BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija - NIIS 6. DEO

Ići dole 
+100
piol
muitobom
MilanR
Anam
Cucla
mili61
LUMTDZOS
Zwiebel
Kobe Bryant
Vladulns
Dragan
Jumbo
Urosk
Voiceoflaw
Pripravnik
Dejansss
pakodazna
hey-ho
Mc.Intosh
Roman Abramovich
Zile
Drag65
Centrum
zveki
Bookmaker
C R A Z Y
Miros Lav
Nenadnenad67
Kupi akcije
Friz
Tenergy
Lolita
J_stojan
BoS
Matans
insajderxxx
Zeljko321
Dusan
gogloee
Smile
Maca
MORNAR
Teletrader
Gocili
Boranija
Bochek
mr Bean
Al Kapone
Maxx
Sneki
Dragan11
DelBoy
StariHrast
Folio
Karlo
Mendo
Nikola
Enron
Boza Belex
Sasuolo
Zmark
Slovenac1
Ilija
BuffetSon
Steve McQueen
Delboj
Retenzija
Ars Vivendi
Bond
philips1
Boby
Aleks
Cermet
Racunarko
Marioss
ILoveRoses
Jerry Springer
JelenaS
BojanNS
FatCat
Dmitar
Boki72
Baki. V
geogsi
Ivan2211
Firke77
Djavo
Taliano
Non-ProfitOrganization
Dragot
Sutra
Momir
Fast
Bojjan
Fmember
Drasko
Big Mile
Aritmeticar
Red max
Limited011
104 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28, 29  Sledeći
AutorPoruka
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Icon_minitime10/30/2013, 15:23

Naprotiv Nikola,Kiril znači iz "proverenog izvora"....inače sutra je i zvanična prezentacija rezultata u NS sesir

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Icon_minitime10/30/2013, 16:24

Izvor:B92
 
Ta kompanija je za devet meseci ove godine ostvarila čist prihod od 31,7 milijardu dinara.
NIS je za devet meseci ove godine uplatio u budžet Srbije 37 odsto više novca nego u istom periodu prošle godine, i to po osnovu direktnih i indirektnih poreskih obaveza, akciza, poreza na prihod i drugih poreskih doprinosa, saopšteno je iz kompanije.
U okviru investicionog programa u 2013. NIS je uložio 37,86 milijardi dinara, ili 25 odsto više nego za isti period prošle godine.

Čist prihod grupe kompanija NIS, koja obuhvata NIS a.d, kćerke-firme i zavisna društva gotovo je na istom nivou kao prošle godine.

Očuvanje finansijskog rezultata NIS-a, uprkos pogoršanju makroekonomskih uslova i povećanju poreskog opterećenja, rezultat je povećanja efikasnosti proizvodnih procesa, pre svega u segmentu prerade, zbog puštanja u rad kompleksa hidrokrekinga/ hidroobrade u "Rafineriji Pančevo" i rasta prodaje derivata sa visokom maržom.

Tom finansijskom rezultatu je, kako se ističe, doprineo i razvoj klijentskih programa u oblasti maloprodaje i veleprodaje, kao i povećanje kvaliteta robe i usluga na benzinskim stanicama kompanije.

"Uprkos negativnim makroekonomskiem uslovima, prema rezultatima za devet meseci 2013. godine, NIS je očuvao svoj doprinos podršci pravaca koji su važni za stabilan razvoj Srbije," rekao je generalni direktor NIS-a, Kiril Kravčenko.

Reč je o realizaciji projekata u oblasti ekologije, podršci socijalnoj sferi i razvoju kadrovskog potencijala, naveo je on.

Kravčenko je naglasio da raste i doprinos NIS-a domaćoj ekonomiji, te da je obim poreskih davanja te kompanije za tri kvartala 2013. godine gotovo dva puta veći od istog pokazatelja u 2009 godini.

"U delu razvoja biznisa ključni prioritet ostaje obnavljanje tehnološke baze i uvođenje inovacija. Ta politika već daje rezultate, jer povećavamo proizvodne pokazatelje, stvarajući stabilnu resursnu bazu za budućnost", poručio je Kravčenko.

Iako uzdržano ocenjujemo makroekonomske perspektive do kraja godine, nadamo se da će NIS uspeti da realizuje zadatke koje su pred kompaniju u ovoj godini postavili akcionari, dodao je generalni direktor NIS-a.

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Icon_minitime10/30/2013, 17:20

Operаtivni prihod pre uplаte kаmаtа, porezа nа prihod i аmortizаcije (EBITDA) iznosio je 47,7 milijаrdi dinаrа, što je tаkođe nа nivou istog pokаzаteljа prošle godine.
Zаhvаljujući poboljšаnju discipline u nаplаti potrаživаnjа premа rezultаtimа zа devet meseci 2013. godine, operаtivni novčаni tok kompаnije povećаn je zа 78% u poređenju s istim pokаzаteljem prošle godine i dostigаo je 49,6 milijаrdi dinаrа..kapa 

http://www.nis.rs/prescentar/vesti/nis-objavljuje-konsolidovane-rezultate-devet-meseci?lang=sh

_________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1747
Localisation : novi sad
Points : 6151
Datum upisa : 02.09.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Icon_minitime10/30/2013, 17:20

Taliano ::
Izvor:B92
 
Ta kompanija je za devet meseci ove godine ostvarila čist prihod od 31,7 milijardu dinara.
NIS je za devet meseci ove godine uplatio u budžet Srbije 37 odsto više novca nego u istom periodu prošle godine, i to po osnovu direktnih i indirektnih poreskih obaveza, akciza, poreza na prihod i drugih poreskih doprinosa, saopšteno je iz kompanije.
U okviru investicionog programa u 2013. NIS je uložio 37,86 milijardi dinara, ili 25 odsto više nego za isti period prošle godine.

Čist prihod grupe kompanija NIS, koja obuhvata NIS a.d, kćerke-firme i zavisna društva gotovo je na istom nivou kao prošle godine.

Očuvanje finansijskog rezultata NIS-a, uprkos pogoršanju makroekonomskih uslova i povećanju poreskog opterećenja, rezultat je povećanja efikasnosti proizvodnih procesa, pre svega u segmentu prerade, zbog puštanja u rad kompleksa hidrokrekinga/ hidroobrade u "Rafineriji Pančevo" i rasta prodaje derivata sa visokom maržom.

Tom finansijskom rezultatu je, kako se ističe, doprineo i razvoj klijentskih programa u oblasti maloprodaje i veleprodaje, kao i povećanje kvaliteta robe i usluga na benzinskim stanicama kompanije.

"Uprkos negativnim makroekonomskiem uslovima, prema rezultatima za devet meseci 2013. godine, NIS je očuvao svoj doprinos podršci pravaca koji su važni za stabilan razvoj Srbije," rekao je generalni direktor NIS-a, Kiril Kravčenko.

Reč je o realizaciji projekata u oblasti ekologije, podršci socijalnoj sferi i razvoju kadrovskog potencijala, naveo je on.

Kravčenko je naglasio da raste i doprinos NIS-a domaćoj ekonomiji, te da je obim poreskih davanja te kompanije za tri kvartala 2013. godine gotovo dva puta veći od istog pokazatelja u 2009 godini.

"U delu razvoja biznisa ključni prioritet ostaje obnavljanje tehnološke baze i uvođenje inovacija. Ta politika već daje rezultate, jer povećavamo proizvodne pokazatelje, stvarajući stabilnu resursnu bazu za budućnost", poručio je Kravčenko.

Iako uzdržano ocenjujemo makroekonomske perspektive do kraja godine, nadamo se da će NIS uspeti da realizuje zadatke koje su pred kompaniju u ovoj godini postavili akcionari, dodao je generalni direktor NIS-a.

Evo i najnovijeg poredjenja 2 jaka igraca u naftnoj industriji - Ine i Nis-a... Danas objavljeno....
UPDATE 1 - Serbia's NIS 9-mo cons net profit flat at 31.7 bln dinars (278 mln euro)
http://wire.seenews.com/news/update-1-serbias-nis-9-mo-cons-net-profit-flat-at-31-7-bln-dinars-278-mln-euro-386445

Croatia's INA 9-mo cons net profit drops 59%
http://wire.seenews.com/news/croatias-ina-9-mo-cons-net-profit-drops-59-386452




Nazad na vrh Ići dole
Matans
VIP
VIP
Matans


Broj poruka : 243
Points : 1117
Datum upisa : 13.12.2012

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Icon_minitime10/30/2013, 17:34

Sve će se videti sutra na tabli. Mnogo je više ostalo nezasićene ponude nego tražnje. Ja sam i dalje na strani tražnje ali negde na dubini 7, što će reći, čekam da kupim jeftinije od ovih cena.
Nazad na vrh Ići dole
Anam
Just looking
Just looking



Broj poruka : 11
Points : 51
Datum upisa : 24.09.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Icon_minitime10/30/2013, 18:42

Dakle  Q3 12.6 milijardi
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Icon_minitime10/30/2013, 18:45

Чист приход групе компанија НИС (НИС а.д., као и кћерке-фирме и зависна друштва) према резултатима за девет месеци 2013. године износи 31,7 милијарди динара, што одговара том показатељу од прошле године.

http://www.nis.rs/prescentar/vesti/nis-objavljuje-konsolidovane-rezultate-devet-meseci

Tabla nigde nece da pobegne, a Taliano da pozdravi K.K. od svih forumasa i da ga nagovori da plati reklamu na nasem forumu....od 

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Icon_minitime10/30/2013, 18:52

Samo ljudi,pogledajmo realno stvari.U ovim vremenima napraviti 278mil.e. dobiti za 9meseci+tako i prikazati=to mogu samo najjači halil 

Reakcija tržišta nebi trebala da izostane-mada je na lelexu sve moguće!!

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Anam
Just looking
Just looking



Broj poruka : 11
Points : 51
Datum upisa : 24.09.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Icon_minitime10/30/2013, 18:52

Svi ste primetili da je Taliano promasio ali zato niko nije zapazio da je Anam pogodio!
Malo vise pozitivnosti na forumu ne bi bilo na odmet...
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Icon_minitime10/30/2013, 18:56

Najbolji dio FI je rast EBITDA u odnosu na prethodne Q i poboljšana naplata.
Reakcija tržišta me ne zanima,ali evo da pogađam,rast do recimo 870 i onda opet na 830.

_________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Icon_minitime10/30/2013, 18:57

Evo Sneki sad sam ga zvao.....nejavlja se na telefon od

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Icon_minitime10/30/2013, 19:05

Evo jednog pitanja koje nema bas veze sa ovim objavljivanjem rezultata koji je najavljen za sutra, ali i ima generalno sa rezultatima za naredne godine. 

Kako ce i da li ce uopste uticati najavljena reforma na poslovanje nisa? 

Mislim na najavljene promene zakona o radu, porezi i ostalo iz paketa mera nove vlade. Koliko znam da ce opterecenje poslodavaca da se znacajno smanji, tj. da ce njima da ostaje vise novca. 
Napominjem da nisam ekonomista i mozda ovo sto pitam nema smisla, ali mene licno zanima i mislim da nece biti bez uticaja.

A, sto se tice kretanja cane i objave ovih aktuelnih rezultata zaista ne ocekujem nista spektakularno. Cena vec par meseci ide 5% gore ili dole sto nije bas uzbudjujuce.comp
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Icon_minitime10/30/2013, 19:10

Anam,evo ja ću lično da te pohvalim: aplauz  (tek da vidiš da smo pozitivni)

Samo mi leba ti objasni: Gde sam ja to promašio i gde si ti to pogodio slik

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Anam
Just looking
Just looking



Broj poruka : 11
Points : 51
Datum upisa : 24.09.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Icon_minitime10/30/2013, 19:25

Pogledaj post od 15.10 gde pise da ce dobit za Q3 biti oko 12 milijardi. A sto se tice tebe u jednom od postova stoji cifra od  13.5 milijardi, a poslednja tvoja prognoza ili informacija je bila da ce dobit biti na nivou proslogodisnje. a Q3 2012 10.2 milijarde a Q3 2013 12.6 milijardi. Ako si mislio na devetomesecni onda se izvinjavam jer je na nivou proslogodinjeg.
Uzgred ja sam Gocili...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Icon_minitime10/30/2013, 19:52

Taliano ::
Evo Sneki sad sam ga zvao.....nejavlja se na telefon od
Bato, nemoj sa mnom da se kacis, bolje ti je, mani me se ... to je kao da si s biciklom krenuo na bager!

Mani se mene zezaj se sa Red Maxom and co.

Sve najbolje ti zelim....

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1747
Localisation : novi sad
Points : 6151
Datum upisa : 02.09.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Icon_minitime10/30/2013, 21:22

Кравченко: Нове инвестиције НИС-а

НИС ће у следећој години сигурно повећати инвестиције, али када је реч о приходима биће тешко сачувати досадашње резултате у овим економским условима, рекао генерални директор НИС-а Кирил Кравченко. Први човек НИС-а не очекује велике осцилације у цени нафтних деривата до краја године.

Генерални директор НИС-а Кирил Кравченко рекао је гостујући у Дневнику РТС-а да ће та компанија повећати инвестиције у наредној години, али да ће у овим економским условима бити тешко сачувати досадашње резултате.

Нафтна индустрија Србије у првих девет месеци ове године остварила је исти приход као прошле годинe, 31,7 милијарди динара. У исто време, упркос кризи, приходи НИС-а у буџету повећани су за готово 40 процената, чиме нафтна индустрија уплаћује више дажбина него 10 највећих државних фирми заједно.

"Оно што сигурно могу да кажем је да ће инвеститиције бити веће. Што се тиче прихода, у овим економским условима биће врло тешко сачувати ове резултате. Али ми ћемо учинити све што је потребно да бисмо то урадили", истакао је Кравченко за РТС.

Како је рекао, НИС ће испунити све обавезе према буџету Србије, а само пореске обавезе ће ове године бити дупло веће него 2009. године.

Кравченко је истакао да је НИС заједно за дуванском индустријом предложио пакет мера који укључује контролу акциза и контролу квалитета производа на терену, као и бољу проверу рада других компанија.

"Држава је спремна да то подржи. Зашто? Зато што само увођење ових мера може да донесе држави само од две индустрије више од 300 милиона евра годишње", објаснио је Кравченко.

Истакао је да то не значи само избацивање горива које је лошег квалитета и мању бригу возача за своје моторе, већ повећање прихода за државни буџет, што значајно смањује ризик од увођења непопуларних мера од стране државе.

Говорећи о цени нафтних деривата, Кравченко је рекао да постоје фактори на које НИС не може да утиче, као што су курс динара или цена нафте.

"Ове године извозимо гориво европског квалитета, не само у Србији већ и у окружењу. Наша основна улога је да предложимо најниже цене у поређењеу са конкуренцијом за европски квалитет", рекао је Кравченко.

Генерални директор НИС-а не очекује велике осцилације у цени горива до краја године, с обзиром на то да су цена нафте и динар мање-више стабилни.

"Видим да ми имамо ниже просечне цене деривата у поређењу са земљама региона. И наша основна улога је да задржимо раст цена на нижем просечном нивоу", поручио је Кравченко.
http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/5/Економија/1432205/Кравченко%3A+Нове+инвестиције+НИС-а.html
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1858
Godina : 46
Localisation : Sombor
Points : 5138
Datum upisa : 28.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Icon_minitime10/30/2013, 22:59

Od 800 do 890 pa u krug...
kafa

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
muitobom
Still learning
Still learning



Broj poruka : 66
Points : 194
Datum upisa : 06.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Icon_minitime10/30/2013, 23:17

Racunarko ::
Mislim na najavljene promene zakona o radu, porezi i ostalo iz paketa mera nove vlade. Koliko znam da ce opterecenje poslodavaca da se znacajno smanji, tj. da ce njima da ostaje vise novca. 
Па они су већ то скоро искористили, на углавном свим станицама су људи преко неке задруге. Једино да скроз напусте те станице и тако смање давања, али то онда постаје већ друга проблематика. Они очигледно виде будућност компаније кроз те нове делатности и нове погоне. Док то не заживи, нећемо баш знати куда све иде. Код нас су инвестиције још увек пре разлог за стрепњу него за радост. Било би ред да једна велика компанија уради нешто стратешки добро и да мали акционари имају неку мирну луку.
Nazad na vrh Ići dole
MilanR
VIP
VIP



Broj poruka : 136
Localisation : Nis
Points : 401
Datum upisa : 26.09.2012

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Icon_minitime10/31/2013, 07:42

Najpre skidam kapu pred kolegom Taliano!

Zaista je imao tacnu informaciju pre svih nas (ili bar prvi odlucio da kaze).

Ukoliko medju nama ima nekog profesionalnog psihologa, ili bar dobrog amatera, zamolio bih da se fokusira na ovo sto je, po meni, klasicno ,,iskliznuce" (desi se svakom, pa i K.K.).

Naravno, mozda je u ptanju samo obicna novinarska greska, u nekoj od faza pripreme teksta za objavljivanje...

"Ове године извозимо гориво европског квалитета, не само у Србији већ и у окружењу. Наша основна улога је да предложимо најниже цене у поређењеу са конкуренцијом за европски квалитет"

Dakle, zasto je K.K. upotrebio glagol ,,izvoziti" kad govori o trzistu Srbije?

1) po svaku cenu zeli da prikaze realnost lepsom nego sto jeste?

2) u njegovom umu, izvoz je jedina realna okosnica buduceg rasta?

3) ... ?

?
Nazad na vrh Ići dole
Al Kapone
VIP
VIP



Broj poruka : 1154
Points : 2806
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Icon_minitime10/31/2013, 16:26

Bugarska:Počela gradnja Južnog toka

http://www.b92.net/biz/vesti/region.php?yyyy=2013&mm=10&dd=31&nav_id=771942

_________________
NAJNOVIJE VESTI
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1145
Points : 4396
Datum upisa : 11.12.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Icon_minitime10/31/2013, 23:50

@MilanR

Naravno da je izvoz jedina okosnica buduceg rasta, Srba je nekoliko desetina hiljada manje svake godine, a i ostali drzavljani ukupno su u stagnaciji u najboljem slucaju.

ODUSEVLJEN sam NIISovim rezultatima. Nemam pojma koliko ce jos da cena provodi vremena ovde, ali na 800-830 dinara je NIIS sada BUY, a hold je najmanje do 4 cifre. Knjigovodstvena je 960 30.09, a trenutno oko 985. Nema prodaje ispod knjigovodstvene, a ni pre marta.

Javicu kada skupim love za trecu cetvrtinu max broja NIIS akcija, ali i bez toga bice i sledece godine od NIISa:

jedrenje 

PS:
Popravljam prognozu sa 65 na 70 dinara za sledecu dividendu.
Nemojte ocekvati rast dividende u narednim godinama, eventualno za inflaciju.
Mora procenat dobiti u odnosu na kapital da padne, a najverovatnije ce se
to desiti tako sto ce dobit stagnirati, a kapital rasti svake godine.
Nazad na vrh Ići dole
MilanR
VIP
VIP



Broj poruka : 136
Localisation : Nis
Points : 401
Datum upisa : 26.09.2012

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Icon_minitime11/1/2013, 08:31

Slazem se da je knjigovodstvena vrednost jako bitan reper za odredjivanje donjeg praga cene, sto se ovde i u praksi potvrdjuje. Cena se u nekoliko navrata odbijala navise sa vrednosti 0.98*B.

Ono sto mi zapravo nije jasno jeste koja se metodologija koristi pri proracunu knjigovodstvene vrednosti NIIS?

Da li je uracunat aktuelni dug prema bankama ili nije?

Ako je neko detaljno prostudirao problematiku (priznajem da sam ja pokusao, ali odustao), ili zna odgovor na neki drugi nacin, zamolio bih podeli svoja saznanja sa nama.
Nazad na vrh Ići dole
geogsi
VIP
VIP
geogsi


Broj poruka : 346
Points : 864
Datum upisa : 14.12.2007

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Icon_minitime11/1/2013, 09:28

Hehe, kakvo je čudno vreme došlo da kolega @Sutra-pesimista, postane ovako euforičan.
Međutim, tržište je reklo svoje mišljenje o trenutnoj atraktivnosti akcije NISa, koja se oslikava u bid-ask odnosu. Moje je mišljenje da nas čeka problematična berzanska godina, uključujući i proleće.
Zašto? Iz prostog razloga jer rezultati NISa ne igraju dovoljno jaku ulogu u situaciji kad je zemlja pred bankrotom i socijalnim protestima. Džaba visok profit u din kada taj isti din može u bunar preko noći (ili bar bar meseca). Srbija je odavno u grupi zemalja sa najekstremnijim rizikom. Gotovo je izvesno da smo u vrtlogu dužničke krize i samo je pitanje da li i kada će krenuti neprijatan talas vesti sa zapada. A onda sledi ne pad, već krah belexa. Srbija gotovo da nema odbrambeni mehanizam od trećeg talasa krize i to je jasno kao dan. To ipak ne znači da će se dogoditi taj crni scenario, ali je on dovoljno verovatan, da bi velika prisutnost u akcijama na Belexu (pa i NIISu) trenutno po meni bila iracionalna.
Nazad na vrh Ići dole
Baki. V
Still learning
Still learning
Baki. V


Broj poruka : 124
Points : 624
Datum upisa : 21.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Icon_minitime11/1/2013, 09:49



Sad kad sam cuo ove crne prognoze sve akcije NISA cu da prodam ali za jedno 5 godina od
Nazad na vrh Ići dole
geogsi
VIP
VIP
geogsi


Broj poruka : 346
Points : 864
Datum upisa : 14.12.2007

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Icon_minitime11/1/2013, 10:08

@Baki
Da, tako su neki razmišljali pre 5 god i za banke u Srbiji, pa su se oparili, ne znaju šta da rade sa tolikim novcima
Nazad na vrh Ići dole
MilanR
VIP
VIP



Broj poruka : 136
Localisation : Nis
Points : 401
Datum upisa : 26.09.2012

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Icon_minitime11/1/2013, 10:46

geogsi ::
Hehe, kakvo je čudno vreme došlo da kolega @Sutra-pesimista, postane ovako euforičan.
Iskreno, i ja sam se zmislilo nad ovim...

Recimo da sam sa respektom citao mnoge postove clana Sutra, i ukapirao da je sa svojim uzdrzanim i katastroficnim pristupom cesce bio u pravu nego sto je gresio...

I, sta je sada ovo? Nalet adrenalina i neocekivanog optimizma, ili jedna prosta proba ,,visestepene centrifugalne pumpe"?
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Icon_minitime11/1/2013, 14:54

geogsi ::
Hehe, kakvo je čudno vreme došlo da kolega @Sutra-pesimista, postane ovako euforičan.
Međutim, tržište je reklo svoje mišljenje o trenutnoj atraktivnosti akcije NISa, koja se oslikava u bid-ask odnosu. Moje je mišljenje da nas čeka problematična berzanska godina, uključujući i proleće.
Zašto? Iz prostog razloga jer rezultati NISa ne igraju dovoljno jaku ulogu u situaciji kad je zemlja pred bankrotom i socijalnim protestima. Džaba visok profit u din kada taj isti din može u bunar preko noći (ili bar bar meseca). Srbija je odavno u grupi zemalja sa najekstremnijim rizikom. Gotovo je izvesno da smo u vrtlogu dužničke krize i samo je pitanje da li i kada će krenuti neprijatan talas vesti sa zapada. A onda sledi ne pad, već krah belexa. Srbija gotovo da nema odbrambeni mehanizam od trećeg talasa krize i to je jasno kao dan. To ipak ne znači da će se dogoditi taj crni scenario, ali je on dovoljno verovatan, da bi velika prisutnost u akcijama na Belexu (pa i NIISu) trenutno po meni bila iracionalna.
Onaj ko nije spreman na neizvesnost moze da ulozi pare u banku po stopi manjoj od inflacije i da uziva.
Da smo pred bankrotom kao zemlja, to mozda. To da ce socijalni nemiri nesto da urade, to je cista nebuloza. Svi sindikati su ispolitizirani i potkupljeni i ne igraju nikakvu znacajnu ulogu u oblasti ekonomije.
Vesti sa zapada dodji i prodju.  Krah berze, ne kazem da ne moze da se desi jer sve moze da se desi, ali ni najmanje ne vidim nista sto ukazuje na to. Osim, ako ne mislis na akcije propalih firmi koje imaju visegodisnje gubitke, ali NIIS to nije.comp
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1145
Points : 4396
Datum upisa : 11.12.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Icon_minitime11/1/2013, 16:18

https://www.aikb.net/t1434p48-privreda-srbije-stanje-trendovi

Procitajte moj post ovde, pa cete shvatiti bitan cinilac moje promene ove godine.
NAJBITNIJI deo teksta je deo o dinaru. 
naravno drugi cinilac je sam NIIS i njegovo poslovanje IZNAD mojih ocekivanja.

Opet ponavljam moj optimizam je samo za firme gde se ne krade puno,

a u NIISu se ne krade puno za sada i to jos od samog pocetka i dolaska Rusa.

A alternative berzi su NESTALE, ko se ne bavi nekretninama moze procitati u
novinama sta se tamo desilo ove godine (samo ubrzanje nesrece koja traje
vec dugo). Ko se ne bavi bankama, na kamatica.com moze procitati koliko
su one raspolozene da udele stedisama ove godine.

Iako i dalje smatram da je pametnije mnogo veci udeo imati u stranim firmama
nego u domacim, opet se pojavila mnogo veca razlika u ceni nego ranije,
pa je razumno zapitati se da li ce cene bar malo stici strane, a to bi za NIIS bilo
bar na 7% dividende ili 1000 dinara za pocetak. MINIMUM. A to je 20% od trenutne
cene za nekoliko meseci u valuti koja je prestala da gubi vrednost.

Balon je tek poceo da se naduvava i ima DOSTA vremena do pucanja, naravno da
cu vas obavestiti kada se priblizi trenutak pucanja i nove krize. Prodati prerano
ce biti nocna mora vecine pesimista u toku sledecih godinu dana otprilike.
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2779
Points : 7928
Datum upisa : 21.01.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Icon_minitime11/1/2013, 16:39

Sutra ::


...naravno drugi cinilac je sam NIIS i njegovo poslovanje IZNAD mojih ocekivanja.
Dobro ako će cena da zavisi od tvojih očekivanja, onda nemam ništa protiv.
comp 

Sutra ::

...naravno da cu vas obavestiti kada se priblizi trenutak pucanja i nove krize. Prodati prerano ce biti nocna mora vecine pesimista u toku sledecih godinu dana otprilike.
Nisam znao da si vidovit? Hvala ti u napred za obaveštenje, kad god...
govor 

Ako već navodimo linkove, pročitaj ovaj, poslednji od Mace o predvidjanju cene akcija.
https://www.aikb.net/t1174-analize-za-investiranje-u-akcije#124733

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2779
Points : 7928
Datum upisa : 21.01.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Icon_minitime11/1/2013, 17:08

Vladin zaključak o NIS-u kojim nije zadovoljan Nikolić

Ministarstvo energetike Srbije tvrdi da zaključak Vlade oko plana poslovanja i strategije razvoja Naftne industrije Srbije (NIS) nije u suprotnosti sa energetskim sporazumom sa Rusijom, iako je predsednik Srbije Tomislav Nikolić u Moskvi pre dva dana ocenio da on nije u skladu sa srpsko-ruskim dogovorom. Kako je objavljeno na sajtu Ministarstva, Zaključak donet 9. avgusta 2013. godine odnosi se na stavove koje će da zastupa srpska strana kao manjinski akcionar u NIS-a i tiče se raspodele dobiti, investicionog plana i rešavanje pitanja sporne imovine.


Polazne osnove za usaglašavanje poslovnog plana i strategije razvoja NIS-a, u kojem većinsko vlasništvo ima ruski Garspomnjeft, sadrže podatke koje predstavljaju poslovnu tajnu zbog čega je umesto celog dokumenta objavljen pregled osnovnih delova. Objavljivanje izvoda iz zaključka usledilo je nakon što Nikolić tokom posete Moskvi 30. oktobra rekao da je Vlada Srbije "donela zaključke koji moraju da se promene, jer ne odgovaraju onome što je dogovoreno s ruskim partnerima". Tim povodom je ministarka energetike Zorana Mihajlović juče u Skupštini Srbije rekla da očigledno Nikolić nije imao dovoljno informacija o tom dokumnentu i da je predsednik Rusije Vladimir Putin "šmekerskije" postipio od Nikolića. Naime, Putin je u razgovoru sa Nikolićem rekao da probleme ne treba dramatizovati i da će oni biti rešeni onako kako se rešavaju medju prijateljima

Polaznim osnovama koje je utvrdila Vlada Srbije vezanim za postupanje njenih predstavnika u NIS-u, odredjeno je da investicije u toj kompaniji do 2015. godine budu najmanje 1,5 milijardi evra, a do 2020. godine najmanje tri milijarde evra. Predvidjeno je i povećanje budžetskih prihoda i povećanje proizvodnje, prerade, prodaje NIS-a na po pet miliona tona godišnje. Takodje je Vlada predvidela da dlučivanje u NIS-u bude na bazi sporazuma i konsenzusa medju akcionarima o svim za kompaniju bitnim pitanjima, kao i povećanje uloge srpskog menadžerskog kadra u kompaniji.

"Poželjno je da srpski kadrovi preuzmu ključnu ulogu u upravljanju NIS-om u roku ne dužem od pet godina. U tom cilju je potrebna njihova intenzivna edukacija i vodjenje", navodi se u informaciji o zaključku Vlade oko poslovanja NIS-a, čiji je većinski vlasnik ruska kompanija Gaspromnjeft sa 56,2 odsto akcija, 29,9 procenata ima Vlada Srbije, a preostalih 13,9 odsto je u vlasništvu malih akcionara.

U Vladinom dokumentu o NIS-u date su varijante rešenja za pitanja najvećih dužnika NIS-a, poput Petrohemije. Podržan je i program nastavka modernizacije rafinerijske prerade nafte koji se odnosi na takozvanu "duboku preradu", sa rokom realizacije do kraja 2015. godine. Srpski akcionar zalaže se i za veći izvoz derivata, više od jednog miliona tona, uz razvoj izvoznih kanala prodaje, već od 2013. godine i podržava program proizvodnje baznih ulja radi boljeg iskorišćenja domaće nafte i njene valorizacije kroz bazna ulja. Podržava se i ulaganje u obnovljive izvore energije i druge energetske objekte nakon realizacije investicija koje predstavljaju osnovnu delatnost NIS-a. U vezi sa raspodelom dobiti NIS-a Polaznim osnovama se smatra da raspodela dobiti ne treba da bude manja od 25 odsto, a imajući u vidu investicione planove kompanije.

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Icon_minitime11/1/2013, 17:58

"Poželjno je da srpski kadrovi preuzmu ključnu ulogu u upravljanju NIS-om u roku ne dužem od pet godina. U tom cilju je potrebna njihova intenzivna edukacija i vodjenje", navodi se u informaciji o zaključku Vlade oko poslovanja NIS-a




Da li ja ovo dobro razumem. Krivo im je sto su izgubili (prodali) nis po niskoj ceni jer su sada videli da je to profitabilna kompanija, i sada zele, iako nis nije njihov, da budu na celu kompanije i da odlucuju o svemu, a pogorovo o novcu i mestima u upravnom odboru.
Ako Rusi pristanu na ovo onda su ludi. Pa tako mogu i ja da kazem da sam najbolji za mesto generalnog direktora i da u skladu sa kolicinom svojih akcija hocu da upravljam nisom.
Nazad na vrh Ići dole
muitobom
Still learning
Still learning



Broj poruka : 66
Points : 194
Datum upisa : 06.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Icon_minitime11/1/2013, 19:49

Није први пут да се наши водећи поличари понашају као зека, '' шта ко је реко, ја сам реко''.
Једне изјаве у гостима, друге на домаћем терену. Одатле и такав кредибилитет, слаб и никакав. Не бих узимао за озбиљно такве изјаве док не видим још неки потез. Мислим да је ово још једна за домаћу употребу.
Nazad na vrh Ići dole
Roman Abramovich
Member
Member



Broj poruka : 670
Localisation : Zemun
Points : 1782
Datum upisa : 25.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Icon_minitime11/1/2013, 20:10

Ministarstvo: Vlada Srbije želi da poveća zaposlenost u NIS
Zaključak Vlade Srbije oko plana poslovanja i strategije razvoja NIS-a nije u suprotnosti sa energetskim sporazumom sa Rusijom, ocenilo Ministarstvo energetike. Ministarstvo ističe da je cilj povećanje, a ne smanjenje zaposlenosti, kao i primena adekvatnog socijalnog programa.
Legitiman zahtev, posebno u odnosu na tretman radnika.

Jedino ovaj ludak i dalje udara u rusofilsku tamburu:

Bačević: NIS najveći punilac srpskog budžeta

Valjda je važno i koliko radnika je zaposleno i da li su svi na lizing, čitaj: BEZ IKAKVIH PRAVA?

I nije samo profit merilo uspeha neke firme, posebno ako je u večinskom vlasništvu stranaca...

Javio se i NIS sa saopštenjem....
Pomirljivi tonovi u saopštenju.
kafa 

Nazad na vrh Ići dole
LUMTDZOS
VIP
VIP



Broj poruka : 324
Localisation : NBgd
Points : 1024
Datum upisa : 28.07.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Icon_minitime11/2/2013, 11:09

Za pametnog je sve jasno. USA lobi u Vladi odradjuje svoj zadatak. Sve ostalo su magle koje treba da sakriju ovu sustinu.
Interesantno mi kako se samo kod firmi koje su Rusi kupili brine o srpskim interesima a svi cute o firmama koje smo mi platili (a ne prodali) prijateljima sa zapada kao sto su Sartid ili Zastava, npr.
Naravno da treba gledati samo nase interes ali, brate, ovo je toliko providno da udara na zdrav razum.
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2779
Points : 7928
Datum upisa : 21.01.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 26 Icon_minitime11/2/2013, 11:15

Mihajlovićeva je za "Politiku" izjavila da je ruska strana bila i te kako dobro upućena u sadržaj dokumenta.

"Dokument je rađen zajedno sa NIS-om, a nismo to morali da radimo, jer su ovo samo okviri za ponašanje srpske, a ne ruske strane. Najvažnije od svega jeste da je dokument u korist NIS-a i u to svako može da se uveri", rekla je Mihajlovićeva za "Politiku".

Prema njenim rečima, taj dokument nije prvi pravilnik na kojem su dve strane zajedno radile.
"Svaki pravilnik i sve drugo radi se zajedno i to je normalno", napomenula je ministarka.

NIS je juče, između ostalog, saopštio da "dokument sadrži niz spornih pitanja koja se tiču operativnog rada i razvoja NIS-a u okviru strategije do 2030. godine".
U NIS-u posebno ističu da su prava predstavnika Srbije u organima upravljanja NIS-a definisana statutom kompanije i kupoprodajnim ugovorom.
Sve odluke o razvoju kompanije koje razrađuje menadžment obavezno prolaze kroz usaglašavanje u odboru direktora, u čijem radu aktivno učestvuju predstavnici vlade.
Od 2009. godine do danas nije bilo ni jedne situacije kada ruska i srpska strana nisu našle uzajamno prihvatljiva rešenja u pogledu strateškog razvoja NIS-a. Sve odluke uvek su se donosile jednoglasno, zaključuju u NIS-u.

Zorana Mihajlović izjavila je u četvrtak da je resorno Ministarstvo 9. avgusta ove godine objavljivanjem dokumenta o svojinskom udelu Srbije u NIS-u vodilo računa o interesima Srbije u toj kompaniji, koji je veliki izvor prihoda za budžet i napomenula da je taj dokument rađen zajedno s predstavnicima NIS-a.

Cilj srpskog akcionara u NIS-u jeste povećanje, a ne smanjenje zaposlenosti kao i primena adekvatnog socijalnog programa, prihvatljivog za sindikate, piše u odluci. U vezi sa raspodelom dobiti, polaznim osnovama se smatra da raspodela dobiti ne treba da bude manja od 25 odsto – imajući u vidu investicione planove kompanije.

http://www.politika.rs/rubrike/Ekonomija/Spor-ministarke-i-NIS-a.lt.html

Ne vidim mesta za teorije zavera, 25% dividende večina s foruma priželjkuje, čak i više od toga, a da radnike treba zaštiti u tako velikoj i važnoj firmi je svakako korisno i kao primer drugim investitorima.

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija - NIIS 6. DEO
Nazad na vrh 
Strana 26 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28, 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija - NIIS 11. DEO
» Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)
» Naftna Industrija - NIIS 5. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 13. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 7. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: