BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 AIKB - samo hard core obožavaoci!!

Ići dole 
+35
Vladimirmitr
Matthew Greenburgh
Kobe Bryant
Limited011
Momir
Friz
Ceras
Fast
Ars Vivendi
Drag_Mlad
Sutra
Boza Belex
Sneki
Kurajber
Mr. Price
MORNAR
Ivan2211
Aritmeticar
Maca
Boranija
Big Mile
Milos86
Nemesis
Zile
Aleks
Zmajica
Lolita
Ilija
Taliban
Steve McQueen
Fmember
Slovenac1
Djavo
Dax
Taliano
39 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIKB - samo hard core obožavaoci!!    AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Icon_minitime3/7/2012, 20:17

Steve, meni ovo lici na klasicno pumpanje cene da se neko dobro istovari. Nema ni jednog valjanog razloga da cena za par dana ode sa 1700-1800 na 2200-2300, pogotovo što se znaju rezultati za 2011 koji su ispod 3 mil. dakle još jedan podbacaj. Sa prvoplaniranih 7 mil. korigovan plan 4 mil. ispade 3mil. Sumnjam da se ocekuju neki spektakularni rezultati u 1Q, po meni ce biti super ako budu na nivou prošlogodišnjih. A ta prica o ATE banci je na jako dugom štapu. U suštini sam hteo reci da malo više opreza a manje euforije nebi bilio na odmet.
Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIKB - samo hard core obožavaoci!!    AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Icon_minitime3/7/2012, 20:40

Nema drugih, to i kažem. sesir
Obimi su bili onoliki kolika je bila ponuda. Od kada je cena oborena na 1480 d.
da bi ekipa pomogla Agrobanci da se reši svog paketa, sve je sa aska
zobano lagano sve do danas, zar ne? Da nije nešto ostalo? Znači koliko smo imali prodavaca toliki su bili i obimi, da nije tako cena ne bi rasla.
Što se tiče ovog poslednjeg samo ću pomenuti da Belex 15 raste već mesec ipo
dana i sa nivoa od 472 poena 24.01. došao je na nivo od 565 poena danas.
To je 20% rasta od kraja januara. Šta to onda stagnira ili pada? Belex line je tek nešto slabiji i porastao je za isto vreme 15%, sa 933 na 1050, ali tamo stvarno ima svašta.
Možda si ti ušao u pogrešne hartije?

@BigMile

AIKB je oboren na onu cenu kako bi Kole jeftino kupovao. Sem toga, ono su bile cene za
prethodne rezultate a sada se kupuju očekivanja. To je barem staro pravilo. A plan za ovu
godinu, uz mnogo konzervativnije i opreznije ulaganje iznosi zavidnih 50 miliona evra.
I ono najvažnije, za sposobne ili samo srećne AIKB bila i ostala hartija za pristojnu zaradu.
Likvidna, volatilna, predvidiva. Da je nema trebalo bi je izmisliti.
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIKB - samo hard core obožavaoci!!    AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Icon_minitime3/7/2012, 22:02

Steve McQueen ::

AIKB je oboren na onu cenu kako bi Kole jeftino kupovao. Sem toga, ono su bile cene za
prethodne rezultate a sada se kupuju očekivanja. To je barem staro pravilo. A plan za ovu
godinu, uz mnogo konzervativnije i opreznije ulaganje iznosi zavidnih 50 miliona evra.
I ono najvažnije, za sposobne ili samo srećne AIKB bila i ostala hartija za pristojnu zaradu.
Likvidna, volatilna, predvidiva. Da je nema trebalo bi je izmisliti.
love3 love3 love3

Da je nema trebalo bi je izmisliti!! od od

Ala si se ti zaljubio, majko moja... pazi samo da se ne razocaras.
cat cat cat

Steve McQueen ::

Možda si ti ušao u pogrešne hartije?
A ovo ti bas i ne sluzi na cast, to nije nikakav argument, a za ostalo, bumo videli.
Boranija nije isao na vredjanje kao sto ti to pokusavas...
Ipak je to udarac ispod pojasa, nedozvoljen i nicim izazvan.
Prost i ljanse samo tako! cekic
jedrenje

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Djavo
Member
Member
Djavo


Broj poruka : 395
Points : 1502
Datum upisa : 05.04.2011

AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIKB - samo hard core obožavaoci!!    AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Icon_minitime3/7/2012, 22:49

Ljudi. pa stvarno nista pametno nismo napisali a da to vec svi ne znaju. Videcemo do kraja mesecA sta ce biti a korekcija moze da dodje a i ne mora. A i taj Kole je namazanko pluje banke a onda najvise kupuje :}.
Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: AIKB samo za obožavaoce!   AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Icon_minitime3/7/2012, 23:14

@maca

Ja često ne razumem jezik znakova kojim ti komuniciraš, ali ne razumem
ni o kakvom zaljubljivanju pričaš? Nije ovo osnovna škola već berza. Kupiš
kada misliš da je nešto jeftino i prodaš kada to dostigne tvoju target cenu.
Onda za te pare kupiš nešto drugo i tako u krug. Razočarani su oni koji
gledaju u minuse na svom kontu. Uostalom ko kaže da nisam već razumno
aktivirao svoj TP na ovoj hartiji? Pišem činjenice a neka ih svako tumači kako hoće.
Jel sam izneo neki netačan podatak? U čemu je problem?
Što se tiče uvreda, pročitaj tu rečenicu još jednom. To nije uvreda već pitanje. Svakako je i argument ako očigledno i konstantno rastu i Belex line i Belex 15, a čovek kaže da sve stagnira i pada!
Ono tvoje omašćeno baš dosta govori o tebi.

edit: pošto sam upravo pročitao da je ta teška uvreda ujedno i licitiranje šta je neko kupio i da tako
zbirno to za rezultat daje ban, te sam oštro ukoren od strane velikog brata, ja ne mogu da dodjem sebi.
Ovo je onaj forum koji se hvalio tolerancijom, slobodnim iznošenjem mišljenja, argumentima, itd?
Smešno.

Edit: Nikada se ovaj form nije hvalio neograničenom tolerancijom.
Tvoju neizmernu ljubav prema AIKB će svakako tolerisati i želi ti velike
dobitke na istoj.
Ali će štititi i mišljenje koje se razlikuje od tvog!
To ti je ta jbna tolerancija.
Mod D.
Nazad na vrh Ići dole
Aritmeticar
Moderator
Aritmeticar


Broj poruka : 725
Points : 2414
Datum upisa : 01.12.2009

AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIKB - samo hard core obožavaoci!!    AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Icon_minitime3/8/2012, 19:10

Tri su aspekta zanimljiva.

- Odnos prema ostatku belexa
[You must be registered and logged in to see this image.]
Vidi se da je početkom decembra i krajem januara AIK preterao sa padom i da je red da povrati vrednost. Slično možete proveriti i na trogodišnjem grafiku da je cena od 4000 bila prepumpana. Ovo je ipak uz NIIS najlikvidnija akcija i fondovi je jako razigravaju i pri kupovini i pri prodaji. Gledano polugodišnje ili trogodišnje, AIK je u ponedeljak bio egal sa belex15.

- Stanje u svetu
Složenija je stvar porediti našu sa svetskim berzama jer postoji razlika u načinu rešavanja krize u Americi i u Evropi. Kako god odbitak od dna se kod njih desio dosta ranije, pa je red i da mi to malo ispratimo. Koliko smo skrajnuti, toliko i kasnimo.

- Super utorak
Današnje promene pokazuju da nam se pojavio novi igrač sa sličnim imenom i ponašanjem, The Royal Bank of Scotland PLC. PLC a ne N.V. Svojevremeno smo ulovili da jedan deo sa tog N.V. računa se ulaže indeksno. Rekao bih da to radi i RBS PLC. Nije kompletirao sve iz belex15, to jest možda jeste, ali ćemo tek da vidimo za par dana. Velika je verovatnoća da je on poslao AIKB uvis u utorak.

Ima jedno desetak akcija koje su pokazale živost u ovoj godini i AIK je među njima. Ma ništa neobično se ne dešava. Ovde mislim i na pad profita. Bilo bi lepo da ATE proda pa da imamo neki reper. Ništa ne ubija akciju kao neizvesnost.
Nazad na vrh Ići dole
Ivan2211
VIP
VIP
Ivan2211


Broj poruka : 419
Points : 885
Datum upisa : 31.05.2009

AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIKB - samo hard core obožavaoci!!    AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Icon_minitime3/8/2012, 21:47

Aritmeticar ::
Bilo bi lepo da ATE proda pa da imamo neki reper.

A kako to prinudna prodaja manjinskog paketa akcija od strane propale banke iz propale države može biti reper?
Pa to je kao kad bi reper bila cena po kojoj firma u stečaju prodaje zalihe u pet do dvanaest dok joj poreznici i lokalni reketaši kucaju na vrata. Ovo je vreme lešinarenja i eventualni kupac ovog paketa će najverovatnije biti u prilici da plati manju cenu nego što bi bilo "realno" (def. "realna cena akcije" - apsolutno filozofska kategorija o kojoj je još pisao Sokrat, ali koju nikad niko nije do kraja definisao s obzirom da subjektivnost posmatrača u potpunosti ometa svaki pokušaj shvatanja ovog pojma")
Nazad na vrh Ići dole
Dax
VIP
VIP
Dax


Broj poruka : 414
Points : 1325
Datum upisa : 25.11.2009

AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIKB - samo hard core obožavaoci!!    AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Icon_minitime3/8/2012, 22:03

Treba pogledati koliko su porasle cene grčkih banaka od januara, ako je za poredjenje, a koliko li će još porasti posle današnjih događaja ..... samo strpljenja, biće ovde još velikih iznenađenja.

Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIKB - samo hard core obožavaoci!!    AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Icon_minitime3/8/2012, 22:26

Ja mislim da je tu dosta izvestan scanario, da ATE neče hteti da proda taj paket ispod 5000 RSD, a kupaca po toj ceni neče biti i idemo dalje kao dosad...
Nazad na vrh Ići dole
Djavo
Member
Member
Djavo


Broj poruka : 395
Points : 1502
Datum upisa : 05.04.2011

AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIKB - samo hard core obožavaoci!!    AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Icon_minitime3/9/2012, 00:23

ma svesni su da im je 3000 puna kapa.
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIKB - samo hard core obožavaoci!!    AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Icon_minitime3/9/2012, 10:01

Pa gde nestade tražnja???? Steve, dali ti je sad jasnije o cemu sam pricao pre 2 dana !!! kafa
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2222
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1308
Datum upisa : 20.05.2007

AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIKB - samo hard core obožavaoci!!    AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Icon_minitime3/9/2012, 11:15

Big Mile ::
Pa gde nestade tražnja???? Steve, dali ti je sad jasnije o cemu sam pricao pre 2 dana !!! kafa

Ne unistavaj duh tema je "AIKB -samo hard core obožavaoci" @
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIKB - samo hard core obožavaoci!!    AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Icon_minitime3/9/2012, 11:24

Ma i ja sam hard core obožavalac samo sa realnijim pogledom. piju
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2222
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1308
Datum upisa : 20.05.2007

AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIKB - samo hard core obožavaoci!!    AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Icon_minitime3/9/2012, 11:33

:) Sto? Hoces reci da moja prodajna cena od 22400 po komadu (200e) nije realna?
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIKB - samo hard core obožavaoci!!    AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Icon_minitime3/9/2012, 12:31

Ta man posla, realna da realnija nemože biti, kao da si od mene prepisao cifru!!! comp
Nazad na vrh Ići dole
Zmajica
Just looking
Just looking
Zmajica


Broj poruka : 21
Points : 71
Datum upisa : 02.11.2011

AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIKB - samo hard core obožavaoci!!    AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Icon_minitime3/14/2012, 13:41

panika i sludjenost su cudo..a najaci su mi oni sto prodaju po 10-30 akcija,sto pre,sto pre..brze..brze..
plus sto je i index u minusu danima..kad bi berza ozelenela i ova akcija bi sigurno reagovala.
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIKB - samo hard core obožavaoci!!    AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Icon_minitime3/14/2012, 16:36

Zmajica ::
panika i sludjenost su cudo..a najaci su mi oni sto prodaju po 10-30 akcija,sto pre,sto pre..brze..brze..
plus sto je i index u minusu danima..kad bi berza ozelenela i ova akcija bi sigurno reagovala.

prodas 30 po 2300
kupis 36 po 1900

nije li to cilj igre?
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Dax
VIP
VIP
Dax


Broj poruka : 414
Points : 1325
Datum upisa : 25.11.2009

AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIKB - samo hard core obožavaoci!!    AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Icon_minitime3/14/2012, 19:34

Zmajica ::
panika i sludjenost su cudo..a najaci su mi oni sto prodaju po 10-30 akcija,sto pre,sto pre..brze..brze..
plus sto je i index u minusu danima..kad bi berza ozelenela i ova akcija bi sigurno reagovala.

E i to se da rešiti, recimo kad trguješ u inostranstavu, minimalni fiksni trošak banke je 15 evra, inostranston brokera 9 evra aplus provizija domaćeg brokera, pa izvoli i trguj onda sa takvim količinama. Zato je belex tu gde jeste.
Nazad na vrh Ići dole
Djavo
Member
Member
Djavo


Broj poruka : 395
Points : 1502
Datum upisa : 05.04.2011

AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: b   AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Icon_minitime3/14/2012, 23:20

Mislim da ce u narednih 2 meseca mnogo biti zanimljivo na ovoj hartiji.
Nazad na vrh Ići dole
MORNAR
VIP
VIP
MORNAR


Broj poruka : 705
Points : 1916
Datum upisa : 28.01.2010

AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIKB - samo hard core obožavaoci!!    AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Icon_minitime3/21/2012, 04:27

Citat :

Iz dnevnog reda skupštine Vitala:
3. Raspolaganje imovinom velike vrednosti - donošenje Odluke o jemstvu po Ugovoru o izdavanju garancije za obezbedjenje plaćanja – garancija br. 00-412-0300608.8
4. Raspolaganje imovinom velike vrednosti - donošenje Odluke o jemstvu i zalaganju gotovih proizvoda po osnovu garancije br. 00-412-0102835.1

Dopuna dnevnog reda:
5. Donošenje Odluke o objavljivanju javnog poziva za otkup sopstvenih akcija “VITAL” ad Vrbas
6. Donošenje Odluke o prodaji nepokretnosti u Makarskoj – Republika Hrvatska i Podgorici – Republika Crna Gora
Znamo da Peconi voli AIKB i obrnuto...
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Price
Still learning
Still learning



Broj poruka : 137
Points : 224
Datum upisa : 22.09.2009

AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIKB - samo hard core obožavaoci!!    AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Icon_minitime3/22/2012, 10:06

Dax ::
Zmajica ::
panika i sludjenost su cudo..a najaci su mi oni sto prodaju po 10-30 akcija,sto pre,sto pre..brze..brze..
plus sto je i index u minusu danima..kad bi berza ozelenela i ova akcija bi sigurno reagovala.

E i to se da rešiti, recimo kad trguješ u inostranstavu, minimalni fiksni trošak banke je 15 evra, inostranston brokera 9 evra aplus provizija domaćeg brokera, pa izvoli i trguj onda sa takvim količinama. Zato je belex tu gde jeste.

To nije tacno. Ja imam uslove 6 dolara ili cent po akciji, pa sta vise odgovara brokeru tako se knjizi.
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2222
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1308
Datum upisa : 20.05.2007

AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: a   AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Icon_minitime3/28/2012, 17:11

E i pogledajte 2007 zlatnu godinu koliko je gora od ostalih a akcija vredela 204 e, promenio sam misljenje ja ne dajem aik bez 300e za 10 god za 10 god :)
Nazad na vrh Ići dole
Kurajber
Member
Member
Kurajber


Broj poruka : 414
Points : 1092
Datum upisa : 18.12.2007

AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIKB - samo hard core obožavaoci!!    AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Icon_minitime3/28/2012, 23:57

ovo cena ko pred bankrot
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIKB - samo hard core obožavaoci!!    AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Icon_minitime3/29/2012, 00:15

Milos86 ::
E i pogledajte 2007 zlatnu godinu koliko je gora od ostalih a akcija vredela 204 e, promenio sam misljenje ja ne dajem aik bez 300e za 10 god za 10 god :)
od
Samo da ne bude u rubljama ili juanima?
P.S. Srećan ti rodjendan!
cekic
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2222
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1308
Datum upisa : 20.05.2007

AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIKB - samo hard core obožavaoci!!    AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Icon_minitime3/29/2012, 01:57

Hvala!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: HARD CORE   AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Icon_minitime3/31/2012, 16:16

Moje mišljenje je da ovu akciju prosto treba imati,ako je moguće sa ponderom oko 2.000.Mega transakcije,predsednik UO najveći kupac u zadnje vreme,najava najkrupnijeg deoničara da će prodati(razlog....zato što mora) i pored velikih"kikseva" veoma visoka profitabilnost u 2011......po meni ovde imamo sve elemente da bi se špekulisalo sa mogućom kupovinom kontrolnog paketa u dogledno vreme!!
A takav P/E i P/B ne može se naći trenutno ni kod jedne "zdrave" evropske banke!!

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIKB - samo hard core obožavaoci!!    AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Icon_minitime3/31/2012, 17:07

Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1145
Points : 4396
Datum upisa : 11.12.2010

AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: HARD CORE   AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Icon_minitime3/31/2012, 17:32

Nece banke vise biti desetinama godina na PB 2. Prosek ce biti PB 1 u narednih deset godina, ROE ce biti oko 12%, a PE 8-10. Naravno kada se pravi vrh berze ili prilikom preuzimanja mogle bi banke dostici PB 1.3-1.5. To bi bio trenutak da se oprostimo od svih bankarskih akcija, bile gde u svetu do novog druzenja. A oprezni i mnogo pre toga.

PB 1.5 tj vrh svih vrhova do 2020 ti je 7.000 sto znaci prilicnooooooooooo daleko od tvojih 20.000. A dovoljan je smo jedan od mnogih mogucih stecajeva domacih tajkuna pa da AIKB ostane jos duuugo na PB 0.5 iliti negde oko 2.000.

Naravno stecaj AIKB necu ni da pominjem jer trenutno nije verovatan, ali nije bio verovatan ni AGBN ili MTBN ili PRBN, tako da moramo pretpostaviti da su sanse oko 20-30% da u narednih 10 godina za AIKB dobijes PB 0.1 iliti par stotina dinara najvise.

Neka bude 50% sanse za slicnu situaciju i PB 0.5 2300 dinara, i po 20% za PB 1.5 7.000 i 30% za PB 0.1 500 dinara. Dobije se prosecna cena od 2.700 dinara koja ce godisnje rasti koliko bude rastao i kapital banke. Uzmimo da ce rasti koliko bude rastao i evro.

Ispada da je cena od 1.800 dinara vredna rizika ko je spreman na 30% sanse da izgubi ceo taj novac ulozen u AIKB. Ali su isto tako bili u pravu i oni koji su prodavali na 2300 zato sto se tada priblizavala svojoj realnoj vrednosti. Nazalost ja sam bio malo alav, pa sam stavio oko 100 dinara vise i moram da cekam ceo krug. Nadam se da ce biti u maju, ako ne onda sledece godine....
Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIKB - samo hard core obožavaoci!!    AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Icon_minitime4/7/2012, 14:49

FatCat ::
sutra ::
Ovde je dosta bitna skupstina, jer moze lako da se desi da vlasnici od 31.12 imaju i 10-15% vise akcija, pa bi poslenovogodisnji kupci opet izvisili, kao i vise puta ranije.

Bice jos skokova, ima jos dva meseca rasta trzista otprilike, ja cu pri jednom od njih izaci, pa se mozda vidimo opet pred novu godinu.

89

Ja te ne shvatam.
I pitam se šta ti uopšte tražiš na berzi?
Zaradu, avanturu, adrenalin, gubitak... šta?
Ne čudite se:
pravi kockari doživljavaju užitak/zadovoljstvo tek kad izgube pare...

A mozda covek dozivljaja orgazam kada kupi ili proda, pa mora cesce to da radi,... vidis da je bolji od belex-a,... pobedio ga je,...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIKB - samo hard core obožavaoci!!    AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Icon_minitime4/7/2012, 16:30

Fmember ::
Bond ::
Promene: 28.03. - 30.03.2012. (T-3) ili 23.03. - 27.03.2012.

Pitam se da li Kole stoji iza RBS od

Nije nemoguce, ali nema dokaza. Sneki vas je sve pitala ima li dokaza i niko ni a da kaze?
Ovde je jasno da Kole po spisku nema ni 5% Aika:
1. Sunoko 2,04%
2. MK 0,86%
3. MV 0,48%

Sve ostalo su nagadjanja. Jedino ako neko ima dokaz da su SEE Cap. ili Artio njegovi...
Mada sumnjam. Tako da su te price o Koletovim VELIKIM kupovinama po meni potpuna fantazija.
Mozda gresim?

Drag_Mlad ::
sutra ::
Ovde je dosta bitna skupstina, jer moze lako da se desi da vlasnici od 31.12 imaju i 10-15% vise akcija, pa bi poslenovogodisnji kupci opet izvisili, kao i vise puta ranije.
Legendo, ako mozes objasnimi sta je ovom recenicom hteo da kaze?
scratch

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1145
Points : 4396
Datum upisa : 11.12.2010

AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIKB - samo hard core obožavaoci!!    AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Icon_minitime4/7/2012, 20:33

@Maca

Od izlaska na berzu AIK banka praktikuje skoro svake godine na skupstini da dobit podeli putem izdavanja nove emisije akcija. Te emisije su do sada bile izmedju 6-17% od postojecih. Nisam bas siguran u ovu cifru 17% ali mi se cini da su uspeli jedne godine da naprave toliko veliki profit.

Jedne godine nije podeljeno, kada je bila kriza, mislim za 2008, tj na skupstini 2009. Prosle godine je profit mali tako da mogu da podele samo 5-6% akcija. Dan preseka je UVEK 31.12. Svake godine ima MNOGO i domacih sitnih i inostranih fondova koji ne znaju za tu caku pa dizu cenu posle nove godine dok pametni prodaju. Sami prosudite u kom godisnjem dobu treba da se kupi AIKB, posto mnogi ne vole kada ja kazem to :)

Skupstina ove godine jos nije bila pa se NE ZNA stvaran broj akcija AIK banke. Da potsetim da postoji i velika nerasporedjena dobit od ranije koja isto moze biti upotrebljena za tu svrhu.

E sada posto si me vec pitala za cinjenice, da ti kazem i ono sto nikog ne interesuje, a to je moje misljenje. Mislim da je to dobar potez zato sto se time anulira kapitalna dobit. Dugorocni investitor u AIKB nikada nece platiti porez na kapitalnu dobit, ako je bude naravno. Negativna posledica je mnogo dodatnog posla i za njih i za nas.
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2222
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1308
Datum upisa : 20.05.2007

AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIKB - samo hard core obožavaoci!!    AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Icon_minitime4/7/2012, 21:07

Od kada "Dugorocni investitor u AIKB nikada nece platiti porez na kapitalnu dobit, ako je bude naravno." ovo?
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: xxx   AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Icon_minitime4/7/2012, 22:05

Jedno je sigurno.Ako Grci prodaju svojih 20% vlasništva,sigurno neće ostaviti neraspoređenu dobit Koletu.E,sad,dali će se namiriti nekim dilom sa kupcem(naročito ako je to Kole)ili ćeići kroz dividende-videćemo.Videli ste kako je Salford ispumpavao...a tu,kao i kod Sunoka,See cap.i mnogih drugih "Koletovih"podružnica ima zapadnog kapitala(Soroš)

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2781
Points : 7934
Datum upisa : 21.01.2009

AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIKB - samo hard core obožavaoci!!    AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Icon_minitime4/8/2012, 13:18

sutra ::
Dan preseka je UVEK 31.12. Svake godine ima MNOGO i domacih sitnih i inostranih fondova koji ne znaju za tu caku pa dizu cenu posle nove godine dok pametni prodaju. Sami prosudite u kom godisnjem dobu treba da se kupi AIKB, posto mnogi ne vole kada ja kazem to :)

U pravu si, fondovi su glupi i naivni, posebno strani...
Kako bi oni jadni mogli i da sanjaju da se dividenda obično deli u akcijama i da je presek 31.12. ???

Taj podatak je strogo čuvana tajna i saopštava se samo prosvetljenim akcionarima tokom magičnog rituala, a nakon dugogodišnjeg posta!

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIKB - samo hard core obožavaoci!!    AIKB - samo hard core obožavaoci!!  - Page 2 Icon_minitime4/8/2012, 18:39

Stvarno, "sutra" ta hipoteza sa stranim fondovima i danom D na AIKB ti je mnogo tanka, da nekažem naivna.
Nazad na vrh Ići dole
 
AIKB - samo hard core obožavaoci!!
Nazad na vrh 
Strana 2 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» HARD CORE NIIS
» Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (3. DEO)
» Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO)
» Dobre vesti !! (samo POZITIVNO)
» SAMO TAKO, IVICE... i Marice !!!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Banke fun club-
Skoči na: