BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija - NIIS 6. DEO

Ići dole 
+100
piol
muitobom
MilanR
Anam
Cucla
mili61
LUMTDZOS
Zwiebel
Kobe Bryant
Vladulns
Dragan
Jumbo
Urosk
Voiceoflaw
Pripravnik
Dejansss
pakodazna
hey-ho
Mc.Intosh
Roman Abramovich
Zile
Drag65
Centrum
zveki
Bookmaker
C R A Z Y
Miros Lav
Nenadnenad67
Kupi akcije
Friz
Tenergy
Lolita
J_stojan
BoS
Matans
insajderxxx
Zeljko321
Dusan
gogloee
Smile
Maca
MORNAR
Teletrader
Gocili
Boranija
Bochek
mr Bean
Al Kapone
Maxx
Sneki
Dragan11
DelBoy
StariHrast
Folio
Karlo
Mendo
Nikola
Enron
Boza Belex
Sasuolo
Zmark
Slovenac1
Ilija
BuffetSon
Steve McQueen
Delboj
Retenzija
Ars Vivendi
Bond
philips1
Boby
Aleks
Cermet
Racunarko
Marioss
ILoveRoses
Jerry Springer
JelenaS
BojanNS
FatCat
Dmitar
Boki72
Baki. V
geogsi
Ivan2211
Firke77
Djavo
Taliano
Non-ProfitOrganization
Dragot
Sutra
Momir
Fast
Bojjan
Fmember
Drasko
Big Mile
Aritmeticar
Red max
Limited011
104 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 24 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Folio
VIP
VIP
Folio


Broj poruka : 276
Points : 1023
Datum upisa : 19.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Icon_minitime8/19/2013, 14:35

Zato sto su ljudi dobili novac i verovatno hoce da ga reinvestiraju dalje na Belexu.
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Icon_minitime8/19/2013, 14:45

Folio ::
Zato sto su ljudi dobili novac i verovatno hoce da ga reinvestiraju dalje na Belexu.
koliko sam pratio dividenda jos nije podeljena i niko jos novac nije dobio, tako da se taj efekat, ako ga bude, moze ocekivati tek od sutra ?
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Icon_minitime8/19/2013, 14:49

Jasno, ali ja sam pozajmio sumu u iznosu koliko ću dobiti dividendu i pazario danas (planirao sam još u petak, ali nisam uspeo da dobijem novac).

Očekivao sam da će već danas biti gužva na NIS-u, kada ono mrtvilo...heh, Lelex...
Nazad na vrh Ići dole
Folio
VIP
VIP
Folio


Broj poruka : 276
Points : 1023
Datum upisa : 19.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Icon_minitime8/19/2013, 14:51

Fmember ::
Folio ::
Zato sto su ljudi dobili novac i verovatno hoce da ga reinvestiraju dalje na Belexu.
koliko sam pratio dividenda jos nije podeljena i niko jos novac nije dobio, tako da se taj efekat, ako ga bude, moze ocekivati tek od sutra ?
Da, na to sam mislio...ljudi ce dobiti novac. Po meni pun zamah potencijalnih investicija bi trebalo da bude od iduce nedelje, jer ne znam po kojem pravilu ce isti deponovati na racune, odnosno kad ce ko dobiti dividendni iznos.
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 992
Points : 2793
Datum upisa : 05.09.2008

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Icon_minitime8/19/2013, 14:54

Potpuno suluda ideja da ćeisplata dividende pogurati cenu!!!
udrimile 

Ne zaludjujte narod.
Cena će tavoriti, jer ona nema veze sa isplatom dividende, već s drugim stvarima...
Nazad na vrh Ići dole
Ilija
Member
Member
Ilija


Broj poruka : 480
Points : 1261
Datum upisa : 30.09.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Icon_minitime8/19/2013, 15:02

Teletrader ::
Potpuno suluda ideja da ćeisplata dividende pogurati cenu!!!
udrimile 

Ne zaludjujte narod.
Cena će tavoriti, jer ona nema veze sa isplatom dividende, već s drugim stvarima...
Biće novca od dividende, zadovoljni akcionari će reinvestirati, to nije ništa čudno...
Nazad na vrh Ići dole
Aleks
Old member
Old member
Aleks


Broj poruka : 1305
Godina : 70
Localisation : Bezanijska kosa
Points : 3867
Datum upisa : 15.05.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Icon_minitime8/19/2013, 15:25

http://www.nis.rs/prescentar/vesti/isplata-dividendi-akcionarima-nis-a
Nazad na vrh Ići dole
http://www.slobodnajugoslavija.com/drugTito.html
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Icon_minitime8/19/2013, 17:37

Posto se nista bitnije nije desavalo, sto se mene tice i dalje vazi prethodne prognoze i odluke.

Trenutno imam 50% od maksimalnog broja akcija i ne planiram kupovinu preko 800, a ne planiram ni prodaju do recimo 950-1000.

Bice ovo mirno leto i jesen sto se tice akcija NIISa, rast verovatno tek krajem godine, a moguce da necu ni docekati cenu po kojoj bi zeleo da kupim jos akcija.

Na kraju cestitam svima na dividendi, stvarno nije mala. Popravio sam na vise malo prognozu za sledecu dividendu, mislim da ce biti od 60-65 dinara bruto.
Nazad na vrh Ići dole
Mc.Intosh
VIP
VIP



Broj poruka : 54
Points : -20
Datum upisa : 29.10.2007

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Icon_minitime8/19/2013, 18:27

"
- Akcionarima koji su otvorili vlasnički i novčani račun za trgovanje akcijama, dividenda će biti isplaćena na ovaj novčani račun;
- Akcionari koji su akcije dobili kao zaposleni ili bivši zaposleni, a koji do sada nisu otvorili vlasnički i novčani račun za trgovanje akcijama imaju tri mogućnosti:

  • da do dana isplate dividende otvore ove račune i tada će im dividenda biti isplaćena na račun za trgovanje akcijama, ili
  • da nakon dana isplate dividende dostave NIS-ovom korporativnom agentu - Vojvođanskoj banci kopiju kartice tekućeg računa na koji žele da im se prosledi novac od dividende, ili
  • da lično na šalteru Vojvođanske banke uz ličnu kartu podignu iznos dividende koji im pripada.

- Akcionarima koji su dobili po 5 akcija NIS-a kao građani, isplata će se izvršiti preko Banke poštanska štedionica i iznos dividende ovi građani će moći da podignu na šalterima Pošte."


Ne razumem nesto. Gde ce da mi legne dividenda? Kao gradjanin sam dobio 5 akc. ali sam prebacio na vl.racun u VOBAN gde imam i novcani racun, a u Post.sted. nemam nista? Jel' ide na novcani u VOBAN?
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Icon_minitime8/19/2013, 18:58

Ako si kupio akcije preko berze sigurno ti leze na taj racun.

A ako mislis na 5 komada koje su dobijene kao besplatne akcije, ili ce ti leci na prijavljeni racun ili ako nemas nijedan prijavljeni racun oni ce ti otvoriti automatski i uplatiti na njega, a ti se pojavis samo sa licnom kartom i podignes pare.
Nazad na vrh Ići dole
Drasko
VIP
VIP
Drasko


Broj poruka : 280
Points : 832
Datum upisa : 01.07.2007

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Icon_minitime8/19/2013, 19:00

Sledeca dividenda opet 25% dobiti:aplauz: ....e sad kolika ce biti,videcemo....
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2020
Points : 5441
Datum upisa : 07.05.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Icon_minitime8/19/2013, 20:17

Drasko ::
Sledeca dividenda opet 25% dobiti aplauz ....e sad kolika ce biti,videcemo....
Kolega, valjalo bi da nam das neki link koji tvoju tvrdnju potvrdjuje....
Ovako deluje neozbiljno. Odluku koliko znam predlaze UO a skupstina usvaja...

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Drasko
VIP
VIP
Drasko


Broj poruka : 280
Points : 832
Datum upisa : 01.07.2007

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Icon_minitime8/19/2013, 20:59

Bato,za ovo nema linka...jel bilo tacno ono sto sam rekao u petak...i za ovu tvrdnju 99%...ipak ne mogu sve da napisem

Edit: za ovo "bato" članu koji te legitimno pita za
izvor ban 30 dan. A za ovo "ne mogu da napišem" ban dok
se vest ne potvrdi!
P.S. ovo za dividendu je svako znao ko se raspitao.
Mod D.
Nazad na vrh Ići dole
hey-ho
VIP
VIP



Broj poruka : 26
Points : 114
Datum upisa : 19.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Icon_minitime8/19/2013, 22:15

@Mc Intosh
Novac ti leže u Vobanu, ako tamo imaš račun besplatnih akcija.

Preporučujem svima da prebace besplatne akcije iz Poštanske štedionice na svoje račune kod Brokera ili Banke iz više razloga.
Besplatno je (iako se malo čeka na prenos), objedinjeni portfelj kod svog brokera/banke, lakše upravljanje tim akcijama u slučaju prodaje, dividende će broker prenet na račun koji želite, a u slučaju banke, lakše podižete novac ili koristite isti u slučaju novih kupovina na berzi, nemate posla više sa Poštanskom štedionicom.
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Icon_minitime8/20/2013, 00:49

Drasko ::
Bato,za ovo nema linka...jel bilo tacno ono sto sam rekao u petak...i za ovu tvrdnju 99%...ipak ne mogu sve da napisem

Edit: za ovo "bato" članu koji te legitimno pita za
izvor ban 30 dan. A za ovo "ne mogu da napišem" ban dok
se vest ne potvrdi!
P.S. ovo za dividendu je svako znao ko se raspitao.
Mod D.
Auh, zar ovo nije malo previše prestrogo..Posebno što član Drasko ima VIP status (šta god to značilo...)...

btw. lično mislim i nemam nikakav dokaz za to, da će dividenda i iduće godine biti veća od 15% (tipujem baš na 25%), iz prostog razloga što Ruje zaista sve čine da dignu vrednost akcija, a dobra dividenda im je prilično efikasan sistem za to, posebno što ako se dugoročnije pogleda njime i finansijski dobijaju.

Edit: Nije prestrogo za pumpanje.
A tebi fali samo još 5% da budeš
banoovan na 120 dana, zbog ucene modova
i prevelike ljubavi spram NIIS-a!
Ništa nije zaboravljeno!
To što ti "tripuješ" nema vez s mozgom!
Pazi šta pišeš.
Rusima je potpuno svejedno kolika je cena ove akcije.
Mod D.

EDIT2: Od mene 15 dana ban zbog one
"informacije" da će NIS da poraste posle
isplate dividende?!
Čist idiotluk! Ako se i desi neće
biti zbog toga,
Admin
Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Icon_minitime8/20/2013, 12:54

Ajde da i ja zaradim ban.......ionako gotovo ne pisem upravo zbog glupog i nepotrebnog baniranja na jednim temama dok se na drugim dozvoljava svašta.
Nevjerovatno je neznanje (nekih) moderatora, a narocito admina, koji, vrlo vjerojatno upravo zbog tog neznanja, ponasaju se diktatorski. Svojevremeno sam bio administrator jednog Foruma i bio sam strog, ali ovo ovdje je davno preslo granice strogoce......ovo je bahatost.

Ovo gore je dovoljno za trajni ban........iz jednostavnog razloga sto je istina...... Ali da pojasnim direktan povod ove moje reakcije......ako ovo uopce netko i uspije procitati prije nego sto se obrise.....

Dakle, u razvijenim dioničarskim drzavama, gdje kultura ulaganja u dionice traje stotinama godina, dan isplate dividende, narocito ako je debelo prije krajnjeg roka, garantira dokupljivanje dionice iz jednostavnog razloga, sto zadovoljni vlasnici, kojima nije neophodan taj novac, zele jos pojacati poziciju. Da su smatrali da im je bolje uci u neku drugu dionicu ili novac prebaciti u neki drugi posao, vec bi prije prodali svoje dionice i to napravili.
Vrlo je lako zakljuciti da ce to izazvati povecanje prometa na toj dionici, sto ce vrlo vjerojatno dovesti do povecanja cijene. Nikad ne mozemo biti 100% sigurni, jer to dodatno zanimanje mogu iskoristiti neki prodavaci vecih kolicina koji do sada nisu imali kome prodati, ali to se dogadja rijetko.
Zbog svega navedenog ocigledno je da baniranje Cermeta i objasnjenje zasto se banira je potpuno pogresno i govori da Admin nema pojma o dionicama i burzi.......zasto to znam.....pa zato sto u dionice ulazem od 2001. I ulagao sam u 9 razlicitih drzava. Imao sam preko 200 razlicitih pozicija i sve sto sam stekao, a to nije malo, stekao sam zbog dionica.

Sad me slobodno banirajte, jer makar to nitko drugi ne procitao, procitat ce admin, a druga solucija mom baniranju bi bila da se promjeni nacin vodjenja ovog foruma......a to svi znamo da je nemoguce......vuk dlaku mjenja, al ćud nikad
Nazad na vrh Ići dole
pakodazna
Still learning
Still learning
pakodazna


Broj poruka : 141
Points : 311
Datum upisa : 04.06.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Icon_minitime8/20/2013, 12:56

Ajd nemojte da se prepucavate, pa nismo deca :)  Bolje da pisemo o lepsim temema, jel legla nekome dividenda ?
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 532
Points : 1913
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Icon_minitime8/20/2013, 13:05

Meni uplaceno. U istom trenutku sam prebacivao neke pare za kupovinu (priblizno istu sumu) pa sam se prerano obradovao sto sam imao duplo vise na kupovnom racunu :)

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
gogloee
VIP
VIP
gogloee


Broj poruka : 1024
Points : 2865
Datum upisa : 10.01.2008

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Icon_minitime8/20/2013, 13:14

BTW: i meni deluje prestrogo banovanje, naročito VIP clanova, koji su ipak u jednom delu svog delovanja doprineli atraktivnosti ovog foruma.

Npr Drasko je ipak prvi napisao da ce isplata biti u toku nedelje. Ko god se malo vise raspitao mogao je da dodje do ove info. Ali niko je nije pre toga napisao. Ja npr imam relativno puno akcija nissa ali nisam znao da ce me ove nedelje obradovati sa finansijskom inekcijom. 

Dalje, clan cerment, ne mogu sad da listam, ali mi se cini da je imao par odlicnih postova, bar sam ga ja tako memorisao.

Forum treba da bude mesto za razmenu informacija. Zbog nedostatka vremena sada redje postujem ali volim da bacim pogled sta se desava. Ako se prepozna "losa namera" kod nekih clanova onda ban ok. Ali ako npr ja saznam neformalno da preduzece XYXW ima problema sa npr sudskim sporom ili da su izgubili  neki spor (mislim da sam na Carnexu preneo neki takav info) i ogradim se da je to nezvanicno ili 90% provereno... (bla bla... znate poentu)
Svako svoje investicione odluke neka donosi sam...

Kvescn? da li je neko dobio dividendu?  malopre sam bacio pogled na e-banking ali nema jos nista...
Nazad na vrh Ići dole
insajderxxx
Still learning
Still learning



Broj poruka : 51
Points : 255
Datum upisa : 27.05.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Icon_minitime8/20/2013, 13:22

PARE OD DIVIDENDE LEGLE NA RACUN JUPI



Molim te da ne koristis velika slova.

Mod Boby
Nazad na vrh Ići dole
Dejansss
Moderator
Dejansss


Broj poruka : 632
Points : 835
Datum upisa : 21.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Icon_minitime8/20/2013, 13:46

Jumbo ::
Ajde da i ja zaradim ban.......ionako gotovo ne pisem upravo zbog glupog i nepotrebnog baniranja na jednim temama dok se na drugim dozvoljava svašta.
Nevjerovatno je neznanje (nekih) moderatora, a narocito admina, koji, vrlo vjerojatno upravo zbog tog neznanja, ponasaju se diktatorski. Svojevremeno sam bio administrator jednog Foruma i bio sam strog, ali ovo ovdje je davno preslo granice strogoce......ovo je bahatost.

Ovo gore je dovoljno za trajni ban........iz jednostavnog razloga sto je istina...... Ali da pojasnim direktan povod ove moje reakcije......ako ovo uopce netko i uspije procitati prije nego sto se obrise.....

Dakle, u razvijenim dioničarskim drzavama, gdje kultura ulaganja u dionice traje stotinama godina, dan isplate dividende, narocito ako je debelo prije krajnjeg roka, garantira dokupljivanje dionice iz jednostavnog razloga, sto zadovoljni vlasnici, kojima nije neophodan taj novac, zele jos pojacati poziciju. Da su smatrali da im je bolje uci u neku drugu dionicu ili novac prebaciti u neki drugi posao, vec bi prije prodali svoje dionice i to napravili.
Vrlo je lako zakljuciti da ce to izazvati povecanje prometa na toj dionici, sto ce vrlo vjerojatno dovesti do povecanja cijene. Nikad ne mozemo biti 100% sigurni, jer to dodatno zanimanje mogu iskoristiti neki prodavaci vecih kolicina koji do sada nisu imali kome prodati, ali to se dogadja rijetko.
Zbog svega navedenog ocigledno je da baniranje Cermeta i objasnjenje zasto se banira je potpuno pogresno i govori da Admin nema pojma o dionicama i burzi.......zasto to znam.....pa zato sto u dionice ulazem od 2001. I ulagao sam u 9 razlicitih drzava. Imao sam preko 200 razlicitih pozicija i sve sto sam stekao, a to nije malo, stekao sam zbog dionica.

Sad me slobodno banirajte, jer makar to nitko drugi ne procitao, procitat ce admin, a druga solucija mom baniranju bi bila da se promjeni nacin vodjenja ovog foruma......a to svi znamo da je nemoguce......vuk dlaku mjenja, al ćud nikad





Ovako,
U oba posta koja su svojim autorima doneli ban ima nedvosmisleno elemenata pumpe, to nisu bila mišljenja, već tvrdnje bez obrazloženja. 
Odluke o banovanju se uglavnom donose zajednički. 
O banu od 15 dana mislim da nema razloga da raspravljamo brzo će da prodje. 
Ban od 120 dana sam ja doneo i slažem se da sam malo preterao, ali i mi modovi imamo dušu! 
Tog dana su mi nervi bili istanjeni, pa se desi....
Zato ću razmisliti i verovatno će  Drašku ban biti smanjen na 15 dana.
Toliko od mene.


P.s. Imate temu MODOVI...

_________________
Nije tesko biti fin...


Poslednji izmenio Dejansss dana 8/20/2013, 13:50, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
insajderxxx
Still learning
Still learning



Broj poruka : 51
Points : 255
Datum upisa : 27.05.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Icon_minitime8/20/2013, 13:48

DA LI SUTRA KRECETE U KUPOVINU POSTO SU PARE LEGLE ?pec


Malim slovima pisi. mod Boby
Nazad na vrh Ići dole
Pripravnik
VIP
VIP
Pripravnik


Broj poruka : 93
Godina : 39
Localisation : Beograd
Points : 358
Datum upisa : 13.11.2007

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Icon_minitime8/20/2013, 15:58

U kojim bankama imate račune vi kojima je legla uplata?

Hvala, pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 532
Points : 1913
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Icon_minitime8/20/2013, 16:01

@insajderxxx: Za sad ne kupujem NIS. Trenutno ima (izgleda) par zanimljivijih akcija
@Pripravnik: Komercijalna

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
hey-ho
VIP
VIP



Broj poruka : 26
Points : 114
Datum upisa : 19.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Icon_minitime8/20/2013, 17:14

Pripravnik ::
U kojim bankama imate račune vi kojima je legla uplata?

Hvala, pozdrav.
Sigurno u onim koje su imale samo par desetina akcionara NIS-a na računima.
Opcija 2, da su imali akcije kod Brokera i koji im je preneo novac na njihove račune. To znači da su i ti Brokeri imali par desetina akcionara.
Nazad na vrh Ići dole
Marioss
Still learning
Still learning
Marioss


Broj poruka : 57
Points : 169
Datum upisa : 28.11.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Icon_minitime8/20/2013, 19:46

Meni je uplata legla jutros pre 10h (Raiffeisen banka).

Ako nekoga baniraju, da li to znači da ne može da ostavlja komentare a može da prati diskusiju ostalih članova foruma, ili mu je potpuno zabranjen pristup forumu?
Nazad na vrh Ići dole
Bojjan
VIP
VIP
Bojjan


Broj poruka : 348
Points : 869
Datum upisa : 18.04.2012

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Icon_minitime8/20/2013, 20:28

Jumbo ::
Ajde da i ja zaradim ban.......ionako gotovo ne pisem upravo zbog glupog i nepotrebnog baniranja na jednim temama dok se na drugim dozvoljava svašta.
Nevjerovatno je neznanje (nekih) moderatora, a narocito admina, koji, vrlo vjerojatno upravo zbog tog neznanja, ponasaju se diktatorski. Svojevremeno sam bio administrator jednog Foruma i bio sam strog, ali ovo ovdje je davno preslo granice strogoce......ovo je bahatost.

Ovo gore je dovoljno za trajni ban........iz jednostavnog razloga sto je istina...... Ali da pojasnim direktan povod ove moje reakcije......ako ovo uopce netko i uspije procitati prije nego sto se obrise.....

Dakle, u razvijenim dioničarskim drzavama, gdje kultura ulaganja u dionice traje stotinama godina, dan isplate dividende, narocito ako je debelo prije krajnjeg roka, garantira dokupljivanje dionice iz jednostavnog razloga, sto zadovoljni vlasnici, kojima nije neophodan taj novac, zele jos pojacati poziciju. Da su smatrali da im je bolje uci u neku drugu dionicu ili novac prebaciti u neki drugi posao, vec bi prije prodali svoje dionice i to napravili.
Vrlo je lako zakljuciti da ce to izazvati povecanje prometa na toj dionici, sto ce vrlo vjerojatno dovesti do povecanja cijene. Nikad ne mozemo biti 100% sigurni, jer to dodatno zanimanje mogu iskoristiti neki prodavaci vecih kolicina koji do sada nisu imali kome prodati, ali to se dogadja rijetko.
Zbog svega navedenog ocigledno je da baniranje Cermeta i objasnjenje zasto se banira je potpuno pogresno i govori da Admin nema pojma o dionicama i burzi.......zasto to znam.....pa zato sto u dionice ulazem od 2001. I ulagao sam u 9 razlicitih drzava. Imao sam preko 200 razlicitih pozicija i sve sto sam stekao, a to nije malo, stekao sam zbog dionica.

Sad me slobodno banirajte, jer makar to nitko drugi ne procitao, procitat ce admin, a druga solucija mom baniranju bi bila da se promjeni nacin vodjenja ovog foruma......a to svi znamo da je nemoguce......vuk dlaku mjenja, al ćud nikad
nesto najnormalnije u svetu deonica, da se novcem od dividende dokupljuje  akcija a samim tim i da cena akcije ide na gore [ mada na belexu nema pravila]
Nazad na vrh Ići dole
Pripravnik
VIP
VIP
Pripravnik


Broj poruka : 93
Godina : 39
Localisation : Beograd
Points : 358
Datum upisa : 13.11.2007

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Icon_minitime8/20/2013, 20:48

Pitao sam za banke, jer mi nije legla dividenda danas. Racun je u Intesi. Ne znam gde je zapelo.
Nazad na vrh Ići dole
Dragot
VIP
VIP
Dragot


Broj poruka : 655
Points : 2873
Datum upisa : 16.10.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Icon_minitime8/20/2013, 21:07

Pripravnik ::
Pitao sam za banke, jer mi nije legla dividenda danas. Racun je u Intesi. Ne znam gde je zapelo.
Ja imam račun u "Vojvođanskoj banci". U jutrošnjem izveštaju brokera o stanju novca na računu, u 09.02 čas, stajala je i uplata dividende. Prema tome, "Inteza" je do večeras imala vremena da proknjiži uplatu.
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1684
Godina : 53
Points : 2978
Datum upisa : 16.12.2007

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Icon_minitime8/21/2013, 01:04


_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Aleks
Old member
Old member
Aleks


Broj poruka : 1305
Godina : 70
Localisation : Bezanijska kosa
Points : 3867
Datum upisa : 15.05.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Icon_minitime8/21/2013, 13:12

2013 12:30



[url=javascript:addBookmark(document.title, window.location.href)][/url]

Close
Vaše ime: * Vaš E-mail: * E-mail primaoca: * Poruka:
Pročitaj ovaj interesantan članak objavljen na Kamatici.
Lekcija NIS-a drugima: Zašto niko ne plaća dividende?


Naftna industrija Srbije (NIS) primer je dobre poslovne prakse koji bi i druge firme trebalo da slede jer je juče svojim akcionarima, iako to nije obaveza, isplatila dividendu za prošlu godinu. Isplaćeno je ukupno 12,36 milijardi dinara, dok je bruto iznos po svakoj akciji 75,83 dinara.

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Calkulator10freephoto
Iznos od preko 12 milijardi dinara je najveći koji je neka kompanija, listirana na Beogradskoj berzi, isplatila na ime dividende.

Pravo na dividendu kompanije NIS imaju svi akcionari koji su bili upisani u Centralni registar, depo i kliring hartija od vrednosti kao vlasnici akcija na Dan akcionara V redovne sednice Skupštine akcionara, koji je bio 8. juna 2013. Građani koji još nisu prodali besplatne akcije NIS-a, a takvih manjinskih akcionara koji imaju po pet deonica ima oko 2,4 miliona, pripadajuća dividenda je uplaćena juče na novčane račune u Banci Poštanska štedionica. NIS će uplatiti i porez na prihode od kapitala koji za građane iznosi 15 odsto.
- Nevezano da li su firme listirane na berzi ili nisu, niko nije isplatio dividende u ovom obimu koliko je to uradio NIS - kaže broker Nenad Gujaničić.

Dividenda je osnovno pravo akcionara, ali ipak nije obaveza kompanije, čak i ako ona ostvari profit. Više je razloga, kaže naš sagovornik, zašto druge firme to ne rade.

- Prvi razlog je kriza i sve teže poslovanje, a glavni razlog je nepostojanje korporativne kulture. Većinski vlasnici ne vode računa i ne poštuju interese manjinskih akcionara. A sve korporativno odgovorne firme se trude da to rade iz prostog razloga što na taj način jačaju poverenje svojih akcionara - kaže Gujaničić.

Da bi neka kompanija uopšte imala uslov da deli dividende, najpre mora da bude profitabilna.

Drugi uslov je da neko iz menadžmenta predloži isplatu dividende, a treće da to skupština akcionara odobri. Postoje i druge kompanije koje posluju u Srbiji dugi niz godina i isplaćuju dividende, poput Metalca, AIK banke, Galenike fitofarmacije ili Aerodroma “Nikola Tesla
Nazad na vrh Ići dole
http://www.slobodnajugoslavija.com/drugTito.html
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Icon_minitime8/21/2013, 13:39

Svi koji cekaju dividendu preko Intercapital-a morace da se strpe do ponedeljka, jer koleginica iz računovodstva ima problema sa zdravljem. Veoma profesionalno, nema šta!Diarrhea...
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 532
Points : 1913
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Icon_minitime8/21/2013, 14:26

Sad već malo preterujete. Nema 12.36 milijardi svežeg novca jer od toga 11 milijardi ide gazpromu i državi koji neće reinvestirati. Od prestale 1.4 milijarde opet mnogi neće reinvestirati u NIS već u nešto drugo (bar ja). Samo u zadnjih 30 dana bilo je bar još 2 promene kao što je današnja, i bez tih 12 milijardi. Danas je promet veći za 5500 akcija, ili 4.6 miliona i to eventualno može da se ponovi u naredna 2-3 dana.

Slažem se, ban je bio strog, ali ove reakcija na povlačenje bana su bezobrazne.

Treba opet da ponavljamo.... Cena će rasti na dugi rok, do kraja zime ima mesta da neznatno padne cena (4-5%). Kratkoročna prognoza stabilna, dugoročna dobra uz nizak rizik.

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Icon_minitime8/21/2013, 14:43

BojanNS ::
Svi koji cekaju dividendu preko Intercapital-a morace da se strpe do ponedeljka, jer koleginica iz računovodstva ima problema sa zdravljem. Veoma profesionalno, nema šta!Diarrhea...
Ja sam dobio istu informaciju.
I krajnje sam razocaran. Ok, ona je bolesna, ali morao je to neko drugi da uradi.
Ili su bar mogli da nas obaveste unapred. Imaju kontakt od svakog investitora, pa sto nisu javili ranije i licno se izvinili za probleme.comp
Nazad na vrh Ići dole
insajderxxx
Still learning
Still learning



Broj poruka : 51
Points : 255
Datum upisa : 27.05.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 19 Icon_minitime8/22/2013, 12:32

NIS dodatno modernizovao rafineriju
ČETVRTAK 22.08.2013. | 11:44 
IZVOR: TANJUG
Pančevo -- Naftna industrija Srbije (NIS) je tokom ovog leta privela kraju investicione poslove u Rafineriji nafte Pančevo, vredne gotovo šest milijardi dinara.
http://www.b92.net/biz/vesti/tema.php?id=127&nav_id=745237
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija - NIIS 6. DEO
Nazad na vrh 
Strana 19 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 24 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija - NIIS 5. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 13. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 7. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 8. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 9. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: