BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)

Ići dole 
+103
BuffetSon
Zmark
Ceras
LUMTDZOS
Sahbaz
Tods
Gocili
Jerry Springer
C R A Z Y
Mistery 011
sexy jea
Pera Božić
Dragot
Taliban
Berzanski_Duduk
iki
Polos
Prokuplje
Matthew Greenburgh
Boranija
Admin
Bochek
Bojjan
Bjekam23
Firke77
Grom
Ivan2211
Al Kapone
Bond
Ilija
Dalaj Lama
Dmitar
Bookmaker
Strbac
FatCat
Dax
Djepeto83
Beli
Nestrpljivi
raspolozen
Light
Momir
Dibesto
Aritmeticar
Dnenad85
BojanNS
Friz
Bombica
geogsi
Big Mile
Boza Belex
MYSTIC021
MORNAR
Smile
DelBoy
Petar Pan
Fmember
Djavo
Rogy
Jumbo
Sutra
pepsiman
Cope
Aca123
mr Bean
Jelena123
Mitar
Lilihip
Lolita
Amater u pokušaju
Dusan
Vladulns
Zrimi
Teletrader
Boby
Drag65
Ars Vivendi
Nauzika
Drasko
Aleks
Slovenac1
Limited011
Sneki
Frenky
Maca
Fast
Zeljko
Nemesis
Steve McQueen
Zmajica
Taliano
Zoranecc
Drag_Mlad
Kobe Bryant
Dragan11
gogloee
Nikola
Folio
Pekoilic
Ris
Sofke
Milica1
Kupac
107 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 21 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Icon_minitime4/30/2012, 12:07

Grom ::
Nauzika ::
Rezultati jesu dobri, s obzirom na očekivanja, ali su realno 15% lošiji u odnosu na rezultat Q1 H’11. ...
Rezultati su 'vrlo dobri', jer osim dobiti moraju da se uzmu u obzir i investicije, potraživanja, smanjen dug,...itd.

1. Da su rezultati dobri, vec bi se prikazalo na berzi!
2. Mogu da budu dobri koliko hoces, evro 112din, to znaci mnogo dobar rad, mala dobit.
3. Telekom se ceka da izadje na berzu, jos ce da nam potone NIS, kad pocne da se odliva jedan deo kapitala iz NIS-a.
Nazad na vrh Ići dole
Grom
Our family
Our  family



Broj poruka : 154
Points : 496
Datum upisa : 29.06.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Icon_minitime4/30/2012, 12:39

Boza Belex ::
...Da su rezultati dobri, vec bi se prikazalo na berzi!...
Već je dosta puta ovde napisano o Belexu, investitorima, cenama akcija,...

Nazad na vrh Ići dole
Drasko
VIP
VIP
Drasko


Broj poruka : 280
Points : 832
Datum upisa : 01.07.2007

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Icon_minitime4/30/2012, 13:21

Samo bez nepotrebne panike,NIIS je akcija za duge staze...Ko nema zivaca neka batali a ostali,sta da vam kazem-polako,pomalo ukrcavanje...Ovo je moje licno misljenje,i sam tako i radim sesir
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Icon_minitime4/30/2012, 14:06

Grom ::
Boza Belex ::
...Da su rezultati dobri, vec bi se prikazalo na berzi!...
Već je dosta puta ovde napisano o Belexu, investitorima, cenama akcija,...


Jeste, ali izgleda da se sve vreme zanemaruje da u Srbiji nema para.
Malo je onih koji mogu sebi da priušte taj lukzus.
Oni koji imaju para za NIS i druge dobre akcije neka kupuju, ali oni
nikako ne mogu da podignu cenu. Dok je stanje ovakvo u celoj državi,
neće biti ni bitnijeg rasta cena.

Došli smo do dna i zato se ne slažem (editovano...) i ne vidim da će stranci podržati Tadića i da će nj. ponovnim izborom u Srbiju da nahrupe strani investitori, a ako Toma i SNS pobede da će da pobegnu...

Ne, mislim da upravo pobedom SNS imamo priliku da pročistimo političku scenu Srbije.
Ako SNS ne ispuni svoja obećanja te stranke više neće biti!
Nestaće s političke scene.
A ako uspemo da DS oteramu u opoziciju, od nje će nastati 2-3 nove stranke...
A to je i za SNS i DS, a posebno za Srbiju najbolje!

Zastrašivanja DS spotova i garantovanje "bolje budućnosti" treba zanemariti!
Dosta su nas plašili drugima, za mene su ovi na vlasti najveći krivci za sve...

Stranci ovog puta nemaju skoro nikakvog uticaja.
Evo čak i Kandićka kaže da je Toma ok, a i Čeda sve više očijuka s nj. od
http://www.kurir-info.rs/kandic-to-ma-je-prihvatljiv-clanak-202724

P.S: Čini mi se da ovog puta prvi put imamo šansu da svojim glasom 6. maja nešto bar pokrenemo...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Icon_minitime4/30/2012, 16:56

@Sneki
Ja znam da ste Ti i Jorgovanka drugarice, ali ova agitacija stvarno nije u redu. To sto SNS dobija od Tebe, to ni Bogoljub ne moze da plati...
love3
Nazad na vrh Ići dole
Bjekam23
Just looking
Just looking



Broj poruka : 18
Points : 95
Datum upisa : 16.08.2010

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Icon_minitime4/30/2012, 17:55

Moze li neko da mi objasni razlog danasnjeg pada vrednosti NIS-ovih akcija i pored toga sto je kompanija objavila dobre rezultate poslovanja za prvi kvartal?
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2781
Points : 7934
Datum upisa : 21.01.2009

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Icon_minitime4/30/2012, 18:03

Bjekam23 ::
Moze li neko da mi objasni razlog danasnjeg pada vrednosti NIS-ovih akcija i pored toga sto je kompanija objavila dobre rezultate poslovanja za prvi kvartal?

Da li ti stvarno veruješ da cena neke akcije zavisi samo od "dobrih" rezultata?
Pročitaj malo par postova iznad.
Nema para, kriza, država se meša u politiku cena (odrdjuje marže) tera Nis da smanji cenu za 1 din. i ne menja cenu dok se ne završe izdori itd..
OSIM TOGA: na cenu utiču i sasvim iracionalni razlozi, lepo vreme, kiša, početak ili završetak školske godine itd..
vidi i ovde:
https://www.aikb.net/f19-sve-vrste-berzanskih-analiza

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2781
Points : 7934
Datum upisa : 21.01.2009

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Icon_minitime4/30/2012, 18:11

I da dodam: za nis je i specifično što imaš bar 1 milion akcionara kojima prodaja 5 akcija po bilo kojoj ceni nešto znači!!
Jer su gladni...

titanik

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Bojjan
VIP
VIP
Bojjan


Broj poruka : 348
Points : 869
Datum upisa : 18.04.2012

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Icon_minitime4/30/2012, 20:00

kao sto napisah cena ide ispod 600. politika je nesto drugo 2007 godine ko je bijo na vlasti kolika je cena akcija bila tada a kolika je sada,mada i to ne znaci nista dovoljno je da strani spekulant dodje sa 200 mil evra a vrati se sa 400 mil evra ko se uz njega izvuce sa dobitkom izvuko se,a ostali do neke nove price
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Icon_minitime4/30/2012, 20:14

bojjan ::
kao sto napisah cena ide ispod 600. politika je nesto drugo 2007 godine ko je bijo na vlasti kolika je cena akcija bila tada a kolika je sada,mada i to ne znaci nista dovoljno je da strani spekulant dodje sa 200 mil evra a vrati se sa 400 mil evra ko se uz njega izvuce sa dobitkom izvuko se,a ostali do neke nove price
Ništa te ne razumem! sesir

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Bochek
Still learning
Still learning
Bochek


Broj poruka : 82
Points : 236
Datum upisa : 10.04.2012

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Icon_minitime4/30/2012, 20:17

Bjekam23 ::
Moze li neko da mi objasni razlog danasnjeg pada vrednosti NIS-ovih akcija i pored toga sto je kompanija objavila dobre rezultate poslovanja za prvi kvartal?

Dobri rezultati ? Sta u Srbiji predstavlja dobar rezultat ? Ne treba zaboraviti da je pao promet i u veleprodaji i u maloprodaji iako je NIS bio ekskluzivni dobavljac oko 80 mil litara subvencionisanog goriva. Na kraju ono sto se jedino racuna je neto novcani tok od minus dve milijarde dinara.
Kako misliter da to naplatite od drzave koja nema pare. Nastampace verovatno ali znate i sami sta to znaci. Pogledajte Agrobanku. Odlican poslovni rezultat ali 300 mil nenaplativih potrazivanja. Sta je uopste dobar rezultat u ovakvoj zemlji ? Ako vam potrazivanja neprestano rastu izvesno je samo da ce kad tad doci do nivoa nenaplativosti a onda ispada da su svi poslovni rezultati fakticki bili lazirani. Zamislite situaciju da NIS prekine isporuku duznicima dok ne plate dospele obaveze, ili dok iste barem ne pocnu da smanjuju, pri cemu za novoisporucenu robu fakticki moraju odmah da plate, i dobicete perspektivu poslovanja bilo koje kompanije pa i NIS-a- Dakle dok pare ne "legnu na racun" sve je u domenu sarene laze, a NIS je u ovom aspektu veoma, veoma, veoma los, kako rekose cak 95% losiji nego prosle godine.
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 342
Points : 745
Datum upisa : 19.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Icon_minitime4/30/2012, 22:35

Momci i devojke,
ove vaše rasprave o politici su preseljene u za to predvidjen podforum...
I nadam se da razumete razloge?
Ako nastavite biće i brisanja jer je tako lakše i meni i modovima.
Tako da nema osnova da se žalite zašto vam je post obrisan.
Imate podforum "politika" pa izvolte.

Edit: sva pitanja i pritužbe primam na PM - ovde će biti brisana.

_________________
BELEX Club je forum slobodnih ljudi koji podržava slobodu govora.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.aikb.net
Grom
Our family
Our  family



Broj poruka : 154
Points : 496
Datum upisa : 29.06.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Icon_minitime5/1/2012, 06:03

Bochek ::
...Dakle dok pare ne "legnu na racun" sve je u domenu sarene laze, ...

Gazprom može da naplati svoja potraživanja od mnogo ozbiljnijih država
nego što je Srbija, koja je dosta energetski zavisna od ruskog Gazprom-a.
Može za početak, da prekine snabdevanje dužnika i prestane da uplaćuje
PDV u državnu kasu, kao i da prestane da plaća struju i gas - do izmirenja.
Ili jednostavno jave Putinu da se raspita kod premijera o čemu se tu radi
i da li Srbija i dalje želi rusku podršku i povoljne kredite za infrastrukturu.

Moguće je da je postignut i neki dogovor oko roka plaćanja ili izmirenja
na neki drugi način, nap. povećanjem vlasništva NISa u nekoj kompaniji.
Država ima još dosta svojih akcija u NISu, Petrohemiji, Srbijagasu,..ili sl.
Možda i kroz poslove u vezi gradnje gasovoda i skladišta gasa ili gasnih
elektrana i sl., ali u svakom slučaju dug će biti sasvim sigurno naplaćen.
Ako neko misli da može da ’zezne’ Gazprom, nema ništa od tog ’zeza’ :)
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Icon_minitime5/1/2012, 11:28

grome...napisao si ono sto sam ja hteo juce,80 mil litara subvencionisanog pomnozite s delom drzave,nek je 65 dinara po litri...VIDECETE KOLIKO JE TO NOVCA I KOLIKO JE 2 MILIJARDE DINARA U ODNOSU NA CIFRU...nikako mi nije namera da pumpam akciju,stoga molim sefove da me ne prebacuju u HARD CORE obozavaoce,samo hocu da skrenem paznju da program subvencionisanja dizele traje do 15. maja i da kraj kvartala nije bio i kraj programa preuzimanja subvencionisanog dizela...tu ja vidim problem i takodje ce se deo toga preliti na 2.kvartal jer su ljudi pojacano preuzimali dizel bas posle 1. aprila...DRZAVNI DEO U TIH 80 MIL LITARA JE OKO 52 MILIJARDE
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Icon_minitime5/1/2012, 12:35

Gospodo,
Kakva potrazivanja za subvencionisani dizel? U kom vi svetu zivite?
Cena subvencionisanog dizela se dobija tako sto drzava otpise proizvodjacu, preradjivacu, veletrgovcu i trgovcu (u ovom slucaju, svi navedeni su Gasprom Njeft/NIS - povezana lica) obaveze po osnovu akciza, a mozda i PDV-a.
Srednja proizvodna cena nafte tipa Ural po barelu je ispod 70 USD.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Icon_minitime5/1/2012, 13:28

Citat :

URUSOV:
Osim toga, kako je naveo, na manji rast neto dobiti uticala je i socijalno orijentisana politika kompanije u prodaji derivata, kao i učešće u državnom programu snabdevanja poljoprivrednika subvencionisanim gorivom.
Ovo je BITNO!
Ako ne umete da čitate ili vam nije jasno šta je čovek hteo da kaže pitajte!

cekic
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Icon_minitime5/1/2012, 21:39

NE ZNAM IMA LI svrhe,David protiv Golijate...ovu moju poruku ce prebaciti na hard core,a SNEKI,koliko god je postovao ce prosipati svoje POLITICKO PROPAGANDNE FORE GDE STIGNE...BEZ POSLEDICA...JA SAM REGISTROVANI POLJOPRIVREDNIK...cena dizela koja je racunata nije bila 141 dinar,racunata je mnogo manja,BEZ UZIMANJA SUBVENCIJE U OBZIR...osnovnu cenu smo platili mi...poljoprivrednici...
ALI NEMA SVRHE RASPRAVLJATI...do ZAVRSETKA IZBORA SE NECU OGLASAVATI ILI DOK NE PROCENIM DA SU SE STRASTI SMIRILE sesir
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2159
Points : 6009
Datum upisa : 25.07.2010

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Icon_minitime5/1/2012, 23:00

Možda Rus laže?

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2018
Points : 5439
Datum upisa : 07.05.2009

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Icon_minitime5/1/2012, 23:28

Nervoza dostiže nepodnošljive nivoe.
Cene su u podrumu, Belex se neće skoro oporaviti, a nervoza oko izbora donosi novu dimenziju.
Lepo vam je Slovenac1 rekao da će izbori doneti neizvesnost i pad cena, ali niste hteli da verujete.
Istrpite sve ovo, jednog dana će i nama svanuti!

Ni od Nisa ni od Telekoma nema velike koristi, sve to ide još dole.

Molim za malo strpljenja i bez nervoze, kulirajte malo...


roshtilj

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Icon_minitime5/1/2012, 23:36

Boby ::
NE ZNAM IMA LI svrhe,David protiv Golijate...ovu moju poruku ce prebaciti na hard core,a SNEKI,koliko god je postovao ce prosipati svoje POLITICKO PROPAGANDNE FORE GDE STIGNE...BEZ POSLEDICA...JA SAM REGISTROVANI POLJOPRIVREDNIK...cena dizela koja je racunata nije bila 141 dinar,racunata je mnogo manja,BEZ UZIMANJA SUBVENCIJE U OBZIR...osnovnu cenu smo platili mi...poljoprivrednici...
ALI NEMA SVRHE RASPRAVLJATI...do ZAVRSETKA IZBORA SE NECU OGLASAVATI ILI DOK NE PROCENIM DA SU SE STRASTI SMIRILE sesir

@Boby
Mi se valjda razumemo, i to nema veze sa izborima.
Cena litre dizela je osnovna proizvodjacka (preradjivacka) cena, plus akcize, plus pdv.
Kad drzava subvencionise (nije u pitanju srpski izum) odredjenu kolicinu goriva za poljoprivredu, drzava se jednostavno odrekne dela svojih prihoda. Naopako bi bilo da doplacuje proizvodjacu (preradjivacu).
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1145
Points : 4396
Datum upisa : 11.12.2010

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Icon_minitime5/3/2012, 15:29

@pinto

mislim da moraju da plate sve poreze i takse, a da im se posle vrati novac. Ne bavim se benzinom, ali sve moje iskustvo sa drzavom govori u tom pravcu. Mnogo je jednostavnije drzavi da kontrolise u tom slucaju.

Sto se tice bilansa mislim da se preterano svi brinete oko dotoka novca. Prosle godine je bio isti slucaj. Ne znam razlog ali je u prvom kvartalu ocigledno nemoguca naplata. Prosle godine to nije bio problem da dodje akcija do 850 dinara, tako da ne znam zasto se dize dzeva ove godine.

Naravno bilo bi najbolje da neki strucnjak utvrdi zasto je ovo slucaj, tako da eto izazova dragi forumasi.

I dalje mislim da NIIS vredi najmanje kao i gazprom, a to je PE 5 od prosecnih zarada, a NIISova prosecna zarada ce biti najmanje 180 dinara neto po akciji sledecih godina tako da imam target cenu od 900 dinara.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Icon_minitime5/4/2012, 11:04

Ako je NIS ostvario 8,4 milijarde RSD profita u prvom kvartalu sa negativnim kursnim razlikama, pitam se koliki bi mogao biti profit u drugom kvartalu bez negativnih kursnih razlika. EBITDA u prvom kvartlau bio je veči od 15 milijardi RSD...
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Icon_minitime5/4/2012, 11:40

Oil (WTI) 101.51 -1.00%
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Icon_minitime5/4/2012, 12:04

Snizene cene za 1,5din zbog ovog predhodnog posta. VP i MP
Nazad na vrh Ići dole
Sofke
Our family
Our  family
Sofke


Broj poruka : 330
Points : 1228
Datum upisa : 13.11.2009

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Icon_minitime5/4/2012, 20:36

Slovenac1 ::
Ako je NIS ostvario 8,4 milijarde RSD profita u prvom kvartalu sa negativnim kursnim razlikama, pitam se koliki bi mogao biti profit u drugom kvartalu bez negativnih kursnih razlika. EBITDA u prvom kvartlau bio je veči od 15 milijardi RSD...
pitaj bozu on sve zna !!
bozo ajd sjasi malko!
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Icon_minitime5/4/2012, 21:57

Sofke ::
Slovenac1 ::
Ako je NIS ostvario 8,4 milijarde RSD profita u prvom kvartalu sa negativnim kursnim razlikama, pitam se koliki bi mogao biti profit u drugom kvartalu bez negativnih kursnih razlika. EBITDA u prvom kvartlau bio je veči od 15 milijardi RSD...
pitaj bozu on sve zna !!
bozo ajd sjasi malko!

E da ti znas koliko je boza imao na nisu, ukrcao se, pa se istovario na vreme sve bi ti bilo jasno! A sad cekam da nis jos malo sjase pa da se opet ukrcam!!! Negde na 550din
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Icon_minitime5/4/2012, 22:35

Boza Belex ::
Oil (WTI) 101.51 -1.00%

Oil danas došao do 97,5.....biće para za NIIS suny

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Icon_minitime5/4/2012, 23:35

http://bloom.bg/GC3xYt
Partners in Crime, Oil Vs S&P500

Sledi nam jos jedna ostra korekcija na dole. Na konto ovih podataka Oil 97

Izbori u Grckoj i Francujskoj, pa jos i kod nas.
Losi podaci o zaposlenosti u Americi. Povecale se rezerve nafte. Nezaposlenost u Evropi , a i kod nas u porastu. Industrijska proizvodnja u Nemackoj manja od ocekivane. I jos nesto Telekom se odlaze do daljnjeg da ne bi potopio berzu tj. NIS kako neko ne bi pokupio lose poene pred izbore!!!

Zelim vam uspesno trgovanje

Tržišna kapitalizacija - 04.05.2012.
818.786.937.348 RSD - ocaj zivi sa 990 - 818

Nadam se u pon da stranci nece napraviti dibidus na belex-u
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 529
Points : 1910
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Icon_minitime5/4/2012, 23:39

Ako sam dobro razumeo, u prilog negativnog predvidjanja stavljas i pad cene i povecanje rezervi nafte? Zar za kompaniju kao sto je NIS, koja nema izvore i nije primarno izvoznik to nije povoljno?

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Icon_minitime5/4/2012, 23:44

Nikola ::
Ako sam dobro razumeo, u prilog negativnog predvidjanja stavljas i pad cene i povecanje rezervi nafte? Zar za kompaniju kao sto je NIS, koja nema izvore i nije primarno izvoznik to nije povoljno?

Oil povlaci sve, a njega je povuklo sve ostalo. Ameri,Fra, Gre, Germany i SRBIJA IZBORI.

Ne znam koliko ce stranci i kako ce reagovati, na sve ovo kod nas na NIS-u, al sudeci po videu sledi korekcija!

Stranci predvidjaju lose, nagadjaju da Grcka da formira vladu- ukine evro. Tu sledi potop eurozone, pored svih silnih problema. Znaci da investitori povlace uloge iz nafte i obaraju cenu na osnovu ovih podataka, verovatno ce opet u zlato, dok se ovo ne smiri 15dana.
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Icon_minitime5/4/2012, 23:52

У четвртак, америчка Управа за енергетику Информације - залихе нафте повећана за 2,84 милиона барела на 375,9 милиона прошле недеље.

Nisam mislio na nisove rezerve!
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 529
Points : 1910
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Icon_minitime5/4/2012, 23:55

Utoliko bolje. Ako cena pada a NIS nije pravio rezerve po visoj ceni treba da budu na dobiti a ne na gubitku.

A ne bih znao kako ce izbori ovde i u inostranstvu uticati. Nadam se i ocekujem, vrlo malo.

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Icon_minitime5/5/2012, 00:12

Sad sam trazio korelaciju izmedju kupovine i prodje (akcija) od strane stranaca u zadnjih mesec dana i kretanja belex-a. Obimi mali, tu su oko 40-50% ucestvuju u kupovini. A u prodaji su jos tanji 20-30% STO JE SUPER , s tim da su ovoj zadnjoj nedelji kupovina je u padu neznatno, a prodaja u porastu neznatno. Sto opet gura belex na dole!

Ako ovako ostane, bice da se vozamo po finim cenama, socijalni program!
Samo bojim se da li cemo imati od cega da kupimo benzin i cuvena ona sipaj i vozi!

Probacu da iskuliram sve ovo do pon i nadam se pozitivnom ishodu na izborima u SRBIJI. Ja sam vas upozorio na konto onog sto pretpostavljam, a na vama je da prelomite! Sto se mene tice meni je prst na crvenom tasteru da kupim NIS akcije! Dok ne vidim 3-5dana rast necu se ukrcavati!
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Icon_minitime5/5/2012, 02:01

Boza Belex ::
Dok ne vidim 3-5dana rast necu se ukrcavati!

Izvini sto ti se mesam u posao. Ja tad na Belexu obicno prodajem
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 14 Icon_minitime5/5/2012, 08:05

Boza Belex ::
Nikola ::
Ako sam dobro razumeo, u prilog negativnog predvidjanja stavljas i pad cene i povecanje rezervi nafte? Zar za kompaniju kao sto je NIS, koja nema izvore i nije primarno izvoznik to nije povoljno?

Oil povlaci sve, a njega je povuklo sve ostalo. Ameri,Fra, Gre, Germany i SRBIJA IZBORI.

Ne znam koliko ce stranci i kako ce reagovati, na sve ovo kod nas na NIS-u, al sudeci po videu sledi korekcija!

Stranci predvidjaju lose, nagadjaju da Grcka da formira vladu- ukine evro. Tu sledi potop eurozone, pored svih silnih problema. Znaci da investitori povlace uloge iz nafte i obaraju cenu na osnovu ovih podataka, verovatno ce opet u zlato, dok se ovo ne smiri 15dana.

Nema pravila...Ako nafta povlači sve,zašto akcije nisu skakale kada je cena nafte išla gore!? Čini mi se da špekulanti žele da prodaju malo zlata....pošto ga u zadnje niko ne kupuje ko usmrdeli sir-pa se pravi fama oko nafte!
A za Evro zonu-mislim da sledi žestoko štampanje i upumpavanje novca!!
Sledi prekrsnih 10dana za dokup NIISa. tt

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)
Nazad na vrh 
Strana 14 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 21 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija - NIIS 5. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 6. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 13. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 7. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 8. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: