BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Saša Radulović - RESTART!

Ići dole 
+30
Fmember
Bojjan
Maca
FatCat
Drasko
Popaj
Sahbaz
Folio
Prokuplje
Cucla
Ivan00
Dalaj Lama
trind
Nikola
Fast
Momir
Smile
Zile
Limited011
ivan45
Ars Vivendi
MORNAR
LUMTDZOS
ILoveRoses
Drag65
Kobe Bryant
Sneki
Sutra
ingglick
Boranija
34 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2153
Points : 6002
Datum upisa : 25.07.2010

Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Icon_minitimeNed 9 Feb - 17:58

Koliko ti ne veruješ Vučku toliko ja ne vidim i neverujem Čedi.
Ne moramo da imamo isto mišljenje, ali kome su "ruke prljave, a savest čista" ne mogu da verujem...

I kada je LATINKA PEROVIĆ glavni ideolog LDP-a sve mi se smuči!

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
ingglick
Still learning
Still learning



Broj poruka : 104
Points : 273
Datum upisa : 11.05.2011

Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Icon_minitimeNed 9 Feb - 18:31

ivan45 ::
ingglick ::
@Ivan45


Sve i jedna stranka (ukljucujuci LDP) zive od i zive za vladavinu birokratije u koju ce da ubace svoje stranacke vojnike. Njima je zato jako tesko da naprave otklon od svoje sustine i zapocnu bilo kakve reforme i prekinu ovo propadanje Srbije.

Sve je to lepo,samo kako si zakljucio da tu spada i LDP? Nikada nisu bili vlast u republici, nikada nisu bili deo neke vladajuce koalicije na nivou republicke vlasti,sto su danas apsulutno sve ostale partije bile...

Osim ako se oslanjas na pouzdane izvore Kurira i ostalih, i na tome  zasnivas svoju tezu, da su svi isti,pa je eto, svima potreban i otklon od svoje sustine...

Ne kazem da su svi isti, daleko od toga. Samo da svi imaju istu sustinu postojanja koja ih ogranicava u reformama. Znam neke ljude iz LDP, imao je LDP vlast na lokalnom nivou, i oblato koristio da nagradi stranacke vojnike izmisljenim pozicijama u opstinskim odborima na koje idu plate.
U strankama je 99% ljudi iz interesa, ne iz ideoloskih razloga. Cak je i program stranaka (i LDP-a) takav da pretpostavlja veliku ulogu birokratije koje ce naravno popuniti ta stranka. Iskreno, pretpostavljam da je pomenuti procenat u LDP-u povoljniji, al ne dovoljno.

Realno, ko bi trpeo Cedomira u stranci da ne ocekuje neki licni insteres? :)

Citat :
Sto se tice Radulovica,iste takve predloge,da ne kazem intelektualna prose..vanja si imao i od Vesne Pesic pre par god,u vezi belih listica-nije vazno koliko nas je,hajde samo da se prebrojimo,da iskazemo svoj stav,i sta se desilo?Jedno veliko -NISTA-samo su se ti glasovi ispod cenzusa raspodelili najvecima,zapravo najvise SNS-u..

Iskazali su STAV i prebrojali koliki je broj ljudi koji apsolutno pojma nema sta i kako treba uraditi da nam bude bolje. Naravno da relativno veliki broj pogubljenih ljudi ne moze da donese mnogo toga. Ovo sada prebrojavanje je sasvim drugacije, prebrojava se koliko ljudi je spremno da podrzi reforme koje ce zaustaviti lagano propadanje Srbije.  Ne znam zasto mislis da je to isto.

Citat :
E, to ce se izgleda desiti i ovaj put,ako se Radulovic ne prilkjuci jedinoj logicnoj opciji koja mu je najbliza,

Nema tu vise "ako", objasnio sam ti zasto nema prikljucivanja.

_________________
"Diversification, that's for idiots." - Mark Cuban.
Nazad na vrh Ići dole
ingglick
Still learning
Still learning



Broj poruka : 104
Points : 273
Datum upisa : 11.05.2011

Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Icon_minitimeNed 9 Feb - 19:03

Kobe Bryant ::

On kaže da ova vlast teret reformi neravnomerno svaljuje na zaposlene, a i dalje štiti poslodavce i tajkune. Profesor Zec najpre objašnjava političke uslove koji su potrebni da bi se reformisalo društvo koje je i dalje u ekonomskom sunovratu.

ceo intervju http://www.slobodnaevropa.org/content/miodrag-zec-radnike-disciplinuju-tajkune-stite/25241162.html


Koja sprdnja, procitao sam ceo intervju, i covek (Zec :)) nigde nije rekao to sto je izdvojeno. Uzeli su delove iz razlicitih recenica i napravili nove recenice sa novim znacenjem.

Kad sam vec gubio vreme citajuci intervju, da dam i neki komentar. Za mene je bilo tuzno videti da gospodin Zec, koji je profesor ekonomije, nije savladao pocetnicko ekonomsko gradivo poput  prvog postulata radnog odnosa:

Poslodavac ne moze da otpusti radnika koga prethodno nije zaposlio.

To vidim iz toga sto covek ocigledno ne povezuje da svako takozvano "pravo" iz radnog odnosa na teret bilo koje od ugovornih strana komplikuje, otezava i ogranicava stupanje u radni odnos.

_________________
"Diversification, that's for idiots." - Mark Cuban.
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2776
Points : 7917
Datum upisa : 21.01.2009

Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Icon_minitimePon 10 Feb - 19:49

ingglick ::

prof. Zec nije savladao pocetnicko ekonomsko gradivo poput  prvog postulata radnog odnosa:

[b]Poslodavac ne moze da otpusti radnika koga prethodno nije zaposlio.

Znam da rizikujem ban ikao je i to za ljude, ili razapinjanje na krst, ali ako ovaj "postulat" možeš bliže da objasniš da glupi kao ja shvate šta si hteo da kažeš?

Valjda: (moje slobodno tumačenje) ne može da dobije otkaz onaj koji nije ni zaposlen?
A onaj koji jeste može!
 udrimile 

Pa valjda ne diskutujemo o tome....

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2776
Points : 7917
Datum upisa : 21.01.2009

Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Icon_minitimePon 10 Feb - 19:55

Evo jedndnog mog postulata:

Svaki radnik (zaposleni) može da da otkaz kad god poželi, bez obzira šta o tome mislio gazda firme u kojoj radi isti taj zaposleni!

 sesir 

I, šta stim?

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Zile
VIP
VIP
Zile


Broj poruka : 319
Points : 1268
Datum upisa : 29.02.2012

Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Icon_minitimePon 10 Feb - 20:19

Naravno da moze da da otkaz, ali mora da postuje otkazni rok koji obicno postoji u ugovoru.
Za radna mesta sa nizom odgovornoscu rok moze biti kraci, ali da se samo okrenes i odes mozes jedino ako si bas nebitan za posao. Ne bih voleo da imam to pravo.

...cuj, postulat ...
Evo jos jednog "postulata" od jednog uvazenog profesora :
Bolje je ziveti tisucu godina kao milijunas nego tjedan dana kao bijednik.
Nazad na vrh Ići dole
ivan45
VIP
VIP
ivan45


Broj poruka : 171
Points : 464
Datum upisa : 04.12.2011

Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Icon_minitimePon 10 Feb - 20:54

ingglick ::


[/b]To vidim iz toga sto covek ocigledno ne povezuje da svako takozvano "pravo" iz radnog odnosa na teret bilo koje od ugovornih strana komplikuje, otezava i ogranicava stupanje u radni odnos.


Ovde ces naci odgovor, Ingglick se nije najbolje izrazio

Imas recimo Ameriku i njenu privredu,uostalom i citav zapadni svet, i princip gde su takozvana prava iz radnog odnosa svedena na minimum,(JER svako takozvano "pravo" iz radnog odnosa na teret bilo koje od ugovornih strana komplikuje, otezava i ogranicava stupanje u radni odnos.) pa je to gle cuda jedna od najuspesnijih ekonomija na svetu

Nazovimo to divljim kapitalizmom,to verovatno i jeste tako, ali sta cemo mi onda?Necemo slobodno trziste?ili hocemo,hteli bi,al da nam ne udje...?
Ovde su i dalje Javna preduzeca Tabu tema,a i svi zaposleni u njima,cirka 780 000 zaposlenih,svi zasticeni kao beli medvedi,ili ti mislis drugacije...?
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Icon_minitimePon 10 Feb - 21:00

Zile ::

Bolje je ziveti tisucu godina kao milijunas nego tjedan dana kao bijednik.
 od

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
ingglick
Still learning
Still learning



Broj poruka : 104
Points : 273
Datum upisa : 11.05.2011

Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Icon_minitimePon 10 Feb - 21:12

Ars Vivendi ::
ingglick ::

prof.  Zec nije savladao pocetnicko ekonomsko gradivo poput  prvog postulata radnog odnosa:

[b]Poslodavac ne moze da otpusti radnika koga prethodno nije zaposlio.

Znam da rizikujem ban ikao je i to za ljude, ili razapinjanje na krst, ali ako ovaj "postulat" možeš bliže da objasniš da glupi kao ja shvate šta si hteo da kažeš?

Valjda: (moje slobodno tumačenje) ne može da dobije otkaz onaj koji nije ni zaposlen?
A onaj koji jeste može!
 udrimile 

Pa valjda ne diskutujemo o tome....


Ha, ha, zasto rizikujes ban, nikog ne vredjas.

Taj koji je zaposlen i koji moze biti otpusten, nije uvek bio zaposlen, vec ga je poslodavac u jednom trenutku zaposlio.

Ja sam se namerno onako izrazio da istaknem poentu i da je lakse zapamtite :).

Poenta je da je prvi i najvazniji korak samo stupanje u radni odnos. Nezaposleni nema nista od radnickih "prava", a svi su u pocetku nezaposleni.

Vecina ekonomista, cak i onih vrlo dobrih i iskusnih zaboravlja tako jednostavnu stvar. Oni krecu u razmatranje od situacije u kojoj je radnik vec u radnom odnosu, zaboravljajuci da je tome prehodilo stupanje u isti. Zbog toga dolaze do pogresnih zakljucaka i jos gore propustaju da uvide neke vrlo bitne stvari.

Koliko ja znam, niko se ne radja kao zaposleni radnik, nego kao beba. 
:)

_________________
"Diversification, that's for idiots." - Mark Cuban.
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2776
Points : 7917
Datum upisa : 21.01.2009

Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Icon_minitimePon 10 Feb - 21:32

Fmember ::
Zile ::

Bolje je ziveti tisucu godina kao milijunas nego tjedan dana kao bijednik.
 od

Taj mudrac ima još toga na lageru, tipa:
e smeš izgubiti!

Ako kaniš pobjediti ne smješ izgubiti!

Ali nismo valjda ovde da se nadmudrujemo?

Radulović nema ništa, ni infrastrukturu, ni ljude, ni pare = 1-2% na izborima ako izadje na njih, jer bruka je to...

P.S. nJa se zalažem za socijalnu pravdu, socijalnu državu, a to USA izvesno nisu!

Dakle da omatoreli ranici ne umiru od gladi na ulici i da oni koji nemaju posao dobiju od države bar minimum da prežive...
Bar dok se ne snadju.


_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
ivan45
VIP
VIP
ivan45


Broj poruka : 171
Points : 464
Datum upisa : 04.12.2011

Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Icon_minitimePon 10 Feb - 21:54

Fmember ::
Zile ::

Bolje je ziveti tisucu godina kao milijunas nego tjedan dana kao bijednik.
 od

Tko leti vrjedi,tko ne leti ne vrjedi  od 
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2776
Points : 7917
Datum upisa : 21.01.2009

Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Icon_minitimePon 10 Feb - 22:12

Očigledno je zadatak da se teme o politici spamuju.

Ali, ignoršimo, glasajte za SNS jer su nešto uradili, niko ne zna dal će nastaviti, ali bolji su od prethodnika...

A Radulović nem a ništa i ne može da dobije više o2 %
Glas za njega je bezvredan, tipa beli listic!

Pa ko voli nek izvoli.....

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Zile
VIP
VIP
Zile


Broj poruka : 319
Points : 1268
Datum upisa : 29.02.2012

Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Icon_minitimePon 10 Feb - 22:35

To da li ce preci cenzus, to treba tek da se vidi. Tome izbori i sluze.

Sto see mene tice, prednost Radulovica, velika razlika u odnosu na druge, je to sto je zasad jedino novo lice, koje se prvi put bori na izborima. U tom smislu on jos nije imao sansu, a ima zelju, ideju, plan... Svi ostali su svoje prilike imali i znamo sta je ko uradio.

Znam samo da cu glasati, jos ne znam za koga, ali sigurno mi nece biti kriterijum to da li ce preci cennzus.

A to sa spamovanjem - pa prvi si poceo sa "postulatima" tt
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5394
Localisation : Centar grada
Points : 6869
Datum upisa : 21.05.2007

Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Icon_minitimeSre 12 Feb - 17:51

Позив да подржите листу Доста је било – Саша Радуловић

Треба нам ваша помоћ

Ми нисмо странка. Ми немамо партијски запослене чланове у јавном сектору који сада раде на њиховим страначким кампањама. Такви никада нећемо ни бити. Ми немамо тајкуне и интересне групе иза себе,немамо привилеговане страначке привредике који добијају субвенције и уговоре од јавних предузећа и државе. Нећемо их никада ни имати. Ми смо грађани који заједно са вама плаћају све то. Ми смо грађани који плаћају порезе да би паразитски партијски систем могао себе да финансира преко наших леђа. Ми смо удружење грађана које покреће дубоке промене у друштву. Доста је било – Саша Радуловић.


У последњих пет месеци смо показали да може и другачије. Да може транспарентно, одговорно, без субвенција, да може да се уведе ред. Показали смо да умемо да кажемо не! Само треба политичка воља. Пошто је нема ни у једној политичкој странци, у позицији или опозицији, пошто се све утркују да стану у ред код човека који данас држи Србију у блату, тражимо подршку од вас за политичку вољу коју имамо да променимо Србију.

Наша снага сте ви. Грађани Србије. Запослени, домаћице, незапослени, пензионери, пољопривредници, преузетници, студенти,. Да би променили овај пропали паразитски систем, партијску и тајкунску државу привилегованих, треба нам ваша помоћ. Једино вама ћемо и полагати рачуне. Учланите се у наше удружење и подржите својим потписима нашу листу на парламентарним и градским изборима 16.марта. Учлањење је једноставно:

1. Одштампате и попуните приступницу

2. Одаберите ниво чланарине зависно од ваше жеље и могућности.

Најнижа чланарина је 200 динара месечно, односно 500 дин тромесечно

3. Уплатите чланарину користећи једну од уплатница. Чланарину можете плаћати месечно, тромесечно, полугодишње или годишње. У поље позив на број унесите ваш матични број или број личне карте изпозивнице или неку другу цифру за вашу идентификацију.

4. Пошаљете приступницу (скен или фото) емаилом на адресу:

pristupnica@dostajebilorestart.rs

Ми сви плаћамо чланарину. Без чланарине удружење не може да ради. Неко мора да га финансира. Тај неко смо сви ми. Да би размонтирали паразитски страначки систем интересних група и тајкуна, наше финасирање може да дође само од грађана.

Једно поље на приступници је поље за координатора. Ту иде ваше име. Ви који сте одвојили своје време и привукли своју породицу, пријатеље, комшије, колеге, друге грађане, да се укључе у удружење. На основу броја приступница са вама као координатором, направићемо листу најуспешнијх координатора у привлачењу чланова. Најуспшенији међу вама су кандидати за главне организаторе и координаторе у вашој општини.

Требају нам и потписи подршке за листе за предстојеће скупштинске изборе и изборе за град Београд.

Потребно је да:

1. Одштампате у два примерка и попуните изјаву за подршку листи „Доста је било – Саша Радуловић“ за посланике у републичкој скупштини

2. Уколико сте из Београда и гласате у Београду, одштампате у два примерка и попуните изајву за подршку листи „Доста је било – Саша Радуловић“ за одборнике у скупштини Града Београда

3. Одете у основни суд у вашем граду и оверите ове изјаве. Овера кошта 50 динира.

4. Обавестите нас о овери путем емила на адресу pristupnica@dostajebilorestart.rs да договоримо слања поштом или око личне доставе или преузимања.

Попуњавање и овера изјаве се рачуна као једна месечна чланарина.

Знамо да је малтертирање, али без вас не можемо. Партијску машинерију немамо нити ћемо је правити. Ми ћемо да урадимо оно што је до нас. Време је да ви урадите оно што је до вас. Да дате свој допринос

http://dostajebilorestart.rs/prikljuci-se/

 kafa 

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5394
Localisation : Centar grada
Points : 6869
Datum upisa : 21.05.2007

Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Icon_minitimePet 14 Feb - 0:21

Bivši ministar privrede Saša Radulović proteklih dana je pregovarao sa Janom Paulom, predsednikom Slovačke stranke, kako bi zahvaljujući takozvanom manjinskom pragu uspeo da pređe cenzus na parlamentarnim izborima 16. marta, piše "Danas".


_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
ingglick
Still learning
Still learning



Broj poruka : 104
Points : 273
Datum upisa : 11.05.2011

Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Icon_minitimePet 14 Feb - 12:53



Ako neko ima nameru da veceras prolazi pored Cumica od 18:30 - 20:00 nek se javi, bicu tu negde ispred da pokusam neki potpis da namaknem od slucajnih prolaznika.

_________________
"Diversification, that's for idiots." - Mark Cuban.
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2007
Points : 5415
Datum upisa : 07.05.2009

Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Icon_minitimeNed 16 Feb - 14:44

I kakakv je bio odziv?

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1604
Points : 4714
Datum upisa : 04.06.2008

Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Icon_minitimeNed 16 Feb - 22:57

Radulović na mene nije ostavio utisak kakav sam očekivao.
Osim toga negledan je ne može tako da se nastupa na TV ako želiš da pobediš.
Preteran stajling ala Tadić takodje ne valja i samo izaziva odbojnost.
Nazad na vrh Ići dole
Drag65
VIP
VIP
Drag65


Broj poruka : 611
Points : 1423
Datum upisa : 12.07.2009

Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Icon_minitimePon 17 Feb - 16:16

Radulović:
Imamo parazitski sistem zapošljavanja stranačkih neznalica i neradnika


Saša Radulović, ministar privrede u ostavci izjavio je sinoć u emisiji "Utisak nedelje" na televiziji B92 da su ugovori sa arapskom kompanijom Etihad i delovi ugovora sa italijanskim Fijatom, koje je Vlada Srbije proglasila tajnim, štetni za Srbiju.
- Ne možete da uvodite investitora u JAT, a da niste popisali imovinu. Tek kada sve popišete i procenite, onda tek pravite ugovor, a ne pre toga. Budzašto dajete nešto što vredi mnogo više -  ukazao je Radulović.

Radulović je naveo da se već kod usvajanja budžeta pokazalo da nema reformi.
 - Budžet je nerealan, prihodi su nerealni, računamo na tri milijarde evra od Arapa bez jednog papira. Ja sam posle 15 dana video da nema volje da se promeni parazitski sisitem u čijem su centru političke stranke koje zapošljavaju svoje ljude. Parazitski sistem odgovara neradnicima i neznalicama -  rekao je Radulović.
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2042
Points : 5674
Datum upisa : 06.12.2008

Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Icon_minitimePon 17 Feb - 21:52

Limited011 ::
Najnoviji NIN:

"Privatizacioni savetnik, koji je, kako kažu u Ministarstvu za infrastrukturu, predložio fleksibilni tender, za JAT, je konsultantska kuća DILOJT, koja je za svoje usluge već dobila pola miliona evra, bez obzira na uspeh tendera.
U slučaju uspeha, dobiće još toliko."

Ne, nema korupcije?

Pa kako nije popisana imovina?
Danko je to sa advokatima iz kancelarije Jankovic, Popovic, Mitic obavio odavno..... uz odobrenje Tadića i DS-a!!!
 od 
Nije valjda da neko ne veruje da je DS i da je Danko to obavio savesno?
Pa glasali ste 2012. za njih!!! sesir 

I da se ne foliramo, stari JAT je pravio troskove ovoj drzavi, dal bese 30 miliona evra ili vise, na godišnjem nivou...
Sad bar nema troska, a i Vucic je obecao da ce ceo ugovor da prezentuje pre izbora, pa da sacekamo!

A "budžet" je Dinkićć prošli put omanuo za milijardu evra, pa sad još magli i obećava zaposlenja, donacije za poljoprivredu itd....

Ne vidim razlog za ovoliko negativnosti spram SNS, pa valjda nisu oni iz DS-a bili bolji, ili grešim?

Djte ljudi, ništa ne biva preko noći!
Završili su to Kosovo i tu tzv. "kandidaturu" što su bili obavezni - tek sad možemo da gledamo i kritikujemo šta rade!!

Ako ste trpeli 8 godina DS-a pa valjda može još 1-2 god ovog i ovakvog SNS-a?
Ili da izadjemo na ulice?

Trećeg nema!
 ajkula

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Icon_minitimePon 17 Feb - 22:48

Momir ::

Ako ste trpeli 8 godina DS-a pa valjda može još 1-2 god ovog i ovakvog SNS-a?


čekačemo još koju godinu bar dok se SNS kadrovi ne omrse.
 ajkula 

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Icon_minitimePon 17 Feb - 23:07

@ Momire, je l znas pricu kad su kod Milosa Obrenovica cinkali sumara da krade sumu i trazili da ga kazni i otera, a on ga nije kaznio jer je rekao da se on dosta nakrao i da ce sad manje krasti, a da novi koji dodje ima da krade vise nego ovaj sad.

Bez obzira na ovu pricu, ne znaci da ove prethodne nije trebalo oterati, nego je problem ko ce doci. Kadrovska resenja SNS-a su bila ocajna. Veliki gaf je napravljen sa ministrom privrede koji je prakticno trebao da bude najvaznije figura (a ne da izgleda kao nesrecan slucaj i bunca po ceo dan o zakonu o radu i kako ce taj zakon da bude zamajac zaposljavanja, a i ostale besmislice), pa onda redom Bacevic (kanal), Ilic (zakon o izgradnji jos nije donet), Knezevic (aflatoksin), Mrkic (koji zaposljava starlete po ministarstvu) ... Spisak gluposti je podugacak.

Na kraju, slazem se sa tobom da im treba dati jos godinu-dve ali samo pod uslovom da nadju neke ljude od struke, a ne izandjale politicare i priucene kursiste.
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2042
Points : 5674
Datum upisa : 06.12.2008

Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Icon_minitimePon 17 Feb - 23:24

Fast,
hajde, jel Oliver ORTOPED iz Subotice kao ministar prostornog planiranja i ekologije kadar?
Jel je Malovićka bez dana radnog staža u pravosudju kao ministarka pravosudja kadar?
Jel Djelić kadar za bilo šta?
Jel je Šutanovac, mašinski inženjer koji je studirao 10 god, i nije služio vojsku kadar za ministra vojnog?
Jel je Mirko Cvetković - čovek Nikezića i Djunića kadar za bilo šta?
Jel je Olja Bečković novinar?
Jel je Tadić ko psiholog bez dana radnog staža kadar za predsednika države?
Jel Čanak faca koja ni u Vjvodini nikada nije izašao na izbore sam i još se hvali da je jedino njegovo iskustvo sviranje po kafanama i onda prebije čoveka i još se naljuti na Parlament?

Jel Vlahović kadar koji će da izvuće Srbiju iz bule?
Jel Kolesar taj?
Pa neće biti da niko iz DS nije kriv.
Jel DS za ijednog svog člana rekao da ako je krao nek odgovara ili je svaku optužbu proglasio za politički progon?

Daj o kadrovima bolje da ne raspravljamo.....

P.S. Jel Djindjić bio taj? Da nije on sve te likove promovisao?
DS je zadesilo ono što je moralo da ih zadesi, a o SNS ćemo videti, možda su i oni lopovi, ali sad se stvar zaoštrila i batina je izšmirglana....

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Icon_minitimeUto 18 Feb - 8:30

Momire,
sve to stoji, samo mi se ne svidja da jednu grupu neznalica zameni druga. Nadam se da ce progutati ponos i naci ljude koji znaju posao i umeju da misle svojom glavom. Jer ako i ovi sad nista ne urade, a ovo kratko sto su bili nisu uradili nista osim par spektakularnih hapsenja za predstavu "hleba i igara", ne znam ko ce ih zameniti jer su se svi izredjali. Onda ce stvarno doci do kuke i motike ...
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 499
Points : 1850
Datum upisa : 06.12.2011

Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Icon_minitimeUto 18 Feb - 10:06

Tačno je Fast, ali nemoj molim te da porediš Šutanovca i Mrkića, ili Cvetkovića i Bačevića ili bilo kog i Živkovića... A šta tačno zameraš Kneževiću nisam razumeo. Aflatoksin? Čovek je u okolnostima odlično reagovao.

Prvi su zlonamerni ljudi, među drugima ima neznalica. Đilas i Živković če razjebati šta god treba da obezbede sebi određen kvalitet života. Privatizovali bi poresku upravu i vojsku.

Među drugima ima neznalica kao što je Bačević, ali je to benigno u odnosu na DS.

Problem je i što kad bi se izašlo na ulice ne postoje niko drugi kog možeš da dovedeš umesto ljudi koji su sad na političkoj sceni. Da vojska uspostavi vlast, i šta onda? :)

A što se Radulovića tiče, podržavam ja da treba da se urade stvari koje je radio, ali me brine što on stvarno misli da će to da je to suštinsko rešenje problema. Da je naš problem što je ljudima u državnoj službi plata veća 2000 za vreme odmora.

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
MORNAR
VIP
VIP
MORNAR


Broj poruka : 704
Points : 1915
Datum upisa : 28.01.2010

Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Icon_minitimeSre 19 Feb - 10:32

Radulović: Amerikanci ucenili Vučića. Biću opet ministar

Eksministar privrede Saša Radulović već danima pokušava da preporučenim pismima, koja šalje na adrese poznatih privrednika, okupi oko sebe trust mozgova i kapitala koji bi mu pomogao da se odmah posle izbora vrati u Vladu Srbije, pišu beogradski mediji.

Radulović je apsolutno uveren u taj scenario, što se vidi iz dva pisma, a u kojima svojim (ne)suđenim saborcima predstavlja sebe kao budućeg ministra privrede i finansija. Njegov izbor na tu objedinjenu funkciju, kako tvrdi, pred Vučića su kao ultimatum postavili MMF i Amerikanci, pišu Naše novine.

Obraćajući se privrednicima kao "starim borcima za liberalno-demokratska načela", Radulović nudi "siguno mesto u izbornoj listi" u zamnu za podršku izborima.

- Moja lista "Dosta je bilo" sigurno prelazi cenzus i očekujem da u novom parlamentu imam oko 30-ak poslanika, kaže u pismu bivši ministar i dodaje da su na sastanku u američkoj ambasadi "zajednički procenili da će dobiti oko 12 glasova. On, takođe potvrđuje pisanje da će na izbore izaći sa Republikanskom strankom Vladimira Cvijana.

- Ovaj predizborni savez predstavićemo krajem februara, zajedničkim obraćanjem Beogradu, i on će sigurno biti deo vladajuće koalicije. To je uslov koji su MMF i Amerikanci postavili Vučiću kao uslov za obećanih 500 mjiliona dolara budžetske podrške. On je to bio primoran da prihvati, baš kao što je morao da prihvati moje imenovanje u avgustu prošle godine, navodi u pismu Radulović, kojib uspit otkriva još neka kadrovska rešenja u novoj vlasti 16. marta.

- Moj nalbliži saradnik Aleksandar Stevanović trebalo bi da preuzme mesto guvernera Narodne banke, dok će Jorgovanka Tabaković posle izbora biti imenovana za ambasadora. Želja SAD je, da, ako već daju pare, imaju svoje pouzdane ljude na dva ključna mesta, kako se novac ne bi trošio za stranačke potrebe, objasnio je Radulović, a prenele Naše novine.
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Icon_minitimeSre 19 Feb - 11:34

Ovaj je upao u histeriju ili svesrdno radi na sopstvenoj anti reklami ... U svakom slucaju radi u korist svoje stete, sto je dobro za Srbiju. Da se ne ponovi ovakav ministar privrede, a i uopste ministar.
Nazad na vrh Ići dole
trind
Still learning
Still learning
trind


Broj poruka : 111
Points : 540
Datum upisa : 01.09.2013

Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Icon_minitimeSre 19 Feb - 15:20

U Nasim novinama jedino je vremenska prognoza tacna. I to ne uvek. Na zalost, i ovakva propaganda ima efekta jer je narod alergican na reci neoliberal i americki covek.
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1604
Points : 4714
Datum upisa : 04.06.2008

Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Icon_minitimeSre 19 Feb - 20:17

Naše novine su Djilasove novine, ista ekipa iz novina PRESS tako da....
Radulović je pajac i ništa drugo. Za dva meseca ga niko neće ni pominjati.

Zanima me koliko potpisa je član ingglick sakupio ispred Ćumića, nešto se ne javlja više a usta su mu bila puna Radulovića....
Nazad na vrh Ići dole
ingglick
Still learning
Still learning



Broj poruka : 104
Points : 273
Datum upisa : 11.05.2011

Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Icon_minitimeSre 19 Feb - 21:15

Ja se ne javljam jer je moderacija na ovom forumu istovremeno losa i bezobrazna, a ja tolerisem najvise jedno od ta dva.

Dok se najmanje jedna stvar ne popravi, necu pisati na ovom forumu.

_________________
"Diversification, that's for idiots." - Mark Cuban.
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1604
Points : 4714
Datum upisa : 04.06.2008

Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Icon_minitimeSre 19 Feb - 21:24

Znači, slab odziv....  lale 

Šta da ti kažem, Radulović je krenuo s biciklom na bager, rezultat je u napred poznat...
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Icon_minitimeSre 19 Feb - 22:58

Smile ::
Šta da ti kažem, Radulović je krenuo s biciklom na bager, rezultat je u napred poznat...
  od  Ako mene pitas on jos juri serpe po dvoristu.
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2007
Points : 5415
Datum upisa : 07.05.2009

Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Icon_minitimeČet 20 Feb - 2:51

Sutra ::
@ingglick

Video si valjda Naredbu od jutros na koji nacin pisati o Radulovicu i koga NE pominjati.
Iskreno nisam ocekivao to od tih koji NE smeju da se pominju. Prilicno se skupljaju razocarenja
od kako je pocela kampanja. To sve moze mnogo drugacije da izgleda ako ljudi pocnu
manje da slusaju naredbe, a vise da misle svojom glavom.

@Ars Vivendi

Sledece pismo ocekujem iz 14. oktobra. Tamo je Radulovic bas omiljen izgleda :)

 kapa

Po drugi put: jel ,može objašnjenje o kakvoj se naredbi radi, nigde na internetu nisam uspeo da nadjem... možda sam glup? TUCA 

Fmember ::

naravno autentičnost ove "naredbe" ne mogu da potvrdim, možda je i fotomontaža ali svi koji su duže na ovom forum znaju kako se read organizovano pumpanje na neku temu.

ingglick ::
Naravno da je autenticno. SNS botovi su nepobitna cinjenica, kad pogledate komentare po najvecim sajtovima, vec godinama su tamo i bombardjuju svojim glupistima.

E, pa evo, ja sam se potrudio. Kada se ode na taj sajt www.eizbori.com mada ide i sa nastavkom .rs, na njemu ne može ništa da se sazna o osnivacu, mada postoji topik "o nama" - tu može da se dobije samo njihova e-mail adresa kontakt@eizbori.com s kojom ništa ne može da se uradi.
Ali zato postoji registar vlasnika svakog sajta. gde naravno mogu da se navedu i izmišljeni podaci.
Tako za ovaj sajt može da se sazna "navodni" vlasnik, evo šta tu piše:
www.eizbori.rs
Registry Admin ID:
Admin Name: Nikola Nikola
Admin Organization:
Admin Street: Beograd
Admin City: Beograd
Admin State/Province: Sumadija
Admin Postal Code: 11000
Admin Country: Serbia
Admin Phone: +381.381607242526

Jasno je da su svi podaci izmišljeni, kao i broj mobilnog jer kada sam ga okrenuo, dobio sam obaveštenje da broj ne postoji.
S obzirom da je tekst izričito usmeren protiv SNS neće biti da su botovi te stranke osnovali ovaj sajt....
Vidim da su neki članovi nekritički prihvatili da sve što na nekom sajtu piše MORA da bude tačno - ovo je primer da treba biti veoma oprezan i s rezervom primati sve što piše na nekom tamo "ozbiljnom" sajtu.
Tako treba veoma oprezno čitati i sve što piše na sajtu www.e-novine.com jer taj sajt finansiraju Cane Subotić i Milo Djukanović,
evo jednog teksta sa tog sajta pa sami prosudite:
http://www.e-novine.com/region/region-crna-gora/95458-Milo-Vui-neprijatelji-srpstva-potenja.html
E-novine bar imaju adresu i vlasnika koji se ne krije.

Dakle, kolege, pazite šta citirate i odakle!!
 kafa

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1144
Points : 4391
Datum upisa : 11.12.2010

Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Icon_minitimeČet 20 Feb - 3:41

@Limited011

Nemam pojma zasto se vezujes za tu pricu koja je od pre 2 nedelje.
I pristalice i protivnici su vec to zaboravili odavno.

Sto se tice novih lazi o Radulovicu aktuelne su da pregovara sa Cvijanom, Demokratskom strankom, manjinskim strankama da na prevaru udje u parlament kao i NOPO. Svako jutro se kreira nova.

https://twitter.com/SasaRadulovich ovaj link je autentican

http://eizbori.com/mario-stradao-zbog-cenzure-simo-i-mican-u-vrhu-liste-za-odbornike-maletic-uklonjen/

ovaj je sa spornog sajta, ali je zanimljiv u svakom slucaju

Moje pisanje je samo reakcija na pisanje Ars Vivendija, inace naravno da smatram da
su programi partija, kao i njihovo dosadasnje ponasanje mnogo bolje merilo za odluku
nego sto su to tracevi i izmisljotine.

A da se ne lazemo, ja sam bio jako zaprepascen kada je u januaru Vucic stao na stranu
sindikata i partija umesto na stranu naroda. Strasno. Ogromna greska u koracima. Nemojte ga
pravdati, bar ne na ovoj temi ima on svoju temu.

SNS prilicno napada Radulovica bez ijednog povoda, a narocito to rade mediji koji su uz SNS

Zasto je Radulovic sa nekoliko procenata podrske najveci neprijatelj?
Kako je odjednom prihvatljiv i Dinkic i liberali i svi ostali, da ne pricam o SPSu.........
Samo nije prihvatljiv neko ko kaze da nije bas toliko fer da jedna grupica od 800.000 ljudi
zaposlenih u javnim preduzecima maltretira onu drugu vecu polovinu koja nije.

A da ne pominjem da ce na funkcije doci i Mario, Simo i Mican iz linkovanog teksta............
To je Srbija juce danas i sutra nazalost.

Evo ponude:
Zaposlite nekoliko clanova moje porodice u javno preduzece i glasacu za SNS ili SPS.
tri clana je minimum, a prosecna plata je minimum prihvatljivosti.
A dotle paljba

 post2
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2776
Points : 7917
Datum upisa : 21.01.2009

Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! - Page 2 Icon_minitimeČet 20 Feb - 11:44

Ala si se ti primio....

Neko voli Radulovica, a neko ne, valjda je to demokratija:

Svako neka glasa kako mu je volja!

Grupica od 800 hiljada hrani bar jos 800 hiljada ljudi, to je 1,6 miliona glasaca!

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
 
Saša Radulović - RESTART!
Nazad na vrh 
Strana 2 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Deponija-
Skoči na: