BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Bitcoin Srbija

Ići dole 
+54
Popaj
boban75
Momir
Limited011
Smile
MORNAR
Al Kapone
Cicija
marjanovicgane
Maca
Joca
Floxed
Dejansss
FatCat
hund
adamm
starter
djuken
MightyZ
monacco
Dragan555
Dejv7
pepermint
Jegulja
Jaca
Stane Dolanc
Cucla
BBrroo
Big Mile
Medax
Sahbaz
Boza Belex
Sneki
Zile
MarkoJTD
Big Beast
Aca kurbla
Tenerife
Dalaj Lama
Zeljko321
Ars Vivendi
ivan45
MMcorp
Zelen
Teletrader
C R A Z Y
Kupi akcije
Boranija
Drag65
Aritmeticar
Fmember
Kobe Bryant
ILoveRoses
Nikola
58 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 16  Sledeći
AutorPoruka
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1613
Points : 4731
Datum upisa : 04.06.2008

Bitcoin Srbija - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 10 Icon_minitime11/27/2020, 09:13


Tweet
Brian Armstrong

Last week we heard rumors that the U.S. Treasury and Secretary Mnuchin were planning to rush out some new regulation regarding self-hosted crypto wallets before the end of his term. I'm concerned that this would have unintended side effects, and wanted to share those concerns.
Nazad na vrh Ići dole
Floxed
Our family
Our  family
Floxed


Broj poruka : 157
Points : 228
Datum upisa : 21.11.2020

Bitcoin Srbija - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 10 Icon_minitime12/2/2020, 17:42

Dragan555 ::
Odlično razmišljaš. Danas je Bitcoin vredniji od zlata.
Ima i akcija koje rastu kao iz vode Palantir za mesec dana od 9.95$ do 21.02$ ali ih je teško naći.

Može neko pojašnjenje zašto je Bicoin vredniji od zlata?

A što se tiče Palantir vidim da jako pada, a target cena mu je 17?! Jesi li ga kupio, njega ili bilo šta drugo?
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Bitcoin Srbija - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 10 Icon_minitime12/4/2020, 10:48

Nisam mislio bukvalno vredniji od zlata. Već u smislu da bi u tom trenutku radije kupio Bitcoin nego zlato. I nisam pogrešio. Bitcoin je skočio a zlatu je pala vrednost. Kratkoročno gledano kupovinom Bitcoin bi do danas zaradio a kupovinom zlata bi izgubio. A Palantir? Kako se uzme. Ako gledaš cenu od 10$ Onda je plus i dalje velik. Ako je gledaš od maksimalne cene onda je pad veliki.
A na zadnje pitanje mogu samo da ti odgovorim da sam i kupovao i prodavao.
Nazad na vrh Ići dole
Floxed
Our family
Our  family
Floxed


Broj poruka : 157
Points : 228
Datum upisa : 21.11.2020

Bitcoin Srbija - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 10 Icon_minitime12/4/2020, 16:00

Vidim i ja da je bitcoin u ovom trenutku bolji od zlata, ali oktud to, ima li nekakvog rezona zašto je tako?

Da li je to dugoročni trend?
Nazad na vrh Ići dole
monacco
Just looking
Just looking



Broj poruka : 26
Points : 109
Datum upisa : 05.08.2020

Bitcoin Srbija - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 10 Icon_minitime12/5/2020, 00:20

marjanovicgane ::
Prevashodno za Popaja, a mislim da će biti korisno i ostalima:

Postoji dilema kako će država oporezivati Bitkoin...... Tu dilemu imate na 32 i 15....
https://www.youtube.com/watch?v=MMW5z3eRXR0

Bilo bi pametno da se vi koji imate bitkoine udružite, uključite u diskusiju budućeg zakona i izborite da se trgovina Bitkoinom tretira kao kapitalna dobit ili neka vrsta intelektualne svojine (rudarenje) jer je tu stopa poreza 15%...... U protivnom ubaciće vas u Ostale prihode gde je stopa poreza 45%.

Bilo bi vrlo glupo da verujete da ćete sakriti od države transakcije..... Nećete..... Kontrolisaće sve devizne račune i prilive novca.... Naravno, neće uspeti da baš sve pohvataju ali će verovatno većinu nahvatati.

Još jednom preporuka za gledanje cele emisije. I još nešto, ovaj mali vrhunski razume računovodstvenu problematiku, nema veze što je mlad.

PS:

Pade mi nešto na pamet !!!

Majku mu..... Razmišljam se...... Teško da će se frilenceri snači oko svih tih poreskih prijava..............Možda i ja zakačim neki dinar.
          Ne razumem kako moze da stavi prihode od prodaje Bitcoina kao ostale prihode. Da bih prodao Bitcoine ja sam prvo morao da ih kupim. Ne moze da mi racuna cenu prodaje a da ignorise kupovnu cenu. Ako sam rudario tu bi zakon morao da uzme u obzir cenu nabavke kompletne opreme. Ako sam trgovao mora se racunati kupovna cena pa ako sam prodao skuplje da platim porez. Ovde jedino sto moze biti logicno je da se porez racuna kao i kod akcija.
                    Freelanseri su sasvim drugo. Oni rade za platu.
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 942
Points : 2027
Datum upisa : 10.09.2018

Bitcoin Srbija - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 10 Icon_minitime12/5/2020, 12:35

monacco ::
          Ne razumem kako moze da stavi prihode od prodaje Bitcoina kao ostale prihode. Da bih prodao Bitcoine ja sam prvo morao da ih kupim. Ne moze da mi racuna cenu prodaje a da ignorise kupovnu cenu. Ako sam rudario tu bi zakon morao da uzme u obzir cenu nabavke kompletne opreme. Ako sam trgovao mora se racunati kupovna cena pa ako sam prodao skuplje da platim porez. Ovde jedino sto moze biti logicno je da se porez racuna kao i kod akcija.
                    Freelanseri su sasvim drugo. Oni rade za platu.
 Bojim se da me niste razumeli.... Po trenutnim zakonima bitcoin nije uopšte definisan i prilivi na vašim deviznim računima bi mogli da se poreski tretiraju kao Ostali prihodi a tu je stopa 45% koja je po meni nerazumna bez obzira što su tu porezi, doprinosi koji će vam kasnije povećati penziju i zdravstveno osiguranje.... 

Verovatno je to bio razlog što se nisu oporezivale kriptovalute u Srbiji.

Sada se donosi zakon o digitalnoj imovini gde će se pre svega definisati bitkoin... Verovatno kao digitalna imovina a ne novac. Tek kasnije će se doneti poreski zakon koji će tretirati rudarenje i trgovinu po određenim stopama. Slažem se da bi stope od 10 do 15% na razliku u ceni ili razliku prihoda i troškova bile razumne.....Ali se treba uključiti u diskusiju ovih zakona. Vi koji imate bitkonine i mislite da se ozbiljno bavite trgovnom ili rudarenjem bi trebali da napravite udruženje i uključite se u diskusiju zakona - date neki predlog npr.... To sam hteo da kažem..... Što se mene tiče nisam smeo da kupim bitkoin ni ranije a tek sad......

Ovaj dečko je bio uključen u definisanju nacrta zakona pa možete pogledati njegovo viđenje situacije:

https://www.youtube.com/watch?v=qxqBBtE5zHs&t=2118s

https://www.youtube.com/watch?v=HOlF2xvmljw&t=1868s
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Bitcoin Srbija - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 10 Icon_minitime12/6/2020, 10:50

Popaje kako ovo tumačiš? Neko vreme je sve išlo protiv kriptovaluta a sad kao da ih polako prihvataju. 

https://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2020&mm=12&dd=06&nav_id=1775792
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1166
Localisation : Srbija
Points : 3037
Datum upisa : 12.09.2007

Bitcoin Srbija - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 10 Icon_minitime12/8/2020, 18:43

Dragane, sve se uklapa sa ciklusima do sada, kao i trenutnom rastućem trendu.  Čeka se da BTC probije ATH od 20000 $, pa da krenu narodne mase da ulažu masovno. Cena će otići verovatno na 30h ili 50h ili čak blizu 100h $. Videćemo.  Da li će to biti ove godine, male su šanse, ali za dogodine ogromne. Teren se priprema u tom pravcu.  Ako uskoro rokne na 16000  ili  15000 eto prilike da se dokupi. 
To je samo moje skromno mišljenje, a ne mora da znači da će baš tako i biti.

Dragan555 likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Floxed
Our family
Our  family
Floxed


Broj poruka : 157
Points : 228
Datum upisa : 21.11.2020

Bitcoin Srbija - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 10 Icon_minitime12/8/2020, 19:36

Popaj ::
Cena će otići verovatno na 30h ili 50h ili čak blizu 100h $. Videćemo.  Teren se priprema u tom pravcu.

Huh, koliko špekulativan post koji zahteva objašnjenje svake reči, ali ajde da ne citiram sve, objasni samo ovo..

Otkud to to brate? Kristalna kugla ili...
Nazad na vrh Ići dole
MightyZ
VIP
VIP
MightyZ


Broj poruka : 130
Godina : 40
Points : 452
Datum upisa : 28.06.2007

Bitcoin Srbija - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 10 Icon_minitime12/13/2020, 22:37

Popaj ::
Dragane, sve se uklapa sa ciklusima do sada, kao i trenutnom rastućem trendu.  Čeka se da BTC probije ATH od 20000 $, pa da krenu narodne mase da ulažu masovno. Cena će otići verovatno na 30h ili 50h ili čak blizu 100h $. Videćemo.  Da li će to biti ove godine, male su šanse, ali za dogodine ogromne. Teren se priprema u tom pravcu.  Ako uskoro rokne na 16000  ili  15000 eto prilike da se dokupi. 
To je samo moje skromno mišljenje, a ne mora da znači da će baš tako i biti.
u ovom trenutku dosta slicno razmisljamo..

Alexxa likes this post

Nazad na vrh Ići dole
http://www.fantasynova.rs
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1166
Localisation : Srbija
Points : 3037
Datum upisa : 12.09.2007

Bitcoin Srbija - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 10 Icon_minitime12/15/2020, 22:01

Floxed ::
Popaj ::
Cena će otići verovatno na 30h ili 50h ili čak blizu 100h $. Videćemo.  Teren se priprema u tom pravcu.

Huh, koliko špekulativan post koji zahteva objašnjenje svake reči, ali ajde da ne citiram sve, objasni samo ovo..

Otkud to to brate? Kristalna kugla ili...
Intuicija brate, iskustvo, praćenje raznoraznih teorija, istorijat kripta, ...
Sve u svemu ništa nije sigurno, ali nadamo se ovom scenariju.  pec
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1613
Points : 4731
Datum upisa : 04.06.2008

Bitcoin Srbija - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 10 Icon_minitime12/16/2020, 14:28

- Želim da vas pitam nešto, ja za sebe mogu da kažem da ne znam ili da znam… šta je bitkoin, čije su to pare? … Ode se u banku i na ličnu kartu se podigne novac, bez da on ima neke knjige, bez da se plaća porez - pitao je Marković.

Mali je Markoviću najpre objasnio da postoje tradicionalni i alternatvini izvori finansiranja.

- Ako vam treba kredit, vi odete i uzmete kredit u banci, imate novac na računu… to je tradicionalni način. Onda imamo one koji su kreirali nešto novo -", rekao je Mali.
Alternativni izvori finansiranja
Objasnio je da se pojavila kritična masa koja je to prihvatila i krenula da pravi alternative tradicionalnim izvorima finansiranja.

Postoje, kaže Mali, i privatne i javne mreže, odnosno podela na one valute koje su pod kontrolom svih učesnika i onih koji su umreženu u jednu mrežu.

- Nije baš jednostavno objasniti, ali pripada onome na čije se ime i prezime vodi. Upravo zakon o digitalnoj imovini reguliše tu oblast na način na koji može da se trguje sa tim. Ne može da se koristi digitalna valuta ili imovina, a da niste registrovani i da se ne zna sa koliko kriptovaluta raspolažete - rekao je on.

Mali pojednostavio objašnjenje
Mali je pokušao još jednostavnije da pojasni:

- Imate sto nekih bitkoina i hoćete da platite sa tim bitkoinom. Neko to prihvata kao način plaćanja, neko ne. Sa novim zakonom postoje instutucije, organizacije, preduzeća koja se bave trgovinom tih bitkoina, vi razmenite bitkoine kod njih, oni to prihvataju i vama daju novac.

Mali je rekao da je Predlogom zakona o digitalnoj imovini želeo da Srbija ne zaostaje i da budeo deo rastućeg segmenta digitalne ekonomije kako bi se mladim ljudima dala mogućnost da koriste nove izvore finansiranja i da ostanu u Srbiji.

Dragan555 likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Bitcoin Srbija - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 10 Icon_minitime12/16/2020, 14:56

Probio 20000$ čestitam!
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Bitcoin Srbija - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 10 Icon_minitime12/17/2020, 21:12

Evo nečeg interesantnog za nas koji smo zakasnili ili verujemo da smo zakasnili sa ulaskom u kriptovalute. 

Coinbase has confidentially filed documentation with the United States Securities and Exchange Commission to go public, a spokesman confirmed on Thursday.


So far, only preliminary documentation has been submitted, the company added. The move comes shortly after Bitcoin hit new highs.


Coinbase is one of the world's largest cryptocurrecy exchanges and it is headquartered in San Francisco. In June 2020, the company said it has some 30 million customers and that it has helped with the exchange of over $150 billion in cryptocurrencies.
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1166
Localisation : Srbija
Points : 3037
Datum upisa : 12.09.2007

Bitcoin Srbija - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 10 Icon_minitime12/26/2020, 21:53

Dragan555 ::
Probio 20000$ čestitam!
Probio 26000$ čestitam!

Dragan555 likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Bitcoin Srbija - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 10 Icon_minitime12/27/2020, 00:58

Neverovatna priča.
Evo ga na 26500$. 2 Bitcoin = 1 manji stan u Beogradu. 3 = dvosoban. Šta god da je Bitcoin sve ga manje ima za kopanje. A sve što je retko to je i skupo pod uslovom da je traženo. Old Tajmera ima puno ali su samo neki modeli skupi. A većina nije ni tražena. Tako je i sa Coinima. Bitcoin će svakako biti tražen dokle god ova priča traje.
Nazad na vrh Ići dole
Floxed
Our family
Our  family
Floxed


Broj poruka : 157
Points : 228
Datum upisa : 21.11.2020

Bitcoin Srbija - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 10 Icon_minitime12/27/2020, 01:08

A dokle će da traje?

Meni nije jasno zašto zlato pada, a BTC raste? Koja je poenta? Šta to BTC može a zlato ne može?

Ne mislim bukvalno naravno, nego kao berzanski instrument i sredstvo za štednju, hedž i slično.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Bitcoin Srbija - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 10 Icon_minitime12/27/2020, 14:34

Spomenuo sam Old Tajmere kao primer potražnje. Nekima je džabe što su stari kad ih niko ne želi. Sad pogledam samo Bitcoin raste svi ostali novčići padaju. Vi koji imate Bitcoin, možda je ipak pravi momenat za izlazak?
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1166
Localisation : Srbija
Points : 3037
Datum upisa : 12.09.2007

Bitcoin Srbija - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 10 Icon_minitime12/27/2020, 22:24

Nije još vreme za izlazak.  Biće tu i korekcije pa opet rast,  ali sigurno idemo ka visokim ciframa.
Samo strpljivo i bez nervoze.  Nije svejedno to istrpeti.

Dragan555 likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1166
Localisation : Srbija
Points : 3037
Datum upisa : 12.09.2007

Bitcoin Srbija - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 10 Icon_minitime12/31/2020, 08:51

Popaj ::
Dragan555 ::
Probio 20000$ čestitam!
Probio 26000$ čestitam!
Probio 29000$ čestitam!
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Bitcoin Srbija - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 10 Icon_minitime1/2/2021, 11:16

29990$ možda danas pređe 30000?
Nazad na vrh Ići dole
Al Kapone
VIP
VIP



Broj poruka : 1154
Points : 2806
Datum upisa : 06.12.2011

Bitcoin Srbija - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 10 Icon_minitime1/2/2021, 15:48

BTC je 31 400$, a uskoro (tokom januara) ide na 36 000 do 40 000$...

Vama koji imate - cestitam.

_________________
NAJNOVIJE VESTI
Nazad na vrh Ići dole
Al Kapone
VIP
VIP



Broj poruka : 1154
Points : 2806
Datum upisa : 06.12.2011

Bitcoin Srbija - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 10 Icon_minitime1/2/2021, 16:04

I da, pozdrav za admina, posto sam bio napravio novi nalog CryptoMan, ali nisi hteo da mi odobris.

Reci mi samo da li cu moci da koristim ovaj nalog, ili cu opet biti banovan zbog yahoo mail adrese.

P.S. Na linku - https://www.aikb.net/t580p35-predlozi#172999 sam govorio adminu da BTC ide gore, dok je bitkoin jos uvek bio ispod 20 000$

Srecna Nova svima... ovo ce, izmedju ostalog, biti godina kriptovaluta.

_________________
NAJNOVIJE VESTI
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Bitcoin Srbija - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 10 Icon_minitime1/2/2021, 17:19

Upravo prešao 32000$
Živ nisam dok ne vidim kako će se ova priča završiti 😲
Nazad na vrh Ići dole
Al Kapone
VIP
VIP



Broj poruka : 1154
Points : 2806
Datum upisa : 06.12.2011

Bitcoin Srbija - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 10 Icon_minitime1/2/2021, 18:13

Probio je 33 000$

Ovo ce biti godina kada ce poceti prihvatanje kripto valuta. Mnoge stvari ce se desiti na tom planu. 

Samo ekstremno negativne vesti mogu da uticu da BTC padne, i to ce biti test za njegovu cenu. Dugorocno, BTC ce rasti, ali ne smem ovde da kazem na koliko, jer cete pomisliti da sam blesav  od

U svakom slucaju - uzivajte u rastu, a bice ga jos.

_________________
NAJNOVIJE VESTI
Nazad na vrh Ići dole
boban75
VIP
VIP
boban75


Broj poruka : 784
Localisation : Vojvodina
Points : 2635
Datum upisa : 03.01.2014

Bitcoin Srbija - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 10 Icon_minitime1/4/2021, 13:10

Bitcoin trenutno je na 29.000 usd, što je pad od preko 13 % u poslednja 24 sata, u odnosu na vikend kada je vredeo 34.347 usd.

U poslednjih par sati se oporavio na 30.300 usd.

_________________
Loša vest je da vreme leti. Dobra vest je što ste Vi pilot. - Majkl Altšuler

A Bird in the hand, is worth two in the bush. - Ezop 600. p.n.e.

If one equity analyst its raining and the other says its sunny... yuor job as an investor is to ignore them both and instead look out the  window.
Nazad na vrh Ići dole
Floxed
Our family
Our  family
Floxed


Broj poruka : 157
Points : 228
Datum upisa : 21.11.2020

Bitcoin Srbija - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 10 Icon_minitime1/4/2021, 14:23

Niko ne pominje Ethereum?

Eksplozija tokom vikenda, max. 1167 (porast preko 50% u toku dana) i sada osetan pad.
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

Bitcoin Srbija - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 10 Icon_minitime1/5/2021, 20:08

Kupovina bitkoina u Srbiji nije bila popularnija do sada.

Rapidan rast vrednosti ove kriptovalute povećao je poslednjih nedelja i broj naših građana koji trguju digitalnim valutama. Istovremeno se povećao i broj onih koji razmišljaju da poklone ili već poklanjaju bitkoin dragim ljudima. I upravo je tu važno znati da ovakav poklon "modernog doba" nosi i trošak.

Novim zakonom koji reguliše trgovinu kriptovalutama, a koji od skora ima i Srbija, predvideo je naime još jedan porez o kome bi građani trebalo da povedu računa.

Kako se navodi, porez na nasleđe ili poklon plaća se ukoliko je predmet gotovina, štednja, depozit u banci, ali i digitalna imovina, odnosno kriptovalute. Stopa poreza je proporcionalna i iznosi 2,5 odsto.

Poreza na nasleđe i poklon oslobođene su pritom osobe u prvom stepenu srodstva, odnosno direktni potomci, supružnici i roditelji. Ne i kumovi i prijatelji, a koji najčešće i dobijaju digitalne valute za poklon.

A nije nemoguće da bitkoin dobijete na poklon. Setite se priče kada su građani Srbije za neke posebne datume od prijatelja i kolega često na poklon dobijali jedinice investicionih fondova. I to se događalo baš na počecima razvoja ove industrije u našoj zemlji.

Statistika govori da su korisnici kriptovaluta uglavnom muškarci u dvadesetim i tridesetim godinama koji su solidno tehnički "potkovani". Međutim, u periodima kada cena naglo raste, pojavljuje se i veliki broj ljudi van navedene kategorije.

Provizija i do 10 odsto
Trgovinu kriptovalutama prate i provizije i one umeju dosta da variraju, bilo da se radi o kupovini ili o prodaji. One zavise i od načina kupovine/prodaje, ali i od trenutnog odnosa ponude i potražnje. Poznavaoci prilika kažu da se kreću i do 10 odsto.

Zarada - fantastična!
Ako se pitate koliko možete zaraditi na kriptovalutama dovoljno je reći da je jedan bitkoin pre godinu dana vredeo oko 9.500 dolara, dok je ovih dana na nivou od 30.000 dolara! Ipak, cene dosta osciliraju, pa je tako u međuvremenu u martu cena pala i na samo 5.300 dolara. Najintenzivniji rast zabeležen je u proteklih mesec dana, kada je vrednost bitkoina uvećana za 50 odsto.

Ekonomisti, ipak, upozoravaju.
"U trenutnoj fazi kriptovalute ne možemo posmatrati kao klasičan novac, jer pokazuju visok stepen oscilacije - skokova i padova u vrednosti. Kao što danas vredi 30.000 dolara, već sutra može vredeti značajno manje", ocenio je ekonoista Mališa Đukić.

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1166
Localisation : Srbija
Points : 3037
Datum upisa : 12.09.2007

Bitcoin Srbija - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 10 Icon_minitime1/6/2021, 09:04

Probio je i 36000$ !  Dokle će,  će vidimo.
XLM i ADA lepo napreduju kao i ETH.
Nazad na vrh Ići dole
Al Kapone
VIP
VIP



Broj poruka : 1154
Points : 2806
Datum upisa : 06.12.2011

Bitcoin Srbija - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 10 Icon_minitime1/7/2021, 01:06

Dostigao 37K. Do polovine januara ide na 40K

Ogromna lova se ulaze u kripto...

Al Kapone ::
BTC je 31 400$, a uskoro (tokom januara) ide na 36 000 do 40 000$...

Vama koji imate - cestitam.

_________________
NAJNOVIJE VESTI
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Bitcoin Srbija - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 10 Icon_minitime1/7/2021, 17:26

Januar tek krenuo a on gotovo na 40000 a možda će već u toku dana ili sata ko zna? Ne umem da zamislim kakav je osećaj, onima koji su ga kupovali po 10000 ili manje 🚀🚀🚀
Nazad na vrh Ići dole
Al Kapone
VIP
VIP



Broj poruka : 1154
Points : 2806
Datum upisa : 06.12.2011

Bitcoin Srbija - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 10 Icon_minitime1/8/2021, 00:52

Ako do polovine januara probije 40 000, ide do kraja januara na 50K.

_________________
NAJNOVIJE VESTI
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1166
Localisation : Srbija
Points : 3037
Datum upisa : 12.09.2007

Bitcoin Srbija - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 10 Icon_minitime1/8/2021, 11:54

Al Kapone ::
Ako do polovine januara probije 40 000, ide do kraja januara na 50K.
Došao je malopre i do 41000$. kafa
Nazad na vrh Ići dole
Al Kapone
VIP
VIP



Broj poruka : 1154
Points : 2806
Datum upisa : 06.12.2011

Bitcoin Srbija - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 10 Icon_minitime1/8/2021, 12:18

Da, sad gledam i ne verujem... Postoji sansa da do sutra ode na 44500

_________________
NAJNOVIJE VESTI
Nazad na vrh Ići dole
Floxed
Our family
Our  family
Floxed


Broj poruka : 157
Points : 228
Datum upisa : 21.11.2020

Bitcoin Srbija - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bitcoin Srbija   Bitcoin Srbija - Page 10 Icon_minitime1/8/2021, 18:27

Niko ne veruje i nikom nije jasno..A stvar je prosta...

Mali broj BTC u prometu, po neko još kupuje ali NIKO ne prodaje - i sutuacija je takva.

Da li je to održivo? Svako o tome treba da donese zaključak sam za sebe.

EDIT: Ajde sad ovi koji su se "napunili" da malo pomognu forum i
pogledaju šta nude sponzori s desne strane ekrana! sesir
od. D.
Nazad na vrh Ići dole
 
Bitcoin Srbija
Nazad na vrh 
Strana 10 od 16Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 16  Sledeći
 Similar topics
-
» BITCOIN
» Srbija i MMF
» Telekom Srbija akcije
» Migranti i Srbija
» Royal Pip Srbija

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Sve vrste berzanskih analiza-
Skoči na: