BELEX Club
BELEX Club

Ekonomski Forum

PrijemPortalliFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
Share | 

Fmember> moji stavovi o politici!!!

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
AutorPoruka
Jarbol
Still learning
Still learning

Broj poruka : 44
Datum upisa : 27.12.2013

PočaljiNaslov: Re: Fmember> moji stavovi o politici!!!   6/12/2015, 00:29

@Joca ::
@Jarbol ::
"...Sada znate kako se postaje državni sekretar u “modernoj, evropskoj Srbiji”!

Ako je ovo istinito onda nemam reči osim - tragedija  89
Јоцо, нажалост истина је још и гора. Зар од чињеница о дотичном полуинтелигенту, која су саме по себи ужасне, није страшније што симпатизери лажног вође имају оправдања типа:
Ma nema kadrova u Srbiji, to je još Beko rekao... Најгоре зло које су досадашњи корумпирани властодршци, нарочито издајници жуто-црвене и ове нове плаво-црвене коалиције, учинили Србији је што су већину убедили да нема способних и поштених стручњака и политичара.
Desničari, tipa DSS, SRS i Dveri trljaju ruke i raduju se... Па зар мораш бити десничар да би осетио гађење према овој гротескној полуписменој камарили која је тренутно на власти, а и сигуран сам да се ни један прави припадник и симпатизер ових странака, као и свако ко је остао при здравој памети без обзира на идеолошко опредељеље, не радује несрећи у коју нас гурају корумпирани лажни дипломци и докторанти.
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP

Broj poruka : 1547
Godina : 39
Datum upisa : 28.05.2007

PočaljiNaslov: Re: Fmember> moji stavovi o politici!!!   6/12/2015, 01:28

Jarbol, znamo da si za Dveri ili sl. ok i tvoje pravo...

Ne vidim neke face, "kadrove" ni tu ni u DSS, a da SRS ne pominjem, ali ok, možda grešim.

Glavno je ovde pitanje: ŠTA MI TO ŽELIMO?
KUDA ŽELIMO DA IDEMO?
KAKVU DRŽAVU ŽELIMO?

Ovde nema kosenzusa, potpuno rasulo i antipatrioizam na delu....

Ako je ideja da se sve ispljuje i da niko ne valja onda nećemo daleko dogurati.
Takodje ako je ideja da radikal nikad ne može da bude demokrata - svodimo se na isto.

Ali ako smo patrioti (DS ili DSS) onda valjda želimo da ova država bude bolje mesto za život, ili ne?
Država je izgubila svaki ugled i sada neko pokušava da joj vrati kakav-takav ugled, sa "kadrovima" koji su mu na raspolaganju - valjda nismo protiv toga?

Ako jesmo, onda više ništa i nije važno, nek zavlada haos i bezumlje, neka se ne zna ko je na vlasti a ko u opoziciji...

Ako su najvažnije teme da li je Toma kupio cipele od 400 evra ili da li je neko završio Megatrend ili državni univerzitet, onda LAKU NOĆ!

P.S. Kažeš - gadiš se ove vlasti? A JEL TI PROŠLA SA DS BILA BOLJA?
KOJA JE TO VLAST KOJA BI TEBI BILA PO VOLJI?

Ako NVO država finansira da bi pljuvali državu, za najsitnije stvari onda nećemo daleko dogurati...

Evo OVO trba da pogledaš:

http://media.rtv.rs/sr_lat/pravi-ugao/12748

Member
Member

Broj poruka : 483
Datum upisa : 18.01.2014

PočaljiNaslov: Re: Fmember> moji stavovi o politici!!!   6/12/2015, 09:38

A ko moze da mu bude po volji? Evo da se podsetimo necijih reci. Sve zivo rasprodase i pokradose. Evo sad si vlast pa sto ih ne hapsis sto ne oduzimas imovinu za nauk buducim i sadasnjim? A da da neko  vas ne bi hapsio sutra za ista dela. Vezano za bus plus: Pogledajte samo te njuske i sve ce vam biti jasno. Ugasicemo NVO. Nulta stopa tolerancije za mito i korupciju. Stop partijskom zaposljavanju. Fabrika cipova ne znam gde je trebala da bude pa onda doveli smo Mercedes u Srbiju i kacenje zvezde na Ikarbusov autobus. E sad sve ovo sam zapamtio ja koji ne prati politiku osim dela vezanog za ekonomiju. Kad me prijatelj za nesto vazno slaze to boli. Kad me prevari zavrsili smo jer mi nije ni bio prijatelj cudan je fenomen kako je sasvim prirodno da te politicar laze i da ga i dalje podrzavas.
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Ivan00
Just looking
Just looking

Broj poruka : 20
Datum upisa : 31.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Fmember> moji stavovi o politici!!!   6/12/2015, 10:22

Najmanji je problem sto su se novi napredni kadrovi okoristili za nekoliko drzavnih plata,naknada
ili stanova.Problem je kakve donose odluke i sta savetuju,kako upravljaju ministarstvima,drzavnim institucijama, preduzecima i imovinom, ti i takvi strucnjaci bez ikakvog realnog znanja i obrazovanja.A svako ko radi u ili sa nekom drzavnom institucijom moze da potvrdi kakvi su kadrovi stigli sa naprednjacima-u dve reci neznanje i bahatost.Rezultate rada takvih cemo tek da vidimo i osetimo
ali nije istina da u Srbiji nema kvalitetnijih ljudi i kadrova od polusveta sa diplomama,samo sto oni ne sede u strankama jer ne mogu sa fukarama.
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP

Broj poruka : 1891
Datum upisa : 21.01.2009

PočaljiNaslov: Re: Fmember> moji stavovi o politici!!!   6/12/2015, 10:37

Ne trošite energiju i emocije na gluposti...
Biće opet izbori pa glasajte pametno.

Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!

Dragan555
Member
Member

Broj poruka : 483
Datum upisa : 18.01.2014

PočaljiNaslov: Re: Fmember> moji stavovi o politici!!!   6/12/2015, 12:07

@Ivan00 ::
Najmanji je problem sto su se novi napredni kadrovi okoristili za nekoliko drzavnih plata,naknada
ili stanova.Problem je kakve donose odluke i sta savetuju,kako upravljaju ministarstvima,drzavnim institucijama, preduzecima i imovinom, ti i takvi strucnjaci bez ikakvog realnog znanja i obrazovanja.A svako ko radi u ili sa nekom drzavnom institucijom moze da potvrdi kakvi su kadrovi stigli sa naprednjacima-u dve reci neznanje i bahatost.Rezultate rada takvih cemo tek da vidimo i osetimo
ali nije istina da u Srbiji nema kvalitetnijih ljudi i kadrova od polusveta sa diplomama,samo sto oni ne sede u strankama jer ne mogu sa fukarama.
Pravo u metu. Kako razmislja onaj ko ima ime u svojoj bransi-Cuva ugled a pare uvek moze da zaradi. Kako razmislja onaj koji se docepao fotelje a nema ni znanje ni iskustvo- Ko zna koliko ce ovo trajati, daj da se obezbedim sto vise mogu sutra da me smene.
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Momir
Old member
Old member

Broj poruka : 1389
Datum upisa : 06.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Fmember> moji stavovi o politici!!!   6/12/2015, 14:25

Dobro, lepo ste se isplakali, otkrili "toplu vodu" i šta sad?

Da organizujemo pobunu, kolektivno samoubistvo, atentat, štaaaa?

Ili da čekamo sledece izbore?

VIP
VIP

Broj poruka : 1254
Datum upisa : 01.11.2010

PočaljiNaslov: Re: Fmember> moji stavovi o politici!!!   6/12/2015, 17:11

@Momir ::
Dobro, lepo ste se isplakali, otkrili "toplu vodu" i šta sad?

Da organizujemo pobunu, kolektivno samoubistvo, atentat, štaaaa?

Ili da čekamo sledece izbore?

u svakom slučaju od kukanja nema vajde.

Ko je nestrpljiv da čeka izbore, može da se u međuvremenu politički angažuje, pristupi nekoj stranci,  i da restera "fukaru".

Pošto "fini ljudi" ne mogu sa "fukarama" onda "fukare" mogu same da nam kroje sudbinu.

Limited011
Old member
Old member

Broj poruka : 1421
Datum upisa : 07.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Fmember> moji stavovi o politici!!!   6/12/2015, 23:26

Prvi put da se slažem sa kolegom.... love3

Za to kako nam je sami smo krivi. Neangažovanje, beli listići, bojkot izbora, ležernost, čekanje da neko umesto nas nešto uradi, čekanje da padne plafon, šta li?....

Ko će da dovede do promene?

Ko bi to trebalo da bude? EU? Neće biti... eno vam Bugarske i Rumunije, pa i Grčke, ništa EU nije uradila jer je i ne interesuje, gradjani Nemačke ili Francuske ne žive u tim "divljim" državama pa ih i ne zanima kolika je tamo korupcija.

Poznato je da je Čerčilu jedan njegov saradnik rekao: Ali vi podržavate Tita! On je komunista!
A na to je Čerčil uzvratio:
Jel vi imate nameru da posle rata živite u Jugodslaviji? Pa šta onda j... g...

Pa onda kako ima pametnih i sposobnih ali "neće da se prljaju" - ali hoće da pljuju druge, kakvi god da su oni?
Šta ti "pametni" u stvari hoće? Boljitak?
Pa onda moraju da se ukljuce i zasuku rukave...

Pa što se ne angažuju, što ne udju i u te "etablirane" partije DS ili SNS i pokažu šta znaju?
Što ne osnuju svoju partiju? Gradjansku inicijativu?

Lako je pljuvati i tudjim kur... gloginje mlatiti!
POKRENITE SE AKO VAM NIJE DOBRO!

Sad će lokalni izbori, tu ne treba mnogo para ni truda (500 potpisa) i možete da budete na izbornoj listi.
Tako se počinje. Pobedite na lokalu, pa se širite, jer je jasno da za republičke izbore treba bar milion evra.

Member
Member

Broj poruka : 393
Datum upisa : 30.11.2010

PočaljiNaslov: Re: Fmember> moji stavovi o politici!!!   6/13/2015, 18:51

Zašto hleb uvek pada na namazanu stranu?

Britanski naučnik Robert Metju ističe da se to dešava zbog "fundamentalnih okolnosti" univerzuma, kao što je gravitacija. "Hleb sa stola pada na namazanu stranu jer je univerzum tako sazdan"!!

Beli Mag
Beli Mag

Broj poruka : 5218
Datum upisa : 21.05.2007

PočaljiNaslov: Re: Fmember> moji stavovi o politici!!!   6/22/2015, 15:51

Mudre su ove reči Dalaj Lame, a ko bi to i mogao bolje? love3

Meni je za oko zapala jedna vrlo perfidna izjava Pajtića: "Ova vlast (misli na SNS) je počela da hapsi nosioce vlasti iz prethodne vlasti, a time nije svesna da će i kada oni odu sa vlasti biti hapšenja!

Pa nego šta!
Naravno, sve kriminalce iz DS ili SNS ćemo da hapsimo Pajtiću!!

I neće biti lažnih opravdanja da se radi o političkom progonu!
Oliver Dulić i Šutanovac su kriminalci i moraju da idu u bukagije...
A ako Vučko bude krao i on će u bukagije!

VIP
VIP

Broj poruka : 2715
Godina : 40
Datum upisa : 22.05.2007

PočaljiNaslov: Re: Fmember> moji stavovi o politici!!!   7/9/2015, 20:42

Angela Merkel je prilikom ove posete juče pozitivno ocenila i reforme koje je Srbija preduzela i poručila da one daju prve rezultate, te da procene MMf vode u tom pravcu.

"Ljudi moraju da stežu kaiš, ali te mere daju prve rezultate, a u tom pravcu idu i procene MMF", rekla je Merkelova i dodala da to pokazuje da srpska privreda radi na dobroj osnovi.

Vučić je, nakon sinoćne večere sa Merkelovom sumirajući utiske, za Blic rekao:

"To je počast za Srbiju, ali i satisfakcija za mene lično, to jest potvrda da sam radio vredno i posvećeno, a neka mi se u Srbiji i dalje smeju i neka misle da ne znam šta radim".

Merkelovu je danas na aerodromu "Nikola Tesla" ispratio upravo premijer.

Premijer je nakon toga na svom Twitter nalogu napisao: "Zadovoljni smo posetom kancelarke Merkel, njenom ocenom reformi koje sprovodimo i podrškom našem evropskom putu".

Old member
Old member

PočaljiNaslov: Re: Fmember> moji stavovi o politici!!!   7/11/2015, 16:57

I sta sad?
Jesmo li opet mi krivi?

Old member
Old member

PočaljiNaslov: Re: Fmember> moji stavovi o politici!!!   7/11/2015, 22:59

BEOGRAD - Napad na premijera Aleksandra Vučića u Potočarima je unapred i odavno planiran, smatra kriminolog Zlatko Nikolić, koga ne bi iznenadilo da se pokuša "svaljivanje krivice na žrtve" današnjeg napada, po nekim već viđenim scenarijima.

"Sve pokazuje da je odavno pripremano i da se unapred planiralo i koliki će biti taj suženi krug za prolaz, gde se, da tako kažem, lovina uteruje, da bi mogli da budu dostupni za one koji su gađali i za sva poniženja koja su planirana", rekao je Nikolić.

On je naveo da je bruka na organizatoru, odnosno na članu Predsedništva BiH Bakiru Izetbegoviću.

"To što će pokušati da svale krivicu na žrtve, to je već viđen scenario. Ništa novo, reklo bi se", rekao je Nikolić. On je ocenio da je bilo i "sinhrono delovanje" sa pojedinim nevladinim organizacijama u Srbiji, a u vezi sa skupovima koji su za danas bili najavljeni u Beogradu.

"Sinopsis je sasvim jasan, već prepoznatljiv i u saglasnosti sa svim što je bilo vezano za jednu i drugu rezoluciju, mislim na američki Kongres, Ujedinjene nacije i Savet Evrope", pojasnio je Nikolić.

On smatra i da je zloupotrebljen položaj Republike Srpske i njene policije koja je "u nekakvom vakum prostoru zbog međunarodnih aktera koji su se danas upleli da se pokažu u Srebrenici, pa su neki od njih bili čak i kolateralna šteta poput (slovenačkog predsednika Boruta) Pahora i jordanske kraljice Nur".

MUP Srbije je, ocenio je, sve na vreme signaliziralo i premijeru i ostalim službama, a smatra i da je dobro što su zabranili skupove i okupljanja "jer bi scenario i u Beogradu bio nastavljen", odnosno došlo bi do ekscesa i sukoba. "Dobro je da do toga nije došlo i čestitam rukovodstvu MUP-a na takvoj proceni", zaključio je Nikolić.

DŽEVAD GALIJAŠEVIĆ: Klasičan pokušaj ubistva Vučića, navijači dobili signal iz Sarajeva i Londona!
"Ove razbojničke grupe u tome nisu bile same. One su dobile signale iz Sarajeva i sa Zapada da to urade. Tome je posebno doprinijelo insistiranje Direkcije za koordinaciju policijskih agencija BiH da samo oni obezbeđuju premijera Vučića i da to nije u nadležnosti MUP-a Republike Srpske, o čemu su napadači i obavešteni", istakao je Galijašević.

On je rekao da su "za ovaj pokušaj ubistva premijera Srbije posebno zaslužni Velika Britanija i njene tajne službe, upravo onako kako su zaslužni za već viđeno ubistvo još jednog premijera Srbije - Zorana Đinđića".

Old member
Old member

PočaljiNaslov: Re: Fmember> moji stavovi o politici!!!   7/11/2015, 23:19

Gomila je uzvikivala "Četniče, idi kući!"

Aleksandar Vučić,  nakon incidenta uspešno je evakusan zajedno sa članovima delegacije ka Skelanima, na granici Srbije i BiH- rekao je Tanjugu ministar unutrašnjih poslova Republike Srpske Dragan Lukač.

- S obzirom na to da smo očekivali ovako nešto mi smo ubacili jedan broj ljudi u civilu u masu i oni su odmah reagovali kada je krenuo napad na premijera Vučića - kazao je Lukač.

Dogodilo se, rekao je, ono što smo očekivali i na šta smo upozoravali.

Kamenje je, kako kaže Lukač, letelo sa svih strana, Vučić je dobio više udaraca i polomljene su mu naočare.

Udarce kamenjem zadobili su i pripadnici policije i obezbeđenja srpske delegacije, precizira Lukač i dodaje da se u svemu tome uspelo da premijer Vučić bude blagovremeno izvučen iz mase.

VIP
VIP

PočaljiNaslov: Re: Fmember> moji stavovi o politici!!!   7/12/2015, 03:13

Da, veoma zanimljiva nedelja je iza nas.
A Vučko je lepo upozorio da slede teški dani i molio za jedinstvo, ali uzalud, ljudi mu nisu verovali.

Prvo je neki ex-novinar (B92?) iz LONDONA, baš iz Londona "spontano" pokrenuo akciju sedamhiljada, gde je trebalo toliko ljudi da legne pred skupštinu Srbije- nije bilo dovolj no da se klekne, nego da se legne!??

Onda je V.Britanija (kao osvedoćeni neprijatelj Srbije) podnosila x verzija nekakve rezolucije u kojoj bi Srbija bila proglašena krivom za svo zlo koje se desilo u ex-YU i naravno za genocid, a iz toga bi posle proizašli i zahtevi za oštetu i nadoknadu štete...

A onda su "Žene u crnom" i gomila NVO bili razočarani što je taj performans zabranjen - po njima je to čisto kršenje ustava, ali su održale performans na trgu republike sa ogromnim belim platnom po kojem su umačući noge u crvenu boju simulirale krvave tragove Srbije - krive za sva zla na ex-YU!

A tu je bio i neizbežni Šešelj, ni sam ne znajući (bolest valjda uzela maha?) u čemu učestvuje, uz Dveri, DSS & co.

HAOS je bio na vidiku.

Onda Rusi stavljaju veto na suludu rezoluciju Britanaca, ambasadorka USA besni i preti....

Hapsi se pa pušta Tači - prilog NATO članice i nama voljene Slovenij, da se malo dolije ulje na vatru.

A i "neutralna" Švajcarska dobija zadatak: hapsi Orića, pa ga pušta posle nekoliko dana prepucavanja izmedju Sarajeva i Beograd.

Bakir Izetbegović otkazuje već ugovorenu posetu Nikolića Sarajevu - Srbija kriva jer traži hapšenje Orića. Toma (ma šta mislili o njemu) u nebranom groždju! Očigledan diplomatski skandal, naručen sa strane...

Onda se vrši pritisak na Vučka da ode u Srebrenicu pošto-poto i tamo samo što ga nisu linčovali neki ljudi koji nemaju veze sa žrtvama iz tog gradića.

Nemački mediji govore kako se mora razumeti bes "bošnjaka" i kako je sve to normalno za Balkan?

Jel stvarno mislita da je sve ovo bilo slučajno?

A nešto ne čujem da je Kandićka osudila napad na Vučka u Srebrenici, ili te žene u crnom?

Njima je valjda sad srce na mestu!
ajkula

VIP
VIP

Broj poruka : 497
Datum upisa : 19.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Fmember> moji stavovi o politici!!!   7/12/2015, 07:52

Hmm.. Nisam simpatizer SNS-a (niti I jedne druge opcije) ali Vucic svojim stavom i izjavama nakon napada vampira iz devedesetih u Srebrenici pokazuje istinsku drzavnicku mudrost, a to je ono sto nam nedostaje par decenija unazad. Nakon ovoga mislim da je svima jasno da je zaista krajnje vreme da svi shvate da rezervnu drzavu nemamo I da moramo svi da se potrudimo, bas svi, da izgradimo moderno civilizovano drustvo jer je alternativa vidjena juce i jer je to jedini nacin da izadjemo iz balkanskog blata (u koje nam zapadni dusebriznici stalno dolivaju svezu vodu)
Nazad na vrh Ići dole
BoS
VIP
VIP

Broj poruka : 476
Datum upisa : 05.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Fmember> moji stavovi o politici!!!   7/12/2015, 19:56

Nisu trebali da idu prema džipovima, već prema Klintonu, pa da onda vidimo ko bi bacao kamenice.
Nazad na vrh Ići dole
Dalaj Lama
Member
Member

PočaljiNaslov: Re: Fmember> moji stavovi o politici!!!   7/12/2015, 23:21

@BoS ::
Nisu trebali da idu prema džipovima, već prema Klintonu, pa da onda vidimo ko bi bacao kamenice.

Ovaj post je bedan, neinventivan, siromašan duhom i bez humora.

Jadno! Karma ti je siromašna i bez nade...

Ovo što se desislo u Srebrenici je nešto ozbiljno izrežirano u Londonu, uz odobrenje USA, i to je Vučić znao, a moglo je da bude i kobno po njega.

Ne treba nam još jedan streljani premijer od strane stranih službi!
Tek to bi nas bacilo još 10 godina unazad!

Možete da ga volite ili prezirete, boljeg trenutno Srbija nema i najbolje je da se skupimo pod tu kapu, kakva god da je i da se pobrinemo o svojoj državi, bez Kandićke, Žena u crnom i Šešelja....

kafa

Still learning
Still learning

Broj poruka : 92
Datum upisa : 10.10.2014

PočaljiNaslov: Re: Fmember> moji stavovi o politici!!!   7/13/2015, 03:00

@Dalaj Lama ::

...
Ovo što se desislo u Srebrenici je nešto ozbiljno izrežirano u Londonu, uz odobrenje USA, i to je Vučić znao, a moglo je da bude i kobno po njega.
...

Postovani, izuzetno cenim vase misljenje ali ovde ste bas odvalili glupost, niste mogli na sebe navuci negativniju karmu na sebe nego ovakvom izjavom.

P.S.. Ne volim Vucica ali definitivno sam protiv situacije koja se desila u Srebrenici, ipak je on premijer jedne drzave, voleli ga ili ne on je predstavnik jedne drzave, kraj!

P.S.S. A sto tek mrzim teorije zavere po bilo kom osnovu, bilo to komentari da sns javlja za kupovinu akicija, pa sve preko iluminata do svetske zavere protiv Srbije.

Member
Member

PočaljiNaslov: Re: Fmember> moji stavovi o politici!!!   7/13/2015, 03:34

Sam moj nik govori da sam pre svega pobornik vladavine kosmičkih i viših sila našim sudbinama i svakako da sam odvažni protivnik teorija zavera i ljudske moći odnosno namere.

Ali..... postoje ljudi koji misle da mogu da upravljaju karmom hiljade drugih, čak milionima tudjih karmi, a to onda remeti kosmički red.

Tako ako veruješ u slučaj, jer je univerzum uredjen i ne trpi silovanje, onda ti možeš da veruješ osim toga što će večno Sunce sutra ogrejati Srbiju, da je SLUČAJNO i to što je Srbija 1999. bombardovana, ili da je sadašnji haos u Libiji samo odraz slučajne greške karme, ali moja malenkost vidi da to baš nije tako...

Ni Djindjić nije ubijen "slučajno"!
A ni Rusi nisu "slučajno" zauzeli Krim!

Puno toga se dešava jer to tako kosmos hoće, i puno toga se dešava jer sile (moćne) tako žele - ali ne ide sve po NJIHOVOM planu, tj. ljudi, jer Kosmos se brani i nedozvoljava da sve bude BAŠ onako kao te sile zamisle.

Zato one trpe poraze i gledaju kako da svoje planove prilagode situaciji. A nas će još da muće, i nadam se da će nam Kosmos dati snage da sve to izdržimo.

P.S. V. Britanija je od davnina (doba Turske) uvek bila protiv Srbije i to karma jasno pokazuje. Ako ne veruješ, pročitaj malo knjige o tome.

ZAPAMTI, uvek kada su Srbi najebali, uvek su Englezi bili umešani ili su nam "pomagali", a mi jadni mrzimo Nemce, koji JESU hteli da nas istrebe, ali ISKRENO, ne kao podli Britanci?
Razmilsio o tome.

A imam i KLJUČNO PITANJE ZA TEBE:
Voliš li ti svoju domovinu ili je mrziš?
Patriotizam nije nacionalizam.... svi gradjani USA su PRE svega patrioti, pa posle toga sve drugo.
Kao što nema Engleza koji nije za monarhiju, bilo kakvog političkog uverenja bio....

Still learning
Still learning

Broj poruka : 92
Datum upisa : 10.10.2014

PočaljiNaslov: Re: Fmember> moji stavovi o politici!!!   7/14/2015, 23:59

Izvinjavam se sto malko kasnije odgovaram ali imao sam neke obaveze pa nisam mogao ranije da piskaram....

Naravno da ne mislim da se nesto u politici/svetu/zivotu desava slucajno, jedina slucajnost u koju verujem je ona na mikro nivou (tipa kad u prolasku kroz kucu zveknem nogom o sto ili stolicu). Sve sto se desava krupno je izazvano necijom zeljom zbog njima znanih razloga i ciljeva, tako da nije Djindjic slucajno ubijen i nisu Rusi slucajno zauzeli Krim a ni Srbija nije slucajno bombardovana. Definitivno se slazem sa vasim stavovima po tim pitanjima. A da planovi ne ispadnu uvek onako kako smo ocekivali ili neko drugi ocekivao to se moze pripisati nekoj visoj sili (zavisi od osobe do osobe to moze biti Bog, Alah, Univerzum ili majka priroda ili sta ko veruje).

A sto se tice velike Britanije, e njih ne volim (mislim na njihovu politiku, ne na ljude), uvek su gledali gde i kome po svetu mogu da zagorcaju zivot pa makar oni od toga i nemali neku korist (ili je barem ja nisam video).

Kada sam sve ovo rekao, zelim da se vratim na pocetak, tj.na moj komentar posto mi se cini da niste najbolje razumeli sta sam hteo da kazem. Tvrdim da nije slucajno to sto se desilo, ima tu neki plan nekoga, a da je tu umesana neka veca sila e tu se ne slazem sa vama, misljenja sam da su tu umesani lokalni (kada kazem lokalni mislim Balkanski) gilipteri kojima bi odgovaralo da dodje do nemira i problema (verovatno stvaranja bezakonja, mozda i rata, na srecu nemam njihov um pa ne mogu ni da zakljucim sta je eventualni cilj) i pitanje jesu li uspeli ili ne.

Ja drugu drzavu nemam i zelja mi je da svima u ovoj drzavi bude bolje. Ja sam rodjen u Srbiji, odrastao sam ovde, ovde sam skolovan, ovde sam se i nebrojeno puta i lecio i zato ovde redovno placam sve poreze, racune, postujem zakone i institucije. Nadam se da vam je ovo zadovoljavajuc odgovor i da mozete lako zakljuciti volim li svoju drzavu ili ne.

Ps. Moji politicki stavovi se razlikuju od sadasnje vlasti iz mnogo razloga ali sam politiku napustio jos pre nastanka SNS-a samo iz razloga sto mi se i DS ne svidja kako radi, tj.radio. Na zadnjim izborima nisam ni glasao i to zato sto nisam video opciju koja zasluzuje moj glas, ali niste mi ni culi da kudim ili hvalim sadasnju vlast (to pravo sam si uskratio jer nisam glasao).

Pss. Moj komentar oko negativne karme je bio u humoristickom fazonu i izvinjavam se ako sam vas uvredio time.

Old member
Old member

PočaljiNaslov: Re: Fmember> moji stavovi o politici!!!   7/16/2015, 13:03

"Naš veliki državnik Nikola Pašić početkom prošlog veka rekao je srpskom narodu "Kad se dete rodi, naučite ga da mrzi Engleze"!

VIP
VIP

PočaljiNaslov: mmmmmm   7/16/2015, 18:30

@Limited011 ::
"Naš veliki državnik Nikola Pašić početkom prošlog veka rekao je srpskom narodu "Kad se dete rodi, naučite ga da mrzi Engleze"!

a amerikance, švabe, turke, austrougare, hrvate, albance... njih nije pominjao? ... rumuni, bugari, slovenci? a fince i skandinavce?

Momir
Old member
Old member

PočaljiNaslov: Re: Fmember> moji stavovi o politici!!!   7/20/2015, 03:50

Intervju Vučić

Jeste li, možda, imali priliku da o tome razgovarate s Bilom Klintonom na komemoraciji? Najpre vam se dva puta zahvaljivao, posle je izjavio da se incident mogao izbeći da ste došli malo ranije ili kasnije.

Klinton je tražio moj pogled. To je moj lični utisak. Ja sam video da me ponižavaju u Potočarima. Ne zaboravite da su mi rekli: Dođi i ćuti. Rekao sam – nema problema. Neću vam reč reći za te uvrede. Rekli su mi i gde da sednem. I seo sam, u drugi red, iako mi nije bilo mesto u drugom redu. Trebalo je pored mene da sednu turski premijer Ahmet Davutoglu i njegova supruga. Seli su pored mene jedan minut. Da bi poniženje bilo još veće, izvukli su ih i premestili u prvi red. Davutoglu, koji me je tri puta pre toga zvao, umesto da kaže – ja neću da odem bez Vučića – samo je otišao i više mi se nije ni javio.

Nije li javno izjavljivao da želi da razgovara s vama baš u Srebrenici?

Naravno, ali je zaboravio na taj razgovor posle rezolucije. Očigledno u dosluhu s nekim iz bosanskog vrha. Kada je on otišao, ostao sam sam. Pozvao sam našeg ambasadora, a onda su namestili pored nas sekretaricu Davutoglua, koja je bila vrlo nepristojna. Pričala je telefonom usred komemoracije. Čak sam je upozorio da je to vrlo nepristojno. I odbio sam da pričam s Davutogluom posle svega, jer ne znam o čemu bismo razgovarali. I tada dolazi Klinton. Pokazao je izuzetno fer odnos, kao i cela američka delegacija. Sa svima sam se pozdravio. Prišao mi je, zahvalio se, rekao je da je moj dolazak velika stvar…

To baš nije obradovalo sarajevske novinare.

Nije uopšte. I aplaudirali su mu samo Amerikanci. Još nekoliko njih iz Zapadne Evrope. Klinton je posle toga otišao u Sarajevo i oni su mu rekli tu rečenicu, želeli su da minimizuju čitavu stvar. Samo mu nisu rekli jedno. A to je da sam išao i izlazio iz objekta u objekat samo kako su mi domaćini govorili.

Moj utisak je bio da vi niste smeli da se vratite nazad kada ste krenuli uz brežuljak. To bi bio verovatno vaš kraj, jer je masa nadirala na ulaz u Potočare.

To bi zaista bila katastrofa. Nismo smeli nazad.

Da li vi onda, kao premijer, možete da ignorišete upozorenja službi bezbednosti kad vam kažu da je opasno otići negde, poput Srebrenice, a da vi kažete da vas to ne zanima. Vi ipak predstavljate instituciju predsednika Vlade. Niste samo Aleksandar Vučić.

Ali obratite pažnju. Imali smo prethodnog dana rezoluciju. Znao sam kako će to da ostavi lošu situaciju u regionu. Srbija nije bila totalno unižena i poražena, a ja sam želeo da kao signal pokažem dobru volju i iskreno poštovanje. Pognuo sam glavu pred spomenikom, pred njihovim žrtvama, ali nisam pognuo glavu pod njihovim kamenicama. Hteo sam da pokažem ljudima koliko je veliko moje poštovanje prema njihovim žrtvama. I noćas sam vrteo tu situaciju u glavi. Onaj ko je imao plan o mom linčovanju, želeo je sledeće. I to ću sada prvi put ispričati. Moj otac je poreklom iz Bosne. Kod nas je sramota kad vas neko obori na zemlju. Kad sam položio cvet, pomirio sam se sa svime što će se dogoditi. Samo sam znao da moram da hodam uzdignute glave i da me ne smeju oboriti na zemlju. Da Srbiju ne posramim. Mogle su da padaju ćuskije, kako se kaže u Bosni, mogli su da pucaju iz pištolja, ja ne bih sagao glavu. Kad su mi na silu glavu spuštali, nisu mogli da je spuste. Šta sve sad mislim, bolje da ne govorim.

Kad smo kod puteva, zamerate li što se radovi na auto-putevima obavljaju usred turističke sezone, pa se prave velike gužve?

Za razliku od vas, ne zameram. A kada se rade putevi u Austriji, u Italiji, u Nemačkoj? Imamo uvećan broj putnika i vozila od 11, 12 odsto, ali ove godine radimo najviše puteva. I zato me baš briga. Ako si pošao na odmor, vozi sat vremena duže. Koliko nas je samo onaj hrast koštao. Ubiste me s tim hrastom. Posebno vi.

http://www.politika.rs/rubrike/Razgovor-nedelje/Pomirenje-nije-srpski-poraz.lt.html

VIP
VIP

PočaljiNaslov: Re: Fmember> moji stavovi o politici!!!   7/21/2015, 17:45

Roj-Anderson ::
"Situacija je teška, čudna. Evropa ima duboke probleme. Ali nisam toliko uplašen ukrajinskom krizom koliko me zabrinjava ono što se dešava malo dalje. Mislim na terorizam, njegova uporišta i organizacije. Živimo na planeti gde su limitirani resursi, a to znači da nam je potrebna planska ekonomija. E sad, nekadašnji Sovjetski Savez je to imao, pa se pokazalo kako se pokazalo. Ne mislim da treba ići ka tom modelu, ali ima, verujem, i drugačijih. "

Maca
VIP
VIP

PočaljiNaslov: Re: Fmember> moji stavovi o politici!!!   7/25/2015, 17:00

@Dragan555 ::
Recimo da li smatras da bi bilo lose doneti zakon o poreklu imovine? Vucic je najavljivao ovaj zakon jos 2013 godine. Zasto je odustao i zasto ga vise i ne spominje? I zasto se nasi politicari toliko plase da izglasaju zakon o poreklu imovine?

citat ::
Premijer Srbije Aleksandar Vučić najavio je da će do kraja septembra u Skupštinu biti predat predlog Zakona o poreklu imovine, a nacrt bi trebalo da bude gotov već u prvoj polovini tog meseca.

Premijer Srbije Aleksandar Vučić najavio je da će do kraja septembra u Skupštinu biti predat predlog Zakona o poreklu imovine, a nacrt bi trebalo da bude gotov već u prvoj polovini tog meseca,

On je rekao da svi moraju da budu pravilno oporezovani u skladu sa onom što imaju i da će bogataši morati da objasne odakle im to, ukoliko njihova prijavljena primanja za oporezivanje nisu u skladu sa imovinom.

"Ne može neko ko ima prijavljenu platu od 50.000 do 70.000 dinara, da bude veliki gazda koji ima dva poršea, ili dva velika mercedesa i 17 kuća i stanova. To za platu do 80.000 dinara ne može, pa ćete morati da objasnite kako ste to stekli", kazao je Vučić.

On je dodao da "ono što možete da objansite je sve vaše i to je sve u redu, bićemo čak i fleksibilni, ali ono što ne možete da objansite, to znači da ste uzeli na račun države i ja mislim da je to veoma pošteno" .

Evo ga!
Jel sad bolje?
ajkula

Our family
Our  family

Broj poruka : 269
Datum upisa : 25.05.2007

PočaljiNaslov: Re: Fmember> moji stavovi o politici!!!   7/28/2015, 16:40

Nema kolege dragan555 da ostavi komentar?

Nevalja sad ni to peščanik i ostali pišu da je to sada izjavio jer se spremaju izbori pa da malo ublaži nezadovoljstvo gradjana....

On šta god da uradi ili izjavi, ne valja toj hejterskoj, NGO i DS ekipi....
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Member
Member

Broj poruka : 859
Datum upisa : 05.09.2008

PočaljiNaslov: Re: Fmember> moji stavovi o politici!!!   8/6/2015, 19:35

Krivične prijave u slučaju PK Zlatibor

Reakcijom ministarke Zorane Mihajlović poništena su rešenja kojim je utvrđeno pravo svojine na poljoprivrednom i građevinskom zemljištu u korist Poljoprivrednog kombinata "Zlatibor", a protiv odgovornih u tom ministarstvu su podnete krivične prijave.

Propusti su načinjeni u prvostepenom i drugostepenom postupku, što je bio osnov da se po tužbi Državnog pravobranilaštva sva tri sporna predmeta vrate na ponovni postupak, u cilju pravilnog utvrđivanja činjenicnog stanja, na osnovu koga će prvostepeni organ doneti novu odluku.

Prema zaposlenima u Ministarstvu građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture pokrenuti su disciplinski postupci sa merom suspenzije do okončanja postupka, potvrđeno je RTS u Ministarstvu.

Pošto postoje osnovi sumnje i u postojanje krivičnog dela, Ministarstvo je nadležnom tužilaštvu podnelo i krivične prijave protiv lica koja su neposredno učestvovala u donošenju rešenja.

U konkretnom slučaju, blagovremenim postupanjem, nisu nastupile štetne posledice po javnu svojinu, ističu u Ministarstvu građevine. Svi pomenuti postupci su u toku, a imajući u vidu karakter ove upravne stvari, u poslednjoj instanci odluku donosi Upravni sud.

U Ministarstvu očekuju od pravosudnih organa da pored utvrđivanja odgovornosti za konkretni slučaj, ispita i druge slučajeve u kojima je otuđivana javna svojina bez naknade ili vršena prenamena šumskog i poljoprivrednog zemljišta u građevinsko.

Izgle da da se ne zezaju....
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP

PočaljiNaslov: Re: Fmember> moji stavovi o politici!!!   8/7/2015, 18:48

"NAROD ME SKUPO PLAĆA, NEMAM VREMENA ZA BRČKANJE"
Vučić je na konferenciji rekao da će čitav avgust biti veoma radan i da nema vremena za brčkanje.
- Mene narod skupo plaća, moja plata je velika i nemam vremena za brčkanje - rekao je premijer.

Jeste populizam, ali dobar i pozitivan populizam....

Fmember
VIP
VIP

PočaljiNaslov: Re: Fmember> moji stavovi o politici!!!   8/7/2015, 19:38

@Ars Vivendi ::
"NAROD ME SKUPO PLAĆA, NEMAM VREMENA ZA BRČKANJE"
Vučić je na konferenciji rekao da će čitav avgust biti veoma radan i da nema vremena za brčkanje.
- Mene narod skupo plaća, moja plata je velika i nemam vremena za brčkanje - rekao je premijer.

Jeste populizam, ali dobar i pozitivan populizam....

jeste ali ovaj je skup

Citat :
- Ja imam na raspolaganju dve vile, ali ne živim ni u jednoj, služi mi samo za prijeme stranih gostiju. Potrebno nam je da isplaćujemo plate i penzije. Ako neko kaže da je neko nešto hteo da ukrade, ja sam spreman da na svaki način pokažem da to nije istina i naš će cilj biti da u bužetu obezbedimo što više novca i što veće prihode, da ljudi mogu da žive bolje - rekao je Vučić.

verujem ja da nece on da kupi te dve vile ali sam gotovo siguran da su mnogi bacili oko na druge koje su u drzavnom vlasnistvu a hteli bi da ih kupe za male pare.

Ars Vivendi
VIP
VIP

PočaljiNaslov: Re: Fmember> moji stavovi o politici!!!   8/7/2015, 20:32

Batice, nije on Vuk Draskovic ili Dana koji grabe i rukama i nogama....
Sasvim si coveka pogresno procenio.

Valjda kao SPO simpatizer ne mozes da shvatis!

A pomenute vile su samo na raspolaganju dok je premijer, za razliku od Ruzice Djindjic koja je jednu takvu vilu dobila, dao joj Kostunica u razmeni od jedno podkrovlje na studentskom trgu i garsonjera za vilu na Dedinju...

E, pa to ovaj nece uraditi, bas zato sto je populista!

Fmember
VIP
VIP

PočaljiNaslov: Re: Fmember> moji stavovi o politici!!!   8/8/2015, 00:37

@Ars Vivendi ::

Valjda kao SPO simpatizer ne mozes da shvatis!

Ja ovde pisem iz svojih uverenja, sto ti ne mozes da shvatis.

Fmember> moji stavovi o politici!!!
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 7 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Bar street-
Skoči na: