BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 DS uzvraća udarac

Ići dole 
+36
Big Mile
trind
BBrroo
Voiceoflaw
Zexx
Folio
LleytonHewitt
Prokuplje
Dragivoje
Ceras
Boranija
zORAn
Dalaj Lama
Aleks
Roman Abramovich
Teletrader
Cicija
Zeljko321
Drasko
Friz
FatCat
philips1
Dragan
Popaj
Drag65
Momir
Sneki
Maca
Fmember
Kobe Bryant
Nikola
Boby
LUMTDZOS
Smile
Boza Belex
Limited011
40 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2007
Points : 5415
Datum upisa : 07.05.2009

DS uzvraća udarac  Empty
PočaljiNaslov: DS uzvraća udarac    DS uzvraća udarac  Icon_minitime10/12/2012, 19:53

Tim DS-a za zaštitu od medijskog progona

Demokratska stranka formirala je pravni tim koji će se baviti zaštitom njihovih članova širom Srbije od političkog progona i medijskog šikaniranja, uključujući tu i visoke funkconere stranke, među kojima i Olivera Dulića.

Pravni tim DS-a čine poslanici Janko Veselinović, Maja Videnović, Srđan Miković, Nenad Konstatinović, generalna sekretarka stranke Tamara Tripić, zatim Teodora Vlahović, advokati Aleksandar Todorović i Danijel Tomašević.

Poslanica DS Jelena Trivan poručila je na konferenciji za novinare na kojoj je predstavljen taj tim da u državi traje ozbiljna partijska čistka i hajka na neistomišljenike koja se sa republičkog nivoa prenela na lokalni, gde se, kako je rekla, dešavaju dramatične situacije.

Zato čitajte Blic od
Tamo u nastavcima izlazi sve što može da oblati vladu i njene članove !
kafa

Evo:
http://www.blic.rs/Vesti/Politika/347363/Vlast-od-imenovanja-napravila-rialiti-sou

http://www.blic.rs/naslovna-stampano-izdanje/433/izdanje-za-12-10-2012


_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

DS uzvraća udarac  Empty
PočaljiNaslov: Re: DS uzvraća udarac    DS uzvraća udarac  Icon_minitime10/12/2012, 20:12

zato sve sto se procita u blicu i sl treba uzeti s dozom rezervacije...

citajuci blic kao da smo jos uvek u predizbornoj kampanji DS je odlepio...
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1604
Points : 4714
Datum upisa : 04.06.2008

DS uzvraća udarac  Empty
PočaljiNaslov: Re: DS uzvraća udarac    DS uzvraća udarac  Icon_minitime10/14/2012, 13:47

Tadić: DS će već sledeće godine voditi vladu!

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/347609/Tadic-DS-ce-vec-sledece-godine-voditi-vladu
od

Širenje lažnog optimizma ?
Nazad na vrh Ići dole
LUMTDZOS
VIP
VIP



Broj poruka : 324
Localisation : NBgd
Points : 1024
Datum upisa : 28.07.2010

DS uzvraća udarac  Empty
PočaljiNaslov: Re: DS uzvraća udarac    DS uzvraća udarac  Icon_minitime10/14/2012, 19:38

Smile ::
Tadić: DS će već sledeće godine voditi vladu!

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/347609/Tadic-DS-ce-vec-sledece-godine-voditi-vladu
DS uzvraća udarac  270317

Širenje lažnog optimizma ?

Jedino jos nije poznato sediste te vlade. Sremska Mitrovica ili Pozarevac? DS uzvraća udarac  270317
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

DS uzvraća udarac  Empty
PočaljiNaslov: Re: DS uzvraća udarac    DS uzvraća udarac  Icon_minitime10/15/2012, 10:42

PA ljudi su zato smenuli vlast i doveli novu da se slicna sranja sprece...Koliko vidim, po glupostima ekipe PICOUSTOG I KRMETA....prevazisli su sami sebe.
Jedno jos treba da dozivim,da Zoka Brunclik ostvari svoju decenijsku teznju i postane MINISTER KULTURE.
DS uzvraća udarac  977504
Nazad na vrh Ići dole
LUMTDZOS
VIP
VIP



Broj poruka : 324
Localisation : NBgd
Points : 1024
Datum upisa : 28.07.2010

DS uzvraća udarac  Empty
PočaljiNaslov: Re: DS uzvraća udarac    DS uzvraća udarac  Icon_minitime10/15/2012, 13:18

Boby ::
PA ljudi su zato smenuli vlast i doveli novu da se slicna sranja sprece...Koliko vidim, po glupostima ekipe PICOUSTOG I KRMETA....prevazisli su sami sebe.
Jedno jos treba da dozivim,da Zoka Brunclik ostvari svoju decenijsku teznju i postane MINISTER KULTURE.
DS uzvraća udarac  977504

Daleko sam od podrske SNP-u i SPS-u ali mi smetaju kritike ovakvog tipa. Sto je vazno neko ime sa estrade? Zar nije logicno kritikovati politiku i postupke ove Vlade a ne personalna resenja. Bas me briga kako se ko zove nego sta radi da se pljacke i lopovluci procesuiraju i vrati opljackano. A, za sada sa ili bez Zorice Brunclik nista se po tom pitanju ne radi. Da ne budem pogresno shvacen, ovo pisem ne sto mislim da je neka Zorica ili Dragana dobro ili lose kadrovsko resenje vec zbog toga sto smatram pogresnim temeljiti kritiku na tome a ne na sustini (ne)rada.
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 499
Points : 1850
Datum upisa : 06.12.2011

DS uzvraća udarac  Empty
PočaljiNaslov: Re: DS uzvraća udarac    DS uzvraća udarac  Icon_minitime10/15/2012, 17:32

Mozda ce LDP da dovede Karleusu kad dodje na vlast, onda ce biti bolje :)

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

DS uzvraća udarac  Empty
PočaljiNaslov: Re: DS uzvraća udarac    DS uzvraća udarac  Icon_minitime10/15/2012, 19:11

Nikola ::
Mozda ce LDP da dovede Karleusu kad dodje na vlast, onda ce biti bolje :)

odakle ti ideja da ce oni ikada biti u vlasti?
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

DS uzvraća udarac  Empty
PočaljiNaslov: Re: DS uzvraća udarac    DS uzvraća udarac  Icon_minitime10/15/2012, 19:44

LUMI,moj komentar je bio vezan za teks koji se odnosi na kadrovska resenja koja su veoma TRAGI-KOMICNA,prosto ne mogu takve stvari da ne prokomentarisem,izvini.
Najveca tragedija ove zemlje je sto se politikom bave ljudi trece klase,ne cak ni druge...s takvim ljudima,nece se desiti nista dobro ovoj zemlji i ovom narodu.
Jelenu K necu cak ni da komentarisem.
I Lumi druze,nemamo vremena da dajemo sanse takvim personama,imamo i vise nego malo vremena.
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2980
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5533
Datum upisa : 22.05.2007

DS uzvraća udarac  Empty
PočaljiNaslov: Re: DS uzvraća udarac    DS uzvraća udarac  Icon_minitime10/15/2012, 21:14

Glupo je govoriti o kadrovima.
Kao Šutanovac, Malevićka i Dulić su bili OK??

Potpuno nepotrebno dizanje tenzije od strane Blica koji stvarno JESTE partijsko glasilo DS-a.

Daj bože da uhapse bar nekolivinu bandita, a ko je na kom položaju nije bitno, dok ih neuhvate da kradu...

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
LUMTDZOS
VIP
VIP



Broj poruka : 324
Localisation : NBgd
Points : 1024
Datum upisa : 28.07.2010

DS uzvraća udarac  Empty
PočaljiNaslov: Re: DS uzvraća udarac    DS uzvraća udarac  Icon_minitime10/15/2012, 21:50

Boby ::
LUMI,moj komentar je bio vezan za teks koji se odnosi na kadrovska resenja koja su veoma TRAGI-KOMICNA,prosto ne mogu takve stvari da ne prokomentarisem,izvini.
Najveca tragedija ove zemlje je sto se politikom bave ljudi trece klase,ne cak ni druge...s takvim ljudima,nece se desiti nista dobro ovoj zemlji i ovom narodu.
Jelenu K necu cak ni da komentarisem.
I Lumi druze,nemamo vremena da dajemo sanse takvim personama,imamo i vise nego malo vremena.

Slazem se sa svim ovim. Nas problem je sto smo takve legalizovali (stvarno ili kradjom) na izborima.
Moj komentar se odnosio na, kada je vec tako, nepotrebno trosenje energije na marginalne stvari (tipa "Grand plesacica"...) umesto da udaramo u sustinu stvari. A, sustina je nemilosrdna pljacka ogrnuta u plast "EU integracija, reformi, ljudskih prava, demokratije, bla,bla,bla".
Eto, tako prodje Zakon po kome oni nama otimaju akcije ako otkupe 95 a sada vec i 90%, zar ne?
Eto, prijatelju, nadam se da smo se sada bolje razumeli.
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

DS uzvraća udarac  Empty
PočaljiNaslov: Re: DS uzvraća udarac    DS uzvraća udarac  Icon_minitime10/16/2012, 09:58

LUMTDZOS ::
Boby ::
LUMI,moj komentar je bio vezan za teks koji se odnosi na kadrovska resenja koja su veoma TRAGI-KOMICNA,prosto ne mogu takve stvari da ne prokomentarisem,izvini.
Najveca tragedija ove zemlje je sto se politikom bave ljudi trece klase,ne cak ni druge...s takvim ljudima,nece se desiti nista dobro ovoj zemlji i ovom narodu.
Jelenu K necu cak ni da komentarisem.
I Lumi druze,nemamo vremena da dajemo sanse takvim personama,imamo i vise nego malo vremena.

Slazem se sa svim ovim. Nas problem je sto smo takve legalizovali (stvarno ili kradjom) na izborima.
Moj komentar se odnosio na, kada je vec tako, nepotrebno trosenje energije na marginalne stvari (tipa "Grand plesacica"...) umesto da udaramo u sustinu stvari. A, sustina je nemilosrdna pljacka ogrnuta u plast "EU integracija, reformi, ljudskih prava, demokratije, bla,bla,bla".
Eto, tako prodje Zakon po kome oni nama otimaju akcije ako otkupe 95 a sada vec i 90%, zar ne?
Eto, prijatelju, nadam se da smo se sada bolje razumeli.

Vidim da ovi sto su imali CRFS ubise se od plakanja sto su im "oteli akcije" po tom zakonu.
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
LUMTDZOS
VIP
VIP



Broj poruka : 324
Localisation : NBgd
Points : 1024
Datum upisa : 28.07.2010

DS uzvraća udarac  Empty
PočaljiNaslov: Re: DS uzvraća udarac    DS uzvraća udarac  Icon_minitime10/16/2012, 13:17

Fmember ::
LUMTDZOS ::
Boby ::
LUMI,moj komentar je bio vezan za teks koji se odnosi na kadrovska resenja koja su veoma TRAGI-KOMICNA,prosto ne mogu takve stvari da ne prokomentarisem,izvini.
Najveca tragedija ove zemlje je sto se politikom bave ljudi trece klase,ne cak ni druge...s takvim ljudima,nece se desiti nista dobro ovoj zemlji i ovom narodu.
Jelenu K necu cak ni da komentarisem.
I Lumi druze,nemamo vremena da dajemo sanse takvim personama,imamo i vise nego malo vremena.

Slazem se sa svim ovim. Nas problem je sto smo takve legalizovali (stvarno ili kradjom) na izborima.
Moj komentar se odnosio na, kada je vec tako, nepotrebno trosenje energije na marginalne stvari (tipa "Grand plesacica"...) umesto da udaramo u sustinu stvari. A, sustina je nemilosrdna pljacka ogrnuta u plast "EU integracija, reformi, ljudskih prava, demokratije, bla,bla,bla".
Eto, tako prodje Zakon po kome oni nama otimaju akcije ako otkupe 95 a sada vec i 90%, zar ne?
Eto, prijatelju, nadam se da smo se sada bolje razumeli.

Vidim da ovi sto su imali CRFS ubise se od plakanja sto su im "oteli akcije" po tom zakonu.

Kako ovo razumeti? Ja nisam imao akcije u CRFS ali jesam u CNTPB i naravno da "placem" jer je u pitanju najobicnija hajducija. Kako drugacije protumaciti da je neki Darko Bajcetic od Vlahovica dobio pravo dokapitalizacije CNTP pa je onda izvrsio "dokapitalizaciju" sa parama firme (znaci i akcionara), pa je onda osnovao fiktivnu firmu koja je otkupljivala akcije od malih akcionara sve do 95%. Naravno, kada se primakao tom procentu prestao je sa delenjem dividendi da bi odmah posto je prisilno otkupio nase akcije sve to dodelio kao dividendu akcionarima (a to je bio jedino on) i odmah prodao firmu po ceni akcije 5 PUTA vecoj od one koju je dva meseca pre toga isplatio po Zakonu. Ako ti ovo smatras za nesto lepo a "plakanje" akcionara ismevas, onda ili si jedan od njih ili ne znam sta da mislim.
Da se razumemo, ja uopste ne krivim tog Bajcetica (cak mislim da je on samo figurica u rukama Vlahovica & comp.) vec SISTEM pljacke legalizovan kroz ovakve Zakone.
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

DS uzvraća udarac  Empty
PočaljiNaslov: Re: DS uzvraća udarac    DS uzvraća udarac  Icon_minitime10/16/2012, 13:38

LUMTDZOS ::
Kako ovo razumeti?

Pa da nije sve samo u zakonu, i da kadriranje nije "marginalna stvar" vec da ima ponesto i u tome kako se ti zakoni tumace i primenjuju.

a kad dodje do toga, vrlo je bitno da li se u relevantnim institucijama nalazi vlahovic, djunic, zorica brunclik, jelena karleusa ili neko treci.


_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima


Poslednji izmenio Fmember dana 10/16/2012, 13:39, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

DS uzvraća udarac  Empty
PočaljiNaslov: Re: DS uzvraća udarac    DS uzvraća udarac  Icon_minitime10/16/2012, 13:38

KOBI,sef ti se vec jednom dokazao u tim medijima,jos si stariji od mene pa dobro pamtis,ili si zaboravio?Ti znas da ja tebe postujem,da ne kazem da si mi i drag,ali nije moguce da se ne pamti kako je PICOUSTI,resavao probleme vezane za informisanje...SACUVAJ ME BOZE...
OVIM NIKAKO NE ZELIM DA ABOLIRAM BANDITE IZ PREDHODNE VLASTI.
LUMi,potpuno te razumem iako sam odlicno profitirao od crvenke.
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2980
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5533
Datum upisa : 22.05.2007

DS uzvraća udarac  Empty
PočaljiNaslov: Re: DS uzvraća udarac    DS uzvraća udarac  Icon_minitime10/16/2012, 14:44

Boby ne znam o kakvom šefu govoriš? Bar ga ja nemam.

Moja poenta je bila da je sve jedno dal je balerina, Karleuša ili Vlahović, sve jedno je - ako su KRALI u zatvor s njima.

I onako se bliže izbori, sve brže i brže, pa ako smognu snage te balerine i Karleuše nek hapse ako ima dokaza.
Problem su lopovi koje štiti SPS bojim se da tu neće biti niko uhapšen.

Pa kada dodju ovi drugi nek hapse ove sadašnje balerine i Karleuše...

Ovde se vlast shvata kao legalna prilika za kradju, pa daj da bar neko odgovara, neka ih poduči da to nije uvek bez posledica.

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
LUMTDZOS
VIP
VIP



Broj poruka : 324
Localisation : NBgd
Points : 1024
Datum upisa : 28.07.2010

DS uzvraća udarac  Empty
PočaljiNaslov: Re: DS uzvraća udarac    DS uzvraća udarac  Icon_minitime10/16/2012, 17:20

Kobe Bryant ::
Boby ne znam o kakvom šefu govoriš? Bar ga ja nemam.
.
Ovde se vlast shvata kao legalna prilika za kradju, pa daj da bar neko odgovara, neka ih poduči da to nije uvek bez posledica.

DS uzvraća udarac  422553Mislim da je glavni problem u nama. Svesno nam nametnu sporedne teme kako bi sustina ostala netaknuta. Oni za to vreme rade sta hoce i tako u krug. Zato i najmanji pomak treba podrzati.
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1604
Points : 4714
Datum upisa : 04.06.2008

DS uzvraća udarac  Empty
PočaljiNaslov: Re: DS uzvraća udarac    DS uzvraća udarac  Icon_minitime10/17/2012, 00:04

Citat :
Да ли ће Влада уместо политичког прогона почети да се бави проблемима грађана?
Демократска странка пита Владу Србије да ли планира да у наредне четири године хапси све чланове Демократске странке да би сакрила своју неспособност и катастрофалне потезе или ће уместо политичког прогона почети да се бави проблемима људи.

У дану када смо сазнали да ће нам вероватно бити поново уведене визе, због неумерених и опасних изјава Ивице Дачића, Влада се хитно окренула хапшењу као мери заташкавања истине.

Уместо да јавност сазна зашто смо се за два месеца вратили у деведесете са несташицама и затвореним границама, у Бојнику се хапси и у притвору задржава бивши председник општине из Демократске странке.

Информативна служба ДС

Citat :
Odgovor na licemerno saopštenje Demokratske stranke
Da je Srpska napredna stranka postupala na način na koji je Demokratska stranka postupala, Skupština Srbije bi danas gorela, kao i državna televizija, a pripadnici režima bi bili prepušteni rulji na milost i nemilost.
Istina je, kako ističu u Demokratskoj stranci, da je Srbija danas talac pogrešne politike, ali to je politika Demokratske stranke, a njene rezultate na svojoj koži ne osećaju pripadnici režima, već obični građani.

Srpska napredna stranka će nastaviti svoju borbu za bolju Srbiju, ma koliko se to ne sviđalo Demokratskoj stranci.

SLUŽBA ZA INFORMISANjE
SRPSKE NAPREDNE STRANKE

Ima ovde elemenata osvete SNS ali ima i lupetanja DS !!

kafa
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1857
Godina : 46
Localisation : Sombor
Points : 5133
Datum upisa : 28.05.2007

DS uzvraća udarac  Empty
PočaljiNaslov: Re: DS uzvraća udarac    DS uzvraća udarac  Icon_minitime12/13/2012, 17:52

Ovde jošuvek traje rasulo....

Radi se o najmanje 4 struje i deluje da bez cepanja stranke na 2-3 komada neće biti ozbiljne opozicije u Srbiji.
To je veoma loša vest za srpsku političku scenu.

Dok ne razjure manekene (Šutanovac, Malovićka...) ne ograde se od TALIBANA (Petrović, Trivunka, Kulundžija...) i ne oteraju Mučunovića (i njegove obožavaoce) u penziju da im ne bi sa 89 godina umro u skupštini, neće im svanuti.
Djilas trenutno ne kontroliše stranku, na važne pozicije dovodi klince od 25-27 godina, a otpor protiv njega od svih ostalih raste....

Tužno, Srbiji je potrebna ozbiljna opozicija (budući koalicioni partner SNS) ovo nikako nije dobro....

titanik

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5394
Localisation : Centar grada
Points : 6869
Datum upisa : 21.05.2007

DS uzvraća udarac  Empty
PočaljiNaslov: Re: DS uzvraća udarac    DS uzvraća udarac  Icon_minitime12/24/2012, 22:30

Nažalost od DS nema još dugo ozbiljne opozicije što svakako nije dobro za državu a ni za stranke na vlasti. LDP se iz petnih žila trudi da postane ozbiljna opozicija ali sa liderom koji ne može da dokaže odakle mu pare kraj će biti jako tužan....

S druge strane Boris T. je pre neki dan LIČNO prisustvovao opštinskom odboru Stari Grad (BG) da bi odbrano svog kuma kojeg je članstvo tog opštinskog odbora uhvatilo u kradji!!
Boris je lično došao da odbrani svog kuma i založio svoj autoritet da dotični ne bude smenjen/izbačen iz stranke ???
Rasulo....

heng

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2042
Points : 5674
Datum upisa : 06.12.2008

DS uzvraća udarac  Empty
PočaljiNaslov: Re: DS uzvraća udarac    DS uzvraća udarac  Icon_minitime1/23/2013, 22:12

BEOGRAD - Goran Vesić poručuje da više nije član Demokratske stranke.
"Istupio sam iz nje pre nekog vremena jer ne vidim da ima politički program, ideju i viziju. DS više ne menja Srbiju. Stranka je u velikim problemima jer se nije navikla na činjenicu da je u opoziciji", kaže Vesić, koji je nekada bio i funkcioner strane.

"Od načina na koji novi predsednik DS Dragan Đilas bude rešavao taj prelazni period zavisiće i njegova politička budućnost", kaže Vesić u intervjuu za Danas. Na pitanje zašto je ćutao od 2004. godine do sada odgovara:- Zato što se Srbija nalazi u presudnom trenutku u kojem se odlučuje da li će uhvatiti korak sa svetom i konačno postati uređena i normalna zemlja, ili ćemo i dalje da tavorimo. Zato što svako ko može da pomogne svojoj zemlji treba da se uključi. Poslednji je trenutak da zemlja uđe u EU, reši problem Kosova i uredi društvo. Lično mogu tome da doprinesem tako što ću da govorim šta mislim. Obavljao sam važne funkcije u državi i posle izlaska iz politike 2004. radio sam mnoge izborne kampanje u susednim zemljama, savetovao određene vlade u regionu i neko sam ko može da kaže šta misli da su prioriteti ove zemlje.

Kaže da se u DS učlanio 1989. da veruje da ljudi u stranci treba da budu njen deo dok dele iste političke ideje i dok smatraju da ta politička organizacija ima snagu da sprovede svoje ideje u društvu."Već duže vreme ne delim iste političke ideje s DS, tačnije, ne prepoznajem da stranka uopšte ima političku ideju. Smatrao sam da nije ni moralno niti ima potrebe da budem njen deo. Tu odluku nisam lako doneo, jer sam u DS proveo 23 godine. Bivši predsednik Boris Tadić i ja se nikada nismo razumeli, niti smo bili istomišljenici. To je poznato. Ali poštovao sam činjenicu da je legalno izabran za predsednika stranke i od 2004. nisam bio deo njenog rukovodstva, dodaje.

Na pitanje kako ocenjuje dosadašnje domete i slogu vladajuće koalicije odgovara:
- Kao građanin sam zadovoljan. Ova Vlada je postigla značajne rezultate za prvih šest meseci. Najpre u vezi s Kosovom, gde su sprovedeni svi sporazumi koje je potpisala prošla Vlada. Sadašnja vlada je demonstrirala da ima kredibilitet da sprovede dogovoreno, kao i da pregovore vodi na višem političkom nivou. Mislim da je važno to što i Nikolić i Vučić i Dačić žele da reše kosovski problem, jer on je teg oko nogu zemlje decenijama. Bez njegovog rešavanja ne možemo napred, a kako će to biti stvar je pregovora. Druga važna stvar je to što su uspeli da reše probleme koje je Srbija imala s EU, a to su reforma pravosuđa i borba protiv korupcije. Za te probleme koje smo imali sa EU kriva je prethodna Vlada, nisu oni pali sa neba. Imamo bolje odnose sa Nemačkom i SAD. Mislim da je važno što je vraćen značaj institucija kao što su Narodna skupština i Vlada, koje su za vreme Tadića samo formalno postojale. Treba ceniti napore sadašnje Vlade da direktnim dogovorima obezbedi investicije u Srbiju i u tom smislu je veoma važno ono što se radi sa Emiratima, ali i s Rusijom i Kinom. Međutim, glavni ispit ove vlasti biće ekonomija. Odnosno njen rejting će zavisiti od toga da li će ljudi živeti bolje ili ne.


_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5394
Localisation : Centar grada
Points : 6869
Datum upisa : 21.05.2007

DS uzvraća udarac  Empty
PočaljiNaslov: Re: DS uzvraća udarac    DS uzvraća udarac  Icon_minitime2/7/2013, 15:01

Čini se da zbrka i haos u DS tek predstoji!
Kraču opšti izbori po svim opštinskim odborima...
Neće se sastaviti bar još 6 meseci....
titanik

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2776
Points : 7917
Datum upisa : 21.01.2009

DS uzvraća udarac  Empty
PočaljiNaslov: Re: DS uzvraća udarac    DS uzvraća udarac  Icon_minitime2/22/2013, 10:24

Prokić (ex LDP):
Demokratska stranka teško se ogrešila o srpsko društvo. Krađa koja se dogodila pod njenom upravom može se uporediti s genocidom. Ona je učinila da 5. oktobar postane samo još jedan od imaginarnih datuma u srpskoj istoriji. Ono što je radila društvu, sada radi sebi. Nadam se da će bolji deo te stranke smoći snage da se konsoliduje i u budućnosti doprinese razvoju političkog života u Srbiji. Ne verujem da će to moći da se dogodi pod Đilasom.

♦ Kako komentarišete sve otvorenije istupe Čedomira Jovanovića, koji staje u odbranu Borisa Tadića? Verujete li da bi između njih dvojice moglo doći do saradnje?
- Taj pokušaj sigurno ne nastaje zbog ideoloških sličnosti ili uzajamnih simpatija, to je spasilački manevar. Mnoge partije su pod novim političkim svodom u Srbiji ostale bez politike, a ono što sledi je i gubitak glasača. Svi oni će pokušati da apstraktnim udruživanjima ostanu u političkom životu.

♦ Da li ste u kontaktu sa Zoranom Živkovićem i jeste li možda razmišljali o saradnji s njim?
- Popio sam kafu s njim letos na Niškom džez festivalu. Nije umeo da napravi dobro vino, pa je ispravno postupio kad je odustao. Da li će tu vrstu ispravnosti ponoviti u politici, zavisi od njega. Neću mu ni pomagati ni odmagati u tome.

titanik

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Drag65
VIP
VIP
Drag65


Broj poruka : 611
Points : 1423
Datum upisa : 12.07.2009

DS uzvraća udarac  Empty
PočaljiNaslov: Re: DS uzvraća udarac    DS uzvraća udarac  Icon_minitime2/22/2013, 13:38

Ars Vivendi ::
Prokić (ex LDP):Demokratska stranka teško se ogrešila o srpsko društvo. Krađa koja se dogodila pod njenom upravom može se uporediti s genocidom.

Krađa se nije tek tako, poput vremenske nepogode "dogodila", već je uprava u svojstvu organizovane kriminalne grupe, svesno i namerno, napravila sistem uništavanja Srbije, čije posledice neće moći da se isprave narednih 10-20 godina. Pripadnici OKG ne samo da ne trunu po zatvorima, već i dalje uživaju povlašćeni položaj "političkih čimbenika".

Kvalifikacija genocida je tačna: uništavanjem ekonomske osnove, neminovno dolazi do ruba propasti naroda koji tu živi ("balkanizacija"/udrobljavanje, masovno siromaštvo i nezaposlenost, iseljavanje, bela kuga, samo/ubistva, propast sistema vrednosti, endemski diletantizam ...)

Sistem uništavanja kontinuirano funkcioniše (i cveta?) i u formi mismanagmenta, sistem korupcije nije ni taknut, ključni destruktori sistema i korupcionaši se ne progone.

Spasa nam ima, a propasti - možemo.

Suštinski, srpsko društvo je bankrotiralo po svim parametrma - to treba konstatovati. I napraviti plan sanacije. Bolje što pre.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5394
Localisation : Centar grada
Points : 6869
Datum upisa : 21.05.2007

DS uzvraća udarac  Empty
PočaljiNaslov: Re: DS uzvraća udarac    DS uzvraća udarac  Icon_minitime2/22/2013, 16:48

Stvarno je neverovatno koji je obim kradje vladao za vreme DS-a!
Nisam mogla ni da pretpostavim o kakvoj se kradji radi!

Dovoljo je pogledati onaj pokušak kradje preko 300 ha u N.Sadu!
Pa hajde da su pokušali da ukradu 2 ha ili 3 pa bih rekla kraduckaju...
Ali 300 ha!!???
To može da se desi samo kada se ekipa osili i pomisli da za njih zakoni ne važe, da su bogovi.

DS nas je unazadio na potpuno sulud način, gde god čovek zagrebe iskoči neki prevarant ili hohštapler, a sve pod okriljem DS!

Dobro smo i živi u kakvoj smo državi živeli....


_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1164
Localisation : Srbija
Points : 3031
Datum upisa : 12.09.2007

DS uzvraća udarac  Empty
PočaljiNaslov: Re: DS uzvraća udarac    DS uzvraća udarac  Icon_minitime2/22/2013, 17:44

Sve ce to narod po(z)mlatiti !
Treba ih procesuirati, oduzeti im imovinu, ... za nauk buducim potencijalnim lopovima. Uzdamo se u Vucica i ekipu.
Nazad na vrh Ići dole
Drag65
VIP
VIP
Drag65


Broj poruka : 611
Points : 1423
Datum upisa : 12.07.2009

DS uzvraća udarac  Empty
PočaljiNaslov: Re: DS uzvraća udarac    DS uzvraća udarac  Icon_minitime2/22/2013, 18:17

2-3 ha "kraduckanje" ?
Pa najmanje zamisliva cena je oko 10.000 e/ha.Kako se radi o parcelama uz auto-put (jel beše kod Kaćke petlje) ovo bi se moglo množiti sa 10x, 20x, Nx. Korišćenje deminutiva samo svedoči o tome kako smo (svi?) oguglali na sve.

Ako je 300 ha mega-lopovluk, šta je sa 3.000, 30.000 ili više ha. Đuturum se radi o
više stotina hiljada ha, koji su prekonoćno stekli nove vlasnike. Kako
to? Ko je napravio sistem da to tako može, minuciozno ga gradeći zakon
po zakon, uredba po uredba, subvencija po subvencija. A zna se na čiji
teret - desetine milijardi evra narodnog duga su i tu srokane.

Poenta je u neophodnosti izrazite korekcije društvenog sistema.
Vučić&Co (ukupno, možda oko 100 ljudi), nemaju nikakve šanse protiv stostruko brojnijeg neprijatelja.

@Sneki
"Dobro smo i živi u kakvoj smo državi živeli...."

Ubija se više desetina hiljada nerođene dece godišnje, prerano umire od izlečivih bolesti i siromaštva više desetina hiljada ljudi, čitave porodice skaču sa solitera, bacaju se pod vozove, sa mostova ... I ovo traje, u kontinuitetu, a i rastućim trendom.

Situacija nije samo složena, teška. Ona je van svakog reda. Dakle, moraju se primeniti adekvatne mere.

Naravno, može se čekati i da se narod pomlati - pa to i jeste cilj dizajnera ovog namerno indukovanog inferna.
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1857
Godina : 46
Localisation : Sombor
Points : 5133
Datum upisa : 28.05.2007

DS uzvraća udarac  Empty
PočaljiNaslov: Re: DS uzvraća udarac    DS uzvraća udarac  Icon_minitime2/24/2013, 14:58

Citat :
NOVI SAD - Portparolka Demokratske stranke (DS) Aleksandra Jerkov izjavila je danas da se ulazak DS u Vladu Srbije može dogoditi samo posle izbora i dodala da su bespredmetne sve priče koje aludiraju na nekakvu rekonstrukciju postojeće vlade.

“A i nakon tih izbora, partnere ćemo birati ne po imenu, već isključivo na osnovu onoga što zajedno možemo da uradimo”, rekla je ona, napominjući da će naredna vlada morati da bude formirana na temeljima “zajedničke vizije bolje Srbije”.

Povodom poruke iz vrha DS da naredne vlade neće biti bez demokrata a tumačenja u javnosti da bi to moglo da znači “preporučivanje” naprednjacima, Jerkov je rekla da će DS pre svega ponuditi svoj plan građanima.

“A kada se kaže da "naredne vlade neće biti bez demokrata", to je zato što smo uvereni u to da će DS biti stožer oko kojeg će se okupiti sve snage spremne i sposobne da se angažuju na sprovođenju tog plana”, kazala je portparolka DS.

od 89 slik

Izgleda da se još nisu opametili?
To sa njihovim ulaskom u vladu je poruka članstvu, koje je u očaju što su sišli s vlasti, bez vlasti od jedno 2 godine DS će potpunu nestati s političke scene...
Zato se neprestano nude i pale korumpirano članstvo da "samo što nisu ponovo na vlasti" !
Smešna ekipa...

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5394
Localisation : Centar grada
Points : 6869
Datum upisa : 21.05.2007

DS uzvraća udarac  Empty
PočaljiNaslov: Re: DS uzvraća udarac    DS uzvraća udarac  Icon_minitime3/6/2013, 00:11

Dnevni list Danas:

Svi računi DS-a u svim bankama u Srbiji su blokirani zbog kredita kod RBV !
titanik

PR DS-a Jerkov: To je administrativna greška...
od
Nazad na vrh Ići dole
Dragan
Member
Member



Broj poruka : 413
Points : 1279
Datum upisa : 30.05.2007

DS uzvraća udarac  Empty
PočaljiNaslov: Re: DS uzvraća udarac    DS uzvraća udarac  Icon_minitime3/6/2013, 11:40

"Božidar Đelić kaže da su računi DS u blokadi, jer
Ministarstvo finansija nije odobrilo budžetska sredstva
za pokrivanje troškova izborne kampanje..."

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2013&mm=03&dd=06&nav_category=11&nav_id=692570
Nazad na vrh Ići dole
philips1
Our family
Our  family



Broj poruka : 334
Points : 946
Datum upisa : 12.04.2012

DS uzvraća udarac  Empty
PočaljiNaslov: Re: DS uzvraća udarac    DS uzvraća udarac  Icon_minitime3/6/2013, 13:32

Ministarstvo finansija Srbije danas je saopštilo da ne može da bude garant za kredite koje Demokratska stranka (DS), kao i bilo koja druga politička partija, podiže za različite namene.

"Demokratska stranka za finansiranje redovnog rada dobija svakog meseca iz budžeta iznos od 19.092.439 dinara koji se isplaćuje redovno, do desetog u mesecu za prethodni mesec, i taj iznos se isključivo u skladu sa zakonom uplaćuje na račun stranke koji je otvoren za finansiranje redovnog rada", navelo je Ministarstvo finansija.

Saopštenje Ministarstva finansija usledilo je posle izjave koordinatora Centra resornih odbora DS Božidara Đelića da su računi te stranke u blokadi pošto Ministarstvo finansija nije odobrilo budžetska sredstva za pokrivanje troškova izborne kampanje DS-a.

Svim političkim strankama se, kako je navelo Ministarstvo finansija, svakog meseca redovno isplaćuju sredstva koja su budžetski opredeljena za finansiranje njihovih redovnih aktivnosti.

"Što se tiče zahteva DS da ovo ministarstvo uplaćuje mesečne rate za otplatu kredita koji je ova stranka podigla u Razvojnoj banci Vojvodine za finansiranje izborne kampanje, i to prenosom budžetskih sredstava direktno na namenski račun koji je DS otvorila za otplatu tog kredita, ukazujemo da takav zahtev nije u skladu sa Zakonom o finansiranju političkih aktivnosti, odnosno Ministarstvo finansija ne može da garantuje budžetskim sredstvima za isplatu kredita koje
političke partije podižu na različite namene", piše u saopštenju Ministarstva finansija.

DS je, kako je navedeno, za pokriće troškova izborne kampanje u 2012. godini dobila iz budžeta za republičke izbore 196.025.753 dinara, a za predsedničke 249.135.601 dinar.

Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

DS uzvraća udarac  Empty
PočaljiNaslov: Re: DS uzvraća udarac    DS uzvraća udarac  Icon_minitime3/17/2013, 22:12

Da ne bude da niko nije rekao>
DS se raspao, vise ne postoji, kao oybiljna opozicija...
confused

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5394
Localisation : Centar grada
Points : 6869
Datum upisa : 21.05.2007

DS uzvraća udarac  Empty
PočaljiNaslov: Re: DS uzvraća udarac    DS uzvraća udarac  Icon_minitime6/24/2013, 17:54

Lider Demokratske stranke Dragan Đilas pozvao je danas predsednika Srbije Tomislava Nikolića da kaže koga su u vrhu policije kontrolisali i plaćali narko dileri. ::
Nikolić je juče u Novom Sadu na svečanosti obeležavanja Dana policije rekao da su do pre godinu dana Srbiju vodili korupcija i organizovani kriminal i da su dileri droge "postrojavali i izdavali naređenja organizujući besmisleno udoban život" rukovodiocima policije.



Ovo je pitanje jedno od najvažnijih, na njemu treba da padne vlada.
Dačić je definitivno duboko bio umešan u Šarićeve pare. Čak je trebalo pred samo hapšenje Šarića sa saradnikom (iz Soluna) da odleti u London po keš ....

A djilas je još svašta nešto glupo izjavio:
Povodom rezultata lokalnih izbora u Zaječaru, Đilas je rekao da je tri odsto glasova "sramotno malo", ali da su izbori održani u atmosferi medijskog linča i prebijanja ljudi, pa je DS dobila manje glasova od potpisa podrške.
On je ocenio i da je u medijima u Srbiji "dotaknuto dno" i da je za takvu situaciju odgovorna i njegova stranka, jer dok je bila na vlasti nije izgradila institucije koje bi sprečile da sledeća vlast sve vrati unazad.
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2007
Points : 5415
Datum upisa : 07.05.2009

DS uzvraća udarac  Empty
PočaljiNaslov: Re: DS uzvraća udarac    DS uzvraća udarac  Icon_minitime6/27/2013, 00:11

Đilas "priznaje" da snosi odgovornost za greške koje je načinio otkako je preuzeo rukovođenje strankom, a da je jedna od njih bila zadržavanje Jelene Trivan među funkcionerima DS "bez obzira na to koliko je u prethodnom periodu svojim ponašanjem doprinela otuđenju tradicionalnih birača DS".

"Kolika god da je ta greška bila, a nije mala, manja je od toga koliko bih pogrešio da sam podržao njenu želju da postane predsednica Odbora Skupštine Srbije za evropske integracije", rekao je Đilas u pisanoj izjavi dostavljenoj medijima.

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2007
Points : 5415
Datum upisa : 07.05.2009

DS uzvraća udarac  Empty
PočaljiNaslov: Re: DS uzvraća udarac    DS uzvraća udarac  Icon_minitime6/27/2013, 00:44

Trivunka nije dala ostavku na mesto poslanice u Skupstini Srbije.
Valjda iz principa, sigurno ne zbog para od

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
 
DS uzvraća udarac
Nazad na vrh 
Strana 1 od 5Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: POLITIKA-
Skoči na: