BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Ja znam kakvu vladu želim !

Ići dole 
+10
nemanjaRU
Limited011
Drasko
FatCat
Zoranecc
Maca
Ars Vivendi
Milos86
MORNAR
Ilija
14 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Ilija
Member
Member
Ilija


Broj poruka : 480
Points : 1261
Datum upisa : 30.09.2009

Ja znam kakvu vladu želim ! Empty
PočaljiNaslov: Ja znam kakvu vladu želim !   Ja znam kakvu vladu želim ! Icon_minitime3/14/2012, 19:03

DS i koalicija moraju da odu, ovo što rade je pogubno.
Da ima ko da ih nasledi - nema.
Tomi i naročito Vučiću, kad pomenu vlast podju bale na usta. To su koze koje nikako ne bi smele da dodju do kupusa. Gledaju na vlast "ki lisica za ovnova muda".
O bumbaru Dinkiću, lažovu i upropastitelju domaćih banaka i grobaru ekonomije, voluntaristi nemam šta da kažem.
Kad bi R. Ljajić imao kapacitet... - i jedini je korektan lik, deluje pošteno.
Šta reći, a ne zaplakati.
Kad bi neko imao program da:
- smanji troškove u budžetskoj potrošnji,
- fiksira kurs na 100 din ili uvede evro u roku od godinu dana,
- smanji cenu benzina na 1 evro,
- ukine korupciju u javnim nabavkama,
- svede skupštinu na manje od 100 poslanika,
- ukine sve agencije,
- smanji broj ministarstava na 7 (ne treba ih više) i smanji broj radnika u ministarstvima za 50%,
- smanji sve poreze,
- ukine vojsku, itd...
pomislio bih da se nešto i kod nas dešava.
Do tada: sjaši Kurta da uzjaše Murta.
A mi treba glasanjem da učestvujemo u njihovoj igri i da im damo legitimitet.
Kako ne shvatate narod je na jednoj strani, a oni svi i pozicija i opozicija koja će biti pozicija na drugoj.
Nazad na vrh Ići dole
MORNAR
VIP
VIP
MORNAR


Broj poruka : 704
Points : 1915
Datum upisa : 28.01.2010

Ja znam kakvu vladu želim ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam kakvu vladu želim !   Ja znam kakvu vladu želim ! Icon_minitime3/14/2012, 21:42

Auuu, brate!
od
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2222
Godina : 37
Localisation : Nish
Points : 1308
Datum upisa : 20.05.2007

Ja znam kakvu vladu želim ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam kakvu vladu želim !   Ja znam kakvu vladu želim ! Icon_minitime3/15/2012, 11:30

Ilija ::
DS i koalicija moraju da odu, ovo što rade je pogubno.
Da ima ko da ih nasledi - nema.
Tomi i naročito Vučiću, kad pomenu vlast podju bale na usta. To su koze koje nikako ne bi smele da dodju do kupusa. Gledaju na vlast "ki lisica za ovnova muda".
O bumbaru Dinkiću, lažovu i upropastitelju domaćih banaka i grobaru ekonomije, voluntaristi nemam šta da kažem.
Kad bi R. Ljajić imao kapacitet... - i jedini je korektan lik, deluje pošteno.
Šta reći, a ne zaplakati.
Kad bi neko imao program da:
- smanji troškove u budžetskoj potrošnji,
- fiksira kurs na 100 din ili uvede evro u roku od godinu dana,
- smanji cenu benzina na 1 evro,
- ukine korupciju u javnim nabavkama,
- svede skupštinu na manje od 100 poslanika,
- ukine sve agencije,
- smanji broj ministarstava na 7 (ne treba ih više) i smanji broj radnika u ministarstvima za 50%,
- smanji sve poreze,
- ukine vojsku, itd...
pomislio bih da se nešto i kod nas dešava.
Do tada: sjaši Kurta da uzjaše Murta.
A mi treba glasanjem da učestvujemo u njihovoj igri i da im damo legitimitet.
Kako ne shvatate narod je na jednoj strani, a oni svi i pozicija i opozicija koja će biti pozicija na drugoj.

Ja bih samo ovo promenio

- fiksira kurs na 100 din ili uvede evro u roku od godinu dana, menjao na

- fiksira kurs na 200 din ili uvede evro u roku od godinu dana,
Nazad na vrh Ići dole
Ilija
Member
Member
Ilija


Broj poruka : 480
Points : 1261
Datum upisa : 30.09.2009

Ja znam kakvu vladu želim ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam kakvu vladu želim !   Ja znam kakvu vladu želim ! Icon_minitime3/15/2012, 13:38

@Miloše,
Nemoj da si neozbiljan, 200 bi nas ubilo. Pa iovako smo pukli.
200 bi prepolovilo današnje ionako najmanje plate u regionu i dupliralo kredite, dupliralo cene i milione ljudi dovelo na ivicu egzistencije. Otplata kredita bi postala nemoguć slučaj, nekretnine bi se oduzimale, bankarski sistem bi se urušio.
PS:
Inače pokretanje ove teme nije moja ideja, istrgnuta je iz konteksta sa druge teme.
Navedene mere svakako nisu sveobuhvatne, nije mi to ni bio cilj, ali to bi bilo nešto kao minimum - da dam podršku glasanjem na izborima.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Ja znam kakvu vladu želim ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam kakvu vladu želim !   Ja znam kakvu vladu želim ! Icon_minitime3/15/2012, 17:56

Nesto mi je palo napamet:
Republicka radiodifuzna agencija je ogranicila prostor za predizborno predstavljanje i program radijima, televizijama, novinama. Ako se ovo bude prosirilo na internet, moracemo da uskladjujemo prostor dat pristalicama opozicije sa prostorom datim pristalicama vlasti.
Razume se, na stetu ovih prvih armo
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2776
Points : 7917
Datum upisa : 21.01.2009

Ja znam kakvu vladu želim ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam kakvu vladu želim !   Ja znam kakvu vladu želim ! Icon_minitime3/16/2012, 12:09

Ilija ::


Kad bi R. Ljajić imao kapacitet... - i jedini je korektan lik, deluje pošteno.

Citat :
Rasim Ljajić, lider SDPS

Nakon mnogih razgovora, opet ste u koaliciji sa DS. Zašto?
- Ovaj put je napravljen više nego korektan dogovor.

Sa SPS ste napravili koaliciju u Vojvodini. Šta će biti u ostalim delovima Srbije?
- Biće dosta teško, ali uglavnom sa SPS i DS ćemo formirati najviše koalicija na lokalu, s tim što će u Vojvodini biti više sa socijalistima.

Zašto niste prihvatili ponudu SNS na lokalu?
- Pa, u Požarevcu i Kuršumliji još pregovaramo s naprednjacima.


I sa DS i sa SPS i sa SNS...
Korektno? Posteno?
Nazad na vrh Ići dole
Ilija
Member
Member
Ilija


Broj poruka : 480
Points : 1261
Datum upisa : 30.09.2009

Ja znam kakvu vladu želim ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam kakvu vladu želim !   Ja znam kakvu vladu želim ! Icon_minitime3/16/2012, 17:43

@Ars Vivendi
Ja sam R. Ljajića spomenuo kondicionalno, nisam njegov fan. Delovao je pošteno u aktivnostima i zadacima koje je sprovodio bez roptanja i korektno, često dobijao najprljavije poslove i u vezi haških optuženika i štrajkova radnika i situacije u Sandžaku. Nisam pratio njegovu izbornu kombinatoriku.
@Pinto
Nisam se opredeljivao ni za poziciju ni opoziciju, pa nemam neku ulogu u tom vaganju.
Mislim da su se i jedni i drugi jednako nesposobni i nezainteresovani da bilo šta normalno i konstrunktivno urade i da su se ostrvili i smatraju da smo mi (narod) i svi prirodni i ekonomski resursi njihovo lovište koje će na izborima da osvoje.
E zato nemaju moju podršku i jedini normalan odgovor je ne izaći na izbore!
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1857
Godina : 46
Localisation : Sombor
Points : 5133
Datum upisa : 28.05.2007

Ja znam kakvu vladu želim ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam kakvu vladu želim !   Ja znam kakvu vladu želim ! Icon_minitime3/16/2012, 17:52

Ilija, pa da, najbolje da izvršimo kolektivno samoubistvo ili da ukinemo glasanje?

Kako da ne glasamo?
Pa to oni baš i žele, oni su stvorili situaciju da ti digneš ruke od svega i da niko ne glasa, a da bi oni medjusobom delili vlast i pare!!

SVI NA IZBORE!!!
Do promene dolazi tako što ćemo glasati PROTIV ove bande, a ne apscinencijom!

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Zoranecc
VIP
VIP
Zoranecc


Broj poruka : 208
Points : 586
Datum upisa : 19.11.2010

Ja znam kakvu vladu želim ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam kakvu vladu želim !   Ja znam kakvu vladu želim ! Icon_minitime3/16/2012, 19:24

Maca ::
Ilija, pa da, najbolje da izvršimo kolektivno samoubistvo ili da ukinemo glasanje?

Kako da ne glasamo?
Pa to oni baš i žele, oni su stvorili situaciju da ti digneš ruke od svega i da niko ne glasa, a da bi oni medjusobom delili vlast i pare!!

SVI NA IZBORE!!!
Do promene dolazi tako što ćemo glasati PROTIV ove bande, a ne apscinencijom!
Na izbore svakako ali izbor Tome u Vucica mi je najgora opcija. Pa da li kod njih postoji jos neko sem g. Tabakovic da figurira za neko mesto ili da mi uliva neko poverenje. Naravno da nema!
Nazad na vrh Ići dole
Ilija
Member
Member
Ilija


Broj poruka : 480
Points : 1261
Datum upisa : 30.09.2009

Ja znam kakvu vladu želim ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam kakvu vladu želim !   Ja znam kakvu vladu želim ! Icon_minitime3/16/2012, 22:24

Samo Jorgovanka Tabaković...
Ali, ne radim na Djurdjevdan.
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

Ja znam kakvu vladu želim ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam kakvu vladu želim !   Ja znam kakvu vladu želim ! Icon_minitime3/17/2012, 00:02

Zoranecc ::
Na izbore svakako ali izbor Tome u Vucica mi je najgora opcija. Pa da li kod njih postoji jos neko sem g. Tabakovic da figurira za neko mesto ili da mi uliva neko poverenje. Naravno da nema!
OK, a za koga?
Koja to partija ima šanse da preuzme vlast?
Dveri? Komunisti? SPS?
KO....
Ili da pustimo da ovi vladaju do beskonačno?

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Ja znam kakvu vladu želim ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam kakvu vladu želim !   Ja znam kakvu vladu želim ! Icon_minitime3/17/2012, 00:57

@FCat
Ako nesto bude obelezilo ove izbore, to ce biti kampanja Ujedinjenih regiona Srbije, koji su valjda jos registrovani kao NGO (sic!): Srbiji je potreban jak premijer i (Samo) Ja sam doveo FIAT...
love3
Nazad na vrh Ići dole
MORNAR
VIP
VIP
MORNAR


Broj poruka : 704
Points : 1915
Datum upisa : 28.01.2010

Ja znam kakvu vladu želim ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam kakvu vladu želim !   Ja znam kakvu vladu želim ! Icon_minitime3/17/2012, 08:49

m
Nazad na vrh Ići dole
Drasko
VIP
VIP
Drasko


Broj poruka : 280
Points : 832
Datum upisa : 01.07.2007

Ja znam kakvu vladu želim ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam kakvu vladu želim !   Ja znam kakvu vladu želim ! Icon_minitime3/17/2012, 23:55

Taksista...
Nazad na vrh Ići dole
MORNAR
VIP
VIP
MORNAR


Broj poruka : 704
Points : 1915
Datum upisa : 28.01.2010

Ja znam kakvu vladu želim ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam kakvu vladu želim !   Ja znam kakvu vladu želim ! Icon_minitime3/18/2012, 10:37

Koliko se čuje iz DS najozbiljniji kandidat za premijera iz DS kalicije je Dušan Petrović sadašnji ministar poljoprivrede, a sledi ga Ivan Vujačić, bivši ambasador Srbije u SAD, Kori udovički (kao prva žene premijer), možda Šutanovac kao srednje rešenje ili neko sa strane...

Oni jednostavno ne mogu da izadju sada sa svojim kandidaom jer bi to značilo da i oni misle da Cvetković nije ispunio očekivanja (priznanje greške), a ako je on opet kandidat onda im se ne piše dobro...

Ko se nalazi na listi DS?
Aleksandar Vlahović (kao i Mirko Cvetković) je opet visoko na listi i ulazi u skupštinu!
Ceo spisak:
http://www.mondo.rs/s237710/Info/Srbija/Ko_je_sve_na_listi_DS.html
Nazad na vrh Ići dole
Ilija
Member
Member
Ilija


Broj poruka : 480
Points : 1261
Datum upisa : 30.09.2009

Ja znam kakvu vladu želim ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam kakvu vladu želim !   Ja znam kakvu vladu želim ! Icon_minitime3/18/2012, 19:50

Protesti u Češkoj:
"Politicari samo misle kako da što više ukradu, ne misle ni na narod ni na zemlju".

Protesti u Podgorici:
"Što je bilo - bilo je, dosta je bilo kradje"...
"A sada me dobro slušaj premijeru Lukšiću"...
Nazad na vrh Ići dole
Ilija
Member
Member
Ilija


Broj poruka : 480
Points : 1261
Datum upisa : 30.09.2009

Ja znam kakvu vladu želim ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam kakvu vladu želim !   Ja znam kakvu vladu želim ! Icon_minitime3/19/2012, 00:24

Na iiizzzzzzbbbooornoj listi kod nas na 3. mestu je OOOONNNNAAAA, a kod njih je ONAAA.
Svi znamo kakva je razlika izmedju nje i one.
Nazad na vrh Ići dole
Zoranecc
VIP
VIP
Zoranecc


Broj poruka : 208
Points : 586
Datum upisa : 19.11.2010

Ja znam kakvu vladu želim ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam kakvu vladu želim !   Ja znam kakvu vladu želim ! Icon_minitime3/19/2012, 00:40

Danas imam velikih problemaa sa koriscenjem Belexcluba!!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2007
Points : 5415
Datum upisa : 07.05.2009

Ja znam kakvu vladu želim ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam kakvu vladu želim !   Ja znam kakvu vladu želim ! Icon_minitime3/19/2012, 13:57

Ilija ::

Protesti u Podgorici:
"Što je bilo - bilo je, dosta je bilo kradje"...
"A sada me dobro slušaj premijeru Lukšiću"...


Citat :
Izvršna direktorica MANS-a Vanja Ćalović kazala je da skupom u Podgorici počinje crnogorsko proleće, odnosno da vlast konačno mora da radi u korist građana, a ne mafijaša i privilegovanih tajkuna.

„Usta su im puna Evrope, a džepovi su im puni naših para. To nije prava Evropa, jer evropski standard znači da kad neko krade, onda ide u zatvor, a ne za ambasadore”, kazala je ona i pozvala Lukšića da se opredeli ili će biti sa građanima Crne Gore ili će biti lutka organizovanog kriminala.

„Ili je Lukšić upravljati državom u korist naroda Crne Gore ili će priznati da njom upravljaju braća Đukanović i Brano Mićunović. Vreme je da kažemo da nećemo da mafija određuje našu budućnost”, rekla je Ćalović i dodala da Lukšić „treba da okrene leđa mafiji ili da zajedno s njom ide u zatvor”.

Konačno!! Samo zamenite imena u gornjoj izjavi sa premijer Cvetković, a umesto Brana Mičunovića slobodno stavite Danko Djunić...

Kad u CG nema muških koji su se uvek hvalili junaštvom, evo jedne prave heroine, nadam se da neće stradati u nekoj "saobraćajki" ???
Neka je Bog čuva....

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Ilija
Member
Member
Ilija


Broj poruka : 480
Points : 1261
Datum upisa : 30.09.2009

Ja znam kakvu vladu želim ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam kakvu vladu želim !   Ja znam kakvu vladu želim ! Icon_minitime3/22/2012, 07:21

Obama ima glavni problem sa rejtingom posle poskupljenja benzina (nafte) u americi, medjutim Tadić kod nas nema - ni posle šest poskupljenja za mesec dana.
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2776
Points : 7917
Datum upisa : 21.01.2009

Ja znam kakvu vladu želim ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam kakvu vladu želim !   Ja znam kakvu vladu želim ! Icon_minitime3/29/2012, 08:14

MORNAR ::
Koliko se čuje iz DS najozbiljniji kandidat za premijera iz DS kalicije je Dušan Petrović sadašnji ministar poljoprivrede, a sledi ga Ivan Vujačić, bivši ambasador Srbije u SAD, Kori udovički (kao prva žene premijer), možda Šutanovac kao srednje rešenje ili neko sa strane...
U DS razmišljaju o premijeru i pored gorenavedenih u trku za to mesto su ušli i Milica Delević ex Djilas (Od 2008. je direktorka vladine Kancelarije za evropske integracije. 2009. je izabrana za ličnost godine od strane nedeljnika “Vreme”. Član je Političkog saveta DS.) i Branko Radujko (direktor Telekom Srbija)....

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2007
Points : 5415
Datum upisa : 07.05.2009

Ja znam kakvu vladu želim ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam kakvu vladu želim !   Ja znam kakvu vladu želim ! Icon_minitime4/1/2012, 13:26

Citat :
Ko­li­ko ste vi lič­no mo­ti­vi­sa­ni za iz­la­zak na iz­bo­re?

Na iz­bo­re ne iz­la­zim da bih oda­brao pa­stu ko­jom ću po­sle pra­ti zu­be,već da bih svo­jim gla­som dao oce­nu oni­ma ko­ji vla­da­ju. Ako su vla­da­li do­bro, od me­ne mo­gu do­bi­ti glas, ako ni­su, ne­ka se bo­lje vla­da­ju sle­de­ći put.
De­mo­krat­ski par­la­men­tar­ni ili pred­sed­nič­ki iz­bo­ri su ne­ka vr­sta oce­nji­va­nja ono­ga ko je dr­žao po­lu­ge vla­sti. Iz­bo­ri ne mo­gu bi­ti oce­nji­va­nje ne­ko­ga ko je bio u opo­zi­ci­ji, jer ja ne iz­la­zim na iz­bo­re da bih bi­rao opo­zi­ci­ju ne­go da bih bi­rao vlast.
I to pra­vi­lo ne­mam na­me­ru da me­njam.
Izbori nisu koncert posle koga izađeš nasmejan i dobro zabavljen, nego je to jedan čin posle koga sledeće četiri godine ima da se češeš ako si izabrao vašku da ti sedi na glavi.
VOJISLAV ŽANETIĆ, satiričar i reklamni kreativac




_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
nemanjaRU
Just looking
Just looking



Broj poruka : 23
Points : 57
Datum upisa : 15.02.2011

Ja znam kakvu vladu želim ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam kakvu vladu želim !   Ja znam kakvu vladu želim ! Icon_minitime4/2/2012, 13:24

https://www.youtube.com/watch?v=5DE4SXYipYk

Ima li razlike od
Nazad na vrh Ići dole
Ilija
Member
Member
Ilija


Broj poruka : 480
Points : 1261
Datum upisa : 30.09.2009

Ja znam kakvu vladu želim ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam kakvu vladu želim !   Ja znam kakvu vladu želim ! Icon_minitime4/4/2012, 20:16

Da recikliram temu:
- proizvodnja,
- poljoprivreda,
- zapošljavanje,
- crno tržište,
- subvencije,
- javne nabavke,
- agencije, spoljni saradnici,
- porezi,
- penzije,
- cene, inflacija
- devizni kurs,
- uvoz/izvoz...
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2980
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5533
Datum upisa : 22.05.2007

Ja znam kakvu vladu želim ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam kakvu vladu želim !   Ja znam kakvu vladu želim ! Icon_minitime4/5/2012, 18:51

Citat :
Koliko su realne šanse da se smanji nezaposlenost kroz dovođenje novih investitora?

- Svakodnevne najave stranih investitora da su spremni da svoj novac ulažu u Srbiju, koja je čvrsto na evropskom putu, razlog su za optimizam i potvrda da 6. maja građani imaju izbor za bolji život. Potrebno je poslati jasnu poruku da Srbija nije spremna na neizvesnost i avanturu, već da bira jasne evropske vrednosti.

Ko su potencijalni investitori?

- Oni koji u Srbiji vide sigurnost svojih ulaganja, predvidivost procesa i pouzdanost. Simbol te pouzdanosti je svakako Boris Tadić, a nikako oni koji su do juče širili mržnju i netrpeljivost prema EU.


Nada Kolundžija, funkcionerka Demokratske stranke, objašnjavajući kako će demokrate rešiti problem nezaposlenosti.

Ako sam je dobro razume, država uzme kredit jedno 2-3 milijarde evra i onda od tih para deli subvencije "investitorima" a narod otplaćuje kredit?
coca

od

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2776
Points : 7917
Datum upisa : 21.01.2009

Ja znam kakvu vladu želim ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam kakvu vladu želim !   Ja znam kakvu vladu želim ! Icon_minitime4/8/2012, 11:55

Ars Vivendi ::
MORNAR ::
Koliko se čuje iz DS najozbiljniji kandidat za premijera iz DS kalicije je Dušan Petrović sadašnji ministar poljoprivrede, a sledi ga Ivan Vujačić, bivši ambasador Srbije u SAD, Kori udovički (kao prva žene premijer), možda Šutanovac kao srednje rešenje ili neko sa strane...
U DS razmišljaju o premijeru i pored gorenavedenih u trku za to mesto su ušli i Milica Delević ex Djilas (Od 2008. je direktorka vladine Kancelarije za evropske integracije. 2009. je izabrana za ličnost godine od strane nedeljnika “Vreme”. Član je Političkog saveta DS.) i Branko Radujko (direktor Telekom Srbija)....

U neformalnom ćaskanju sa novinarima Boris Tadić je rekao da u izboru demokrata za premijera „veliku šansu imaju dve kandidatkinje, ali to nisu one koje se pominju u medijima”.„Stručnjaci” su se podelili u dve grupe: jedni su rekli da se Tadić šali, drugi su odmah počeli da traže kandidatkinje, pronašavši ih u Kori Udovički i Milici Delević.

Sad se pominje i Jelena Trivan...
udrimile

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2007
Points : 5415
Datum upisa : 07.05.2009

Ja znam kakvu vladu želim ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam kakvu vladu želim !   Ja znam kakvu vladu želim ! Icon_minitime4/9/2012, 19:39

Sada se vidi na čemu DS bazira svoju kampanju.
Uopšteno govoreći, kampanja koja se zasniva na eksploatisanju straha i plašenju ljudi je jedan od najnečasnijih vidova političke borbe. Nakon Jelene Trivan i Borisa Tadića, oglasio se i Dragan Šutanovac još jednom potvrđujući da je reč o orkestriranim i dogovorenim istupima. Šutanovac je izjavio da, „ako drugi budu vodili Srbiju, bićemo u problemu decenijama... mi nemamo pravo da stanemo, imamo veliku obavezu da ne dozvolimo da sledeće godine u fotelju sedne bilo ko osim iz DS“. I u ovoj izjavi se vidi da je suština određivanja i vrednovanja omaložavanje drugog. Vlast je dobra pošto je opozicija sigurno gora – to je poruka.

To, doduše, i jeste najbolja taktika – ako nemaš šta konkretno da ponudiš, zaplaši ljude idejom da će oni drugi biti gori od tebe. Ali vlast kojoj ističe mandat morala bi sa nečim konkretnijim na izbore. Sa rezultatom, na primer i spiskom stvari koje su uradili dok su bili vlast.

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

Ja znam kakvu vladu želim ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam kakvu vladu želim !   Ja znam kakvu vladu želim ! Icon_minitime4/9/2012, 22:12

Serb Opposition Leader Catches Up With Tadic Ahead of May 6 Vote

By Gordana Filipovic - Apr 9, 2012 4:30 PM GMT+0200

Serbia’s incumbent President Boris Tadic, who is running for his third term in office, will probably face tough competition as opposition leader Tomislav Nikolic is gaining public support before the May 6 elections.

Tadic, the leader of the Democratic Party, was backed by 35.8 percent of voters and his main challenger, Nikolic, the leader of the Serbian Progressive Party by 35.7 percent, in an opinion survey by the pollster Faktor Plus, its manager Vladimir Pejic said at a news conference in Belgrade today.

The poll indicated 29.4 percent support for the Democrats and 33.4 percent for the opposition Progressives, almost unchanged from the previous survey released on March 26, Pejic said. The survey 1,160 respondents was carried out in the week starting April 2,. There was a 3 percent margin of error.

Tadic stepped down on April 4 to ensure that presidential elections are held on the same day with the vote for parliament and local governments in a move that may help his party return to power.

The poll did not indicate ratings for new presidential candidates, including Jadranka Seselj, wife of Vojislav Seselj, the leader of the Serbian Radical Party, who is standing trial at the Hague war crimes tribunal.

Nikolic used to be Seselj’s deputy until 2008, just months after Tadic defeated him for the second time in presidential elections. Nikolic set up his own party in later that year.

To contact the reporters on this story: Gordana Filipovic in Belgrade at gfilipovic@bloomberg.net

To contact the editor responsible for this story: James M. Gomez at jagomez@bloomberg.net
Nazad na vrh Ići dole
Ilija
Member
Member
Ilija


Broj poruka : 480
Points : 1261
Datum upisa : 30.09.2009

Ja znam kakvu vladu želim ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam kakvu vladu želim !   Ja znam kakvu vladu želim ! Icon_minitime4/12/2012, 17:33

Ako Minki, Dinki (mladjani Dinkiću) pobedi na izborima u regione se iz Beograda ide metroom, a iz Beograda u regione avionima...
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

Ja znam kakvu vladu želim ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam kakvu vladu želim !   Ja znam kakvu vladu želim ! Icon_minitime4/23/2012, 13:00

ZAUZIMANJE POZICIJA



Nikolić i Dinkić postigli tajni dogovor o koaliciji

Autor/izvor: SEEbiz/Kurir
Datum objave: 23.04.2012. - 10:22:32


BEOGRAD - Tomislav Nikolić i Mlađan Dinkić dogovorili su se da njihove dve stranke naprave koaliciju posle objavljivanja rezultata izbora 6. maja, piše Kurir.


Kako tvrdi izvor Kurira iz vrha SNS, dvojica lidera načelno su se saglasila da bi sledeću vladu mogli da prave zajedno, a da se detalji o podeli ministarstava preciziraju posle izbora. Dinkić je, prema saznanjima Kurira, tražio da URS preuzme privredni i finansijski sektor u novoj vladi.

Dinkić je za sad izneo tri zahteva. Za URS traži Ministarstvo ekonomije, mesto guvernera Narodne banke Srbije i Ministarstvo poljoprivrede. Ali o tome će se tek pregovarati, kaže izvor Kurira iz vrha SNS.

Prestali međusobni napadi

Da bi ublažili negativan efekat koji bi sklapanje koalicije moglo da ima na članstvo stranaka, i SNS i URS su od 21. oktobra 2011. godine prestali sa svim međusobnim napadima, iako su oni dotad bili okosnica kampanje i jednih i drugih. Glavna meta napada SNS i URS postao je isključivo DS.

Takođe, jedino dinkićevci nisu rekli nijednu ružnu reč povodom dolaska Rudolfa Đulijanija u Beograd i javne podrške naprednjačkom kandidatu za gradonačelnika Beograda Aleksandru Vučiću.

Da je vlada Nikolić-Dinkić i te kako moguća, smatra analitičar Đorđe Vukadinović. Ni naprednjacima ni ursovcima to ne bi bila „prva opcija“, ali će možda biti prinuđeni da naprave takav dogovor.

"Pod uslovom da pređe cenzus Dinkić bi se ponovo vratio u političko sedlo. Sigurno će tada o vladi razgovarati i sa SNS", kaže on.
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2007
Points : 5415
Datum upisa : 07.05.2009

Ja znam kakvu vladu želim ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam kakvu vladu želim !   Ja znam kakvu vladu želim ! Icon_minitime3/10/2013, 14:29

Ilija ::
DS i koalicija moraju da odu, ovo što rade je pogubno.
Da ima ko da ih nasledi - nema.
Tomi i naročito Vučiću, kad pomenu vlast podju bale na usta. To su koze koje nikako ne bi smele da dodju do kupusa. Gledaju na vlast "ki lisica za ovnova muda".
O bumbaru Dinkiću, lažovu i upropastitelju domaćih banaka i grobaru ekonomije, voluntaristi nemam šta da kažem.
Kad bi R. Ljajić imao kapacitet... - i jedini je korektan lik, deluje pošteno.
Šta reći, a ne zaplakati.
Kad bi neko imao program da:
- smanji troškove u budžetskoj potrošnji,
- fiksira kurs na 100 din ili uvede evro u roku od godinu dana,
- smanji cenu benzina na 1 evro,
- ukine korupciju u javnim nabavkama,
- svede skupštinu na manje od 100 poslanika,
- ukine sve agencije,
- smanji broj ministarstava na 7 (ne treba ih više) i smanji broj radnika u ministarstvima za 50%,
- smanji sve poreze,
- ukine vojsku, itd...
pomislio bih da se nešto i kod nas dešava.
Do tada: sjaši Kurta da uzjaše Murta.
A mi treba glasanjem da učestvujemo u njihovoj igri i da im damo legitimitet.
Kako ne shvatate narod je na jednoj strani, a oni svi i pozicija i opozicija koja će biti pozicija na drugoj.

Ilija, gde smo sad....?
kafa

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Ilija
Member
Member
Ilija


Broj poruka : 480
Points : 1261
Datum upisa : 30.09.2009

Ja znam kakvu vladu želim ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam kakvu vladu želim !   Ja znam kakvu vladu želim ! Icon_minitime3/10/2013, 22:25

Ima pozitivnih pomaka, ali smo prethodno bili duboko zaglibljeni (nismo ni znali, pa ni sada ne znamo koliko). Što se tiče volje za neke promene ona uglavnom postoji, a praktičnih rešenja i revolucionarnih promena još uvek nema. U vladajućoj koaliciji ima puno nepotrebnih kompromisa, zaštićeni su neki večiti "stručnjaci" ko beli medvedi... Sa njima ne možemo daleko.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5394
Localisation : Centar grada
Points : 6869
Datum upisa : 21.05.2007

Ja znam kakvu vladu želim ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam kakvu vladu želim !   Ja znam kakvu vladu želim ! Icon_minitime3/12/2013, 10:40

Pa dobro. Neki od tvojih predloga su u startu bili nerealni (manje od 100 poslanika i sl), ali kao da su nešto osim hapšenja počeli i da rade, evo i pitanje Kosova konačno silazi sa grbače....

Očigledno je da nema ni DS ni SNS (sve zajedno) dovoljno kvalitetnih kadrova. Ljudi koji bi mogli da pomognu ne žele da ih svrstaju u isti koš sa Šutanovcem, Marjanom Rističeviće, Čedom & co...

To polako postaje veliki problem, kako te ljude ohrabriti i ubediti da ih bagra neće ukaljati svojim "kombinacijama".

Sad dosta zavisi i od običnih gradjana: ne može država ili nekolicina ljudi na vrhu sve da radi, potrebno je da i obični ljudi pomognu, da se angažuju i koliko je u njihovoj moći nešto urade. To nije lako jer i običan čovek je odavno izgubio poverenje u sve institucije...

Tako se vozim taxijem i pored nas vidim taxi - lažnjak (bez one TX table) i pitam taxistu što odmah ne okrene telefon i ne prijavi tog lika..
A taxista će ladno kako to nije nj. posao, kako ima ko to treba da radi, a i da prijavi ništa se neće desti..

E, to mora da se promeni. Taj lažni taxi NJEMU direktno uzima pare iz novčanika i zato on ima PUNO pravo da ga prijavi i da traži od komunalaca da lik bude kažnjen i da ako treba ide u zatvor.

Ne može "država" sve, bez pomoći gradjana i bez konkretnog učaešća gradjana u mnogim stvarima ona je skoro pa nemoćna...
Nazad na vrh Ići dole
Dejansss
Moderator
Dejansss


Broj poruka : 631
Points : 834
Datum upisa : 21.05.2007

Ja znam kakvu vladu želim ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam kakvu vladu želim !   Ja znam kakvu vladu želim ! Icon_minitime3/12/2013, 11:17

Sneki ::


Tako se vozim taxijem i pored nas vidim taxi - lažnjak (bez one TX table) i pitam taxistu što odmah ne okrene telefon i ne prijavi tog lika..
A taxista će ladno kako to nije nj. posao, kako ima ko to treba da radi, a i da prijavi ništa se neće desti..

E, to mora da se promeni. Taj lažni taxi NJEMU direktno uzima pare iz novčanika i zato on ima PUNO pravo da ga prijavi i da traži od komunalaca da lik bude kažnjen i da ako treba ide u zatvor.

Ne može "država" sve, bez pomoći gradjana i bez konkretnog učaešća gradjana u mnogim stvarima ona je skoro pa nemoćna...

Sneki, da li ti mislis da se u ovoj zemlji sad postuje zakon? Moram odmah da se precizno izrazim,( zbog kolege @Mitar) nije se postovao ni prethodnih 20-ak godina.

Lika treba kazniti...u zatvor treba strpati onog ko mu je za par stotina eura dao krovnu oznaku i omogucio da krsi zakon, eee njega treba strpati u zatvor. Tu medjutim nastaje problem, dolazimo do onih koji su jos uvek nedodirljivi. Dolazimo i do problema neuskladjenosti zakona na nivou GRADA, SRBIJE i USTAVA.

Komunalna policiji i saobracajni inspektori su zatrpani fotografijama "divljih" taksista. Sta mislis zasto ne reaguju?




_________________
Nije tesko biti fin...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5394
Localisation : Centar grada
Points : 6869
Datum upisa : 21.05.2007

Ja znam kakvu vladu želim ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja znam kakvu vladu želim !   Ja znam kakvu vladu želim ! Icon_minitime3/12/2013, 11:56

Deki, primer s taxijem je uzet slučajno.
U svemu treba gradjani da reaguju, za sve treba da traže da neko odgovara...
Pa zar na ovom forumu nije do juče vladalo mišljenje da se ne vredi žaliti KzHOV?
I šta se desilo? Sad se vidi da oni rade ako se žalimo, posebno ako se žali 10 ili 200 ljudi, onda oni ne mogu da se prave ludi...

Isto je i sa taxijem...
Videla sam i komunalce koji trkeljišu divljake, mada ih ima pun grad... Problem je što se sami taxisti ne bore i kao udruženja i pojedinačno, a kad udješ u taxi odmah krenu da kukaju...

kalas
P.S. Ne bih da se ova tema pretvori u taxističi problem, mogla sam i drugi primer da uzmem...

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
 
Ja znam kakvu vladu želim !
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» IZBORI ZA BEOGRADSKU VLADU

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Deponija-
Skoči na: