BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija - NIIS 5. DEO

Ići dole 
+92
Nenadnenad67
EVE
Sasa965
Marioss
Maca
Racunarko
kaktusic
Jumbo
Baki. V
Fast
Boza Belex
Boki72
geogsi
Bojjan
Aleks
Von Misha
Red max
Safari
Al Kapone
J_stojan
Milica1
MYSTIC021
Voiceoflaw
Friz
C R A Z Y
flash
Bochek
muitobom
Aritmeticar
sexy jea
Popaj
Greta
Amater u pokušaju
Nikolaj3
philips1
Kobe Bryant
Bond
Dejansss
BojanNS
Sahbaz
Zmajica
mr Bean
Centrum
Mitar
JMBR
Ilija
Mistery 011
Gavrec
Limited011
FatCat
Facts&Figures
Non-ProfitOrganization
Fmember
BuffetSon
MarkoJTD
Djavo
Big Mile
Boraa
Cermet
MORNAR
Zmark
Jerry Springer
Delboj
DelBoy
Ivan2211
Nemesis
Sneki
Steve McQueen
Beli
Vladulns
Dragot
Momir
Ars Vivendi
Dalaj Lama
Teletrader
Gocili
Sutra
Slovenac1
Boby
Cucla
Smile
Dragan
Boranija
Drasko
Bane.v
Dragan11
Taliano
gogloee
Firke77
Berzanski_Duduk
Nikola
Danx
96 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 21 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Icon_minitimePon Dec 17, 2012 1:18 pm

bane.v , nikad nemoj tako nešto katagoricno tvrditi. Ovo je berza, da je u cetvrak neko rekao da ce ovo u ponedeljak na 719 velika vecina bi ga ismejala . Kako se danas trgovalo, ja bi pre prognozirao da ce sutr još malo dole, a ako se pod hitno ne ukljuci neki ozbiljniji kupac nebih se iznenadio i da sklizne cak malo ispod 700. Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 589925
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Icon_minitimePon Dec 17, 2012 1:20 pm

bane.v ::
Videcemo sutra koje bio upravu jer sutra ovo ide gore

Ti mora da se rasturas od para kad sigurno znas kad ce da raste kada ce da padaNaftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 355363
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2990
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5556
Datum upisa : 22.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Icon_minitimePon Dec 17, 2012 2:00 pm

Fast ::
bane.v ::
Videcemo sutra koje bio upravu jer sutra ovo ide gore

Ti mora da se rasturas od para kad sigurno znas kad ce da raste kada ce da padaNaftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 355363

Hrabar momak!
Heroj ili junak, razlika nije mala....

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2990
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5556
Datum upisa : 22.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Icon_minitimePon Dec 17, 2012 2:23 pm

Fmember ::
Sahbaz ::
Povraca mi se od plasenja malih akcionara, ali mislim da nije bez osnova i da moze da utice na cenu, pa evo odlomka iz clanka "Novosti" da prosudite sami:


Provizija i za besplatne akcije
Da bi vlasnici besplatno dobijenih akcija ove hartije iduce godine mogli da prodaju bez dodatnog troška, postojeci Zakon o pravu na besplatne akcije trebalo bi da bude promenjen. Rok za prodaju besplatnih akcija bez provizije, istice 31. decembra ove godine. Vec od 1. januara za prvu prodaju ovih akcija morace da se plate razne naknade.
"Uobicajena brokerska provizija za sitne akcionare je jedan odsto. Medutim, tu ima i dosta drugih troškova: provizija berze 0,1 odsto, Centralnog registra hartija od vrednosti 0,1 odsto i banke od 0,2 do 0,5 odsto. Takode, postoje i fiksni troškovi koji se naplacuju prilikom potpisivanja ugovora, davanja naloga, opoziva naloga...", kaže za Novosti Nenad Gujanicic, glavni broker "Sinteza invest grupe".
lol!
Jeste vala je ponuda oslabila pa treba motivisati mikro akcionare da se što pre upute u poštu.
Čudi me da se nisu setili da pomenu i to da će akcije propasti u slučaju smaka sveta za koji dan.
confused

Citat :
Poštovani,
Mislim da bi bilo mnogo poštenije da mi kažete u lice ako Vam se nešto ne
sviđa od onoga što radim. Stojim Vam na raspolaganju svakog radnog dana u
prostorijama Sinteza (B. Mih. Pupina 115v/VII, N. Beograd).
Pozdrav,
Nenad
sesir

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Icon_minitimePon Dec 17, 2012 2:55 pm

Kobe Bryant ::
Fmember ::
Sahbaz ::
Povraca mi se od plasenja malih akcionara, ali mislim da nije bez osnova i da moze da utice na cenu, pa evo odlomka iz clanka "Novosti" da prosudite sami:


Provizija i za besplatne akcije
Da bi vlasnici besplatno dobijenih akcija ove hartije iduce godine mogli da prodaju bez dodatnog troška, postojeci Zakon o pravu na besplatne akcije trebalo bi da bude promenjen. Rok za prodaju besplatnih akcija bez provizije, istice 31. decembra ove godine. Vec od 1. januara za prvu prodaju ovih akcija morace da se plate razne naknade.
"Uobicajena brokerska provizija za sitne akcionare je jedan odsto. Medutim, tu ima i dosta drugih troškova: provizija berze 0,1 odsto, Centralnog registra hartija od vrednosti 0,1 odsto i banke od 0,2 do 0,5 odsto. Takode, postoje i fiksni troškovi koji se naplacuju prilikom potpisivanja ugovora, davanja naloga, opoziva naloga...", kaže za Novosti Nenad Gujanicic, glavni broker "Sinteza invest grupe".
lol!
Jeste vala je ponuda oslabila pa treba motivisati mikro akcionare da se što pre upute u poštu.
Čudi me da se nisu setili da pomenu i to da će akcije propasti u slučaju smaka sveta za koji dan.
Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 438715

Citat :
Poštovani,
Mislim da bi bilo mnogo poštenije da mi kažete u lice ako Vam se nešto ne
sviđa od onoga što radim. Stojim Vam na raspolaganju svakog radnog dana u
prostorijama Sinteza (B. Mih. Pupina 115v/VII, N. Beograd).
Pozdrav,
Nenad
Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 145841
KPBI,ajd pojasni ,hoce neko da te bije?Daj odma palim kola da te branim....
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Icon_minitimePon Dec 17, 2012 2:58 pm

BANE,verovaqtno na mene mislis,to za 690,druze nemam ja tih problema,kapitalizovao sam se i opet cu,ima dosta mesta gde se moze uci i uzeti koji dinar.Veruj na 690 SIGURNO NECU UCI....
Nisam hteo da guram cenu gore ili dole,pogotovo izbegavam da pisem tamo gde nisam izlozen,licno neki veliki razlog da ovo ode u nebo ,ne vidim.
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Icon_minitimePon Dec 17, 2012 4:29 pm

neznanje + spin + stampedo = posta jutros ubacila vise od 8500 komada

Sad jos malo kad podgreju sa neke druge strane, ima narod da polomi ruke i noge po snegu i ledu da proda artije ...
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2990
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5556
Datum upisa : 22.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Icon_minitimePon Dec 17, 2012 4:56 pm

Boby ::
Kobe Bryant ::


Citat :

Poštovani,
Mislim da bi bilo mnogo poštenije da mi kažete u lice ako Vam se nešto ne
sviđa od onoga što radim. Stojim Vam na raspolaganju svakog radnog dana u
prostorijama Sinteza (B. Mih. Pupina 115v/VII, N. Beograd).
Pozdrav,
Nenad
Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 145841
KPBI,ajd pojasni ,hoce neko da te bije?Daj odma palim kola da te branim....

Moglo bi i tako da se ukapira, samo sam mu pisao na mail nenad.gujanicic@sinteza.net i citirao komentare sa foruma i pozvao ga da nam objasni svoje stavove.
Ali estradni broker iliti insider iz Viktorije nema m... da nam se obrati.

P.S. Vidim da si ko Čanak, odmah bi da biješ...
TUCA

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Icon_minitimePon Dec 17, 2012 5:27 pm

S kim si taki si.
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Icon_minitimePon Dec 17, 2012 6:37 pm

Fast, nije problem što je pošta ubacila 8500 kom. i dosad je to redovno radila. Problem je što niko odjednom nije hteo da ih kupi do cene 740, vec se placalo maksimalno do 720.
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Icon_minitimePon Dec 17, 2012 6:56 pm

NIIS je jako predvidljiva kompanija, i to je njena najveca prednost.
Od cetvrtka i 760 cene se promenilo jedino to sto je NIIS zaradio jos 3-4 dinara i povecao knjigovostvenu vrednost.

Mogu cak malo da dignem granicu BUY koju sam postavio prosle nedelje na
670 dinara.

Ako se stvarno desi dodatni pad apelujem na kupce drugih hartija (Boby i ostali)
da zakace neki od mojih brojnih naloga za prodaju, probacu da ne pretvorim u evre nego da dokupim NIIS na 670.
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Icon_minitimePon Dec 17, 2012 7:40 pm

Big Mile ::
Fast, nije problem što je pošta ubacila 8500 kom. i dosad je to redovno radila. Problem je što niko odjednom nije hteo da ih kupi do cene 740, vec se placalo maksimalno do 720.

Meni se cini da je mnogo manje ubacivala. Letos nije bilo vise od 2-3000 komada po danu, a danas skoro 9000. S druge strane, korekcija je bila ocekivana, barem meni. Pregrejali su je dobro prosle nedelje i ovo je bilo neminovno, cak i da je svuda po svetu u debelom plusu. Iz moje perspektive, 750 je bila ekstra cena za izlaz i trebalo je izaci. Likvidnost je na tom nivou bila dobra i nije bio problem da se proda. Signal za prodaju je bila i pojacana ponuda, vidljiva i nevidljiva na tabli. Na 750 prinos od dividende je oko 4 %, jer znam da Rusi nece dati vise od 18 % za dividendu. Na ovom nivou moze biti interesantna samo fondovima sa long term pozicijama, ali ni oni nece gurati cenu. Mozda je pred kraj godine ponovo malo poguraju fond menadzeri zbog bonusa, ali ne verujem da ce se zezati dok ne vide sta ce biti sa fiscal cliffom, narocito ne ako situaciju bude napeta do poslednje trenutka. Mislim da ce ovde treba sacekati sa ulazom.
Nazad na vrh Ići dole
Firke77
Still learning
Still learning



Broj poruka : 72
Points : 363
Datum upisa : 29.07.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Icon_minitimePon Dec 17, 2012 9:35 pm

Fast ::
...750 je bila ekstra cena za izlaz i trebalo je izaci...

Eh, da smo to culi bar u petak dok se jos nije desilo
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Icon_minitimePon Dec 17, 2012 9:59 pm

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Niisvsother

gledano unazad 6meseci, tu smo gde jesmo!

Eastern Europe 300 Oil & Gas je posustao kao i nis u predhodna 2 trgovanja
EURO STOXX Oil & Gas +10% u 6meseci, zadnjih mesec dana bez vecih promena.

E sad ovaj ne posustaje, a on prati nis
The CECE Oil and Gas Sector Index is a capitalization-weighted price index consisting of blue chip stocks which are traded on stock exchanges in the regionof Central, Eastern and South-eastern Europe. Calculated in EUR and disseminatedin real-time by the Vienna Stock Exchange.

Onaj ko misli da ce do nove godine da kupuje ispod 700 moze samo da sanja o tome!!! 89

Praticu kako ce zelena da se ponasa u sprezi s nisom, pa cu vas informisati.
ovde se vidi i danasnje trgovanje! tj nisov pad!
Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Trgovanje
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Icon_minitimePon Dec 17, 2012 10:10 pm

Firke77 ::
Fast ::
...750 je bila ekstra cena za izlaz i trebalo je izaci...

Eh, da smo to culi bar u petak dok se jos nije desilo

Da si me pitao rekao bih ti sta mislim.
Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Icon_minitimeUto Dec 18, 2012 12:07 am

Fast ::
Firke77 ::
Fast ::
...750 je bila ekstra cena za izlaz i trebalo je izaci...

Eh, da smo to culi bar u petak dok se jos nije desilo

Da si me pitao rekao bih ti sta mislim.

Pa valjda forum postoji da kažemo šta mislimo pre nego što se to desi, a ne da prepričavamo šta je bilo dobro uraditi prošle nedelje?

I ne brinite za NIS, neće on daleko. Ništa se od petka nije značajno desilo ali što se fondovi ne bi još malo dopunili po diskontontovanoj ceni? To je ovde bar lako.
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Icon_minitimeUto Dec 18, 2012 12:40 am

Steve McQueen ::
Fast ::
Firke77 ::


Eh, da smo to culi bar u petak dok se jos nije desilo

Da si me pitao rekao bih ti sta mislim.

Pa valjda forum postoji da kažemo šta mislimo pre nego što se to desi, a ne da prepričavamo šta je bilo dobro uraditi prošle nedelje?

I ne brinite za NIS, neće on daleko. Ništa se od petka nije značajno desilo ali što se fondovi ne bi još malo dopunili po diskontontovanoj ceni? To je ovde bar lako.

Zato sto bi u situaciji opste euforije od rasta cene verovatno bio najgori "jeretik" kad bi rekao da treba prodati. Posto vidim da optimizam ne manjka, ne ostaje vam nista drugo nego da raspalite po tabli dok je jos diskont.
Nazad na vrh Ići dole
Danx
never learning
Danx


Broj poruka : 214
Points : 1014
Datum upisa : 10.08.2012

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Icon_minitimeUto Dec 18, 2012 10:37 am

Nema potrebe za nekom panikom ili pesimizmom do nove godine
Nazad na vrh Ići dole
Facts&Figures
Still learning
Still learning
Facts&Figures


Broj poruka : 60
Points : 233
Datum upisa : 27.11.2012

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Icon_minitimeUto Dec 18, 2012 11:54 am

Fast ::
Ti mora da se rasturas od para kad sigurno znas kad ce da raste kada ce da padaNaftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 355363

Fast ::
korekcija je bila ocekivana, barem meni.

Brate, tebi je bas dobro. Menjas teze kako ti odgovara. Izgleda da niko osim tebe nema pravo da bilo sta anticipira. Covek je makar napisao lepo sta misli unapred. Nije se javljao sa naknadnom pameti.

Fast ::
veliki igraci ne ulaze u ovu akciju jer su svesni rizika.

Jel mozes da objasnis auditorijumu koliki su to rizici na akciji sa ~PE 2, PS 0.5 i PB 0.8, kojoj je 1yr forward PE 1.5 otprilike?

Fast ::

Zato sto bi u situaciji opste euforije od rasta cene verovatno bio najgori "jeretik" kad bi rekao da treba prodati.

Ne, to je zapravo sasvim OK. Mnogo gore je pricati naveliko o prodaji kad cena padne.

---

Izostala je traznja jedan dan. Cena je pala. Slicno se desilo u malo manjoj meri i pre tacno mesec dana. Svim igracima jasno je da ne mogu na veliko uci u NIS bez ozbiljnijeg dizanja cene, kao sto ne mogu sada svi ni izaci, a da cena ne ode dole. Dobra vest je da nije ni bilo takvih pokusaja. Takodje, prethodne dve godine nije bilo nikakvog pada posle Nove godine, naprotiv - nakon objave rezultata cena je isla gore. Ako uz ovo dodamo mogucnost da ce se posle Nove smanjiti ponuda malih akcionara - ne vidim razloge za sirenje panike. Ovo je dobra prica i short i long term. Potpuno je jasno da maximumi iz proslosti nece jos dugo to biti, tako da sve te granice od 740, 750...850, 865 ne govore o buducnosti.
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Icon_minitimeUto Dec 18, 2012 1:13 pm

Facts&Figures ::
Brate, tebi je bas dobro.

Brate, xxx edit.

xxx edit.
Nece ovo, niti bilo koja hartija rasti ili padati zato sto je to neko kupio ili prodao. xxx edit.

Edit: Nema razloga za uvrede.
Citiranje starih postova je korisno.
Zato pazite šta pišete.
Mod D.
Nazad na vrh Ići dole
Facts&Figures
Still learning
Still learning
Facts&Figures


Broj poruka : 60
Points : 233
Datum upisa : 27.11.2012

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Icon_minitimeUto Dec 18, 2012 1:26 pm

Ocekivao sam i neki smajli, pored uvreda i ''saveta'' tipa ''treba'', ''obrati paznju'', ''nemoj...'', a to je sve ono sto nije u duhu normalne diskusije...

I sve je upravo suprotno od napisanog. Bottom line svih pokreta na trzistu je odnos ponude i traznje. A evo i table na kraju danasnjeg dana (by Dkolak)

https://www.aikb.net/viewimage.forum?u=https://2img.net/r/ihimizer/img809/6743/snapshotkp.png
Nazad na vrh Ići dole
Centrum
Still learning
Still learning
Centrum


Broj poruka : 80
Points : 366
Datum upisa : 29.03.2010

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Icon_minitimeUto Dec 18, 2012 3:34 pm

http://ir.nis.rs/fileadmin/template/nis/pdf/Reporting/Presentations/Serbian/NIS_Investor_Day_ser.pdf
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 532
Points : 1913
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Icon_minitimeUto Dec 18, 2012 3:57 pm

Vau, Srbija na mapi bez Kosova.

Sta izaziva pad proizvodnje 2020.?

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan
Member
Member



Broj poruka : 413
Points : 1279
Datum upisa : 30.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Icon_minitimeUto Dec 18, 2012 5:30 pm

NIS je lansirao novi premijum brend
benzinskih stanica – GAZPROM.


"Mreža benzinskih stanica GAZPROM pripadaće premijum segmentu balkanskog tržišta goriva. Na ovim benzinskim stanicama, prodavaće se gorivo standarda minimum Evro-5, visokokvalitetna ulja i maziva i druga dopunska roba. Format stanice predviđa postojanje prodavnice, restorana i kafea. Pored toga, kupci će na ovim benzinskim stanicama moći da koriste i druge usluge, između ostalog, bežični pristup internetu.

Krajem decembra, otvorena je prva benzinska stanica GAZPROM u Beogradu, a razvoj mreže pod novim brendom planiran je na teritoriji Srbije, Bugarske, Rumunije i Bosne i Hercegovine. Prve benzinske stanice biće otvorene u Bugarskoj i Rumuniji u najskorije vreme. Do kraja 2013. godine, mreža GAZPROM imaće oko 100 benzinskih stanica.

NIS će operativno upravljati mrežom benzinskih pumpi GAZPROM na teritoriji balkanskog regiona."
http://www.nis.rs/o-nama/nasi-brendovi/gazprom?lang=sh
Nazad na vrh Ići dole
philips1
Our family
Our  family



Broj poruka : 334
Points : 946
Datum upisa : 12.04.2012

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Icon_minitimeUto Dec 18, 2012 5:53 pm

Jel to znaci da ce pumpe Gasproma biti konkurencija pumpama NIS-a?
Ako NIS samo operativno upravlja tim pumpama?
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 532
Points : 1913
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Icon_minitimeUto Dec 18, 2012 9:22 pm

Nije rečeno da će SAMO operativno upravljati, u restriktivnom smislu. Nisu oni DS da prave prevare jezičkim bravurama.

Sa druge strane, interesuje me kol'ko će da nas košta ta franšiza. Taj deo već može da me zabrine.

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Bane.v
Still learning
Still learning



Broj poruka : 57
Points : 285
Datum upisa : 19.09.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Icon_minitimeUto Dec 18, 2012 9:38 pm

IZVOR: TANJUG, NOVOSTI
Beograd -- Otvorena prva benzinska stanica "Gaspromnjefta“ u Beogradu.

Foto: Tanjug
Ruska kompanija planira otvaranje stotinu pumpi sledeće godine širom Srbije i u regionu, kojima će upravljati NIS

A prvoj benzinskoj stanici ruske naftne kompanije "Gaspronjeft“, koja je otvorena u Beogradu, vozači će kupovati gorivo isključivo evropskog kvaliteta.

Ruska naftna kompanija sledeće godine planira čitavu mrežu pumpi - 100 punktova širom Srbije i regiona.

Upravljanje svim stanicama biće povereno "Naftnoj industriji Srbije“, čiji je "Gaspromnjeft“ većinski vlasnik. I prihodi sa ovih pumpi ići će na račun NIS.

"Početak formiranja mreža "Gaspromnjefta“ na najbolji način ilustruje saradnju Srbije i Rusije", rekao je premijer Srbije Ivica Dačić.

Investicijom ruske kompanije u srpsku naftnu kompaniju, NIS je postao najbolja kompanija u Srbiji. Tokom sledeće godine ruska kompanija planira investiciju od 1,5 milijaradi evra.

IZ ovog teksta vidimo da svi prihodi idu u NIS ZATO NEMA RAZLOGA ZA BRIGU NEGO ZIVELI cyclops
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 532
Points : 1913
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Icon_minitimeUto Dec 18, 2012 9:52 pm

Pa ne znam baš. Za razliku od zvanične objave da će NIS "operativno upravljati" stabucana, ovde piše da će "upravljanje biti povereno" NISu. Morali bi da razjasne ovo, jer vest Tanjuga daje dobar razlog da se špekuliše da je vlasništvo nad stanicama Gazpromovo.

A dodatno, "ruska kompanija planira investiciju od 1,5 milijardi" ne zvuči baš kao NIS.

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Icon_minitimeUto Dec 18, 2012 11:26 pm

http://poslovi.infostud.com/?sr=1&f=Inter+SIB+d.o.o.&n=0

a ovi ce obezbediti jeftinu radnu snagu!
Nazad na vrh Ići dole
Nikolaj3
Our family
Our  family
Nikolaj3


Broj poruka : 267
Points : 991
Datum upisa : 24.11.2009

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Icon_minitimeSre Dec 19, 2012 12:31 am

rusi ce da ulazu u pumpe,a prihodi ce ici nis-u!?

nesto slicno smo imali sa sjpt kad su prodaju(koja je veci deo zarade)prebacili na drugo preduzece,a soji ostali samo prihodi od prerade
Nazad na vrh Ići dole
Facts&Figures
Still learning
Still learning
Facts&Figures


Broj poruka : 60
Points : 233
Datum upisa : 27.11.2012

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Icon_minitimeSre Dec 19, 2012 1:33 am

Poenta sa tim Gazpromovim pumpama je ocigledno marketinske i promotivne prirode. Ceo NIS po prihodima i profitu jedva prelazi 1% Gazpromovih, a tih 100 benziskih stanica ostvarivace jedva 1 promil. Nafta ce na njima biti NISova, logistika NISova, novac ide kroz i u NIS. To je taj ''panonski'' region o kome oni pricaju u gore linkovanoj promociji. Rusija je odavde isuvise daleko, NIS je gazda.

NIS je i sam ocigledno nekakav egzemplar za Ruse, kojim oni hoce da pokazu regionu i Evropi kako mogu da investiraju i uspesno posluju. NIS je srpski brend, a ovim pumpama Gazprom zeli sebe direktno da promovise. Ni manje, ni vise. Ono sto je za nas bitno je samo to koliko ce biti uspesni u tome.
Nazad na vrh Ići dole
philips1
Our family
Our  family



Broj poruka : 334
Points : 946
Datum upisa : 12.04.2012

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Icon_minitimeSre Dec 19, 2012 2:23 am

Promil za Gasprom, ali neki procenat od NIS koji ide Gaspromu....
Fransiza dakle? A fransiza mora da se plati...
To nije Gasprom nove pumpe napravio, to su NIS pumpe koje rada po Gasprom fransizi. Dakle ustupljene pumpe. Njih cak 100 komada????
Zar NIS nije imao dovoljno para da ih sam renovira, vodi i upravlja njima?

Ako je Gasprom vecinski vlasnik NIS onda te dve firme mogu da naprave dogovor kakav im odgovara. Moze ta fransiza da kosta i i vise procenata prihoda NIS, jer se ugovor pravi kao izmedju SJPT i Viktorija G. !!
Moze da kosta koliko se oni dogovore cak i astronomski.

Ta prica o rusko/srpskoj saradnji me bas nije fascinirala.
Nazad na vrh Ići dole
Facts&Figures
Still learning
Still learning
Facts&Figures


Broj poruka : 60
Points : 233
Datum upisa : 27.11.2012

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Icon_minitimeSre Dec 19, 2012 1:27 pm

Aman, nije fransiza, nego multi-branding. Vise brendova, pozitivna diskriminacija potrosaca, kako bi se zauzeo veci deo trzista i uvele novine.

NIS je pun para, otuda ove silne investicije, naravno. Treba to negde uloziti. Smicalice VG na SJPT nemaju veze sa Gazpromom, koji sigurno nece izvlaciti kapital preko pumpi.
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 532
Points : 1913
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Icon_minitimeSre Dec 19, 2012 1:31 pm

Jel si to upravo rekao da je Gazprom besplato ustupio NISu prava korišćenja imena Gazprom? Zašto bi to uradio kad nije 100% vlasnik NISa?

I treba da razjasne šta ko kome "poverava na upravljanje". Čije je vlasništvo?

Ja sam i dalje pozitivan što se ove akcije tiče, ali sad klizimo ka manje pravne zaštite za akcionare nego ranije. Nadam se da ovo služi samo da bi se zaobišle neke negativne konotacije koje se možda vezuju za NIS (naročito S) u nekim susednim zemljama.

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Facts&Figures
Still learning
Still learning
Facts&Figures


Broj poruka : 60
Points : 233
Datum upisa : 27.11.2012

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 13 Icon_minitimeSre Dec 19, 2012 1:40 pm

Kakve veze ima sto nije 100% vlasnik? Takvih primera ima koliko hoces (mada moram reci da i mene jako kopka to sto nisu pokusali da steknu veci udeo ponudama za preuzimanje)

A moguce je da ima i neke veze sa tim negativnim konotacijama, mada imam utisak da ce oni i u regionu razvijati oba brenda (pritom u Bosni je to uglavnom RS). I jos nesto, izgleda da je ovo prva Gazprom pumpa u svetu : ) posto i po Rusiji nafta i benzin ide preko cerke firme Gazprom neft.

Mozda da posaljes pismo NISu, odgovorice ti, pa da razvejemo sve sumnje.
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija - NIIS 5. DEO
Nazad na vrh 
Strana 13 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 21 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija - NIIS 11. DEO
» Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)
» Naftna Industrija - NIIS 13. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 6. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 13. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: