BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)

Ići dole 
+106
kristofer018
Tom80
Fokus
Cicija
Folio
boban75
JelenaS
Zane
Frenky
Nebosky
Atomski mrav
Sir Oliver 69
Matthew Greenburgh
KRUSKA
ivan45
MMcorp
Dragan11
Sebastian
Limited011
Anam
Racunarko
Mr. Price
Nikola
Zmajica
Dusan
Drag65
Beli
rovadc
MORNAR
Zwiebel
real_finanza
ingglick
Matans
Djavo
Stane Dolanc
mili61
Tic
BiSnet
Kupi akcije
Prokuplje
Josip
Dalaj Lama
Roman Abramovich
RobinHood
Tomislav
Popaj
Zeljko321
mile2012
Pekinis
Friz
Bidza
Cucla
Sneki
C R A Z Y
Mistery 011
Sutra
Sahbaz
Lolita
Ars Vivendi
Taliano
Dragan
Bojjan
Maca
Djede1
kisko
Aritmeticar
Ilija
Cermet
MYSTIC021
Boza Belex
Kobe Bryant
dejan.dedijer
Al Kapone
Optimista
Aria
Facts&Figures
Danx
Boby
Air
Taliban
Ivan2211
Smile
Nemesis
Malimis
Fmember
Gavrec
MarkoJTD
Zoran1969
Momir
BuffetSon
Teletrader
Boranija
Mitar
Steve McQueen
Fast
Milos86
ILoveRoses
Zoranecc
Dax
Voiceoflaw
Dragot
Bond
Big Mile
geogsi
Ceras
Slovenac1
110 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 15 ... 27, 28, 29  Sledeći
AutorPoruka
Optimista
Still learning
Still learning



Broj poruka : 46
Points : 90
Datum upisa : 03.01.2013

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 29 Icon_minitimeSub 1 Feb - 11:57

Taliano ::
kafa 

kako su Nišlije planirale da mu peodaju 26.500 akcija za 82miliona od 

Sto iznosi 3094 dinara po akciji.Mozda su politicari iz Nisa bolje informisani nego mi.
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2222
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1308
Datum upisa : 20.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 29 Icon_minitimeSub 1 Feb - 12:02

Ne, pise Grad Nis i stambena agencija sa dva genija doktorom i onim drugim na jutarnjoj kafici, posle gledanja filma Vuk sa Volstrita, resili da prodaju po 26500 akcija znaci 53000akcija po 1500
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1750
Localisation : novi sad
Points : 6154
Datum upisa : 02.09.2009

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 29 Icon_minitimeSub 1 Feb - 12:11

Optimista ::
Svaka vlast ima svog tajkuna...nazalost. Nikada necemo postati normalna zemlja.
Doci ce dan kada ce i on doci na red, i to kada se on bude najmanje nadao..... Zivi bili pa videli....
Nazad na vrh Ići dole
Djavo
Member
Member
Djavo


Broj poruka : 395
Points : 1502
Datum upisa : 05.04.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 29 Icon_minitimeSub 1 Feb - 12:27

Koja je vasa cena za kuju bi dali vas paket akcija ali realni bdite.
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 29 Icon_minitimeSub 1 Feb - 13:02

Djavo ::
Koja je vasa cena za kuju bi dali vas paket akcija ali realni bdite.

Tu negde ko ovi iz Niš.....3.094dinara,5-6dinara gore dole-nije šećer u vodu!

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Optimista
Still learning
Still learning



Broj poruka : 46
Points : 90
Datum upisa : 03.01.2013

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 29 Icon_minitimeSub 1 Feb - 13:15

Ja je ispod obracunske vrednosti necu prodavati.Ne vidim nijedan razlog za prodaju u ovom trenutku.Morace jednom da izadje iz krize I nase trziste kapitala.
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 29 Icon_minitimeSub 1 Feb - 13:50

Optimista ::
Ja je ispod obracunske vrednosti necu prodavati.Ne vidim nijedan razlog za prodaju u ovom trenutku.Morace jednom da izadje iz krize I nase trziste kapitala.

Nije ovde bitno pitanje izlaska iz krize.Ako sagledaš dosadašnja iskustva sa Koletom kao većinskim ne piše ti se ništa dobro kao malom akcionaru-nebitno dali je kriza ili ne.
Bitno je da Kole ne dokupi tih 2.080.145komada akcija koje mu fale za većinski paket.Mišljenja sam da su mu slabe šanse da to napravi po ovakvim cenama.Razlog broj 1: Većina akcionara je kupovala po daleko višim cenama-i neće dati uz gubitak,kad već vide da se nešto valja iza brda.Čak sam sklon razmišljanju da ni milion komada ne može da kupi(pre svega od "prijatelja"),a ako bi kojim slučajem Grci počeli da kupuju tih 10% kojim bi učvrstili njihov položaj ode cena do neba,čak bi se i Koletovi "prijatelji" zapitali  od .
Nisam siguran da i Kole zna šta hoće,možda bi rado i odustao...ko zna,možda priprema većinski pa da uda nekom,a možda taj neko da se predomisli....možda nekom mardelj preti..ko zna!


P.S. nađoh Nišlije Skupština ima 25.820akcija, aJP gradska stamb agencija Niš još 25.646komada.....Možda su zajedno planirali da inkasiraju tih 82milona.

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1145
Points : 4396
Datum upisa : 11.12.2010

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 29 Icon_minitimeSub 1 Feb - 15:10

Sada izgleda da nije kraj, grcke obveznice su skocile u nebo jos malo pa stizu nase, grcke banke su iznenada mnogo bolje kapitalizovane, tako da ih nece cimati niko iz EU ili MMF da prodaju po ovoj ceni. Kada grci budu prodali tada je trenutak za prodaju, po BILO KOJOJ CENI.

E sada slobodna optimalno-optimisticka procena koliko cete zaraditi na AIKB u narednih 7 godina:

Mislim da ce kapital banke rasti u evrima prosecno 1%. To je na nivou prethodnih nekoliko godina.
PB ako dobijete 0.7 to je 8% godisnji rast u odnosu na 0.35 PB, tj ukupno 9%.
Moze biti i mnogo gore, a i nesto bolje od toga.

Ne bih mirno spavao ako bih imao vise od 1% portfolia u AIKB.
Na prosecnoj akciji u celom svetu cete dobiti istih 9%. Bez dodatnih rizika i insomnije.
Ne spavam mirno iako imam AIKBPB, ali ipak sam tamo placen 15ak% vise od AIKB
pa mi je nekako lakse i odlucio sam da rizikujem i ne prodajem do sledece ponude.

PS:
Ovo je kao briselski sporazum proslog proleca. Ne mozemo da potpisemo, ali dajte nam samo
jos koji procenat i svi potpisujemo. Sem Milosa naravno.
Nazad na vrh Ići dole
Djavo
Member
Member
Djavo


Broj poruka : 395
Points : 1502
Datum upisa : 05.04.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 29 Icon_minitimeSub 1 Feb - 15:40

ja bih da na 3.000 rsd ispod nikada
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 29 Icon_minitimeSub 1 Feb - 23:52

Sutra, koje supstance trošiš, kad tako lepo pišeš?
Javi da i mi krenemo s tim - definitivno oslobadja um i maštu....

Edit:
Zvuči uvredljivo. Mislim da nema potrebe za takvim načinom obraćanja.
Mod Bond.

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Optimista
Still learning
Still learning



Broj poruka : 46
Points : 90
Datum upisa : 03.01.2013

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 29 Icon_minitimeNed 2 Feb - 20:53

Zamolio bih postovane kolege da iznesu svoju prognozu o tome kakvo poslovanje ocekuju od Aik banke nakon preuzimanja.Da li mislite da je namera gospodina Kostica jacanje performansi banke,  sa zdravom korporativnom kulturom ili pak zeli da svojim firmama I firmama svojih prijatelja daje kredite bez adekvatnog kolaterala I tako banku dovede do stecaja?To me zanima, zato sto nisam prepoznao ni od koga od ucesnika foruma da zeli da ostane akcionar I nakon preuzimanja banke od strane Sunoka.
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko321
VIP
VIP
Zeljko321


Broj poruka : 497
Points : 1462
Datum upisa : 19.01.2013

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 29 Icon_minitimeNed 2 Feb - 21:47

Kostic mozda??? ima nameru da jaca perfomanse banke, ali sigurno tek kada se otrese malih akcionara. Taj ne deli nista i ni sa kim.
 E, ovde je pitanje da li ce, da bi se resio malih, platiti pravu cenu ili ce opet dobiti nesto za tepsiju ribe. Starih dobrih navika se niko ne odrice tek tako.
Nazad na vrh Ići dole
bonum.mm
Moderator
bonum.mm


Broj poruka : 478
Points : 1232
Datum upisa : 28.11.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 29 Icon_minitimePon 3 Feb - 15:11

Ponuda za preuzimanje
Ponuđač se obavezuje da plati 1.635,00 dinara po jednoj akciji.

http://www.crhov.rs/?obavestenjeID=14964f2b-4546-40f3-a5fe-275d8b7dc5b8
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 29 Icon_minitimePon 3 Feb - 15:35

Ocekivano...P/E=7 P/B=3....pa ko voli nek izvoli!

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Pekinis
Still learning
Still learning



Broj poruka : 94
Points : 332
Datum upisa : 30.08.2011

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 29 Icon_minitimePon 3 Feb - 15:51

Ajde Talijano za nas neuke objasni to PE PB unapred hvala.
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1165
Localisation : Srbija
Points : 3036
Datum upisa : 12.09.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 29 Icon_minitimePon 3 Feb - 16:06

Sta ocekujete za AIKBPB i AIKBPC ?
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2222
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1308
Datum upisa : 20.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 29 Icon_minitimePon 3 Feb - 16:13

Najjacio deo: Knjigovodstvena vrednost akcija nije relevantna jer je akcija likvidna. hahaha
Nazad na vrh Ići dole
Optimista
Still learning
Still learning



Broj poruka : 46
Points : 90
Datum upisa : 03.01.2013

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 29 Icon_minitimePon 3 Feb - 18:29

Ja je ispod obracunske vrednosti necu prodati.Ponudjena cena je ponizavajuce niska.
Nazad na vrh Ići dole
sexy jea
Still learning
Still learning
sexy jea


Broj poruka : 71
Points : 154
Datum upisa : 20.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 29 Icon_minitimePon 3 Feb - 18:40

https://www.youtube.com/watch?v=CMybQTBK9fM

https://twitter.com/Smartpaymentsys/status/429642549310263296

https://twitter.com/FirstData/media


Inace fer cena po sadasnjem stanju bilansa iznosi 6197.4 rsd.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 29 Icon_minitimePon 3 Feb - 18:40

Pitanje je koliko če Kole kupiti u javnoj ponudi. Inače ostati u akcijama sa Koletom kao večinskim vlasnikom nije baš pametno po mome mišljenju
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 29 Icon_minitimePon 3 Feb - 18:45

Ništa nam ne pomaže ni neke fer cene ni obračunske vrednosti ako če Kole početi da izvlači pare iz banke na način kao što se radilo u Agrobanci
Nazad na vrh Ići dole
sexy jea
Still learning
Still learning
sexy jea


Broj poruka : 71
Points : 154
Datum upisa : 20.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 29 Icon_minitimePon 3 Feb - 18:47

Da. Tu dolazimo do faktora kulture, etike itd. To je sada procena, tabla i sam Kole kao gazda (pazite rec: gazda). Ako raja nagrne da proda,sta raditi?
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB   (9. IDEO) - Page 29 Icon_minitimeUto 4 Feb - 0:55

MK nudi 9 milijardi dinara za AIK banku

Kompanija Sunoko, koja posluje u sastavu MK Grupe, objavila je ponudu za preostalih 62,09 odsto akcija AIK banke po ceni od 1.635 dinara za jednu akciju, za šta će kompanija Miodraga Kostića morati da izdvoji 9,2 milijarde dinara.

Ponuda za preuzimanje AIK banke objavljena je na sajtu Centralnog registra za hartije od vrednosti i biće otvorena od 4. do 24. februara.

Za 5,6 miliona akcija AIK banke deoničarima je ponuđena cena po kojoj je Sunoko i stekao najveći deo svog vlasničkog udela u niškoj banci tokom januara.

U strukturi vlasništva AIK banke, najveće učešće od 20,35 odsto ima Poljoprivredna banka Grčke, dok Sunoko sa povezanim kompanijama MK Grupe, MV investments i Agroglobe poseduje 37,91 odsto akcija te banke.

U AIK banci predsednik Izvršnog odbora je Vladimir Čupić, a predsednik Upravnog odbora je Miodrag Kostić.

Prema zvaničnim podacima, dobit AIK banke u 2012. godini bila je 3,64 milijarde dinara, a dobit pre oporezivanja za prvih devet meseci 2013. godine bila je 1,5 milijardi dinara.

Lepo sam vam rekla: cena je fiksirana i neće biti veća!
Ponuda je pro forma... pare su morale da se skupe i njie išao na 100% akcija jer nema te pare, a i Grci su mi "javili" da nedaju akcije po toj ceni....
Real Finaza-Hypo, vam je lepo rekoao: rok je 4. februar i on je ispoštovan i sve je po zakonu... TUCA 

-------

https://www.aikb.net/viewtopic.forum?t=1661

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
 
AIK banka a.d. Niš - AIKB (9. IDEO)
Nazad na vrh 
Strana 28 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 15 ... 27, 28, 29  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Banke fun club-
Skoči na: