BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija - NIIS 5. DEO

Ići dole 
+92
Nenadnenad67
EVE
Sasa965
Marioss
Maca
Racunarko
kaktusic
Jumbo
Baki. V
Fast
Boza Belex
Boki72
geogsi
Bojjan
Aleks
Von Misha
Red max
Safari
Al Kapone
J_stojan
Milica1
MYSTIC021
Voiceoflaw
Friz
C R A Z Y
flash
Bochek
muitobom
Aritmeticar
sexy jea
Popaj
Greta
Amater u pokušaju
Nikolaj3
philips1
Kobe Bryant
Bond
Dejansss
BojanNS
Sahbaz
Zmajica
mr Bean
Centrum
Mitar
JMBR
Ilija
Mistery 011
Gavrec
Limited011
FatCat
Facts&Figures
Non-ProfitOrganization
Fmember
BuffetSon
MarkoJTD
Djavo
Big Mile
Boraa
Cermet
MORNAR
Zmark
Jerry Springer
Delboj
DelBoy
Ivan2211
Nemesis
Sneki
Steve McQueen
Beli
Vladulns
Dragot
Momir
Ars Vivendi
Dalaj Lama
Teletrader
Gocili
Sutra
Slovenac1
Boby
Cucla
Smile
Dragan
Boranija
Drasko
Bane.v
Dragan11
Taliano
gogloee
Firke77
Berzanski_Duduk
Nikola
Danx
96 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 25 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Icon_minitime1/26/2013, 13:15

Inače nikad nisam pa ni danas ne verujem, da bilo kakav forum pomera akcije na berzi
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Icon_minitime1/26/2013, 13:19

Boza Belex ::
Cermet ::
Kako to misliš "će početi da skače"?! Pa zar već nije počeo?! A ti izašao?!

Nije mi jasno šta hoćeš da kažeš...

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 270317

Vrlo lepo sam pitao da pojasniš šta si rekao jer je nerazumljivo.

A nejasno je i šta si ovim hteo reći...
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Icon_minitime1/26/2013, 14:47

Slovenac1 ::
Kobe Bryant ::
Slovenac1@

200 dinara dividenda po akciji sigurno neće biti ove godine.

Nemoj bespotrebno da pališ ljude!

Vidiš da svaku informaciju prevrnu onako kako im odgovara i šire je dalje kao istinu...

Znamo da imaš ovu akciju, sam si rekao, budi bar ti malo racionalan.

Ljudi, nemojte od ovog foruma da pravite Fiasconomy!

Čekaj malo, a odakle si ti tako siguran koliko če biti dividenda? Jesam li ja napisao da če biti sigurno 200 ili je iz mog posta jasno da to pominjem kao opciju? Nemoj ni ti da pišeš gluposti

Slovenac1 malo si se izgleda zaneo.
Poneo te rast ili kriza vlade u SLO?
Bez obzira - malo bi mogao da budeš kulturniji.

Kobe ti nije rekao da si glup, ali ja ti kažem da se ti mnogo praviš pametan ! A naivan si ko francuska sobarica!

DIVIDENDA od 200 din po akciji SIGURNO NEĆE biti ove godine - evo, JA ZNAM!! Nema šta da ti pretpostavljaš i izmišljaš bajke.
I tvrdim da namerno zaludjuješ ljude!
Ako dividenda bude 50 din po akciji to je sve!
Moža samo da bude manja.

I kontroliši se malo, budi kulturan i prestani da pumpaš !!
O tome kako preko nekod foruma ne mogu ljudi da se navuku na kupovinu po većoj ceni pričaj nekom drugom. Možda ti neko u SLO poveruje...
Znamo šta je bilo na fijaskonomiju...
Kako te samo nije SRAMOTA?


_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2988
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5550
Datum upisa : 22.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Icon_minitime1/26/2013, 15:48

Slovenac1 ::

Čekaj malo, a odakle si ti tako siguran koliko če biti dividenda? Jesam li ja napisao da če biti sigurno 200 ili je iz mog posta jasno da to pominjem kao opciju? Nemoj ni ti da pišeš gluposti

Upravo ovakve "možda" formulacije su ono najopasnije, posebno kad ih napiše neko ko dobro zna da nema ni "m" od možda.
Predugo si ti na berzi da ne bi znao da je to laž!
Ovo tvrdim jer nas je jednom prilikom upoznao zajednički prijatelj u Sl. Iz zajedničkog fonda...

Ali hajde da pogledamo ko piše gluposti:
1. Čista dobit NIIS je za 2011. bila 40 milijardi.
2. NIIS ima preko 160 miliona akcija.
3. Ako NIIS plati (hipotetički) 100 din po akciji, to je trošak od ca. 16 milijardi dinara!
4. Ako isplati pak (opet hipotetički) 200 dinara, to bi ga koštalo nešto preko 32 milijarde dinara i to bez poreza!
5. Ne znamo kolika će dobit biti za 2012. god ali pretpostavimo da će biti oko 60 milijardi. Da li si stvarno toliko naivan da misliš da će ca. 50% dobiti isplatiti akcionarima.

Sramota je što ti pišeš u fazonu "nisam baš to rekao" ali "možda" će dividenda biti...

Jasno je tebi potpuno da je to skoro nezamislivo. Slažem se "sve je moguće" ali je pitanje koliko je verovatno. U ovom slučaju, veća je verovatnoča da Ljubljanu potopi cunami!

Zato treba stvarno da tebe koji piše i po novinama i po forumima i koji dobro zna šta je manipulacija, bude sramota da pružaš lažnu nadu (iako samo u naznakama - kako kažeš) sitnim kupcima da će im se brzo isplatiti uloženo (i to kroz dividendu ?) i ako kupe na ovim cenama!

Pa stvanro, gde će ti duša?

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Drasko
VIP
VIP
Drasko


Broj poruka : 280
Points : 832
Datum upisa : 01.07.2007

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Icon_minitime1/26/2013, 16:25

Projekcija razvoja NIS-a do 2020

http://www.nis.rs/o-nama/informacija-o-kompaniji/strategija/pet-petica?lang=sh
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Icon_minitime1/26/2013, 16:27

Mislim da nije u redu što toliko napadate Slovenca, jer zanemarujete da on investira na više tržišta i sve hartije koje ima (a i koje nema), gleda po istim kriterijumima.

A kada se tako pogleda, ja mu savršeno verujem da je NIS kako on kaže "ultra-jeftina hartija", verovatno najjeftinija u njegovom (i mnogo čijem) portfoliju.

Međutim niko, pa ni on a ni mi ostali ne znamo koliko NISu smeta činjenica što se nalazi na Belexu, tj. koliki diskont zaračunavaju strani investitori prilikom ulaganja na Belex.

Mislim da bi to trebalo da bude više u fokusu ove priče, a ne samo diskusija o tome kakva je firma NIS, to je valjda svima jasno.
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2988
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5550
Datum upisa : 22.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Icon_minitime1/26/2013, 16:35

To o čemu ti pišeš je sasvim druga šolja čaja.

Veruj ušta voliš. Ima onih koji veruju da Zemlja nije okrugla...




DOBRO,AJMO SADA DA SPUSTIMO LOPTU JER OVO NE VODI NIGDE,POBOGU PA SUBOTA JE A BICE I NEKE DIVIDENDE USKORO.

BOBY

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Icon_minitime1/26/2013, 18:25

Ja ču samo još da napišem, svaka vam čast svima koji več danas znate kakva če biti dividenda, ja nemam pojma i to sam i napisao. A što se tiče da ja pumpam NIS kod ovakvih fundamenta koje može svako da usporedi sa konkurencijom u regionu, pa to je smešno. Osnova investiranja na berzi je fundamentalna analiza kompanija.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Icon_minitime1/26/2013, 18:29

A što se tiče isplate 15 ili 50% godišnjeg profita za dividendu o tome odlučuje večinski vlasnik. Ako mu je u interesu da se ispumpava novac iz firme onda če isplatiti visoku dividendu, ako mu je u interesu reinvestiranje onda če isplatiti manju dividendu. Šta če napraviti Rusi i šta je njima u interesu? Nemam blagog pojma.
Nazad na vrh Ići dole
Bojjan
VIP
VIP
Bojjan


Broj poruka : 348
Points : 869
Datum upisa : 18.04.2012

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Icon_minitime1/26/2013, 18:48

imam jednu insajd informaciju koja je po mom misljenju dosta tacna ali opet uzmite je sa rezervom, naftna industrija srbije kupuje [posrnulu]fabriku maziva iz krusevca sa njenom kupovinom nis dobija dobar deo trzista u srbiji a i u zemljama u okruzenju, da podsetim samo fabrika maziva pre djuraskovica imala neto dobit blizu 2 miliona evra godisnje. po insajd informaciji ugovor bi trebao da bude potpisan 15. 02.2013
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2988
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5550
Datum upisa : 22.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Icon_minitime1/26/2013, 20:20

Slovenac1@
Fundamente nisam ni pomenu. Oni su takvi kakvi su.
Ti ih pominješ neprestano u svakom drugom postu ih nama nabijaš na nos!
Zašto?

Jel misliš da ih niko ne zna ili je to spam/pumpa...
Ali, neka o tome modovi vode računa.

Ja sam samo komentariso tvoje (polu)tvrdnje u vezi dividende i vidim da si ukapirao o čemu govorim.

A sad nešto drugo:

Slovenac1 ::

A drugi je, da možda jednostavno u svetu izlazimo polako iz recesije i idemu na put oporavka ekonomije. I to se polako poznaje na svim tržištima kapitala, pa i na belexu.

Davos -- Kriza u evrozoni nije ni blizu kraja, poručio je jedan od vodećih američkih ekonomista i profesor univerziteta Berkli, Beri Ajhengrin.
ako je lider Evropske centralne banke Mario Dragi govorio o "pozitivnom trendu" na tržištima i predvideo ekonomski oporavak recesijom pogođene evrozone krajem ove godine, Ajhengrin upozorava da bi dužnička kriza koja je do temelja uzdrmala Evropu vrlo lako mogla ponovo da bukne, ako lideri ne ubrzaju rešavanje problema...
http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2013&mm=01&dd=26&nav_id=681015


_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2988
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5550
Datum upisa : 22.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Icon_minitime1/26/2013, 20:31

I da dodam: akcija NIIS ima potencijal ali to nema nikakve veze sa dividendom. Čak su mi simpatičnije firme koje zaradu reinvestiraju i ne daju nikakvu ili malu dividendu od onih drugih.

Kakva će cena biti posle dividende - videćemo....

Erste i dalje prodaje 15.000 komada T+3 u odnosu na petak, dakle utorak-sreda.

Samo jedno je sigurno: BOŽA BELEX se z..jboa, požurio....

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
MYSTIC021
Our family
Our  family
MYSTIC021


Broj poruka : 210
Points : 745
Datum upisa : 29.06.2010

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Icon_minitime1/26/2013, 23:12

@bojjan

cudno da se ugovor potpisuje na drzavni praznik koji je ujedno i neradni dan!? (15.02.2013)

Cuvaj se takvih insajdera!

Da sam na mestu rusa opusteno bi isplatio vecu dividendu, za malo para bi drasticno usminkao bilans u matici (zbog rasta vrednosti udela u niis-u, a posle bi iz matice plasirao kredit po finoj kamatnoj stopi)...krajnji efekat, nasminkani bilansi i rast akcija maticne kompanije, rast vrednosti niis-a uz zadovoljne akcionare, dodatno sisanje niis-a od strane maticne kompanije na plasirana sredstva...

Edit:
Mislim da je bilo dosta nagadjanja!
Hajde pokažite malo pacijencije,
strpljenja i sačekajmo svi zajedno
tu dividendu, posle toga će mnogo toga
biti jasnije.
Mod D.
Nazad na vrh Ići dole
Djavo
Member
Member
Djavo


Broj poruka : 395
Points : 1502
Datum upisa : 05.04.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Icon_minitime1/27/2013, 02:22

Ljudi pa uzivajte odavno nije bilo ovakvog skoka , pa ja mislim da nema nikog odavde ko nije zaradio. A i ja sam u skorije vreme uplacivao novac za kupoviu akcija i covek mi kaze da nikada nije imao vise uplata za akcije. E sada mislim da ljude svrbe pare a culi su za niis. Zbog toga ovako jako skace . Jedno je sigurno dugorocno je super kupiti.
Nazad na vrh Ići dole
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Icon_minitime1/27/2013, 11:08

Djavo ::
Ljudi pa uzivajte odavno nije bilo ovakvog skoka , pa ja mislim da nema nikog odavde ko nije zaradio. A i ja sam u skorije vreme uplacivao novac za kupoviu akcija i covek mi kaze da nikada nije imao vise uplata za akcije. E sada mislim da ljude svrbe pare a culi su za niis. Zbog toga ovako jako skace . Jedno je sigurno dugorocno je super kupiti.


Kada toliko ima uplata za kupovinu akcija (novajlije kupuju NIIS) vreme je da se iz njega izlazi...
Nazad na vrh Ići dole
muitobom
Still learning
Still learning



Broj poruka : 66
Points : 194
Datum upisa : 06.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Icon_minitime1/27/2013, 11:36

Slovenac1 ::
Osnova investiranja na berzi je fundamentalna analiza kompanija.
Па фундаментална анализа каже да пропадају комапније са А листинга. Да оне које нису пропале, или управо већински преотима, или директори имају паралелан систем, и баве се истим послом као матична фирма. Мало им Светска забрани пословање, ал заболе их нема одговорнсоти Такође нам анализа каже да је проспект само парче папира, код ког може да се деси и да пасива и актива нису једнаке, захваљујући чувеним ванбилансним ставкама. И тако, остаје нам само техничка.
Nazad na vrh Ići dole
geogsi
VIP
VIP
geogsi


Broj poruka : 350
Points : 868
Datum upisa : 14.12.2007

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Icon_minitime1/27/2013, 12:27

@muitobom
Good one Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 337177
Nazad na vrh Ići dole
Djavo
Member
Member
Djavo


Broj poruka : 395
Points : 1502
Datum upisa : 05.04.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Icon_minitime1/27/2013, 13:24

Slazem se kad nagrnu novajlije da treba izlaziti ali ne i ovaj put i na ovoj akciji. Ovde nece biti spekulacija do dividende.
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Icon_minitime1/27/2013, 14:06

Evo onda i nove sub-teme za razmišljanje: Bez obzira kako i dokle će se kretati cena do dividende, šta predviđate koliko će pasti nakone njne, pri čemu treba uvažiti i tajming preseka. Jasno da niko nema kristalnu kuglu, ali o ovome se može pričati.

Ja predviđam osetniji (mada ne i previše značajan) pad tada, iz razloga što će veliki procenat špekulanata tada izaći.

A koliko će cena tačno pasti, opet zavisi od količine novopridošlih koji će ostati u hartiji i peglati cenu.

Mišljenja?
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Icon_minitime1/27/2013, 15:39

Cermet ::
Evo onda i nove sub-teme za razmišljanje: Bez obzira kako i dokle će se kretati cena do dividende, šta predviđate koliko će pasti nakone njne, pri čemu treba uvažiti i tajming preseka. Jasno da niko nema kristalnu kuglu, ali o ovome se može pričati.

Ja predviđam osetniji (mada ne i previše značajan) pad tada, iz razloga što će veliki procenat špekulanata tada izaći.

A koliko će cena tačno pasti, opet zavisi od količine novopridošlih koji će ostati u hartiji i peglati cenu.

Mišljenja?

Dividenda je u novcu, pa mislim da nece bas mnogo pasti. Mada svakako hoce za nekoliko procenata.

A sto se tice spekulisanja, svakom spekulantu se isplati da, kada vidi da je pik, da proda od max cene - 5% ili -10% od te max cene.
Ako krene da pada vise od toga, mislim da ce i spekulanti zadrzati akcije dok se cena ne vrati u taj okvir. Dakle, licno, ne verujem vise od 15% nikako. Mada i to je mnogo. comp
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5396
Localisation : Centar grada
Points : 6875
Datum upisa : 21.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Icon_minitime1/27/2013, 17:09

CRNI BOŽO (Boža belex), pa šta uradi jado!!!???

Pa kako si mogao da prodaš na 830? cekic
Po kojoj si to analizi došao do zaključka da treba da prodaš?
Pa zar ne znaš da akcije pred divid. day rastu?
Stvarno si me razočarao....

Sačuvaj me Bože i sakloni!
Ili kako bi moja tetka rekla: O Isuse ne štipaj se !!!

Najlepše te molim da nam objasniš kakve si to "signale" video na TA ?
Za nauk drugima da ne urade takvu glupost koja se tebi desila...
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Icon_minitime1/27/2013, 18:00

muitobom ::
Slovenac1 ::
Osnova investiranja na berzi je fundamentalna analiza kompanija.
Па фундаментална анализа каже да пропадају комапније са А листинга. Да оне које нису пропале, или управо већински преотима, или директори имају паралелан систем, и баве се истим послом као матична фирма. Мало им Светска забрани пословање, ал заболе их нема одговорнсоти Такође нам анализа каже да је проспект само парче папира, код ког може да се деси и да пасива и актива нису једнаке, захваљујући чувеним ванбилансним ставкама. И тако, остаје нам само техничка.

Zašto bi onda uopšte i tehnikčka analiza nešto značila? Onda možemo i da kažemo da sve zavisi od dizanja toplog vazduha ili od crne rupe u svemiru...
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Icon_minitime1/27/2013, 18:01

Sneki stipam se, sta da ti kazem, ne idem do max, nisam izdrzao, a da ne prodam!

Što se TA tice ima prostora za još, pitanje je samo kada će da popusti.

Za sad neka kupuju neuki i neiskusni, mislim da cemo posle fin 2012 ili dividende ponovo ulaziti.

Za sad su pare tamo gde čuči malo veći potencijal. kafa
sesir
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Icon_minitime1/27/2013, 18:02

Cermet ::
Evo onda i nove sub-teme za razmišljanje: Bez obzira kako i dokle će se kretati cena do dividende, šta predviđate koliko će pasti nakone njne, pri čemu treba uvažiti i tajming preseka. Jasno da niko nema kristalnu kuglu, ali o ovome se može pričati.

Ja predviđam osetniji (mada ne i previše značajan) pad tada, iz razloga što će veliki procenat špekulanata tada izaći.

A koliko će cena tačno pasti, opet zavisi od količine novopridošlih koji će ostati u hartiji i peglati cenu.

Mišljenja?

Ako če biti dividenda samo 50 RSD onda to uopšte nije nikakav poseban faktor pre ili posle dividende
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Icon_minitime1/27/2013, 18:04

Boza Belex ::
Sneki stipam se, sta da ti kazem, ne idem do max, nisam izdrzao, a da ne prodam!

Što se TA tice ima prostora za još, pitanje je samo kada će da popusti.

Za sad neka kupuju neuki i neiskusni, mislim da cemo posle fin 2012 ili dividende ponovo ulaziti.

Za sad su pare tamo gde čuči malo veći potencijal. kafa
sesir

E tu se krije po mome mišljenju pravo pitanje, da li sad stvarno kupuju samo neuki i neiskusni?
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5396
Localisation : Centar grada
Points : 6875
Datum upisa : 21.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Icon_minitime1/27/2013, 18:18

Slovenac1 ::
Zašto bi onda uopšte i tehnikčka analiza nešto značila? Onda možemo i da kažemo da sve zavisi od dizanja toplog vazduha ili od crne rupe u svemiru...

Tačno tako!
Samo 3 stvari: iside, inside, inside....
Slovenac1, stvarno šta je s tobom?
Stampedo te pregazio, šta li?

Stani malo, ima li granice tvoje oduševljenje ovim skokom?
Tužno je da iskusnog investitora ovako ponese gomila...
Stvarno tvoji postovi ne da su postali pumpa nego samo tako!

Božo, dakle samo nervoza, nikakva analiza?
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Icon_minitime1/27/2013, 18:23

Slovenac1 ::

Ako če biti dividenda samo 50 RSD onda to uopšte nije nikakav poseban faktor pre ili posle dividende
Slažem se, do 50 din, a ne verujem da će dividenda biti veća, se praktično neće osetiti na ceni.


Boza Belex ::

Za sad neka kupuju neuki i neiskusni, mislim da cemo posle fin 2012 ili dividende ponovo ulaziti.
Pošto je kalendar aktivnosti otprilike poznat, kada misliš da će kalendarski biti ponovo vreme za ulaz?
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5396
Localisation : Centar grada
Points : 6875
Datum upisa : 21.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Icon_minitime1/27/2013, 18:30

Cermet ::
To je sasvim jasno, ali hajde da razmenimo argumente za i protiv svakog postupka:

1. Da li je vrednost NIS-a u poslednje vreme porasla realno za više od 20%, koliko je porasla njihova cena u evrima?

2. Ako se već ulazi na Belex, zašto ne ući u neke druge pozicije koje su poslednjih dana čak i nešto pale, u skladu sa padom evra?

3. Zar nas NIS do sada nije naučio da je on itekako sposoban za nagli rast ali isto tako i za nagli pad, pa možda je i ovo samo jedna od tih situacija?

Tvoj post, datum: Novembar 11th 2012, 17:24
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5396
Localisation : Centar grada
Points : 6875
Datum upisa : 21.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Icon_minitime1/27/2013, 18:33

Cermet ::
Svima kojima je čudna skepsa koju sam ispoljio prema isplativosti kupovine hartija NISA, predložio bih da budu malo objektiviji i pogledaju celu situaciju sa strane, a ne samo iz svog ličnog ugla.

Imajte u vidu da ste vi ovde kružok ljudi koju ovu hartiju VEĆ IMAJU, i naravno da sami sebe hrabrite da ona treba da bude što jača, pobijate sve
parametre koji mogu da vas poljuljaju u tom uverenju, itd.

Meni je sve to jasno i nemam nameru da se nadjačavam sa vama, ali vam predlažem da celu situaciju pogledate iz drugog ugla i videćete da NIS niti je jeftin, niti predstavlja dobru investiciju u ovom trenutku.

Dao sam gore neke razloge zašto ne treba kupovati NIS, kao i koje firme su odlične a znatno su jeftinije od NIS-a, i niko od vas ništa od toga nije opovrgao.

Povrh toga, videli smo i totalni debalans između cena Gaspromnjefta i NIS-a koji će se sigurno osetiti kod nas, a tačku na ovo razmišljanje konačno stavlja ovaj sutrašnji članak:

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/353448/Evropske-berze-u-padu-fokus-na-budzetskim-pregovorima-u-SAD

Citat :

Glavni indeks londonske berze FTSE 100 pao je za 1,27 odsto na 5.605,59
poena, a frankfurtski DAKS 30 za 1,32 osto na 6.950,53 poena, što je
prvi put od 5. septembra da je taj indeks ispod 7.000 poena. Indeks
berze u Parizu, CAC 40, skliznuo je za 1,21 odsto na 3.341,52 poena.
Da li ćete i sada reći da sve to "nema nikakve veze" ?

Novembar 17th 2012, 00:51

Arhiva je čudo!
Ima toga još...
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Icon_minitime1/27/2013, 18:35

Jeste, zato se i prepoznajem u razmišljanju Slovenca, jer je i on imao slično razmišljanje ranije, pa je promenio stav kada je video bilanse i fundamente NIS-a.

Isto se desilo i meni, zato mi je i žao što sve to nisam video ranije, kasno sam reagovao :(

Zato me zanima kada je sledeća prilika za ulaz, pošto sam ovu evidentno propustio :(
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5396
Localisation : Centar grada
Points : 6875
Datum upisa : 21.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Icon_minitime1/27/2013, 18:36

Ne bih te više zadržavala....

cekic

Edit:
Ovako - Slovenac1, Cermet i Sneki
imate po opomenu!
Prestanite da spamujete!
Mod D.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5396
Localisation : Centar grada
Points : 6875
Datum upisa : 21.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Icon_minitime1/27/2013, 18:51

OK jel i ja treba da prestanem da pišem na forumu?
Nema problema..........
Emocije su čudo.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5396
Localisation : Centar grada
Points : 6875
Datum upisa : 21.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Icon_minitime1/27/2013, 19:03

Cermet ::
Jeste, zato se i prepoznajem u razmišljanju Slovenca, jer je i on imao slično razmišljanje ranije, pa je promenio stav kada je video bilanse i fundamente NIS-a.

Samo da dodam: ovo nije istina, Slovenac1 je za razliku od tebe uvek bio ubedjen u valjanost ove akcije. Pogledaj malo bolje nj. postove.
Tek da se zna.
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Icon_minitime1/27/2013, 19:23

jbg, kako god, ja sam promašio i nikada nisam sporio da sam amater za vas.

Ali žao mi je jer sam i kao amater mogao da se ukrcam, naročito što je vrlo očigledno da se ukrcavaju i gori amateri od mene.

Dilemu imam još uvek iz razloga koje je Boža pomenuo, ali vidim da ga ismejavate zbog toga i za sada bih se složio sa vama.

Zato sam pitao da li ste ulazili na višim nivoima, a vreme će pokazati da li je u pravu on ili vi, tj. mi koji ne mislimo kao on.

U svakom slučaju, ja sam propustio najmanje ovaj skok, a možda sam NIS propustio i nepovratno xxxxx Mod D.

Ostaje da se čeka sledeća prilika za ulaz, zato bi značilo da se popriča o tome kada je to.
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 Icon_minitime1/27/2013, 19:49

Nisam bio na forumu 2 dana i sad ajde da vidim ima li nešto interesantno i upotrebljivo, kad ono sve neko pametovanje i nadmudrivanje. Ovde se manje više skoro sve zna i svi imaju neku svoj stav šta dalje i netreba da se ubedjujemo. Neko kupuje jer misli da nema boljih opcija, neko prodaje jer je vec debelo zaradio i sad prepakuje u nešto sa vecim potencijalom za skok, što rece Boža, ili ocekuje neku nesaglasnost na + 100 i nešto % što je rizicnije ali je i zarada masnija, a neko kupuje hartije sa mnogo vecim dividendama od ove koja se ovde ocekuje. Cinjenica je da je NIIS dobro isprednjacio i da ima dosta dobrih hartija koje su sad potcenjene i više od NIIS-a a to je uvek dobra prilika za hrabre i vešte špekulante da zarade i više nego trenutno na NIIS-u. Uostalom nemora se skrpz izaci, može sa samo skratiti pozicija. Nago, nešto mi se NIIS u petak pred kraj trgovanja gadno nakrivio i naglo je porasla ponuda i to na nižim cenama nego na otvaranju, a tražnja s povukla. Rekao bih da u ponedeljak idemo opet u korekciju, zar je moguce da da to niko sem mene nije zapazio??? Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 22 589925
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija - NIIS 5. DEO
Nazad na vrh 
Strana 22 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 25 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija - NIIS 9. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 10. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 12. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 11. DEO
» Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: