BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 PKB Korporacija PKBK

Ići dole 
+27
Cicija
Igi-bg
Vladulns
Pripravnik
Matthew Greenburgh
Stane Dolanc
Dalaj Lama
MORNAR
Nikolaj3
Big Mile
Popaj
beaglle
Zexx
Smile
capriolo
Tenerife
Sasuolo
Momir
Friz
Kobe Bryant
Ars Vivendi
Roman Abramovich
Maca
MarkoJTD
Limited011
Lilihip
bonum.mm
31 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Dalaj Lama
Member
Member
Dalaj Lama


Broj poruka : 707
Points : 1898
Datum upisa : 30.11.2010

PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PKB Korporacija PKBK    PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Icon_minitime2/22/2017, 23:29

Za privatizaciju Poljoprivredne korporacije Beograd zainteresovano je osam investitora iz Srbije i sveta, objavila je Radio-televizija Srbije.

Pisma o zainteresovanosti za PKB poslale su kompanije "Matijević" i MK komerc iz Srbije, Al Dahra iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, dve kompanije iz Velike Britanije, jedna iz Kine i jedna iz Singapura i jedan privrednik iz Kovina.

Ministar privrede Srbije Goran Knežević je za RTS rekao da će model privatizacije i poziv za dostavljanje obavezujućih ponuda uslediti za narednih mesec do mesec i po dana. On je naveo da će od imovine i zemljišta, koje u vlasništvu PKB-a od prodaje biti uzetno zemljište u blizini Pupunovog mosta.

_________________
Karma kažnjava sve
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2779
Points : 7928
Datum upisa : 21.01.2009

PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PKB Korporacija PKBK    PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Icon_minitime8/9/2018, 10:00

Ministarstvo privrede objavilo je tender za prodaju imovine Poljoprivrednog kombinata Beograd (PKB) po početnoj ceni od 104,5 miliona evra.

Rok za dostavljanje ponuda je 10. septembar.

Na prodaju je 16.785 hektara zemljišta na Paliluli, u Surčinu i Zrenjaninu, kao i stoka, objekti, oprema, rezervni delovi.

Pravo učešča na tenderu imaju pravna lica koja se kao pretežnom delatnošću bave poljoprivredom ili/i trgovinom poljoprivrednih proizvoda.

Drugi uslov tendera je da ponudu dostavi pravno lice koje je u prethodnoj godini samostalno ili na konsolidovanom nivou ostvarilo prihod od 400 miliona evra.



_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2008
Points : 5417
Datum upisa : 07.05.2009

PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PKB Korporacija PKBK    PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Icon_minitime8/18/2018, 01:02

DRAGAN DJILAS ::
Što se PKB-a tiče, bila je jasno i javno izražena želja g. Kostića da ga kupi na isti način kako je kupio šećerane. Za dugove. Na jednom skupu menadžera u Skupštini grada sam mu pred svima poručio da neće morati da se muči da kupuje PKB za jedan ili tri evra i da ga spasava, nego ćemo to uraditi mi kao grad i država, što smo i učinili.

Ordinarna je laž da MK komerc nije ugovarao kupovinu šećerne repe po ceni manjoj od 35 evrocenti. Kada je grad preuzeo PKB, zatekao nas je ugovor koji je sa MK komercom potpisao tadašnji direktor g. Veljović, po kome je tona repe plaćana 28 evrocenti.

Uz to, veći deo ove cene je plaćan kompenzacijom. MK komerc je PKB-u davao sve što je potrebno da bi se repa posejala na oko 1.500 hektara i to je kompenzovano prilikom prodaje repe. Finansijska sredstva koja su bila potrebna PKB-u za setvu obezbeđivala je AIK banka vrlo povoljnim kreditima – sa dvocifrenom kamatom. Beskrupuloznost izrabljivanja PKB-a se dodatno ogledala u činjenici da je procenu čistoće kao i procenta šećera u šećernoj repi obavljao sam kupac, dakle MK komerc.

Kada se sve to uračuna – cena po toni je bila daleko od 28 evrocenti i realan trošak MK komerca je bio oko 20 evrocenti. Kolika je to bila pljačka pokazuje podatak da je posle dolaska novog rukovodstva PKB – a cena povećana na 46 evrocenti. Dakle, povećanje je bilo 64% ako računate na cenu od 28 evrocenti, odnosno oko 130% ako računate u odnosu na realne troškove MK komerca.

Podsetio bih g. Kostića na razgovor koji smo imali prilikom slučajnog susreta na Kopaoniku kada mi se požalio kako su mu, citiram, „moji ludaci iz PKB-a“ rekli da će raskinuti ugovor ukoliko se ne poveća cena i da može da ih tuži. Kad sam ga upitao pa što nije tužio, rekao je da nije lud da ostane bez 1.500 hektara pod šećernom repom…

O tome kako se ponaša MK komerc na tržištu šećera, po kojoj ceni ga je prodavao domaćim konditorima i proizvođačima soka u Srbiji, a po kojoj u Sloveniji, recimo, već sam govorio. I mogu ponovo.

O tome kako je nova naprednjačka vlast odmah donela odluku o zabrani izvoza šećerne repe, čime je omogućila enormnu zaradu domaćim šećeranama, već sam govorio. I mogu opet.

O lažima kako je neophodno zaštititi domaću proizvodnju šećera takvim merama jer u tim šećeranama radi svega nekoliko stotina ljudi i da su sve takve zaštite u stvari zaštite enormnih zarada vlasnika šećerana sam takođe govorio. I mogu opet.

Kao što sam više puta rekao, u Srbiji je veoma često, da ne kažem skoro uvek, u privrednom lancu iz koga prebogati izlaze pojedinci, na početku ili na kraju istog – država ili državna firma. Državna firma koja preskupo kupuje ili prejeftino prodaje svoj proizvod privatnim kompanijama. Bilo bi zanimljivo istražiti šta imaju od imovine svi ti državni direktori i da li su je mogli steći od plate ili ne. Jednog dana će se poreklo imovine svih ljudi u Srbiji uključujući i ljude iz politike morati preispitati. Ni za koga ne tvrdim da je lopov, ali mislim da bi se mnogi našli u nezgodnoj situaciji da objasne odakle im to što imaju.

https://www.danas.rs/dijalog/reakcije/miodrag-kostic-i-moji-ludaci-iz-pkb-a/




_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Stane Dolanc
Our family
Our  family



Broj poruka : 333
Points : 812
Datum upisa : 22.05.2007

PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PKB Korporacija PKBK    PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Icon_minitime9/13/2018, 21:58

Na tenderu za privatizaciju Poljoprivrednog kombinata Beograd ponudu je dala samo jedna kompanija - Al Dahra iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, koja u Srbiji ima registrovanu firmu, a sva dostavljena dokumentacija ispunjava uslove tendera, utvdila je tenderska komisija koja je otvorila jedinu pristiglu ponudu.

Finansijska ponuda Al Dahre biće otvorena u petak, najavljeno je iz Ministarstva finansija, a prenose mediji. Rok za dostavljanje ponuda za kupovinu imovine PKB po početnoj ceni od 104,5 miliona evra istekao je u ponedeljak 10. septembra. Na prodaju je ponuđeno 16.785 hektara zemljišta PKB-a, u Surčinu, Paliluli i Zrenjaninu, kao i stoka, objekti, oprema, rezervni delovi, kao i imovina zavisnih društava - Ekolaba, Instituta PKB Agroekonomik i Veterinarske stanice PKB.

Na prodaju su ponuđene i dve parcele gradskog građevinskog zemljišta u Borči od 1,8 hektara i 1,2 hektara, po početnoj minimalnoj ceni od 939.113 evra, odnosno 284.000 evra.

Po podacima Samostalnog sindikata PKB-a, imovinu preduzeća čini oko 17.000 hektara poljoprivrednog zemljišta, oko 70 kilometara kanalske mreže za navodnjavanje, oko 17.000 grla stoke, i druga nepokretna imovina i mehanizacija. PKB ima oko 1.700 radnika kojima su, kako tvrde u sindikatu, obećane otpremnine od 450 evra po godini staža.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PKB Korporacija PKBK    PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Icon_minitime9/14/2018, 07:27

Stane Dolanc ::
Finansijska ponuda Al Dahre biće otvorena u petak, najavljeno je iz Ministarstva finansija, a prenose mediji.



Negde sam cuo da su Arapi ponudili 160m evra za to sto kupuju.

Takodje sam cuo da ih je Kostic kontaktirao da se sklone i puste njega da zavrsi transakciju na 90m evra, pa da im preproda po nekoj visoj ceni (ali manjoj od 160m) i da podele tu ustedu koju bi napravio. Valjda su Arapi ovo odmah otisli i ispricali Vucicu, i tu nastao neki picvajz…

Traje to vec nekoliko meseci,...ali se otprilike znalo da ce Arapi kupiti, pa bar jednom 6-9 meseci unazad.



kafa

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Pripravnik
VIP
VIP
Pripravnik


Broj poruka : 93
Godina : 39
Localisation : Beograd
Points : 358
Datum upisa : 13.11.2007

PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PKB Korporacija PKBK    PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Icon_minitime9/14/2018, 12:57

https://www.blic.rs/biznis/vesti/al-dahra-za-pkb-ponudila-1055-miliona-evra/y19sx99
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PKB Korporacija PKBK    PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Icon_minitime9/14/2018, 13:40

‘De li se dede još 55,5m evra ?!! ;-))))

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1747
Localisation : novi sad
Points : 6151
Datum upisa : 02.09.2009

PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PKB Korporacija PKBK    PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Icon_minitime9/14/2018, 16:42

Matthew, jedno pitanje za tebe:

jel stvarno mislis da su to Arapi u pitanju? Ja apsolutno ne sumnjam da se iza investitora (Arapskih) kriju nasi lovatori..... Ista prica BG na vodi..... Zna se cija je lova u pitanju....

Tako je iza najveceg investitora u NS - firma Galens, Novosadjanima prodata prica da je lova iz Republike Srpske (Dodik i kompanija), dok  zapravo Bata stoji iza firme...... I to je proverena informacija......
Nazad na vrh Ići dole
Stane Dolanc
Our family
Our  family



Broj poruka : 333
Points : 812
Datum upisa : 22.05.2007

PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PKB Korporacija PKBK    PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Icon_minitime9/14/2018, 18:17

A ko bi bio taj lovator koji se krije iza Arapa?
Tek da ne širimo teorije zavera po forumu, i ko stoji iza BG-H2O ?

Ako već sumnjaš, moraš da imaš i neku ideju...

Ako tako nastavimo možda je i AERO dat nekom domaćem tajkunu, a Francuzi izigravaju kupca?

Baš da vidim dokle bi nas takva razmišljanja dovela?

Možda je sve namešteno, možda je Putin američki čovek ili vanzemaljac, ko će ga znati 89
Nazad na vrh Ići dole
Igi-bg
Partner
Partner
Igi-bg


Broj poruka : 218
Points : 483
Datum upisa : 17.11.2009

PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PKB Korporacija PKBK    PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Icon_minitime9/14/2018, 19:24

Stane Dolanc ::
A ko bi bio taj lovator koji se krije iza Arapa?
Tek da ne širimo teorije zavera po forumu, i ko stoji iza BG-H2O ?

Ako već sumnjaš, moraš da imaš i neku ideju...

Ako tako nastavimo možda je i AERO dat nekom domaćem tajkunu, a Francuzi izigravaju kupca?

Baš da vidim dokle bi nas takva razmišljanja dovela?

Možda je sve namešteno, možda je Putin američki čovek ili vanzemaljac, ko će ga znati 89


Za BGH2O i Al Dahru se sve odlično zna. Arapi su navodno investirali milione u ovdašnje ratarstvo, ali još nigde nekih  značajnih rezultata. Proizvodi se čak i manje nego pre prodaje. Osim toga, iz različitih nepovezanih izvora znam da se uglavnom povlače iz vojvođanske zemljoradnje. Mislim konkretno na Al Dahru. Tamo Bata i Bata preuzimaju biznis. Ne znam zašto bi sa PKB-om bilo drugačije.
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2779
Points : 7928
Datum upisa : 21.01.2009

PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PKB Korporacija PKBK    PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Icon_minitime9/14/2018, 19:58

Matthew Greenburgh ::
‘De li se dede još 55,5m evra ?!! ;-))))

Od kud ti ta cena od 160 mil. kada je početna bila oko 105 mil.
Mnogi su graknuli da je to malo, ali što nisu ponudili više?

A ove teorije zavera (sada s Arapima) to je neverovatno i širile su se fijaskonomijem svojevremeno kao šumski požar!!

Saberite se već jednom, možete da izrazite "sumnju" - ali dokazi su potrebni, fakti, da bi nešto bilo verodostojno.
Ne branim nikoga, niti imam neki interes, ali i ja mogu da izmišljam i smišljam teorije zavera, čak "da budem siguran" ajkula ali dokaze nemam...

Bez dokaza svaka "vest" ili "sumnja" su bezvredni, a poseban pozdrav za kolegu iz Tabloida koji "sigurno" ima dokaze... sesir

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Cicija
Member
Member
Cicija


Broj poruka : 828
Points : 1938
Datum upisa : 10.01.2008

PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PKB Korporacija PKBK    PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Icon_minitime9/15/2018, 00:49

Vladulns ::

Tako je iza najveceg investitora u NS - firma Galens, Novosadjanima prodata prica da je lova iz Republike Srpske (Dodik i kompanija), dok  zapravo Bata stoji iza firme...... I to je proverena informacija......

A ko im je tu priču prodavao?

Firma GALENS INVEST DOO NOVI SAD
je osnovana 5.11.2009.
Vlasnik: GALENS DOO ZA PROIZVODNJU TRGOVINU I USLUGE, NOVI SAD 100%

A vlasnik te firme je: Александар Галић 100%

Gde je tu Dodik?, a i da je bio Dodik, u čemu je problem?
Možda si i sam želeo da veruješ u neke glasine?

JEDINO AKO TE OVO IRITIRA:
Objekat u Novom Sadu, u Ulici Narodnih heroja 1, gde je predviđena izgradnja stambeno-poslovnog kompleksa od 13 spratova kod glavne novosadske Pošte više nije u vlasništvu Erste grupe. Naime, 7. jula 2015. godine, Erste grupa prodala je pomenuti objekat preduzeću Galens invest, koje je u polovičnom vlasništvu Aleksandra Galića. Tada je Galiću prodato i preduzeće Alpha Immorent, koje je bilo deo Erste grupe. Galić je 24. jula u Agenciji za privredne registre promenio naziv i od tada se Alpha Immorent zove GCR.

Vlasnik firme GCR je: GALENS INVEST DOO NOVI SAD 100%

I gde je tu Dodik, ko ti je rekao da je to Dodik?

Ja ne znam ko je taj Galić, ali ne vidim da je nešto problematičan, a ine vidim da je oh ili oni koji (navodno stoje iza njega) neki milijarder i veliki investitor!

Tako možeš da se pitaš da li su STVARNO Kinezi ušli u željezaru Smederevo, ili ko stoji iza ulaska Kineza u rudnik Bor?
Ili koje iza (navodne) izgradnje fabrike guma u Zrenjaninu, navodno investicija od milijardu nečega....


Zar stvarno misliš da Dodik, AV, Kole, brat na AV i sl. imaju te novce?
Nazad na vrh Ići dole
Cicija
Member
Member
Cicija


Broj poruka : 828
Points : 1938
Datum upisa : 10.01.2008

PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PKB Korporacija PKBK    PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Icon_minitime9/15/2018, 00:53

P.S. Vidim da si veoma zaintrisovan za AERO, najveći broj postova na toj temi su tvoji!!

Zašto tu nisi "posumljao" da iza Francuza stoji Kole ili, Mišković, Djunić?

Kako ti to nije sumnjivo kada neki forumaši tvrde da je cena akcija koju sada imamo na AERO duplo manja od realne?
veshtica
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PKB Korporacija PKBK    PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Icon_minitime9/15/2018, 09:58

Vladulns ::
Matthew, jedno pitanje za tebe:

jel stvarno mislis da su to Arapi u pitanju? Ja apsolutno ne sumnjam da se iza investitora (Arapskih) kriju nasi lovatori..... Ista prica BG na vodi..... Zna se cija je lova u pitanju....



Ne znam, sumnjam. Mislim da je prava arapska prica Al Dahra, ali ne mogu da tvrdim.

Nedavno su kupili i u Rumuniji slicnu stvar.

Koliko se secam, taj Palestinac koji je blizak sa njima se pomerio u Rumuniju, pa pretpostavljam otuda UAE interes za Rumuniju.

Procitati ovo:

https://en.wikipedia.org/wiki/Mohammed_Dahlan






Agricost acquired by Al Dahra - report (translated)
10 APR 2018
Romania-based grain company Agricost has been acquired by Abu Dhabi-based industry peer Al Dahra, Dutch agricultural newssite Boerenbusiness reported, without citing a source. The deal value is around EUR 200m, the report said.
With some 56,000 hectares, Agricost is the largest agricultural producer in Romania. The company is based in Braila.
Al Dahra farms 81,000 hectares and has a turnover of USD 1bn, the report said. The company is part of Al Ain Holding. It produces and trades grain, rice, flour, fruit and vegetables.

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PKB Korporacija PKBK    PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Icon_minitime9/15/2018, 10:01

Ars Vivendi ::


Od kud ti ta cena od 160 mil. kada je početna bila oko 105 mil.
Mnogi su graknuli da je to malo, ali što nisu ponudili više?





Cuo sam da su bili spremni da plate 160m evra. Kroz neke relativno ok izvore sam saznao.

Ali I ova cena koju su ponudili nije konacna: ima neka korekcija za vrednosti bioloskih sredstava, valjda te zivotinje koje su na farmama nisu deo cene.

Mozda se na kraju I dodje do te cifre,...

A verovatno ima i neka komponenta tala u prici.

Ne znam.



kafa

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PKB Korporacija PKBK    PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Icon_minitime9/15/2018, 10:06

Ja mislim da nista nije ulozeno, nikakvi milioni. Bila je prica sa onom kompanijom Al Rawafed, ili kako se vec zvalo...treba videti u APRu, ali mislim da nije tu bilo nekih veliki iznosa koji su investirani. 

Koliko razumem, nasa strana je pokusala da izvacari ovog palestinca, on se smorio I pomerio u Rumuniju, itd.

koliko znam, Al Dahra je od Vojina kupila neke jabucnjake ili sta vec...Postoji Al Dahra Rudnap negde u jednici.


Mislim da je PKB deal u stvari pokusaj da se sa UAE ispeglaju odnosi. Odnosno sa Dahlanom. Znam da je u jednom trenutku bas sve visilo u vazduhu: cela ta prica sa UAE I shejkom, itd., a naravno kao I uvek jer su nasi hteli leba bez motike, I sa pricama dva zeca tri zeca, sad je vidis sad je ne vidis !!




kafa

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Tenerife
VIP
VIP
Tenerife


Broj poruka : 739
Points : 2460
Datum upisa : 02.10.2013

PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PKB Korporacija PKBK    PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Icon_minitime9/15/2018, 10:35

Al Dahra je kod Iriga, Rivica i jabučnak je neverovatan. Provozajte se prema Vrdniku i uverite se sami.

http://aldahra-rudnap.rs
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1858
Godina : 46
Localisation : Sombor
Points : 5138
Datum upisa : 28.05.2007

PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PKB Korporacija PKBK    PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Icon_minitime9/16/2018, 10:26

"Mislite da ne bi kupili ovi naši, Miško, Kole, Karić...Svi bi, ali moraju da se daju pare, a ne kao ranije - da daju milion ili dva predsedniku opštine ili nekom drugom da bi platili 50 umesto 200 miliona“, istakao je Vučić.

On je rekao da u slučaju PKB novi vlasnik mora dodatno da plati milione za krave, pa na to ima obavezu investicije od 30 miliona, uz raskidnu klauzulu.

"Tu nema igre, država danas traži stvarne pare za svoj narod, a ne da ministri trpaju sebi u džepove, kao što su radili sa Agrobankom, Privrednom bankom i svim ostalima“, objasnio je Vučić.




_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Prokuplje
VIP
VIP
Prokuplje


Broj poruka : 325
Points : 1202
Datum upisa : 19.10.2009

PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PKB Korporacija PKBK    PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Icon_minitime9/16/2018, 23:09

PKB – neke činjenice
Србија нема нити може да добије ни метар земље на Косову и Метохији, али зато може да прода више од 5% територије града Београда (170 квадратних километара од 3.223 километара) и то по цени која је 4 пута мања од вредности капитала ПКБ-а. Наравно, могуће је да Арапи не уложе ни цента, већ да дају оперативни кредит по каматној стопи од 8-10% како би извлачили профит, а ПКБ да и даље ствара губитак у пословању. Али, овде се не бавимо Арапима већ основним чињеницама о ПКБ-у.
http://www.makroekonomija.org/0-miroslav-zdravkovic/pkb-%E2%80%93-neke-cinjenice/
Nazad na vrh Ići dole
Cicija
Member
Member
Cicija


Broj poruka : 828
Points : 1938
Datum upisa : 10.01.2008

PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PKB Korporacija PKBK    PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Icon_minitime9/16/2018, 23:23

E, neka si im rekao... od od od viljuska kapa

Text koji citiraš je potpuno konfuzan i ne shvata se šta je pisac hteo da kaže osim da hejtuje.

Ali za tebe imam utešnu vest: sad će Djilas, Janković ili Dveri ubrzo da dodju na vlast i sve će biti bajno....

citat ::
Najskuplja srpska reč je budućnost, a ne Kosovo, izjavio je u intervjuu FoNetu predsednik SANU, profesor Vladimir Kostić

Kao treći problem, on je označio "nekritičko precenjivanje sopstvenih dometa, koje gotovo histerično nekada upada u samoruženje i samoporicanje, kao da smo najgori narod Evrope", što je besmislica.

Svoja lična nezadovoljstva, nesreću i frustracije lečite na nekom drugom mestu....
Nazad na vrh Ići dole
Prokuplje
VIP
VIP
Prokuplje


Broj poruka : 325
Points : 1202
Datum upisa : 19.10.2009

PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PKB Korporacija PKBK    PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Icon_minitime9/17/2018, 00:46

Cicija ::
E, neka si im rekao... od od od viljuska kapa

Text koji citiraš je potpuno konfuzan i ne shvata se šta je pisac hteo da kaže osim da hejtuje.

Ali za tebe imam utešnu vest: sad će Djilas, Janković ili Dveri ubrzo da dodju na vlast i sve će biti bajno....

citat ::
Najskuplja srpska reč je budućnost, a ne Kosovo, izjavio je u intervjuu FoNetu predsednik SANU, profesor Vladimir Kostić

Kao treći problem, on je označio "nekritičko precenjivanje sopstvenih dometa, koje gotovo histerično nekada upada u samoruženje i samoporicanje, kao da smo najgori narod Evrope", što je besmislica.

Svoja lična nezadovoljstva, nesreću i frustracije lečite na nekom drugom mestu....
Већ виђен одговор!
Кад год неко изнесе другачије размишљање од актуелне власти, он је хејтер, незналица, и сличне погрдне речи.
aplauz
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PKB Korporacija PKBK    PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Icon_minitime9/17/2018, 10:33

Cicija ::

Svoja lična nezadovoljstva, nesreću i frustracije lečite na nekom drugom mestu....

@admin
Admine, ovaj ti tera ljude sa foruma

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Dalaj Lama
Member
Member
Dalaj Lama


Broj poruka : 707
Points : 1898
Datum upisa : 30.11.2010

PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PKB Korporacija PKBK    PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Icon_minitime9/17/2018, 13:17

Crna karma ne vodi nikuda.

Gledajte na život i okruženje pozitivno i osećaćete se bolje.

Nemojte sami sebi otežavati crnim i negativnim mislima.

Karma sve pamti.

_________________
Karma kažnjava sve
Nazad na vrh Ići dole
Cicija
Member
Member
Cicija


Broj poruka : 828
Points : 1938
Datum upisa : 10.01.2008

PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PKB Korporacija PKBK    PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Icon_minitime9/17/2018, 18:33

Prokuplje ::
Већ виђен одговор!
Кад год неко изнесе другачије размишљање од актуелне власти, он је хејтер, незналица, и сличне погрдне речи.
aplauz

Nije brate, nema mržnje, samo mi je dojadilo to neprekidno i uporno hejtovanje na AV i SNS, pa valjda su i nešto dobro uradili?
I to polako daje rezultate, hteo to ti da vidiš ili ne.
Ako gledaš bez mržnje i ostrašćenosti-

12 godina smo živeli pod Slobom, skoro isto toliko pod Tadićem, pa ćemo još neko vreme živeti i pod AV, ali toliko hejta stvarno ne znam kuda vodi?

Nema nećega što od tzv. srpske "elite" nije dočekano na nož.

Evo još jednog stručnog mišljenja
citat ::

Miša Brkić
Samo su osvedočene pristalice izolacionizma i državnog intervencionizma „fasovale“ PKB kao firmu od opšteg značaja (ma šta to značilo), pa prema tome u državnom vlasništvu. U opticaju te antiglobalističke histerije nekolicine bivših paradržavnih činovnika i dalje su arhaične, otrcane fraze palanačko-cicvarićevske Srbije o navodnom gubljenju suvereniteta i zastrašivanju javnosti trovanjem GMO proizvodima koji će preplaviti srpsko tržište ako država proda PKB.
Kakvo crno gubljenje suvereniteta?
Ta kompanija, Al Dahra, koja je dala ponudu za kupovinu PKB-a ima u svom vlasništvu desetine hiljada hektara u Americi, Španiji, Australiji, Grčkoj, Maroku, Južnoj Africi, Italiji, Poljskoj, Kanada, Argentini… pa se ni jedna od tih zemalja ne oseća kao prodavac suvereniteta. Slično je i sa drugim kompanijama i drugim državama.

Na tenderu na kome se prodaje imovina firme i obrtni kapital važi princip da je pobednik onaj ko ponudi najviše para. Al Dahra je, kao jedini učesnik, ponudila 105,055 miliona evra.

Da li je to malo? Ili je mnogo? Ne zna se. Prvo, ne zna se koji je privatizacioni savetnik radio za Vladu i predložio tu sumu. Drugo, mnogo važnije, ne zna se da li je to realna cena s obzirom da nema s čim da se uporedi. Nema drugog ponuđača. Možda bi taj drugi ponuđač ponudio 106 miliona, ili 150 miliona. A možda bi ponudio i 95 miliona. Ne zna se jer ga nije bilo.

Mada i on na kraju teksta ima neke zamerke, ali sasvim druge vrste i opet bez dokaza, samo nagadjanja....

https://www.danas.rs/dijalog/licni-stavovi/ponistiti-tender-za-pkb/
Nazad na vrh Ići dole
Igi-bg
Partner
Partner
Igi-bg


Broj poruka : 218
Points : 483
Datum upisa : 17.11.2009

PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PKB Korporacija PKBK    PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Icon_minitime9/19/2018, 19:21

Za vreme sankcija PKB je hranio Beograd. Ljudi to lako i brzo zaboravljaju. Gubici onda napravljeni nikada nisu bili sanirani i sada se pojavi neki "mudrac" koji kaže kako je PKB neprofitabilan?!?

Nikada  niko nije javno objasnio kako se uopšte došlo do privatizacione cene, a i zašto je odabran ovakav način privatizacije umesto nekog drugog (na primer izlazak na berzu).

Najlakše je u bescenje prodavati porodično srebro koje su generacije sticale, Pogledajte malo kako se to radi u razumnim zemljama http://www.magazin-tabloid.com/casopis/?id=06&br=423&cl=15
Nazad na vrh Ići dole
Cicija
Member
Member
Cicija


Broj poruka : 828
Points : 1938
Datum upisa : 10.01.2008

PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PKB Korporacija PKBK    PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Icon_minitime9/19/2018, 21:02

citat ::
Lideri „Saveza za Srbiju“ tvrde da vlast rasprodaje svu vrednu državnu imovinu u bescenje, poput rudnika u Boru ili PKB Kovilovo, i da će pasti brže nego režim 2000. godine.

U razgovoru sa građanima na tribini u Požarevcu jedan od osnivača ovog pokreta, Dragan Đilas, istakao je da su prodaje borskog rudnika i beogradskog preduzeća po višestruko manjoj ceni od realne “kombinacija neznanja i ličnog interesa”.

Ne može biti legalan i legitiman tender za koji se godinama unapred znalo da je na njemu pobednik arapska „Al Dahra“, koja je, uostalom, i bila jedini ponuđač - sa ponudom gotovo ravnom minimalnoj propisanoj. Upozoravamo naprednjačku vlast u Beogradu da će u slučaju prodaje PKB-a snositi posledice za nanošenje ogromne materijalne štete gradu. Grad Beograd je do 2016. godine bio vlasnik svih akcija PKB-a, a onda je neshvatljivom, suludom i nerazumnom odlukom odbornika SNS-a u skupštini grada sve poklonjeno republičkoj Vladi - naglašava Nikola Jovanović, zamenik šefa odborničke grupe „Savez za Srbiju“.

Kako ističe, prema konsolidovanom izveštaju o poslovanju PKB-a usvojenom 2018. godine, njegova vrednost je 526 miliona evra.

- Ako se oduzmu dugovi od 80 miliona evra, to iznosi 446 miliona evra. Razlika između ove i cene dobijene na nameštenom tenderu je 341 milion evra. Odlukom o odricanju od akcija i nameštenim tenderom kojim je dobijena četiri puta manja cena od realne, Beograđani su oštećeni za 341 milion evra - tvrdi Jovanović.

https://www.blic.rs/vesti/politika/savez-za-srbiju-vlast-iz-interesa-prodaje-imovinu-u-bescenje-pasce-brze-nego-rezim/rnq5xpp

Mogao sam ovo i u podforum vicevi da stavim, ali bolje da se zna kako opozicija razmišlja....


Mada se bojim da je svaka dalja rasprava na ovoj temi uzaludna.



.
Nazad na vrh Ići dole
Prokuplje
VIP
VIP
Prokuplje


Broj poruka : 325
Points : 1202
Datum upisa : 19.10.2009

PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PKB Korporacija PKBK    PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Icon_minitime9/26/2018, 22:58

СЛУЧАЈНОСТ?! Секретарица Андреја Вучића је директорка „Ал Дахре“ која је купила ПКБ!
https://www.srbijadanas.net/slucajnost-sekretarica-andreja-vucica-je-direktorka-al-dahre-koja-je-kupila-pkb/
Nazad na vrh Ići dole
MORNAR
VIP
VIP
MORNAR


Broj poruka : 704
Points : 1915
Datum upisa : 28.01.2010

PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PKB Korporacija PKBK    PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Icon_minitime9/27/2018, 02:55

I ti veruješ da je to istina?
Na osnovu jednog tvita meni nepoznatog tviteraša? Ne branim nikoga, a ti razmisli koliko pouzdana je ta "vest" koju si preno, ko može da je potvrdi? Zašto je nije preneo, Danas, ili Blic?

Pogledaj malo bolje o čemu i šta piše taj "tviteraš" i to anonimno : https://twitter.com/boki966

Ljudi, morate da shvatite da je na internetu svaka budala slobodna da napiše šta joj je volja...
Samo vesti koje prenose iole seriozni sajtovi mogu biti istiniti, mada ni tu nije sve baš pouzdano!

Ko voli da se truje, evo mu još jednog twit naloga da uživa: https://twitter.com/muki68

Ili pratite šta govori gospodja Macic https://www.youtube.com/watch?v=P8yLd0TDBfs&t=5505s
A takvih ludaka je pun internet!

Mislim, stvarno je postalo opasno surfovati jer je mnogo bolesnika i bezvrednih sajtova.
Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2607
Points : 5919
Datum upisa : 05.02.2014

PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PKB Korporacija PKBK    PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Icon_minitime9/27/2018, 09:21

A sta mislite da li je slucajnost da se kineski industriski park dize na levoj obali dunava, da Vucic spominje kineskom predsedniku letece automobile koje je nacuo da ce da prave sa arapima, a da arapi ulecu u PKB koji drzi svu zemlju na levoj obali dunava.
https://www.ekapija.com/real-estate/1909019/KZIN/kineski-park-dize-cene-nekretnina-na-levoj-obali-dunava-kvadrat-u-borci
Nazad na vrh Ići dole
Cicija
Member
Member
Cicija


Broj poruka : 828
Points : 1938
Datum upisa : 10.01.2008

PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PKB Korporacija PKBK    PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Icon_minitime9/27/2018, 10:59

Ja nisam razumeo na šta aludiraš?

Da su Kinezi i Arapi u nekom dilu i da zajedno kupuju levu obalu, a da AV sa tim ima neke veze, da je on vlasnik ili šta?

P.S. Političari uvek lažu, posebno pred izbore, to je tako uvek i svuda....
AV je svašta obečavao, teatralan je do bola, loš je glumac itd, ali to nema veze s temom.
Kad se samo setim šta je sve DOS obećavao udrimile
Nazad na vrh Ići dole
Cicija
Member
Member
Cicija


Broj poruka : 828
Points : 1938
Datum upisa : 10.01.2008

PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PKB Korporacija PKBK    PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Icon_minitime10/10/2018, 17:42

Sve nepokretnosti, zgrade, 16.785 hektara zemlje, poljoprivredne mašine i stočni fond od 17.000 grla goveda poljoprivrednog kombinata PKB kupila je za oko 122,5 miliona evra Al Dahra Srbija, registrovana u Irigu, koja je kćerka frima kompanije Al Dahra iz Ujedinjenih Arapskih Emirata.

"Zaposlenima koji potpišu ugovor o prelasku u Al Dahru neće biti uskraćeno nijedno pravo koje su do sada imali, dobiće istu platu sa svim dodacima, regresom i toplim obrokom", rekao je Đorđević.

Dodao je da će radnici jedino izgubiti pravo na obračun minulog rada od 0,5 odsto godišnje zbog prelaska u novu firmu jer Zakon o radu predviđa da se minuli rad obračunava samo za godine provedene kod poslednjeg poslodavca, a ne za sve godine radnog staža.

Đorđević je ocenio da će se taj gubitak "ispeglati" na taj način što se zaposlenima više neće odbijati deset odsto od plate po osnovu zakona o umanjenju plata iz 2014. godine zbog fiskalne konsolidacije.

"U prelaznom periodu do 1. februara do kada će radnici još biti u okviru PKB-a sa novim vlasnikom će započeti pregovori o novom kolektivnom ugovoru", rekao je Đorđević.

Istakao je da će Al Dahra imati obavezu da u prvoj godini upravljanja PKB-om u stalni radni odnos primi 500 radnika, a u drugoj do 1.000 radnika.

PKB zapošljava 1.706 radnika, a prema ugovoru koji je Ministarstvo privrede Srbije potpisalo sa Al Dahrom Srbija, optimalan broj zaposlenih u naredne tri godine je 1.000 radnika.

Svi zaposleni će dobiti otpremninu po 450 evra po godini staža, koja će se isplatiti iz kupoprodajne cene.


Nazad na vrh Ići dole
Prokuplje
VIP
VIP
Prokuplje


Broj poruka : 325
Points : 1202
Datum upisa : 19.10.2009

PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PKB Korporacija PKBK    PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Icon_minitime10/12/2018, 00:27

Cicija ::
Sve nepokretnosti, zgrade, 16.785 hektara zemlje, poljoprivredne mašine i stočni fond od 17.000 grla goveda poljoprivrednog kombinata PKB kupila je za oko 122,5 miliona evra Al Dahra Srbija, registrovana u Irigu, koja je kćerka frima kompanije Al Dahra iz Ujedinjenih Arapskih Emirata.
U tvom postu fali link i početni pasus u objavljenom članku! Ne moraš da mi se zahvaljuješ!

Ko pređe u Al Dahru - ista plata 3 meseca na određeno
Beograd -- Novi vlasnik PKB-a ponudiće radnicima ugovor o radu sa svim pravima iz važećeg kolektivnog ugovora za prva tri meseca rada na određeno vreme.
https://www.b92.net/biz/vesti/agro-biz.php?yyyy=2018&mm=10&dd=10&nav_id=1454298
Nazad na vrh Ići dole
Igi-bg
Partner
Partner
Igi-bg


Broj poruka : 218
Points : 483
Datum upisa : 17.11.2009

PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PKB Korporacija PKBK    PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Icon_minitime10/18/2018, 21:17

Prvo smo mi malo čačkali
http://www.magazin-tabloid.com/casopis/?id=06&br=426&cl=15

A onda se sve lepo popunilo
https://insajder.net/sr/sajt/tema/12343/Vojin-Lazarevi%C4%87-postavljen-za-novog-direktora-Al-Dahre-Irig-kupca-PKB-a.htm

I šta sad?
Nazad na vrh Ići dole
Stane Dolanc
Our family
Our  family



Broj poruka : 333
Points : 812
Datum upisa : 22.05.2007

PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PKB Korporacija PKBK    PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Icon_minitime10/18/2018, 22:24

Pod 1. sve je to što ste vi "čačkali" poznato je odavno..

pod 2.vi ste kur... čačkali, koj vam je vrag?
Igi daj pomeri se s ovog foruma, ionako si samo krao teme i dopunjavao ih glupostima i štampao u tvojim kvazi novinama...

Skini nam se, čoveče, kradi teme al nemoj da truješ ovde forum, jer nit imaš akcije nit para...

Jednostavno skloni se odavde, ovde ti nije mesto!!!

A i hapsili su te zbog vređanja predsednika, a koliko čitam ZAKLAO si svog komšiju i ležao u zatvoru za to!!!

Nekima si tvrdio da si bio u Nemačkoj, al bio si u Zabeli! (o tvojoj homoseksualnosti ne smen ni da pišem, jer je to sad legalno)
Opovrgni to ako možeš!!

Ovde nama takvi ne trebaju!!
Ima foruma kao što je SrbijaDanas ili Informer gde možeš da nađeš istomišljenike i da uživaš....
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1164
Localisation : Srbija
Points : 3031
Datum upisa : 12.09.2007

PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PKB Korporacija PKBK    PKB Korporacija PKBK  - Page 2 Icon_minitime10/19/2018, 12:58

Stane Dolanc ::
Pod 1. sve je to što ste vi "čačkali" poznato je odavno..

pod 2.vi ste kur... čačkali, koj vam je vrag?
Igi daj pomeri se s ovog foruma, ionako si samo krao teme i dopunjavao ih glupostima i štampao u tvojim kvazi novinama...

Skini nam se, čoveče, kradi teme al nemoj da truješ ovde forum, jer nit imaš akcije nit para...

Jednostavno skloni se odavde, ovde ti nije mesto!!!

A i hapsili su te zbog vređanja predsednika, a koliko čitam ZAKLAO si svog komšiju i ležao u zatvoru za to!!!

Nekima si tvrdio da si bio u Nemačkoj, al bio si u Zabeli! (o tvojoj homoseksualnosti ne smen ni da pišem, jer je to sad legalno)
Opovrgni to ako možeš!!

Ovde nama takvi ne trebaju!!
Ima foruma kao što je SrbijaDanas ili Informer gde možeš da nađeš istomišljenike i da uživaš....
Au brate, al si mu reko, au.  Ako je to istina i neka si vala.  Au, brate.
Nazad na vrh Ići dole
 
PKB Korporacija PKBK
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Trayal korporacija ad Krusevac - TRAY

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Deponija-
Skoči na: