BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija - NIIS 5. DEO

Ići dole 
+92
Nenadnenad67
EVE
Sasa965
Marioss
Maca
Racunarko
kaktusic
Jumbo
Baki. V
Fast
Boza Belex
Boki72
geogsi
Bojjan
Aleks
Von Misha
Red max
Safari
Al Kapone
J_stojan
Milica1
MYSTIC021
Voiceoflaw
Friz
C R A Z Y
flash
Bochek
muitobom
Aritmeticar
sexy jea
Popaj
Greta
Amater u pokušaju
Nikolaj3
philips1
Kobe Bryant
Bond
Dejansss
BojanNS
Sahbaz
Zmajica
mr Bean
Centrum
Mitar
JMBR
Ilija
Mistery 011
Gavrec
Limited011
FatCat
Facts&Figures
Non-ProfitOrganization
Fmember
BuffetSon
MarkoJTD
Djavo
Big Mile
Boraa
Cermet
MORNAR
Zmark
Jerry Springer
Delboj
DelBoy
Ivan2211
Nemesis
Sneki
Steve McQueen
Beli
Vladulns
Dragot
Momir
Ars Vivendi
Dalaj Lama
Teletrader
Gocili
Sutra
Slovenac1
Boby
Cucla
Smile
Dragan
Boranija
Drasko
Bane.v
Dragan11
Taliano
gogloee
Firke77
Berzanski_Duduk
Nikola
Danx
96 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Icon_minitimeUto 29 Jan - 17:41

Ja sam prodao danas na pocetku trgovanja poslednjih 200 kom,neko vreme cu posmatrati,kupujem mlsu,gmon...kupicu sutra koninklijke,na amsterdamskoj...Ne volim da pisem tamo gde me nema,jer necu da navijam.
Ukoliko budem imao sta pametno da pisem,pisacu.

Ne ocekujem veliku korekciju. Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 145841
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2987
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5549
Datum upisa : 22.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Icon_minitimeUto 29 Jan - 18:32

Nema mnogo šta da se mudruje. Sitni špekulanti su se zabavljali a ERSTE KASTODI je do petka istovario oko 80.000 komada !
Biće da su i više prodali jer tu nije petak i ponedeljak....


_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Icon_minitimeUto 29 Jan - 20:05

Kobe Bryant ::
Nema mnogo šta da se mudruje. Sitni špekulanti su se zabavljali a ERSTE KASTODI je do petka istovario oko 80.000 komada !
Biće da su i više prodali jer tu nije petak i ponedeljak....

i krupni kupuju, ne samo sitni

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Nis2912013

Rbr 3, 4 i 5: unicredit kastodi su povećali broj akcija.

a ko zna šta se krije od 11-og mesta pa naviše
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Bojjan
VIP
VIP
Bojjan


Broj poruka : 348
Points : 869
Datum upisa : 18.04.2012

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Icon_minitimeUto 29 Jan - 20:11

Kobe Bryant ::
Nema mnogo šta da se mudruje. Sitni špekulanti su se zabavljali a ERSTE KASTODI je do petka istovario oko 80.000 komada !
Biće da su i više prodali jer tu nije petak i ponedeljak....



nemoguce da su ovoliki promet u zadnjih nekoliko dana pravili sitni spekulanti, pre ce biti da su se natovarili krupni igraci, ili je bio pretovar mecu krupnima ribama
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2987
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5549
Datum upisa : 22.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Icon_minitimeUto 29 Jan - 20:20

Fmember ::
Kobe Bryant ::
Nema mnogo šta da se mudruje. Sitni špekulanti su se zabavljali a ERSTE KASTODI je do petka istovario oko 80.000 komada !
Biće da su i više prodali jer tu nije petak i ponedeljak....

i krupni kupuju, ne samo sitni

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Nis2912013

Rbr 3, 4 i 5: unicredit kastodi su povećali broj akcija.


Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Aniis10

Ovo ti je tabela od 18. januara pa uporedi...

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Icon_minitimeUto 29 Jan - 21:16

Po ovim tabelama svi dokupljuju, jedino Erste prodaje. Kako bilo teško ce ovo ponovo na 850 a pogotovo sa vecim kolicinama. Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 589925
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2987
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5549
Datum upisa : 22.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Icon_minitimeUto 29 Jan - 22:16

Mile pa nisu baš svi od ovih što vidimo (izuzimam prva 2) Julius, Vojvodjanska K i AWLL nisu dokupljivali...
Za ostatak liste ne znam.

Boby, Sutra, Boža i još neki s foruma su takodje prodavali od
A toliko se duvalo da OGROMAN broj novih kupaca HRLI u banke i polaže pare na nameske računa !! Eno na prethodnih nekoliko stran se govorilo o tome....
Ko će ga znati, možda je i Slovenac1 prodao?
sesir

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Icon_minitimeUto 29 Jan - 22:58

min 4dana korekcije, max 12dana, a za dalje ko zna!

ukoliko probije 861-862, moze se ocekivati 2test na 796-800 u ovoj nedelji.

zanimljivo je to sto je nis uvek padao 3meseca posle velikih mesecnih sveca!

Videcemo kako ce trziste reagovati u februaru.

kafa sesir
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Icon_minitimeUto 29 Jan - 23:06

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Nispad

mada sad vaze drugi zakoni, dinar je stabilniji, politicka situacija je stabilnija, dolar slabi, moguce je da ce nis nastaviti rast...ali po velicini svece mogu samo da se nadam na osnovu predhodnih godina slicnom scenariju.

osim ako nas ameri ne optuze za obaranje f-16 od
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Icon_minitimeUto 29 Jan - 23:18

Kobe Bryant ::
Mile pa nisu baš svi od ovih što vidimo (izuzimam prva 2) Julius, Vojvodjanska K i AWLL nisu dokupljivali...
Za ostatak liste ne znam.

Boby, Sutra, Boža i još neki s foruma su takodje prodavali Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 270317
A toliko se duvalo da OGROMAN broj novih kupaca HRLI u banke i polaže pare na nameske računa !! Eno na prethodnih nekoliko stran se govorilo o tome....
Ko će ga znati, možda je i Slovenac1 prodao?
Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 145841

Nisam prodao, ali neču više da pišem na temi NIS jer kao pumpam i spamujem. Nema problema.



Od tebe ocekujem da se stavis iznad situacije i nastavis da pises,tvoji postovi su citaniji nego sto mislis i bila bi steta da ne nastavis da pises.
Mod D,radi svoj posao i na njega ne treba da se ljutis.
M Boby
Nazad na vrh Ići dole
J_stojan
Just looking
Just looking



Broj poruka : 17
Points : 69
Datum upisa : 10.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Icon_minitimeSre 30 Jan - 1:56

Cermet ::
Ulazili bi na cenama 800+?

O tome ovog trenutka razmišljam, a bilo bi lepo da se čuju i vaša razmišljanja.

A verovatno bi najkorisnije bilo da oni koji se sada istovaruju, ili su to već uradili, kažu za šta i sa kojim rezonom za nešto drugo misle da je isto ili bolje nego ovo.

Planirao sam da izađem iz NIS-a početkom nedelje, a jedini rezon prodaje bila je činjenica da sam akcije kupio za prosečnu cenu od oko 630 dinara. Međutim, odustao sam kada su akcije pale ispod 900. Čekam njihov skok uoči podele dividende, a ako se to ne desi (u šta ne verujem), čekam dividendu, pa posle toga razmišljam o izlaznoj strategiji ...
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Icon_minitimeSre 30 Jan - 8:27

Kobe Bryant ::
Mile pa nisu baš svi od ovih što vidimo (izuzimam prva 2) Julius, Vojvodjanska K i AWLL nisu dokupljivali...
Za ostatak liste ne znam.

Boby, Sutra, Boža i još neki s foruma su takodje prodavali Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 270317
A toliko se duvalo da OGROMAN broj novih kupaca HRLI u banke i polaže pare na nameske računa !! Eno na prethodnih nekoliko stran se govorilo o tome....
Ko će ga znati, možda je i Slovenac1 prodao?
Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 145841
Svoju strategiju sam objasnijo,ako ne znam gde bih s parama ,ne prodajem,sada znam.Ja iskreno napisem,ne izmisljam,nisam kao nekada NOVOSADJANIN,uvek kupio na minimumu a izasao na maksimumu.To za gradjane koji se naglo interesuju,je apsolutno TRUE,na vise mesta i iz pouzdanih izvora.Naravno nikad ne znas jesi li pogresio ili ne.Kad lepo skoci,steta sto nisam vise imao,a mogao sam...ALI VEROVATNO JE I KOD VAS SLICNO.
Zelim vam da se dobrano kapitalizujete,svi koji ste ostali,a ja vam se pridruzujem kada procenim da je za to doslo vreme. Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 145841
Nazad na vrh Ići dole
Baki. V
Still learning
Still learning
Baki. V


Broj poruka : 124
Points : 624
Datum upisa : 21.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Icon_minitimeSre 30 Jan - 12:15

Gazprom kupuje još 25% Jugorosgasa
http://rs.seebiz.eu/gazprom-kupuje-jos-25-jugorosgasa/ar-55731/
Nazad na vrh Ići dole
Al Kapone
VIP
VIP



Broj poruka : 1154
Points : 2806
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Icon_minitimeSre 30 Jan - 23:36

Bice zanimljivo videti gde ce, ljudi koji su izasli iz NIISa, uloziti pare koje im stizu na racune ovih dana.

Mnogi su ovde pominjali da ce uci/ulaze/usli u GMON, TGAS, AERO, AIKB, MLSU....

Bice interesantno narednih 5-6 dana.
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Icon_minitimeSre 30 Jan - 23:48

Već se danas upravo to videlo.

Pod pritiskom novopridošlih para najviše je rastao NIS, dok su ostale hartije dobijale samo manji deo tog kolača.

Sada je situacija obrnuta, špekulanti (ne mislim pod tim ništa loše) se istovaruju i time vrše pritisak na ponudu, a istovremeno kupuje druge, već skuplje hartije.

Moram priznati da sa (skromnim) znanjem koje posedujem se ne bih usudio na takav korak, i živo me zanima na šta će to izaći.

Jer, i te druge hartije su većinom skuplje nego pre mesec-dva, relativni odnos njih i NISa nije mnogo promenjen.
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 529
Points : 1910
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Icon_minitimeSre 30 Jan - 23:49

Pre bih rekao da se neki prave pametni i shortuju, nego što planiraju da sele novac u druge hartije.
GMON, ok, trebalo bi da raste do preseka ali ne toliko da se selim iz NIISa. TGAS, čuo sam da su kukali ministarstvu energetike zbog najavljenog rasta cena energije za industrijske potrošače (koje će izgleda biti drastičnije nego za fizička lica). Za ostale pojma nemam, meni prevelika nepoznanica da se rizikuje.

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Icon_minitimeSre 30 Jan - 23:51

Slažem se, objasni malo detaljnije kako misliš da se shortovanjem može spustiti cena.
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 529
Points : 1910
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Icon_minitimeČet 31 Jan - 0:18

Mislim da je masa onih koji su ušli ispod 650, poučena istorijom ove hartije, požurila da proda da bi ponovo kupila po nižoj ceni. Prosto su se kladili da se neće probiti granica od 900, kao što i nije. Na granici od 900 se pojavila ponuda kakva nije od oktobra, a koja je oborila cenu. A s obzirom da je se bliži izveštaj, može da se očekuje stabilizacija cene i sporiji rast što je dovoljan razlog da se vrati u istu, nisko rizičnu hartiju.

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Icon_minitimeČet 31 Jan - 0:44

Ne bih se složila da su samo AERO love3 i NIIS dobre akcije.
Evo na DJAGZ očekujem 100% zaradu, a bilo je još lepih zarad na PSBN, DJMN, šećerane, ima još akcija na kojima "spavam" kao NEOP itd... da ne bude da pumpam! kafa

Gde čekam, nesaglasnost ili da se akcija "probudi" iz zimskog sna.
Dobro je da ima novih investitora oni kad tad moraju malo da potraže neku alternativu, a ima mnogo akcija na PB 0,20-0,30 pa i 0,10, a to su čisti ziceri.

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 529
Points : 1910
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Icon_minitimeČet 31 Jan - 0:47

Maco, samo ti daj najave, nije se prevario ko te je slušao :)
offtopic: jesi li, osim promena, imala još neki razlog da očekuješ ovakvu promenu na DJAGZ?

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Al Kapone
VIP
VIP



Broj poruka : 1154
Points : 2806
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Icon_minitimeČet 31 Jan - 0:49

Cermet ::
Već se danas upravo to videlo.

Pod pritiskom novopridošlih para najviše je rastao NIS, dok su ostale hartije dobijale samo manji deo tog kolača.

Sada je situacija obrnuta, špekulanti (ne mislim pod tim ništa loše) se istovaruju i time vrše pritisak na ponudu, a istovremeno kupuje druge, već skuplje hartije.

Kako to mislis da je NIIS rastao kad je danas okinuo 3%, plus potraznja za akcijama (danas) nikad manja.

[b][color=#1A6E21][b]Nikola[/b][/color][/b] ::
A s obzirom da je se bliži izveštaj, može da se očekuje stabilizacija
cene i sporiji rast...

I do tada se kao sto rekoh mozda moze ocekivati kratak ulaz/izlaz na drugim hartijama.

_________________
NAJNOVIJE VESTI
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Icon_minitimeČet 31 Jan - 0:54

Al Kapone ::


Kako to mislis da je NIIS rastao kad je danas okinuo 3%

NIS je prethodnih dana/nedelja rastao nešto više (ali ne mogo više) od drugih likvidnih hartija.

Sada ga prodaju oni koji misle da im je nešto drugo bolje (makar kratkoročno), i baš zato je po meni NIS danas pao, a ostale likvidne mahoh porasle.

One su porasle novcem od prodatog NIS-a na nivoima 850-860.

A Boža koji je prodao na 830 - kupio je te druge još jeftinije :)


Poslednji izmenio Cermet dana Čet 31 Jan - 0:56, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Icon_minitimeČet 31 Jan - 0:55

Da čovek se sam javio na forum i prijavio akciju koja po fundamentima nije bila loša, a imala sam iskustvo sa (propuštenom šansom) na Kikindski mlin gde je Agrokor tj. dijamant bio glavni...

Nemoj da me vučeš za jezik, imam već opomenu za spam/pumpu pa ću se suzdržati.... sesir

Ponoviću ono što je Sneki ovde rekla o ENHL https://www.aikb.net/t1078p49-za-ludo-hrabre-ili-samo-za-one-sa-jakim-zivcima#113262

Ima akcija, samo teba biti strpljiv...
Ako smem da primetim na AERO je više dana bila veča tražnja od ponude nego li na NIIS...

Malo pogledajte prvih 20 akcija o kojima se ovde piše.



_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Icon_minitimeČet 31 Jan - 9:40

Nikola ::
Mislim da je masa onih koji su ušli ispod 650, poučena istorijom ove hartije, požurila da proda da bi ponovo kupila po nižoj ceni. Prosto su se kladili da se neće probiti granica od 900, kao što i nije. Na granici od 900 se pojavila ponuda kakva nije od oktobra, a koja je oborila cenu. A s obzirom da je se bliži izveštaj, može da se očekuje stabilizacija cene i sporiji rast što je dovoljan razlog da se vrati u istu, nisko rizičnu hartiju.

Ti bas znas sta je shortovanje ...
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 529
Points : 1910
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Icon_minitimeČet 31 Jan - 9:54

Za moje laicko razumevanje kad ocekujes pad vrednosti relativno brzo pracen njenim rastom, i to ispratis trgovanjem. Pozajmice nisam razumeo, niti imam vremena da naucim sve, niti zelim da znam sve pa mi oprosti ako napravim zabunu pec

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Icon_minitimeČet 31 Jan - 11:26

Nikola, razumeli smo šta si hteo reci, to po meni ima smisla kad je trend stagnacije i ocekivanog pada, ali kad je tržište u trendu rasta nema. Kad samo jednom vecem igracu popuste živci i pocisti tablu velika, vecina se nece stici ponovo ukrcati a i ostale hartije idu gore pa ispadne skuplja Dara nego Mara, ili još gore u panici covek se zatrci pa kupi neku lošiju hartiju samo zato što je jeftina i ostane u njoj da tavori. Ja ovu hartiju prodajem pomalo samo kad imam sigurnu kupovinu dobre hartije na diskont ceni. POzdrav!! Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 589925
Nazad na vrh Ići dole
Baki. V
Still learning
Still learning
Baki. V


Broj poruka : 124
Points : 624
Datum upisa : 21.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Icon_minitimeČet 31 Jan - 11:52

post2
Big Mile ::
Nikola, razumeli smo šta si hteo reci, to po meni ima smisla kad je trend stagnacije i ocekivanog pada, ali kad je tržište u trendu rasta nema. Kad samo jednom vecem igracu popuste živci i pocisti tablu velika, vecina se nece stici ponovo ukrcati a i ostale hartije idu gore pa ispadne skuplja Dara nego Mara, ili još gore u panici covek se zatrci pa kupi neku lošiju hartiju samo zato što je jeftina i ostane u njoj da tavori. Ja ovu hartiju prodajem pomalo samo kad imam sigurnu kupovinu dobre hartije na diskont ceni. POzdrav!! Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 589925
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Icon_minitimeČet 31 Jan - 14:02

Nikola,kod nas kategorija pozajmljivanja artije NE POSTOJI.Napisacu ti na edukaciji,vise o tome,nerodski,kako su i meni objasnili.
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Icon_minitimeČet 31 Jan - 14:34

Boby ::
Nikola,kod nas kategorija pozajmljivanja artije NE POSTOJI.Napisacu ti na edukaciji,vise o tome,nerodski,kako su i meni objasnili.

Zakonski postoji, ali nisu doneta podzakonska akta koja bi precizirala samo operativno sprovodjenje
Nazad na vrh Ići dole
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Icon_minitimeČet 31 Jan - 20:02

Sta znaci reinvestiranje u akciju?
Moj slucaj: kupis NIIS po 715 prodas po 899 i dobar sam 750 eura, jedan deo potrosis na neki vikend u inostranstvo a onda svratis na NIIS-ovu pumpu i sipas i TNG i BMB 98 gde su i jedan i drugi skuplji za po 3-4 dinara nego na ostalim pumpama :-))))))
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Icon_minitimeČet 31 Jan - 20:25

Nemesis ::
Sta znaci reinvestiranje u akciju?
Moj slucaj: kupis NIIS po 715 prodas po 899 i dobar sam 750 eura, jedan deo potrosis na neki vikend u inostranstvo a onda svratis na NIIS-ovu pumpu i sipas i TNG i BMB 98 gde su i jedan i drugi skuplji za po 3-4 dinara nego na ostalim pumpama :-))))))

Salu na stranu, ali ovo je stvarno tako. Kada je NIIS usao na berzu pa i u mesecima posle uvek je bio jeftiniji od konkurencije po ceni goriva.

A i ja sam bas juce prosao putem NS-BG i primetio da je nis od svih, ali bas svih skuplji. Promena strategije? comp
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Icon_minitimePet 1 Feb - 12:17

Božo jel može TA da vidimo šta nam valja ciniti ??? Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 145841
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Icon_minitimePet 1 Feb - 13:13

E jednom i ja da ubodem.... Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 75937
Nazad na vrh Ići dole
Bojjan
VIP
VIP
Bojjan


Broj poruka : 348
Points : 869
Datum upisa : 18.04.2012

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Icon_minitimePet 1 Feb - 17:28

izgleda da je strah poceo na ovoj akciji da deluje, neko je prodao po trzisnoj ceni od 825din
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 24 Icon_minitimePet 1 Feb - 17:31

Koji strah može da bude na ovoj hartiji, a da taj isti strah (i mnogo koji drugi) ne postoji na drugim hartijama?
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija - NIIS 5. DEO
Nazad na vrh 
Strana 23 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)
» Naftna Industrija - NIIS 13. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 6. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 13. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 7. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: