BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Fmember moji stavovi o politici i ostalo...

Ići dole 
+47
Roman Abramovich
Dragan555
Voiceoflaw
Tenerife
zekapeka
zORAn
Ivan00
Igi-bg
Folio
Djepeto83
Big Mile
Dejansss
Aca kurbla
Admin
Maca
Stane Dolanc
Sutra
ivan45
ingglick
Ceras
Popaj
philips1
Bojjan
Zeljko321
Friz
Boby
FatCat
Dalaj Lama
MORNAR
Kobe Bryant
LUMTDZOS
Drag65
Prokuplje
Fast
Teletrader
Boza Belex
Fmember
Steve McQueen
Ars Vivendi
Kupi akcije
Nikola
Smile
Boranija
Posejdon
Momir
Sneki
Limited011
51 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1613
Points : 4731
Datum upisa : 04.06.2008

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Icon_minitime12/26/2013, 12:56

citat ::
CVIJAN: SRBIJA SE POLITIČKI VRAĆA U 90-TE GODINE

Poslanik Srpske napredne stranke Vladimir Cvijan izjavio je da je pokrenuo kampanju kako bi zainteresovane u međunarodnoj zajednici upoznao sa, kako tvrdi, političkim povratkom Srbije u 90-te godine prošlog veka

Cvijan je novinarima u Skupštini Srbije, po povratku iz Velike Britanije, rekao da je završio prvu u nizu međunarodnih poseta, čiji je cilj skretanje pažnje na kršenja ljudskih prava u Srbiji, i upozorio da je međunarodna zajednica zabrinuta zbog pritisaka na medije i gušenja opozicije u Srbiji.

On je naveo da je sa sagovornicima u Velikoj Britaniji razgovarao i o predstojećim izborima u SNS i da je naišlo na neodobravanje to što se pritiscima izlažu oni koji kritikuju lidera SNS Aleksandra Vučića.

"Velika je zabrinutost međunarodne zajednice zbog toga što bilo ko, ko drugačije misli, trpi pritiske i veoma je ođeknulo to što ovde neki, kada neko drugačije misli, lome kvake i rade slične stvari. Zato pozivam mog protivkandidata da ne radi takve stvari", rekao je Cvijan.

On je pozvao sve građane koji trpe pritiske zbog toga što drugačije misle da, bez obzira na svoju političku pripadnost, zatraže pomoć kako bi mogli da dobiju pravnu asistenciju ili kako bi se njihov problem internacionalizovao.

"Pozivam vas da mi se bez straha, ako bilo ko oseća pritiske zato što drugačije misli i dobija pretnje, slobodno javite. Tu sam kao pravnik da pomognem i da, ako treba, obavestim ljude u međunarodnoj zajednici", rekao je Cvijan, koji nije odgovorio na pitanje ko su mu bili sagovornici u Velikoj Britaniji, već je novinare uputio na Tviter.

Cvijan je novinarima podelio letke koje je pripremio za predstojeću, januarsku izbornu skupštinu SNS, na kojima stoji poruka "Smem i znam".

KAKVA KAMIKAZA....
 od 
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Icon_minitime12/26/2013, 13:04

Smile ::


KAKVA KAMIKAZA....
 od 

Da li verujes da Cvijan sve to radi da bi se borio za slobodu medija i protiv gušenja opozicije?
I da mu je cilj da dodje na čelo SNS-a umesto Vučića?


Sigurno je i on svestan da od toga nema ništa ali toga je i sam svesta (osim ako nije potpuno izgubio kontakt sa realnošću).

Pre će biti da je cela ta priča osmišljena da bi se ostvarili neki drugi interesi. Koji tačno, možemo da špekulišemo. Možda je primio pare od miška, možda je dvostruki agent DS-a, ili čak radi za luminate. A možda samo glumi pajaca da bi podiga rejting Vučiću.

Ono u šta ne verujem je da je kamikaza.

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima


Poslednji izmenio Fmember dana 12/26/2013, 13:11, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1613
Points : 4731
Datum upisa : 04.06.2008

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Icon_minitime12/26/2013, 13:09

Kao što napisah: ČISTA KAMIKAZA!

Bolestan momak a bolesne nije lepo ismejavati....
Ako aludiraš na nekakve teorije zavere, NE - ne verujem!
Budalu je lako nagovoriti da čini gluposti, a ponekad i same dolaze na začudjujuće i sulude ideje.
Potpuno je sve jedno šta je bio okidač u njegovom mozgu...

Zna se šta je sudbina kamikaza.
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Icon_minitime12/26/2013, 13:18

Smile ::
Kao što napisah: ČISTA KAMIKAZA!

Bolestan momak a bolesne nije lepo ismejavati....
Ako aludiraš na nekakve teorije zavere, NE - ne verujem!
Budalu je lako nagovoriti da čini gluposti, a ponekad i same dolaze na začudjujuće i sulude ideje.
Potpuno je sve jedno šta je bio okidač u njegovom mozgu...

Zna se šta je sudbina kamikaza.

Možda si u pravu, nisam isključio i tu mogućnost, to bi bilo najjednostavnije objašnjene. ja u to ne verujem ali videćemo.

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1613
Points : 4731
Datum upisa : 04.06.2008

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Icon_minitime12/30/2013, 11:27

Cvijan napustio SNS
IZVOR: TANJUG
Beograd -- Član Predsedništva Srpske napredne stranke Vladimir Cvijan dao je danas ostavku na sve funkcije u toj stranci i povukao je kandidaturu za predsednika SNS-a.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2013&mm=12&dd=30&nav_category=11&nav_id=794869

 89 
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Icon_minitime1/7/2014, 13:58

Maca ::
Aci Vučiću udarila slava u glavu!
Razvodi se! Valjda video od Djilasa?

Njegova već bivša žena prešla da živi u Pariz, a on se spetljao s nekom klinkom iz Loznice, navodno je novinarka...
udrimile 

Nastavak - mlada se navodno zove Tanja Djukanović i navodno je rodjaka Mila Djukanovića.
Svadba je bila 08.12.2013. a (gle čuda) baš tog dana je Milo stigao u Beograd, da bi tek 9.12.2013. počeo zvanične razgovore sa zvaničnicima Srbije.....

 veshtica 

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
MORNAR
VIP
VIP
MORNAR


Broj poruka : 705
Points : 1916
Datum upisa : 28.01.2010

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Icon_minitime1/17/2014, 22:39

Brankica Insajder B92 ::
Da mi je neko ranije rekao da će Aleksandar Vučić biti prvi potpredsednik Vlade Srbije i da će u njegovo vreme biti uhapšeni mnogi, između ostalih i Miroslav Mišković, kao i da će on završiti priču u vezi sa ubistvom Slavka Ćuruvije, rekla bih da nema šanse da se to dogodi.

Vučić nas je u tom smislu iznenadio, te mi se čini da su ovo njegovih životnih "pet minuta" i da će on to maksimalno da iskoristi.
To je ono što možda može da bude dobro za Srbiju.
Naravno, posle svega, ja ne verujem da bilo ko u Srbiji može nešto da uradi, ali hajde da vidimo, možda se stvarno dogodi neko čudo, kaže Brankica Stanković, autorka emisije "Insajder".
Nazad na vrh Ići dole
Bojjan
VIP
VIP
Bojjan


Broj poruka : 348
Points : 869
Datum upisa : 18.04.2012

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: d   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Icon_minitime2/2/2014, 17:27

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 4955694

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 905866_origFmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 5365984_origFmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 5919305_origFmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 2724648_origFmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 3241912_origFmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 2120009_origFmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 6387787_origFmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 5319935_origFmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 3754353_origFmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 8926337
Nazad na vrh Ići dole
philips1
Our family
Our  family



Broj poruka : 334
Points : 946
Datum upisa : 12.04.2012

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Icon_minitime2/3/2014, 01:21

VUČIĆ SPASAVAO ALBANCE: Dečak sa snimka je iz Prizrena!

Mališan kog potpredsednik Vlade nosi na čuvemom snimku kroz duboki sneg albanske je nacionalnosti i sa roditeljima je bio zavejan u autobusu firme “Biča trans”, koji je iz Austrije išao na Kosovo
Novak Đoković, Aleksandar Vučić, nevreme, zavejani, spasavanje, Feketić
Prvi potpredsednik Vlade Aleksandar Vučić u subotu je iz snežne oluje izbavo malog Albanca iz Prizrena! Dečak koga Vučić nosi na čuvenom snimku kroz duboki sneg, napravljenom na zavejanom putu kod Feketića, albanske je nacionalnosti i sa roditeljima je bio zavejan u autobusu firme “Biča trans”, koji je iz Austrije išao na Kosovo!

Očevidac, jedan od najbližih Vučićevih saradnika, kaže da je on u pomoć ljudima u zavejanim autobisima krenuo samoinicijativno.
- Iskočio je iz helikoptera i potrčao u pomoć ljudima! Nikome ništa nije rekao, a dok smo se mi snašli, on je već nosio promrzlog dečaka – prenosi sagovornik.

- Sve je bilo jako haotično, nije bilo vremena da se priča…Ipak, najvažnije je da su dete spasli, ubacili u helihopter i odvezli ga na sigurno. Ne znamo ni kako se zove, nikome nije bilo na pameti da ćaska sa detetom koje plače sve vreme. Kasnije smo saznali da je u pitanju albanska porodica iz Prizrena. Kako su nam rekli, krenuli su kući iz Austrije - kaže jedan od najbližih Vučićevih saradnika.

Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1166
Localisation : Srbija
Points : 3037
Datum upisa : 12.09.2007

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Icon_minitime2/3/2014, 11:50

Komentar na Vucicevo spasavanje :  Mislim da tu ima malo i reklame za izbore, ali mislim da je Vucic covek koji bi u svakom trenutku pomogao ljudima. Nije od onih koji ce se samo slikati i reklamirati. 
On zaista puno radi u interesu naroda i radice i dalje.  Ove anti reklame protiv njega mu prave protivnici, da bi sve pozitivno okrenuli u negativno.
Njemu ipak svaka cast sto je i licno ucestvovao u spasavanju, mada mislim da je on najvise doprineo sto je podigao sve nadlezne na noge da spasu te nesrecnike iz tog kijameta.
Nazad na vrh Ići dole
Ceras
VIP
VIP
Ceras


Broj poruka : 485
Localisation : Bg
Points : 1499
Datum upisa : 29.03.2011

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Icon_minitime2/3/2014, 23:40

kao I za struju 20% manje kada dodjemo na vlast.

Budžetski fond za manje troškove grejanja: Država plaća novu stolariju  

  http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ekonomija/aktuelno.239.html:476614-Budzetski-fond-za-manje-troskove-grejanja-Drzava-placa-novu-stolariju
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Icon_minitime2/4/2014, 14:23

Sajber rat oko Vučića u snegu
Parodiju Vučićevog spasavanja deteta iz smeta napravio glumac Srđan Miletić, a sa interneta uklanjala firma koja radi za RTS

Nekoliko sati kasnije pojavila se parodija sa titlom preko originalnog snimka RTS-a koja se ruga Aleksandru Vučiću (na titlu u jednom momentu Vučić tobož traži od vojnika da mu se „nahvata neko zgodno dete za slikanje”). Parodija je iste večeri nestala sa interneta, a Nezavisno udruženje novinara Srbije (NUNS), Nezavisno društvo novinara Vojvodine (NDNV) i Šer konferencija (okuplja blogere i aktiviste društvenih mreža) osudili su ono što su nazvali „pokušajem cenzure na internetu”.

Juče se ispostavilo da je brisanje parodije izvedeno uz pomoć softvera bugarske kompanije KVZ mjuzik, koji je javni servis postavio prošle nedelje kako bi štitio svoja autorska prava. Nije brisana samo parodija, već i originalni snimak na kom nije bilo sarkastičnih titlova, i to sa svih sajtova koji nisu vodili ka zvaničnom kanalu RTS-a. Po rečima urednika sajta RTS-a Ljubiše Obradovića, softver je podešen tako da prepoznaje digitalni potpis RTS-a i blokira duplikate i to samo sa onih sajtova koji su ga, kako kažu u RTS-u, „neovlašćeno uzeli”.

U izjavi za „Politiku” Obradović je objasnio da njihov novi softver ne reaguje na politički sadržaj snimka već na „nezakonite duplikate” i automatski ih blokira. Kad je reč o klipu koji je Vučić objavio (sa vidljivim žigom RTS-a), Obradović kaže da „treba pitati autora tog snimka i Vučića odakle ga je uzeo”.

„To će naša pravna služba razmotriti. Mi štitimo svoja prava na svom kanalu na ’Jutjubu’”, kaže urednik sajta RTS-a. On dodaje da snimak verovatno potiče sa drugih sajtova ili kanala van Jutjuba, a „RTS ne može da blokira Fejsbuk na kom je Vučić okačio parodiju“.

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Ceras
VIP
VIP
Ceras


Broj poruka : 485
Localisation : Bg
Points : 1499
Datum upisa : 29.03.2011

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Icon_minitime2/4/2014, 20:49

Reformator godine I spasitelj Srbije pravio kupus salatu...

http://www.kurir-info.rs/divljao-u-vladi-sasa-radulovic-zakljucao-se-u-kabinet-i-cepao-dokumenta-clanak-1212091
Nazad na vrh Ići dole
Ceras
VIP
VIP
Ceras


Broj poruka : 485
Localisation : Bg
Points : 1499
Datum upisa : 29.03.2011

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Icon_minitime2/5/2014, 16:53

Daj da vidimo te projekte ili opet LAZETE

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ekonomija/aktuelno.239.html:476841-Mihajlovic-Minel-i-Rafinerija-Beograd-dobijaju-strateske-partnere
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2987
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5549
Datum upisa : 22.05.2007

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Icon_minitime2/5/2014, 20:16

POGLEDI SA STRANE

Goran Marković

Dobročinstvo, oprez!
Najbolje je da ljudima pomažemo a da za to niko, pa ni oni sami ne znaju.
Visoki funkcioner nije krio svoje nezadovoljstvo sopstvenim narodom. Toliko je toga dobrog učinio za ljude a oni su tako nezahvalni! Na primer, nabavio je ogromne pare kojima će se u našem gradu rešiti inače nerešivi problemi, a sada se javljaju neki nezadovoljnici koji osporavaju legitimnost takvog postupka. Kao, nije sve po zakonu? A to što neke stvari decenijama čame nerešene, to nikom ništa! U redu, neka se sada oni rvu s problemima ako već viču kako nešto nije u redu, poručio je sa ekrana funkcioner, vidno neraspoložen.

Sledećih dana, u vreme elementarne katastrofe, on je bio među prvima koji su spasavali ugrožene, posebno decu. Po strašnoj mećavi i olujnom vetru, činio je to bez kape na glavi, verovatno zaboravivši je u žurbi da nemoćnim zavejanim putnicima što pre pomogne. Šta je bio rezultat toga? Izveštaje u informativnim emisijama državne televizije iskoristili su zlonamerni pojedinci da ih pretvore u ironične priloge na društvenim mrežama, postavljajući šaljive titlove koji su, tobože, predstavljali transkript dijaloga koji je on vodio sa ostalim spasiocima u tom olujnom danu. Mogu zamisliti kako se osećao dok je gledao svoj požrtvovani nastup koji je poslužio kao povod za najobičniju sprdnju. Srećom, brzom intervencijom, ti ružni pokušaji su uklonjeni sa sajtova na kojima su postavljeni. Na nesreću, ljudi su ih već umnožavali i nekontrolisano širili internetom…

To me je podsetilo na razgovor koji sam nedavno vodio sa kolegom na fakultetu. Rekao mi je: „Svaki put kada bih nekome učinio uslugu, to mi se olupalo o glavu. A kada bih nekome stvarno pomogao, taj bi me zamrzeo za celi život!“ Ovako postavljene, uzročnost i posledičnost izgledale su mi nekako čudno. Ali, kada sam bolje razmislio, shvatio sam da su se i meni dešavale takve stvari. Naročito kada bi me neko zamolio sa kakvu veliku uslugu.

http://www.politika.rs/rubrike/Pogledi-sa-strane/Dobrocinstvo-oprez.lt.html


_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1613
Points : 4731
Datum upisa : 04.06.2008

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Icon_minitime2/6/2014, 19:49

Na lisi SNS odnosno njihovg partnera. Ljajićvog SPD na listi po drojem 90 nalazi se BRANKA BOŠNJAK nekada visoki član G17 - a na 99. mestu na listi je LJILJANA NESTOROVIČ koja je svojevreno optužila pokojnog Vuka Obradovića za seksualno uznemiravanje....
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Icon_minitime2/6/2014, 22:45

Važno obaveštenje!!!

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Bfz9WrjIMAAxmaX

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
ingglick
Still learning
Still learning



Broj poruka : 104
Points : 273
Datum upisa : 11.05.2011

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Icon_minitime2/9/2014, 19:39

Nadam se da kad glasate za Vucica znate za koga glasate:

https://www.youtube.com/watch?v=ZvVkpHthyJY#t=77

_________________
"Diversification, that's for idiots." - Mark Cuban.
Nazad na vrh Ići dole
ivan45
VIP
VIP
ivan45


Broj poruka : 171
Points : 464
Datum upisa : 04.12.2011

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Icon_minitime2/9/2014, 20:20

Jedino su neodgovornost, neznanje i nesposobnost vlasti razlog što će neki građani u martu još jednom preko reda glasati za svoje predstavnike u parlamentu Srbije. Prvi čovek Srbije – dakle vicepremijer – više od dve decenije demonstrira političku nemoć (on nije u stanju da ponudi viziju pristojnog društva i države; sva rešenja za koja se zalagao u konačnom ishodu bila su epohalni neuspesi uz brojne ljudske žrtve) i razornu sklonost ka pravljenju kriza, vanrednim merama i manje ili više golom nasilju. Od kad je krajem jula 2012 – tri meseca posle izbora – sklopljena danas još samo tehnička vlada, Srbija se nalazi u nekoj vrsti vanrednog stanja. Metod vršenja vlasti te vlade je krajnje proziran i isto toliko poguban: napravi se kriza, podigne se tenzija, odluka se odlaže do poslednjeg časa, a onda se pred izbezumljenu naciju izlazi s tobože spasonosnim rešenjem, koje je samo uvod u sledeću krizu.

Pregovori o Kosovu započeli su sredinom oktobra 2012, a završeni – samo na papiru – u aprilu 2013, posle niza obrta, teških izjava i dramatičnih ponoćnih dogovora, na koje je vicepremijer iznenada stizao da u najnapetijem trenutku kaže odlučno ne ili da. A mogli su se, naravno, završiti istog tog oktobra 2012, jer okvir za rešenje sve vreme je plan Marrtija Ahtisaarija, poznat javnosti od 2007. U proleće 2013. krenula je rekonstrukcija vlade, pola godine posle njenog formiranja. Ta vašarska predstava završila se u septembru, samo da bismo nekoliko meseci kasnije saznali da je vlada rekonstruisana kako bi uskoro postala tehnička. Od majskih izbora 2012. do martovskih 2014, u dvadeset i dva meseca, koalicija SNS-a i SPS-a imala je regularnu vladu nešto malo više od pola godine. Sve ostalo vreme bilo je na ovaj ili onaj način protraćeno na vanredne okolnosti koje je proizvodila sama vlada.

Dejan Ilic

Ceo tekst

Cena „većeg zla“

http://pescanik.net/2014/02/cena-%E2%80%9Eveceg-zla/
Nazad na vrh Ići dole
Ceras
VIP
VIP
Ceras


Broj poruka : 485
Localisation : Bg
Points : 1499
Datum upisa : 29.03.2011

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Icon_minitime2/11/2014, 17:04

Jorgovanka Tabaković ipak sebi nije smanjila platu

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ekonomija/aktuelno.239.html:468287-Jorgovanka-Tabakovic-ipak-sebi-nije-smanjila-platu
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Icon_minitime2/11/2014, 18:56

Ceras ::
Jorgovanka Tabaković ipak sebi nije smanjila platu

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ekonomija/aktuelno.239.html:468287-Jorgovanka-Tabakovic-ipak-sebi-nije-smanjila-platu

Iskreno nemam nista protiv da ljidi na odgovrnim funkcijama imaju i dva puta vecu platu ali imam mnogo protiv prosipanja demagogije i podilazenja biracima pred izbore.

Setimo se samo kako je SNS napadala Sosckica pred prosle izbore i sta su pricali o plati guvernera.

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1166
Localisation : Srbija
Points : 3037
Datum upisa : 12.09.2007

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Icon_minitime2/11/2014, 20:46

Cudo je kako vlast i novac menjaju ljude. 
Sramota.
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Icon_minitime2/12/2014, 00:15

Meni je najveca sramota za Ljajica sto je stavio Nestorovicku na listu.
Kako je moguce da je ona nekome potrebna, posle tolikog zla kojeg je nanela svima nama.
Inace nemam lose misljenje o Ljajicu, ali ovo je bas za crveni karton.
Nazad na vrh Ići dole
Ceras
VIP
VIP
Ceras


Broj poruka : 485
Localisation : Bg
Points : 1499
Datum upisa : 29.03.2011

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Icon_minitime2/12/2014, 20:04

Пљачка Универзал банке: Напредњак Томић поклањао тајкунима државне милионе!

http://www.srbijadanas.net/pljacka-univerzal-banke-naprednjak-tomic-poklanjao-tajkunima-drzavne-milione/
Nazad na vrh Ići dole
Stane Dolanc
Our family
Our  family



Broj poruka : 334
Points : 814
Datum upisa : 22.05.2007

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Icon_minitime2/12/2014, 20:09

OK možda je SNS član iz UO kriv...
I nije tajna, taj Tomić je iz Šapca - Farmakom MB!

Ali šteta je daleko manja od one koju je napravio DS na AGBN i Fondu za razvoj...
Radi se o privatnoj banci, bez učešća države.

Treba ipak biti realan i shvatiti relacije!
Nazad na vrh Ići dole
Ceras
VIP
VIP
Ceras


Broj poruka : 485
Localisation : Bg
Points : 1499
Datum upisa : 29.03.2011

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Icon_minitime2/12/2014, 20:18

Stane Dolanc ::
OK možda je SNS član iz UO kriv...
I nije tajna, taj Tomić je iz Šapca - Farmakom MB!

Ali šteta je daleko manja od one koju je napravio DS na AGBN i Fondu za razvoj...
Radi se o privatnoj banci, bez učešća države.

Treba ipak biti realan i shvatiti relacije!

Zato smo glasali protiv DS, a sad cemo protiv ovih LOPOVA
Nazad na vrh Ići dole
Stane Dolanc
Our family
Our  family



Broj poruka : 334
Points : 814
Datum upisa : 22.05.2007

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Icon_minitime2/12/2014, 20:22

Svako je slobodan da glasa kako mu je volja.

Na pr. za Radulovića, DS, NDS, LDP ili URS!
 od
Nazad na vrh Ići dole
Stane Dolanc
Our family
Our  family



Broj poruka : 334
Points : 814
Datum upisa : 22.05.2007

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Icon_minitime2/12/2014, 20:29

Što se konkretne banke tiče (UNBN) ti zaboravljaš da se radilo o privatnoj banci gde država nije imala nikakav uticaj, već samo "zemljaci" iz Šapca i veći akcionari...

Za razliku od AGBN, Metals banke i PRBN, ali to je DS kombinacija...

Žao mi je ako si imao ovu akciju i nisi na vreme prepoznao o čemu se radi, savako iskustvo se plaća, ja sam ga platio na AGBN!
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Icon_minitime2/13/2014, 12:25

Ajde sada malo i da hvalimo.

Svaka cast za danasnje hapsenje.

I nemojte molim vas da pisete o neefikasnosti sudstva i presudama,
zato sto njih ni Kim Dzong Un ne bi mogao da sredi svojim metodama.
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1166
Localisation : Srbija
Points : 3037
Datum upisa : 12.09.2007

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Icon_minitime2/13/2014, 14:52

Sutra ::
Ajde sada malo i da hvalimo.

Svaka cast za danasnje hapsenje.

I nemojte molim vas da pisete o neefikasnosti sudstva i presudama,
zato sto njih ni Kim Dzong Un ne bi mogao da sredi svojim metodama.
Svaka cast Vucicu. To je i jedino moguce resenje, a da ne napravi jos vecu stetu.  Tomic racuna, uzeo sam veliku lovu, pa neka mi sude.
Sudstvo ce Vucic srediti nakon izbora, samo mu treba dati 51% odbornika.
Nazad na vrh Ići dole
Drag65
VIP
VIP
Drag65


Broj poruka : 611
Points : 1423
Datum upisa : 12.07.2009

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Icon_minitime2/13/2014, 18:34

Sutra ::
Svaka cast za danasnje hapsenje.
Dragan Tomić  (UBB) je danas ustvari dao izjavu, sa indignacijom odbio svaku primisao da je nešto odgovoran i odšetao kući. NETAČNO!! Mod D
Dragan Tomić (Kolubara) danas oslobođen svih optužbi za malverzacije.
Dragan Tomić (Simpo) će, sutra, možda, biti kandidat za xxxxxxxxxxxxx.

Čast svakome, veresija nikome.

Edit: Imaš opomenu zbog iznošenja
neistina i tvrdnji koje su čisto nagadjanje.
Mod D.
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2782
Points : 7935
Datum upisa : 21.01.2009

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Icon_minitime2/13/2014, 18:48

Draganu Tomiću određeno zadržavanje do 48 sati

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/hronika/aktuelno.291.html:478109-Saslusani-Dragan-Tomic-i-cetiri-clana-IO-Univerzal-banke

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Drag65
VIP
VIP
Drag65


Broj poruka : 611
Points : 1423
Datum upisa : 12.07.2009

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Icon_minitime2/13/2014, 21:11

Integralno:

http://www.tanjug.rs/novosti/116982/uhapsen-poslanik-sns--predsednik-io-univerzal-banke.htm

Ključne reči: određen pritvor, pozivanje na poslanički imunitet - spomenuto na drugom mestu, ali potrđuje nastavak teksta Tanjugove vesti kada govori o: administrativnom odboru, vanrednoj sednici (raspuštene?) skupštine ...

Dakle ili naslov, ili tekst Tanjugove vesti je pogrešan, valjda ?

S obzirom da su svi mediji isključivo koristili formulaciju "određen pritvor" a ne "zadržan u pritvoru" to sam zaključio što sam napisao.

Al da sačekamo koji dan, videće se ...
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 529
Points : 1910
Datum upisa : 06.12.2011

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Icon_minitime2/13/2014, 23:08

Aman. Kad si pročitao "određen pritvor", razumeo si "nije otišao u pritvor"? Ljudi, usporite malo i mućnite glavom. Sve i da se pozvao na imunitet, ne možeš to da zaključuješ iz reči "određen pritvor". A i mnogo bi mu bilo pametno da pravi svoju stranku gomilom budala pozivanjem na imunitet koji mu traje još 30 dana.

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 4 Icon_minitime2/14/2014, 00:04

Određeno je policijsko zadržavanje do 48 sati.

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
 
Fmember moji stavovi o politici i ostalo...
Nazad na vrh 
Strana 3 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
 Similar topics
-
» Lepe zene u politici!
» CITADEL (portfolio & ostalo) !!!
» Valjevo, privreda i ostalo...
» Stefanakuv - MTBN i ostalo...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Bar street-
Skoči na: