BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 ŽIVOTNO SAVETOVALISTE

Ići dole 
+49
Dalaj Lama
LUMTDZOS
Maca
Boby
Danx
Nemesis
Fast
Momir
Fmember
vragolan
Atomski mrav
prevarant
MarkoJTD
Dejansss
Milica1
iki
StefanMR
Friz
Vidovnjak
GogaAna
pepsiman
Grlja
gogloee
selena
Mima
Admin
buki1234
dvl
odisej
Posmatrač
masni1
Kobe Bryant
genijeurazvoju
Rade
Pijacar
novi gost
BojanNS
cromodora
Greta
pogled
AlNik
Smrtovnik Drang
Milos86
mirami
komsinica
Dr Zuk
Matthew Greenburgh
Actarus
Sneki
53 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Sledeći
AutorPoruka
buki1234
Just looking
Just looking
buki1234


Broj poruka : 33
Localisation : tu negde
Points : -20
Datum upisa : 10.10.2007

ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŽIVOTNO SAVETOVALISTE   ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Icon_minitime12/4/2007, 16:42

HVALA na stvarno brzom odgovoru !
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŽIVOTNO SAVETOVALISTE   ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Icon_minitime12/4/2007, 16:46

Moji nikovi su bili:
Maca, Ajkula, Tishma, Sneki, Life Coach, ali PARANOJA je
OPAKA bolest (možda prouzrokovana nečistom savešću 8) )... tako da im se NEPRESTANO prividja SNEKI :king:

edit: POSEBNO ONOM PAJACU OD MODERATORA !! :face:



.


Poslednji izmenio dana 12/4/2007, 16:57, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 342
Points : 745
Datum upisa : 19.05.2007

ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŽIVOTNO SAVETOVALISTE   ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Icon_minitime12/4/2007, 16:49

Nema problema, ali moramo da rashchistimo,

Ne mora da znachi da je sve sto se pishe na bilo kojem forumu 100% istinito i to niko ne moze da kontrolishe, ali pisanja tipa da su svi chlanovu ili nekoliko njig jedna osoba ne znam koga bi moglo da ubedi, posebno za forum koji tek od juche ima kratku adresu

https://www.aikb.net/

A jos uvek nema ni jednu reklamu ili sponzora, koji bi nas podrzao, neko bi trebao da izdvaja vishe od 10 sati dnevno da bi pisao sa razlicitih nickova :osesio se:

Sto se mene tiche , zalazem se da smanjimo diskusije vezane za onaj forum ako ne i da ih prekinemo, nisu oni vredni toga
Nazad na vrh Ići dole
https://www.aikb.net
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŽIVOTNO SAVETOVALISTE   ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Icon_minitime12/4/2007, 16:52

Izgledi za razvoj srpske privrede, prema njegovim rečima, u narednom kvartalu „obojeni su pesimističnim tonovima“ zbog nelikvidnosti i zaoštrenih restriktivnih mera monetarne politike. Šestomesečna prognoza je nešto bolja, delimično zahvaljujući podsticaju koji će dati realizacija Nacionalnog investicionog plana i angažovanje proizvodnih kapaciteta, ocenio je Đogović, prenose agencije.

Porast plata nije u skladu sa produktivnošću i, uopšte uzev, u Srbiji se troši više nego što se ima, što je protiv ekonomskih načela, ocenili su u IZIT-u.

http://www.glas-javnosti.co.yu/clanak/glas-javnosti-04-12-2007/spoljni-dug-srbije-dvostruko-veci
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŽIVOTNO SAVETOVALISTE   ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Icon_minitime12/4/2007, 20:05

Ovi iz IZITA su retke zveri. Ljudi moji kako oni lupaju i kakve poglede imaju na ekonomiju to je strasno. affraid
Kanjevac svaka tri meseca pusti kasetu i ponovi isto a da ga covek nesto priupita po dubini :oops: .

Gledaju usko i nemaju sveobuhvatnu viziju za naredni period.
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2222
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1308
Datum upisa : 20.05.2007

ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŽIVOTNO SAVETOVALISTE   ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Icon_minitime12/5/2007, 02:51

Ma ja mislim da banuju na economy zato sto su to Snekijini nickovi :wall: :hihihi: :hihihi: :hihihi:


Sneki kako pomoci onome Arlehinu?
Nazad na vrh Ići dole
mirami
Forum queen
Forum queen
mirami


Broj poruka : 395
Points : -90
Datum upisa : 22.05.2007

ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŽIVOTNO SAVETOVALISTE   ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Icon_minitime12/5/2007, 08:40

buki1234 ::
"Dobio sam par pisama u zadnje vreme po pitanju duplih nikova pa je red da se objasni.

Nikovi:

Sneki
Grlja
Roman Abramovich
Mirami
Akcijasan
Dule2K7
Life Coach
Kobe Bryant
Jaki

Pripadaju jednom te istom licu. I svi su banovani sa ovog foruma. Isti nikovi se javljaju na drugim forumima."

@ivan - sa onog napljuvanog foruma.

Komentar pre brisanja ?


Posto se i ja spominjem mislim da bi trebala da demantujem tvrdnju da sam Sneki Dule,Jaki...Nikada na Economy nisam imala dupli nik uvek sam bila i bicu MIRAMI :!: Onaj ko je paranoican mislim da treba da se obrati strucnoj ustanovi i strucnim licima da mu pomognu,cak i socijalno pokriva tu vrstu lecenja.Od mene toliko,vise nikada necu pisati na ovu temu,ko veruje-veruje,a ko ne njegov problem.
Nazad na vrh Ići dole
Mima
VIP
VIP
Mima


Broj poruka : 218
Points : 90
Datum upisa : 21.10.2007

ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŽIVOTNO SAVETOVALISTE   ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Icon_minitime12/5/2007, 18:15

milos86 ::
Ma ja mislim da banuju na economy zato sto su to Snekijini nickovi :wall: :hihihi: :hihihi: :hihihi:


Sneki kako pomoci onome Arlehinu?

hahahaha i ja mislim isto :ding ding: covece, koja paranoja tamo vlada... :hihihi:
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŽIVOTNO SAVETOVALISTE   ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Icon_minitime12/5/2007, 21:19

mima ::
milos86 ::
Ma ja mislim da banuju na economy zato sto su to Snekijini nickovi :wall: :hihihi: :hihihi: :hihihi:


Sneki kako pomoci onome Arlehinu?

hahahaha i ja mislim isto :ding ding: covece, koja paranoja tamo vlada... :hihihi:

Izgleda da ste u Pravu lol! OPET sam JA kriva ....

Danas 12:14:54
nikolvad

Član
Registrovan: 2007-02-01
Poruke: 276
Re: AIK Banka - AIKB
Rade upisano:

Ovako sam i na Belex fun forumu, prvi dogurao do 500-og posta i to je strašno naljutilo neke koji to nisu mogli da postignu!
Naročito Sneki!
E sad, u ovoj gruboj, i opakoj tržišnoj utakmici, za što veći broj postova, morao sam da udjem u istoriju, makar i na ovaj kvantitativan način!
Kome još treba kvalitett?!
Treba li nam?!!!


Sta se hvalis?
Pa moderatori ima da izbrisu tvoje postove i vracamo se na 100.....

lol! i stvarno: OBRISANO, opet je 100. strana !!!:shock:

-
Nazad na vrh Ići dole
mirami
Forum queen
Forum queen
mirami


Broj poruka : 395
Points : -90
Datum upisa : 22.05.2007

ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŽIVOTNO SAVETOVALISTE   ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Icon_minitime12/5/2007, 22:42

Jadni Rade :smesan si: kakav trip :lol:
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŽIVOTNO SAVETOVALISTE   ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Icon_minitime12/9/2007, 12:48

RTAR nov prospekt :cheers:
Nazad na vrh Ići dole
Pijacar
VIP
VIP



Broj poruka : 231
Points : -246
Datum upisa : 04.08.2007

ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŽIVOTNO SAVETOVALISTE   ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Icon_minitime12/10/2007, 21:59

Da ne otvaram novu temu, pisem i trazim misljenje ostalih, na ovoj temi.
Moze li neko da mi objasni sta mi mali investitori pa i ostali (veliki) saznajemo ili dobijamo objavljivanjem izjava o sestomesecnom planu poslovanja odredjene firme kada ona to objavljuje pred istek tih sest meseci.Primer HTRA (izvestaj objavljen 21.11.2007 za drugo polugodiste 2007). Oni tu iznose samo svoje planove i procene, a ne potvrdjuju da li su ispunili zadate ciljeve.
Zar ne bi bilo logicnije da na pocetku odredjenog polugodista objavljuju svoje planove i procene!? Pa se na polugodistu vidi koji menadzment je uspesan a koji nije.
Smatram da bi onda iz toga i moglo nesto da se nasluti ili prognozira.Ovako ja krajem novembra (jos samo 30 i koji dan do kraja polugodista)saznajem plan poslovanja odredjene firme.To barem meni skoro nista ne znaci. scratch
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŽIVOTNO SAVETOVALISTE   ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Icon_minitime12/10/2007, 22:08

Pa vidi ne znaci ni njima jer takve hartije pravi investitor ne ne kupuje upravo zbog navedenog razloga.

Da ne bi mnogo mrsio reci cu samo da dok se ne promeni bar dva vlasnistva u mnogim tranzicionim kompanijama i dok vreme ne iscisti i isfilterise kukolj od zita mnogim ce akcionarima majka zakukati.

Dok su banke izvor finansiranja akcionar je trinaesto prase a dok akcinar postaje akcionar po sili zakona nece biti ni investitorske srece.
To ti je globalan odgovor.
A za konkretan moze biti sto i jedan razlog,nepismen menadzment,menadzment s one strane zakona,lenj menadzment,manipulatorski menadzment,menadzment koji je u sukobu sa akcionarima.... :sleep:

Videh i prvi utisak mi je da se ovde radi o egzekuciji akcionara ,znaci ide se na 95 % vlasnistva pa na preprodaju...klasika...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŽIVOTNO SAVETOVALISTE   ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Icon_minitime12/11/2007, 13:44

Jel zna neko ko stoji iza ove firme? Suspect

INTERSIG DOO BEOGRAD

Da nisu braća Hrvati ?

Ili se čika Peconi krije.... Suspect



.
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2222
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1308
Datum upisa : 20.05.2007

ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŽIVOTNO SAVETOVALISTE   ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Icon_minitime12/11/2007, 17:49

Zasto zene misle da su mushkarci svinje, a mushkarci da su zene kokoshke?
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŽIVOTNO SAVETOVALISTE   ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Icon_minitime12/12/2007, 01:32

:D


.


Poslednji izmenio dana 12/12/2007, 02:42, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 342
Points : 745
Datum upisa : 19.05.2007

ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŽIVOTNO SAVETOVALISTE   ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Icon_minitime12/12/2007, 01:43

Bot je program. U ovom slucaju je to web-crawler, ili web-spider (program koji sledi svaki link koji se nadje na nekoj stranici, i tako ide od stranice do stranice).
Google bot seta nasim forumom sledeci linkove, i belezi na kojoj stranici sta ima. Sve to salje u bazu.
Ta baza se kasnije koristi za pretragu kada odes na www.google.com
Nazad na vrh Ići dole
https://www.aikb.net
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŽIVOTNO SAVETOVALISTE   ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Icon_minitime12/12/2007, 11:59

Puno sreće u trgovanju i privatnom životu,

želi Vam SVIMA

Sneki :flower1:

P.S. I valjda ćemo se još čuti, ako većina to bude htela... cat


P.P.S. Misliću na vas...
.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŽIVOTNO SAVETOVALISTE   ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Icon_minitime12/12/2007, 22:10

Molim Admina da zaključa ovu temu (ako može cat ) jer više nema nikavog smisla da postoji savetovalište kod BANOVANOG člana...

Hvala unapred... :king:
Nazad na vrh Ići dole
Mima
VIP
VIP
Mima


Broj poruka : 218
Points : 90
Datum upisa : 21.10.2007

ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŽIVOTNO SAVETOVALISTE   ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Icon_minitime12/12/2007, 22:32

Taman posla, sta ostaje ako ti odes? confused
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŽIVOTNO SAVETOVALISTE   ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Icon_minitime12/12/2007, 22:54

Da nastavimo, dakle, ono što mi je obrisano: Jel mnogo, baš toliko dosadno u Valjevu i Zajećaru (a muž na službenom :D ) pa hajde da j... Sneki Suspect

Jadne dane doživljava ovaj forum kad malogradjanka suženog uma odredjuje šta će da se piše....
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŽIVOTNO SAVETOVALISTE   ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Icon_minitime12/12/2007, 22:59

i moje rechi su po x-ti put obrisane, elem


Juche sam Jeleni chestitala na izboru za urednika ovog foruma i pozelela sve najbolje
takodje smo razmenili par privatnih poruka u kojima sam joj rekla par rechi o sebi.
Dotichna je nashla za shodno da to danas objavi na forumu, eto dokle smo doshli i dokle je ovaj forum doshao

i nemoj da brishete, jer chu opet da napishem!
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŽIVOTNO SAVETOVALISTE   ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Icon_minitime12/16/2007, 14:02

Kristalna kugla mi govori da će cela 2008 biti kilava... Suspect ne samo što se berze tice...
Daj Bože da nije tako, ali spremite se....
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2222
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1308
Datum upisa : 20.05.2007

ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŽIVOTNO SAVETOVALISTE   ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Icon_minitime12/17/2007, 19:02

Ako ne cela hoce bar pola 2008. Videcemo u januaru, odnosno vec posle 19tog sta ovi odluche, zna se ko su jedini kandidati Toma i Boris i po meni 50/50% i ???
Nazad na vrh Ići dole
mirami
Forum queen
Forum queen
mirami


Broj poruka : 395
Points : -90
Datum upisa : 22.05.2007

ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŽIVOTNO SAVETOVALISTE   ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Icon_minitime12/17/2007, 19:07

Ajde Miso pa bice bolje kad pobedi Boris-opet sve zeleno,a do tada idemo na skijanje 8)
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŽIVOTNO SAVETOVALISTE   ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Icon_minitime12/26/2007, 23:23

Danko Đunić ponovo predsednik Privrednika


Beograd - Vlasnik konsultantske kuće Eki investments Danko Đunić ponovo je izabran za predsednika Srpskog poslovnog kluba Privrednik. Skupština Privrednika izabrala je i članove Izvršnog odbora u kojem su Miodrag Babić (Hemofarm koncern), Zoran Drakulić (Ist point), Miroslav Mišković (Delta), Zoran Obradović (Petrobart), Toplica Spasojević (ITM Holding) i Dragoljub Vukadinović (Metalac). U saopštenju Privrednika navodi se da su članovi tog poslovnog kluba "dali jedinstvenu podršku državnom rukovodstvu". :cheers: :drunken: :joker: farao

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŽIVOTNO SAVETOVALISTE   ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Icon_minitime12/27/2007, 15:17

Na godišnjoj Skupštini srpskog poslovnog kluba „Privrednik“, čije je sedište u po tajnovitosti već čuvenoj vili u Šekspirovoj ulici na Dedinju, usvojen je izveštaj o radu, izabrani su organi upravljanja i primljeni novi članovi.

Novi članovi kluba
-Ratko Zatezalo („Petrobart ltd“)
-Dragijana Radonjić-Petrović („M&V Insvestments“) santa
-Andrej Jovanović („Marbo“)
-Obrad Sikimić („Diners“)
-Veselin Jevrosimović („Comtrade Group“)
-Nebojša Šaranović („Kappa Star limited“)
-Milija Babović („Fashion Co.“)
-Goran Malbašić („ABB automation Russia“)
-Miroljub Aleksić („Pionir“)

Takođe, jedinstveno se „insistiralo i na usvojenoj državnoj politici evropskih integracija i zaokruženju procesa ekonomskih reformi“. :pirat:



.

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŽIVOTNO SAVETOVALISTE   ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Icon_minitime1/3/2008, 18:35

Sve veći rast potražnje za stočnom hranom te etanolom glavni su razlog uzleta cijena poljoprivrednih proizvoda
Žito i soja, najskuplji poljoprivredni proizvodi u prošloj godini, u 2008. će uz kukuruz dodatno poskupiti jer rastuća potražnja za sirovinama za proizvodnju hranu te biogoriva i dalje premašuje ponudu, javlja agencija Bloomberg. Kukuruz i soja, koji su se nekad uzgajali isključivo za prehranjivanje ljudi i stoke, danas se koriste za proizvodnju etanola i ostalih bioenergenata kao alternativa nafti i benzinu. Hrana je u prošloj godini rasla poskupjela je diljem svijeta što su na svojim proračunima osjetila i mnoga kućanstva. U nadolazećim mjesecima očekuju se i dodatna poskupljenja. Stručnjaci ističu da ako se ne poduzmu odlučujući koraci, povećat će se porast će glad i stopa smrtnosti u svijetu. Potražnja za hranom u dva najveća svjetska gospodarstva, u Kini i Indiji, rast će i dalje, dok će istovremeno obvezna upotreba biogoriva u Europi te Sjevernoj i Južnoj Americi potaknuti novu potražnju, prognozira Sunny Verghese, predsjednik uprave globalnog dobavljača poljoprivrednih proizvoda i prehrambenih sastojaka Olam International. Cijena kukuruza u 2007. rasla je 17 posto, poskupjevši treću godinu zaredom, a razlog tome je skok globalne potražnje za stočnom hranom te etanolom koja premašuje isporuke. Soja je lanjske godine poskupila 78 posto, dosegnuvši najveću cijenu u posljednje 34 godine, dok je cijena žita istovremeno skočila 77 posto.



.

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŽIVOTNO SAVETOVALISTE   ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Icon_minitime1/6/2008, 10:03

Pravni savetnik brokerske kuće BDD Synergy Capital, Mirjana Stanojević upozorava da Komisija za hartije od vrednosti kao telo koje bi trebalo da sprečava insajdersko poslovanje do sada nije javno objavila ni jedan slučaj otkrivanja takve nelegalne trgovine na berzi.
Štimac kaže da je insajd trgovanje nešto što je najteže dokazati na tržištu kapitala, “a kad se tome doda i slaba ingirencija Komisije, kao što je to u Srbiji slučaj, onda to postaje zaista veliki problem”.

“Prema važećem zakonu, kada Komisija posumnja ili čak i otkrije insajd trgovanje nema nikakve mogućnosti da zaustavi tu transakciju. Umesto toga Komisija ima obavezu da sve relevantne podatke prikupi i da slučaj preda tužilaštvu. Neposredno vezano za insajd poslovanje je i neredovna objava takozvanih "bitnih podataka" u firmi u dnevnim novinama sa tiražom većim od sto hiljada primeraka”, objašnjava on.

Štimac navodi i da se dešavalo da se na važnoj informaciji ostvari dobra zarada jer se ne objavi i ostane privilegija uskog kruga ljudi koji je zloupotrebe, ili se objavi u novinama sa malim tiražom čime mnogi investitori bivaju uskraćeni za bitan podatak.

“Komisija ni u tu nema nadležnosti da na neki način opomene ili sankcioniše takvu kompaniju, već nas zakon upućuje da prikupimo dokaze i o svemu obavestimo tužioca. Mi smo do sada imali više takvih slučajeva, ali ne znam kakav je epilog tih slučajeva jer nismo dobili povratnu informaciju”, kaže Štimac.

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŽIVOTNO SAVETOVALISTE   ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Icon_minitime1/7/2008, 15:58

Srpska kompanija 'MPC Propertis' i brokerska kompanija iz SAD 'Meril Linč' potpisali su ugovor o partnerstvu, čime je američka firma postala suvlasnik u toj domaćoj kompaniji.

Ovo je prva investicija 'Meril Linča' na teritoriji bivše Jugoslavije, ali i glavna investicija jer ta kompanija ulaže svoja sredstva u zajedničko poslovanje sa 'MPC Propertis', saopštila je služba za informisanje 'MPC Propertis'.

U saopštenju se navodi da investicija 'predstavlja značajni pokazatelj poverenja koje 'Meril Linč' ima u ovu kompaniju, kao i u potencijal tržišta nepokretnosti u Srbiji i zemljama regiona.


.

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŽIVOTNO SAVETOVALISTE   ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Icon_minitime1/9/2008, 17:28

Sneki ::
Kažu da popravlja raspoloženje...
posebno berzijanerima kada je tržište u korekciji... 8)

http://thebudshop.net/catalog/index.php?a_aid=8e689f6c&cPath=23


.

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŽIVOTNO SAVETOVALISTE   ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Icon_minitime1/9/2008, 18:34

@Sneki

Ja mislim da ce nam trebati dosta tih stvari iz shopa. Ovo sa potpisivanjem sporazuma ne mirise na dobro + sporno slanje trupa EU + kosovo. Tampon zona. Mrtvi Holandjani se ne slazu sa potpisivanjem zbog Srebrenice, a Englezi nam tradicionalno uteruju.....Napominjem da je potreban koncenzus svih da bi potpisali. Jos kad dodje Toma, sto je ladno moguce evo nama dugorocno gledano i sankcija. Daj boze da sam lupio...
Ja ne ulazim nadalje ni u jednu hartiju

Kakva zemlja :drrr: :drrr: :drrr: affraid
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2222
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1308
Datum upisa : 20.05.2007

ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŽIVOTNO SAVETOVALISTE   ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Icon_minitime1/9/2008, 20:28

Pa za koju demokratiju se borite kada kazete "Ako dodje Toma eto nam i sankcija" to je gore od diktature, to je uslovljavanje i mesanje u unutrasnje stvari jedne zemlje.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŽIVOTNO SAVETOVALISTE   ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Icon_minitime1/9/2008, 20:45

milos86 ::
Pa za koju demokratiju se borite kada kazete "Ako dodje Toma eto nam i sankcija" to je gore od diktature, to je uslovljavanje i mesanje u unutrasnje stvari jedne zemlje.

Miloše, bez ljutnje, ali ja tebi STVARNO ne mogu da pomognem alien
Spamuješ mi savetovalište i to samo TAKO :wall:

.

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: ŽIVOTNO SAVETOVALISTE   ŽIVOTNO SAVETOVALISTE - Page 7 Icon_minitime1/10/2008, 10:55

Novac dobijen od prodaje firmi, Berezovski čuva u bankama ili investicionim kompanijama. U ovom smislu je pominjana investiciona kompanija „Salford“ koju kontroliše prijatelj i partner Berezovskog Patarkacišvili.
Osim ovoga neki izvori tvrde da Berezovskom pripada i četvrtina Fonda Baru Discovered Partners, čiji je glavni vlasnik takođe Patarkacišvili. Taj fond kontroliše firme koje vrede milijarde dolara. Najpoznatije takve kompanije su u oblasti proizvodnje mineralnih voda: gruzinski „Boržomi“ i ukrajinska „Mirgorodska“.
Osim njih, tu su i konditorska fabrika „Bambi“, mlečna industrija „Imlek“, kao i još nekoliko preduzeća prehrambene industrije u Srbiji, Letoniji i drugim zemljama Istočne Evrope.



.

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
 
ŽIVOTNO SAVETOVALISTE
Nazad na vrh 
Strana 7 od 12Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Bar street-
Skoči na: