BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Carnex a.d. Vrbas - CRNX

Ići dole 
+89
Formalista
Lilihip
Light
Prokuplje
bokixxl
Pripravnik
Lord Stem
Vladulns
HUACHUMA
Radec
SabanNonda
Folio
Nemesis
Banaćanin
Dalaj Lama
Big Mile
Miladin
Petar5
JMBR
Guinness
Sutra
Vukasin
Pera Božić
Dragan11
Ceras
Ljubisa45
Dosije
Djepeto83
Mitke
Rogy
Limited011
Pekoilic
Kurajber
Hese
Steve McQueen
Teletrader
Frenky
Milica1
Aleks
MORNAR
Sofke
Boranija
Sahbaz
bonum.mm
Dmitar
Mikans
Mrgud
MarkoJTD
KRUSKA
Ars Vivendi
pepsiman
RobinHood
Momir
StariHrast
Saber Rider
Dnenad85
Sasa965
Non-ProfitOrganization
Igi-bg
raspolozen
Friz
BoS
Mitar
nepet
Marjeta
Greta
Kupi akcije
GogaAna
Djuka
Ris
Kobe Bryant
Maca
StefanMR
Bond
gogloee
Dusan
maleckiakcionar
odisej
Pijacar
shema
tigrovic
Ivona
BojanNS
Dr Zuk
Sneki
Raiden
Rade
Milos86
ntvala
93 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 25 ... 30  Sledeći
AutorPoruka
Mrgud
VIP
VIP



Broj poruka : 13
Points : 65
Datum upisa : 29.12.2007

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Icon_minitime10/20/2011, 13:05

@ Bond odličan tekst, objektivno si sve opcije pokrio, naravno ako su polazne pretpostavke ispravne. Taj scenario, kao što neko reče jeste najverovatniji, ali ipak mislim da do toga neće doći. Naime, dilema koju postavljaš da li je neko zajedno sa nekim ili ne, i strategija kako sprečiti da pređu 95% zapravo i nije dilema. Ovde je vlasništvo tako da su opcije malim akcionarima prilično ograničene, bez obzira da li se kuje zavera protiv njih ili ne. Ashmore je, da je hteo, lagano mogao da izbaci sve akcionare, maltene po ceni koju sam odredi. Dovoljno je bilo da izglasaju neki dokap, realno niko od malih ne bi to ispratio i nakon toga bi dali ponudu tek radi reda.... Ja lično ne mislim da su lica koja si pomenuo povezana, konkretno, fizčka lica M i S su dosta pre Coasta kupovala, sad samo dokupljuju tu i tamo, M je čak probao da proda kad se otegla priča sa Agrokorom. To naravno ne mora ništa da znači, svako radi za sebe najpametnije što zna, tako da je pitanje ko je gde i sa kim spreman da proda i kakva su im pojedinačna očekivanja. Ipak mislim da suština ostaje ista, a to je da mali akcionari osnovnu šansu treba da traže u većinskom vlasniku. Da je neko od domaćih privrednika na mestu Ashmora, ova priča bi bila davno gotova i ne bi pisali sad o njoj. Ashmore je pokazao da ume da vodi računa o firmi i o zaposlenima. Čak i to što nisu isplaćivali dividendu, iako vidim da mnogi drugačije tumače, ja mislim da ide u prilog svim akcionarima, jer su sve pale ostale u firmi, a u suprotnom bi Ashmoru otišlo skoro sve, a ostalima mrvice. Sad je osnovno pitanje kako će Ashmore odigrati ovog puta. Da li će pristati na razne kombinatorike svojstvene ovom podneblju, ili će jednostavno dogovoriti cenu, pa kakva god ona bila, pustiti i ostale da izađu po njoj. Od toga, i jedino od toga zavisi kako će proći mali akcionari ovde. I mislim da je to uvek i bila dilema, i ko god je ikad kupovao ovu akciju morao je da računa sa tim i od svoje procene vezano za to donese odluku da li da kupi ili ne. I ne mogu dovoljno da naglasim koliko mi besmisleno zvuče planovi da se diže cena sa 1, 10 ili 50 akcija. Dakle, vi smišljate strategiju da se borite protiv nekog ko ima preko 92%, a pritom ne znate da li je taj uopšte protiv vas. A ukoliko se zaista MK, Agrokor ili neko treći dogovori sa Ashmorom, i kao što neko reče, Ashmore pristane na prljave igre, šta realno neko može da uradi da to promeni. Tako da opet ponavljam, jedina dilema, koja je po meni oduvek bila dilema, je kako će Ashmore odigrati.
p.s. A to gde se trguju ostale akcije, na kom nivou je tržište i da li berze rastu ili padaju, kakve to veze ima sa ovim?
Nazad na vrh Ići dole
Frenky
VIP
VIP
Frenky


Broj poruka : 516
Godina : 49
Localisation : Vrbas
Points : 1581
Datum upisa : 19.07.2009

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Icon_minitime10/20/2011, 13:24

Sve sto je nije protiv zakonito -nije bezobrazno pa tako i kupovina i prodaja po 1 kom bi trebali brokeri da prihvate ! pec
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Icon_minitime10/20/2011, 13:36

@Frenky

jeste protiv pravila beogradske berze i udruzenja brokera, a to ti je kao zakon. A i u zakonu se pominje to, ali ne precizno. U zakonima nikad nista nije precizno. Uostalom nije da oni namerno nece da prihvate, nego bi mozda opet dobili kaznu.
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Icon_minitime10/20/2011, 13:51

sutra ::
@Frenky

jeste protiv pravila beogradske berze i udruzenja brokera, a to ti je kao zakon. A i u zakonu se pominje to, ali ne precizno. U zakonima nikad nista nije precizno. Uostalom nije da oni namerno nece da prihvate, nego bi mozda opet dobili kaznu.

sutra@ možda si ti u pravu, ali upravo danas je na IRTL sa 1 akcijom podignuta cena za 9,95%
Šta ćemo tu? Da li će neko da odgovara zbog toga? Čisto sumnjam... lale

Mrgud@ ti znači predlažeš da mirno gledamo kako VELIKI spuštaju cene naših akcija i obezvrdjuju naš
kapital? Da sa stoičkim mirmo gledamo njihova burazerska dogovaranja i tapšanja po ramenima?
Ako je tako, onda MALIM i nije mesto na berzi, bolje nek oroče svoje pare sada u nedelji štednje, ma kolika bude bila kamata!

coca

_________________
Samo hrabri pobedjuju
Nazad na vrh Ići dole
BoS
VIP
VIP
BoS


Broj poruka : 479
Points : 1359
Datum upisa : 05.01.2008

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Icon_minitime10/20/2011, 14:18

@ Mrgud
"...jedina dilema, koja je po meni oduvek bila dilema, je kako će Ashmore odigrati."
post2
Ja sam optimista i nadam se najboljem. Zašto?
Pa, do sada su se ponašali kao ozbiljni i odgovorni privrednici/investitori - uložili su dosta dodatnog kapitala, poboljšali organizaciju poslovanja, obezbedili standarde za izvoz na velika tržišta, a, koliko sam pratio, bili su korektni i prema zaposlenima i čak vode ozbiljnog računa o zaštiti okoline itd.

Ne vidim zašto bi sad njima trebalo nekakvo jajarenje u stilu domaćih mućkova, pa da zvanično prikazuju nižu cenu prodaje, a da razliku dobiju "ispod žita". Zbog utaje poreza? Ne verujem da će time da se bave.
A i to što bi kupac time ućario je sitno u odnosu na celu priču, baš zbog malog procenta u rukama malih akcionara. Glavnom gazdi ionako moraju da plate otprilike onoliko koliko to stvarno vredi, a mislim da je to znatno iznad trenutne tržišne na Belexu.
Carnex je odlična firma, a Ashmore ne mora da žuri i prodaje budzašto, niti imaju razlog da prikazuju lažnu cenu, niti bi bilo ko nešto značajno ućario varanjem malih akcionara.

Dakle, verujem da će prodaja, ako do nje uopšte dođe, biti po fer ceni i za Ashmore i za nas male akcionare. piju
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2785
Points : 7943
Datum upisa : 21.01.2009

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Icon_minitime10/20/2011, 15:04

Frenky ::
Sve sto je nije protiv zakonito -nije bezobrazno pa tako i kupovina i prodaja po 1 kom bi trebali brokeri da prihvate ! pec

Tačno tako!
A, ja vam savetujem da sutra lepo dignete cenu na 1850 sa 3-4 akcije!
I sve tako, svaki dan po 3-4 komada, možete i na smenu.
Isplatiće vam se !


Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1684
Godina : 53
Points : 2978
Datum upisa : 16.12.2007

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Icon_minitime10/20/2011, 15:22

Mislim da do prodaje/preuzimanja neće doći ove godine.
Ostalo je još samo par meseci do kraja 2011. Ako je firma poslovala sa plusom sačekaće da se sačini novi prospekkt i utvrdi nova KKV.
Firma koja posluje u plusu se u normalnim uslovima ne prodaje ispod KKV!

Sve ostalo bi izazvalo veliku sumnju.

P.S. Naravno da treba po mogućnosti dizati cenu.


_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Mrgud
VIP
VIP



Broj poruka : 13
Points : 65
Datum upisa : 29.12.2007

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Icon_minitime10/20/2011, 15:36

@bos slažem se potpuno, isto mislim kao i ti, videćemo samo šta će biti na kraju

@greta "da mirno gledamo kako VELIKI spuštaju cene naših akcija" - cena je za relativno kratko veme otišla sa 1.100 na 1.920. Nije ti smetalo kad su veliki podizali cene "vaših" akcija, dakle, ako cena ide gore sve je ok, ako slučajno krene da pada, sigurno se neka zavera kuje iza toga... I koji su to veliki koji su obarali akcije? I ako sutra Coast ili neko drugi izbaci svoje akcije na prodaju na -12%, šta predlažeš da mali urade?
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1684
Godina : 53
Points : 2978
Datum upisa : 16.12.2007

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Icon_minitime10/20/2011, 15:44

Mrgud ::



I ako sutra Coast ili neko drugi izbaci svoje akcije na prodaju na -12%, šta predlažeš da mali urade?

To se neća desiti...
sesir

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Mrgud
VIP
VIP



Broj poruka : 13
Points : 65
Datum upisa : 29.12.2007

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Icon_minitime10/20/2011, 16:08

Friz ::
Mrgud ::



I ako sutra Coast ili neko drugi izbaci svoje akcije na prodaju na -12%, šta predlažeš da mali urade?

To se neća desiti...
sesir

verujem i ja da neće, samo sam hteo da ukažem na besmislenost pokušaja manipulisanja cenom od strane malih akcionara
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1684
Godina : 53
Points : 2978
Datum upisa : 16.12.2007

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Icon_minitime10/20/2011, 16:15

Ne bih se složio s tobom.
Prodavci su uglavnom radnici i sitni akcionari (čak je i paket od nekoliko hiljada na 2000 din sklonjen) - danas je cena lepo mogla da se podigne s malim parama. Verujem da ni sutra neće biti kasno.

Neka Cost stavi ako sme svoj paket na prodaju sa minus 12% .

Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Icon_minitime10/20/2011, 16:19

Mrgud ::

@greta "da mirno gledamo kako VELIKI spuštaju cene naših akcija" - cena je za relativno kratko veme otišla sa 1.100 na 1.920. Nije ti smetalo kad su veliki podizali cene "vaših" akcija, dakle, ako cena ide gore sve je ok, ako slučajno krene da pada, sigurno se neka zavera kuje iza toga... I koji su to veliki koji su obarali akcije? I ako sutra Coast ili neko drugi izbaci svoje akcije na prodaju na -12%, šta predlažeš da mali urade?

E Mrgud@ nik ti stvarno stoji kao upisan, pravi si Mrgud od

Inače ovo "naših" akcija stvarno ne moraš da stavljaš pod znakove navoda, jer to jesu naše. svaki od malih akcionara ima potvrdu da je pošteno platio svoje akcije, ma koliko malo ili mnogo ih imao.
I još nešto, kažeš da mi nije smetalo kada je akcija sa 1.100 skočila na 1920, ispraviću te "skočila" je sa 900 a ne sa1100 din., ali ti kao da zaboravljaš koliko je prethodno ova ista akcija pala. Osim toga mislim da je svima koji ulažu svoj novac u akcije cilj da te akcije skaču, a ne da padaju.

Želim ti lep dan tongue

_________________
Samo hrabri pobedjuju
Nazad na vrh Ići dole
JMBR
VIP
VIP



Broj poruka : 140
Points : 489
Datum upisa : 24.11.2007

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Icon_minitime10/20/2011, 17:35

sutra ::
Uostalom nije da oni namerno nece da prihvate, nego bi mozda opet dobili kaznu.

cisto da napomenem, radi se o ic brokeru i akciji crnx, jos pre nego sto su dobili kaznu, nisu dozvoljavali (barem meni) da kupim jednu akciju koja je bila ponudjena na -12%. Bili su bas oprezni pa sam se i sam iznenadio kako im se desio propust.
Nazad na vrh Ići dole
Frenky
VIP
VIP
Frenky


Broj poruka : 516
Godina : 49
Localisation : Vrbas
Points : 1581
Datum upisa : 19.07.2009

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Icon_minitime10/20/2011, 23:29

Sto se tice novog sretnog kupca crnx -a za njega bi bilo bolje da kupi ove godine nego iduce jer iduce godine ide novi prospekt a zbog ulaganja u precistac otpadnih voda trebalo bih da vrednost kkv poraste sto odgovara malim akcionarima ,koliko sam cuo ulaganje je 3 miliona evra . 99
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2164
Points : 6022
Datum upisa : 25.07.2010

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Icon_minitime10/21/2011, 00:14

Frenky ::
Sto se tice novog sretnog kupca crnx -a za njega bi bilo bolje da kupi ove godine nego iduce jer iduce godine ide novi prospekt a zbog ulaganja u precistac otpadnih voda trebalo bih da vrednost kkv poraste sto odgovara malim akcionarima ,koliko sam cuo ulaganje je 3 miliona evra . 99

kafa
Valjda se i prodavac nešto pita. Šta misliš?
Još 2 meseca i nov prospekt ako su do sada čekali valjda ,ogu još 2 meseca?
Mada može i sada da se uradi presek i odredi nova KKV.


Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13774
Localisation : Novi Sad
Points : 51584
Datum upisa : 03.06.2009

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Icon_minitime10/21/2011, 16:32

Promene: 17.10. - 21.10.2011. (T-3) ili 12.10. - 18.10.2011.

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 72promene171021102011
Nazad na vrh Ići dole
Dmitar
Our family
Our  family
Dmitar


Broj poruka : 188
Points : 567
Datum upisa : 19.12.2007

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Icon_minitime10/21/2011, 19:26


Opasan trgovac ovaj Ranko,ovih dana bio aktivan i na EGMN.
Nazad na vrh Ići dole
Dmitar
Our family
Our  family
Dmitar


Broj poruka : 188
Points : 567
Datum upisa : 19.12.2007

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Icon_minitime10/24/2011, 22:43

Borko,mangupe ....
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13774
Localisation : Novi Sad
Points : 51584
Datum upisa : 03.06.2009

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Icon_minitime10/28/2011, 16:45

Promene: 21.10. - 28.10.2011. (T-3) ili 18.10. - 25.10.2011.

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 73promene211028102011
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2164
Points : 6022
Datum upisa : 25.07.2010

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Icon_minitime10/28/2011, 23:46

Dmitar ::
Borko,mangupe ....

kafa
Dakle Babić Borko je podigao cenu sa 13 komada?
Jel stvarno niko drugi nije smeo?

Hoće li sada neko od vas da stavi ponudu od 3 komada na 2200 din?
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13774
Localisation : Novi Sad
Points : 51584
Datum upisa : 03.06.2009

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Icon_minitime10/29/2011, 10:24

Borku svaka čast, a na ponudi ima puno toga i da bi kupio to po 2200 moraš prvo kupiti ovo ispod:

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Ponuda281011
Nazad na vrh Ići dole
Frenky
VIP
VIP
Frenky


Broj poruka : 516
Godina : 49
Localisation : Vrbas
Points : 1581
Datum upisa : 19.07.2009

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Icon_minitime10/29/2011, 11:11

U gradu se prica da je Kostic kupio Carnex e sada dali moze neko nesto da kupi a da se zvanicno ne objavi i kakva je tu procedura dali neko zna ?
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13774
Localisation : Novi Sad
Points : 51584
Datum upisa : 03.06.2009

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Icon_minitime10/29/2011, 12:00

Frenky ::
U gradu se prica da je Kostic kupio Carnex e sada dali moze neko nesto da kupi a da se zvanicno ne objavi i kakva je tu procedura dali neko zna ?

U Vrbasu Kostić dođe kao neka Baba Roga, niko ne želi da mu dotični bude poslodavac.
Možda se te priče namerno plasiraju da bi mali akcionari prodali svoje akcije po ovim cenama jer kada on dođe ne očekuju ništa dobro za svoj kapital.
Ne verujem da je prodaja obavljena, jer ne vidim razlog da to ne bude i zvanično saopšteno.
Ovde je bitno strpljenje, panika mikome ništa dobro nije donela.
Nazad na vrh Ići dole
Sahbaz
VIP
VIP



Broj poruka : 333
Points : 1288
Datum upisa : 30.06.2008

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Icon_minitime10/29/2011, 13:26

Boranija ::
Hoće li sada neko od vas da stavi ponudu od 3 komada na 2200 din?
Verujem da bi mnogi to zeleli. Vecinskom se izgleda zuri da proda, pa bi situacija mogla biti prilicno povoljna za nas ako odigramo pametno. Ova gomila prodajnih naloga ne bi se mogla opisati kao pametno igranje, osim ako neko ne zeli da spreci rast cene.

_________________
Ne veruj menadzmentu koji te laze.  govor
Nazad na vrh Ići dole
Petar5
Just looking
Just looking



Broj poruka : 2
Points : 15
Datum upisa : 24.10.2011

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Icon_minitime10/29/2011, 17:25

Bond ::
Frenky ::
U gradu se prica da je Kostic kupio Carnex e sada dali moze neko nesto da kupi a da se zvanicno ne objavi i kakva je tu procedura dali neko zna ?

U Vrbasu Kostić dođe kao neka Baba Roga, niko ne želi da mu dotični bude poslodavac.
Možda se te priče namerno plasiraju da bi mali akcionari prodali svoje akcije po ovim cenama jer kada on dođe ne očekuju ništa dobro za svoj kapital.
Ne verujem da je prodaja obavljena, jer ne vidim razlog da to ne bude i zvanično saopšteno.
Ovde je bitno strpljenje, panika mikome ništa dobro nije donela.

Kostic se seta pogonima, nadgleda proizvodnju, bio je pre neki dan u poseti sa delegacijom.
Nazad na vrh Ići dole
Dmitar
Our family
Our  family
Dmitar


Broj poruka : 188
Points : 567
Datum upisa : 19.12.2007

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Icon_minitime10/29/2011, 17:46

Carnex je mnogo para za Koleta, nije on navikao da placa nesto ozbiljno,nego malo stecaja,malo tender,malo satro investicije, prinudni otkup za kikiriki i tako to.
Mozda radi za nekoga, konsalting ili tako nesto, ipak je to u njegovom mestu, moze nesto se uzme, a i ljudi smo, usluga za uslugu ide.
Ne bi me iznenadilo da se Todoric tu muva,pa nece valjda on da ulaze u Njemacku ili Beneluks.
Ja bi volo kake Njemce.


Nazad na vrh Ići dole
Ceras
VIP
VIP
Ceras


Broj poruka : 485
Localisation : Bg
Points : 1499
Datum upisa : 29.03.2011

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Icon_minitime10/30/2011, 14:44

Коле би и Карнекс

http://www.politika.rs/rubrike/Ekonomija/Kole-bi-i-Karneks.sr.html
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13774
Localisation : Novi Sad
Points : 51584
Datum upisa : 03.06.2009

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Icon_minitime10/30/2011, 16:01

Isti tekst (potpuno) i na B92:

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=10&dd=30&nav_id=553566

Slučajno?
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Icon_minitime10/30/2011, 22:48

Momci samo da vas obavestim.
Kole bar danas popodne nije bio u Vrbasu kafa
Njegov Porše Cayan (najnoviji) sa tablicama NS 001 - MK dbio je oko 14 sati parkiran (na nedozvoljenom mestu) pored "Pevca" nadomak radnje koja obično
ne radi nedeljom, ali, gle čuda i pored napola spuštene roletne na izlogu ugledala
sam vlasnika pomenutog poršea.
Inače, radnja je veoma luksuzna (jedina takva u Srbiji) i ima skroman naziv: ROLEX, to je oficijelna radnja pomenutog proizvodjača satova i sl. drangulija...
Izgleda da mu je iznenada zafalio poklončić za neku damu love3 ili možda je stigla roba koju je naručio, pa nije mogao da sačeka do ponedeljka. sesir
cekic

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Miladin
Zuti karton
Zuti karton
Miladin


Broj poruka : 137
Godina : 55
Points : 530
Datum upisa : 09.12.2010

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Icon_minitime10/30/2011, 23:11

Ilija Cvorovic medju nama
Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Icon_minitime11/1/2011, 12:22

Šta se ovde desilo danas?
Neko nije savladao gradivo ili namerna žrtva da se održi cena?
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13774
Localisation : Novi Sad
Points : 51584
Datum upisa : 03.06.2009

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Icon_minitime11/4/2011, 16:48

Promene: 28.10. - 04.11.2011. (T-3) ili 25.10. - 01.11.2011.

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 74promene281004112011
Nazad na vrh Ići dole
Dmitar
Our family
Our  family
Dmitar


Broj poruka : 188
Points : 567
Datum upisa : 19.12.2007

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Icon_minitime11/7/2011, 23:55

12:56 • 07. 11. 2011. | Radio 021
A~A

Carnex pomaže opstanak svinjarstva

Kompanija Carnex i Udruženje proizvođača svinja iz Vrbasa potpisali su ugovor o realizaciji programa organizovane proizvodnje svinja čiji je cilj da se sačuvaju domaći proizvođači svinja, te osposobe za opstanak u narednim godinama.

Prema ovom programu, Carnex će lokalnim farmerima obezbediti stočnu hranu, koja se proizvodi u jednom od poslovnih centara Carnex-a - Fabrici stočne hrane Vitamix, te će garantovati otkup tovljenika po unapred dogovorenoj ceni. Nabavka prasadi, veterinarski i ostali poslovi su obaveza proizvođača. Program će se finansirati preko poslovnih banaka, a u vidu kredita poljoprivrednim proizvođačima.

Mogućnosti poljoprivrednika su velike, a Udruženje, koje je osnovano prošle godine, već sada broji pedesetak članova koji imaju mogućnost da uzgajaju oko 20.000 tovljenika godišnje. Realizacijom ovog programa sve interesne strane imaju koristi. Poljoprivrednici dobijaju sigurnost u proizvodnji, te će moći tačno da planiraju prihode i rashode, a oni bolji će ostvarivati i veći profit. Podstiče se pozitivna selekcija proizvođača, lokalni farmeri se motivišu za stalnu edukaciju i primenu savremenog načina proizvodnje. Lokalna zajednica može da očekuje otvaranje novih radnih mesta, s obzirom na to da je većina farmera, koji će biti uključeni u program, iz okolnih sela u opštini Vrbas, što će doprineti obnavljanju tradicionalnih veza koje su u prošlosti bile jače.
Carnex će, pak, imati priliku da prvi put, nakon nekoliko godina, eksterno prodaje stočnu hranu, te otkupljuje tovljenike po unapred dogovorenoj ceni. Generalni direktor Hju Mekrejnolds je naglasio da se Carnex i Udruženje mogu ponositi ovim dostignućem koje će potpomoći zaustavljanje opadanja nacionalnog stada koje se skoro prepolovilo u protekle četiri godine.

Nekada je na teritoriji opštine Vrbas bila razvijena proizvodnja svinja, upravo u organizaciji kompanije Carnex, a realizovala se preko zemljoradničkih zadruga. Tada su individualni proizvođači proizvodili više od 80.000 tovljenika godišnje. Poslednjih godina je došlo do gašenja uslužnog tova kao i do prestanka saradnje Carnex-a i lokalnih farmera.

Imajući to u vidu, u saradnji sa Savetom za poljoprivredu opštine Vrbas, kreiran je ovaj, novi program, koji je prilagođen današnjim uslovima privređivanja. Ugovor između Carnex-a i Udruženja je zaključen, a anekse ugovora će potpisivati sami proizvođači sa Carnex-om, te će tada i definisati cene stočne hrane i cene tovljenika. Aneksi mogu biti zaključivani na period od četiri meseca, koliko traje jedan tovni ciklus. Mekrejnolds je takođe istakao da je ovakva bliska saradnja uobičajena u Americi, Kanadi, Australiji kao i u Evropskoj uniji.
Nazad na vrh Ići dole
Dmitar
Our family
Our  family
Dmitar


Broj poruka : 188
Points : 567
Datum upisa : 19.12.2007

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Icon_minitime11/11/2011, 09:02

VRBAS 11. 11. 2011
PRESS
PLANOVI: ENGLEZI SE NEĆKAJU OKO PRODAJE MESNE INDUSTRIJE
Kole hoće da kupi 'Karneks'
Generalni direktor vrbaskog mesarskog giganta „Karneks" Hju Mekrejnolds potvrdio je da je biznismen Miodrag Kostić zainteresovan za kupovinu ove kompanije, kao i da je Kostić već angažovao agenciju koja će preispitati poslovanje „Karneksa".

Zainteresovan Miodrag Kostić
- S obzirom na to da je vlasnik „Karneksa" investicioni fond, prirodno je da je kompanija uvek na prodaju. Kostić je zainteresovan već duže vreme, ali mi ćemo uskoro postaviti konkretno pitanje: Da li imate ili nemate novca za kupovinu kompanije? Tada će se znati sve. Bez obzira na mogućnost prodaje „Karneksa", pravimo planove za iduću godinu i radimo kao da će još dugo biti u našem vlasništvu - kazao je Mekrejnolds.

On nije želeo da kaže koliko engleski Investicioni fond „Ašmor" traži za firmu iz Vrbasa.
Mesna industrija „Karneks", koja na svoje tri farme uzgaja oko 90.000 svinja, rešila je da poveća ulaganja u rešavanje problema ogromnih količina stajskog đubriva. Stajnjak sa farmi u Vrbasu, Bačkom Dobrom Polju i Savinom Selu „Karneks" koristi za obogaćivanje svojih oranica.
Velike uštede

Primena nove tehnologije za odlaganje otpada donosi velike uštede industriji jer se, pre svega, smanjuje upotreba veštačkog đubriva, manja je potreba za izmuljavanjem laguna, a i plaćaju se manje naknade za ispuštanje vode u prirodni recipijent.
- Osim što doprinosi manjem zagađivanju životne sredine, „Karneks" je uštedeo 2.500 tona čvrstog i oko 5.000 tona tečnog stajnjaka kojim je obogatio svoje oranice, čime je drastično smanjena potrošnja veštačkog đubriva - istakao je generalni direktor kompanije Hju Mekrejnolds.
- Na ovaj način doprinosimo zaštiti životne sredine, ali i kompanija ostvaruje velike uštede. Na sve tri farme ugradili smo separatore za odvajanje tečnog od čvrstog dela stajnjaka. Tako se iz otpadnih voda uklanja i deo organskih materija, amonijaka, organskog azota, fosfora i kalijuma, koji su neophodni za brz i efikasan rast biljaka. Kupili smo dva rasturača čvrstog dela stajnjaka, kapaciteta 20 tona, koji ispuštaju ovaj otpad na naše njive - objasnio je Mekrejnolds juče na farmi u Bačkom Dobrom Polju, gde je demonstriran celokupan postupak.
- Pre četiri godine „Karneks" je važio za najvećeg zagađivača u vrbaskoj opštini. Sada je ta situacija drastično promenjena nabolje. Od oko 20 miliona evra, koliko je uloženo u prethodnom periodu u rad kompanije, četiri miliona su investirana u rešavanje ekoloških problema - dodao je Mekrejnolds.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13774
Localisation : Novi Sad
Points : 51584
Datum upisa : 03.06.2009

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 21 Icon_minitime11/11/2011, 09:37

Odlično, sve je rečeno.
Alo Kostiću, imaš da platiš ili nemaš? Nema ni kod babe džabe :)

Ovo u vezi separatora je prava stvar i još jedna karika u lancu razvoja kompanije. Bravo za Ashmore!!



Nazad na vrh Ići dole
 
Carnex a.d. Vrbas - CRNX
Nazad na vrh 
Strana 21 od 30Idi na stranu : Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 25 ... 30  Sledeći
 Similar topics
-
» Vital a.d. Vrbas - VITL
» Medela a.d. Vrbas - MDLA
» Central a.d, Vrbas - CTVB

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: