BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)

Ići dole 
+103
BuffetSon
Zmark
Ceras
LUMTDZOS
Sahbaz
Tods
Gocili
Jerry Springer
C R A Z Y
Mistery 011
sexy jea
Pera Božić
Dragot
Taliban
Berzanski_Duduk
iki
Polos
Prokuplje
Matthew Greenburgh
Boranija
Admin
Bochek
Bojjan
Bjekam23
Firke77
Grom
Ivan2211
Al Kapone
Bond
Ilija
Dalaj Lama
Dmitar
Bookmaker
Strbac
FatCat
Dax
Djepeto83
Beli
Nestrpljivi
raspolozen
Light
Momir
Dibesto
Aritmeticar
Dnenad85
BojanNS
Friz
Bombica
geogsi
Big Mile
Boza Belex
MYSTIC021
MORNAR
Smile
DelBoy
Petar Pan
Fmember
Djavo
Rogy
Jumbo
Sutra
pepsiman
Cope
Aca123
mr Bean
Jelena123
Mitar
Lilihip
Lolita
Amater u pokušaju
Dusan
Vladulns
Zrimi
Teletrader
Boby
Drag65
Ars Vivendi
Nauzika
Drasko
Aleks
Slovenac1
Limited011
Sneki
Frenky
Maca
Fast
Zeljko
Nemesis
Steve McQueen
Zmajica
Taliano
Zoranecc
Drag_Mlad
Kobe Bryant
Dragan11
gogloee
Nikola
Folio
Pekoilic
Ris
Sofke
Milica1
Kupac
107 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 18 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 502
Points : 1853
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Icon_minitime2/29/2012, 18:03

Ma bas zbog toga i pominjem LDP. Rente, "prilagodjavanje" tendera drugim ponudjacima a od drugih mozda favorizovanje NISa piju

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Icon_minitime2/29/2012, 18:06

Boby ::
Nikola ::
To sam hteo da cujem :) Tako se i meni cini, a ovde svi cekaju izbore al ne zna se sto :)

Sto se LDPa tice, ako sa njima niko ne bude hteo, onda vec sad znamo narednu vladu. Atmosfera ce zaista biti mirnija (tj nece biti u predvorju gradjanskog rata kao ranije), ali u sledeca 2-3 mandata se odredjuje dalji kurs zemlje za narednih 50 godina pa NISov desetogodisnji plan moze da potone i da zauvek stagniraju ili da stvarno naprave nesto.

Mozda postavljam glupa pitanja, ali to je zato sto bih voleo da nikad ne nastane razlog da prodam akcije NIISa :)
NILKOLA...licno mislim da njh uopste ne treba da boli glava oko toga ko ce biti na vlasti...jedini problem niis-u je,po meni ...povecanje renti,mislim na ozbiljnije povecanje

Svi političari su podkupljivi tako da težko...
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Icon_minitime2/29/2012, 18:20

Ako neko u predizbornoj kampanji istakne kao predizbornu slogan POVECANJE RENTE,pa taj pobedi to je problem,licno ne mislim da ce se to desiti...mada bi to napunilo budzet i zemlje i lokalnih vlasti...mada kako Slovenc kaze,to se moze izbeci s mnogo manje para....stara dobra korupcija
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1145
Points : 4396
Datum upisa : 11.12.2010

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Icon_minitime2/29/2012, 18:25

Ako mene neko pita, izbori nemaju nikakve veze ni sa ekonomijom ni sa akcijama.

Koji god lopovi da pobede morace da pristanu na uslove MMFa zato sto je to jedino pametno, a zauzvrat ce moci da nastave da potkradaju zemlju kao i do sada.

@Boby

prosle godine smo racunali koliko bi to povecanje renti znacilo za profit NIISa i ispalo je da ne bi puno, ako se dobro secam neto profit bi bio manji za 2, aj nek bude i 3 milijarde godisnje u najgorem slucaju.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Icon_minitime2/29/2012, 18:46

Potpuno se slazem,ono sto ja jos zelim da istaknem,da kada se vrsi crpljenje nafte POJACANOG INTENZITETA,a to se desava vec duze vreme,imam info,mada za to i ne treba bog zna kakva pamet...lm,to dovodi do situacije da ce se morati praviti duza pauza da bi se busotine ODMORILE,ne znam tacno kakva je kalkulacija ako neko zna nek napise,ali misli da nije nebitna razlika u ceni kada crpis naftu na 20 km od rafinerije ili kad je teras tankerima...mozda ce zarada ozbiljnije pasti nakon toga, vidite ne zelim da mracim imam ovog dosta samo zelim da sagledamo sto veci broj opcija da mi iznenadimo buducnost ,a ne ona nes,sto bi rekao BATA STOJKOVIC U BALKANSKIM PRAVILIMA sesir
Nazad na vrh Ići dole
Nestrpljivi
Still learning
Still learning



Broj poruka : 63
Points : 248
Datum upisa : 22.04.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Icon_minitime2/29/2012, 23:02

"sutra"
Koji god lopovi da pobede morace da pristanu na uslove MMFa zato sto je to jedino pametno, a zauzvrat ce moci da nastave da potkradaju zemlju kao i do sada.

Kolega mislim da je vaše mišljenje o MMF-u prilično precenjeno (da neupotrebim neku grublju reč). Po mom skromnom mišljenju nama je jedino rešenje i spas upravo suprotno. Pod hitno treba da prekinemo svaki dijalog sa MMF-om i da krenemo stopama Ekvadora ili Argentine.
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2779
Points : 7928
Datum upisa : 21.01.2009

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Icon_minitime3/1/2012, 13:38

Utiču izbori i to samo tako.

Niko koga znam, a znam mnogo ljudi koji imaju firme nema para, ne može da naplati potraživanja, svima je opao promet, prihod...
Čak i moj zubar kaže da mu je promet u godini kada su iozbori dosta manji.
Promet je čak i na NIIS mali to su neke pare malih ulagača, nešto što su zaradili od Carnexa i po neka para preko toga.
Pravih investitora nema ni na ovoj akciji a ni na drugima, zato što para jednostavno NEMA kao da su nestale i zato što svi čekaju te izbore, svi nešto čekamo a ne znamo šta.
I tako će to da traje još koju godinu...
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Icon_minitime3/1/2012, 13:52

Ars Vivendi ::
Utiču izbori i to samo tako.

Niko koga znam, a znam mnogo ljudi koji imaju firme nema para, ne može da naplati potraživanja, svima je opao promet, prihod...
Čak i moj zubar kaže da mu je promet u godini kada su iozbori dosta manji.
Promet je čak i na NIIS mali to su neke pare malih ulagača, nešto što su zaradili od Carnexa i po neka para preko toga.
Pravih investitora nema ni na ovoj akciji a ni na drugima, zato što para jednostavno NEMA kao da su nestale i zato što svi čekaju te izbore, svi nešto čekamo a ne znamo šta.
I tako će to da traje još koju godinu...

Pa to koliko če da se čeka je pitanje, EU je preplavljena jeftinim novcem od ECB, a da li če nešto doči i u Srbiju videčemo...
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Icon_minitime3/1/2012, 22:13

pepsiman ::
Ova Madjarska firma GES radi i po cici zimi za NIS, odmakli su se dalje od ZR

I sad ce imati kompletne rezultate ispitivanja(misliim do kraja aprila)




govor
GES,koliko ja znam,a znam jer mi drugarica koordinator,nisu vise ovde,pre dve nedelje su zavrsili,isplatili ljude i odose...nadamo se pozitivnim rezultatima sesir
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Icon_minitime3/2/2012, 08:04

Danas očekujem proboj barijere na 750. love3

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Djavo
Member
Member
Djavo


Broj poruka : 395
Points : 1502
Datum upisa : 05.04.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Icon_minitime3/2/2012, 10:14

bice 100 %
Nazad na vrh Ići dole
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Icon_minitime3/2/2012, 10:36

Nesto mi mrsava reakcija na vest o kandidaturi... scratch
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Icon_minitime3/2/2012, 10:46

Nemesis ::
Nesto mi mrsava reakcija na vest o kandidaturi... scratch

pa to i nije vest, znalo se odavno da cemo pred izbore da dobijemo kandidaturu ali bez datuma pregovora
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Beli
Our family
Our  family
Beli


Broj poruka : 268
Points : 1168
Datum upisa : 15.02.2012

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Icon_minitime3/5/2012, 00:36

Nista se ne desava , ali ici ce gore
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Icon_minitime3/5/2012, 09:04

Biće interesantno za videti,dali će ovde danas biti značajnijeg skoka.......Putin ubedljivo pobedio.........

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Icon_minitime3/5/2012, 09:11

taliano ::
Biće interesantno za videti,dali će ovde danas biti značajnijeg skoka.......Putin ubedljivo pobedio.........

Ma šta ima veze pobeda Putina sa NISom, kao da je to neko veliko i pozitivno iznenadjenje
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Icon_minitime3/5/2012, 12:19

Ima veze i te kakve.....samo što jadni belex ne reaguje ni na zemljotrese i cunamije,a kamoli na ovako nešto.

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2779
Points : 7928
Datum upisa : 21.01.2009

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Icon_minitime3/5/2012, 12:30

Slovenac1 ::
taliano ::
Biće interesantno za videti,dali će ovde danas biti značajnijeg skoka.......Putin ubedljivo pobedio.........

Ma šta ima veze pobeda Putina sa NISom, kao da je to neko veliko i pozitivno iznenadjenje
taliano ::
Ima veze i te kakve.....samo što jadni belex ne reaguje ni na zemljotrese i cunamije,a kamoli na ovako nešto.

Talijano@
Hajde sad budi fin pa nam lepo objasni kakve veze ima Putinova pobeda sa NIIS ili Belexom?
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Icon_minitime3/5/2012, 13:39

tresla se gora, rodio se MIS
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Icon_minitime3/5/2012, 17:30

Ars Vivendi ::
Slovenac1 ::
taliano ::
Biće interesantno za videti,dali će ovde danas biti značajnijeg skoka.......Putin ubedljivo pobedio.........

Ma šta ima veze pobeda Putina sa NISom, kao da je to neko veliko i pozitivno iznenadjenje
taliano ::
Ima veze i te kakve.....samo što jadni belex ne reaguje ni na zemljotrese i cunamije,a kamoli na ovako nešto.

Talijano@
Hajde sad budi fin pa nam lepo objasni kakve veze ima Putinova pobeda sa NIIS ili Belexom?

Posle bitke svi su generali............
Naprimer:Sigurnost,Gazprom,Južni tok su ključne reči koje bi svaki investitor trebalo da analizira pre nego što uloži u Srbiju i NIIS-zar ne?

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Aleks
Old member
Old member
Aleks


Broj poruka : 1305
Godina : 70
Localisation : Bezanijska kosa
Points : 3867
Datum upisa : 15.05.2009

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Icon_minitime3/5/2012, 17:33

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/310488/NIS-predstavlja-biznis-pravac-vezan-za-avio-goriva
Nazad na vrh Ići dole
http://www.slobodnajugoslavija.com/drugTito.html
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1858
Godina : 46
Localisation : Sombor
Points : 5138
Datum upisa : 28.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Icon_minitime3/5/2012, 17:38

Taliano@
Ti si izgleda ovaj forum shvatio potpuno pogrešno, možda si zalutao?
Ponekad me tvoji postovi uvesele jer su potpuno van pameti, ali mislim da je vreme da se polako prilagodiš načinu i stilu pisanja ili da nas napustiš.
Dovoljno dugo si sa nama i valjda shvataš kakav je ovo forum?

Spamovanje nije neki kvalitet.
Evo ima foruma gde plaču za likovima kao što si ti:
http://www.zezanje.net/forum/
cekic

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1858
Godina : 46
Localisation : Sombor
Points : 5138
Datum upisa : 28.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Icon_minitime3/5/2012, 17:46

taliano ::

Ars Vivendi ::


Talijano@
Hajde sad budi fin pa nam lepo objasni kakve veze ima Putinova pobeda sa NIIS ili Belexom?

Posle bitke svi su generali............
Naprimer:Sigurnost,Gazprom,Južni tok su ključne reči koje bi svaki investitor trebalo da analizira pre nego što uloži u Srbiju i NIIS-zar ne?

Čija SIGURNOST?
Putin nije predsednik Srbije!
Jel misliš da bi Gasprom propao bez Putina?
Kakvi generali posle bike?
Koji generali?
Ulaganje stranaca u Srbiju ne zavisi od Rusije i Putina!
Ako nisi ukapirao, Srbija ima nove "prijatelje" a to je EU!

Edit: Vest da je Putin pobedio na izborima na RTS-u je došla posle najave za "ja imam talenat", pa posle eksplozije kotla u u nekoj školi u rularnom delu Srbije i posle vesti o saobraćajki u okolini Pamčeva!
Jel zvone zvona?


_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 502
Points : 1853
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Icon_minitime3/5/2012, 17:58

Trebali biste da se nadjete na sredini.

Jeste bitno da nije izabran Prohorov, ali ova vest je za mene nebitna jer rezultat izbora nije bio ni blizu neocekivan. Cak i da je bilo drugog kruga, Prohorov ne bi stigao do njega, pa i da je stigao ne bi imao ni teoretske sanse da pobedi.

Vise bi moglo da utice bas to da je ovo vest koja je objavljena tek ispred sportske rubrike, tj znak da se nasa vlast kopa kanal izmedju nase drzave i vlasnika NISa.

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1858
Godina : 46
Localisation : Sombor
Points : 5138
Datum upisa : 28.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Icon_minitime3/5/2012, 18:03

Nikola ::
Trebali biste da se nadjete na sredini.

Jeste bitno da nije izabran Prohorov, ali ova vest je za mene nebitna jer rezultat izbora nije bio ni blizu neocekivan. Cak i da je bilo drugog kruga, Prohorov ne bi stigao do njega, pa i da je stigao ne bi imao ni teoretske sanse da pobedi.

Vise bi moglo da utice bas to da je ovo vest koja je objavljena tek ispred sportske rubrike, tj znak da se nasa vlast kopa kanal izmedju nase drzave i vlasnika NISa.

Na kojoj "polovini" da se nadjem sa spamerom?

Sam kažeš da nije neočekivano, a kako Slovenac1 reče, nije baš ni mnogo sjajna vest..
A o "kopanju kanala" - mogu da ga kopaju koliko im volja: privatno vlasništvo je neprikosloveno, posebno u zemlji koja je "postala" kandidat za EU !
Nikakve veze jedno s drugim nema.
A Talijanovo brzanje, navijanje bez argumenata i iznošenje pogrešnih podataka i zaključaka počinje da smeta, sa ili bez Putina!

sesir

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 502
Points : 1853
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Icon_minitime3/5/2012, 18:12

Da je stvarno neprikosnoveno ne bi smo svi citali vesti svaki dan :) Nista na ovom svetu nije neprikosnoveno. Kad ljudi prestanu da tako pojednostavljuju stvari svima ce nam biti mnogo lakse. Drzava moze da opstruira NIS ili da ga favorizuje, a izmadju postoji velika paleta ponasanja.

Kandidatura ne donosi nikakvu komparativnu prednost ni nad kim vec samo znaci da nam je guzica sad stalno u procepu i da su sad za zalbe nadlezne vlade vodecih zemalja EU a ne nasi sudovi. Za neke firme je to dobro, za neke ne, zavisi odakle dolaze. Za NIS ovo ne donosi nikakvu prednost, moze da bude samo nedostatak.

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1858
Godina : 46
Localisation : Sombor
Points : 5138
Datum upisa : 28.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Icon_minitime3/5/2012, 18:19

Nikola ::
Da je stvarno neprikosnoveno ne bi smo svi citali vesti svaki dan :) Nista na ovom svetu nije neprikosnoveno. Kad ljudi prestanu da tako pojednostavljuju stvari svima ce nam biti mnogo lakse. Drzava moze da opstruira NIS ili da ga favorizuje, a izmadju postoji velika paleta ponasanja.
Varaš se - vlasništvo USA i Rusije, pa i još po neke zemlje je majka!
Kako da "opstrujišeš" NIS? Monopolistu koji još uz to ima i sopstvenu naftu?
A i država ima svoj udeo u NIS-u... da sama sebi skoči u usta?
Od toga nema leba.
sesir

Nikola ::
Kandidatura ne donosi nikakvu komparativnu prednost ni nad kim vec samo znaci da nam je guzica sad stalno u procepu i da su sad za zalbe nadlezne vlade vodecih zemalja EU a ne nasi sudovi. Za neke firme je to dobro, za neke ne, zavisi odakle dolaze. Za NIS ovo ne donosi nikakvu prednost, moze da bude samo nedostatak.

O "kandidaturi" sam bila ironična, izgleda da nisi to osetio?
Bez datuma to je ... ne bih da budem prosta!
love3
EU kao nedostatak za NIS? Kako, zbog čega?

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Icon_minitime3/5/2012, 18:35

Maca ::
taliano ::

Ars Vivendi ::


Talijano@
Hajde sad budi fin pa nam lepo objasni kakve veze ima Putinova pobeda sa NIIS ili Belexom?

Posle bitke svi su generali............
Naprimer:Sigurnost,Gazprom,Južni tok su ključne reči koje bi svaki investitor trebalo da analizira pre nego što uloži u Srbiju i NIIS-zar ne?

Čija SIGURNOST?

Putin nije predsednik Srbij
Jel misliš da bi Gasprom propao bez Putina?



Kakvi generali posle bike?
Koji generali?
Ulaganje stranaca u Srbiju ne zavisi od Rusije i Putina!
Ako nisi ukapirao, Srbija ima nove "prijatelje" a to je EU!

Edit: Vest da je Putin pobedio na izborima na RTS-u je došla posle najave za "ja imam talenat", pa posle eksplozije kotla u u nekoj školi u rularnom delu Srbije i posle vesti o saobraćajki u okolini Pamčeva!
Jel zvone zvona?

Strašno!!! Koliko tu ima rupa u razmišljanju-mila majko!!

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Icon_minitime3/5/2012, 18:45

Maca ::
Nikola ::
Trebali biste da se nadjete na sredini.

Jeste bitno da nije izabran Prohorov, ali ova vest je za mene nebitna jer rezultat izbora nije bio ni blizu neocekivan. Cak i da je bilo drugog kruga, Prohorov ne bi stigao do njega, pa i da je stigao ne bi imao ni teoretske sanse da pobedi.

Vise bi moglo da utice bas to da je ovo vest koja je objavljena tek ispred sportske rubrike, tj znak da se nasa vlast kopa kanal izmedju nase drzave i vlasnika NISa.

Na kojoj "polovini" da se nadjem sa spamerom?

Sam kažeš da nije neočekivano, a kako Slovenac1 reče, nije baš ni mnogo sjajna vest..
A o "kopanju kanala" - mogu da ga kopaju koliko im volja: privatno vlasništvo je neprikosloveno, posebno u zemlji koja je "postala" kandidat za EU !
A Talijanovo brzanje, navijanje bez argumenata i iznošenje pogrešnih podataka i zaključaka počinje da smeta, sa ili bez Putina!

Da si na vreme slušala-pa kupila...sve bi bilo ok.Ovako imaš žestoke frustracije.
Nikakve veze jedno s drugim nema.

sesir

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1858
Godina : 46
Localisation : Sombor
Points : 5138
Datum upisa : 28.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Icon_minitime3/5/2012, 18:49

Još kad bi naveo precizno gde su te "rupe" u razmišljanju, moglo bi i da se raspravlja... ovako, sve bez argumenata, kao i uvek!

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Icon_minitime3/5/2012, 19:08

Prvo treba uzrok nastanka rupa da ti se pojasni!!!
To što si ti pukla pare,ne znači da treba da mrziš one koji dobijaju i da ih udaraš čekićem.Da si me pažljivo čitala-i slušala...,sve bi bilo ok,nebi ispoljavala frustracije.Ovako je kod tebe ostala samo žuč-tako da ti ja više neću oči otvarati!! sesir

Edit:
OK. Očigledno si isuviše pametan za ovaj
forum. Čujemo se za 30 dana.
Mod D.

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 502
Points : 1853
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Icon_minitime3/5/2012, 19:12

Kako da opstruises NIS? Isto kao i bilo kog drugog. Pitanje je samo smes li, a to se pitanje razvija dalje na podpitanja:
- gde su vece sanse za neku vrstu sankcionisanja?
- cija sankcija ce vise da boli?
- ko ima vise mehanizama pritiska na drzavu?
- ko moze da dalje potpiruje razne vrste nemira? verskih, nacionalnih, ideoloskih, ..?

Ruski planovi za NIS mi deluju vrlo ozbiljno, zato i ocekujem ozbiljne reperkusije da bi se to zaustavilo, i u tom grmu lezi zec :) Dobro je uci po ceni ispod koje verovatno nece pasti a to je bilo onih 500 din, sad je sve vec po malo kocka.

Ne podrzavam Talianov bezrezervni optimizam, ali mi je svakako prijao par puta kad je ova akcija krenula da se povlaci :)

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1858
Godina : 46
Localisation : Sombor
Points : 5138
Datum upisa : 28.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Icon_minitime3/5/2012, 19:30

Nikola@
Ne razumem o kavom sankcionisanju i pobunama govoriš?
NIS je velika firma sa velikim državnim udelom i Gaspromom kao većinskim vlasnikom (i izvorima nafte) koja je monopolista u Srbiji, jer OMV (koji je najavio da se povlači sa srpskog i bosanskog tržišta) i ostali nisu ozbiljna konkurencija za njih.

Sasvim je izvesno (a ni Gasprom to ne krije) da imaju nameru da se šire po regionu, a ni nagoveštaja nema (a i zašto bi?) da će država Srbija da ih opstruira!
Ne shvatam poentu?

P.S. Taliano, otkud tebi ideja šta ja kupujem i da li sam u plusu?
Potpuno nebitno za našu diskusiju u kojoj ni jednom nisi pružio argumente za svoje tvrdnje...

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Djepeto83
VIP
VIP
Djepeto83


Broj poruka : 186
Points : 860
Datum upisa : 26.12.2010

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Icon_minitime3/5/2012, 19:35

Maca ::

OMV (koji je najavio da se povlači sa srpskog i bosanskog tržišta) i ostali nisu ozbiljna konkurencija za njih.

Moze li link gde se vidi da se OMV povlaci sa SRPSKOG (a ne HRVATSKOG) trzista.
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1858
Godina : 46
Localisation : Sombor
Points : 5138
Datum upisa : 28.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 9 Icon_minitime3/5/2012, 19:38

OK, moja greška BIH i CRO!!
tt

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)
Nazad na vrh 
Strana 8 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 18 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija - NIIS 10. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 12. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 11. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 5. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 6. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: