BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Vatikan + Anarhizam

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Nauzika
Still learning
Still learning
Nauzika


Broj poruka : 52
Points : 251
Datum upisa : 17.01.2011

Vatikan + Anarhizam Empty
PočaljiNaslov: Re: Vatikan + Anarhizam   Vatikan + Anarhizam Icon_minitime3/1/2012, 15:44

Velika evropska rasprodaja

Izovr:
http://www.bifonline.rs/tekstovi.item.640/velika-evropska-rasprodaja.html

Ekonomska kriza polureforme nisu dovoljne

Izvor:
http://www.pecat.co.rs/2010/08/svetska-ekonomska-kriza-polureforme-nisu-dovoljne/

Bogatstvo Vatikana i glad Afrike

Izvor:
http://ateizam.org/index.php/car-je-gol-arhiva/263-bogatstvo-vatikana-i-glad-afrike

Sneki, Momire mislim da Vam je perspektiva posmatranja tekućih događaja nepotpuna. U savremenom stvaranju novog svetskog poredka prevideli ste ulogu najvećeg planetarnog kapitaliste - Rimokatoličke crkve. Naime, na delu nije samo ekonomska „pljačka“ državnih dobara sticanih znojem i trudom njihovih grđana već je po sredi, za sada dobro skriven, tihi prevrat tajno finansiran od Istituto per le Opere di Religione (IOR), poznatijeg kao Vatikanska banka. Osamdesetih godina prošlog veka njeno bogatstvo je od strane vodećih ekonomskih časopisa procenjivano na 40 do 60 milijardi maraka... Neki su tvrdili da samo u akcijama poseduje preko 20 milijardi maraka, poznato je, naime, da Vatikan samo u Italiji kontroliše nacionalnog avioprevoznika „Alitaliju”, telefoniju, čeličane, proizvodnju guma, industriju alata, osiguravajuće društvo „Socijeta”, distribuciju gasa, fabriku špageta „Pantanela”... Od onda je proteklo trideset i više godina, tako da se sada to bogatstvo sigurno meri stotinama, ako ne i hiljadama milijardi eura.

Imajući ovo na umu iz gornja tri, naizgled nepovezana, teksta jasno se da izvesti zaključak šta je u stvari posledica ove ekonomske krize, koji je pravi, vešto skriveni cilj krupnog kapitala i Rimokatoličke crkve i koje instrumente koriste da bi ostvarili svoje ciljeve - Slabljenje građanskih država kao institucija i stvaranje „Svetske vlade“.

Budući da su države usled krize primorane da rasprodaju svoje prirodne resurse, nepokretnosti, infrastrukturu, velike nacionalne kompanije (trenutno najizraženije u Grčkoj)... snaga, moć i suverenost odlučivanja u ekonomsko-političkim, socijalnim i drugim pitanjima od krucijalnog značja za opštu dobrobit građana im se drastično redukuje u korist pojedinaca - vlasnika krupnog kapitala (čitaj grupa Bilderberg, Trilaterala, Komitet 300 i dr globalisti). Koji u suštini, prikriveno ili otvoreno, rade u interesu najvećeg i najbogatijeg kapitaliste na planeti - Pape.

Očigledan primer za to su Grčka i Italija gde su legitimno izabrani politički predstavnici naroda, u izbornom demokratskom procesu, pod pritiskom berzanskih tržišta (krupnog kapitala) smenjeni, bez izbora, i na njihovo mesto su postavljene „tehnokratske vlade“, radi „opšte dobrobiti grđana“. To je ujedno i prva velika politička pobeda neoliberalnih globalista, jer im otvara mogućnost da te vlade kao „narodni spasioci“ kasnije budu izabrane „slobodnom voljom grđana“. Iz toga se može zaključiti da je proces prelaza iz građanske demokratije ka tehnokratskoj diktaturi otpočeo. U tom smislu trenutno stanje u tim zemljama najpribližnije je stanju „Vajmarske republike“ u doba Briningove ekonomske politike 1930. do 1933. godine kada su smanjena socijalna davanja a ekonomija je ekstremno liberalizovana. Znamo kako se to završilo...

Međutim, krajnji cilj metamorfoze današnje građanske države nije njeno pretvaranje u korporativnu „tehnokratsku državu“, već u versku „teokratsku državu“. Tek „teokratka država“ ispunila bi ambicije neoliberalnih globalista o stvaranju „Svetske vlade“ na čijem čelu bi bio tehnokratski predsednik pod hegemonijom Remokatoličke crkve tj. Pape.

Pošto se nalazimo unutar svih ovih zbivanja svakom od nas nedostaje perspektiva za jasnije sagledavanje ovih procesa, ali to ne može i ne sme biti izgovor za zabijanje glave u pesak i prepuštanje građanske države globalistima. Pokret „Occupy“ i grupa „Anonymous“ prvi su vesnici građanske neointeligencije probuđene iz kliničke smrti „izvitoperenog“ dijalektičkog materijalizma. Slobodarski koncept njihove ideologije u biti je poziv na buđenje „Homorobotikusima“. Ljudima umrtvljenim i međusobno uvezanim gusto isprepletanim nitima postvarene logike svakodnevnog življenja. Vrisak života iz samog srca kapitalizma Wall streeta i informatičkog mozga stvari Web mreže.
Nazad na vrh Ići dole
Nauzika
Still learning
Still learning
Nauzika


Broj poruka : 52
Points : 251
Datum upisa : 17.01.2011

Vatikan + Anarhizam Empty
PočaljiNaslov: v   Vatikan + Anarhizam Icon_minitime5/3/2012, 19:43

Momir ::
Nazuika@
Ti reče da si anarhista i to "natural"?
Hoće li nas oni izvesti na pravi put?

Anarhija je filozofski pristup realnosti. Ne nudi kolektivno izbavljenje niti određuje šta je to pravi put.

U središte svog filozofskog opusa anarhija stavlja dobrobit čoveka tj. temelji se na najdubljim i najplemenitijim osećanjima i mislima.

Samim tim slobodno se može reći da je anarhističko promišljanje i delovanje u realnosti, zapravo, usmereno ka humanom modelu ljudske egzistencije.

Budući da istinska humanost potiče iz srca (ljubav, saosećanje sa patnjom i bolom drugih jedinki, osećaj pravičnosti...i dr.) svako intelektualno izopštavanje tih individualnih ljudskih osećanja u sveru institucija državnog aparata dovodi do dezintegracije same njihove suštine i stvaranja kvazi humanih modela podržavljenog dušebrižništva. Paradoks nad paradoksima. NE BIĆE sa dušom.

Hoću da kažem. Humana osećanja BIĆA ne mogu se ideološki inkorporirati u državno NE BIĆE, a da pritom ne izgube svoju esencijalnu bit - osećaj ljubavi BIĆA prema drugom BIĆU. Država, kao ideološka tvorevina nema osećanja. Samim tim NE MOŽE da voli svoje građane.

U tom kontekstu poseban naglasak bih stavio na socijalni program svih političkih stranaka tj. na socijalnu komponentu država.

Svaka politička stranka u svom programu ima model rešavanja socijalnih pitanja (siromaštva, nezaposlenosti, pomoći licima sa posebnim potrebama… i dr.). Te programe, kada dođu na vlast, sprovode LJUDI, po ne pisanom pravilu partijski kadrovi vladajuće stranke, a izvršavaju ih službenici zaposleni u državnim institucijama nadležnim za rešavanje tih socijalnih pitanja. I partijski kadrovi i službanici koji rešavaju socijalna pitanja građana svoj POSAO obavljaju iz čistog interesa. Prvi zarad prikupljanja političkih poena i daljeg napretka na partijskoj hijerarhijskoj lestvici, a drugi zarad plate. Čak, kad se među njima i nađe jedinka koja bi svoj posao obavljala iz čistog altruizma ona biva sputana zakonskim propisima i normama, pisanim da primarno štite državni interes a tek sekundarno da brinu o interesu socijalno ugoženih kategorija stanovništva. Imajući to u vidu država kao NE BIĆE kroz svoje kvazi socijalne institucije tj. plaćene službenike ne može saosećati sa stvarnim i istinskim problemima građanina - BIĆA, odnosno, adekvatno se brinuti o istim.

Sa druge strane, pojedinac, ima moć SAOSEĆANJA i u skladu sa tim mogućnost slobodnog i iskrenog delovanja u pravcu pomoći bližnjem. Individuama humanih i plemenitih svetonazora, sa visoko razvijenom svešću o kolektivnom značaju svih bića (kako ljudi tako i svih ostalih životvornih prirodnih oblika) nije potrebno ni teokratsko ni partokratsko državno uređenje da bi bili humani. Humanost. Ljubav čoveka prema čoveku, briga sposobnih za one manje sposobne, borba jakih za prava slabih, poticanje slobodomislenosti… itd. ključni su principi anarhije koji samim svojim upražnjavanjem u realnosti determinišu ulogu svakog pojedinca i vode ka postepenoj humanizaciji društva. Vemenom istinska humanost (prouči humanitarni rad i razmišljanja: Gejtsa, Bafeta i dr. rodonačelnika neohumanog kapitalizma) neminovno će dovesti do ukidanja kvazi humanih državnih aparata u kojima je briga o ljudima poverena PROFESIONALNIM "humanitarnim radnicima". Izabranim na konkursu na osnovu stručne spreme tj. nepotističkih rodbinskih i dr. veza. U sistemu međuljudskih odnosa u kome bi ljudi iskreno brinuli o dobrobiti drugih ne će biti potrebni ni politički paraziti, da sprovode kvazi humanizam i ekonomski etatizam kao izraz “narodne volje”.

Dakle, anarhistička filozofija za cilj ima poticanje slobomislenosti, ljubavi, mira, humanosti, časti, poštenja… kao osnovnih postulata individualnog razvoja. Kako se radi o filozofskom pravcu koji ima za cilj stvaraje boljih i savršenijih BIĆA koja treba da slobodomislenošću oslobode sama sebe ropstva NE BIĆU (etatističkom državnom aparatu) izbavljenje, u smislu na koji ti aludiraš, neće doći od anarhista, niti će oni Srbiju i ostale države izvesti na pravi put. Pravi put mora doći iz srca svakog pojedinca u vidu pomenutih vrlina i samosvesnog delovanja u skladu sa njima. Kad ljudi postanu sabraća i počnu brinuti o drugim bićima tj. vrstama kao o sebi samima, sami će sebe izvesti na pravi put i za to im neće biti potreban ni Mojsije niti neki drugi politički mesija (“Kluni” ili “diplomac”). Do tada, demonokratija, socijalizam, komunizam… biće samo ideološka poštapala kolektivizovane svesti na trnovitom putu ljudskog roda ka davno izgubljenom smislu i značenju reči SLOBODAN ČOVEK.

Nazad na vrh Ići dole
Nauzika
Still learning
Still learning
Nauzika


Broj poruka : 52
Points : 251
Datum upisa : 17.01.2011

Vatikan + Anarhizam Empty
PočaljiNaslov: Vatikan + Anarhizam   Vatikan + Anarhizam Icon_minitime5/6/2012, 00:35

Limited011 ::
Citat :

CRUSING
Uzjahao Koštunica mačora i poleteo. Pa gleda Srbiju sa visina, lepa, rodna, bogata...
Mila i blaga. Kad, odjednom, udari strašna oluja. Sav pokiso, jedva se sklonio pod neku streju, čeka da prodje, a sove ga gledaju začudjeno, ko da ga ne poznaju...
Tribute to Nazuika.

Zanimljiva ironija … Da si sam to smislio više bih cenio, ali ne mari i ovako mi se dopada…:)

Ne shvati moju podršku tvojoj ironičnoj kritici pogrešno. Ali, cenim britku kritičku promisao…

Pošto mi nije jasno šta ti u mojim postovima nije jasno, možda bi ti mogao jasno da mi objasniš: šta ti nije jasno?

Kad spoznam šta ti nije jasno, u dosad napisanom, možda uspem i jasno da predočim to što ti je nejasno.

Naime, ako ja ne znam šta tebi nije jasno, a tebi je očigledno nešto nejasno, onda obojici nešto nije jasno.

Kad obojici nešto nije jasno onda postoji sumlja da je i ono što mislimo da je jasno, možda, nejasno.

Ukoliko nije jasno ono što je nejasno i ujedno nije jasno ni ono što mislimo da je jasno: onda nam obojici ništa nije jasno.

Ako nam ništa nije jasno: kako da spoznamo ono što je nejasno.

Jasno...?


By the way:

Albanski teroristi spremaju gerilski rat
http://www.smedia.rs/vesti/vest/92362/Albanski-teroristi-spremaju-gerilski-rat-OVK-Kosovo-Albanski-teroristi-spremaju-gerilski-rat.html

Edit: Ovaj tvoj poslednji post je čista retorička masturbacija, jasno je i tebi.
Time si se kvalifikovao da ti otvorim blog na kojem ćeš moći da iznosiš svoje, koliko god zanimljive ili nastrane stavove.
Ne pozivaj se na demokratičnost, slobodu i sl. i sam znaš da sve to ima svoje granice.
Post nije obrisan jer sam noćas dobre volje, ali ako nastaviš ovakve postove ću brisati bez milosti!
Siguran sam da ima dovoljno foruma na kojima će tvoja visprenost i mudrost biti više cenjena nego na Belex Club Forumu.
Mod D.
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2045
Points : 5685
Datum upisa : 06.12.2008

Vatikan + Anarhizam Empty
PočaljiNaslov: Re: Vatikan + Anarhizam   Vatikan + Anarhizam Icon_minitime5/7/2012, 20:02

Svakako se nadam da će Nazuika nastaviti da piše na svom blogu i dodatno objasni i dopuni misli koje podsećaju na citate kojima barataju neke hrišćanske sekte...
Citat :
Sa druge strane, pojedinac, ima moć SAOSEĆANJA i u skladu sa tim mogućnost slobodnog i iskrenog delovanja u pravcu pomoći bližnjem. Individuama humanih i plemenitih svetonazora, sa visoko razvijenom svešću o kolektivnom značaju svih bića (kako ljudi tako i svih ostalih životvornih prirodnih oblika) nije potrebno ni teokratsko ni partokratsko državno uređenje da bi bili humani. Humanost.

Dakle, anarhistička filozofija za cilj ima poticanje slobomislenosti, ljubavi, mira, humanosti, časti, poštenja… kao osnovnih postulata individualnog razvoja.
Mislim da bi se i Patrijarh složio s ovim i mnogim drugim rečima...
Nisam shvatio da li anarhisti prihvataju Crkvu i Veru?

Citat :
koja treba da slobodomislenošću oslobode...
Jedino mi ovo nije baš najjasnije?
"slobodomislenost slobode" - slobodomisleći ljudi, slobodomislene ideje, ali "slobodomislena sloboda" ??
Ako može neki dodatak, za nas neprosvetljene?

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Nauzika
Still learning
Still learning
Nauzika


Broj poruka : 52
Points : 251
Datum upisa : 17.01.2011

Vatikan + Anarhizam Empty
PočaljiNaslov: Re: Vatikan + Anarhizam   Vatikan + Anarhizam Icon_minitime5/7/2012, 22:00

Momire,
Postoji "Hrišćanski anarhizam", najistaknutiji njegov predstavnik bio je Lav Tolstoj. Međutim, nisam pobornik te anarho struje. Ipak, to nije moj odgovor na tvoje pitanje.

Na pitanje ću ti odgovoriti pitanjem: Da li ti smatraš da na humanizam jedino pravo imaju hrišćani i kojekakve hrišćanske tj. religijske sekte?

Uzgred, ukazao bih ti da nisam klasičan anarhista, već sam anarhoindividualista. Stoga ne podležem ni opštim teorijama kojima se definišu anarhistički pokreti...:)

Dobar čovek je dobar čovek. Bio on patrijarh, rabin, biskup, hodža... belac, crnac, arap... pa, na kraju krajeva i anarhista...:) Loš čovek je loš čovek... Ne bih zalazio u definisanje pojma dobra i zla, ipak je ovo ekonomski forum (što reče mod D).

Međutim, ukazao bih ti i na sledeće:

Citat :
Неке анархистичке идеје се могу пронаћи у далекој прошлости у кинеском таоизму, као и код грчких софиста, циника и стоика. У средњем веку неке анархистичке идеје проналазимо међу богумилима на Балкану, катарима широм Европе, међу припадницима покрета слободног духа (Free Spirit), копачима (diggers) у Енглеској и многим другим јеретичким покретима. У време Француске револуције, анархистичке идеје су биле изражене код најрадикалнијих актера револуције, санкилота и бесних (enrages). Ова револуција је нарочито инспирисала Вилијама Годвина (1756-1836) који се сматра претходником анархистичких теоретичара, због његових просветитељских идеја и напада на политичке институције у његовом кључном делу „An Enquiry Concerning Political Justice“.
Što se tiče drugog dela tvog posta. Radi se o čistoj zameni teza usled narušavanja konteksta rečenice u kojoj su upotrebljene reči "slobodomislenošću oslobode".

Naime, relevantni deo rečenice glasi:

"Kako se radi o filozofskom pravcu koji ima za cilj stvaraje boljih i savršenijih BIĆA koja treba da slobodomislenošću oslobode sama sebe ropstva NE BIĆU (etatističkom državnom aparatu)..."

Nigde nisam naveo "slobodomislena sloboda" niti "slobodomislenost slobode" već sam jasno istakao da BIĆA treba slobodomislenošću da oslobode sama sebe od ropstva NE BIĆU...

Dakle, BIĆA... se oslobađaju ropstva a ne SLOBODOMISLENOST.


Citat :
Замена тезе је логичка грешка када се не разлаже и не доказује задата теза него се врши једно, понекад суптилно, а понекад грубо прелажење, померање па се образлаже и доказује нека друга теза по нечему слична или сродна задатој теми. То је једна врста логичке манипулације јер се саговорник обмањује.


Pozdravljam te.
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2045
Points : 5685
Datum upisa : 06.12.2008

Vatikan + Anarhizam Empty
PočaljiNaslov: Re: Vatikan + Anarhizam   Vatikan + Anarhizam Icon_minitime5/7/2012, 22:23

Pod
1. Nemoj da mi citirašte neke fore sa interneta kao "zamena teze" (to i sam mogu da nadjem na internetu ako me zanima...)
2. Nikakve zamene teze nije bilo već iskreno pitanje, a ako ti tu nalaziš neke skrivene fore ili podmetanja onda nema diskusije, dakle ja pitam, a ti odgovoriš ako možeš, bez pozivanja na definicije koje nemaju veze s mojim pitanjem...

Nadam se da sam bio jasan?

1. Dakle, šta je "anarhoindividualista"?

2.Koliko ih je i koje su sve anarhističke "struje" - pravci ?

3. Nisi odgovorio da li anarhisti poštuju/prihvataju Crkvu & Veru?

4. Šta ovo konkretno znači: "...već sam jasno istakao da BIĆA treba slobodomislenošću da oslobode sama sebe od ropstva NE BIĆU..."

Jel tu neka slovna greška u pitanju?

5. A i nije mi jasno šta podrazumevaš pod "slobodomislenost"?
Pa ako bi bio ljubazan...

P.S. Samo bez citiranja i pogrešnog tumačenja i nametanja zavere...
kafa

6. A i kada misliš da će doći do promene "svesti" u ljudskom rodu koji će moći da se ponaša tako kako ti misliš da treba?


_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2045
Points : 5685
Datum upisa : 06.12.2008

Vatikan + Anarhizam Empty
PočaljiNaslov: Re: Vatikan + Anarhizam   Vatikan + Anarhizam Icon_minitime5/7/2012, 22:46

Eh, da... i nemoj citate da navodiš nego ako mogne samo svojim rečima, znači, što prostije to bolje.

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

Vatikan + Anarhizam Empty
PočaljiNaslov: Re: Vatikan + Anarhizam   Vatikan + Anarhizam Icon_minitime5/8/2012, 00:21

Internet je u suštini anarhija, s gomilom djubreta, što i ovaj forum postaje, valjda je to i bila namera člana Nazuika - da ovaj forum baci u djubre gomile koju nalazimo na internetu?
Ovde ili na internetu uopte, možeš da pišeš šta ti padne na pamet: otvoriš svoj blog i opališ po tastaturi, tu čak i najekstremnije, najnastranije ideje nalaze svoje sledbenike, što naravno ništa ne znači, ali već grupa od 10-100 istomišljenika može da umisli da ima uticaj na internet populaciju, zanemarujući da sama "zanimljivost" i "suludost" privlači ljude iz radoznalosti...

Da, ja ću se boriti da ne završimo na smetlištu anarhizma, jer to ovaj forum ne zaslužije.

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
Nauzika
Still learning
Still learning
Nauzika


Broj poruka : 52
Points : 251
Datum upisa : 17.01.2011

Vatikan + Anarhizam Empty
PočaljiNaslov: Re: Vatikan + Anarhizam   Vatikan + Anarhizam Icon_minitime5/8/2012, 02:11

Momire,

Bio si jasan.

Ali opet ću ponoviti, ono što si ti naveo čista je zamena teze. Samim tim smatram da sam ti na to pitanje odgovorio.

1. Anarhoindividualista je osoba koja živi po vlastitim pravilima, koliko god je to moguće. Cela planeta premrežena je državnim granicama, a svaka država ima svoje institucije, zakone i društvene norme ponašanja, samim tim vrlo je teško izbeći ih… Znači, moraju se u određenim situacijama kršiti. Ne shvati me pogrešno, ne propagiram kriminal. Mislim na kršenje u pozitivnom smislu. Navešću ti jedan banalan primer. Država odredi da se mora plaćati naknada za boravak i paljenje vatre u prirodi. Ti se sa tim ne slažeš. Misliš da priroda pripada svima i da imaš pravo da se u prirodi ponašaš kako hoćeš, u skladu sa prirodnim zakonima a ne državnim. Shodno tom svom stavu prekršićeš državni propis i učiniti ono što osećaš da je ispravno.

2. Nabrajanje anarhističkih “stuja” tj. pravaca je više tehničko pitanje. Stoga, da se ne bih zamarao, besmislenim nabrajanjem istih. Upućejem te na Vikipediju: http://sh.wikipedia.org/wiki/Anarhizam i http://sh.wikipedia.org/wiki/Škole_anarhizma. Tu su ti predočene, osnovne anarhističke struje, pravci tj. škole… Ako te to baš toliko zanima, kreni jednu po jednu da proučavaš ne bi zadovoljio svoju znatiželju.

3, 5 i 6. Na ove stavke odgvoriću ti takođe jednim tekstom. Iz prostog razloga što je u njemu predočena, u velikoj meri i sama srž mojih razmišljanja: http://sr.wikisource.org/sr/Анархизам:_За_шта_се_стварно_залаже Odnoso, zato što ćeš iz njega doći do podpunijeg uvida u ono što te interesuje, ako te anarhizam u opšte interesuje. U njemu su po meni na pravi način definisani mnogi ključni principi prema kojima se i ja upravljam, tako da nema potrebe da se naknadno smaram definisanjem nečega što je u doboroj meri definisano u skladu sa mojim mišljenjem. E, sad, ukoliko i u tom tekstu nađeš neke delove koji su ti zanimljivi, a misliš da se kose sa onim što sam ja dosad iznosio tj. mojim ličnim stavovima, o tome možemo diskutovati.

4. Da. Dok sam kuckao nisam primetio da sam pojam NEBIĆA rastavio tj. da sam napisao NE BIĆE. Izvinjavam ti se na tom propustu.

Slobodomislenost. U kratkim crtama. Način mišljenja i promišljanja zasnovan na prirodnim zakonima tj. potrebama organizma (glad, žeđ, disanje, estetika, potreba za svetlošću, ljubavlju, seksualnošću, erotičnošću, pohlepa…itd.) ne uslovljena standarnim steoreotipima i konvencijama proizašlim iz uskog kruga podržavljene viševekovne kulture i tradicije. U sebi, nužno, mora sadržati visok stepen samosvesti. Samo samosvesna ljudska jedinka može spoznati tj. iskusiti slobodu u svoj punini njenog značenja… Hmm.. ovo ti može zvučati kao narcisoidni hedonizam, delimično to i jeste. S druge strane BIĆE se ne manifestuje samo u telesnoj sveri već i u duhovnoj. Znanje je duhovna hrana koja pruža misaono i intelektualno zadovoljenje. Budući da edukovanje, u glavnom, zahteva autoizolaciju i samodiciplinu (pručavanje raznoraznih naučnih, književnih i dr. vidova ljudskih dostignuća ) tu se javlja asketska protiv teža hedonizmu. Sklad hedonizma i asketizma bila bi prava mera slobode u smislu koji ljudska jedinka treba da dosegne da bi bila slobodna (kako od savesti tako i od vlastitih nagona). Humanizam i ostali oblici voljnog delovanja, koji za posledicu imaju odricanje od vlastitog sopstva zarad tuđe dobrobiti takođe su vid asketizma. Odnosno, njegova su najplemenitija manifestacija. Itd. Itd. Itd…

Budući da ovaj forumu nisam pristupio radi propagiranja vlastitog anarhoindividualizma, a sve više se upuštam u diskusije tog tipa, u buduće bih na svako tvoje pitanje, ako ih bude, voleo da čujem i tvoj vlastiti stav o po tom pitanju. Narvno, ako želiš da ga izneseš… Ako ne, neka se igra ispitivanja završi ovim postom.

Nemam ništa protiv da odgovaram na tvoja pitanja, ali pod uslovom da i ti odgovaraš na moja (bilo ličnim stavom, bilo citatom ili nekim prigodnim tekstom…). Dijalog je dvosmerna razmena mišljenja i ideja, a ne samo postavljanje pitanja. Nadam se da ćeš imati razumevanja za ovakav moj stav…

Pozdravljam te, i želim ti sretno investiranje ovih dana… Svima će nam pored znanja biti potreban i splet sretnih okolnosti…

P:S.
Tokijo je upravo otvorio trgovačku sesiju u lepom plusu, nadam se da će tako i ostati…:)
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

Vatikan + Anarhizam Empty
PočaljiNaslov: Re: Vatikan + Anarhizam   Vatikan + Anarhizam Icon_minitime7/17/2014, 00:59

Синдикална конфедерација „Анархосиндикалистичка иницијатива“ (скраћено Анархосиндикалистичка иницијатива, односно АСИ) је пропагандно/борбена, анархистичка, прецизније анархосиндикалистичка, организација из Србије, чији се Секретаријат тренутно налази у Београду. АСИ је секција Међународног удружења радника и радница у Србији.

АСИ се бори за друштво које ће бити базирано на индивидуалној и колективној слободи, равноправности, солидарности и међусобној помоћи; лишено свих облика репресије, хијерархије и власти човека на човеком. Програмска деклерација АСИ истиче да је за остваривање тих идеја неопходно раскрстити са свим облицима ауторитарног начина организовања.
АСИ се бори против:
државе и хијерархијских односа у друштву
капитализма и приватног власништва
сваке врсте национализма
дискриминације на основу расе, пола или сексуалног опредељења
цркве
Друштво које АСИ жели да створи је либертерско, слободарско самоуправно комунистичко друштво — анархија.
Vatikan + Anarhizam 220px-127_2785
Ratibor Trivunac

Anarhosindikalistička inicijativa (ASI), Sekcija međunarodnog udruženja radnika i radnica u Srbiji, poziva svoje članstvo, prijatelje i simpatizere da se u što većem broju pridruže protestu protiv donošenja novog Zakona o radu. Protest će biti organizovan u Beogradu ispred Narodne skuštine Srbije u četvrtak, 17. jula u 11 časova. Okupljanje i šetnja sami po sebi neće značiti ništa osim uludog gubljenja energije. Zato ASI poziva na radikalizovanje protesta i direktnu akciju protiv gazda i političara koji pokušavaju da nam otmu budućnost i učine živote još više nepodnošljivim. Potrebno je blokirati čitav centar Beograda i držati ga blokiranog dok političarski banditi ne odstupe.

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
 
Vatikan + Anarhizam
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Deponija-
Skoči na: