BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd

Ići dole 
+36
Zalad
Red max
Dragan555
$
trind
Dusan
Miros Lav
Teletrader
Boranija
adamm
goxi
Friz
Steve McQueen
Roman Abramovich
Bojjan
milan72
Jovan04
Beli
Smile
Maca
Optimista
Jarbol
majka
Jumbo
Ars Vivendi
Momir
Matans
ILoveRoses
gormid
MMcorp
Zexx
tsar
Sneki
Kobe Bryant
Cucla
Ilirika.bg
40 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
harnemo
Just looking
Just looking
harnemo


Broj poruka : 4
Points : 20
Datum upisa : 26.01.2015

Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd   Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 4 Icon_minitime1/27/2015, 11:04

Iskreno nadao sam se da cu dobiti vise odgovora i da ce mi neko preporuciti neku inostranu firmu za trgovanje na USA berzi. Malo sam skeptican prema domacima, jer sam sa istim ovim pitanjem kontaktirao 20+ srpskih berzanskih kuca i nijedan odgovor nisam dobio.

A sta mislite o akcijama ovih firmi, ajmo eksperti :)
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd   Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 4 Icon_minitime1/27/2015, 11:23

Izbirač nadje otirač.... od

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd   Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 4 Icon_minitime1/27/2015, 16:13

Ulozio bi 20-ak hiljada dolara ali bi na EU berzu. Nekako razmisljam ovako kad je USA pumpala one silne milijarde i berza im je isla na gore. Pa se nadam da ce sad tako da bude i sa EU. Nisam jos nikad trgovao ni na nasoj berzi pa samo par pitanja. Spomenuo si da su ti u Nemackoj odbili 30% poreza, nase banke dok pretvore u dinare a kursne razlike su im velike (da li mogu sam da prodam eure u nekoj menjacnici pa da uplatim dinare ili moram da im dam Euro ili dolare) pa provizije brokera itd. Nije li sve to previse i koliko treba da skoci neka akcija da bi bio u vecem plusu? Da li ikada na zapadu akcije jakih firmi i banaka odu duplo? Neko je opet napisao da je provizija u USA 1 cent po akciji ako je tacno. Pa onda da li je jos uvek isplativo da se kupi za barem 16000 dolara ili eura kako je opet neko ovde naveo (procitao sve ali nisam pamtio ko je sta napisao). Na kraju najradije bi ulozio u neku auto industriju. Smatram da kad nastupi poplava eura od strane ECB najvise ce kredita ljudi podici za nova kola. Mogu li da kupim akcije WV na primer i da ih drzim koliko ja hocu godinu-dve? Ili mozda imas neki drugi savet gde bi vredelo uloziti? Preko koga bi mi preporucili da kupim akcije? to mi je jako bitno zbog provizija i ko zna cega sve ne sto mi verovatno nije ni poznato. Mnogo pitanja ali mnogo mi toga nije jasno. Hteo sam da kupim neke nase akcije ali domaca berza mi nikako ne uliva poverenje.
Nazad na vrh Ići dole
$
Just looking
Just looking



Broj poruka : 20
Points : 82
Datum upisa : 15.07.2014

Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd   Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 4 Icon_minitime1/27/2015, 16:50

Ja ti preporučujem iliriku, i sam preko njih trgujem...a možeš i sa njima da sklopiš ugovor za tgovačku platformu pa da sam trguješ. Što se auto industrije tiče tu ti preporučujem isto što i ja imam:) vw i tojtu, njih ćeš lepo pratiti i analizirati na franfkurtskoj berzici. Još jedan skroman savet koji sam pročitao od amera...avio industrija. Sam pad cena nafte njima pravi manji trošak...tako da...ali, nije samo to bitno, naravno
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd   Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 4 Icon_minitime1/27/2015, 17:11

@Dragan

Puno EU dionica(one važnije barem) možeš kupiti i na USA marketu,preporučujem kupovati EU firme koje su značajnije izložene USA tržištu zbog povoljnog eur/usd tečaja.
Evo i spisak ETF-ova koji prate EU burze,to ti je najjednostavnija opcija:

http://etfdb.com/etfdb-category/europe-equities/

Inače mislim da QE neće imati isti efekt kao u SAD,vjerujem da će se oni zadovoljiti da ostvare inflaciju od 2%.
Drugo,ako šalješ pare stranom brokeru to može biti u EUR ili USD pa ti oni to onda konvertiraju po forex tečaju,ovisno o tome kako trguješ.
Kod mog brokera je provizija 5 centi po dionici.
Ako želiš detaljnije javi se na PM pošto je ovo ipak Iirika tema.
Nazad na vrh Ići dole
Ilirika.bg
Partner
Partner
Ilirika.bg


Broj poruka : 32
Points : 156
Datum upisa : 22.04.2011

Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd   Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 4 Icon_minitime9/15/2015, 16:05

Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 4 Rck655
Nazad na vrh Ići dole
Stevan
Just looking
Just looking



Broj poruka : 1
Points : 5
Datum upisa : 11.12.2015

Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd   Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 4 Icon_minitime12/11/2015, 23:52

Moze li preko ilirike da se trguje opcijama na CBOE?
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd   Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 4 Icon_minitime2/14/2016, 19:44

Vidim nov baner sa linkom na: http://www.ilirika.rs/seminari.aspx

Dobar potez! Ali su prestali da odgovaraju na pitanja forumaša, zašto?

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Niche
Just looking
Just looking



Broj poruka : 31
Points : 62
Datum upisa : 16.12.2009

Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd   Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 4 Icon_minitime7/6/2016, 13:34

Dobar dan, 

Interesuje me koje su sve kompanije i banke, na beogradskoj berzi, imale dividendu u akcijama u poslednje 3 godine?

Hvala
Niche
Nazad na vrh Ići dole
 
Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd
Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Ilirika gold
» Pitajte Matt-a
» Belex Freaks Cafe ("Kod Stefana")
» Luka Beograd a.d. Beograd - LBGD

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: