BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo

Ići dole 
+66
trind
BiSnet
Fmember
sindjelic
philips1
rupert21
Posejdon
Drag_Mlad
Maxx
MYSTIC021
Bulat
Kupi akcije
Bookmaker
Staljinka
nemanjak
Infinity
Stefanakuv
Nikola
hey-ho
Dragan
MORNAR
Ceras
Sneki
Bond
smiljana777
Steve McQueen
Prokuplje
Greta
Bombica
Aritmeticar
Popaj
Dejansss
muitobom
Zab196
MHE kila(H)WATacina
Friz
Matthew Greenburgh
Maca
Igi-bg
Nikolaj3
Dragot
Kobe Bryant
Aria
Dkolak
Sasuolo
Berza011
Boranija
Momir
Magi2
Goast
JelenaS
Dalaj Lama
Ars Vivendi
Facts&Figures
Zoranecc
Smile
direktor84
Toulouse Lautrec
Frenky
Boby
Vladulns
Mitar
Limited011
Taliban
Voiceoflaw
Malimis
70 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18
AutorPoruka
Aria
VIP
VIP



Broj poruka : 109
Points : 399
Datum upisa : 07.09.2010

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 18 Icon_minitime10/21/2013, 00:13

Sličan tekst kao što je objavljen i u "Danasu":


http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ekonomija/aktuelno.239.html:459828-RBV-Nestale-akcije-malih-akcionara
Nazad na vrh Ići dole
trind
Still learning
Still learning
trind


Broj poruka : 111
Points : 540
Datum upisa : 01.09.2013

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 18 Icon_minitime10/21/2013, 15:26

Da li se novi ministar privrede igde oglasio povodom slucaja RBV? Postovanje prava malih akcionara bi sigurno pomoglo boljem ambijentu za privlacenje investitora. U sudskom sporu on "formacijski" pripada tuzenoj strani, mogao bi da predlozi neku pogodbu i brzo okonca slucaj.
   
    Radulovicu, oglasi se!
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko321
VIP
VIP
Zeljko321


Broj poruka : 497
Points : 1462
Datum upisa : 19.01.2013

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 18 Icon_minitime10/28/2013, 19:17

Da li moze neko da okaci neki primerak Zahteva za naplatu iz stecajne mase
Treba mi za PBB:udrimile:
Nazad na vrh Ići dole
sindjelic
Just looking
Just looking



Broj poruka : 6
Points : 6
Datum upisa : 29.04.2013

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 18 Icon_minitime11/25/2013, 21:18

Da li moze da se podnese zahtev za naplatu iz stecajne mase? ili sam zakasnio ?
Podneo sam zahtev za otkup akcija razvojnoj banci? ali nisam dalje preduzimao  nikakve korake?!
Sta dalje? Molim za savet....
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2776
Points : 7917
Datum upisa : 21.01.2009

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 18 Icon_minitime11/25/2013, 22:40

sindjelic ::
Da li moze da se podnese zahtev za naplatu iz stecajne mase? ili sam zakasnio ?
Podneo sam zahtev za otkup akcija razvojnoj banci? ali nisam dalje preduzimao  nikakve korake?!
Sta dalje? Molim za savet....
Probaj ovde:
Advokatska kancelarija Vuković
nnvlaw@gmail.com

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2042
Points : 5674
Datum upisa : 06.12.2008

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 18 Icon_minitime11/27/2013, 21:29

I, šta je rekao advokat?

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
sindjelic
Just looking
Just looking



Broj poruka : 6
Points : 6
Datum upisa : 29.04.2013

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 18 Icon_minitime11/28/2013, 09:12

Prenosim odgovor Advokata:
Morate proveriti u rešenju o otvaranju stečaja koliki je rok ostavljen poveriocima za prijavu potraživanja, taj rok može biti od 30 do 120 dana od dana objavljivanja stečaja.
Ako  je taj rok protekao vaša prijava će biti odbačena kao neblagovremena.

Inace je stecaj otvoren 16.07.2013 rok je bio 60 dana, tako da sam zakasnio 89

Ako zna neko jos neki pravni ili drugi lek, SLUSAM confused
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko321
VIP
VIP
Zeljko321


Broj poruka : 497
Points : 1462
Datum upisa : 19.01.2013

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 18 Icon_minitime11/28/2013, 10:20

Pošto imam slican problem sa PBB zanima me dali mora lično da se preda Zahtev ili može i poštom
Nazad na vrh Ići dole
Aria
VIP
VIP



Broj poruka : 109
Points : 399
Datum upisa : 07.09.2010

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 18 Icon_minitime11/29/2013, 13:26

Zeljko321 ::
Pošto imam slican problem sa PBB zanima me dali mora lično da se preda Zahtev ili može i poštom
Može lično a može i poštom, u dva primerka. Ako predaješ lično ponesi i treći primerak da ti overe prijem. Ako predaješ poštom onda pošalji preporučeno sa povratnicom. 
Pošto nisi bio siguran da li može poštom, onda je zabrinjavajuće da li ćeš to moći da odradiš sam u propisanoj formi. 
Ako imaš ozbiljniji broj akcija onda je bolje da uzmeš advokata jer se po pravilu prijavom potraživanja ne završava sav posao.
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko321
VIP
VIP
Zeljko321


Broj poruka : 497
Points : 1462
Datum upisa : 19.01.2013

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 18 Icon_minitime11/29/2013, 13:35

Aria ::
Zeljko321 ::
Pošto imam slican problem sa PBB zanima me dali mora lično da se preda Zahtev ili može i poštom
Može lično a može i poštom, u dva primerka. Ako predaješ lično ponesi i treći primerak da ti overe prijem. Ako predaješ poštom onda pošalji preporučeno sa povratnicom. 
Pošto nisi bio siguran da li može poštom, onda je zabrinjavajuće da li ćeš to moći da odradiš sam u propisanoj formi. 
Ako imaš ozbiljniji broj akcija onda je bolje da uzmeš advokata jer se po pravilu prijavom potraživanja ne završava sav posao.
Aria hvala, imam ozbiljniji broj akcija, ali nisam siguran da li ce biti nesto od toga. Uzorke Zahteva sam pronasao na nekim sajtovima tj. pronasao sam sta obavezno mora da sadrzi jedan takav zahtev. Medjutim, ako mozes da preporucis advokata, vrlo rado cu ga kontaktirati
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2776
Points : 7917
Datum upisa : 21.01.2009

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 18 Icon_minitime11/29/2013, 13:39

Advokatska kancelarija Vuković
nnvlaw@gmail.com

Odradio za mene...

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko321
VIP
VIP
Zeljko321


Broj poruka : 497
Points : 1462
Datum upisa : 19.01.2013

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 18 Icon_minitime11/29/2013, 13:45

Ars Vivendi ::
Advokatska kancelarija Vuković
nnvlaw@gmail.com

Odradio za mene...
Obratio sam im se mejlom, ali nisu cak ni odgovorili:lale:
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2776
Points : 7917
Datum upisa : 21.01.2009

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 18 Icon_minitime11/29/2013, 14:06

Ma ja sam greškom postavio ranije pogrešnu mail adresu, ova je sad ispravna....

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko321
VIP
VIP
Zeljko321


Broj poruka : 497
Points : 1462
Datum upisa : 19.01.2013

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 18 Icon_minitime11/29/2013, 16:02

Ars Vivendi ::
Ma ja sam greškom postavio ranije pogrešnu mail adresu, ova je sad ispravna....
Evo poslao mejl pa cemo videti.
U svakom slucaju, zahvaljujem
Nazad na vrh Ići dole
MMcorp
Our family
Our  family



Broj poruka : 177
Godina : 52
Localisation : Belgrade
Points : 488
Datum upisa : 17.07.2013

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 18 Icon_minitime11/29/2013, 20:43

Meni takodje nisu odgovorili na mejl...evo skoro mesec dana :(

Edit: samo 2 posta iznad tvog Ars se izvinio jer je pogrešno naveo e-mail adresu svog advokata i dao ispravku, ali kao da nisi čitao?
Pošto te mrzi da čitaš evo ispravne e-mail adrese:
Advokatska kancelarija Vuković
nnvlaw@gmail.com
Mod D.
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2776
Points : 7917
Datum upisa : 21.01.2009

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 18 Icon_minitime11/29/2013, 21:20

Već sam napisao da sam pogrešio (slovna greška) u navodjenju e_majl adrese! udrimile 
Ovo je ispravno: Advokatska kancelarija Vuković
nnvlaw@gmail.com

Izvinjavam se još jednom svima...

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
sindjelic
Just looking
Just looking



Broj poruka : 6
Points : 6
Datum upisa : 29.04.2013

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 18 Icon_minitime12/2/2013, 09:10

Znaci mi koji nismo prijavili potrazivanja u stecajnu masu, a na osnovu zahteva za otkup akcija
ne saglasnih akcionara , nista ne mozemo ? a i vi sto ste podneli je ?
titanik 
Ako budem kupio jednu jedinu akciju na B.B. onda sam stvarno zreo za  cekic
Nazad na vrh Ići dole
Snezana
Just looking
Just looking
Snezana


Broj poruka : 1
Localisation : Beograd
Points : 1
Datum upisa : 25.09.2011

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 18 Icon_minitime2/7/2014, 01:44

sindjelic ::
Znaci mi koji nismo prijavili potrazivanja u stecajnu masu, a na osnovu zahteva za otkup akcija
ne saglasnih akcionara , nista ne mozemo ? a i vi sto ste podneli je ?
titanik 
Ako budem kupio jednu jedinu akciju na B.B. onda sam stvarno zreo za  cekic

I ja sam nažalost u istoj kategoriji jer nisam prijavila potraživanje u stečajnu masu (o kakvoj stečajnoj masi mi govorimo kada je sve vredno već van iste?!).

Da li postoji šansa da se pridružimo već postojećoj tužbi malih akcionara? Ja imam, bar za mene, značajan broj akcija.

Nadam se da će posle ovoga što se desilo i sa UNBN, Vučić i svi ostali uraditi više da se mali akcionari konačno zaštite i nadoknadi nam se šteta, bez potrebe za dugotrajnim postupcima koje vodi AOD i koji traju po 15-20 godina. Svi znamo da mali akcionari nikako ne mogu da utiču na upravljačku politiku bilo koje banke a da je u slučaju RBV bilo materijala za krivične prijave i oduzimanje celokupne imovine svima od Borovice, preko Jerkovića i gomile drugih "biznismena" pa sve do Pajtića i njegove ekipe. Ne sme se zanemariti ni odgovornost NBS.

Šta se uopšte dešava sa potraživanjima od Mitrosa, Krivaje i drugih kompanija koje su veštački gurnute u stečaj?

Svaka informacija od forumaša koji su više u materiji, sta dalje, je dobro došla.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13685
Localisation : Novi Sad
Points : 51159
Datum upisa : 03.06.2009

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 18 Icon_minitime3/4/2014, 13:10

Podignute optužnice protiv rukovostva Razvojne banke Vojvodine

Tužilaštvo za organizovani kriminal podiglo je optužnice protiv šest osoba zbog zloupotreba prilikom odobravanja kredita u Razvojnoj banci Vojvodine (RVB) nakon čega je ova banka otišla u stečaj aprila prošle godine.

Optužni su Biljana Jovanović, bivša predsednice IO RBV, Goran Kostić, Jelena Kokelj- Protić i Slobodan Bajin, bivši članovi Kreditnog odbora, Dušan Borovica i Željka Jovovića, bizmnismeni iz Rume I Novog Sada, zbog, kako se navodi u optužnici, sumnivih kredita I bankarskih garancija.


Dušan Borovica, optužen je za 28 kredita i 16 bankarskih garancija koje je RBV odobrila njegovom poslovnom sistemu u ukupnom iznosu od oko 2,7 milijardi dinara. Dok će Jovović odgovarati za pet kredita i jednu bankarsku garanciju u ukupnom iznosu od oko 800 miliona dinara.


http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/447111/Podignute-optuznice-protiv-rukovostva-Razvojne-banke-Vojvodine
Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 18 Icon_minitime3/9/2014, 19:55

Sta imamo mi od toga, mali akcionari sto su podignute optuznice, kada na kraju balade niko ne bude osudjen i niko ne ode u zatvor
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 18 Icon_minitime3/10/2014, 00:52

Boga mi ne bih da budem siguran da niko neće robijati....
Samo polako.

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
 
Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo
Nazad na vrh 
Strana 18 od 18Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18
 Similar topics
-
» Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN
» Razvojna banka Vojvodine (Metals banka)
» Da li Srbiji treba Razvojna Banka?
» Stefanakuv - MTBN i ostalo...
» VEZR AD NOVI SAD

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Banke fun club-
Skoči na: