BELEX Club
BELEX Club

Ekonomski Forum

PrijemPortalliEventsPublicationsČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
Delite

ŽIVOTNO SAVETOVALISTE

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
AutorPoruka
Dragan555
VIP
VIP
Dragan555

Broj poruka : 936
Datum upisa : 18.01.2014

ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŽIVOTNO SAVETOVALISTE   ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 12 Icon_minitime7/1/2019, 23:25

Učinio bi to za mene? Sav si mi ti fin 😂 A vidi da mi se ne sviđa ma ne bi bilo problema, ali ovako pokušaću po savetu koji mi je dala Sneki da se odam alkoholu. Sneki jel u redu da krenem sa konjakom  Courvoisier X.O.?Jel to dobro za početak? To mi stoji 10-ak godina od useljenja. Mada na ovu vrućinu je možda bolje da se držim piva?  Kad steknem rutinu i udjem u trening, posle ću verujem moći svaku brlju pa i špiritus i zozovaču da pijem, bez da joj tražim mane?
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj

Broj poruka : 999
Datum upisa : 12.09.2007

PočaljiNaslov: Re: ŽIVOTNO SAVETOVALISTE   ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 12 Icon_minitime7/2/2019, 13:51

Dragane, drži se ti sokova i zdravog života i isprobavaj je na sve načine.  Ako je budeš na kraju ženio, onda se polako privikavaj na piće ili i nju odvikni, mada će to teško ići.   Ne ulazi u zamke lošeg života, ako do sada nisi. Nije ona vredna toga.  Srećno ti bilo najiskrenije.   cyclops cyclops
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki

Broj poruka : 5292
Datum upisa : 21.05.2007

PočaljiNaslov: Re: ŽIVOTNO SAVETOVALISTE   ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 12 Icon_minitime7/2/2019, 19:30

Ako bez problema izgovarate OVU REČENICU, pametniji ste nego što mislite

Pametne ljude krase osobine poput znatiželje, dobrog smisla za humor ili prilagodljivosti, ali i otvorenosti prema novim znanjima. Uz to, oni imaju jednu zajedničku osobinu koja ih razlikuje od prosečnih osoba, a to je da će "ne znam" reći bez ikakvih problema ako se zaista nađu u situaciji ili problemu za koji ne znaju rešenje.

Istraživači Džastin Kruger i Dejvid Daning objavili su studiju pod nazivom "Nekvalifikovani i nesvesni toga: Kako poteškoće u prepoznavanju vlastite nesposobnosti vode do naduvanih samoprocena" u časopisu "Journal of Personality and Social Psychology" koja je pokazala da manje inteligentni ljudi precenjuju svoja znanja i spoznajne veštine.

Eksperiment su sproveli među srednjoškolcima koji su nakon napisanog maturskog rada trebalo da procene sopstvene sposobnosti u rešavaju zadataka. Maturanti koji su tvrdili da su odlično rešili ispit imali su tek deo ispita tačan, a njihovi rezultati našli su se među najnižima u generaciji.

Za razliku od njih, maturanti s najboljim rezultatima potcenili su broj tačno ešenih zadataka. Istraživači tvrde da ljudi koji precenjuju svoje mogućnosti i veštine nailaze na dva problema - donose odluke na temelju pogrešnih tvrdnji te nemaju sposobnost da shvate da greše.

P.S. Dakle: GREŠE svi koji misle da je alkohol štetan!!
Alkohol je lekovit, samo se još eksperimentiše da bi se utvrdilo u
kojim dozama je lekovit!
Imajte to na umu.
cyclops

VIP
VIP
Dragan555

Broj poruka : 936
Datum upisa : 18.01.2014

PočaljiNaslov: Re: ŽIVOTNO SAVETOVALISTE   ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 12 Icon_minitime7/2/2019, 20:06

Hvala Popaje na lepim željama ali ipak sam još daleko od braka. Mada možda se kockice i slože ko zna? Pre će tu nego na kmbnpb tako mi sad deluje 😩 A za alkohol sam se šalio. Nisam svetac ali ne mogu da popijem mnogo, sve i da hoću. Kad god sam pokušao sa žestinom ili vinom, čim predjem neku granicu odma sledi rigoleto. Tako da sam se sveo na par čašica žestine ili čašu dve, vina i to retko. Sa pivom malo bolje stojim kad hoću, ali ipak sve je to samo do mere da mi popravi raspoloženje. Sve u svemu ne žalim se ima i težih slučajeva antialkoholizma 😄
Nazad na vrh Ići dole
Dalaj Lama
Member
Member
Dalaj Lama

Broj poruka : 508
Datum upisa : 30.11.2010

PočaljiNaslov: Re: ŽIVOTNO SAVETOVALISTE   ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 12 Icon_minitime7/4/2019, 17:03

Dovesti u ravnotežu duh i srce nije lako. Za to postoje razna pomagala.
Najvažnije je slušati i poštovati Karmu!!
Meditacija, kao i trans, hašiš pa čak i alkohol mogu da pomognu u spoznaji svoje duše i srca.
Ako se radi o dvojnom skladu (žena / muškarac) Jin & Jang, potrebno je uskladiti težnje, duhovne potrebe, a sputati fizičke zahteve/potrebe.
U umerenosti, a ne u APSCINENCIJI je rešenje svega.

ŽIVOTNO SAVETOVALISTE
Nazad na vrh 
Strana 12 od 12Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Bar street-
Skoči na: