. Ja sam u prošloj poruci i prihvatio da formalno za državu srbiju nema diplomu, ali i napomenuo da mu ja dajem više kredita nego država jer ja ne zahtevam nostrifikaciju da bih nekome priznao formalno obrazovanje.

Ne bih da dalje polemišem jer mislim da se oko činjenica slažemo, ali su nam pogledi drugačiji. Ja prosto mislim da su to nebitne stvari u odnosu na ono što nas zaista tišti. Opšti nerad i javašluk. A taj dečko verovatno još nije iskvaren ili je iskvaren u zadnjih godinu dana. Ne želim da ljude koji su radni i vredni i koji se usude da se bave politikom odvraćam od politike. Ja ne želim da se prljam politikom, ali ako se neko vredan i pošten usudi neću da odvraćam ostale takve ljude. Ako je pak nešto muvao, bože moj... to je već druga priča.

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2990
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5556
Datum upisa : 22.05.2007

Lažne diplome, Megatrend itd... Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažne diplome, Megatrend itd...   Lažne diplome, Megatrend itd... Icon_minitime6/18/2014, 23:52

Smile ::
Igi-bg ::

(bez dodataka i plate za Portorikanca, koji je isto na budžetu)

Kakav Portorikanac? O čemu se radi....

 kafa 

To su one vesti sa dna kace i Telepromters i sl. gde se zamera Vučku što nije sa američkim ambasadorom čistio Obrenovac i gde se tvrdi da je Vučko imao seksualne odnose sa svojim sinom, pa tako i Krstić ima "ljubavnika" iz Portorika... udrimile 

Da ne poveruje čovek čega sve ima na netu!
 confused 

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Igi-bg
Partner
Partner
Igi-bg


Broj poruka : 218
Points : 483
Datum upisa : 17.11.2009

Lažne diplome, Megatrend itd... Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažne diplome, Megatrend itd...   Lažne diplome, Megatrend itd... Icon_minitime6/19/2014, 15:18

Vučko je sam izmislio priču  da smo pisali kako polno opšti sa sinom da bi se narod sažalio na njega. Izmislio je on i mnoge druge stvari, ali ovde je mahao novinom u kojoj je to navodno pročitao, a da toga tamo nema. Uhvaćen u laži na jedan. U ovom slučaju je čak doneta i prvostepena sudska presuda u našu korist, da čovek ne poveruje da je i tako nešto moguće u zemlji Srbiji.
Naš saradnik je bivši načelnik pogranične policije (ima ga i u impresumu) koji još uvek ima odlične prijatelje u beogradskoj policiji za strance koji su mu javili za Portorikanca kada je tražio boravišnu vizu. Svet je mali, a Srbija je velika.
Nazad na vrh Ići dole
Igi-bg
Partner
Partner
Igi-bg


Broj poruka : 218
Points : 483
Datum upisa : 17.11.2009

Lažne diplome, Megatrend itd... Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažne diplome, Megatrend itd...   Lažne diplome, Megatrend itd... Icon_minitime6/19/2014, 15:24

Stiže na red Jorgobanka
http://www.dnevkno.rs
 89
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 532
Points : 1913
Datum upisa : 06.12.2011

Lažne diplome, Megatrend itd... Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažne diplome, Megatrend itd...   Lažne diplome, Megatrend itd... Icon_minitime6/19/2014, 16:23

Pa sad... izmislio...
Jel stvarno slika njegovog sina uz tekst? Tekst počinje ovako, i ako slika ide uz njega onda...:
Citat :
Još tokom predizborne kampanje, potpredsednik srpske vlade, ministar odbrane i samostalni progonitelj neposlušnih, Aleksandar Vučić, okružio se mladim i lepuškastim momcima, od kojih je posle izborne pobede počeo da formira jurišne odrede SNS-a, svoju ličnu gardu. Istina je, i u starom Rimu su najelitnije legije bile sastavljene od ljubavnih parova, jer je poznato da oni jedan drugog brane do smrti.

Da li ste vi to kasnije u tekstu objasnili ne znam, mrzi me da čitam, ali ako stavite takav naslov, i ovakav rezime kakav je iznad, onda je sasvim moguće da je 50% vaših čitalaca pomislilo što i on.

Više informacija, manje sprdačina i zajebancija i sve će biti u redu.

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Igi-bg
Partner
Partner
Igi-bg


Broj poruka : 218
Points : 483
Datum upisa : 17.11.2009

Lažne diplome, Megatrend itd... Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažne diplome, Megatrend itd...   Lažne diplome, Megatrend itd... Icon_minitime6/19/2014, 17:21

Informacije su apsolutno tačne i njih niko od prozvanih nikada nije demantovao, naprotiv. Njegovog sina smo pomenuli samo u kontekstu da je okružen AV-ovim ljudima od poverenja i da preferira SNP 1389, što je tačno, jer je u to vreme bio njihov član. Da biste o nečemu diskutovali trebate sa tim i da se upoznate,a ne da se izvlačite sa "mrzi me da čitam". Neozbiljno je.
Inače, celu tu ujdurmu je zakuvao AV-ov proteže Mićan, jer je ispod tog teksta objavljen zapis diskusije sa Fejsbuka gde Mićan zameniku urednika Tabloida u besu piše: "Imate neki problem... Silovao te otac kada si bio mali."
U to vreme je Mićan bio šef medijskog internet tima SNS-a i član njihove PR sekcije, pa je iskombinovao ono što smo mi pisali o AV-u i njegovom sinu sa onim što je on (Mićan) napisao o našem uredniku i - eto papazjanije za nedotupavni narod.
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1614
Points : 4733
Datum upisa : 04.06.2008

Lažne diplome, Megatrend itd... Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažne diplome, Megatrend itd...   Lažne diplome, Megatrend itd... Icon_minitime6/19/2014, 17:57

Ars Vivendi ::
NOVI SAD - Rektor Univerziteta Edukons (Educons) iz Sremske Kamenice Aleksandar Andrejević izjavio je danas da je zatražio od Ministarstva prosvete Srbije da pošalje inspekciju da proveri poslovanje tog privatnog univerziteta i da se na taj način "spere ljaga" s njegovog imena.

"To što nam se podmeću priče da delimo lažne diplome, nije ništa drugo nego dnevno-političko prepucavanje. Neću dopustiti da se baci ljaga na ovaj mladi univerzitet, koji je za kratko vreme postao prestižna naučna institucija, koja brine o svojim studentima, koja učestvuje i u međunarodnim projektima, koja uspešno sarađuje s privredom", naveo je Andrejević.

Potvrdio je da je na tom univerzitetu doktorirala i sadašnja guvernerka Narodne banke Srbije Jorgovanka Tabaković 2011. godine.

 udrimile 


IGI-BG, ne pratiš temu, vest je na ovom forumu već bajata...


 armo 
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

Lažne diplome, Megatrend itd... Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažne diplome, Megatrend itd...   Lažne diplome, Megatrend itd... Icon_minitime6/19/2014, 19:36

Dr Stefanović pod lupom

Senat Univerziteta u Beogradu prihvatio je juče inicijativu Filozofskog fakulteta da od Konferencije univerziteta Srbije (KONUS) zatraži formiranje nezavisne komisije o doktoratu Nebojše Stefanovića.

Ovom momku bi ali STVARNO bilo najbolje da da ostavku na sve funkcije dok je još vreme...

Ostaje pitanje šta mu je uopšte trebalo ono dr.?????????

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Igi-bg
Partner
Partner
Igi-bg


Broj poruka : 218
Points : 483
Datum upisa : 17.11.2009

Lažne diplome, Megatrend itd... Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažne diplome, Megatrend itd...   Lažne diplome, Megatrend itd... Icon_minitime6/20/2014, 00:46

Ovaj je prevazišao i Marka Đurića po trajanju studija
http://www.blic.rs/Vesti/Vojvodina/474808/SNS-demantuje-da-je-Bogdanovic-lazirao-diplomu
Oče, ja ću da napuštim fakultet.
Kako god oćeš, ali đedo i ja oštajemo.
Nazad na vrh Ići dole
MMcorp
Our family
Our  family



Broj poruka : 177
Godina : 52
Localisation : Belgrade
Points : 488
Datum upisa : 17.07.2013

Lažne diplome, Megatrend itd... Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažne diplome, Megatrend itd...   Lažne diplome, Megatrend itd... Icon_minitime6/20/2014, 03:09

Domaci zadatak za tabloidnog novinara. Pokusajte da istrazite malo o kompaniji McKinsey ko su, kakav kadar zaposljavaju, da li je moguce uci tu sa ispodprosecnim akademskim rezultatom i na kojim pozicijama su njihovi bivsi zaposleni u svetu.. Posle tog istrazivanja nalupavajte do mile volje gluposti o nostrifikaciji i lazirnaju diploma sa Jejla, sta su za vas validne diplome u srbiji i niz gluposti koji je iznet u prethodnim postovima.
 99
Nazad na vrh Ići dole
Igi-bg
Partner
Partner
Igi-bg


Broj poruka : 218
Points : 483
Datum upisa : 17.11.2009

Lažne diplome, Megatrend itd... Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažne diplome, Megatrend itd...   Lažne diplome, Megatrend itd... Icon_minitime6/24/2014, 18:35

Ima li u ovoj vlasti, na bilo kom nivou, neko ko je makar osmoljetku regularno završio
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/475899/Rektor-Nema-doktorata-Novice-Tonceva
Nazad na vrh Ići dole
Igi-bg
Partner
Partner
Igi-bg


Broj poruka : 218
Points : 483
Datum upisa : 17.11.2009

Lažne diplome, Megatrend itd... Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažne diplome, Megatrend itd...   Lažne diplome, Megatrend itd... Icon_minitime7/9/2014, 20:25

Siniša Mali, ali prepisivač veliki
http://pescanik.net/2014/07/velike-tajne-malog-majstora-ili-kako-je-sinisa-mali-ukrao-doktorat/
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 532
Points : 1913
Datum upisa : 06.12.2011

Lažne diplome, Megatrend itd... Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažne diplome, Megatrend itd...   Lažne diplome, Megatrend itd... Icon_minitime7/9/2014, 20:46

80% diploma, magistarskih i doktorskih radova su plagijati. Ne postoji kontrola kvaliteta obrazovnog sistema a ni stečenih zvanja. Al Siniša se sigurno odvalio od prepisivanja kao i mnogi biznismeni. A znam i neke koji imaju i originalne radove koje su kupili za 15.000+ evra :)

Al znate zašto ove stvari neće da odjeknu? Zato što ni jedna stranka neće napasti ni jednu drugu na ovu temu, jer su sve krcate doktorima.

Bilo bi dobro da su prvo napali Malog pa onda Nebojšu, jer Nebojši originalni autori svedoče da nije kopirao njihov rad jer rade na Megatrendu :)

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1614
Points : 4733
Datum upisa : 04.06.2008

Lažne diplome, Megatrend itd... Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažne diplome, Megatrend itd...   Lažne diplome, Megatrend itd... Icon_minitime2/10/2016, 20:13

citat ::
Bojan Pajtić svoju doktorsku tezu “Bračni imovinski ugovori” nije odbranio dok je bio asistent na Pravnom fakultetu u Novom Sadu u vreme kada još nije bio predsednik Izvršnog veća Vojvodine, dakle pre 2004. godine, nego je to učinio 20. avgusta 2008, kada je već uživao drugi premijerski mandat i despotsku moć u Vojvodini. Doktorskog rada Bojana Pajtića nema na internetu – nema ga nigde.

Doktorska disertacija Bojana Pajtića nikada nije bila predmet javne rasprave u stručnim i akademskim krugovima. Disertacija je tabu koji osnažuje uporno ćutanje Bojana Pajtića. On nikada nije pokazao interes, ni želju da se o njegovim naučnim radovima zna i raspravlja, što nastoji svaki naučni radnik.

Jedini primerak “Bračnih imovinskih ugovora” postoji u biblioteci Pravnog fakulteta u Novom Sadu. Taj naslov bibliotekar ne sme nikome da izda na korišćenje bez specijalnog odobrenja dekana Pravnog fakulteta. Tek ako dekan Fakulteta odobri, doktorska disertacija može se “preuzeti i koristiti isključivo u čitaonici biblioteke Pravnog fakulteta” – “bez dozvole iznošenja i fotokopiranja”, što će reći bez kačenja na internet. Nije poznato da je bilo ko uspeo da preskoči strogu dvostepenu proceduru. Možda to mogu novinari Veselina Simonovića, drilovani od urednika za prave istraživačke izazove!?

citat ::
Vesna dr Pajtić, supruga, postavljena za direktorku Urgentnog centra Kliničkog centra Vojvodine u Novom Sadu tokom muževljevog drugog mandata, postala je doktor medicinskih nauka 27. januara prošle godine, posle odbrane rada iza zatvorenih vrata; iza leđa akademske i stručne javnosti. Tajnoj promociji prisustvovali su suprug Pajtić i nekoliko politički bliskih lekara. Niko drugi nije se usudio da zaviri. Dr Vesna u Kliničkom centru ima status kakav je Mira Marković uživala na Beogradskom univerzitetu, a njen muž je gazda pokrajinskog budžeta – donator i kadrovik na Univerzitetu.

Kandidatkinja nije imala dovoljan broj objavljenih referentnih naučnih radova da bi pristupila odbrani doktorata pod naslovom “Postoperativni kognitivni deficit i delirijum nakon urgentnih hirurških zahvata”.

Umesto ugledne beogradsku profesorke, koja se usudila da kritikuje rad Vesne Pajtić, u komisiju za doktorski ispit kooptirana je podobnija ličnost. Iz Vesnine komisije odstranjena je još jedna profesorka iz Novog Sada, odjednom nepouzdana, iako se, kao DS kandidatkinja na izborima, slikala sa Tadićem za bilborde.
Sporna je nepristrasnost ljudi pred kojima je Vesna Pajtić odbranila rad.

Za dr D. Draškovića, direktora Kliničkog centra u Novom Sadu, rečeno je da ne može biti član doktorske komisije jer nije anesteziolog, ni neurolog, što bi morao biti s obzirom na sadržaj disertacije, a na direktorsko mesto Kliničkog centra gde ga je postavio Bojan Pajtić. U komisiji su bili još dvojica lekara koji profesionalnu promociju duguju istoj adresi, a dečji hirurg P. Belić za člana komisije pozvan je iz penzije. Naslov “Postoperativni kognitivni deficit i delirijum nakon urgentnih hirurških zahvata” nestao je odmah nakon promocije.
ajkula
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2990
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5556
Datum upisa : 22.05.2007

Lažne diplome, Megatrend itd... Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažne diplome, Megatrend itd...   Lažne diplome, Megatrend itd... Icon_minitime7/11/2022, 23:08

“Dobar advokat zna zakon.
Pametniji vodi sudiju na ručak”,
navodi se u reklami koju je Megatrend fakultet objavio na svojoj Fejsbuk stranici, uz napomenu da je reč o citatu Marka Tvena.

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2050
Points : 5695
Datum upisa : 06.12.2008

Lažne diplome, Megatrend itd... Empty
PočaljiNaslov: Re: Lažne diplome, Megatrend itd...   Lažne diplome, Megatrend itd... Icon_minitime9/12/2023, 19:25

Miroslav Aleksić je rođen 1978. godine u Kruševcu. U Trsteniku je završio osnovnu i srednju Elektrotehničku školu, a potom je 2000. godine završio Višu poslovnu školu u Beogradu, smer Porezi i carine. Diplomirao je ekonomiju na Ekonomskom fakultetu u Kosovskoj Mitrovici.

Miroslav Aleksić je političku karijeru započeo 2006. godine. Bio je član političke organizacije Ujedinjeni regioni Srbije. Od 2008. do 2012. godine bio je direktor Direkcije za planiranje i izgradnju „Trstenik“. Na Lokalnim izborima 2012. godine je izabran za predsednika opštine Trstenik. Pored njegove partije, podržale su ga i Srpska napredna stranka (SNS), Socijalistička partija Srbije (SPS), Nova Srbija i Partija ujedinjenih penzionera Srbije.

Posle gašenja Ujedinjenih regiona osnovao je Narodni pokret Srbije koji je 2016. godine prerastao u političku stranku.

Na izborima 2016. godine je bio osmi na Izbornoj listi „Boris Tadić, Čedomir Jovanović – Savez za bolju Srbiju – Liberalno demokratska partija, Liga socijaldemokrata Vojvodine, Socijaldemokratska stranka“.

Naredne godine je, na Predsedničkim izborima podržao Vuka Jeremića kao kandidata, ali je pobedu odneo Aleksandar Vučić. Iste, 2017. godine Jeremić i Aleksić su formirali Narodnu Stranku. Za predsednika je izabran Jeremić, a za potpredsednika Aleksić.




_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
 
Lažne diplome, Megatrend itd...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: POLITIKA-
Skoči na: