BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa

Ići dole 
+9
Aleks
quinotaur
TarantulaFx
Ars Vivendi
Momir
ingglick
mamba
BojanNS
Aritmeticar
13 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
TarantulaFx
Partner
Partner



Broj poruka : 121
Points : 125
Datum upisa : 22.10.2013

Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Empty
PočaljiNaslov: Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa   Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Icon_minitimeUto 22 Okt - 23:16

Pozdrav svima,

Moje ime je Nenad Kerkez, na mnogim forumima poznati kao Tarantula i bavim se profesionalno sa FX trgovanjem. Vodim thread na najvecem sajtu posvecenom FX trgovanju-Forex factory forumu pod nazivom Spider's Den  koji je jedan od najposecenijih i najcitanijih. U poslednje 4godine radim kao full time trgovac, analiticar i mentor. Radio sam i kao Head trader za Englesku firmu Platinum Investments. Omiljene valute kojima trgujem su EURUSD, GBPUSD i AUDUSD. Od jen parova CADJPY a povremeno trgujem i NZDUSD, AUDJPY i GBPCHF. Ponekad ali dosta redje uradim i trgovinu indeksima.
Nazad na vrh Ići dole
TarantulaFx
Partner
Partner



Broj poruka : 121
Points : 125
Datum upisa : 22.10.2013

Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Empty
PočaljiNaslov: Re: Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa   Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Icon_minitimeUto 22 Okt - 23:19

Posle juceranjeg skoka na 3785 EURUSD je pogodio BO metu i nakon toga imamo retracement na 38.2 i camarilla L3 nivo 3743. 

Sustina je da je obrazovan novi up channel jer 3640 je sad najjaci nivo za bullish support. 

Ako EURUSD nastavi da retrace-uje moguc je pad na 3720 i ponovni skok ka 3786 nivou gde breakout 3800 ima weekly target na 3870. Altrnativni scenario je breakout 3800 nivoa potom skok na 3830.

Nadam se da ću uskorio moći da kačim i slike, pa će biti jednostavnije za praćenje!
Nazad na vrh Ići dole
Aritmeticar
Moderator
Aritmeticar


Broj poruka : 725
Points : 2414
Datum upisa : 01.12.2009

Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Empty
PočaljiNaslov: Re: Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa   Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Icon_minitimeSre 23 Okt - 6:02

Dobro došao. Forumašima preporučujem i webinare na

http://www.admiralmarkets.com/education/webinars/
Nazad na vrh Ići dole
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Empty
PočaljiNaslov: Re: Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa   Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Icon_minitimeSre 23 Okt - 7:44

Pozdrav i dobrodošao Tarantula,

bilo bi super ako bi mogao da počneš ovu priču od samog početka i da nas uvedeš u tematiku. Pošto vidim da si veoma ozbiljan i poznat u svojoj struci, voleo bi da nam kažeš da li  živiš od forexa i može li se živeti od ovoga. Ako da, sa kolikim ulogom radiš i na kojim leveridžima.

Poz
Nazad na vrh Ići dole
TarantulaFx
Partner
Partner



Broj poruka : 121
Points : 125
Datum upisa : 22.10.2013

Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Empty
PočaljiNaslov: Re: Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa   Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Icon_minitimeČet 24 Okt - 0:22

Veliki pozdrav Bojane, i svima na forumu. Sto se Forexa tice odgovor je - da - moze se ziveti. Ali da bi bili onako "spokojni" pod uslovom da znate sta radite trebalo bi imati oko 50.000 USD ili EUR. Sve ispod toga na neki nacin predstavlja gradjenje racuna i podloznije je "vecim" rizicima. 
Zašto? Pa zbog ljudske prirode, manji računi, i želja za velikim profitom je recept za katastrfou.  

Recimo ako mi je cilj da pravim 5 do 10% mesecno , na 50k računu to znaci od 2,5k do 5 k profita , i moram reći da je to fantastična suma.  ALi ako imate račun od 1000 eur i da pravite 50 ili 100 eur mesecno , i nije neka suma. Onda sami trejderi povećavaju lotsize  i rizikuju mnogo više nego što bi smeli. 5 mesečno je realna cifra , naravno nije svaki mesec profitabilan, ali dok god se pridržavamo MM, nije problem. Naravno na Forexu se može trgovati i sa manjim ciframa, ali to onda treba raditi tako da se gradi račun, a ne maštati o kamionima i avionima.

E sad tu je ono krucijalno pitanje- koliku polugu koristiti. Ja generalno rizik baziram na SL. 

Ako je u pitanju racun koji ne treba graditi ili graditi polako i postepeno preporucujem, koliko god to zvucalo malo 0.5 lotova za SL od 25-35 pipsa na svakih 10000 na racunu ili 1 lot za SL od 15 ak pipsa. Recimo ako imamo racun od 10000 USD i koristimo 50:1 leverage i 100 pipsa SL to znaci da rizikujemo 5000 USD jer jedan lot je 50 USD. S' druge strane leverage od 5:1 na istom racunu sa istim SL rizikuje 500 USD jer imamo trejd koji je 5 USD za pip.

Ps. Ostao sam dužan juče za sliku analize.
Nazad na vrh Ići dole
TarantulaFx
Partner
Partner



Broj poruka : 121
Points : 125
Datum upisa : 22.10.2013

Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Empty
PočaljiNaslov: Re: Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa   Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Icon_minitimeČet 24 Okt - 0:47

Aritmeticar ::
Dobro došao. 
Pozdrav Aritmeticar, sto se tice webinara- Admiral me je angazovao tako da radim webinare pretezno na engleskom ali planiramo i na srpskom jeziku. Inace radio sam i za Platinum inv. kompaniju gde sam radio i povremeno radim kao outsourc analiticar i trejder za major parove. U Admiralu imam svoj racun gde trgujem ali angazovan sam i kao institucionalni trejder na vecim racunima.
Nazad na vrh Ići dole
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Empty
PočaljiNaslov: Re: Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa   Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Icon_minitimeČet 24 Okt - 0:50

Prijavio sam se za danasnji webinar pa se vidimo... Preporuka za demo platformu?
Nazad na vrh Ići dole
TarantulaFx
Partner
Partner



Broj poruka : 121
Points : 125
Datum upisa : 22.10.2013

Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Empty
PočaljiNaslov: Re: Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa   Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Icon_minitimeČet 24 Okt - 1:25

BojanNS ::
Prijavio sam se za danasnji webinar pa se vidimo... Preporuka za demo platformu?
Hvala :) Preporuka je Admiral Markets, otvorite demo racun i testirajte. Ako hoćeš testiraj Admiral.Pro demo račun, spread ide od 0,1 pipsa i komisija je 0.004%. Samo ne otvaraj demo račun sa 50 000 ili 100 000 eur , jer je to nerealno mnogo. Ima pravilo, koliko bi realno uložio toliko i stavi na demo jer ćeš tako imati pravu sliku o berzi. :)

PS. Brokera birajte shodno vašim afinitetima, ja sam počeo u Admiralu zbog izuzetno niskog spread-a i komisije. Postoji još puno dobrih brokera, ali to je vaš izbor.
Nazad na vrh Ići dole
TarantulaFx
Partner
Partner



Broj poruka : 121
Points : 125
Datum upisa : 22.10.2013

Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Empty
PočaljiNaslov: Re: Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa   Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Icon_minitimeČet 24 Okt - 21:49

DNEVNA TEHNICKA ANALIZA EURUSD:
Kao sto mozemo videti na H4 markirano plavim, obelezio sam exhaustion candles koji idu ka vrhu rising wedge patterna. Situacija je takva da imamo FOMC sledece nedelje tako da cena se pretpostavljam nece munjevito kretati vezano za USD kroseve. Ono sto mi provlaci paznju jeste moguc breakout 3835 gde cena cilja 3870 odakle je moguce pokusati short jer je to ujedno i vrh rising wedge formacije. Na 3740 imamo double bottom, tako da dips prema 3764 mogu biti kupljeni.


[img]Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Zoxr[/img]
Nazad na vrh Ići dole
TarantulaFx
Partner
Partner



Broj poruka : 121
Points : 125
Datum upisa : 22.10.2013

Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Empty
PočaljiNaslov: Re: Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa   Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Icon_minitimeČet 24 Okt - 22:24

Slika Analize 25.10.2013 koju sam postavio na Forex Factory.
Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Cy6u

Ako neko vidi nešto zanimljivo nek slobodno piše.
Nazad na vrh Ići dole
TarantulaFx
Partner
Partner



Broj poruka : 121
Points : 125
Datum upisa : 22.10.2013

Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Empty
PočaljiNaslov: EUR/USD analiza 28.10.2013.   Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Icon_minitimeNed 27 Okt - 23:40

Danas se cena krece u okviru trougla koji predstavlja, akumulaciju ili kongestiju. To se desava obicno za vreme cekanja nekih vesti kao sto je danas Pending Home Sales. U principu ponedeljkom je obicno i slabije kretanje cene. Ono sto vidimo na chartu jeste i trenutni high na 3832 i samo breakout/probijanje tog nivoa moze da dovede do 3870 sto je i cilj tog breakouta. Moramo se cuvati i laznih breakouta zato pratimo fundamente koji pomeraju cenu. U slucaju pada prema 3785-70 cena moze biti kupljena.

Vidimo CAMARILLA nivoe koji je jedan od mojih omiljenih indikatora , sto pokazuje H3 i L3. H3 nivoi su cena za short a L3 za long. U ovom slucaju cena se kotira oko pivota sto je opet znak konsolidacije gde je i MACD trenutno ravan. Bearish divergencija je ranije obarala cenu, ali trenutno nije u opticaju.

Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa <a href=Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Lb7q
Nazad na vrh Ići dole
TarantulaFx
Partner
Partner



Broj poruka : 121
Points : 125
Datum upisa : 22.10.2013

Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Empty
PočaljiNaslov: Re: Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa   Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Icon_minitimePon 28 Okt - 23:51

EUR/USD se nalazi u range-u. Iako je posle nekoliko odbijanja od 3770 probio support, 3550 trenutno zadrzava dalji pad. Buy he dips oko 3550 trnutno dobro funkcionise za skalpova a trenutni minor range je 3750-70. Dalji pad ispod 3740 cilja 3720. Nema puno prostora za trgovinu USD parovima do sutra do FOMC, gde ocekujemo proboje jacih nivoa. Posle komentara RBA guvernera Stivensa AUDUSD belezi I dalji pad , tako da generalno USD parovi ce biti u nekom range sve do sutra. 3750-70 daje potencijalni setup za BO trade po probijanju nekog od nivoa. U slucaju probijanja trazimo BPC pattern.

Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa <a href=Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa B373
Nazad na vrh Ići dole
Aritmeticar
Moderator
Aritmeticar


Broj poruka : 725
Points : 2414
Datum upisa : 01.12.2009

Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Empty
PočaljiNaslov: Re: Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa   Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Icon_minitimeUto 29 Okt - 5:04

FOMC Statement (ne brkati sa FOMC Meeting Minutes) u proteklih godinu dana na EURUSD.
Statement ide sa Interest Rate Decision, a ovaj drugi samostalno. Štriklirao sam svećicu u trenutku objave.

2013.09.18 19:00
Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Tvm4



2013.07.31 19:00
Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Ceug



2013.06.19 19:00
Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa 0n32



2013.05.01 19:00
Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa W2ik



2013.03.20 18:00
Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Miul



2013.01.30 19:15
Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa 4sgg



2012.12.12 17:30
Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Hu44



2012.10.24 19:15
Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Hbp6



2012.09.13 17:30
Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa 196l

Nazad na vrh Ići dole
TarantulaFx
Partner
Partner



Broj poruka : 121
Points : 125
Datum upisa : 22.10.2013

Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Empty
PočaljiNaslov: Re: Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa   Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Icon_minitimeSre 30 Okt - 4:00

Pozdrav Aritmeticar,

Danas dosta zavisi od toga da li ce na FOMC biti spomenut kraj QE3 ( kvantitativne olaksice ili Quantitive Easing) iliti kako se kaze na USA- QE tapering. Kvantitativne olaksice u ekonomiji predstavljaju nestandardne mere za podrzavanje ek. rasta. Te mere se obicno preduzimaju u vreme ekonomske krize.  Ublazavanje ekonomske krize QE merama kada tradicionalni instrumenti nemaju vise efekta primenjuju se mere dodatnog stampanja novca.  Prilikom stupanja na snagu QE centralne banke, u ovom slucaju FED kupuju dugorocne obveznice kako bi uticale na obaranje daljih kamatnih stopa. Ukratko radi se o direktnom ubrizgavanju novca u finansijski sistem. Ekonomska predvidanja i spekulacije su rast USDx ukoliko dodje do pretpostavljenog kraja QE mera. Za sada to nije bio slucaj, videcemo sta ce se desiti danas. Na FX vaze pravila- buy the rumor sell the fact.
Nazad na vrh Ići dole
TarantulaFx
Partner
Partner



Broj poruka : 121
Points : 125
Datum upisa : 22.10.2013

Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Empty
PočaljiNaslov: Re: Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa   Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Icon_minitimeSre 30 Okt - 4:09

Zbog danasnjeg ADP-a i FOMC analizu cu odraditi ili veceras kasnije ili sutra ujutru.
Nazad na vrh Ići dole
TarantulaFx
Partner
Partner



Broj poruka : 121
Points : 125
Datum upisa : 22.10.2013

Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Empty
PočaljiNaslov: Re: Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa   Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Icon_minitimeSre 30 Okt - 7:13

15m candle FOMC 30.10.2013.

Pogledajte whipsaw na svecu od 60 pipsa ( m15 candle). Upozorio sam da se moze desiti to...

Sanse su da se nastavi pad jer je samo "pomenuta" rec QE taper. Izvor FOREXLIVE.

Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Wadr
Nazad na vrh Ići dole
TarantulaFx
Partner
Partner



Broj poruka : 121
Points : 125
Datum upisa : 22.10.2013

Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Empty
PočaljiNaslov: Re: Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa   Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Icon_minitimeSre 30 Okt - 23:02

Kao sto vidimo jucerasnji FOMC je potvrdio bearish trend tako da oni koji su u pozicijama neka drze a za nove je potreban retracement. EURUSD ima mesta do 3585 koji je prvi ozbiljniji target sudeci po TA. Postavio sam chart koji objasnjava FOMC svecu, pinove i retracement po FOMC sveci koja je ujedno postavlja i support i resistance. Slobodno komentarisite to sto vidite ili moguce setupove.

[URL=https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/823/ngot.jpg/]Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Ngot
Nazad na vrh Ići dole
TarantulaFx
Partner
Partner



Broj poruka : 121
Points : 125
Datum upisa : 22.10.2013

Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Empty
PočaljiNaslov: Re: Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa   Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Icon_minitimeČet 31 Okt - 23:44

Posle jucerasnjeg pada EURUSD valute i pogodjenog TP-a danas imamo situaciju gde 1.3500 treba da izdrzi da bi imali jedan dobar retracement. Cena pravi konfluencu na 50.0 fib sa poslednjim swingom pre skoka na 3800+ nivoe. Takodje imamo jak nivo podrske-supporta sto je prethodno bila konsolidacija. Moguce da ce EURUSD pokusati retracement i ako je to slucaj 3650 bi trebao biti cilj. Posto je danas petak, kasnije nas ocekuje profit taking.

[URL=https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/10/qgep.jpg/]Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Qgep
Nazad na vrh Ići dole
mamba
Just looking
Just looking



Broj poruka : 7
Points : 7
Datum upisa : 31.10.2013

Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Empty
PočaljiNaslov: Re: Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa   Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Icon_minitimePet 1 Nov - 5:41

Tarantula odlične analizi.
Kako sada stvari stoje izgleda da ga ovaj low 1.3478 neće uspjeti zadržati i da cijena i dalje pada.
Nazad na vrh Ići dole
TarantulaFx
Partner
Partner



Broj poruka : 121
Points : 125
Datum upisa : 22.10.2013

Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Empty
PočaljiNaslov: Re: Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa   Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Icon_minitimePet 1 Nov - 7:54

mamba ::
Tarantula odlične analizi.
Kako sada stvari stoje izgleda da ga ovaj low 1.3478 neće uspjeti zadržati i da cijena i dalje pada.
Hvala Mamba,

Obratite paznju i na ovaj clanak:
Market movers ahead

  1. We believe the ECB should keep all policy rates unchanged at the meeting next week.

  2. However, we expect Mario Draghi to be very dovish and signal a rate cut could be coming. Given the very low outlook for inflation, we project a 25bp rate cut in December.

  3. In the UK, we expect the Bank of England to keep the current policy unchanged.

  4. In the US, we expect a subdued employment report, due partly to the short-term effects of the government shutdown and due partly to recent weakness in economic data. The first estimate of Q3 GDP growth is due to be released.

  5. Fed speeches will be scrutinised for a soft tone after the FOMC statement this week was less dovish than expected and recent data have been on the soft side.

  6. In Denmark, we will are due to get foreign exchange reserves and, in Sweden, the Riksbank minutes are due for release.:"

    SOURCE: DANSKE BANK

    Tako da je vrlo moguce da je cena vec uracunata a opet imamo i profit taking FRIDAY koji se poklapa sa 1. u mesecu. S tehnickog aspekta cena bi trebala da napravi retrace ka gore.
Nazad na vrh Ići dole
ingglick
Still learning
Still learning



Broj poruka : 104
Points : 273
Datum upisa : 11.05.2011

Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Empty
PočaljiNaslov: Re: Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa   Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Icon_minitimeSub 2 Nov - 5:42

Ne znam kako dnevne vesti uticu na vase trejdovanje, za mene je to pretesko jer je u cenu uvek sve vec uracunato, ukljucujuci i nemogucnost vecine trejdera i investitora da pravilno uracunaju sve u cenu. :)

_________________
"Diversification, that's for idiots." - Mark Cuban.
Nazad na vrh Ići dole
TarantulaFx
Partner
Partner



Broj poruka : 121
Points : 125
Datum upisa : 22.10.2013

Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Empty
PočaljiNaslov: Re: Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa   Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Icon_minitimeNed 3 Nov - 23:04

ingglick ::
Ne znam kako dnevne vesti uticu na vase trejdovanje, za mene je to pretesko jer je u cenu uvek sve vec uracunato, ukljucujuci i nemogucnost vecine trejdera i investitora da pravilno uracunaju sve u cenu. :)
Pozdrav Ingglick,

U principu postoje dani koje treba izbegavati kada su pomeranja prevelika i kad postoji taj range kada na inraday timeframe-u nema trenda. Jednostavno probajte da skalpirate i iskoristite breakoute. Pozicioniranje u takvim uslovima jeste tesko.
Nazad na vrh Ići dole
TarantulaFx
Partner
Partner



Broj poruka : 121
Points : 125
Datum upisa : 22.10.2013

Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Empty
PočaljiNaslov: Re: Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa   Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Icon_minitimeNed 3 Nov - 23:06

Kao sto vidimo EURUSD je jutros ranije napravio regularnu bullish divergenciju , odbijajuci cenu od 3480 nivo. Prateci FOMC svecu gde je pad velik bez znacajnijeg retracementa, EURUSD pravi korekciju. Korekcija jeste pocela divergenicijom ali za nas London trejdere ulaz za pozicioniranje je previsoko. Zato imamo 2 opcije, ili da se ceka retrace na dole i udje na long sa stopovima ispod divergencione svece ( ne ulaziti na jak momentum u counter trade) ili da se iskoristi breakout na 3515 sa BPC patternom ako ga bude. MACD pokazuje da momentum ide na gore ali isto tako potreban je BPC na 3515 gde trenutno fali momentum. U slucaju proboja i prelaska iznad ATR nivoa ciljevi su 3550-70.
Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Lusz
Nazad na vrh Ići dole
mamba
Just looking
Just looking



Broj poruka : 7
Points : 7
Datum upisa : 31.10.2013

Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Empty
PočaljiNaslov: Re: Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa   Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Icon_minitimePon 4 Nov - 3:24

Mislim da bi retrace mogao biti do 1.3460-70 ukoliko ga ovaj 3490 ne digne odmah
Nazad na vrh Ići dole
TarantulaFx
Partner
Partner



Broj poruka : 121
Points : 125
Datum upisa : 22.10.2013

Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Empty
PočaljiNaslov: Re: Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa   Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Icon_minitimeUto 5 Nov - 0:11

mamba ::
Mislim da bi retrace mogao biti do 1.3460-70 ukoliko ga ovaj 3490 ne digne odmah
U principu 3470 je support level, a juce rano ujutru je bio stop grabber koji je ocistio slabije long pozicije.
Nazad na vrh Ići dole
mamba
Just looking
Just looking



Broj poruka : 7
Points : 7
Datum upisa : 31.10.2013

Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Empty
PočaljiNaslov: Re: Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa   Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Icon_minitimeUto 5 Nov - 4:03

Evo ga na 3470 i  izgleda će probit
Nazad na vrh Ići dole
TarantulaFx
Partner
Partner



Broj poruka : 121
Points : 125
Datum upisa : 22.10.2013

Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Empty
PočaljiNaslov: Re: Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa   Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Icon_minitimeUto 5 Nov - 7:40

mamba ::
Evo ga na 3470 i  izgleda će probit
Ocekujem range do FOMC u cetvrtak kad ce biti Bid Rate announcement.
Nazad na vrh Ići dole
mamba
Just looking
Just looking



Broj poruka : 7
Points : 7
Datum upisa : 31.10.2013

Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Empty
PočaljiNaslov: Re: Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa   Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Icon_minitimeUto 5 Nov - 20:43


Svaka čast tarantula, 3470 je stvarno dobar support, imao sam naloge tu, ali kad sam vidio kako pada uopće mi nije izgledalo dobro.
Nazad na vrh Ići dole
TarantulaFx
Partner
Partner



Broj poruka : 121
Points : 125
Datum upisa : 22.10.2013

Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Empty
PočaljiNaslov: Re: Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa   Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Icon_minitimeUto 5 Nov - 23:14

mamba ::

Svaka čast tarantula, 3470 je stvarno dobar support, imao sam naloge tu, ali kad sam vidio kako pada uopće mi nije izgledalo dobro.
Hvala, to je bilo otprilike to. Sad imamo taj  main range koji ide od 3440-3525 sa naravno podrskom na 3470 gde stop grabberi kupe slabije shortse. U principu ovo je range trading gde radimo shorting into resistance ( prodaja pri vrhu) i longini into support ( prodaja pri dnu).  Ako ste bili na session reecap-u koji radim svakog petka preko Admiral Markets-a to je bio i setup. 3485-70 long sa stopovima oko 3440. U principu 3440 je dead stop a intraday i scalp stopovi su ispod 3470. Sutra ce se odlucivati o referentnoj kam. stopi, imamo FOMC tako da ce range potrajati moguce do sutra. Ne preporucujem trgovinu breakouta jer mogu biti fake outi, vec prodaju pri vrhu i kupovinu pri nivoima podrske ( support).

Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Rlrb
Nazad na vrh Ići dole
TarantulaFx
Partner
Partner



Broj poruka : 121
Points : 125
Datum upisa : 22.10.2013

Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Empty
PočaljiNaslov: Re: Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa   Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Icon_minitimePet 8 Nov - 0:29

Posle jucerasnjeg pada EURUSD na 3295, par se prilicno oporavio skoro za pola ukupnog pada dosavsi do 3450. Danas je moguca situacija gde ce losi rezultati zbog privremenog otpusta zaposlenih u drzavnim sluzbama USA ( proslog meseca) uticati na skok valutnog para po objavljivanju NFP. Za sad vidim 2 moguca setupa. Prvi je dublji retracement do 76.4 ili 88.6 fib nivoa gde bi mogli imati dobar r:r za short.  2. setup je direktan pad ispod 3380 nivoa i BPC pattern nakon toga.

3380 nivo vidim kao vazan jer kao sto vidimo juce je EURUSD pokupio stopove ispod ali se I vratio zatvorivsi svecu iznad 3380, sto nam govori da je 3380 realan nivo podrske. 
Obratite paznju na leverage tokom NFP. Preporucujem vrlo mali leverage zbog volatilnosti.
Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Oppd
Nazad na vrh Ići dole
TarantulaFx
Partner
Partner



Broj poruka : 121
Points : 125
Datum upisa : 22.10.2013

Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Empty
PočaljiNaslov: Re: Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa   Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Icon_minitimeNed 10 Nov - 23:48

EUR I USD imaju bank holidays tako da cena pravi malu korekciji, sto je dobra stvar jer moci ce da se iproda po visem nivou. Na chartu sam objasnio kretanje cene. Imali smo dobre ulaze na 3360 kao akumulaciju pre Londona. Ovo je cist Mark Up sad pre sledece faze distribucije ( short selling) koja bi mogla doci oko 3405-3417. Vrh imamo na 3440, sto ce biti tesko dosegnuti zbog pause u radu banaka. Ako se cena kojim slucajem digne dotle to je pretpostavljeni vrh i naravno odatle radimo short.

Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Nh3n
Nazad na vrh Ići dole
TarantulaFx
Partner
Partner



Broj poruka : 121
Points : 125
Datum upisa : 22.10.2013

Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Empty
PočaljiNaslov: Re: Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa   Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Icon_minitimePon 11 Nov - 22:51

Kao sto vidimo juce se cena lepo odbila od 3417 i nastavila dalje. Za one koji su propustili ulaz od juce jedino sto vidim za neki visi ulaz je potencijalno desno rame za head and Shoulders pattern oko 3424. Za sad izgleda da ce biti nastavak Mark Down-a od juce na 3335 I 3315. Za short mora da se ceka retracementn na vise jer ne zelimo da prodajemo support.

Ako imate bilo kakvo pitanje, komentar slobodno napisite.

Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa 4chc
Nazad na vrh Ići dole
mamba
Just looking
Just looking



Broj poruka : 7
Points : 7
Datum upisa : 31.10.2013

Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Empty
PočaljiNaslov: Re: Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa   Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Icon_minitimeUto 12 Nov - 3:00

Odlična analiza kao i uvjek, sad je vrijeme za short ali postoji mogućnost da ode do 3450!
Nazad na vrh Ići dole
TarantulaFx
Partner
Partner



Broj poruka : 121
Points : 125
Datum upisa : 22.10.2013

Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Empty
PočaljiNaslov: Re: Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa   Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Icon_minitimeČet 14 Nov - 1:52

mamba ::
Odlična analiza kao i uvjek, sad je vrijeme za short ali postoji mogućnost da ode do  3450!
Hvala Mamba, videli smo taj whipsaw ( 3450>3385>3496) i to je bilo prilicno nezgodno za pozicioniranje.
Nazad na vrh Ići dole
TarantulaFx
Partner
Partner



Broj poruka : 121
Points : 125
Datum upisa : 22.10.2013

Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Empty
PočaljiNaslov: Re: Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa   Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Icon_minitimeČet 14 Nov - 1:54

Centralna banka Engleske pomenula je mogucnost povecanja kamatnih stopa tako da vidimo lep skok GBP kroseva. Buy the dips je opcija I kao sto vidimo imamo lepu divergenciju sa L3 nivoom. Cena cilja 6095 za intraday tako da po mom misljenju kupujemo dips. Nova predsednica FED-a Janet Yellen drzi konferenciju oko 16:00 tako da moramo pratiti pazljivo kretanje cene.

Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa Z000
Nazad na vrh Ići dole
 
Tehnicka Analiza Forex parova i indeksa
Nazad na vrh 
Strana 1 od 5Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» ForexBall 2011-Prvestvo u forex trgovini
» FOREX- osnovni pojmovi i termini, uputstvo za METATRADER
» Forex i matematika (roboti,algoritmi ...)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: FOREX & Gold u Srbiji-
Skoči na: