BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Carnex a.d. Vrbas - CRNX

Ići dole 
+89
Formalista
Lilihip
Light
Prokuplje
bokixxl
Pripravnik
Lord Stem
Vladulns
HUACHUMA
Radec
SabanNonda
Folio
Nemesis
Banaćanin
Dalaj Lama
Big Mile
Miladin
Petar5
JMBR
Guinness
Sutra
Vukasin
Pera Božić
Dragan11
Ceras
Ljubisa45
Dosije
Djepeto83
Mitke
Rogy
Limited011
Pekoilic
Kurajber
Hese
Steve McQueen
Teletrader
Frenky
Milica1
Aleks
MORNAR
Sofke
Boranija
Sahbaz
bonum.mm
Dmitar
Mikans
Mrgud
MarkoJTD
KRUSKA
Ars Vivendi
pepsiman
RobinHood
Momir
StariHrast
Saber Rider
Dnenad85
Sasa965
Non-ProfitOrganization
Igi-bg
raspolozen
Friz
BoS
Mitar
nepet
Marjeta
Greta
Kupi akcije
GogaAna
Djuka
Ris
Kobe Bryant
Maca
StefanMR
Bond
gogloee
Dusan
maleckiakcionar
odisej
Pijacar
shema
tigrovic
Ivona
BojanNS
Dr Zuk
Sneki
Raiden
Rade
Milos86
ntvala
93 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 22 ... 30  Sledeći
AutorPoruka
raspolozen
never learning
raspolozen


Broj poruka : 120
Points : 443
Datum upisa : 10.10.2009

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Icon_minitime2/10/2011, 19:05

Misljenja sam da su se vojvodjanska banka kastodi sa 1134 akcije bacili u provaliju po manjoj ceni od nabavne. Veci deo akcija stekli su po 1430 din.
Treba to njima uzeti dok nisu izasli novi bilansi. Salford trazi za Imlek 10
trzisnih vrednosti Carnexa. Traljic bi mogao da doplati jos 10 miliona koliko mu duguju pa bi i on mogao da pazari za 20 miliona preko berze, da tako prebije dug.
Svi bi mogli da kupe po 20 miliona samo nesto im ne uspeva, nece Ashmore da im proda. Kostic bi da proda jahtu od 28 miliona pa da kupi Carnex uz kusur. Niko normalan ne bi kupovao firmu za 30 miliona i investirao 30 da bi prodao za jedan godisnji profit.

Treba neko da odgovara zašto je državni paket akcija „Starog grada“ prodat 2003. godine na Berzi „Midlendu“ za četiri miliona evra, a sada su svoj paket prodali Peconiju za 28 miliona evra

http://www.glas-javnosti.rs/clanak/glas-javnosti-28-08-2007/peconi-kupio-kafane-starog-grada

Da nece mozda Peconi kupiti Carnex ?

Nazad na vrh Ići dole
Kurajber
Member
Member
Kurajber


Broj poruka : 414
Points : 1092
Datum upisa : 18.12.2007

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Icon_minitime2/10/2011, 20:33

ubedljivo najgroznije virsle, ukus da povratis, a pozelenele su 15 dana pre isteka roka. ko ovo kupuje nije mi jasno?
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13756
Localisation : Novi Sad
Points : 51502
Datum upisa : 03.06.2009

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Icon_minitime2/10/2011, 20:44

raspolozen ::
Misljenja sam da su se vojvodjanska banka kastodi sa 1134 akcije bacili u provaliju po manjoj ceni od nabavne. Veci deo akcija stekli su po 1430 din.
Treba to njima uzeti dok nisu izasli novi bilansi. Salford trazi za Imlek 10
trzisnih vrednosti Carnexa. Traljic bi mogao da doplati jos 10 miliona koliko mu duguju pa bi i on mogao da pazari za 20 miliona preko berze, da tako prebije dug.
Svi bi mogli da kupe po 20 miliona samo nesto im ne uspeva, nece Ashmore da im proda. Kostic bi da proda jahtu od 28 miliona pa da kupi Carnex uz kusur. Niko normalan ne bi kupovao firmu za 30 miliona i investirao 30 da bi prodao za jedan godisnji profit.


post2
Nazad na vrh Ići dole
Pekoilic
VIP
VIP
Pekoilic


Broj poruka : 232
Points : 668
Datum upisa : 25.04.2009

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Icon_minitime2/10/2011, 20:47

Na koji nacin se moze prodati Carnex iz dva dela?
Nazad na vrh Ići dole
raspolozen
never learning
raspolozen


Broj poruka : 120
Points : 443
Datum upisa : 10.10.2009

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Icon_minitime2/10/2011, 20:49

Pekoilic ::
Na koji nacin se moze prodati Carnex iz dva dela?

Sakrijes se iza kastoda, prodas 334 u -12% pa onda 800 kasnije. To ti je iz dva dela :)
Nazad na vrh Ići dole
Pekoilic
VIP
VIP
Pekoilic


Broj poruka : 232
Points : 668
Datum upisa : 25.04.2009

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Icon_minitime2/10/2011, 21:03

sesir
Nazad na vrh Ići dole
Sahbaz
VIP
VIP



Broj poruka : 333
Points : 1288
Datum upisa : 30.06.2008

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Icon_minitime2/10/2011, 21:13

Kurajber ::
ubedljivo najgroznije virsle, ukus da povratis, a pozelenele su 15 dana pre isteka roka. ko ovo kupuje nije mi jasno?
Ne znam za virsle, znam da o ukusima ne treba raspravljati, znam i da je bilo slucajeva da trgovci prepravljaju rok trajanja robe (nevezano za Carnex) pa si verovatno to mogao da prijavis i eventualno trazis odstetu, a znam i ko kupuje proizvode Carnex-a: upravo sam za veceru jeo kulen, juce sam rucao gotovo jelo (spagete bolonjeze), a vrlo cesto za dorucak jedem pastetu (nisam veliki ljubitelj bilo koje pastete, ali je vrlo prakticno- dorucak za 5 minuta).

Voleo bih da CRNX padne ispod 1000 din. pa cu da dodam i da sam mesozder-svastojed i kod mene ti u pogledu hrane vazi pravilo: ako ne svetli u mraku, moze da se pojede. alien

_________________
Ne veruj menadzmentu koji te laze.  govor
Nazad na vrh Ići dole
Sofke
Our family
Our  family
Sofke


Broj poruka : 330
Points : 1228
Datum upisa : 13.11.2009

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Icon_minitime2/10/2011, 22:14

Sahbaz ::
Kurajber ::
ubedljivo najgroznije virsle, ukus da povratis, a pozelenele su 15 dana pre isteka roka. ko ovo kupuje nije mi jasno?
Ne znam za virsle, znam da o ukusima ne treba raspravljati, znam i da je bilo slucajeva da trgovci prepravljaju rok trajanja robe (nevezano za Carnex) pa si verovatno to mogao da prijavis i eventualno trazis odstetu, a znam i ko kupuje proizvode Carnex-a: upravo sam za veceru jeo kulen, juce sam rucao gotovo jelo (spagete bolonjeze), a vrlo cesto za dorucak jedem pastetu (nisam veliki ljubitelj bilo koje pastete, ali je vrlo prakticno- dorucak za 5 minuta).

Voleo bih da CRNX padne ispod 1000 din. pa cu da dodam i da sam mesozder-svastojed i kod mene ti u pogledu hrane vazi pravilo: ako ne svetli u mraku, moze da se pojede. alien
koristim carnexove proizvode i oni su ne prevazidjeni po ukusu i kvalitetu,sve ostalo je laz,ili imate neasto bolje u zemlji nam majci srbiji!!?? :bla:
Nazad na vrh Ići dole
Dmitar
Our family
Our  family
Dmitar


Broj poruka : 188
Points : 567
Datum upisa : 19.12.2007

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Icon_minitime2/10/2011, 23:45

Koliko sam ja shvatio Carnex ne negira da ima spor sa LTS-om, izgubili su prvostepenu presudu,zalili se i zalba im usvojena,predmet ponovo na prvom stepenu.Oni rezervisali neka sredstva ako izgube spor, ali ne 10m E,vec manje.
Verovatno pregovaraju sa nekim kupcem.Ako kupca ima i ako nije gluh,slep i nepismen mora da mu je to poznato.
Bozo LTS tuzio covek za izgubljenu dobit,oko 2,5m godisnje dobiti,za ranije raskinuti ugovor.
Mozda se nada nagodbi u superfinalu,pa udario u talambase,ili neki domaci kupac pokusava da ocrni mladu, pa eto zgodne price.
Ovo je samo meditacija,verovatno moze i drugacije da se vidi.
Nazad na vrh Ići dole
Sofke
Our family
Our  family
Sofke


Broj poruka : 330
Points : 1228
Datum upisa : 13.11.2009

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Icon_minitime2/10/2011, 23:53

carnex je tvrd orah,nece moci bas tako!
Nazad na vrh Ići dole
GogaAna
VIP
VIP
GogaAna


Broj poruka : 505
Localisation : NIŠ
Points : 1336
Datum upisa : 16.11.2007

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Icon_minitime2/11/2011, 12:04

Uskoro izvoz prerađevina od mesa i mleka u Rusiju

Uprava za veterinu Ministarstva poljoprivrede Srbije saopštila je danas da je pitanje dana kada će početi izvoz mesa i mleka i prerađevina od mesa i mleka na tržište Carinske unije Ruske Federacije, Belorusije i Kazahstana.
Dozvole za izvoz dobili su Juhor iz Jagodine, Karneks iz Vrbasa, novosadska Neoplanta, Big bul iz Bačinaca, Zlatiborac iz Mačkata, mlekara Valeta iz Lučana, Kuc Kompani iz Kragujevca, Mlekara Šabac, Selekt milk iz Inđije, somborski Somboled, Ajskrim fektori iz Nove Pazove i Srpsko-ruska trgovinska kuća.

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/234922/Uskoro-izvoz-preradjevina-od-mesa-i-mleka-u-Rusiju
Nazad na vrh Ići dole
Kurajber
Member
Member
Kurajber


Broj poruka : 414
Points : 1092
Datum upisa : 18.12.2007

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Icon_minitime2/11/2011, 15:21

Sahbaz ::
Kurajber ::
ubedljivo najgroznije virsle, ukus da povratis, a pozelenele su 15 dana pre isteka roka. ko ovo kupuje nije mi jasno?
Ne znam za virsle, znam da o ukusima ne treba raspravljati, znam i da je bilo slucajeva da trgovci prepravljaju rok trajanja robe (nevezano za Carnex) pa si verovatno to mogao da prijavis i eventualno trazis odstetu, a znam i ko kupuje proizvode Carnex-a: upravo sam za veceru jeo kulen, juce sam rucao gotovo jelo (spagete bolonjeze), a vrlo cesto za dorucak jedem pastetu (nisam veliki ljubitelj bilo koje pastete, ali je vrlo prakticno- dorucak za 5 minuta).

o ukusima itekako vredi raspravljati jer je to kod hrane najbitnije, ali ti ocigledno nisi ni probao druge proizvode osim carnex tako da ne vredi.

ja pricam o tome da im virsle smrde "out of the box" i ukvare se i uzelene 15 dana pre roka, pravog roka. a sto je najgore uvek su im drugacijeg ukusa, jednom preslane, drugi put nemaju ukus mesa, treci put smrde ... i dalje ih motaju u plasticno crevo, a pre tries godina se motalo u prirodno. to je ocigledan pokazatelj NEKVALITETA. pitam se dal su oni u fabrici ikad probali prave virsle? probajte recimo domaci FAMIS ... ili podravkine koje sam jeo u HR, ili nemacke - iz nemacke ...

nisam probao kulen, probao sam zimsku koja im je top ponuda, sa polemenitim plesnima i skuplja je od juhorove jedno 20%, a juhor je bolji, posniji, ukusniji, suvlji.

pastete izbegavam, probao riblje, zali boze para.

uvek kad probam nesto novo od karneksa razocaram se.
Nazad na vrh Ići dole
Sahbaz
VIP
VIP



Broj poruka : 333
Points : 1288
Datum upisa : 30.06.2008

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Icon_minitime2/11/2011, 16:16

Kurajber ::

o ukusima itekako vredi raspravljati jer je to kod hrane najbitnije, ali ti ocigledno nisi ni probao druge proizvode osim carnex tako da ne vredi.

ja pricam o tome da im virsle smrde "out of the box" i ukvare se i uzelene 15 dana pre roka, pravog roka. a sto je najgore uvek su im drugacijeg ukusa, jednom preslane, drugi put nemaju ukus mesa, treci put smrde ... i dalje ih motaju u plasticno crevo, a pre tries godina se motalo u prirodno. to je ocigledan pokazatelj NEKVALITETA. pitam se dal su oni u fabrici ikad probali prave virsle?
Ocigledno? Da nije to preteska konstatacija (uz to notorna laz)? Izgleda da sam ja jedini koji jede proizvode Carnex-a. He, he. :bla:
Kao sto vidis, rasprave o ukusima mogu se zavrsiti jedino konstatacijom da ga ja imam, a ti nemas. Zato o tome ne vredi raspravljati. Tvoje pisanije o virslama me podseca na ovaj vic:
Zaposlio se Ciga u prehrambenom magacinu. Sve je bilo u redu dok nije počela da nestaje roba. Jednog dana brašno, pa džak šećera, potom ulje, naposletku biber. Čim se to otkrilo, Cigu poslaše na sud. Pita Cigu sudija:
- Šta je bilo sa tim brašnom?
- Pojeli miševi, gospodine, odgovori Ciga.
- A šećer?
- Pojeli miševi...
- Dobro, a ulje?
- Sve su to popili miševi.
- Nećeš valjda da mi kažeš i za biber isto?
- Jeste gospodine sudija, jedu, majke im ga spalim, plaču i jedu...
Jos jednom: :bla:

_________________
Ne veruj menadzmentu koji te laze.  govor
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13756
Localisation : Novi Sad
Points : 51502
Datum upisa : 03.06.2009

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Icon_minitime2/11/2011, 16:43

Kurajber ::


o ukusima itekako vredi raspravljati jer je to kod hrane najbitnije, ali ti ocigledno nisi ni probao druge proizvode osim carnex tako da ne vredi.

ja pricam o tome da im virsle smrde "out of the box" i ukvare se i uzelene 15 dana pre roka, pravog roka. a sto je najgore uvek su im drugacijeg ukusa, jednom preslane, drugi put nemaju ukus mesa, treci put smrde ... i dalje ih motaju u plasticno crevo, a pre tries godina se motalo u prirodno. to je ocigledan pokazatelj NEKVALITETA. pitam se dal su oni u fabrici ikad probali prave virsle? probajte recimo domaci FAMIS ... ili podravkine koje sam jeo u HR, ili nemacke - iz nemacke ...

nisam probao kulen, probao sam zimsku koja im je top ponuda, sa polemenitim plesnima i skuplja je od juhorove jedno 20%, a juhor je bolji, posniji, ukusniji, suvlji.

pastete izbegavam, probao riblje, zali boze para.

uvek kad probam nesto novo od karneksa razocaram se.

Baš zbog činjenice da o ukusima ne treba raspravljati nisam prokomentarisao tvoj prvi post, međutim sa ovim drugim si baš preterao. Tako si lepo popljuvao Carnex-ove proizvode da im ne bi prišao na 100 m da ih ne konzumiram od kada znam za sebe. Ne znam koji su tvoji motivi ali nema potrebe to da radiš, ako ti se ne sviđa ti preskoči. Ima i druge hrane.. Što se viršli tiče stvar je prosta, ili nisi imao sreće ili ne govoriš istinu. Mesečno kupujem 5 pakovanja i nikada nisu bile pokvarene, zelene, smrdljive..
Carnexu neće pomoći moja reklama ni tvoja anti-reklama jer CARNEX JE BREND koji traje već 60 godina.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13756
Localisation : Novi Sad
Points : 51502
Datum upisa : 03.06.2009

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Icon_minitime2/14/2011, 16:35

Promene: 04.02. - 14.02.2011. (T-3) ili 01.02. - 09.02.2011.

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 05promene040214022011
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13756
Localisation : Novi Sad
Points : 51502
Datum upisa : 03.06.2009

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Icon_minitime2/16/2011, 16:36

Promene: 14.02. - 16.02.2011. (T-3) ili 09.02. - 10.02.2011.

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 06promene140216022011
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13756
Localisation : Novi Sad
Points : 51502
Datum upisa : 03.06.2009

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Icon_minitime2/18/2011, 16:10

"Karneks" gradi postrojenje za tretman otpadnih voda

Blic, 18. 02. 2011. - 15:53h

Kompanija “Karneks” saopštila je danas da je završila glavni projekat za izgradnju postrojenja za tretman otpadnih voda koje će se ispuštati u centralno postrojenje za prečišćavanje otpadnih voda opštine Vrbas.

- Vrednost izrade projekta kao i izgradnja postrojenja iznosi više od dva miliona evra, a radovi na gradnji počeće u prvim nedeljama marta. Nakon realizacije ovog projekta “Karneks” će značajno doprineti zaštiti Velikog bačkog kanala - rekao je Hju Mek Rejnolds, generalni direktor “Karneksa”, dodavši da ovo postrojenje predstavlja jedan od prioriteta kada je reč o planiranim investicijama ove kompanije.

Mek Rejnolds je dodao da je 2010. godina bila teška za ovu kompaniju, ali i profitabilna.

- Kompletni podaci o poslovanju kompanije biće obrađeni krajem februara. Generalno, tržište mesnih prerađevina prošle godine zabeležilo je pad od oko 14 odsto, a sam Karneks zabeležio je pad između osam i devet odsto. Ljudi zbog finansijske situacije menjaju način ishrane i kada nemaju para za fermentisane proizvode, umesto njih kupuju ono što ranije nisu kupovali, jeftinije prerađavine i paštete. Ove godine imamo velika očekivanja zato što smo lane na tržište plasirali neke nove proizvode - rekao je Mek Rejnolds.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13756
Localisation : Novi Sad
Points : 51502
Datum upisa : 03.06.2009

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Icon_minitime2/21/2011, 16:47

Promene: 16.02. - 21.02.2011. (T-3) ili 10.02. - 16.02.2011.

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 07promene160221022011
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13756
Localisation : Novi Sad
Points : 51502
Datum upisa : 03.06.2009

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Icon_minitime2/22/2011, 17:41

Promene: 21.02. - 22.02.2011. (T-3) ili 16.02. - 17.02.2011.

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Nv2p8x
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13756
Localisation : Novi Sad
Points : 51502
Datum upisa : 03.06.2009

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Icon_minitime2/22/2011, 21:22


„Компанија 'Карнекс' завршила је главни пројекат за изградњу постројења за третман отпадних вода, а недавно је изабран и извођач радова. За израду опреме ангажована је холандска фирма „Nijhuis Water Technology“, док је консултантско предузеће из Београда 'ИК консалтинг и пројектовање' задужена за прибављање потребне документације. Вредност израде пројекта и његова реализација износи више од два милиона евра“, истакао је генерални директор „Карнекса“ Хју МекРејнолдс.

„Ово постројење представља један од приоритета, када је реч о планираним инвестицијама 'Карнекса'. Изградња би требала да почне ове године, а за обављање тог посла биће ангажоване грађевинске фирме из Србије“, рекао је МекРејнолдс и додао да је протекле године „Карнекс“ реализовао још једну значајну и велику инвестицију у области екологије. На фарми свиња у Врбасу инсталиран је сепаратор који одваја течну од чврсте фазе стајњака. „Свесна значаја улагања у очување животне средине, компанија 'Карнекс' континуирано спроводи разне еколошке акције и примењује пројекте чији је циљ промовисање еколошки чистог и здравог начина живота и пословања. Компанија је отпочела поступак добијања интегрисане дозволе, неопходне за извођење активности предузећа. Прибављање ове дозволе подразумева имплементацију најбољих доступних техника у циљу интегралне заштите животне средине и значајне инвестиције следећих неколико година“, рекао је МекРејнолдс.

Почетком 2008. године компанија „Карнекс“ усвојила је петогодишњи план капиталних инвестиција – „Capex“. Према овом плану предвиђено је велико улагање у проширење постојећих и изградњу нових капацитета, куповина најсавременијих машина и опреме, као и решавање еколошких проблема. За ове сврхе намењено је око 15 милиона евра. „Према овом плану, током прошле године укупна врдност инвестиција достигла је износ од око пет милиона евра. Поред изградње сепаратора на фарми, инсталирани су и мерачи протока отпадних вода, као и објекти за праћење нивоа и квалитета прве подземне воде. Возни парк је обновљен са девет нових камиона и две приколице, купљена је нова опрема за лабораторију, инсталиран систем за наводњавање 'кап по кап' у воћњаку, реконструисано је одељење паковања конзерви, а завршена је и монтажа најсавремније опреме у одељењу пандлераја“, рекао је МекРејнолдс, истичући да ниједна инвестиција не би вредела без радних и способних људи, запослених у „Карнексу“. Током 2010. године „Карнекс“ је тржишту Србије представио и потпуно нове производе: паштете „Оријент“, „Пикант“, „Јетрена Лајт“, затим паштете од туне и туне са поврћем. Такође, у продаји су се нашле и виршле: „Медитеран“, „Пикант“ и „Пилећа“, као и потпуно нови пилећи програм назван „Пилино“.
Nazad na vrh Ići dole
Pekoilic
VIP
VIP
Pekoilic


Broj poruka : 232
Points : 668
Datum upisa : 25.04.2009

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Icon_minitime2/22/2011, 21:40

Sve je to ok,ali od prodaje za sad nema nista!
Nazad na vrh Ići dole
Sahbaz
VIP
VIP



Broj poruka : 333
Points : 1288
Datum upisa : 30.06.2008

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Icon_minitime2/22/2011, 23:27

Pekoilic ::
Sve je to ok,ali od prodaje za sad nema nista!
Otkud znas? Ako samo trazis razlog da ne kupis, ili da bunaris, eto ti sektor. Ovako mi zvuci kao da imas informacije koje potkrepljuju to sto tvrdis? kafa

_________________
Ne veruj menadzmentu koji te laze.  govor
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13756
Localisation : Novi Sad
Points : 51502
Datum upisa : 03.06.2009

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Icon_minitime2/25/2011, 14:21

I pored krize, Carnex pozitivno poslovao

Izvor: www.carnex.rs

Kompanija Carnex je, i pored krize, prošle godine pozitivno poslovala, a kompletni podaci o poslovanju kompanije biće obrađeni krajem februara, a objavljeni nakon skupštine akcionara kompanije. Ovo je na konferenciji za novinare izjavio generalni direktor Carnex-a Hugh McReynolds ističući da je generalno, tržište mesnih prerađevina 2010. godine zabeležilo pad od oko 14 odsto, dok je Carnex zabeležio pad između osam i devet odsto.
“Ljudi, zbog finansijske situacije, menjaju način ishrane. Kada nemaju novca za fermentisane proizvode, umesto njih kupuju ono što ranije nisu kupovali, jeftinije prerađevine i paštete. Ove godine imamo velika očekivanja zato što smo 2010. godine plasirali neke nove proizvode”, izjavio je McReynolds.

Proteklih meseci je bilo mnogo spekulacija u javnosti o tome da će Carnex promeniti vlasnika, a prema rečima generalnog direktora McReynoldsa priroda posla Finansijske institucije za upravljanje investicionim fondovima Ashmore jeste da na kraju prodaju svoje akvizicije.
“Međutim, to se neće desiti uskoro jer je većinski vlasnik spreman za dalja ulaganja.
Prošle godine smo uložili pet miliona evra i to, između ostalog, u vozni park, nove laboratorije, rekonstrukciju pogona, svinjogojske farme… Jedna od značajnijih investicija jeste i izgradnja postrojenja za tretman otpadnih voda, čime ćemo značajno doprineti očuvanju Velikog Bačkog kanala” naglasio je McReynolds.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13756
Localisation : Novi Sad
Points : 51502
Datum upisa : 03.06.2009

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Icon_minitime2/28/2011, 16:41

Promene: 22.02. - 28.02.2011. (T-3) ili 17.02. - 23.02.2011.

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 09promene220228022011
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13756
Localisation : Novi Sad
Points : 51502
Datum upisa : 03.06.2009

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Icon_minitime3/2/2011, 17:01

Promene: 28.02. - 02.03.2011. (T-3) ili 23.02. - 25.02.2011.

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 10promene280202032011
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13756
Localisation : Novi Sad
Points : 51502
Datum upisa : 03.06.2009

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Icon_minitime3/6/2011, 21:02

Promene: 02.03. - 04.03.2011. (T-3) ili 25.02. - 01.03.2011.

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 11promene020304032011
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13756
Localisation : Novi Sad
Points : 51502
Datum upisa : 03.06.2009

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Icon_minitime3/7/2011, 14:17


Zakazana skupština za 07.04.2011.

http://www.belex.rs/data/2011/03/00066803.doc

Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13756
Localisation : Novi Sad
Points : 51502
Datum upisa : 03.06.2009

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Icon_minitime3/7/2011, 16:59

Promene: 04.03. - 07.03.2011. (T-3) ili 01.03. - 02.03.2011.

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 12promene040307032011
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13756
Localisation : Novi Sad
Points : 51502
Datum upisa : 03.06.2009

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Icon_minitime3/9/2011, 17:46

Promene: 07.03. - 09.03.2011. (T-3) ili 02.03. - 04.03.2011.

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 13promene070309032011
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13756
Localisation : Novi Sad
Points : 51502
Datum upisa : 03.06.2009

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Icon_minitime3/11/2011, 20:03

Promene: 09.03. - 11.03.2011. (T-3) ili 04.03. - 08.03.2011.

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 14promene090311032011
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2019
Points : 5440
Datum upisa : 07.05.2009

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Icon_minitime3/12/2011, 23:16

Ima li ikakvih naznaka da ovo već jednom ode na prodaju?
Dokle ovaj fond misli da nas i sebe gnjavi ???

Što bi reko Raspoloženi: koliko je cena Carnexa ako PKBT na ceni od 16000 din po akciji bude vredela 8 milijardi dinara??
Nazad na vrh Ići dole
raspolozen
never learning
raspolozen


Broj poruka : 120
Points : 443
Datum upisa : 10.10.2009

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Icon_minitime3/16/2011, 21:19


Legalna preprodaja je samo ona preprodaja koja se realizuje min. po knjigovodstvenoj ceni. Pouzdano se zna da je Ashmore uplatio akcijskom fondu 20 evra po akciji, pouzdano se zna da je investirano 10 evra po akciji Njihova nabavna cena je iznad KV!

Direktor lepo kaze da investira 20 miliona i to je cifra veca od trzisne vrednosti.

Svaki investitor koji poseduje preko 150.000 evra, cak i manje preuzeo bi inicijativu i dominantnu ulogu. Drzao bi sve pod kontrolom i odredio sebi cenu koja je minimum knjigovodstvena nezavisno od datuma preprodaje i IJ, zato sto nije fond. Vecinskog vlasnika boli uvo sto je cena KV kad je njemu u interesu da preproda iznad KV. Da li ce do preprodaje doci uskoro ili za godinu i to nije vazno jer je raspon do KV preko 100%. Na ovim cenama samo ce se presipati iz supljeg u prazno.

Miskovic je posle prodaje maxija najavio ulaganje u agrar. Ne znam sta to on moze kupiti u agraru Srbije. Carnex je na prodaju pa cemo videti ko ce platiti najvise.


Nazad na vrh Ići dole
Marjeta
Just looking
Just looking
Marjeta


Broj poruka : 19
Points : 47
Datum upisa : 19.02.2010

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Icon_minitime3/16/2011, 23:52


https://www.youtube.com/watch?v=yj2emIEoOck


Jel ima neko jači ? ? ?


Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13756
Localisation : Novi Sad
Points : 51502
Datum upisa : 03.06.2009

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Icon_minitime3/21/2011, 17:09

Promene: 11.03. - 21.03.2011. (T-3) ili 08.03. - 16.03.2011.

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 15promene110321032011
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5396
Localisation : Centar grada
Points : 6875
Datum upisa : 21.05.2007

Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Carnex a.d. Vrbas - CRNX   Carnex a.d. Vrbas - CRNX - Page 14 Icon_minitime3/22/2011, 19:25

Hajde da vidimo da li se nazire svetlo na kraju tunela?
Ako je YUHOR sa 89,65 % u vlasništvu DELTA AGRAR DOO, da li to znači da su "belgijanci" kupili i ovu firmu???

Ako je to ok, onda Miško, koji je (ako ne pobegne iz zemlje) rešio da ulaže u poljoprivredu ima (možda) ambicije da postane vlasnik i Carnexa???

Kako vam se to dopada? lale


EDIT: nije me mrzelo da proverim, da HEMSLADE TRADING LIMITED jeste vlasnik pomenute Delta Agrar...

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
 
Carnex a.d. Vrbas - CRNX
Nazad na vrh 
Strana 14 od 30Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 22 ... 30  Sledeći
 Similar topics
-
» Central a.d, Vrbas - CTVB
» Vital a.d. Vrbas - VITL
» Medela a.d. Vrbas - MDLA

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: