BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija - NIIS 7. DEO

Ići dole 
+103
Djekic
Von Misha
mili61
Berza011
Matans
BojanNS
Mistery 011
StariHrast
Zane
Tom80
Zexx
Cope
MHE kila(H)WATacina
Boza Belex
Lolo2
Dejansss
Stane Dolanc
Borodino
piol
C R A Z Y
Cicija
Trade Now
LUMTDZOS
Pajce
hey-ho
Al Kapone
Ilija
Tenerife
Greta
Mikica
Urosk
Cucla
Zile
Bond
Kobe Bryant
Slovenac1
Vladulns
Nikola
Jumbo
Steve McQueen
Zeljko321
Djepeto83
Ivan2211
Dejan1
Ars Vivendi
Dragivoje
Teletrader
Big Mile
Sneki
insajderxxx
Folio
Aca kurbla
boban75
Drasko
Gocili
Racunarko
Dalaj Lama
Matthew Greenburgh
Roman Abramovich
ivan45
mr Bean
Jaca
Popaj
Dragan11
boxxi
Aritmeticar
Jerry Springer
Zmark
Frenky
Sasuolo
Aleks
Friz
kapmark
Taliban
Fast
geogsi
Dragan555
Beli
philips1
Momir
Boki72
Bojjan
Boranija
Fokus
milicam
Zalad
neskroman
Smile
Dkolak
Cermet
MilanR
Limited011
Miros Lav
Sutra
gogloee
Red max
Maca
FatCat
Fmember
Baki. V
Taliano
MORNAR
Dragot
107 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 16 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 502
Points : 1853
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Icon_minitime12/18/2013, 17:46

Država pokušava da uvali Petrohemiju NIS-u. Šta mislite o tome? Koliko će to da pojede profit koji NIS ostvaruje?

Citat :
Mihajlović je navela da su ostale su još jedna ili dve stvari koje treba da se dogovore unutar same Vlade Srbije da bi dokument bio usvojen.
 
- U pitanju su dugovi Srbijagasa prema NIS-u, koji bi želeo da to ide u javni dug. Mi nismo raspoloženi za to, jer je naš javni dug već dovoljno visok -  rekla je ona.

Mihajlović je naglasila da je cilj da se u kompletu reše pitanja dugova, koji postoje na relaciji Srbijagas-NIS i u uopšte u petrohemijksom kompleksu i dodala da nije reč samo o jednom dug 


Citat :
Ona je istakla da zajedno treba da se rešavaju pitanja dugova u petrohemijskom sektoru, restrukturiranja Petrohemije, Srbijagasa i podške NIS-u u daljoj modernizaciji.
 
Petrohemija treba NIS-u, ali i državi, ali je potrebno da se ulaže u Petrohemiju i do marta bi, dodala je, trebalo da se obave razgovori sa svim zainteresovanim partnerima oko Petrohemije. Do tada i NIS može da razmisli da li bi mogao da ulaže u Petrohemiju, smatra ona.
 
- Nadam se da ćemo po pitanju Petrohemije biti svi zadovoljni -  istakla je Mihajlović.

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/428428/Zorana-Mihajlovic-Usaglasen-dokument-o-NISu

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko321
VIP
VIP
Zeljko321


Broj poruka : 497
Points : 1462
Datum upisa : 19.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Icon_minitime12/18/2013, 18:38

I NIS je bio gubitas pre nego sto su ga rusi kupili, pitanje je samo da li ce hteti da se upustaju u to
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 991
Points : 2792
Datum upisa : 05.09.2008

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Icon_minitime12/18/2013, 19:52

Ako je tačno ovo što pišu Bugari https://www.aikb.net/t1502p96-gazprom-juzni-tok#127169
Gasprom više neće imati 51% u Južnom toku, pa bi mogli da udju u Petrohemiju.
Nazad na vrh Ići dole
ivan45
VIP
VIP
ivan45


Broj poruka : 171
Points : 464
Datum upisa : 04.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Icon_minitime12/19/2013, 17:01

Zeljko321 ::
I NIS je bio gubitas pre nego sto su ga rusi kupili, pitanje je samo da li ce hteti da se upustaju u to

Petrohemija u Pa  radi profitabilno uz odredjena ulaganja,problem je u nagomilanim, velikim dugovima koje nasi hoce rujama da prebiju preko udela u vlasnistvu ,ali ruje bi cash...
 ajkula
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Icon_minitime12/20/2013, 11:39

ivan45 ::
Zeljko321 ::
I NIS je bio gubitas pre nego sto su ga rusi kupili, pitanje je samo da li ce hteti da se upustaju u to

Petrohemija u Pa  radi profitabilno uz odredjena ulaganja,problem je u nagomilanim, velikim dugovima koje nasi hoce rujama da prebiju preko udela u vlasnistvu ,ali ruje bi cash...
 ajkula
Pitanje je koliki je taj udeo u vlasnistvu. Ako je vecinski, mislim da je moguce da prihvate taj sporazum, ali licno sumnjam da ukoliko bi udeo u vlasnistvu nije vecinski, da ce pristati.
Prosto receno, ne verujem da bi pristali da udju u posao, a da im nasa vlast diktira kako treba da se radi. Ako vec ulazu pare, logicno je da traze da budu sefovi. Ali, videcemo sta ce biti. Najbitnije je da se stvari resavaju polako. comp
Nazad na vrh Ići dole
ivan45
VIP
VIP
ivan45


Broj poruka : 171
Points : 464
Datum upisa : 04.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Icon_minitime12/20/2013, 16:53

Nije problem u vlasnistvu,cela Petrohemija bi otisla njima,dugovi su toliki...iako su obe fabrike isprepletane potrazivanjima i poslovno, kao sitna crevca,ipak su to dve razlicite proizvodnje,petrohemija trosi prvenstveno gas kao energent,dok rujama trebaju otpadne vode petrohemije kao hleb nasusni,itd ima tu jos mnogo toga...

Pretpostavljam da ce se resenje naci negde na sredini,ako ga bude,po principu 51/49% tj.i jare i pare za ruje...
Nazad na vrh Ići dole
Baki. V
Still learning
Still learning
Baki. V


Broj poruka : 124
Points : 624
Datum upisa : 21.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Icon_minitime12/23/2013, 11:45

NIS JE NA SVOJIM NALAZIŠTIMA POČEO DA PRIMENJUJE TEHNOLOGIJU HIDROFRAKTURIRANJA UZ POMOĆ PENE
http://www.nis.eu/lat/prescentar/vesti/nis-tehnologija-hidrofrakturiranja
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1858
Godina : 46
Localisation : Sombor
Points : 5138
Datum upisa : 28.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Icon_minitime12/23/2013, 12:17

Partner NIS na ovom projektu je kompanija Halliburton (SAD).

Haliburton?
Na čelu Halliburton-a dugo godina nalazio se nekadašnji potpredsednik SAD, Ričard Dik Čejni.
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2045
Points : 5685
Datum upisa : 06.12.2008

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Icon_minitime12/25/2013, 10:38

Dokument Vlade Srbije o strategiji i planovima razvoja NIS-a je usaglašen sa tom kompanijom i Vlada bi do kraja ove godine trebalo da ga usvoji, izjavila je danas Tanjugu ministar energetike Zorana Mihajlović.

Mihajlović je navela da su ostale su još jedna ili dve stvari koje treba da se dogovore unutar same Vlade Srbije da bi dokument bio usvojen. "U pitanju su dugovi Srbijagasa prema NIS-u, koji bi želeo da to ide u javni dug. Mi nismo raspoloženi za to, jer je naš javni dug već dovoljno visok," rekla je ona.

Mihajlović je naglasila da je cilj da se u kompletu reše pitanja dugova, koji postoje na relaciji Sbijagas-NIS i u uopšte u petrohemijksom kompleksu i dodala da nije reč samo o jednom dugu. Razgovaramo o rešenju pitanja tih dugova sa ministarstvima finansija i privrede, i kada budemo sve dogovorili, dokument o NIS-u će biti ponovo usvojen na vladi, kazala je ministarka.

Ona je izrazila zadovoljstvo što će država Srbija time imati pravila po kojima onaj ko predstavlja Srbiju u NIS-u treba da se ponaša, jer se ranije, kako je rekla, nije baš mnogo vodilo računa o naših 29 odsto akcija u NIS-u i "ne bih volela da se taj procenat smanjuje". Interes Srbije je da se NIS dalje razvija i regionalno širi i zbog toga je i nama kao akcionaru dobro, naglasila je Mihajlović.

Ona je istakla da Vlada Srbije, kao i Skupština akcionara NIS-a, podržavaju modernizaciju rafinerije u Novom Sadu, koju NIS planira da sprovede, kao i projekat dubinske prerade nafte u Pančevu. "Ne postoji nijedan razlog da ne budemo za to, i za Srbiju je posebno važno da te rafinerije rade. Te dve rafinerije su smeštene na dobrom geografskom položaju i interes države Srbije je da obe rafinerije rade,"poručila je Mihajlović.

Ona je istakla da zajedno treba da se rešavaju pitanja dugova u petrohemijskom sektoru, restrukturiranja Petrohemije, Srbijagasa i podške NIS-u u daljoj modernizaciji. Petrohemija treba NIS-u, ali i državi, ali je potrebno da se ulaže u Petrohemiju i do marta bi, dodala je, trebalo da se obave razgovori sa svim zainteresovanim partnerima oko Petrohemije.

Do tada i NIS može da razmisli da li bi mogao da ulaže u Petrohemiju, smatra ona. "Nadam se da ćemo po pitanju Petrohemije biti svi zadovoljni," istakla je Mihajlović.

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 502
Points : 1853
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Icon_minitime12/25/2013, 11:25

Ona svuda sa nekim ima problema a nikad neće da dovrši temu. Samo podgreva atmosferu jer u takvoj lakše funkcioniše, a ne da bi stvarno razjasnila situaciju.
Kakve veze imaju predstavnici države u NISu sa prodajom državnih akcija? To možda može da priča za Srbijagas, ako sumnja da neko namerno pravi dug prema NISu. Pošto mislim da je korektno posumnjati da skriva krivična dela, treba i nju malo pred islednika.

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Roman Abramovich
Member
Member



Broj poruka : 670
Localisation : Zemun
Points : 1782
Datum upisa : 25.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Icon_minitime12/25/2013, 12:44

Ne vidim u prethodnoj vesti nista od ovoga sto si ti napsao.
Drzava treba da brine o svojoj imovini, i prodaj se ne pominje, a Bajatovica ona ne moze da hapsi...
Ona jeste malo iritantna, ali sta ima lose u tome da drzava sa svojih 30% trazi da ima uvid u ono sto se radi u NISu?

I lepo kaze da je drzavi interes da se NIS siri, s tim sto drzava kao vlasnik 30% akcija ujedno i poseduje firme koje duguju NISu, i o tome se sada pregovara...

Odnosno ona stiti drzavni interes jer je protiv toga da dug postane javni i nudei neke kompromise Rusima, jer dosta se njima popustalo, red je da i oni malo popuste ako ne misle da ih akcionar sa 30% akcija malo pritisne pretnjama vetom i sl.
Dakle ima i ona so cim pred Turke tj. Ruse!.

Nazad na vrh Ići dole
Roman Abramovich
Member
Member



Broj poruka : 670
Localisation : Zemun
Points : 1782
Datum upisa : 25.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Icon_minitime12/25/2013, 12:50

Mihajlović: Bajatović je kočnica reformama Srbijagasa

Ministarka energetike Zorana Mihajlović otpužila je generalnog direktora Srbijagasa Dušana Bajatovića da je prepreka za reformu tog javnog preduzeća koje pravi gubitke.

Ona je u intervjuu agenciji Beta rekla da kada neko kaže da će vanredni izbori usporiti evropski put Srbije isto kao kada potpredsednik Socijalističke partije Srbije (SPS) i istovremeno generalni direktor Srbijagasa (Dušan Bajatović) kaže da SPS nije kočnica reformama.

"Možda SPS nije, ali generalni direktor Srbijagasa očigledno jeste kočnica reformama Srbijagas", kazala je ona.

Ministarka energetike je naglasila da svaki dan koji se gubi u tome što se ne reformiše Srbijagas državu košta ne samo novca već i otvorene mogućnosti da neko preuzme to preduzeće za dugove.

"Sigurana sam da to Vlada Srbije neće a posebno neće Ministarstvo energetike jer su Srbijagas i Elektroprivreda Srbije (EPS) dva stožera u eneregetici Srbije i ne treba da se privatizuju nego da budu razvojna sanša zajedno sa svim infrastrukturnim projektima", kazala je ona.

Mihajlovićeva je najavila da će u narednih mesec dana Srbijagas biti finansijski restukturiran, ali da pored toga mora da se uradi i organizaciono reformisanje.

"To znači postojanje dva preduzeća, koja će biti akcionarska društva u državnom vlasništvu. Jedno će se baviti pre svega Južnim tokom, odnosno gasovodima na visokom pritisku, a drugo distribucijom", kazala je ona.

Mihajlovićeva je istakla i da nije postojala politička volja da se Srbijagas i ostala javna preduzeća reformišu, što je još jedan od razloga za vanredne izbore.

*Izvor: Beta

Mislim da je bila jasna...
 kafa 
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 502
Points : 1853
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Icon_minitime12/25/2013, 13:02

Ja se slažem sa ciljevima koje je proklamovala, samo imam problem što ne objašnjava u čemu je problem da se oni sprovedu.

Konkretno, to što državni predstavnik u NISu ne radi dobro je jedan problem. I to treba da se reši. Drugi problem koji je povezala s tim, je smanjivanje državnog udela u NISu.
Najpre, ne prodaju državne akcije članovi UO NISa.
Drugo, neka kaže da li se državni udeo zaista smanjuje? Ja to prvi put čujem.
Treće, ako se smanjuje, ko to prodaje i ko donosi te odluke. Ja sam mislio da samo vlada može da donese odluku da se prodaju te akcije. Ona samo pusti neku buvu da bi napravila zbrku.

Lupi da neko radi protiv interesa države, i onda se ućuti. Bolje da onda ništa nije ni pričala.
Optuži direktora EPSa (koji mi ne uliva neko poverenje) da ne radi svoj posao, a ne navodi konkretne korake koje je propustio da uradi. On prema svojim rečima nema mnogo nadležnosti. Nek nam Zorana kaže jel nas on to laže ili stvarno nije mogao da reaguje. Zašto nije smenjen kad je isplatio "pozajmicu" radnicima?

Samo prave papazjaniju da se u njoj ne bi smo snalazili i da bi i dalje mogli da nas zavlače.

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Icon_minitime12/25/2013, 13:36

Ti se izgleda malo namerno praviš naivan, šta li?

Ako malo razmisliš i povezeš stvari, a radi se o "vezanoj trgovini" sve će ti biti jasno.

Naravno da samo Vlada može da donese odluku o prodaja - to i sam znaš, ali očigledno ima predloga (od Rusa, od lobista, od SPS-a od koga god...) da se to uradi.
Nije ni toliko suluda ideja jer bi to cenu diglo u nebo baš kao na INI kada su Madjari (na kvarno) kupovali akcije, možda ne baš toliko ali bi verovatno otišla na 2-3 PB.
Ali, ne verujem da će se prodavati, mada i time može da se preti i "nekim" novim ulagačem, jer država može da proda i Arapima ili BP, ako se "nagodi"...

Ostalo je višestruko povezano: preti se Rusima da će od sada država da (s punim pravom kao veliki akcionar) kontroliše šta se radi u NISU, (možda se preti ivetom na neke odluke) nudi im se da dug pretvore u deo vlasništva u Sbijagasu i Petrohemiji što kroz ulaganje, što kroz konverziju - jer je NISU ta Petrohemija potrebna...
Država nema para, to je opet dobro za Ruse, ali nije jednostavna situacija ni za njih!
S druge strane Rusi kroz Bajatovića tvrde pazar i ne dozvoljavaju da se Srbijagas transformiše jer im ovakvo ludilo i mutna situacija odgovara...
E, a sad na sve to dodaj i želju SNS da se raspišu izbori (nije mi baš jasno zašto Vučko toliko tu tvrdi pazar, možda će na kraju reči da je SNS demokratska stranka i da je on "nadglasan" na GO stranke od ) jer ovako je Bajatović zaštićen ko beli medved, a i svi ostali lopovi iz SPS na čelu sa Dačićem ....

Ima tu sad još toga, JT, krediti, prebijanja, monopoli, cena goriva i ko zna šta još...

Najjači aduti su onih 30% u NISU i pretnja raspisivanja vanrednih izbora i treba ih dobro iskoristiti...
Kao što vidiš "kombinacija" je puno i sve je povezano i naravno da Zorana neće da kaže šta je njen konačni predlog i na koje kompromise je spramna, ona i Vlada, to ne bi bilo mudro, a ni "politički" zrelo...

Videćemo ubrzo koliko su ovi naši majmuni pametni i vešti...

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 502
Points : 1853
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Icon_minitime12/25/2013, 14:05

Ja mogu da napravim slične zaključke, ali ne možemo da dobijemo potvrdu ko kome radi o glavi u ovoj vladi, ko radi za našu državu a ko za stranu državu.

Ja ne znam jel postoji neka stranka koja se zalaže za prodaju preostalog dela države u NIS? Jel to SPS? Ili je to deo SNS? Sve mi se čini da je situacija turbulentnija unutar samog SNS nego između članova vlade, i da bi se stvari rešile za mesec dana da sam SNS zna šta hoće. Dok ne reše to među sobom, mislim da je bezobrazluk da me time opterećuju. Nek mi kažu šta je cilj njihove strane i znaću da li da ih podržim ili ne.
Zašto se ona meni žali da predstavnik države ne radi svoj posao u UO NIS? Jel ja treba da ga smenim ili ona? Zašto mi se Tomislav žali da mu nisu promenili gume i da ga prisluškuju? Pa jel Vučić koordinator bezbednosnih službi? Zašto se žale da je rudna renta niska ako su prethodne budale dale takvo obećanje? Pa nije to jedini način da nekog oporezuješ.... Rebni mu neki drugi porez. Za ove situacije vidim samo 2 objašnjenja:
- da su stvarno nemoćni da reše ove situacije koje deluju banalno, što je katastrofa
- da vuku narod za nos ovim intrigama, što je takođe katastrofa

Situaciju oko izbora očigledno ne kapiram, jedino što sam razumeo iz medija je da se ne dopadaju ni rusima ni zapadu, a ni ovde nikom osim SNSu. Ne razumem zašto rusima ne bi odgovarali izbori. Moj utisak je bio da za probleme sa rusima naši političari drukaju jedni druge. Zar im ne bi bilo lakše da samo jedne stisnu? Što se mene tiče, trebali bi pod hitno da raspišu te izbore ako će posle toga konačno početi da se bave stvarnim problemima.

Nakon prošlih izbora su dobili 100 dana mira da se saberu, pa su nas 6 meseci zavlačili rekonstrukcijom, pa su dobili još 100 dana, pa nas sad zavlače novim izborima već 2-3 meseca, sa izgledom da to rade bar još 3. Za to vreme sam zaboravio i obećanje od pre godinu ipo dana da ima više zainteresovanih investitora za železaru, da ćemo praviti "složene borbene sisteme", da će rusi dati jeftin kredit od milijardu za podršku budžetu, da će mubadala investirati brdo para u poljoprivredu, da će praviti fabriku čipova, da će praviti data centar sa telekomom, šta li sve ne. Sve više mi liče na DS i Dinkića.

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
philips1
Our family
Our  family



Broj poruka : 334
Points : 946
Datum upisa : 12.04.2012

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Icon_minitime12/25/2013, 17:11

Off topic kao i prethodni post:

Neće biti mira dok ne bude izbora. Sada niko nije zadovoljan ni DS ni LDP, DSS... samo se SPS boji izbora!
A ovo Toma vs. Vučić to slobodno možeš da zaboraviš, to je spinovanje ovih iz DS.
Oni umesto da javno priznaju da su grešili i da se distanciraju od nekih članova čekaju da dodje do raskola u SNS!?
Ludilo...

Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 502
Points : 1853
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Icon_minitime12/25/2013, 17:50

U pravu si. Izvinjavam se.

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Al Kapone
VIP
VIP



Broj poruka : 1154
Points : 2806
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Icon_minitime12/26/2013, 02:43

Kijev: Juzni tok - osetljivo pitanje

On je dodao da je izgradnja Južnog toka, koji zaobilazi Ukrajinu, veoma osetljivo pitanje za Kijev. Prema njegovim rečima, to utiče na prihode budžeta Ukrajine od tranzita gasa u EU. 

http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2013&mm=12&dd=25&nav_id=793432

Ne znam gde je bolje raspravljati o ovome, pa sam ovu vest postavio i ovde i na temi Juzni tok (https://www.aikb.net/t1502p96-gazprom-juzni-tok#127426)

_________________
NAJNOVIJE VESTI
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1747
Localisation : novi sad
Points : 6151
Datum upisa : 02.09.2009

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Icon_minitime12/26/2013, 12:38

Kravčenko za NIN: Od NIS-a u budžet 115 milijardi dinara

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/430302/Kravcenko-za-NIN-Od-NISa-u-budzet-115-milijardi-dinara
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1607
Points : 4721
Datum upisa : 04.06.2008

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Icon_minitime12/26/2013, 12:53

Vladulns
Čekaj, šta je tu neobično ili interesanto?
Valjda je normalno da plaćaju porez i dividende za akcije koje poseduje država?
To što su monopolisti i velika firma ih kvalifikuje da plate najviše... ili ne?
Nazad na vrh Ići dole
Folio
VIP
VIP
Folio


Broj poruka : 276
Points : 1023
Datum upisa : 19.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Icon_minitime12/26/2013, 12:59

Smile ::
Vladulns
Čekaj, šta je tu neobično ili interesanto?
Valjda je normalno da plaćaju porez i dividende za akcije koje poseduje država?
To što su monopolisti i velika firma ih kvalifikuje da plate najviše... ili ne?

Upravo...
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 502
Points : 1853
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Icon_minitime12/26/2013, 13:34

Niko nije rekao da ne treba da plaćaju, ili da treba da plaćaju manje poreza. Samo podatak da je toliko uplaćeno u budžet govori neke druge stvari:
~ koliko budžet tj. država zavisi od te kompanije, i koliko se kreće ka podređenom položaju
~ koliko je sama kompanija finansijski jaka ukoliko pravi profit i pored tolikih poreza

A i mislim da je Vladulns samo prepisao naslov, a suština je u ostalim stavkama intervjua. Recimo, rusi su sad eksplicitno rekli da ne žele kompenzaciju sa petrohemijom i da nisu zainteresovani da preuzimaju državne firme. U 2014. očekuju lošije rezultate nego do sada, što bi bilo prvi put od kad su rusi došli da kompanija ne napreduje.

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1747
Localisation : novi sad
Points : 6151
Datum upisa : 02.09.2009

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Icon_minitime12/26/2013, 13:50

Nikola ::
Niko nije rekao da ne treba da plaćaju, ili da treba da plaćaju manje poreza. Samo podatak da je toliko uplaćeno u budžet govori neke druge stvari:
~ koliko budžet tj. država zavisi od te kompanije, i koliko se kreće ka podređenom položaju
~ koliko je sama kompanija finansijski jaka ukoliko pravi profit i pored tolikih poreza

A i mislim da je Vladulns samo prepisao naslov, a suština je u ostalim stavkama intervjua. Recimo, rusi su sad eksplicitno rekli da ne žele kompenzaciju sa petrohemijom i da nisu zainteresovani da preuzimaju državne firme. U 2014. očekuju lošije rezultate nego do sada, što bi bilo prvi put od kad su rusi došli da kompanija ne napreduje.

Tačno tako NIkola, hvala na tvom komentaru... Suština jeste intervju prvog čoveka NIS-a.....
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 502
Points : 1853
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Icon_minitime12/26/2013, 18:41

A evo još jedne vesti u širem smislu vezane za NIS a od koje ti se zbog naših političara zavrti u glavi.
Mihajlović u Vučićevo ime hoće reviziju dogovora sa Rusima, a Bajatović zastupa rusku stranu?
Sad dal pokušavaju da zbune nas il strance, pojma nemam, al iz iskustva mi uvek izvučemo deblji kraj :)


Citat :
Premijer Srbije Ivica Dačić izjavio je da je energetski sporazum Srbije i Rusije iz 2008. godine, napravljen "iz marketinških i političkih razloga" i pozvao potpisnike sporazuma da objasne zašto su ga zaključili. "Otvorite usta i kažite zašto ste potpisali sporazum, objasnite kako je to ispalo, dokle će više ova koalicija da brani ovaj sporazum!?" kazao je Dačić u Skupštini Srbije odgovarajući na pitanje poslanika Demohrišćanske stranke Srbije Oligice Batić.

....

Odgovarajući na pitanje poslanika LSV Đorđa Stojšića o privatizaciji NIS-a, Vučić je podsetio da je pre privatizacije ta kompanja poslovala sa gubitkom i da je sporazum sa Rusima svakako doneo više koristi nego štete i da je sigurno mogao da bude mnogo bolji, kao i mnogo šta drugo, ali stvari nisu crno-bele.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2013&mm=12&dd=26&nav_category=11&nav_id=793743

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2045
Points : 5685
Datum upisa : 06.12.2008

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Icon_minitime12/26/2013, 18:57

A šta je tu sporno?
Zašto da ti se zavrti u glavi?

I jedan i drugi su rekli istinu... a i tačno je da je ugovor mogao da bude bolji.
Tadašnja vlada nije ni znala šta sve NIS poseduje, ali je sve djuture uvalia Rusima i izvore nafte i skladišta gasa i hotele i nekretnine, pa čak i izvor mineralne vode s kojim Rusi ne znaju šta će pa tu vodu služe akcionarima na skupštini akcionara!
 od

Edit: Gde si našao izjavu da Mihajlovićeva hoće reviziju ugovora?

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 502
Points : 1853
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Icon_minitime12/26/2013, 23:57

Prebacio sam se na temu Gazprom da ne zagađujem ovde :)

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 991
Points : 2792
Datum upisa : 05.09.2008

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Icon_minitime12/27/2013, 06:17

BEOGRAD - Prvi potpredsednik Vlade Aleksandar Vučič danas je u Skupštini Srbije ocenio da "građani moraju da se uhvate za glavu" zbog gubitaka Naftne industrije Srbije (NIS) pre privatizacije, nastalim iako je to i tada bilo "apsolutno monopolsko preduzeće", a govorio je i o drugim gubicima.

Vučić je rekao da "građani moraju da se dobro uhvate za glavu i da se zapitaju:

"Kakav smo mi to sebi sve problem napravili?" " jer "kako je moguće da, pre no što smo ušli u privatizaciju NIS-a, on je imao godišnje gubitke - verovali ili ne - kao apsolutno monopolsko preduzeće", rekao je Vučić i dodao da žali što za to niko nije odgovarao.

Vučić je rekao da, pored političke odgovornosti, u tom slučaju postoji i druga odgovornost, ali "nažalost ne može sve da se uradi".

"Hajde da probamo da napravimo nešto... Pa, nisu nam za to Rusi krivi, za to smo mi krivi. Kao što nam i za ove druge stvari nisu krivi Amerikanci, Nemci ili ne znam ko, pa mi smo krivi!", kazao je Vučić.

"Da li možete da verujete da smo u prosloj godini imali gubitak i u Lutriji - što je nemoguće jer se premije izdvajaju iz 50 odsto onoga sto ljudi uplate, a napravili su gubitak od 1,6 miliona evra?

Pitajte me kako. Ne razumem, mora da bude zarade kolike god, ali - mora", rekao je Vučić. Vučić je ocenio da "danas imamo problem, nesporan problem" i to, kako je rekao, "nije pitanje partija - SNS, SPS ili ne znam koga s dugom Srbijagasa".

"Imamo nesporan problem s dugom Srbijagas... ne samo zbog ovakve ili onakve sposobnosti ljudi u Srbijagasu, već i zbog toga što smo uvek subvencionisali gas - snižavali cenu, uvek se kupovao socijalni mir, to smo radili kroz toplane, kroz telefonske račune i zato vam je danas telefonska pretplata 430 dinara, tri puta jeftinija nego najjeftinija u regionu i tako nam je sve", kazao je on.

Po rečima Vučića, situacije je takva i zato što "nikada nismo želeli da izgradimo pravu privredu, nego smo uvek kupovali vreme do nekih novih izbora, da bismo čuvali sopstvenu političku moć".

Slučaj "Službenog kupusa"

On je ukazao na slučaj "službenog kupusa", koji je nedavno izazvao mnogo reakcija na društvenim mrežama i na internetu- fotografija službenog automobila Uprave za trezor Ministarstva finansija, punog kupusa.

To je izazvalo žestoke kritike na svim društvenim mrežama, ukazao je Vučić.

"Ministar finansija Lazar Krstić je pokrenuo disciplinski postupak i suspendovao čoveka, čime smo pokazali da se ne slažemo sa tim i na banalnim primerima pokazali da ćemo reagovati", rekao je on.

Potom je, kako je dodao, krenula lavina osuda- "a što njega, a što zbog kupusa"...

Nama niko nikad neće ugoditi. Šta god da uradite teško da će svima ili većini biti dobro, zaključio je Vučić.
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2779
Points : 7928
Datum upisa : 21.01.2009

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Icon_minitime12/27/2013, 15:12

citat ::
On je naveo i da je bilo pokušaja da se sa ruskim partnerima u NIS-u govori o povećanju visine rudne rente, ali su se oni pozivali na međudržavni sporazum Srbije i Rusije. „U njegovom sastavljanju nisam učestvovao, ako bi se menjala visina rudne rente stavljeno mi je do znanja da to ne bi bilo dobro po naše bilateralne odnose. Mi nismo imali tu snagu da promenimo visinu rudne rente, bilo bi dobro da je viša , ali nismo uspeli”, rekao je Vučić.


_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Icon_minitime12/27/2013, 15:46

Prosto receno sto smo potpisali potpisali smo. Koliko god da nam se to ne svidja to je nas problem. 

Mozda bi trebalo da se postavi pitanje odgovornosti onih koji su to potpisali i time ostetili drzavni budzet. Zasto to ne radi Vucic, nego pokusava da promeni sporazum sa Rusima? Nisam video da je podignuta optuznica ni protiv Kostunice, koji je bio vodeci u toj prici (bar u politickom delu), niti protiv bilo koga ko je ucestvovao u tome. Mozda sam propustio tu vest?  

Glupo je vrsiti pritisak na Ruse da se smiluju nad nasim greskama i da pristanu da placaju vise. Bolje da se okrenu tome da ne naprave nove i da odgovaraju oni koji su grasili. 

I jos nesto. Zasto da se mi (gradjani Srbije) hvatamo za glavu? Sva krivica je iskljucivo na politicarima.

Bar ja tako mislim. Ali, mene i tako niko ne slusa.   comp
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2779
Points : 7928
Datum upisa : 21.01.2009

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Icon_minitime12/27/2013, 15:56

Premijer je pozvao i sadašnjeg ministra građevinarstva i urbanizma Velimira Ilića koji je u to vreme bio ministar za infrastrukturu, da objasni zašto je učestvovao u potpisivanju energetskog sporazuma.

Ministar Ilić je udovoljio ovoj molbi i rekao da je tadašnji politički vrh bio jednoglasan, ali da je došlo do velikog problema i precizirao da se sve to dešavalo pred predsedničke izbore u Srbiji. „Bili su predsednički izbori, predsednik Srbije otputovao je nekoliko dana ranije u Moskvu da pripremi potpisivanje, premijer je došao sa nama ministrima i nije bilo dogovora ko će da potpiše, ja sam bio neutralan, između dva tabora, i vlada je bila jednoglasna da ja, kao neutralna ličnost u tom sistemu, jer nisam bio ni za Borisa, ni za ovo drugo, to potpišem”, ispričao je on i dodao da je nastao cirkus, kada je trebalo da se potpiše sporazum, jer Koštunica nije imao gde da sedne, premeštali su stolicu sve dok tadašnji premijer Rusije Vladimir Putin nije zatražio da se unese još jedna stolica.

Odgovarajući na pitanje poslanika LSV Đorđa Stojšića o privatizaciji NIS-a, prvi potpredsednik vlade Aleksandar Vučić je podsetio da je pre privatizacije ta kompanija poslovala sa gubitkom i da je sporazum sa Rusima svakako doneo više koristi nego štete i da je sigurno mogao da bude mnogo bolji, kao i mnogo šta drugo, ali stvari nisu crno-bele. „Ako bude bilo pravnih zahteva za preispitivanje te privatizacije, nikakav problem”, rekao je, ističući da, sem političkog, nije bilo drugog osporavanja privatizacije NIS-a.

http://www.politika.rs/rubrike/Politika/Dacic-Sporazum-s-Rusijom-potpisan-zbog-marketinga.lt.html

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2982
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5539
Datum upisa : 22.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Icon_minitime1/18/2014, 18:12

Hrvatska tuži MOL

Hrvatska je podnela tužbu Međunarodnom sudu za arbitražu u Ženevi protiv mađarske naftne kompanije MOL zbog njenog posla s hrvatskom kompanijom Ina, objavili su mediji u Zagrebu.

U tužbi Hrvatska traži poništavanje ugovora iz 2009. godine o upravljačkim pravima firme MOL u firmi Ina i glavnog ugovora o poslovanju s gasom, objavila je HRT, pozivajući se na službene informacije iz Ministarstva privrede.

Tužbom se traži i naknada štete koja je nastala kao posledica tih ugovora i protivugovornih aktivnosti firme MOL.

Ugovore je 2009. potpisala Vlada premijera Ive Sanadera koji je prvostepeno osuđen na zatvorsku kaznu zbog navodnog primanja pet miliona evra mita od direktora preduzeća MOL, Zsolta Hernadija za prepuštanje mađarskoj naftnoj kompaniji upravljačkih prava u Ini.

Tužilaštvo je u optužnici tvrdilo da je taj iznos dvostruko veći. Mađarski MOL je vlasnik 49,1 odsto predzueća Ina, dok hrvatska država ima 44,84 odsto.



_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
boban75
VIP
VIP
boban75


Broj poruka : 782
Localisation : Vojvodina
Points : 2625
Datum upisa : 03.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Icon_minitime1/19/2014, 11:44

Sindikat Petrohemije  Pančevo za četvrtak 23,01,2014. najavio blokadu Rafinerije (NIS) u Pančevu, jer im Srbijagas preti isključenjem gasa zbog duga od 20 Milijardi dinara. Predsednik sindikata Faraga Miša rekao je da neće preradjivati ni otpadne vode NISa (zajedničko postrojenje NIS-Petrohemija) dok Srbijagas ne odustane od naplate potraživanja, jer bi to bio kraj Petrohemije. (izvor:RTV Pančevo vesti u 22,30).
 svadja

_________________
Loša vest je da vreme leti. Dobra vest je što ste Vi pilot. - Majkl Altšuler

A Bird in the hand, is worth two in the bush. - Ezop 600. p.n.e.

If one equity analyst its raining and the other says its sunny... yuor job as an investor is to ignore them both and instead look out the  window.
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Icon_minitime1/19/2014, 14:30

boban75 ::
Sindikat Petrohemije  Pančevo za četvrtak 23,01,2014. najavio blokadu Rafinerije (NIS) u Pančevu, jer im Srbijagas preti isključenjem gasa zbog duga od 20 Milijardi dinara. Predsednik sindikata Faraga Miša rekao je da neće preradjivati ni otpadne vode NISa (zajedničko postrojenje NIS-Petrohemija) dok Srbijagas ne odustane od naplate potraživanja, jer bi to bio kraj Petrohemije. (izvor:RTV Pančevo vesti u 22,30).
 svadja
Ja sam ovim malo zbunjen.  Zar su NIS i Srbija gas ista firma?! Blokirace rafineriju jer oni duguju Srbijagasu? Ne razumem. comp
Nazad na vrh Ići dole
ivan45
VIP
VIP
ivan45


Broj poruka : 171
Points : 464
Datum upisa : 04.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Icon_minitime1/19/2014, 16:55

Racunarko ::
boban75 ::
Sindikat Petrohemije  Pančevo za četvrtak 23,01,2014. najavio blokadu Rafinerije (NIS) u Pančevu, jer im Srbijagas preti isključenjem gasa zbog duga od 20 Milijardi dinara. Predsednik sindikata Faraga Miša rekao je da neće preradjivati ni otpadne vode NISa (zajedničko postrojenje NIS-Petrohemija) dok Srbijagas ne odustane od naplate potraživanja, jer bi to bio kraj Petrohemije. (izvor:RTV Pančevo vesti u 22,30).
 svadja
Ja sam ovim malo zbunjen.  Zar su NIS i Srbija gas ista firma?! Blokirace rafineriju jer oni duguju Srbijagasu? Ne razumem. comp

Naravno da Nis i Srbija gas nisu ista firma,ali imao si i one radnike u Kraljevu, bese sto su polegali na zeleznicu,pa trazili da im Vucic da plate, a pritom blokirali kontigente Fiata za luku Bar iako nikakve veze sa Fiatom nemaju..

Kad neko nekog ucenjuje,ne biraju se sredstva  bicevanje 
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 5 Icon_minitime1/19/2014, 18:16

ivan45 ::
Racunarko ::
boban75 ::
Sindikat Petrohemije  Pančevo za četvrtak 23,01,2014. najavio blokadu Rafinerije (NIS) u Pančevu, jer im Srbijagas preti isključenjem gasa zbog duga od 20 Milijardi dinara. Predsednik sindikata Faraga Miša rekao je da neće preradjivati ni otpadne vode NISa (zajedničko postrojenje NIS-Petrohemija) dok Srbijagas ne odustane od naplate potraživanja, jer bi to bio kraj Petrohemije. (izvor:RTV Pančevo vesti u 22,30).
 svadja
Ja sam ovim malo zbunjen.  Zar su NIS i Srbija gas ista firma?! Blokirace rafineriju jer oni duguju Srbijagasu? Ne razumem. comp

Naravno da Nis i Srbija gas nisu ista firma,ali imao si i one radnike u Kraljevu, bese sto su polegali na zeleznicu,pa trazili da im Vucic da plate, a pritom blokirali kontigente Fiata za luku Bar iako nikakve veze sa Fiatom nemaju..

Kad neko nekog ucenjuje,ne biraju se sredstva  bicevanje 
Apsolutno los nacin sindikalne borbe koji ce svima naneti samo stetu. Lose lose lose...  comp
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija - NIIS 7. DEO
Nazad na vrh 
Strana 4 od 29Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 16 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija - NIIS 12. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 11. DEO
» Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)
» Naftna Industrija - NIIS 5. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 6. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: