BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija - NIIS 5. DEO

Ići dole 
+92
Nenadnenad67
EVE
Sasa965
Marioss
Maca
Racunarko
kaktusic
Jumbo
Baki. V
Fast
Boza Belex
Boki72
geogsi
Bojjan
Aleks
Von Misha
Red max
Safari
Al Kapone
J_stojan
Milica1
MYSTIC021
Voiceoflaw
Friz
C R A Z Y
flash
Bochek
muitobom
Aritmeticar
sexy jea
Popaj
Greta
Amater u pokušaju
Nikolaj3
philips1
Kobe Bryant
Bond
Dejansss
BojanNS
Sahbaz
Zmajica
mr Bean
Centrum
Mitar
JMBR
Ilija
Mistery 011
Gavrec
Limited011
FatCat
Facts&Figures
Non-ProfitOrganization
Fmember
BuffetSon
MarkoJTD
Djavo
Big Mile
Boraa
Cermet
MORNAR
Zmark
Jerry Springer
Delboj
DelBoy
Ivan2211
Nemesis
Sneki
Steve McQueen
Beli
Vladulns
Dragot
Momir
Ars Vivendi
Dalaj Lama
Teletrader
Gocili
Sutra
Slovenac1
Boby
Cucla
Smile
Dragan
Boranija
Drasko
Bane.v
Dragan11
Taliano
gogloee
Firke77
Berzanski_Duduk
Nikola
Danx
96 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 24 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Amater u pokušaju
Still learning
Still learning



Broj poruka : 82
Points : 191
Datum upisa : 23.05.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Icon_minitime1/23/2013, 14:09

geogsi ::
Po mojoj računici, pošto je prethodni max bio u avg 2011. kada je kurs bio 102, novi istorijski max pri 112 kursu je 950 din. Meni je to bitan otpor i ako se to probije, eto NIISa u 4 cifre.

Amin..... i još tome dodati koliko je NIS napredovao sve do danas u odnosu na 2011
Nazad na vrh Ići dole
geogsi
VIP
VIP
geogsi


Broj poruka : 350
Points : 868
Datum upisa : 14.12.2007

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Icon_minitime1/23/2013, 15:11

A oduzeti to za koliko se kriza u Evrozoni pogoršala, a mi još više. Tada se u svetu računalo da je Srbija perjanica JIE, a ispalo da smo među najgorima. Nažalost.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Icon_minitime1/23/2013, 17:56

Kod Nisa su po mome mišljenju samo dve opcije,a obe su dobre. Ili se neki veliki fond ili više njih okomilo na kupovinu i to može trajati zbog količine para ili kupuju insajderi jer znaju da če NIS isplatiti mnogo više od onih minimalnih 15% od profita za dividendu.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2164
Points : 6022
Datum upisa : 25.07.2010

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Icon_minitime1/23/2013, 17:57

Amater u pokušaju ::
Baki. V ::
NIS 857 Arrow

NIS 859 Arrow Arrow
Baki. V ::
Citat :
ne, prodato je 10 kom po 870

Znaci imamo novi istorijski maksimum 870 na dan 23.01.13

Čemu služe ovakvi postovi? Jel vi mislite da niko ne prati tiker, tablu??
Nekada se za takve postove išlo na "odmor" od bar 7 dana!

A istine radi: danas je NIIS VWAP 851 din. Ne sumnjam da je NIIS sposoban da ode i na 900, ali malo pristojnosti i hladnokrvnosti nije na odmet!

U opštoj auforiji niko da primeti skok AERO i ENHL-a....

EDIT:
Baki. V, alijas Bane. V (banovan) = dupli nik!
Pružena ti je prilika da svedeš svoje emocije i svoje misljenje o NIIS-u
na normalu. Još jedan euforičan post i bićeš banovan zauvek!
Mod D.

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2990
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5556
Datum upisa : 22.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Icon_minitime1/24/2013, 09:39

[quote="Boranija"]Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Aniis10

Erste nastavlja da prodaje sišli su na 255.000 akcija od 18, januar do danas!!
kafa

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Djavo
Member
Member
Djavo


Broj poruka : 395
Points : 1502
Datum upisa : 05.04.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Icon_minitime1/24/2013, 11:30

Bogami ovo ne staje do dividende ce biti 1200 rsd min, ako ovako nastavi.
Nazad na vrh Ići dole
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Icon_minitime1/24/2013, 12:10

Moja kristalno cista kugla kaze 1100din :) Nema potrebe za spinovanjem, uzivaj u odnosu bid-ask...
Nazad na vrh Ići dole
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Icon_minitime1/24/2013, 13:26

Meni NIIS polako postaje enigma...Rast je krenuo sto zbog evidentnog oporavka Evrope, sto zbog najave dobrih rezultata, ali ja mislim da rezultati nece biti toliko fantasticni da bi doslo do 1000 dinara (ja iskreno ocekujem dobit oko 50-55 milijardi). Sto se dividende tice ne verujem da je to najveci razlog za rast jer se kao prvo ne zna ex-dividend datum pa samim tim je i rano kupovati i ovoliko dizati cenu...Da napomenem da sam vlasnik akcija i jos nisam poceo sa prodajom da ne bude da pumpam ili suprotno...
Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Icon_minitime1/24/2013, 13:49

Nemesis ::
ja mislim da rezultati nece biti toliko fantasticni da bi doslo do 1000 dinara (ja iskreno ocekujem dobit oko 50-55 milijardi).

Na ceni od 1000 din. kapitalizacija bi bila 163 milijarde din. Sa dobiti od 50-55 mlrd. P/E bi bio 3 pa po tome ni na toj ceni NIIS ne bi bio ni malo precenjen. Ima ovo prostora za rast i više od te cene ali da li će se to i dogoditi zavisi od mnogo stvari. U svakom slučaju ne vidim kako neki srednji ili veći investitor na Belexu može da nema bar deo portfolija u NIIS. Još ranije sam naveo da meni NIIS zbog trenda, likvidnosti i svega ostalog zamenjuje keš i to se do sada pokazalo kao odlična odluka. U svakom trenutku se po potrebi može prodati i kupiti nešto drugo za neki blitz-krieg, a zatim se vratiti nazad.

Trend is your friend!
Nazad na vrh Ići dole
Amater u pokušaju
Still learning
Still learning



Broj poruka : 82
Points : 191
Datum upisa : 23.05.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Icon_minitime1/25/2013, 10:08

Opa Đurđo.....lepo ajkula
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Icon_minitime1/25/2013, 10:20



https://www.aikb.net/t1500p637-table-2013#114243

Pa ovde vise nema nicega u ponudi ?!? slik

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Icon_minitime1/25/2013, 11:33

Meni ovo sve više liči na to, da neko zna, da če NIS isplatiti jako dobru dividendu, mnogo višu od onih minimalnih 50 RSD
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Icon_minitime1/25/2013, 11:42

Slovenac1, a i ostali, vidim se se stalno pitate otkud toliki rast NIIS-a, čije su to pare itd..

Mislim da grešite u pretpostavkama koje ste do sada iznosili, jer ja sam praktično ubeđen da su ovo pare NOVIH LJUDI na berzi, dakle onih koji do sad nisu bili na Belexu (ili barem nisu u poslednih nekoliko godina).

Dakle, čuli ljudi da je krenulo, uzeli lovu i krenuli u kupovinu. A pošto ne znaju šta će da klupe - najlogičniji je upravo NIIS.

Sve ovo veoma podseća na 2007., naravno za sada u mnogo manjem nivou i obimu, ali mehanizam i tip kretanja, kao i struktura hartija koja je obuhvaćena rastom je ista.

Pitanje za sve na forumu:

Koliko ste se pojačavali NIIS-om (procentualno u odnosu na njegov prethodnu udeo u portfelju), na cenama iznad 750?

Odgovor na to će nam dosta razjasniti, jer ako niste, a verujem da niste, zato ne razumete ni da postoje ti novi, kao ni zašto oni sada toliko plaćaju NIIS.


edit: sređivanje teksta


Poslednji put izmenio Cermet dana 1/25/2013, 11:46, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2785
Points : 7943
Datum upisa : 21.01.2009

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Icon_minitime1/25/2013, 11:43

Boza Belex ::
Ars Vivendi ::
Primedba: Samo nemoj da mi odgovoriš da si iz AERO prešao u NIIS i još više zaradio, evo verujemm i bez da si to rekao...
Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 589925

ma koji nis on je na max maximuma 830 prodato! ima jeftinih hartija, videcemo se na preseku za 2012 gde je AERO.

Evo vam malo Bože, tek da imate o čemu da pišete...
Ne sećam se reče da kupuje TGAS ili sl.??

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Icon_minitime1/25/2013, 11:52

Cermet ::
Slovenac1, a i ostali, vidim se se stalno pitate otkud toliki rast NIIS-a, čije su to pare itd..

Mislim da grešite u pretpostavkama koje ste do sada iznosili, jer ja sam praktično ubeđen da su ovo pare NOVIH LJUDI na berzi, dakle onih koji do sad nisu bili na Belexu (ili barem nisu bili u poslednih nekoliko godina).

Dakle, čuli ljudi da je krenulo, uzeli lovu i krenuli u kupovinu. A pošto ne znaju šta će da klupe - najlogičniji je upravo NIIS.

Sve ovo veoma podseća na 2007., naravno za sada u mnogo manjem nivou i obimu, ali mehanizam i tip kretanja, kao i struktura hartija koja je obuhvaćena ovim rastom je ista.

Pitanje za sve na forumu:

Koliko ste se pojačavali NIIS-om (procentualno u odnosu na njegov prethodnu udeo u portfelju), na cenama iznad 750?

Odgovor na to će nam dosta razjasniti, jer ako niste, a verujem da niste, zato ne razumete ni da postoje ti novi, a ni zašto oni sada toliko plaćaju NIIS.

Moram reci da delim tvoje misljenje,nisam usao preko 750,a to za nove sam video rodjenim ocima u BDD,jedna zena htela kupovati SOJU,zena ne zna ni sta je nesaglasnost,a dosla sa miljom dinara.Ljudi treba da se radujemo sto je tako,samo BEZ EUFORICNOG PONASANJA,ne kazem da ne treba ulaziti,samo pazljivo.

DALI JE NEKO CITAO KOSTOLANJIJA...IZAZOV BERZE,ako jeste ,tamo je bas ovo opisano. Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 145841

ps ..i ne dirajte mi Bozu Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 516777
Nazad na vrh Ići dole
Facts&Figures
Still learning
Still learning
Facts&Figures


Broj poruka : 60
Points : 233
Datum upisa : 27.11.2012

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Icon_minitime1/25/2013, 12:10

Ja ne verujem u dividendu vecu od 15%, jer nema logike da se dobit isplacuje preko dividende, da bi se onda uzimali krediti za investiranje...

xxx da briše se jer ne navodiš izvor - osim toga:
Ne da si duvao u ovu akciju (nepotrebno) nego samo tako !
Mod P.

Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Icon_minitime1/25/2013, 12:14

Cermet, o tome sam pisao pre desetak dana, kad sam nešto novca uplatio na svoj racun, službenica mi kaže: " Šta je to sa berzom? Vi ste danas 6-7 koji uplacuje novac radi kupovine akcija" Svež novac gura NIIS a ovaj indirektno celu berzu. U svakom slucaju ja ovaj rast NIIS-a vidim kao dobru priliku za lagano prepakivanje u još poneku hartiju koja je u opštoj euforiji ostala po strani i na starim nivoima. Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 589925
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Icon_minitime1/25/2013, 12:14

Boby ::
Cermet ::
Slovenac1, a i ostali, vidim se se stalno pitate otkud toliki rast NIIS-a, čije su to pare itd..

Mislim da grešite u pretpostavkama koje ste do sada iznosili, jer ja sam praktično ubeđen da su ovo pare NOVIH LJUDI na berzi, dakle onih koji do sad nisu bili na Belexu (ili barem nisu bili u poslednih nekoliko godina).

Dakle, čuli ljudi da je krenulo, uzeli lovu i krenuli u kupovinu. A pošto ne znaju šta će da klupe - najlogičniji je upravo NIIS.

Sve ovo veoma podseća na 2007., naravno za sada u mnogo manjem nivou i obimu, ali mehanizam i tip kretanja, kao i struktura hartija koja je obuhvaćena ovim rastom je ista.

Pitanje za sve na forumu:

Koliko ste se pojačavali NIIS-om (procentualno u odnosu na njegov prethodnu udeo u portfelju), na cenama iznad 750?

Odgovor na to će nam dosta razjasniti, jer ako niste, a verujem da niste, zato ne razumete ni da postoje ti novi, a ni zašto oni sada toliko plaćaju NIIS.

Moram reci da delim tvoje misljenje,nisam usao preko 750,a to za nove sam video rodjenim ocima u BDD,jedna zena htela kupovati SOJU,zena ne zna ni sta je nesaglasnost,a dosla sa miljom dinara.Ljudi treba da se radujemo sto je tako,samo BEZ EUFORICNOG PONASANJA,ne kazem da ne treba ulaziti,samo pazljivo.

DALI JE NEKO CITAO KOSTOLANJIJA...IZAZOV BERZE,ako jeste ,tamo je bas ovo opisano. Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 145841

ps ..i ne dirajte mi Bozu Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 516777


pre samo desetak dana sam se razmisljao da prodam sve po 750.
nekima je to data bilo skupo. sto sad po 750 kad je celo leto bilo po 600 i kusur din.
nisam prodao tada, i svaki dan me svrbeli prsti, da li da prodam ili ne.
danas sam dokupio. coca




_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Icon_minitime1/25/2013, 12:23

Tesko je biti pametan
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Icon_minitime1/25/2013, 12:44

FACT,ne mozes napisati...ide ovo na 1100 rsd na primer...ako pises neku insajd informaciju,napisi kakav je izvor,ogradi se...napisi da si cuo na pijaci...ne mozes pisati samo tako,to se smatra SPINOVANJEM,na ovom forumu su moderatori ljudi koji su bili svedoci debakla 2008,CESTO BILI I CLANOVI FORUMA GDE SU BROKERI PISALI I BEZ IKAKVOG SMISLA NADUVAVALI CENE,da bi posle zaludjenoj rulji prodavali te artije.
Zato molim te razumi MODERATORE,koji su na takve stvari jako osetljivi


Poslednji izmenio Boby dana 1/25/2013, 12:53, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Icon_minitime1/25/2013, 13:01

Brisanje korektnih postova bez obrazloženja je debilizam. Takav je bio i ovaj poslednji post F&F i Fact je u 90% slučajeva u pravu što se buni. Postovi se brišu kako kome padne na pamet. Zato se mnogi više i ne smaraju sa pisanjem. Što da troše vreme kada neko od mnogih sa gumicom za brisanje može bez objašnjenja to odmah da obriše.

Edit:
Da se ne foliramo, zna se dobro šta se briše i zašto.
Niko ovde nije veverica. Za obrazlaganja i velike rasprave
nema više niko ni vremena i nerava.
Admin
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Icon_minitime1/25/2013, 13:26

Meni su isto cesto brisani postovi, pa sam prestao skoro skroz da pisem.
Uvek postoji resenje.

Danas sam prodao drugu transu NIIS po 900 i nisam presrecan zbog toga. Mislim da moze da raste jos dosta zbog inercije. Ali ko nema disciplinu i plan u investiranju dugorocno ce se provesti kao bos po trnju.

Inace obozavam onu kupuj kada svi prodaju i obrnuto, pa za one koji se pitaju sta cu kupiti resenje je po meni toliko omrznuti AAPL. Ali, ako pre saldiranja bude NIIS koretkovan bez straha cu opet uci u njega sa par procenata zarade.

Sto se tice dividende moja prognoza je TACNO 15% profita i tako narednih 5 godina najmanje. Sto se tice profita mislim da 95% investitora u NIIS kako malih, tako velikih, fizickih, pravnih, stanih, domacih, novih, starih NEMA POJMA sta je porez na dobit i koliki deo dobiti NIISa je vec rezervisan za to u odnosu na prosle godine.

Sto se tice buducih profita ne bih ulazio u prognoze dok ne izadju za dve nedelje rezultati. Do skora smo se svi slagali u procenama da ce rezultati biti slicni kao prosle godine, sada vidim da neki predvidjaju rast i preko 50%. Prilicno velika promena za samo kusur dana. Inace jako sam negativno raspolozen srednjerocno prema cenama nafte i mislim da ce WTI dotaci bar 80$ ove godine verovatno na leto, a da ce Brent pasti jos vise u procentima ako ne bude novih ratova.
Nazad na vrh Ići dole
geogsi
VIP
VIP
geogsi


Broj poruka : 350
Points : 868
Datum upisa : 14.12.2007

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Icon_minitime1/25/2013, 13:34

Ja sam nanovo ulazio na nivoima 825-830, jer sam izašao iz Soje. Ne znam koliko ima konkretnog novca od strane novih ljudi na berzi, ali mišljenja sam da ima dosta svežeg casha od postojećih malih akcionara koji su relizovali nesaglasnost na par firmi. Prvo Poštanska, pa šećerane, pa GMON, pa VINZ, pa opet PSBN, pa DJMN (soolidne pare) a uskoro stiže i SJPT. To svakako nisu zanemarljive sume, a mislim da je većina reinvestirala.
Tu je i povećano interesovanje zbog niza povoljnih indikatora: kurs dinara, zaustavljanje krize u Euro zoni, pad premije rizika zemlje itd.
I gde da ulože ako ne NIIS, koja je jedina prava akcija blue chip na Belexu. Ostale su smešne po atraktivnosti za bilo šta preko 10k a kamoli 100k EUR. Zato NIIS može jako visoko i zato većina nas i dalje ne prodaje a prinos je oko 50% za 3 meseca!
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 536
Points : 1917
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Icon_minitime1/25/2013, 13:59

Nisam pratio tablu. Gde se dede traznja? I odakle 30% ponude ispod 900?
Ko da ceka ponedeljak da vidi rasplet...

https://www.aikb.net/viewimage.forum?u=https://2img.net/r/ihimizer/img442/2636/snapshotpw.png

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Icon_minitime1/25/2013, 14:08

Ja sam se prebacio oko 12.55,da vidim jesam li negde realizovan ,da prodam soju i podmirim minus,kad onoooo...
Neko veliki se istovario,brzo sam prodao 70 posto nisa,Nisam pametan uopste.
Jedno znam,mnogo kesa jeste kao sto moj dragi kolega GEOGSI kaze,ali ne od nas redovnih.
Mnogo svezeg novca ima sa strane,dolaze ljudi s milionima kojih nikada ili dugo nije bilo,ovo sam video u bdd,ONI KUPUJU NIS.Takodje ne gledaju ni koliko kosta,mi gledamo na svaki dinar.
Tu ja vidim ogroman skok,ne zelim da kazem da Nis nema potencijale,ima ali ti rezultati nece biti toliko bolji nego kad je bio nis ispod 600. Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 145841
Nazad na vrh Ići dole
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Icon_minitime1/25/2013, 14:10

Ja danas prodao... sto bi rekao cenjeni clan BIG MILE trazimo nesto lepo a jeftino...
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2051
Points : 5696
Datum upisa : 06.12.2008

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Icon_minitime1/25/2013, 15:19

Boby ::
FACT,ne mozes napisati...ide ovo na 1100 rsd na primer...ako pises neku insajd informaciju,napisi kakav je izvor,ogradi se...napisi da si cuo na pijaci...ne mozes pisati samo tako,to se smatra SPINOVANJEM,na ovom forumu su moderatori ljudi koji su bili svedoci debakla 2008,CESTO BILI I CLANOVI FORUMA GDE SU BROKERI PISALI I BEZ IKAKVOG SMISLA NADUVAVALI CENE,da bi posle zaludjenoj rulji prodavali te artije.
Zato molim te razumi MODERATORE,koji su na takve stvari jako osetljivi

Da. Baš tako. Metodi su starim članovima (a pogotovu modovima) poznati. Pojavi se nov član (F&F je jedan od njih) i piše samo na jednoj temi i sve zna, zatrpava analizama, brojkama i i samo pozitivno.

NIIS je odlična akcija, ali stampedo može da načini čuda...

Sva podrška modovima.

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Icon_minitime1/25/2013, 15:27

Ja sam jedan od onih koji ne pišu puno, ali daleko od toga da sam nov član, na Belexu sam intenzivno od 2005. sa pauzom od par godina, a na ovom forumu sam kao što vidite od 2008.

Nemam nikakvu sumnju u ovo šta sam rekao na prošloj strani, a to je da su ovo pare od NOVIH ljudi na Belexu, ali niko od nas ne zna ni koliko ih je, ni do koje mere su spremni da guraju NIIS.

Vidim da je za ovih par sati dosta postova obrisano/editovano, molim da se kaže o čemu se tu radilo, nije u redu da mi koji ne pratimo baš redovno ne znamo čega je tu bilo i zašto se nešto briše/edituje.


p.s. Niste odgovorili koliko ste se procentualno pojačavali NIIS-om iznad 750rsd, to može dosta da pomogne u odgonećivanju ovog rasta.

Edit:
Obrisana su samo 2 posta jednog istog člana.
Mod P.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Icon_minitime1/25/2013, 17:28

Cermet ::
Ja sam jedan od onih koji ne pišu puno, ali daleko od toga da sam nov član, na Belexu sam intenzivno od 2005. sa pauzom od par godina, a na ovom forumu sam kao što vidite od 2008.

Nemam nikakvu sumnju u ovo šta sam rekao na prošloj strani, a to je da su ovo pare od NOVIH ljudi na Belexu, ali niko od nas ne zna ni koliko ih je, ni do koje mere su spremni da guraju NIIS.

Vidim da je za ovih par sati dosta postova obrisano/editovano, molim da se kaže o čemu se tu radilo, nije u redu da mi koji ne pratimo baš redovno ne znamo čega je tu bilo i zašto se nešto briše/edituje.


p.s. Niste odgovorili koliko ste se procentualno pojačavali NIIS-om iznad 750rsd, to može dosta da pomogne u odgonećivanju ovog rasta.

Edit:
Obrisana su samo 2 posta jednog istog člana.
Mod P.

Pa odgovorio sam ti,JA,BIG MILE,A I FMEMBER,procitaj ,a obrisani su postovi zbog procene ADMINA ,da se spinuje artija.
Nazad na vrh Ići dole
Aritmeticar
Moderator
Aritmeticar


Broj poruka : 725
Points : 2414
Datum upisa : 01.12.2009

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Icon_minitime1/25/2013, 18:09

Ja nisam ništa kupovao iznad 750 jer sam se natovario letos i dosta mi je za ovu akciju. Inače postoji strategija koja nalaže kupovinu upravo u trenutku kada cena ide iznad 750. Sećate li se onog sajta kvaka22 koji je pominjan i na ovom forumu?
Strategija je opisana ovde:

http://www.kvaka22.com/p/pravila-investiranja.html

pod tačkom 2. Za one sa jakim živcima zanimljiv je poslednji grafik na toj strani.
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Icon_minitime1/25/2013, 18:46

Aritmeticar ::
Ja nisam ništa kupovao iznad 750 jer sam se natovario letos i dosta mi je za ovu akciju. Inače postoji strategija koja nalaže kupovinu upravo u trenutku kada cena ide iznad 750. Sećate li se onog sajta kvaka22 koji je pominjan i na ovom forumu?
Strategija je opisana ovde:

http://www.kvaka22.com/p/pravila-investiranja.html

pod tačkom 2. Za one sa jakim živcima zanimljiv je poslednji grafik na toj strani.

pogledati i ovo sa istog sajta
http://www.kvaka22.com/2011/06/kada-treba-prodati-akciju-10-signala-za.html
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Icon_minitime1/25/2013, 19:08

sutra ::

Inace obozavam onu kupuj kada svi prodaju i obrnuto, pa za one koji se pitaju sta cu kupiti resenje je po meni toliko omrznuti AAPL.

kratkoročno možda bude i dobar potez, ali..
Apple više nema proizvod koji je dominantan na tržištu. prestigao ga je jedan proizvođač usisivača i frižidera. za dalji rast potrebno i je nešto potputno novo, revolucionarno.
ja pre mislim da će profit da im pada jer osim pada prihoda od iphone-a, u budućnosti imati i pad prihoda od itune-a
p.s
možda da otvorimo poseban potforum sa temaa aapl, fb, googl...
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
muitobom
Still learning
Still learning



Broj poruka : 66
Points : 194
Datum upisa : 06.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Icon_minitime1/25/2013, 19:09

@cermet,

Ево ја ћу. Моја задња куповина је била на неких мислим 650, а има нас још, и само сам се смејао кад су неки најавили корекцију на оних 840 мислим. Нит је крдо кренуло, нит је то могла бити корекција, која ће свакако бити. Оне се може десити и следеће недеље, и уверен сам да је доста колега одавде довољно упућено да је препозна. Надам се да ће нас обавестити. Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 145841
Nazad na vrh Ići dole
Bochek
Still learning
Still learning
Bochek


Broj poruka : 82
Points : 236
Datum upisa : 10.04.2012

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Icon_minitime1/25/2013, 20:29

@cermet
Evo i ja. Moja poslednja kupovina je bila na oko 615 . Cak sam napravio mali gaf i prodao manji deo na 745 prilikom prve korekcije jer mi se ucinilo da nece da probije otpor na 770. Hvala bogu pa sam prodao samo 7-8%. Neznam ko "gura" cenu niti sam dovoljno "vidovit" da procenim kad ce da stane, ali cinjenica je da nezavisni strucnjaci sa vise razlicitih strana na osnovu fundamentalne analize ovu akciju cene na oko 25Eur i to uz korekciju za market rizik i rizik drzave. E sad potpuno je jasno da je ta cena nemoguca u skorije vreme ali za dugorocno investiranje moglo bi biti itekakvog rezona, posebno sto je hartija likvidna i sto ce sigurno donositi nekakvu dividendu u sledecih xy godina. Ja ne mogu da zamislim da Nis radi sa gubitkom u nekoj srednorocnoj buducnosti. Ko god nije "zarazen" spekulacijom moze da posmatra ovu hartiju kao solidnu investiciju. Ja se iskreno dvoumim da li da uskoro prodam i kapitalizujem dobit ili jednostavno "zaboravim" ovu hartiju par godina pa onda razmislim o prodaji. Iskreno kad bi me neko pitao da li da kupi nekretninu sto je cest slucaj investiranja u Srbiji, ja bih ga savetovao da se okane gluposti i ulozi pare u Nis. Mozda se nesto od ovakvog scenarija dogadja ovih dana.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 Icon_minitime1/25/2013, 21:24

E bas ova poslednja recenica daje odgovore,na tvoja gore postavljena pitanja.Ljudi koji nikada ili dugo nisu bili u berzi ulaze i gde ce pre,pa u NIS.Ovo nije nagadjanje,ovo je tako.Kada ce stati,hoce li se korigovati ozbilnije,do kada ce rasti i dali ce za par godina vredeti 3000 din ja ne znam,da ima kapaciteta ima,ali da je ovo BEZ POSEBNOG RAZLOGA,otislo ovoliko ,jeste.TREBA BITI OPREZAN. Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 20 145841
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija - NIIS 5. DEO
Nazad na vrh 
Strana 20 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 24 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija - NIIS 10. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 12. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 11. DEO
» Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)
» Naftna Industrija - NIIS 13. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: