BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Saša Radulović - RESTART!

Ići dole 
+30
Fmember
Bojjan
Maca
FatCat
Drasko
Popaj
Sahbaz
Folio
Prokuplje
Cucla
Ivan00
Dalaj Lama
trind
Nikola
Fast
Momir
Smile
Zile
Limited011
ivan45
Ars Vivendi
MORNAR
LUMTDZOS
ILoveRoses
Drag65
Kobe Bryant
Sneki
Sutra
ingglick
Boranija
34 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2153
Points : 6002
Datum upisa : 25.07.2010

Saša Radulović - RESTART! Empty
PočaljiNaslov: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! Icon_minitime2/4/2014, 02:44

Radulović nema šta da traži na ovim izborima.
Ozbiljna kampanja košta od 1 - 1,5 miliona evra - samo tako!

Recimo da mu te pare da Udruženje poslodavaca - jer on je, da se ne foliramo, eksponet neo-liberalnog kapitalizma,  teško da će iko od tih privrednika JAVNO donirati grupu gradjana koju misli Radulović da predvodi!

MAx glasova = 1,2% možda čak i 1,9%

Možda bi on imao neke šanse u nekakvoj predizbornoj koaliciji ali:
Saša Radulović sa URS nema šta da traži s obzirom na Dinkićeve stavove prema njemu, LDP takođe, a DS se odredila kao socijaldemokratska partija.

Čak i da privuče sve bele listiće, to opet nije dovoljno, jer je to 1,5 odsto. Ostaje da se vidi koje će privrednike staviti na listu da bi se razgovaralo o njegovim dometima. Možda izvuče nekog zeca iz šešira na kojeg smo svi zaboravili.

Dakle  titanik 

Sad ostaje Tadić DS, Izvorni DS, LDP i URS (???)...

I tu neko kako reče Sneki neće biti vidjen u Parlamentu!
Možda grešim.....

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
ingglick
Still learning
Still learning



Broj poruka : 104
Points : 273
Datum upisa : 11.05.2011

Saša Radulović - RESTART! Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! Icon_minitime2/5/2014, 00:55

Ja cu pokusati da pomognem da Radulovic predje taj cenzus, mislim da je dobro da u parlamentu bude makar neko ko nije socijalista u dusi.

Za mene su sve ostale stranke, SNS, DS, URS, PUPS, LDP jedno te isto, cisti socijalizam i partokratija. Ne vidim u cemu je razlika izmedju Vucica, Cede, Djilasa, Velje ili Krkobabica. Jedini koji se razlikuje je Radulovic.

_________________
"Diversification, that's for idiots." - Mark Cuban.
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1144
Points : 4391
Datum upisa : 11.12.2010

Saša Radulović - RESTART! Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! Icon_minitime2/5/2014, 01:17

Ako ima neko ko je mali akcionar ili privrednik, a da mu nije u interesu da glasa za Radulovica, sa zadovoljstvom cu procitati objasnjenje.

Nije uopste bitno da li ce preci cenzus ili nece. Kao sto je nedavno rekao Mrkonjic svako glasa za svoje  pa sta bude bude.


Podrzavam Vucica i SNS i sve sto su uradili za Srbiju u ove dve godine. I nisku inflaciju, stabilan dinar i borbu protiv korupcije i tajkuna. Ali to nije dovoljan razlog da glasam za njih. Oni ce i ovako i onako pobediti. Moj cilj je da glasam za nekog ko ce predstavljati direktno MOJE interese i interese moje porodice. A posle se prave koalicione vlade i kompromisi.

A Radulovicev program kao da sam ja pisao. Cak cu ga pitati kada ga upoznam ko mu je prepricao moje stavove i ciljeve i ubedio ga da ih siri dalje.

@Sneki

Madjari politicari su isto lopovi kao i Srbi politicari, samo su druge vere i jezika.
Rasim je naprimer dobro resenje, ali za potrosace i penzionere, a ne za nas koji stvaramo nesto.

PS.
Ako se Radulovic pre izbora udruzi s nekim, nadam se da nece, gubi moj glas.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5394
Localisation : Centar grada
Points : 6869
Datum upisa : 21.05.2007

Saša Radulović - RESTART! Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! Icon_minitime2/5/2014, 11:22

citat ::
Saša Radulović na predstojećim izborima, ukoliko na njih izađe samostalno, može da osvoji svega jedan, najviše dva odsto glasova. Ovo za Kurir tvrdi politički analitičar Branko Radun, komentarišući očekivanja bivšeg ministra privrede da će sam uspeti da dobije sedam odsto.
- Očigledno da je Radulović precenjivao svoj značaj. Koliko može da osvoji, zavisi od kampanje i od toga koliko novca bi neko uložio u njega, ko bi bio s njim u timu, ali to je na nivou od jedan ili dva odsto. On je nova pojava na političkoj sceni, a prase se ne goji uoči Božića - objašnjava Radun i ističe da Radulović nema pozitivan imidž koji bi mu doneo glasove.

- Radulović je poznat kao neko ko se zalagao za uravnilovku - da svi imaju penzije od 200 evra. Promovisao je negativan zakon o radu i nema šanse da osvoji više od jedan, dva odsto glasova, iako postoji sekta neoliberala koja ga gura kao osobu političkog formata - zaključuje Radun.

Toliko i to je to...

Vidim da se debeli Čanak okrenuo Tadiću - sad su oni favoriti tj. imaju šanse da predju cenzus.

Za cenzus se sada bore LDP, URS i Izvorni DS....
A li izgleda da se krenulo i na rušenje rejtinga SPS-a, ovo sa Galenikom može lepo da se iskoristi, a tu je i za 19. februar zakazano saslušanje ex šefa kabineta Dačića u vezi Šarića...
Biće zanimljivo pratiti.


_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
ingglick
Still learning
Still learning



Broj poruka : 104
Points : 273
Datum upisa : 11.05.2011

Saša Radulović - RESTART! Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! Icon_minitime2/5/2014, 12:26

Ko je sad taj Radun i zasto prica gomilu besmislica?


Citat :
"Očigledno da je Radulović precenjivao svoj značaj"

Cirkularni argument, ocigledno je da ce dobiti manje nego sto misli, jer ja mislim da ce dobiti 1-2%. WTF, sta je tu ocigledno i odakle njemu koliko ce ovaj dobiti.


Citat :
"On je nova pojava na političkoj sceni, a prase se ne goji uoci Bozica"

Glupost, valjda treba da glasamo samo za staru gardu, kad nismo zadovoljni uvek mozemo nekog Paroskog da iskopamo.

Citat :
"nema pozitivan imidz"

Koliko ja znam, u velikom delu naroda ima izuzetno pozitivan imidz.

Citat :
Radulović je poznat kao neko ko se zalagao za uravnilovku - da svi imaju penzije od 200 evra.

Netacno i smesno. Nikad Radulovic nije to rekao. Ako nesto definise Radulovica kao politicara to je ocajnicka borba protiv uravnilovke (koja je omiljena svim ostalim politicarima).

Citat :
Promovisao je negativan zakon o radu

Negativan za neradnike i parazite. Pozitivan za radnike i poslodavce.

_________________
"Diversification, that's for idiots." - Mark Cuban.
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Saša Radulović - RESTART! Empty
PočaljiNaslov: c   Saša Radulović - RESTART! Icon_minitime2/5/2014, 13:15

ingglick ::
Ko je sad taj Radun i zasto prica gomilu besmislica?
 post2 Dosta je bilo!

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2980
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5533
Datum upisa : 22.05.2007

Saša Radulović - RESTART! Empty
PočaljiNaslov: Radulović - Treća Srbija   Saša Radulović - RESTART! Icon_minitime2/5/2014, 19:54

Uvodjenje reda, lične karte državnih firmi, popis državne imovine, raspuštanje SIEPE i Fonda koji su bili izvor para za URS....
Apsloutno niko ne može da ne podrži.

Neo liberalni kapitalizam čiji je on zastupnik protežira privrdnike i poslodavce kao "sposobnije" - tipa darvinovoj teoriji gde "jaći jedu slabije"!

Nemilosrdno otpuštanje suvišnig bez rešavanja kako da isti prežive, smanjivanje penzija, neregulisano radno vreme, lako davanje otkaza bez ikakvih prava na pomoć, ne definisana najmanja cena rada itd...

To ne mogu da potržim, jer sam za socijalnu državu, a siguran sam da te ideje ne nailaze na razumevanje najvećeg broja stanovnika u Srbiji.

Na izbore može da izadje i sam, ali za to mu je potrebno bar 1-2 miliona evra, koje možda mogu da doniraju poslodavci, ali ako dobro pogledaju shvatiće da Radulović bez neke stranke ne može da predje cenzus.

Osnivanje stranke ili grupe gradjana, uz kampanju, plakate, obilazak svih mesta u Srbiji ne može da da rezultata u ovako kratkoj kampanji - SNS je to veoma mudro uradio.

Nema on nikakve šanse...
Jedino ako na kraju pridje nekoj stranci.

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Saša Radulović - RESTART! Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! Icon_minitime2/5/2014, 23:41

Kobe Bryant ::


Nema on nikakve šanse...
Jedino ako na kraju pridje nekoj stranci.

Citat :
Prošle nedelje smo osnovali udruženje građana koje se zove ‘Dosta je bilo. Restart’, sa idejom da pravimo listu za naredne izbore. Reč je o istom timu koji je radio u Ministarstvu – Dušan Pavlović, Aleksandar Stevanović i drugi ljudi koji nisu u javnosti eksponirani. Kada je reč o imenima sa naše liste, nećemo ih objaviti pre nego što je završimo, a to bi trebalo da bude gotovo do kraja februara.

http://www.vreme.com/cms/view.php?id=1170993

A ima i ovo:

http://www.twitlonger.com/show/n_1s0a1h9

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Saša Radulović - RESTART! Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! Icon_minitime2/6/2014, 00:02

Kobe Bryant ::


To ne mogu da potržim, jer sam za socijalnu državu, a siguran sam da te (liberalne) ideje ne nailaze na razumevanje najvećeg broja stanovnika u Srbiji.

Kobe, ovde je pitanje da li mi upšte imamo izbora da podržimo ili ne podržimo te ideje?

Svet ide svojim pravcem, mi možemo da biramo da idemo sasvim drugim pravcem i da završimo kao recimo Severna Koreja.

Kada je krajem 80-ih pao Berlinski zid mi smo birali da li ćemo da ostanemo u socijalizmu ili da se opredelimo za kapitalizam.

A Kina i Rusija su odustale od socijalizma i prešle u Kapitalizam, i još je danas Kina jedan od najvećih pokretača svetske ekonomije.

I dok smo mi prelazili iz socijalzma u kapitalizam (a neki još uvek misle da žive u socijalizmu) svet se i dalje menja. Ne znam da li ide u dobrom pravcu ili ne, ali više nikad neće biti kao pre.

Možda grešim, ali mislim da će svet biti sve "libaralniji" i "liberalniji" i da nije pitanje da li mi to prihvatamo ili ne, već kako ćemo se snaći u takvom svetu.

A inače program koji zastupa Radulović i ljudi oko njega se takođe zalaže za socijalnu državu, samo se njihov stav o tome šta je socijalna država poprilično razlikuje od većine drugih. Kao što se može videti ovde: http://www.dusanpavlovic.in.rs/mypage/Blog/Entries/2014/1/17_Ko_treba_besplatno_da_studira.html

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1857
Godina : 46
Localisation : Sombor
Points : 5133
Datum upisa : 28.05.2007

Saša Radulović - RESTART! Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! Icon_minitime2/6/2014, 00:15

Fmember ::
ingglick ::
Ko je sad taj Radun i zasto prica gomilu besmislica?
 post2 Dosta je bilo!

Svaki spamerski forum bi pozeleo clana kao sto si ti!

Sta ti uopste zastupas, koji politicki stav?

Kazes SPO je super i SNS je super sto ide s njima u koaliciju, a sad vidim da si upao u nedomicu sta li?

Hajde se malo saberi i razmisli ko si i za sta si....
Mislim... ali stvarno!
 cekic

Ako ti je namera da budes pajac ovog foruma kome ce se vi smejati, onda dobro.

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Saša Radulović - RESTART! Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! Icon_minitime2/6/2014, 00:25

Maca ::
Fmember ::
ingglick ::
Ko je sad taj Radun i zasto prica gomilu besmislica?
 post2 Dosta je bilo!

Svaki spamerski forum bi pozeleo clana kao sto si ti!

Sta ti uopste zastupas, koji politicki stav?

Kazes SPO je super i SNS je super sto ide s njima u koaliciju, a sad vidim da si upao u nedomicu sta li?

Hajde se malo saberi i razmisli ko si i za sta si....
Mislim... ali stvarno!
 cekic

Ako ti je namera da budes pajac ovog foruma kome ce se vi smejati, onda dobro.

Maco, ne znam što se ti uopšte sekiraš za mene, bolje bi ti bilo da se brineš kako će PPV objasniti kako su mu ispred nosa pokrali u uništili još jednu banku i zašto je bio u koaliciji sa ljudima koji su godinama plačkali Galeniku.

A o tome ko spamuje i vređa ostale članove foruma ne bih da diskutujem.

O mom političkom stavu, kad već pitaš,  mogu samo da kažem da kad izadjem pred glasačku kutiju srce će biti uz Vuka i Danu a razum za Radulovića. Like a Star @ heaven
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1857
Godina : 46
Localisation : Sombor
Points : 5133
Datum upisa : 28.05.2007

Saša Radulović - RESTART! Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! Icon_minitime2/6/2014, 00:33

Pa SPO podrzava tog PPV, sam si rekao da je to tvoj ideal...

Samo napred glasaces za jos jednog luzera...

P.S. shvati ovo kao retoricko izlaganje koje ne trazi odgovor, jer te ne bih vise zadrzavala, vidim da te dodatno opterecujem iako je pozar u tvojoj glavi ogoman...

Ziv mi bio!

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Saša Radulović - RESTART! Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! Icon_minitime2/6/2014, 00:34

Maca ::

Ziv mi bio!

I ti takodje  sesir 

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
ingglick
Still learning
Still learning



Broj poruka : 104
Points : 273
Datum upisa : 11.05.2011

Saša Radulović - RESTART! Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! Icon_minitime2/6/2014, 01:32

Kobe Bryant ::

Nemilosrdno otpuštanje suvišnig bez rešavanja kako da isti prežive, smanjivanje penzija, neregulisano radno vreme, lako davanje otkaza bez ikakvih prava na pomoć, ne definisana najmanja cena rada itd...

Jel ovo spisak onoga sto se tebi ne svidja ili spisak onoga sto Radulovic propagira?

Sta znaci neregulisano radno vreme? Kad je to Radulovic trazio? Pitam, jel jeste ili nije? Cisto sumnjam.

Sta znaci davanje otkaza bez prava na pomoc? Kad je to Radulovic trazio?
Na primer, postoji osiguranje od nezaposlenosti koje ljudima isplacuje platu godinu dana nakon gubitka posla. Postoji takodje i pomoc prijatelja, rodbine, socijalnih sluzbi, zavoda za zaposljavanje, humanitarnih organizacija.

Minimalna cena rada? Jel to Radulovic trazio da se ukine?

Moja digresija, kakva je uopste korist od te minimalne cena rada. Ona jedino propisuje da se najjeftiniji rad (za manje od minimalne plate) mora obavljati na crno (jer je zabranjen), a to uvek bude sasvim nekvalifikovana radna snaga ili volonteri koji uce. Ne vidim narocitu korist od toga sto ce nazaposleni koji su nekvalifikovani raditi na crno, jer im drzava zabranjuje da rade na belo. Zasto volonter ne bi mogao da primi 10.000 dinara za svoj rad?

Sta znaci "Nemilosrdno otpuštanje suvišnih bez rešavanja kako da isti prežive"

Zamisli da si ti poslodavac, a ja radnik. Da li mozes da me otpustis? Naravno da ne mozes, jer bi prvo morao da me zaposlis, a tek onda mozes da me otpustis.

To je prvi postulat radnog odnosa:

Poslodavac ne moze da otpusti radnika koga prethodno nije zaposlio.

Sad mislis da je ovo trivijalno zapazanje i da sam prolupao, ali bar pola ljudi nikad nije doslo do njega, a druga polovina ga uglavnom zaboravi. Posledica zapazanja je da se u razmatranju zakona mora poci od trenutka u kome poslodavac i radnik tek treba da zasnuju saradnju.

Sva "prava" radnika koja propisuju zakon su otezavajuci faktor prilikom zaposljavanja. Ako ja imam pravo na to da mi ti isplatis otpremninu od 10.000 evra prilikom otkaza, velika je sansa da me neces uopste ni zaposliti. Ako mislis da nije tako, slodobno mi posalji kontakt telefon, zelim da pozajmim 10.000 evra od tebe. :)

Takodje, ti si poslodavac, a ja radnik i mi se ni ne poznajemo prilikom zasnivanja radnog odnosa, zasto bi ti bio duzan da ubuduce brines o tome kako cu ja preziveti. Zasto bih ja tebi koji me ne poznajes bio na teretu? Ne zato sto ja to ne zelim, nego sto ti neces hteti i sto ja  onda uopste necu taj posao ni dobiti. Zbog navodne brige o meni, ja stvarno necu moci da prezivim od svog rada.

To su jako bitne stvari koje generisu nezaposlenost. Recimoi da hoces da prosiris biznis sa 5 zaposlenih na 20. Kad sracunas koliko ce te kostati povratak sa 20 na 5, ako posao ne krene, ti ces verovatno odustati. Time ce 15 radnika ostati bez posla. Tako se gube radna mesta, svet je jedno dinamicno okruzenje, nema vise zaposljavanja na 40 godina. Obzirom da se nisi sirio u dinamicnom okruzenju, mozda vise sa 5 radnika neces uopste biti konkurentan i mozda i tih 5 ostanu bez posla a ti kao sposoban covek jednostavno odes da radis u Kanadu.

Razmisli malo o nezaposlenosti u generalnom smislu. Ljudima treba posao i zele da rade da bi ziveli, takodje im trebaju plodovi tudjeg rada, svi mi zelimo stvari koje drugi prave, hranu, odecu, kola... Dakle, nezaposlenost  je tesko objasnjiv fenomen jer naizgled za njega nema prirodnog razloga i logicno je da ako  se i pojavi nezaposlenost jako brzo nestane. Da se visoka nezaposlenost stvori i odrzi u zivotu potrebna je zestoka uloga drzave kroz zakonodavstvo, kroz reketiranje radnika i poslodavaca porezima, propisima i iznudom.

Zato nemam sumnje u Raduloviceve reforme, ako drzava sjase sa ledja radnika i poslodavaca, privredni uspon je neminovan. To je kao kad loptu drzis na metar ispod vode, ako sklonis ruku nema dileme u kom smeru ce lopta da se krece.

Izvinjavam se na dugom postu, ponelo me. :)

_________________
"Diversification, that's for idiots." - Mark Cuban.
Nazad na vrh Ići dole
Drag65
VIP
VIP
Drag65


Broj poruka : 611
Points : 1423
Datum upisa : 12.07.2009

Saša Radulović - RESTART! Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! Icon_minitime2/6/2014, 05:01

ingglick ::
Da se visoka nezaposlenost stvori i odrzi u zivotu potrebna je zestoka uloga drzave kroz zakonodavstvo, kroz reketiranje radnika i poslodavaca porezima, propisima i iznudom.

Saša Radulović - RESTART! 145841
Nazad na vrh Ići dole
ILoveRoses
VIP
VIP
ILoveRoses


Broj poruka : 178
Points : 377
Datum upisa : 08.02.2010

Saša Radulović - RESTART! Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! Icon_minitime2/6/2014, 08:56

Moj glas na predstojećim izborima definitivno ide Raduloviću. Svoje ću da uradim izlaskom na glasačko mesto, i  ostaje mi da se nadam da će SR uspeti da pređe cenzus. 

http://blog.b92.net/blog/308/Sasa-Radulovic/
Nazad na vrh Ići dole
LUMTDZOS
VIP
VIP



Broj poruka : 324
Localisation : NBgd
Points : 1024
Datum upisa : 28.07.2010

Saša Radulović - RESTART! Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! Icon_minitime2/6/2014, 10:06

Sta znaci ovo "Treca Srbija"? Takva partija vec postoji. Da li to znaci da su u koaliciji?
Nazad na vrh Ići dole
MORNAR
VIP
VIP
MORNAR


Broj poruka : 704
Points : 1915
Datum upisa : 28.01.2010

Saša Radulović - RESTART! Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! Icon_minitime2/6/2014, 16:28

Доста је било! Рестарт.

Ако желите да будете део овог подухвата, јавите се. 
Требају нам људи у свим деловима земље који ће бити језгро формирања ове друштвене снаге која је Србији не само преко потребна него и неминовна. Свака помоћ је добродошла јер крећемо од нуле – рестарт.
Потребна су нам места за окупљање, опрема, штампање материјала, материјална и новчана помоћ, али надасве су нам потребни људи. Људи који су спремни да се посвете послу грађења алтернативе садашњем систему у коме су вредни и радни на дну док су паразити на врху. Послу који за циљ има да се ствари поставе на своје место.
Свако, па и најтеже путовање почиње првим кораком. Први корак је да пошаљете е-маил поруку и пар речи о себи. Ако имате кратку биографију или ЦВ, пошаљите. Идеје, предлози, свака врста помоћи је драгоцена. Било да сте кандидати за посланике и одборнике, координатори и волонтери за све општине у Србији, донатор или само чланови и гласачи.
Подаци које нам пошаљете ће бити третирани као поверљиви и неће бити коришћени у било које друге сврхе или дати било коме другом на увид или било какво коришћење.
 
Доста је било! Рестарт.
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2776
Points : 7917
Datum upisa : 21.01.2009

Saša Radulović - RESTART! Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! Icon_minitime2/7/2014, 11:02

Pismo jednog običnog radnika: Šta će nam novi Zakon o radu, kad ne poštujemo ni postojeći

Radim osam godina kod istog poslodavca, ili kako to danas vole da zovu „uglednog biznismena“ (većina tih „uglednih“ ne ume ovu reč ni da izgovori). U tom periodu nemam ni celih godinu dana radnog staža. Sada bi država trebalo da se zapita šta je sa preostalih sedam koje provodim radeći na crno, trebalo bi da se zapita šta je sa njenim gubitkom u vidu poreza i doprinosa? Naravno, država je bitnija od pojedinca, iako sam do juče naivno verovao - država to su građani.

Danas, kada mi se izgledi za novi posao sve više smanjuju, mene moj poslodavac ubeđuje kako ni ne treba da brinem za penziono i socijalno - jer će se penzije ionako ukinuti! Naravno, ovo ga ne sprečava da uplaćuje sebi penziono i socijalno. A kako je moguće da sedam godina provedem radeći na crno? Pa to je barem lako. Iako stalno govorimo o borbi protiv korupcije, ja nikada nisam video nijednu inspekciju na mom radnom mestu. Svaka ionako završi sa mojim poslodavcem na nekom ručku, na kome razmenjuju „vizitkarte“ različitih apoena.

Firma u kojoj radim ima čak i nekakav pravilnik o sistematizaciji radnih mesta, u kome piše da postoji 11 radnih mesta. Broj prijavljenih radnika ne prelazi ni pola ove cifre, a broj onih koji rade na crno viši je od famoznih 11. Interesantne su i kvalifikacije potrebne za rad u firmi. Potrebno je da budete visoko obrazovan kadar sa znanjem niza različitih veština i stranih jezika, ali da vaš socijalni položaj bude što teži. Na osnovu tog socijalnog položaja određuje se vaša radna sposobnost - koliko možete da trpite i koliko vam je posao zaista potreban.

Moj poslodavac kaže da smo svi u firmu preplaćeni. U njegovom udruženju poslodavaca kažu da su radnici lenji, bagra i da još žive u samoupravljanju. Ne znam šta je to samoupravljanje, nisam bio član sa crvenom knjižicom, kao moj vrli šef. SKJ i druga Kardelja nema, ali zato imamo redovnu političku nastavu. Naime, šef je i dalje ugledni član stranke. Redovno nas vrbuje i objašnjava zašto treba glasati za njegovu stranku. Moj radni sat se plaća 83,33 dinara, svaki prekovremeni je, naravno, neplaćen, dok se svaki sat manje u radu redovno odbija. Najviše volim one dane kada se spajaju smene, i umesto 12 sati radimo po 24.

Tada dobijamo celu jednu dnevnicu bez odbitaka! Moj poslodavac kaže da ne treba da se puno bunimo, „kriza je, ljudi rade i za manje“. Dupliranje smena je za mog šefa u stvari vid nagrađivanja. To je ono što se ne plaća, a zasluži svaki pošten i vredan radnik. Slobodan dan, godišnji odmor su takođe kategorije za koje ne dobijate nikakvu novčanu nadoknadu. Dovoljno je da uopšte radite i da imate godišnji odmor.

Obavezni smo i da nosimo svoju opremu za rad od kuće. Higijena radnog mesta je za mog šefa takođe od posebnog značaja. Zato radnici sami izdvajaju novac za higijenska sredstva - od krpa, preko raznih hemijskih sredstava, do običnog sapuna za ruke. Vreme je krize, pa se korišćenje fiksnog telefona u poslovne svrhe izbegava - posedujemo mobilni za komunikaciju unutar firme. Naravno, koristimo isključivo lični mobilni, za koji ne dobijamo nadoknadu.

Iskreno, mene i ne interesuje preterano novi zakon o radu. Video sam kako se u praksi poštuje i sadašnji. U mom životu, kao i u životu mojih kolega koji drhte nad svojom egzistencijom, on ništa neće promeniti. I dalje ćemo biti radnici na crno sa smenama od 12 do 14 sati i sa satnicom od 83,33 dinara. I dalje ćemo iz svojih džepova donirati svog poslodavca. U suprotnom, on sebi neće moći priuštiti još jedno letovanje ili zimovanje, četvrti auto i novo zatezanje lica i tela.“

Dragan Janković, Beograd

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
ingglick
Still learning
Still learning



Broj poruka : 104
Points : 273
Datum upisa : 11.05.2011

Saša Radulović - RESTART! Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! Icon_minitime2/7/2014, 11:59

Zasto kacite ovakve stvari? Zasto ovde pobogu, okacite na neki drugu temu, ili otvorite novu temu tipa "kako sam na pismenom iz srpskog redovno dobijao petice bez i jedne smislene recenice",

Ovo pismo je ocigledno fejk, vidi se iz aviona, osim toga, obiluje besmislicama.

Pismo je puno floskula i ruznih stereotipa o poslodavcima, pregrst informacija koje naprosto moraju biti netacne (u beogradu se jednostavno ne radi za te pare, mozda negde na jugu Srbije), glupih zakljucaka tipa "mozemo da promenimo los zakon tek kad obezbedimo da se on savrseno postuje".

_________________
"Diversification, that's for idiots." - Mark Cuban.
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1144
Points : 4391
Datum upisa : 11.12.2010

Saša Radulović - RESTART! Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! Icon_minitime2/7/2014, 15:59

@ingglick

Video si valjda Naredbu od jutros na koji nacin pisati o Radulovicu i koga NE pominjati.
Iskreno nisam ocekivao to od tih koji NE smeju da se pominju. Prilicno se skupljaju razocarenja
od kako je pocela kampanja. To sve moze mnogo drugacije da izgleda ako ljudi pocnu
manje da slusaju naredbe, a vise da misle svojom glavom.

@Ars Vivendi

Sledece pismo ocekujem iz 14. oktobra. Tamo je Radulovic bas omiljen izgleda :)

 kapa
Nazad na vrh Ići dole
ivan45
VIP
VIP
ivan45


Broj poruka : 171
Points : 464
Datum upisa : 04.12.2011

Saša Radulović - RESTART! Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! Icon_minitime2/7/2014, 18:47

Sutra ::
@ingglick

Video si valjda Naredbu od jutros na koji nacin pisati o Radulovicu i koga NE pominjati.
Iskreno nisam ocekivao to od tih koji NE smeju da se pominju. Prilicno se skupljaju razocarenja
od kako je pocela kampanja. To sve moze mnogo drugacije da izgleda ako ljudi pocnu
manje da slusaju naredbe, a vise da misle svojom glavom.

@Ars Vivendi

Sledece pismo ocekujem iz 14. oktobra. Tamo je Radulovic bas omiljen izgleda :)

 kapa

Potpisujem,kao i post iznad njega.
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2007
Points : 5415
Datum upisa : 07.05.2009

Saša Radulović - RESTART! Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! Icon_minitime2/7/2014, 19:48

O kakvoj se "naredbi" radi, ako kože neki link da i ja ukapiram....

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5394
Localisation : Centar grada
Points : 6869
Datum upisa : 21.05.2007

Saša Radulović - RESTART! Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! Icon_minitime2/7/2014, 21:25

ivan45 ::


Bosanci su ukapirali da ovako vise jednostavno ne moze,to je ideologija koja je jos uvek i ovde na snazi,A ja sam iskreno zabrinut,jer socijalna demagogija ih je dovela tu gde su...A i mi smo vrlo blizu...A onda nam nikakav Dacic ni Kostunica nece biti od pomoci...

Plenidba pokradenog jeste deo ispravljanja nepravde, ali ti masis ceo fudbal,ljudi se bune jer nemaju posla!

Ako nisi protiv reformi,sta bi ti da reformises?ne svidja ti se reformski predlog Radulovica,sta ti predlazes,zakon o radu po meri srpskog coveka/mile VS/ tranzisn? Da ostane sve po starom? ili bi samo zahteve Krkobabica od danas pre podne...pa dok laje nek traje?

Hajdmo modovi na Politiku




Šta reći a ne zaplakati?

Radulović je imao šansu da krene u plenidbu imovine tajkuna koji duguju za porez, doprinose, penziono i da sve "društvene" firme koje duguju po istom osnovu prevede u državno vlasništvo, ali nije...

On je prvo krenuo da pojača položaj poslodavaca, ne pominjući ovo što sam gore pomenula...

Da je to uradio danas bi ga slavili kao novog Mesiju, ovako - propustio je šansu koja mu se ukazala i odlazi u zaborav.

Isto važi i za Vučića, nadam se da su mu ovi nemiri u Bosni dovoljno rekli...
pogledaj samo kako je bahat Bogičevći, a ništa bolji nisu ni ostali tajkuni, veliki i mali...
http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/440776/Bogicevic-radi-kao-da-nikom-ne-duguje

A takvih je puna Srbija.

Ingglick@
Beograd nije Srbija.
Kad si zadnji put bio u Valjevu ili Žagubici?

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
ingglick
Still learning
Still learning



Broj poruka : 104
Points : 273
Datum upisa : 11.05.2011

Saša Radulović - RESTART! Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! Icon_minitime2/7/2014, 23:48

Sneki ::

Radulović je imao šansu da krene u plenidbu imovine tajkuna koji duguju za porez, doprinose, penziono i da sve "društvene" firme koje duguju po istom osnovu prevede u državno vlasništvo, ali nije...

On je prvo krenuo da pojača položaj poslodavaca, ne pominjući ovo što sam gore pomenula...


Radulovic nije imao sansu da bilo sta pleni. Zar je on imao kontrolu nad tuzilastvima i sudovima? Ako je neko imao sansu da nesto uradi to su Vucic i Dacic.

Radulovic nije imao niti jednog poslanika, niti bilo kakvu stvarnu moc. Probao je da uradi par sitnih i logicnih stvari. Da rastereti radnike od poreza i doprinosa, nisu mu dali. Probao je malo unormalizuje bolesni zakon o radu, blokirali su mu. Sve sto je pokusao, sprecili su ga.

Kako imas srca da ga optuzujes da nije uradio nesto sto nikako nije mogao?

Citat :

Ingglick@
Beograd nije Srbija.
Kad si zadnji put bio u Valjevu ili Žagubici?

Prosle godine u oba ta mesta, mada sam u Zagubici bio samo u kafani na par sati. Znas tamo gde ima onaj jedan milioner. :)

Kakve veze pitanje ima sa bilo cim?

_________________
"Diversification, that's for idiots." - Mark Cuban.
Nazad na vrh Ići dole
ivan45
VIP
VIP
ivan45


Broj poruka : 171
Points : 464
Datum upisa : 04.12.2011

Saša Radulović - RESTART! Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! Icon_minitime2/8/2014, 01:11

BTW ..

Mesije postoje, i dokazano je, mozemo ih naci:

U ekonomiji skoro pa nikad

U krevetu ponekad

A u Bibliji uvek...

Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2007
Points : 5415
Datum upisa : 07.05.2009

Saša Radulović - RESTART! Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! Icon_minitime2/8/2014, 03:20

Sutra ::
@ingglick

Video si valjda Naredbu od jutros na koji nacin pisati o Radulovicu i koga NE pominjati.
Iskreno nisam ocekivao to od tih koji NE smeju da se pominju. Prilicno se skupljaju razocarenja
od kako je pocela kampanja. To sve moze mnogo drugacije da izgleda ako ljudi pocnu
manje da slusaju naredbe, a vise da misle svojom glavom.

@Ars Vivendi

Sledece pismo ocekujem iz 14. oktobra. Tamo je Radulovic bas omiljen izgleda :)

 kapa

Po drugi put: jel ,može objašnjenje o kakvoj se naredbi radi, nigde na internetu nisam uspeo da nadjem... možda sam glup? TUCA 

P.S. potpuno podržavam Sneki, ako si ministar koji traži "lične karte" firmi što takodje podržavam, zar nije logično da se prozovu tajkuni koji duguju porez DRŽAVI i ostale doprinose za radnike, kao i plate za te iste radnike, pre nego što se krene u bilo kaklve "reforme"!

Valjda se prvo naplate dugovi prema državi, a onda se krene u reforme, ili grešim?

Ko nema za poreze koji su dospeli, njemu se PLENI IMOVINA, ili ja i dalje grešim?
Tek posle toga uvodimo reforme, jer dugovi PRVO moraju da se plate, a posle možemo da diskutujemi i radimo razne experimente...

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Saša Radulović - RESTART! Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! Icon_minitime2/8/2014, 08:01

Limited011 ::


Po drugi put: jel ,može objašnjenje o kakvoj se naredbi radi, nigde na internetu nisam uspeo da nadjem... možda sam glup? TUCA 

Saša Radulović - RESTART! Bfza8vsCUAAWlw7

naravno autentičnost ove "naredbe" ne mogu da potvrdim, možda je i fotomontaža ali svi koji su duže na ovom forum znaju kako se read organizovano pumpanje na neku temu.
Limited011 ::

P.S. potpuno podržavam Sneki, ako si ministar koji traži "lične karte" firmi što takodje podržavam, zar nije logično da se prozovu tajkuni koji duguju porez DRŽAVI i ostale doprinose za radnike, kao i plate za te iste radnike, pre nego što se krene u bilo kaklve "reforme"!

Valjda se prvo naplate dugovi prema državi, a onda se krene u reforme, ili grešim?

Ko nema za poreze koji su dospeli, njemu se PLENI IMOVINA, ili ja i dalje grešim?
Tek posle toga uvodimo reforme, jer dugovi PRVO moraju da se plate, a posle možemo da diskutujemi i radimo razne experimente...

U kojoj to zemlji ministar pleni imovinu, osim, mozda,  u severnoj koreji ?

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
ingglick
Still learning
Still learning



Broj poruka : 104
Points : 273
Datum upisa : 11.05.2011

Saša Radulović - RESTART! Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! Icon_minitime2/9/2014, 01:09

Naravno da je autenticno. SNS botovi su nepobitna cinjenica, kad pogledate komentare po najvecim sajtovima, vec godinama su tamo i bombardjuju svojim glupistima.

Na primer, pogledajte ovaj google search, ne menja covek mnogo u komentarima godinama :):

http://www.google.com/search?q=%22svaka+cast+vucicu%2C+za+samo+par+meseci+je+svojim+predanim+radom%22&newwindow=1

_________________
"Diversification, that's for idiots." - Mark Cuban.
Nazad na vrh Ići dole
ingglick
Still learning
Still learning



Broj poruka : 104
Points : 273
Datum upisa : 11.05.2011

Saša Radulović - RESTART! Empty
PočaljiNaslov: f   Saša Radulović - RESTART! Icon_minitime2/9/2014, 01:24

@Ivan45

- Radulovic nije jos podneo listu, tek je pocelo skupljanje potpisa, ja u ponedeljak idem da overim svoj, pa da vidim kako to sve funkcionise, nadam se da nije guzva u sudovima. Verovatno ce oko 1. Marta podneti listu, ali sigurno izlazi samostalno.

- Ti bi voleo da Radulovic podrzi LDP, al to je nije realno. Svu podrsku koju Radulovic ima je zbog borbe protiv birokratije i partokratije. Podrskom nekoj stranci izgubio bi svu podrsku i nista ne bi ni doneo. Sve i jedna stranka (ukljucujuci LDP) zive od i zive za vladavinu birokratije u koju ce da ubace svoje stranacke vojnike. Njima je zato jako tesko da naprave otklon od svoje sustine i zapocnu bilo kakve reforme i prekinu ovo propadanje Srbije. Mislim da Radulovic nema nameru da podrzi neko "propadanje na nas nacin", bez obzira da li je taj nacin LDP-ov ili Vucicev.

- Cenzus za Radulovicevu listu ne postoji na isti nacin kao za ostale liste. Raduloviceva lista sluzi da se prebroji koliko je ljudi u Srbiji koji su za drzavu koja sluzi gradjanima, a protiv toga da gradjani sluze drzavi. Koji nisu za to da "nam vladaju nasi ljudi" nego za to da drzava sluzi narodu. Vazno je videti koliko nas je koji jos uvek nismo digli ruke od Srbije (preko pola mog drustva je otislo iz zemlje), da vidimo da nismo usamljeni u ljubavi prema Srbiji i koji mislimo da Srbija moze bolje od ovoga. Dakle, nije vazno da li ce nas biti 1%, 2% ili 10% i da li ce lista uci u parlament ili ne, vazno je da vidimo da nismo sami.

_________________
"Diversification, that's for idiots." - Mark Cuban.
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2980
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5533
Datum upisa : 22.05.2007

Saša Radulović - RESTART! Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! Icon_minitime2/9/2014, 12:24

Zec: Radnike disciplinuju, tajkune štite

Na kraju nedelje u kojoj je saopšteno da se nastavlja socijalni dijalog o takozvanim Radulovićevim reformskim zakonima, pre svega Zakona o radu i u kojoj su ujedinjeni sindikati organizovali štrajkove upozorenja i ulične proteste tražeći smenu ministra i povlačenje zakona, gost RSE je profesor ekonomije na Filozofskom fakultetu u Beogradu dr Miodrag Zec.

On kaže da ova vlast teret reformi neravnomerno svaljuje na zaposlene, a i dalje štiti poslodavce i tajkune. Profesor Zec najpre objašnjava političke uslove koji su potrebni da bi se reformisalo društvo koje je i dalje u ekonomskom sunovratu.

ceo intervju http://www.slobodnaevropa.org/content/miodrag-zec-radnike-disciplinuju-tajkune-stite/25241162.html

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
ivan45
VIP
VIP
ivan45


Broj poruka : 171
Points : 464
Datum upisa : 04.12.2011

Saša Radulović - RESTART! Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! Icon_minitime2/9/2014, 17:12

ingglick ::
@Ivan45


Sve i jedna stranka (ukljucujuci LDP) zive od i zive za vladavinu birokratije u koju ce da ubace svoje stranacke vojnike. Njima je zato jako tesko da naprave otklon od svoje sustine i zapocnu bilo kakve reforme i prekinu ovo propadanje Srbije.

Sve je to lepo,samo kako si zakljucio da tu spada i LDP? Nikada nisu bili vlast u republici, nikada nisu bili deo neke vladajuce koalicije na nivou republicke vlasti,sto su danas apsulutno sve ostale partije bile...

Osim ako se oslanjas na pouzdane izvore Kurira i ostalih, i na tome zasnivas svoju tezu, da su svi isti,pa je eto, svima potreban i otklon od svoje sustine...

Necu ja da branim LDP,napisao sam vec ovde ranije,prvi put kad me budu izneverili,glasacu neke druge..ali prvo neka budu u prilici da nesto zaista i odlucuju.

Sto se tice Radulovica,iste takve predloge,da ne kazem intelektualna prose..vanja si imao i od Vesne Pesic pre par god,u vezi belih listica-nije vazno koliko nas je,hajde samo da se prebrojimo,da iskazemo svoj stav,i sta se desilo?Jedno veliko -NISTA-samo su se ti glasovi ispod cenzusa raspodelili najvecima,zapravo najvise SNS-u..

E, to ce se izgleda desiti i ovaj put,ako se Radulovic ne prilkjuci jedinoj logicnoj opciji koja mu je najbliza,u suprotnom ce jasno pokazati da je on samo igrac SNS(jer tako je i postao ministar) koji sluzi da drugima odliva glasove.Vec vidjeno, i odavno u upotrebi na srpskoj politickoj sceni...

I nije ovo nikakva teorija zavere,u pitanju je samo predizborna matematika..oduvek bila.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2153
Points : 6002
Datum upisa : 25.07.2010

Saša Radulović - RESTART! Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! Icon_minitime2/9/2014, 17:27

Izborna matematika je jasna. Sam si u prognozi napisoo da SNS dobija 39%
Na to dodaj još 2-3% od onih što ne ulaze u parlament.
SNS kaže da će iako bude imao 51% ući u koaliciju, verovatno i sa Tadićem i sa Čedom.
I šta će oni u vladi u kojoj od njih ne zavisi ništa?
Glumiće statiste kao i onih par poslanika iz SPO - nekoliko mesta u UO i nekoliko ambasadorskih mesta i tu i tamo po neka parica...


_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
ivan45
VIP
VIP
ivan45


Broj poruka : 171
Points : 464
Datum upisa : 04.12.2011

Saša Radulović - RESTART! Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! Icon_minitime2/9/2014, 17:39

Nece AV imati 126 svojih,bez bar jednog u koaliciji nema vlade,i nije on zato velikodusan,naprotiv,samo je dobro sracunat...

Jesu Srbi sludjeni,ali jos nisu poludeli...
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2153
Points : 6002
Datum upisa : 25.07.2010

Saša Radulović - RESTART! Empty
PočaljiNaslov: Re: Saša Radulović - RESTART!   Saša Radulović - RESTART! Icon_minitime2/9/2014, 17:52

Videli smo kako izgleda koalicija u koju je SPS uneo 15%.
Kako će da izgleda sa Čedom, ako predje cenzus (ja lično ne verujem u to) i sa svojhi, max 7% postane ikebana u toj vladi?

Pa bio je Čeda u Beogradu u koalciji sa DS pa na poslednjim izborima nisu prešli cenzus u BG, jer ako su nešto dobhro (??) uradili, sve je pripisano DS i zato nisu prešli cenzus...

Ko go udje sa jakim partnerom (od38 pa naviše%) biva sažvakan iscedjen i ispljunut iz stomaka veće stranke.
Sve dobro se pripisuje SNS-u a sve loše LDP-u.
To smo gledali: SNS je za reforme a SPS je "štitio kriminalce" i "zaustavljao reforme".

SNS-u je dosta 120 poslanika, tu su madjari i po neki "preletač" i eto ti 131 poslanik...
Ma "koalicije" će biti...
 armo

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
 
Saša Radulović - RESTART!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 5Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Deponija-
Skoči na: