BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Bitcoin Srbija

Ići dole 
+54
Popaj
boban75
Momir
Limited011
Smile
MORNAR
Al Kapone
Cicija
marjanovicgane
Maca
Joca
Floxed
Dejansss
FatCat
hund
adamm
starter
djuken
MightyZ
monacco
Dragan555
Dejv7
pepermint
Jegulja
Jaca
Stane Dolanc
Cucla
BBrroo
Big Mile
Medax
Sahbaz
Boza Belex
Sneki
Zile
MarkoJTD
Big Beast
Aca kurbla
Tenerife
Dalaj Lama
Zeljko321
Ars Vivendi
ivan45
MMcorp
Zelen
Teletrader
C R A Z Y
Kupi akcije
Boranija
Drag65
Aritmeticar
Fmember
Kobe Bryant
ILoveRoses
Nikola
58 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Sledeći
AutorPoruka
Al Kapone
VIP
VIP



Broj poruka : 1154
Points : 2806
Datum upisa : 06.12.2011

1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Icon_minitime2/27/2021, 10:46

Bitan info za ljude koji drze ETH i DeFi tokene

https://twitter.com/pythianism/status/1363668019730284544

Posto jos uvek ima ljudi koji sumnjaju u kripto, evo par linkova i pokazatelja da ulaze najozbiljniji likovi

https://news.bitcoin.com/blackrock-investing-bitcoin-why-btc-price-up/

https://news.bitcoin.com/blackrock-bitcoin-futures/

https://www.coindesk.com/chainlink-deutsche-telekom-staking-blockchains-flow

_________________
NAJNOVIJE VESTI
Nazad na vrh Ići dole
Al Kapone
VIP
VIP



Broj poruka : 1154
Points : 2806
Datum upisa : 06.12.2011

1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Icon_minitime2/27/2021, 13:29

Zaboravih ovo... objasnjenje zasto je BTC pao pre par dana. Ljudi koji se razumeju u fjucerse i opcije ce bolje razumeti od mene...

Ako sam dobro razumeo (prema nekim objasnjenjima na netu), desio se obrnuti slucaj "GME Wall street", jer je smanjena likvidnost, usled velikog broja "zakljcanih" koina.

https://cointelegraph.com/news/pro-traders-went-long-as-bitcoin-fell-to-45k-liquidating-5-9b-in-futures

_________________
NAJNOVIJE VESTI
Nazad na vrh Ići dole
Al Kapone
VIP
VIP



Broj poruka : 1154
Points : 2806
Datum upisa : 06.12.2011

1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Icon_minitime3/7/2021, 16:43

Predvidjanja Citi banke o BTC-u -> 300 000$ do kraja godine

https://twitter.com/classicmacro/status/1327381449000034307

https://www.binoption.net/citibank-bitcoin-price-prediction/

https://news.bitcoin.com/citigroup-bitcoin-tipping-point-preferred-currency-international-trade/

_________________
NAJNOVIJE VESTI
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2164
Points : 6022
Datum upisa : 25.07.2010

1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Icon_minitime3/10/2021, 20:11

BELIVUK KRVAVI KEŠ PRETVARAO U BITKOINE, ŠOKANTNO OTKRIĆE IZ POLICIJSKE ISTRAGE! Taj novac sada je nemoguće pronaći i zapleniti!
Mafijaši Veljka Belivuka (35) u prethodne dve godine kupili su bitkoine za više od pet miliona evra, pokazuju najnovija operativna saznanja iz istrage
Ovaj ogroman novac sada je gotovo nemoguće pronaći i zapleniti ga, jer se kriptovalute mogu kupiti i prodavati samo uz posebne šifre poznate jedino vlasniku! Osim toga, vrednost bitkoina je samo od prošle godine uvećana za skoro sedam puta, pa je za toliko porasla i Belivukova investicija!

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1166
Localisation : Srbija
Points : 3037
Datum upisa : 12.09.2007

1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Icon_minitime3/11/2021, 12:46

Nije ni taj naivan. Znao je šta radi. Ali šta mu vredi, kada neće moći da potroši.
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1166
Localisation : Srbija
Points : 3037
Datum upisa : 12.09.2007

1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Icon_minitime3/13/2021, 20:34

BTC probio 60000$.  Kako je sada Belivuku da gleda na daljinu ?
Nazad na vrh Ići dole
Floxed
Our family
Our  family
Floxed


Broj poruka : 157
Points : 228
Datum upisa : 21.11.2020

1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Icon_minitime3/13/2021, 21:06

Ima li ovde na forumu neko bitkoin?

A da ima neku veću sumu, npr. preko 5 ili 10k u BTC...ne nekoliko stotina, to verujem da ima.
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1166
Localisation : Srbija
Points : 3037
Datum upisa : 12.09.2007

1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Icon_minitime3/16/2021, 11:50

Floxed ::
Ima li ovde na forumu neko bitkoin?

A da ima neku veću sumu, npr. preko 5 ili 10k u BTC...ne nekoliko stotina, to verujem da ima.
Pa sigurno da ima. A zašto pitaš ?  Ne vidim razlog zašto bi se neko o tome izjašnjavao.  Taj podatak je bolje da niko ne zna osim vlasnika.

Dejansss likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Floxed
Our family
Our  family
Floxed


Broj poruka : 157
Points : 228
Datum upisa : 21.11.2020

1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Icon_minitime3/16/2021, 21:08

Lično ne verujem da neko ima, jer da ima javio bi se.

Ne vidim šta je problem da se javi i kaže da ima ako je forum anoniman (ili možda nije, ako nije anoniman onda razumem). Pogledao sam temu unazad i nisam primetio da iko ima.

Samo se licitira cenom, što po meni nema nekog smisla ako nema nikoga kod drži taj asset.
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1166
Localisation : Srbija
Points : 3037
Datum upisa : 12.09.2007

1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Icon_minitime3/18/2021, 11:43

Floxed ::
Pogledao sam temu unazad i nisam primetio da iko ima.
Jel si gledao možda u dig.novčanike članova foruma ?
Tamo treba da pogledaš.  Ko zna šta bi sve video.
Ako ti oni ne dozvoljavaju da tamo zvirneš, ostaćeš uskraćen za
tako bitnu informaciju ko koliko ima kapitala u kriptu.

Mada vidiš šta se dešava. 
Sada da ti neko kaže imam 50000$, to nije relevantno, zato što dok to neko pročita, možda cifra bude već 73000$.  Zato i ne vredi iznositi. sesir 

Izvinite na ovome, neko je morao da kaže.
Nazad na vrh Ići dole
adamm
Member
Member



Broj poruka : 508
Points : 811
Datum upisa : 07.08.2012

1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Icon_minitime3/18/2021, 13:17

Stvar je perspektive, da li je veca kolicina 5K EUR ili nije. 

Ja nemam, gledao sam ljude u cudu dok su mine-ovali Litecoin dok je kostao oko 2$ po komadu "o boze sta ljudi rade", a kad su mi ljudi rekli da je skocio na 20k $, rekao sam da mogu skakati koliko hoce, da ih necu kupovati ni kad budu 100k$...
Nazad na vrh Ići dole
Floxed
Our family
Our  family
Floxed


Broj poruka : 157
Points : 228
Datum upisa : 21.11.2020

1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Icon_minitime3/18/2021, 14:05

@POpaj, ne znam čemu nadmurivanje, ako imaš BTC kažeš imam, potpuno je nebitno da li imaš 1 ili 0.000001 BTC.

To je bitno u smislu težine i legitimiteta onoga što ovde kažeš, jer se podrazumeva da neko ko ima neki asset puno više zna o njemu nego neko ko ga nema i samo posmatra.

Ako imaš BTC, mogao si da kažeš kako si ga kupio, da li direktno na menjačnicama ili u obliku ETN fondova, koji su troškovi, itd

Dalje, mogao bi da objasniš kako gledaš da odlučnu najavu Indije da zabrani bitkoin na svojoj teritoriji, zatim da objasniš kako gledaš na ovu izjavu da je stoc-to-flow model koga se zagovornici BTCa drže pogrešan

https://www.coindesk.com/why-the-stock-to-flow-bitcoin-valuation-model-is-wrong

itd.

Može puno pametnog da se kaže ako se to želi, a ako se stalno radi ono drugo to nema nikakvog smisla.
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1166
Localisation : Srbija
Points : 3037
Datum upisa : 12.09.2007

1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Icon_minitime3/18/2021, 22:55

Evo druže ukratko.  Imam koine, ali najviše ETH,LTC,ADA  a BTC nemam.
Kupovao ih za keš preko Mobi banke (Master kartice) i CEX menjačnice.
Provizije nisu male, ali se isplati.  Možeš i preko domaće menjačnice ECD.
Pogledaj : https://forum.benchmark.rs/forums/kriptovalute.153/ 
Tamo imaš korisnih saveta. Ako je ovo zabranjeno neka moderator obriše. 

Nisam ti ja neki stručnjak za BTC, ali sam skapirao da tu može mnooogooo da se zaradi 
i da to treba iskoristiti.  Ako me je neko poslušao u zadnjih godinu, dve, mogao je da 
upetostruči ulaganje, ako ne i da 10X zaradi. 
Ja nisam uspeo x10, zbor par kikseva, ali x6 jesam.
Balon je trenutno naduvan, a izgleda da će još, a posle ide korekcija jaka i bolna.
Trebalo bi polako izlaziti i uzimati profit, ali sam alav, pa čekam još. :) 
Eto sve sam rekao, samo cifru koliko imam nisam.
Nazad na vrh Ići dole
Floxed
Our family
Our  family
Floxed


Broj poruka : 157
Points : 228
Datum upisa : 21.11.2020

1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Icon_minitime3/19/2021, 00:25

U pametnoj priči cifra je nebitna, ono što je bitno to su rezoni, a najbolje rezone o nekom assetu bi (valjda) trebalo da imaju oni koji ga poseduju.

Evo konkretnih pitanja:

1. Koliki ukupni troškovi su ti za jedan ulaz/izlaz preko te manjačnice (na EDU su ogromni).
2. Da li koristiš hardeverski novčanik ili koine držiš na menjačnici ili na drugi način
3. Koliki procenat portfolija ti čini kripto
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1166
Localisation : Srbija
Points : 3037
Datum upisa : 12.09.2007

1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Icon_minitime3/19/2021, 07:18

1. Servisi preko kojih mozete skinuti eure ili dolare na racun ili kupiti crypto novcice BTC,ETH,LTC... su sledeci:

CEX (Menjacnica registrovana u UK. www.cex.io)

ECD (Domaca menjacnica, Srbija www.ecd.rs

Binance (Kineska menjacnica. www.binance.com )


CEX, je menjacnica koju sam licno najvise koristio za kupovinu BTC I skidanje novca (Eur, USD) na svoj bankovni racun. Ono sto bih naglasio kada je CEX u pitanju, nikada nisam imao problem kada su uplate I isplate u pitanju preko ovog servisa. Kada vrsite uplatu novac je instant na vasem CEX nalogu. Isto to vazi I kada skidate novac na vas bankovni racun. Provizije na CEX su najvece, stoga onaj ko zeli da prodje jeftinije preporucujem da izbegava ovaj servis. Kada kazem da su provizije velike, ocekujte da ce vam krajnji iznos skidanja biti manji za nekih 7-10% sto uopste nije malo kada se svi parametri uzmu u obzir! Kao I sve menjacnice, CEX zahteva verifikaciju vaseg naloga, to znaci da cete morati da im saljete neka od vasih vazecih dokumenata ( pasos, licna, vozacka) trazice vam I da se slikate pored svojih dokumenata. Nemojte to smatrati da je nesto strasno, jednostavno gledajte na to iz bezbednosnih razloga. Sve se to radi da bi vas novac na servisu bio zasticen. Ova menjacnica se ne koristi za trgovanje, jer je promet jako mali I provizije su velike. Tako da ljudi obicno ovde samo kupe odredjeni coin I salju ga dalje na binance, okex, poloniex, kraken.... ili neku drugu menjacnicu gde se trguje.



ECD, je domaci servis sa kojeg mozete kupiti sve najvece crypto novcice BTC, ETH, LTC DASH... Kupovina se ovde vrsi iskljucivo u dinarima. Servis sam koristio par puta za vece iznose. Provizije su malo nize nego na CEX I ovde mozete proci sa nekih 4.5% ukoliko ste verifikovani odnosno VIP korisnik. Ono sto mi smeta na ECD je sto su kupovine limitirane mislim da je trenutno max 300k rsd. Novac ne leze instant na vas racun. Napominjem da je moja poslenja kupovina preko ovog servisa bila pre vise od sest meseci tako da ne znam da li se nesto u medjuvremenu promenilo. Znam da sam napravio isplatu u petak a da je novac legao na racun u utorak... To nije stvar koja bi trebalo nekome da smeta, ali eto samo prenosim licno iskustvo. Inace, sajt je vrlo jednostavan za koriscenje tako da necete imati problema sa tim. Ljudi koji se opredeljuju za ECD su oni skepticni jer ako negde zaskrpi razmisljaju, znam gde da ih cimam, nasi su nece me zeznuti. Mogu komunicirati na srpskom sto mi opet znaci ako dodje do nekog spora. Lakse cu ga resiti. Ima I tu istine tako da bih to stavio kao plus u odnosu na CEX.
Posto je poreska najavila da ce da ceslja prilive iz inostrnstva u to sigutno spada I CEX mislim da ce I to u narednom periodu biti jedna od prednosti ECD bar za ljude iz Srbije. Cenim da ce ga vise koristiti.

BINANCE najveca menjacnica na svetskom trzistu, sa najvecim prometom I novcicima. Od nedavno I na toj menjacnici mozete direktno kupiti crypto novcice I svuci ih na svoj bankovni racun. Da budem iskren nisam do sada obavio ni jedan cash out sa binace na banku ali sam video da su po provizijama ubedljivo najbolji. Stoga mislim da ce u narednom periodu sigurno biti broj jedan sto se tice isplata na banku. Provizija je svega 1.5% sto je u poredjenu sa CEX I ECD stvarno super. Naravno kao I na drugim menjanicama I ovde cete morati da saljete pasos, licnu, vozacku kako bi utvrdili vas identitet. Secam se da je verifikacija bila jako spora da se cekalo gotovo nedelju dana da bi proslo. Verujem da se to promenilo na bolje.

Kartice koje su se do sada dobro pokazale za kupovinu crypta su master card mobi banke, visa virtuon rajfajzen banke I visa kartica inteze. To su kartice sa kojima sam do sada radio I mogu vam reci da nema greske sa njima. Cujem da ljudi hvale I Mts Banku tako da I nju mozete probati.

Nikolaj3, hund and marjanovicgane like this post

Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1166
Localisation : Srbija
Points : 3037
Datum upisa : 12.09.2007

1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Icon_minitime3/19/2021, 07:19

2. Da
3. 90%
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 951
Points : 2044
Datum upisa : 10.09.2018

1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Icon_minitime3/19/2021, 07:51

Tako brate, ...... napiši jasno kako se trguje da znamo. Konačno smo dobili informaciju iz prve ruke.

Stalno napominjem da trebate obrazlagati komentare. Nisu svi ljudi podjednako stručni, pogotovu kada su u pitanju novotarije. 

Hvala za ovaj komentar.
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1166
Localisation : Srbija
Points : 3037
Datum upisa : 12.09.2007

1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Icon_minitime3/19/2021, 14:41

Binans koristi najveći broj ljudi i najveća količina koina se nalazi tu. Najpouzdaniji je (tu ti je nalog najsigurniji). U kombinaciji sa advCash se koristi i na taj način je jedan od jeftinijih menjačnica (3% kupovina, 1.5% prodaja) Postoje i domaće menjačnice sa manjim provizijama xcalibra (1% prodaja, 1% kupovina) ali kod njih je supply baš mali. Postoje domaće menjačnice koje su skuplje kao što je ECD (5%, 5%). Domaće menjačnice rade sa dinarima (uplata/isplata) to je zgodno npr. Strane rade sa usd, eur, rublji itd..
Cex je dobar, jednostavan ali sa malo većim provizijama(3% prodaja, 3% kupovina). Ja ga koristim godinama i zadovoljan sam pa ga i ne menjam.
Ako ti je cilj da holduješ kupi hard volet..trezor ili ledžer. 60,70 eur koštaju+dostava..i prebaciš kripto na njega i miran si. Ako ćeš ga držati na menjačnici računaj da možeš ostati bez njega ako sajt hakuju.

Mozes i na bcx rs da zamenis kripto u rsd, provizija 3.5%, dosta povoljnije od ecd-a.
Trenutno kod mnogih idu uplate, pa kupovina koina, a kod isplata škripi, ali će se rešiti i to.
Nazad na vrh Ići dole
Floxed
Our family
Our  family
Floxed


Broj poruka : 157
Points : 228
Datum upisa : 21.11.2020

1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Icon_minitime3/19/2021, 17:02

Drago mi je što sam izazvao, tačnije isprovocirao ovakav možda najkorisniji odgovor na celoj temi. Neka ih ubuduće bude što više.

Još pitanja:

1. Kažeš provizija kod menjačnice 7-10% samo da ti pošalju tvoje pare od prodatih bitkoina?! Ovo je užasno puno, ja sam pitao kolika je provizija za ciklus kupi/prodaj, jel to znači da je ona dvocifrena?

2. Malo preciznije pojasni proces kod ECD, evo primera recimo:

Imaš 300.000 i za to kupiš BTC, zamisli da i prodaš po istoj ceni, koliko ti onda ostaje?

3. Kada kažeš kartica to se verujem ne odnosi na samu karticu (parče plastike), nego na račun u toj i toj banci uz koji dobiješ i karticu pa radiš sam, pretpostavljam pomoću neke apikacije?

Kako koristiš novčanik, koji način predlažeš za čuvanje lozinki, itd? Šta ako ti crkne novčanik?

Ako si 90% u BTC to znači da si ozbiljan kripto HODLer, čestitam piju
Nazad na vrh Ići dole
hund
Still learning
Still learning



Broj poruka : 91
Points : 270
Datum upisa : 25.11.2016

1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Icon_minitime3/19/2021, 18:19

Floxed ::

2. Malo preciznije pojasni proces kod ECD, evo primera recimo:

Imaš 300.000 i za to kupiš BTC, zamisli da i prodaš po istoj ceni, koliko ti onda ostaje?

Почетна провизија код ЕЦД-а је 4,95% за регистриване кориснике. Зависно од количине тромесечних трансакција, та провизија се смањује. (Можеш и да се не региструјеш и тада је провизија увек 5,5%.)

Куповина:
- провизија: 300.000*4,95%=14.850
- купујеш БТЦ за износ 285,150 (по цени на мењачници)

Продаја:
- продајеш БТЦ по цени на мењачници и добијеш износ у динарима умањен за провизију: 285.150*4,95%=14.115, тј. добијаш 271.035.
Nazad na vrh Ići dole
adamm
Member
Member



Broj poruka : 508
Points : 811
Datum upisa : 07.08.2012

1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Icon_minitime3/19/2021, 18:22

Interesantno, manja provizija na deonice, a bogami i na zlato na vece kolicine. Ali, kripto ima mnogo vise prednosti od deonica, pa da ne poredim babe i zabe...
Nazad na vrh Ići dole
Al Kapone
VIP
VIP



Broj poruka : 1154
Points : 2806
Datum upisa : 06.12.2011

1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Icon_minitime3/20/2021, 02:33

Ouuuvaj! Odakle vama ti procenti!? Procenti za trgovanje kriptovalutama se krecu od 0,1% do 0,2%

Troskove na bilo kojoj menjacnici mozete videti na linku koji se "zove" FEE, i obicno se nalazi na dnu stranice (ponekad i na vrhu).

Da bih vam potvrdio, evo primera za Cex...

https://cex.io/limits-commissions - troskovi (i nacini) prebacivanja novca u zavisnosti od naloga
https://cex.io/limits-commissions - troskovi (i nacini) prebacivanja kripta

https://cex.io/fee-schedule#/tab/trade - troskovi kupovine/prodaje kripta
https://cex.io/fee-schedule#/tab/payments - troskovi prebacivanja novca

Binance - https://www.binance.com/en/fee/schedule

Mislim da Binance ne podrzava prebacivanje novca iz Srbije

P.S. Bitkoin nije balon, i nece imati korekciju sem nekih padova koji mogu biti i 30%, mozda 40%, koji mogu biti izazvani negativnim vestima ili sortovanjem.

_________________
NAJNOVIJE VESTI
Nazad na vrh Ići dole
hund
Still learning
Still learning



Broj poruka : 91
Points : 270
Datum upisa : 25.11.2016

1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Icon_minitime3/20/2021, 08:57

Al Kapone ::
Ouuuvaj! Odakle vama ti procenti!? Procenti za trgovanje kriptovalutama se krecu od 0,1% do 0,2%
Трошкови за трговање да, али оно што сам ја навео су проценти за куповину (продају) криптовлута за динаре.
Nazad na vrh Ići dole
Floxed
Our family
Our  family
Floxed


Broj poruka : 157
Points : 228
Datum upisa : 21.11.2020

1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Icon_minitime3/20/2021, 15:36

Nije poenta što je kupovina za dinare nego je poenta što si to kupio od menjačnice, a ne od nekog drugog lica na menjačnici, pa da ti se na to samo zaračunava mala provizije manjačnice (kao pijačarina).

Dakle, svakako da je kupovina od menjačnice isključena kao opcija, ali meni je teško da razumem kako se radi direktna kupovina, cenim da bih tu nešto pogrešio :(

Ima li nekoh prostijih načina za kupovinu BTC, na berzi i slično?
Nazad na vrh Ići dole
Dejansss
Moderator
Dejansss


Broj poruka : 632
Points : 835
Datum upisa : 21.05.2007

1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Icon_minitime3/20/2021, 18:50

@Popaj

Da li si probao  preko CEX.io i VISA kartice u skorije vreme da prebacis evre ili dolare na racun?

_________________
Nije tesko biti fin...
Nazad na vrh Ići dole
hund
Still learning
Still learning



Broj poruka : 91
Points : 270
Datum upisa : 25.11.2016

1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Icon_minitime3/20/2021, 18:55

Floxed ::
Nije poenta što je kupovina za dinare nego je poenta što si to kupio od menjačnice, a ne od nekog drugog lica na menjačnici, pa da ti se na to samo zaračunava mala provizije manjačnice (kao pijačarina).

Ја сам куповао на ECD-у и Xcalibri за динаре, па могу да ти пренесем своје искуство.

Дакле на ЕЦД-у се купује директно од мењачнице са провизијом онако како сам већ описао. Криптовалута се уплаћује директно у твој новчаник.

На Xcalibri уплаћујеш динаре на свој рачун и за то ти мењачница наплаћује провизију  1,1% (чини ми се). Затим од тих динара на Xcalibri купујеш криптовалуту (има само 2-3 у понуди) по принципу берзе (и за то иде провизија 0,25%). Е сад, на самој Xcalibri је мали промет, и цена по којој људи продају је знатно већа од тренутне цене криптовалута (барем је тако било у мом случају), тако да то све заједно може да испадне и скупље од оних 5% које би платио на ЕЦД за директну куповину од мењачнице. Или можеш да чекаш данима да се појави нека реална понуда (а у међувремену је криптовалута могла да скочи). На крају када купиш крипто, ако желиш (а желећеш) да га пребациш у неки новчаник или у неку другу мењачницу, плаћаш и провизију за пренос.

То је што се тиче куповине за динаре. Што се тиче куповине за девизе, с тим немам искуства.
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1166
Localisation : Srbija
Points : 3037
Datum upisa : 12.09.2007

1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Icon_minitime3/20/2021, 19:04

Dejansss ::
@Popaj

Da li si probao  preko CEX.io i VISA kartice u skorije vreme da prebacis evre ili dolare na racun?
Nisam skoro povlačio evre na račun, a kako čujem trenutno ne radi.  Nadam se da će uskoro proraditi.  Za sada mi ne treba dok je uptrend.

Dejansss likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Floxed
Our family
Our  family
Floxed


Broj poruka : 157
Points : 228
Datum upisa : 21.11.2020

1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Icon_minitime3/20/2021, 19:33

Sve te menjačnice su realno jako male i tu je glavna pojava "kako ko koga za*ebe", što mi se nikako ne sviđa.

Želim da kupim stvar po jednoj jedinoj kupoprodajnoj ceni koja važi u tom trenutku, kao što je na likvidnim berzama, i to je to.
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1166
Localisation : Srbija
Points : 3037
Datum upisa : 12.09.2007

1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Icon_minitime3/20/2021, 19:40

Kod kripta ćeš se svakako kajati.  Ako ne kupiš, kajaćeš se,  a ako ga kupiš, kajaćeš se što ga nisi kupio više.  
Tu su skokovi toliko veliki da je provizija beznačajna.   Evo malo istorijata :
https://coinmarketcap.com/historical/20130505/ 

https://coinmarketcap.com/historical/20140504/

https://coinmarketcap.com/historical/20150503/ 

https://coinmarketcap.com/historical/20160501/

https://coinmarketcap.com/historical/20180506/

https://coinmarketcap.com/historical/20190203/

https://coinmarketcap.com/historical/20190203/

Dejansss and hund like this post

Nazad na vrh Ići dole
Al Kapone
VIP
VIP



Broj poruka : 1154
Points : 2806
Datum upisa : 06.12.2011

1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Icon_minitime3/20/2021, 21:17

Cini mi se da previse komplikujete. Da pojasnim, jer je kupovina jednostavna...

- prebacite pare sa kartice ili bankovnog racuna na kripto berzu (menjacnicu)
- za devize kupite kripto

...i to je sve.

@Floxed berze (menjacnice) su likvidne i ne vidim razloga da ne kupujes tamo. Ako zelis da kupujes bez posrednika, odes na sajt na kome to moze i tamo imas ponudu, pa ako ti se svidi, kupis, a ako ne...

Pare mozete povlaciti i na Payoneer (i druge kartice) i Paypal, samo morate naci berzu (menjacnicu) koja to podrzava.

Ako ste daytrader onda je logicnije da drzite pare na berzi, ako ste hodler, onda drzite pare u novcaniku.

Imate mogucnost da drzite neke koine i da dobijate dividendu koja je mnogo veca od dividennog prinosa akicja na berzi.

P.S. Nemam iskustva sa kupovinom kripta, ali svaki dan citam i pratim iskustva drugih ljudi, jer zelim da kupim kripto, ali sam trenutno zaglavljen na belexu.

_________________
NAJNOVIJE VESTI

hund likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Al Kapone
VIP
VIP



Broj poruka : 1154
Points : 2806
Datum upisa : 06.12.2011

1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Icon_minitime3/20/2021, 21:21

Da dopunim... Mnogi DeFi tokeni/coini https://cryptoslate.com/cryptos/defi/ su od Nove godine otisli 10X, neki 20x...

Vrlo popularni u poslednje vreme su NFT tokeni - https://cryptoslate.com/cryptos/nft/

A koga zanima fudbal - https://www.fanmarketcap.com/

Puno uspeha vam zelim, i nadam se da cu vam se uskoro pridruziti...

_________________
NAJNOVIJE VESTI
Nazad na vrh Ići dole
Floxed
Our family
Our  family
Floxed


Broj poruka : 157
Points : 228
Datum upisa : 21.11.2020

1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Icon_minitime3/20/2021, 21:22

Al Kapone ::

P.S. Nemam iskustva sa kupovinom kripta, ali svaki dan citam i pratim iskustva drugih ljudi, jer zelim da kupim kripto, ali sam trenutno zaglavljen na belexu.

Onda imamo vrlo sličnu situaciju, a sve što si ovde napisao sam i ja negde pričitao. Problem je samo što nigde nisam video tačni HOW-TO kako to da uradim.

I nemoguće da nema načina da se BTC (ili neki sličan derivat) kupi na berzi?
Nazad na vrh Ići dole
Al Kapone
VIP
VIP



Broj poruka : 1154
Points : 2806
Datum upisa : 06.12.2011

1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Icon_minitime3/20/2021, 22:58

AKo se ne varam imas BTC indicije na skandinavskom NASDAQ-u.

Sto se tice - HOW TO - na nekim berzama imas demo-probne naloge, negde imas objasnjeno u FAQ pitanjima, neke berze imaju youtube video pojasnjenja, ne znam zasto imas toliki strah.

Imas i kripto automate u BG-u i NS-u, mislim.

Ako ti je frka, ulozi negde 50 evra pa probaj.

P.S. Kripto pratim od 2016/2017, tako nisam bas tog znanja - "negde sam procitao".

_________________
NAJNOVIJE VESTI
Nazad na vrh Ići dole
Floxed
Our family
Our  family
Floxed


Broj poruka : 157
Points : 228
Datum upisa : 21.11.2020

1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Icon_minitime3/20/2021, 23:10

Verujem da si puno iskusniji, ali kako onda da već nisi ušao?!?

Oktobar 2020. je po meni bio poslednji smisleni termin za ulaz.
Nazad na vrh Ići dole
Al Kapone
VIP
VIP



Broj poruka : 1154
Points : 2806
Datum upisa : 06.12.2011

1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   1 - Bitcoin Srbija - Page 12 Icon_minitime3/21/2021, 00:28

Blokcejn mi nije struka, pa sam smatrao da mi je potrebno vise informisanja da bih nesto kupio.

2017-te je bilo teze kupiti kripto (manje berzi i manje mogucnosti), a posle onog rasta (2017-2018) pa naglog pada nisam hteo da ulazim. Tih meseci je Srbija stavljena na (FATF) crnu listu, pa je na skoro svim berzama bilo zabranjeno trgovanje iz Srbije.

Pad cena je bio dugotrajan (do pre godinu dana), pa nije bilo svrhe razmatrati kupovinu.

Ima jos vremena za ulaz. Mislim da ce rast slediti i na leto (jul, avgust...).

BTW - Coinbase izlazi na berzu uskoro.

_________________
NAJNOVIJE VESTI
Nazad na vrh Ići dole
 
Bitcoin Srbija
Nazad na vrh 
Strana 12 od 16Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Sledeći
 Similar topics
-
» BITCOIN
» Srbija i MMF
» OTP Banka Srbija a.d.
» Srbija caffe
» Srbija, razno...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Sve vrste berzanskih analiza-
Skoči na: