BELEX Club
BELEX Club

Ekonomski Forum

PrijemPortalliEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
Delite

Šta kupovati na Svetskim berzama?

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
Cermet
VIP
VIP

Broj poruka : 227
Datum upisa : 18.05.2008

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 4 Icon_minitime11/3/2019, 19:58

Ok i šta sa tim? Kupuješ?

Preporučuješ da se kupi?

To je u ovome ključna stvar a toga u priči nema.

Što se tiče mog tona, ako nije dobar to je samo iz razloga što ne volim isprazne priče...
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca

Broj poruka : 1765
Godina : 42
Datum upisa : 28.05.2007

PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 4 Icon_minitime11/3/2019, 20:01

Sam zaključi, jer vidim da si prepametan...

Our family
Our  family
marjanovicgane

Broj poruka : 179
Datum upisa : 10.09.2018

PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 4 Icon_minitime11/3/2019, 21:15

Hajde poštovane kolege, ne budite sebični, pomozite sirotom sitnom berzanskom špekulantu da i on zaradi neku siću od par miliona USD...........

Kako kupiti IPO iz Saudijske Arabije????
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki

Broj poruka : 5308
Datum upisa : 21.05.2007

PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 4 Icon_minitime11/3/2019, 21:39

Nije ovo mala stvar. Vrednost firme Aramko je procenjena na 2000 milijardi dolara!  kapa

Prvi deo IPO-a će se obaviti na berzi Saudi arabije, njihova berza se zove Tadawul - planira se da bude prodato 2% ne više od 5%, pre nego što se izađe na neku od svetskih berzi.

Firma je pre nekog vremena dozvolila potencijalnim investitorima da zavire u poslovne papira, sada se zna da je u 2018. imala čistu dobit od 111,1 milijardu dolara, za 2020 godinu planira se isplata dividende u visini od 75 milijardi dolara.

Danas je firma u vlasništvu (100%) kraljevske porodice Saudi arabije.

Izlazak na berzu je uvek nešto što se ne da predvideti, akcija može i da padne, ali vrednost firme koja je procenjena na 2000 milijardi teško da može da padne ispod 1000 milijardi - toliko vredi Majkrosoft, isto toliko i Apple.

Berza će pokazati koliko vredi i Aramco, ja to ne mogu da predvidim, ali sam sigurna da naš kolega - svetski trejder - sigurno zna kako će se ovo završiti.
kafa

Dobro: oprez je majka porcelana... od

Beli Mag
Beli Mag
Sneki

Broj poruka : 5308
Datum upisa : 21.05.2007

PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 4 Icon_minitime11/3/2019, 23:00

Gane@
Ne znam kod kog si brokera, ali ne bi trebalo da bude problem, za one koji znaju (sada) o kakvoj se firmi radi, da stave neki nalog. Ne znam koliko može da košta?

Ono što sam iz stranih medija (CNN, BBC, CBS itd) ukapirala saudijski info-kanal se poziva na insajdere i tvrdi da će procena za IPO početi 17. novembra, a da će cena biti fiksirana 4. decembra.
Kao prvi dan trgovanja pominje se 11. decembar.

Ali, mi ovde na forumu imamo srpskog Bafeta koji ne zna za ovu firmu, možda on ima bolje informacije?
jedrenje

Our family
Our  family
marjanovicgane

Broj poruka : 179
Datum upisa : 10.09.2018

PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 4 Icon_minitime11/5/2019, 17:22

@Sneki ::
Gane@
Ne znam kod kog si brokera, ali ne bi trebalo da bude problem, za one koji znaju (sada) o kakvoj se firmi radi, da stave neki nalog. Ne znam koliko može da košta?

Ono što sam iz stranih medija (CNN, BBC, CBS itd) ukapirala saudijski info-kanal se poziva na insajdere i tvrdi da će procena za IPO početi 17. novembra, a da će cena biti fiksirana 4. decembra.
Kao prvi dan trgovanja pominje se 11. decembar.

Ali, mi ovde na forumu imamo srpskog Bafeta koji ne zna za ovu firmu, možda on ima bolje informacije?
jedrenje
Hvala na odgovoru Sneki.  Zašto se ne uključite malo u komentarisanje akcija. Znate mnogo i od vas treba učiti. Srdačan pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP

Broj poruka : 227
Datum upisa : 18.05.2008

PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 4 Icon_minitime11/5/2019, 19:39

Onaj ko prati svaki dan bi mogao omanju knjigu da napiše, ili makar poveći novinski članak. Ali to nema veću vrednost jer mora da se sagleda u širem kontekstu.

A osim toga, trajanje tih zaključaka je veoma kratko, jer već u sledećem satu neki fund menadžer može da aktivira svog buy ili sell robota i da unakazi i učini besmislenom bilo kakvu analizu.
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi

Broj poruka : 2315
Datum upisa : 21.01.2009

PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 4 Icon_minitime11/5/2019, 20:27

Auuu brate, kako ti je svaka reč čista mudrost, prosto padam u nesvest.... slik

Tolika mudrost da sam zadivljen - siguran sam da si na svetskim berzama zaradio (odavno) milione $ i čudim se što se baviš pisanijama na ovom bednom, malom forumu prepunom neznalica koje ti nisu ni do kolena?

Jegulja
VIP
VIP

Broj poruka : 346
Datum upisa : 18.12.2007

PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 4 Icon_minitime11/8/2019, 18:31

Peking -- Kineska kompanija za onlajn trgovinu Alibaba planira da u poslednjoj nedelji novembra izađe na Honkgonšku berzu, s ciljem da prikupi do 15 milijardi dolara.

Kompanija bi najpre trebalo da iduće nedelje zatraži odobrenje od honkonške komisije za listiranje akcija.

Kompanija "Alibaba" trenutno drži vodeću poziciju u svetu kada je reč o vrednosti prikupljenih sredstava prilikom inicijalne javne ponude, budući da je 2014. godine na Njujorškoj berzi pribavila 25 milijardi dolara.
Nazad na vrh Ići dole

Šta kupovati na Svetskim berzama?
Nazad na vrh 
Strana 4 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: BERZA, trendovi, aktuelnosti...-
Skoči na: