BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Fmember moji stavovi o politici i ostalo...

Ići dole 
+47
Roman Abramovich
Dragan555
Voiceoflaw
Tenerife
zekapeka
zORAn
Ivan00
Igi-bg
Folio
Djepeto83
Big Mile
Dejansss
Aca kurbla
Admin
Maca
Stane Dolanc
Sutra
ivan45
ingglick
Ceras
Popaj
philips1
Bojjan
Zeljko321
Friz
Boby
FatCat
Dalaj Lama
MORNAR
Kobe Bryant
LUMTDZOS
Drag65
Prokuplje
Fast
Teletrader
Boza Belex
Fmember
Steve McQueen
Ars Vivendi
Kupi akcije
Nikola
Smile
Boranija
Posejdon
Momir
Sneki
Limited011
51 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Icon_minitime6/24/2013, 18:31

Vučić:
Da li vi mislite da Đilas ne može da bude smenjen u roku od 48 sati. Nije to problem, ali se postavlja pitanje šta možemo da ponudimo. Da li imamo toliki broj ljudi koji su pošteni i odogovrno mogu da vode posao na toliko mesta. U svakom trenutku mozemo da sklonimo Đilasa, ali šta sutra - kazao je Vučić.

Upitan da li to znači da naprednjaci nemaju boljeg kandidata za gradonačlenika, on je rekao da to nije tačno, ali da je potrebno više od 500 ljudi za sve funkcije, a da SNS možda ima 250.

Apsolutno. Ima mnogo važnijih stvari od vlasti u Beogradu...
aplauz

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Prokuplje
VIP
VIP
Prokuplje


Broj poruka : 325
Points : 1202
Datum upisa : 19.10.2009

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Icon_minitime6/24/2013, 19:07

Сеча Кнезова или како је Зајечар пао
Link
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Icon_minitime6/25/2013, 09:08

Nemaju 250 kadrova da pokriju Beograd, ali bi apsolutnu vlast u Srbiji. Postaje smesno, ali cenim iskrenost i osecaj za realnost Vucica.
Nazad na vrh Ići dole
Drag65
VIP
VIP
Drag65


Broj poruka : 611
Points : 1423
Datum upisa : 12.07.2009

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Icon_minitime6/25/2013, 09:29

Đilas je najefikasniji disaster manager: sa njim na čelu DS može da ode i ispod cenzusa.

Treba 500 kandidata za funkcije: a javni konkursi ?
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2045
Points : 5685
Datum upisa : 06.12.2008

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Icon_minitime6/25/2013, 11:26

Drag65 ::
Đilas je najefikasniji disaster manager: sa njim na čelu DS može da ode i ispod cenzusa.

Pa on je korisniji SNS-u kao predsednik DS i gradonačelnik!
Zašto ga rušiti? Sam će on da ode...

Neće me čuditi da uskoro Djilasa optuže da je član SNS - ovde se obožavaju sulude teorije zavere.

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Drag65
VIP
VIP
Drag65


Broj poruka : 611
Points : 1423
Datum upisa : 12.07.2009

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Icon_minitime6/26/2013, 18:56

Državna politka kadrova vs. partijsko kadrovanje

Ostavka, Trivan - "DS nestaje": "Danas u DS niko ne odgovara što je stranka u rasulu, što ljudi odlaze, što stranački organi ne funkcionišu, što imamo gore rezultate od grupe građana". Istorijat nepromišljenih kadrovanja počinje, u stvari, još od početaka DS na vlasti:
 1. "promene, imamo 50.000 novih kadrova", godinak kasnije
 2. "da nam je 1.000 menadžera", na kraju
 3. "fond 100 lidera Srbije" (jel konačno, skoro deceniju posle, formirano barem 10?)).
Istovremeno, daju se savršeni autogolovi: imenovanje nesvršenih studenata za predsednike opština sa najvišom obrazovanom strukturom, koje nasleđuju mlečnozubi komentatori PC igrica, praksa "ja sam doveo Đilasa" i sl. finalizuju se u ekremizovani gangulizam.

Kakve to veze ima sa SNS ? A sličnost faza:
 1. "imamo samo u Beogradu 2.000 pravnika, a i mnogih drugih",
 2. "da nam je 250 ljudi za gradske funkcije".
 
U kadrovski siromašnoj Srbiji, čini se, neophodna je veoma promišljena, državna strategija upravljanja ovim ograničenim, a ključnim resursom, jedinim (nužnim) faktorom razvoja. Podrazumeva se prethodna koncentracija i pažljiva selekcija. Inače idemo sve opet iz početka, ali iz još niže polazne osnove.

Ako osnove do tada uopšte bude.
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Icon_minitime6/27/2013, 17:08

Stefanovic doktorirao kod Mice Jovanovica, koji je bio mentor ...

od
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Icon_minitime6/27/2013, 20:07

Био је члан Српске радикалне странке до септембра 2008. године када се странка поделила и тада прелази у Српску напредну странку у чијем је Извршном одбору. Био је посланик у Народној скупштини Србије и председник скупштинског Одбора за трговину и туризам као и председник Градског одбора Београд Српске напредне странке и потпредседник Главног одбора те странке.

Завршио је Девету београдску гимназију, па потом Факултет за пословне студије на Мегатренд универзитету. По окончању студија, радно искуство је стицао радећи у приватним фирмама различитих делатности — од оних које су се бавиле дистрибуцијом рачунарске опреме до оних маркетиншких. Ментор за магистарски рад био је ректор Мегатренда, Мића Јовановић, као и за докторске студије које је Стефановић уписао.

Šta ti je tu čudno, to bar nije bila tajna....
Ostali ministri, ako izuzmemo predsednika Srbije, imaju diplome sa državnog univerziteta....
Momak uopšte deluje pristojno i iznenadjuje me koliko je ugladjen, odmeren i tolerantan...
Koga god drugog da si uzeo da ismejavaš, podržala bih, al momak je sasvim ok.
Osim toga: više od pola akademski obrazovanih u Srbiji tipa Gangula i co. je završila Megatrend i sl. glupe fakultete.

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Icon_minitime6/27/2013, 23:22

Zavrsiti fakultet i doktorirati nije isto. To ugladjen, fin, odmeren nema nikakve veze sa strucnoscu. Zasto ismevam? Je l si ti pisala nekad doktorat? Je l znas koliko vremena treba da se napise kvalitetan doktorat? I kad stize da ga napise pored svih ostalih obeveza koje ima? Ne spava, ne jede, ne j..., nema prijatelje ... sta li? Kad je takav baja sto nije magistrirao i doktorirao na drzavnom fakultetu? Sve svoje kvalitete je pomnozio sa 0 sa ovim doktoratom. Najgore od svega sto sam sad siguran da ce umreti i nada da ce dolaskom na vlast SNS-a biti nekog boljitka u visokom obrazovanju i da Megatrend i ostali privatni fakulteti nece moci u svakoj palanci u Srbiji da otvaraju odeljenje (potpuno protiv zakona) i prave nelojalnu konkurenciju drzavnim fakultetima. A mentor predsednika skupstine je javno svojevremeno prozvan da je inspirator premlacivanja prof N.J., redovnog prof EF iz BG, zbog negativne recenzije njihovih studijskih programa i mogucnosti da ne dobiju akreditaciju, ali nikad to nije isterano do kraja.

Pa sta je Stefanovic bolji od Gangule? A da, ugladjen, tolerantanm odmeren ... Nastancovace kadrova samo tako, pa kad jednog dana preuzmnu apsolutnu vlast nece biti zime kako da se pokriju funkcije.

Je l su to promene zbog kojih smo jedva cekali da zutima vidimo ledja?

Joj, a kad Seselj cuje ...
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1607
Points : 4721
Datum upisa : 04.06.2008

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Icon_minitime6/28/2013, 00:32

Fast, možda je vreme da osnuješ svoju stranku i uzmeš stvari u svoje ruke?
Ako se gradjani ne angažuju neće ni biti promena.
Ili si prizivanjem Šešelja rešio da se učlaniš u SRS?
To ti ne savetujem, ta opcija je sa ili bez Š. mrtva.

Ovo oko diploma je smešna diskusija, potpuno nevažno dal ima doktorat ili nema, koga to još zanima?
Možda čitateljke "Glorije"?

Isto važi i o navodnom uvodjenju diktature! kafa
To je koliko sam gledao TV i čitao novine prvi pomenuo Djilas u smislu da je DS jedina na braniku demokratije, jer kada i ona padne više u Srbiji neće biti ničega.. itd, bla, bla...
Nisi valjda u tako nešto poverovao? Sam si rekao da SNS ne može sam da predje 50% glasova, a sad ti se pričinjava neka diktatura, mrak...

A, ako stvarno veruješ u to, ti se bori, angažuj se u nekoj partiji ili NGO...
Samo treba doneti odluku i krenuti u borbu!
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1607
Points : 4721
Datum upisa : 04.06.2008

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Icon_minitime6/28/2013, 00:40

EVO POTRUDIO SAM SE:

Đilas: DS poslednja odbrana demokratije

DS je najdemokratskija stranka u Srbiji i poslednja brana uvođenju autoritarnog režima i jednoumlja, istakao Dragan Đilas. Vanredni izbori sigurno će biti održani ove godine, a DS na njima mora da učestvuje kao jedinstvena organizacija, rekao Đilas.

Predsednik Demokratske stranke Dragan Đilas poručio je da je ta stranka poslednja odbrana demokratije u Srbiji, sprečavanju uvođenju autoritarnog režima u kojem niko ništa ne sme da kaže protiv vlasti, i da na predstojeće vanredne izbore mora da izađe jedinstvena.

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/9/Politika/1344076/%C4%90ilas%3A+DS+poslednja+odbrana+demokratije.html

89
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Icon_minitime6/28/2013, 04:58

@Smile,

o kakvoj ti diktaturi pricas?! Niti sam upotrebio tu rec niti sam upotrebio rec mrak, ali nije nevazno da li neko ima doktorat ili ga nema kao sto nije nevazno i kako je neko stekao diplomu (osnovne studije, master, magistarski ili doktorat). Princip je: pola sata blama, zvanje za ceo zivot, i sve sto uz to ide. 

Uopste ne zelim da se bavim politikom. Ona me interesuje iskljucivo u domenu uticaja na ekonomiju i kvalitet zivota. Stvar politike je da drzava funkcionise i da ista pravila vaze za sve. Da je to slucaj, novopeceni dr nikad to ne bi postao, jer univerzitet na kome je doktorirao ne bi dobio licencu jos pre pet godina, u prvom krugu akreditacije, pa ne bi ni imao priliku da se na njemu doskoluje.

Nisam Seselja pominjao zbog politike, nego zbog cinjenice da je Stefanovic bio clan SRS-a, a da je Seselj bio najmladji doktor nauka u SFRJ. Uostalom, ja sam previse pisao na ovoj temi. Likujete, hvalite i kudite, rado cu da citam.
Nazad na vrh Ići dole
MORNAR
VIP
VIP
MORNAR


Broj poruka : 704
Points : 1915
Datum upisa : 28.01.2010

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Icon_minitime6/28/2013, 11:29

Sneki ::


Za one koji ne znaju engleski:
Proveo sam mnogo vremena u Hrvatskoj i pratio njihov razvoj i napredak. Hrvatska je zemlja koju karakterišu endemsko podmićivanje, korupcija, divlji kapitalizam i neobjašnjivo bogaćenje u klasi političara. Hrvatska ne poseduje osnovnu infrastrukturu slobodnog društva. Vladavina prava, pravo na imovinu i primenjivi ugovori pod velikim su znakom pitanja u Hrvatskoj. Pravosudni sistem je preopterećen, pa su građani i kompanije koji rade u Hrvatskoj sprečeni da na efikasan način dođu do pravde. Hrvatski mediji su žrtve cenzure i zastrašivanja. Gospodine predsedniče, ako ovu zemlju - Hrvatsku - vidimo kao odgovarajućeg kandidata za članstvo u EU, neka nam je svima bog u pomoći!
- rekao je Helmer.
Stekao sam jasnu sliku o zemlji koja nema odgovarajuće tržište i u kojoj se vlada meša u sudstvo, medije i poslovanje. To mi nazivamo burazerski kapitalizam. To, jednostavno, nije slobodno tržište - dodao je Helmer.



Sve sličnosti sa Srbijom su namerne...
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2982
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5539
Datum upisa : 22.05.2007

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Icon_minitime6/28/2013, 23:13

Fast ::
Nemaju 250 kadrova da pokriju Beograd, ali bi apsolutnu vlast u Srbiji. Postaje smesno, ali cenim iskrenost i osecaj za realnost Vucica.

Nista lakse, hajde Fast, Drag65 i moja malenkost da se uclanimo u SNS i imace 3 strucnjaka vise...
kafa

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Icon_minitime6/28/2013, 23:24

Kobe Bryant ::
Fast ::
Nemaju 250 kadrova da pokriju Beograd, ali bi apsolutnu vlast u Srbiji. Postaje smesno, ali cenim iskrenost i osecaj za realnost Vucica.

Nista lakse, hajde Fast, Drag65 i moja malenkost da se uclanimo u SNS i imace 3 strucnjaka vise...
kafa

 Eee kasnite, ja sam se već učlanio armo viljuska
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2008
Points : 5417
Datum upisa : 07.05.2009

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Icon_minitime7/7/2013, 14:55

BEOGRAD- Direktor Ipsos Stratedžik marketinga Srđan Bogosavljević izjavio je da je najjača stranka SNS još jača nego što je bila, a popularnost lidera SNS Aleksandra Vučića je neuporedivo veća nego što je bila i mnogo veća od bilo kog drugog političara.

Iako je normalno i uobičajeno da se posle izbora smanji broj građana koji znaju za koga bi glasali, SNS je uvećao svoje biračko telo, SPS neznatno smanjio, dok je DS bitno smanjio, tako da su se veoma mnogo promenili procenti koji pokazuju koji deo opredeljenih birača bi sada glasao za neku stranku, rekao je Bogosavljević.

"Velika promena je da smo u dugom periodu imali vodeći dvojac, u kome je SNS za nijansu prednjači ispred DS-a, da je koalicija oko SPS-a bila između, i nekoliko stranaka koje su branile ili napadale cenzus, a da danas imamo usamljeni SNS u liderskoj poziciji, a da se u sredini bore DS i koalicija oko SPS-a, dok je oko cenzusa manje-više ista situacija sa DS S-om i LDP-om iznad i SRS-om i URS-om mahom ispod cenzusa", kazao je on.

On je dodao da je, iako svi tvrde da se ne plaše izbora, jedino SNS u poziciji da ih se stvarno ne plaši, tako da u pregovorima može da insistira na nečemu do čega im je stalo, ne vodeći računa da li će se neko naljutiti i napustiti koaliciju, jer njima bi izbori i prekomponovanje koalicije sasvim sigurno najmanje smetali.

Sudeći po iskustvu da rejting meren brojem ljudi koji glasaju za nekoga raste bar dvadesetak procenta kada se raspišu izbori, verujem da će SNS rasti. Izvesno vreme će još rasti i ako ne bude izbora.


_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2008
Points : 5417
Datum upisa : 07.05.2009

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Icon_minitime7/25/2013, 01:49

prof Zec ::
Mogu li, onda, ikakav pomak doneti najavljene promene u Vladi?

- Čini mi se da to pitanje više služi da se stabilizuje stanje u strankama, a ne da se promeni koncept i stvori potpuno nova politika Srbije u novom geostrateškom okruženju. Nesumnjivo je da su ovu vladu do sada obeležili novi kontakt sa Evropom i taj famozni datum i borba protiv korupcije. Ali po ekonomskom pozicioniranju države nije ništa urađeno, niti može da bude urađeno. Ekonomiju vode isti ljudi koji su je vodili poslednju deceniju.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ekonomija/aktuelno.239.html:445704-Zec-Srbiju-pojele-partije

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 502
Points : 1853
Datum upisa : 06.12.2011

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Icon_minitime7/28/2013, 20:41

Mоže li neko da izloži svoje viđenje SNSove jurnjave za polovinom Dinkićevog ministarstva, i to nadležnosti za privredu. Ja sam kao neznalica uvek smatrao da je ministarstvo finansija, ministarstvo sile a da u Srbiji ministarstvo privrede služi da lažeš i kompromituješ se.
Da neće slučajno da su tu desi nešto pozitivno i da bude još razloga da se slikaju?

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Icon_minitime8/3/2013, 15:03

Citat :

 Babić je bio direktor Kliničko-bolničkog centra "Bežanijska kosa" i predsednik Saveta univerziteta.

Javnost ga pamti i po bliskosti sa Slobodanom Miloševićem i njegovom porodicom devedesetih godina. Bio je i član Glavnog odbora SPS, gradski sekretar za zdravlje i poslanik.

Posle pada Miloševića napustio je stranku. Dugo nije bio politički angažovan, ali se pojavljivao kao lekar Vojislava Šešelja, dok je štrajkovao glađu u Hagu.

U žižu javnosti vratio se zahvaljujući brizi o zdravlju predsednika Tomislava Nikolića, kada je štrajkovao glađu.

Sada je član SNS.

Babić je diplomirao na Medicinskom fakultetu u Beogradu, a magistrirao je u Moskvi kao stipendista Svetske zdravstvene organizacije

ovaj novi  sns kadar može samo da bude primer affraid

plakaćemo mi i za Dinkićem cekic
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Dalaj Lama
Member
Member
Dalaj Lama


Broj poruka : 707
Points : 1898
Datum upisa : 30.11.2010

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Icon_minitime8/3/2013, 15:34

citat ::
petak 22.02.2013 | 20:24
Momčilo Babić novi direktor RFZO
Izvor: B92
Beograd -- Vlada Srbije imenovala je Momčila Babića na mesto direktora Republičkog fonda za zdravstveno osiguranje.


Tebe karma izgleda surovo kaznjava jer se u svojoj mrznji ne osvrces na cinjenice.
Pazi, vest je iz februara 2013. Da li se prisecas ko je tada bio na vlasti, ko je bio u vladi?

Posebno je interesantno kako si ovog lika doveo u vezu s Dinkicem?

Vest iz predjasnjeg zivota:

petak 22.02.2013
Zašto se bira Novi Direktor RFZO?
Odgovor je jasan: Zato što je prethodni podneo ostavku!
Ta ostavka je prihvaćena i pristupilo se izboru.
Na javni konkurs se javilo 11 kandidata. Izabran je najbolji.
Treba javnost da vidi program koji je on napravio i sve će biti jasno.

_________________
Karma kažnjava sve
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Icon_minitime8/3/2013, 15:52

Dalaj Lama ::

Na javni konkurs se javilo 11 kandidata. Izabran je najbolji.
Treba javnost da vidi program koji je on napravio i sve će biti jasno.

 E sad mi je lakše kad znam da je izabran najbolji. 

Dinkića pominjem kao neko ko je bio skoro 12godina u vlasti i ocenjen kao jedan od najvećih krivaca za propadanje ove zemlje. 

A bojim se da mi od njega boljeg nemamo, tj svi su loši.
iz koje god stranke da dodju, DS SPS SNS... sve se vrte jedni te isti ljudi.

kad pogledamo koji im je rezltat bio do sada, čast izuzecima kojih je verovatno bilo ,  nemam nadu da će bilo šta uraditi bolje. 


Konkretno kod RFZO-a i Babića jel njegov program bio štampanje novih zdravstvenih knjižica ili je to preuzeto od prethodnika? 


Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Fsj6
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Icon_minitime8/3/2013, 16:29

rts:
Citat :
Директор Републичког фонда за здравствено осигурање Момчило Бабић изјавио је да ће увођење електронских здравствених картица знатно унапредити остваривање права грађана и да њихова замена није његова самовоља, већ обавеза која произлази из Закона о здравственом осигурању


Izleda da su te elektronske kartice lekovite, pa onaj ko je nosi sa sobom ko amajliju će manje da se razboljeva. od

 bolje da su zakonom predvideli da svaki gradjanin uz sebe mora da ima teslinu purpurnu ploču.
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1607
Points : 4721
Datum upisa : 04.06.2008

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Icon_minitime8/3/2013, 16:51

Prijatelju kako te nije sramota da pišeš te spamove i to o čoveku za koga si prvi put danas čuo iz Blica?
Iz Blica koji se pretvorio u bilten DS-a, gde je juče na naslovoj strani udarna vest bila da glavni javni tužilac podnosi ostavku, e da bi se isti taj tužilac javio i sve to demantovao i pripretio im tužbom...

I lepo ti čovek u prethodnom postu kaže da je taj Babić imenovan od prethodne vlade (DS) al se ti praviš lud i nastavljaš da spamuješ!

Da, od prethodne vlade, iste one koja je DANICU Drašković imenovala u UO NIS!
Svima je poznat njen legendarni doprinos oporavku NIS-a, pa su na oproštajnoj sednici UO Rusi molili SNS da je ne smenjuje, ali je Vučko bio neumoljiv, a kada su videli da Dani nema spasa, svi Rusi iz UO su zaplakali i molili je da ne prekida kontekte s njima jer bez njenih saveta i predloga NIS skoro da ne može da funkcioniše....

Pošto si se sam deklarisao kao SPOvac verujem da žališ što Dana nije zauzelato  mesto u RFZO - nema veze što nije studirala medicinu, ona to jednostavno ume bolje da radi od bilo koga, a još kad bi Vuk postao premijer, pa gde bi nam bio kraj!

I naravno, da Aca Karadjordjević zasedne na tron, to je spas Srbije, to su kadrovi!!

titanik

Nije ovo forum za zezanje, pazi šta pišeš!
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Icon_minitime8/3/2013, 17:31

Smile ::
Prijatelju kako te nije sramota da pišeš te spamove i to o čoveku za koga si prvi put danas čuo iz Blica?
titanik

Nije ovo forum za zezanje, pazi šta pišeš!

što jel to pretnja?  šta može da mi se desi?


kako te nije sramota da pretiš!
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2008
Points : 5417
Datum upisa : 07.05.2009

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: i   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Icon_minitime8/3/2013, 19:17

Fmember, ko pise gluposti ima pravo da se ljuti.

Stara kineska poslovica.
od

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Drag65
VIP
VIP
Drag65


Broj poruka : 611
Points : 1423
Datum upisa : 12.07.2009

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Icon_minitime8/4/2013, 12:16

"5 I": Institucije, Investicije, Industrije, Infrastruktura i Izvoz.

Ek.Sav.SNS, preds.prof.dr Milenko Dželetović
(doktorirao:"Finansijska tržišta i rastući značaj institucionalnih investitora u njihovom funkcionisanju", 2005.)

U Politici:
http://www.politika.rs/rubrike/Ekonomija/Pokreni-pet-velikih-I-za-izlazak-iz-krize.sr.html
Detaljnije:
https://www.youtube.com/watch?v=1cL56AYrCp8

Svaka mu je zlatna, osim, lapsusa "strani investitori".

Stav Ek.Sav.SNS: stop prodaji Telekoma, vrlo OK. Ukidanje poreza na kapitalnu dobit nije spomenuto, al uveren sam da se o tome mislilo.

Možda grešim, al ne čuh o dijaspori: ako ona šalje, nako, samo za trošak, oko 5 (?) velikih godišnje, ne bi li se mogli napraviti investicioni programi (sa nekim garancijama države) za, recimo, najmanje dvostruku sumu.

Šta nedostaje: kvantifikacija ciljeva, dinamički plan. Hoću da verujem da postoji, ali nije još objavljeno.

Vreme je za pobede, ovo, ovako, je - dosadno.
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Icon_minitime8/4/2013, 17:38

@Limited 
Pisanje gluposti ove, koliko sam dosad mogao da vidim, nije zabranjeno. tako da to nije razlod da se preti. 

Prihvatam da neko smata da nisam u pravu ili da je moje mišljene glupost, ali i da jeste imam svoje pravo da budem glup i iznesem svoje glupo mišljene. ne može niko da mi zapušuje usta zbog toga. 

@Smile
ne znam zašto meni pominješ SPO i Danicu, kad sam ja već više od mesec dana u SNS. 

od sada "jedino Vučić!"
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Icon_minitime8/5/2013, 01:13

Nema razloga da se nerviraš, ljudska gluposti i kosmos su beskonačni, rekao je Ajnštajn, mada je naglasio da za kosmos nije baš siguran....

Bez frke, volimo mi i tebe i SPO i SNS!
love3

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Icon_minitime8/5/2013, 09:00

FatCat ::

Bez frke, volimo mi i tebe i SPO i SNS!
love3

ma nema frke al ne dozvoljavam da mi neko zapusuje usta i ne daje pravo da kritikujem vlast. pri tom nisam izneo ni jednu izmisljenu cinjenicu vec preneo vest objavljenu u blicu i  na rts-u. 

a kontra argumenti su "tvoj spo... tvoja danica...", te kako je covek izabran od strane prethodne vlade...
ali direktor RFZO je sada clan SNS i sada sprovodi politiku te stranke. 


Mislim da je to sa zamenom svih knjizica elektronskim teska glupost,  bilo da je to ideja prethodne ili sadasnje vlade. 

bacanje para u trenutku kad to nije neophodno niti bitno. 

stanje u zdravstvu ocajno, kao i svuda u zemlji, para nema za najosnovnije i sad ce kao te nove knjizice nesto da poboljsaju ...
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Icon_minitime8/5/2013, 10:32

Epilog: RFZO samo sprovodi zakon


Citat :
Direktor RFZO je dodao da je ovaj zakon predložila prethodna vlada, i da je on usvojen u Skupštini Srbije u vreme kada je na njenom čelu bila sadašnja ministarka zdravlja Slavica Đukić Dejanović. 

dakle nije kriv SNS nego SPS

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1607
Points : 4721
Datum upisa : 04.06.2008

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Icon_minitime8/5/2013, 10:36

Zakon o zanemi knjizica je donesen 2011. na predlog Ministarstva Zdravlja.

Фонд само спроводи закон, истиче директор РФЗО и напомиње да је овај закон предложила претходна влада и да је он усвојен у Скупштини Србије у време када је на њеном челу била садашња министарка здравља Славица Ђукић Дејановић.

Промена закона је посао народних посланика и, истиче Бабић, "РФЗО уопште не одлучује о томе".
Ombudsman je izrazio očekivanje da se RFZO neće protiviti inicijativi da se zakon donet pre dve godine promeni i nametnuta obaveza građanima ukine ili ublaži.

Babic je drzavni cinovnik i ne moze da sprovodi politiku SNS vec politiku vlade.

Sve ovo je bilo poznato i pre nego sto si poceo da pises o Babicu kao kretenu iz SNS, mislim da nam dugujes izvinjenje.
Dakle, naseo si na dezinformaciju Blica!

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:447439-BabicFond-ne-forsira-zamenu-knjizica-samo-sprovodi-zakon
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Icon_minitime8/5/2013, 10:48

Smile ::

Babic je drzavni cinovnik i ne moze da sprovodi politiku SNS vec politiku vlade.

Dakle, naseo si na dezinformaciju Blica!
Dakle, priznajem,  naseo sam da je RFZO odgovoran a u stvari odgovornost je na ministarstvu koje je donelo ovaj zakon. 
kapa
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Drag65
VIP
VIP
Drag65


Broj poruka : 611
Points : 1423
Datum upisa : 12.07.2009

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Icon_minitime8/5/2013, 16:44

Fmember ::
dakle nije kriv SNS nego SPS

 Nije ni taj :)

Kartica je uvedena zakonom o zdravstvenom osiguranju sl.rs 57/2011, dakle tada je bio ministar iz G17+, a vlada je bila DS-a.
Nazad na vrh Ići dole
Kupi akcije
VIP
VIP
Kupi akcije


Broj poruka : 427
Localisation : Belgrade
Points : 752
Datum upisa : 09.06.2009

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Icon_minitime8/6/2013, 12:56

ali je 22.02.2013 kad je postavljen novi direktor RFZO na vlasti bila ova vlada...
toliko napadoste coveka da je napisao glupost, da je i on poverovao...
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 2 Icon_minitime8/6/2013, 13:50

Kupi akcije ::
ali je 22.02.2013 kad je postavljen novi direktor RFZO na vlasti bila ova vlada...
toliko napadoste coveka da je napisao glupost, da je i on poverovao...

 ma ok, ali ipak zakon je donela prethodna vlada, direktor je obavezan da sprovodi zakon. što je sasvim ok stav. 
al ne mora da nam maže oči kako će nove knjižice "znatno da unaprede ostvarivanje prava gradjana na zdravstvenu zaštitu" da bi opravdao nerazumne troškove
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
 
Fmember moji stavovi o politici i ostalo...
Nazad na vrh 
Strana 2 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
 Similar topics
-
» Lepe zene u politici!
» CITADEL (portfolio & ostalo) !!!
» Valjevo, privreda i ostalo...
» Stefanakuv - MTBN i ostalo...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Bar street-
Skoči na: