BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 SVIM AKCIONARIMA AGBN !

Ići dole 
+83
Tenerife
Zwiebel
Roman Abramovich
Cicija
goxi
Bond
Stane Dolanc
Goast
Ars Vivendi
MORNAR
sexy jea
Pripravnik
milarosa
Popaj
kivebusla
Dalaj Lama
Dragan
Slaven
Slovenac1
Bulat
Pekinis
Bookmaker
Stikic.db
TrgovacZR
Posejdon
BuffetSon
Teletrader
Smile
Greta
geogsi
Dragot
Polos
Dax
Voiceoflaw
JelenaS
minumim
skicha
iki
Fast
Zopr
MilanLaki
Steve McQueen
Fmember
đubretarac
Bojjan
Drag65
Rogy
Aleks
Magi2
MYSTIC021
Zagorr
Mendo
Lilihip
Belalala
Boza Belex
Dexiv
Momir
Cucla
Zexx
Sneki
Boranija
Eliot Ness
Drag_Mlad
Djuro
Kobe Bryant
AliAli
ILoveRoses
Kurajber
Milica1
LUMTDZOS
Jumbo
Aritmeticar
Maca
Nestrpljivi
Nikola
Limited011
Frenky
Zoranecc
DJ03811
Matthew Greenburgh
Moma
Ilija
Admin
87 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 11 ... 16  Sledeći
AutorPoruka
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2018
Points : 5439
Datum upisa : 07.05.2009

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Icon_minitime11/28/2012, 12:49

Bilo je predloga, nije da nije za smenu.
A što se niste udružili i sa Biltom i ostalima?
Zakon to omogućava, moglo je i udruženje malih akcionara de inicira i to baš od krupnijih igrača.
I ovde na forumu je bilo tih ideja, ali?

Sukrivica (malih/velikih) akcionara u debaklu AGBN je izvesna, tu nema šta da se doda.... imali su većinski paket i mogli su da odlučuju šta su hteli!

Ne činjenje i nekorišćenje prava nije nikakvo opravdanje.

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Icon_minitime11/28/2012, 13:03

Limited011 ::
Bilo je predloga, nije da nije za smenu.
A što se niste udružili i sa Biltom i ostalima?
Zakon to omogućava, moglo je i udruženje malih akcionara de inicira i to baš od krupnijih igrača.
I ovde na forumu je bilo tih ideja, ali?

Sukrivica (malih/velikih) akcionara u debaklu AGBN je izvesna, tu nema šta da se doda.... imali su većinski paket i mogli su da odlučuju šta su hteli!

Ne činjenje i nekorišćenje prava nije nikakvo opravdanje.

Većinski paket? Ti očigledno nemaš pojma kakva je bila situacija na skupštima akcionara. Za Antonića je bila uvek država sa svojih 20%, plus njegovi sateliti ala Farmakom i slični, tako da je Antonić uvek imao najmanje 30% na skupštini i sa time mogao je blokirati sve.
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Icon_minitime11/28/2012, 13:16

Čekaj prijatelju, ti si 100 god. na berzi, šta je tu nezakonito?
Šta je osnov za tužbu?

Zaplašivanje države koja "kao" hoće u EU pa sad daj da je strahom otmemo neki dinar?

Tadić i "EU nema alternativu" je pase, a koliko vidim ni u SLO baš niste nešto srećni sa EU?

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Icon_minitime11/28/2012, 13:41

Momir ::
Čekaj prijatelju, ti si 100 god. na berzi, šta je tu nezakonito?
Šta je osnov za tužbu?

Zaplašivanje države koja "kao" hoće u EU pa sad daj da je strahom otmemo neki dinar?

Tadić i "EU nema alternativu" je pase, a koliko vidim ni u SLO baš niste nešto srećni sa EU?

To meni odgovaraš? Šta ja pišem da nezakonito ili osnov za tužbu? Samo odgovaram na to da su kao SLO akcionari imali večinsko vlasništva na AGBN i time moč da smene Antonića. Ništa nisu imali.
A što se tiče Slovenije nije nikakav problem EU, nego domači tajkuni koji su sve pokrali. Nema to veze sa EU.
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Icon_minitime11/28/2012, 13:45

OK, uvek sam poštovao tvoje postove.
Sada se slažemo da osnova za tužbu protiv države nema!

Da više ne zamajavamo ostale male akcionare koji su se ponadali nekakvoj tužbi pa čak i nagodbi s državom...

Živ bio!!

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Icon_minitime11/28/2012, 13:46

Momir ::
šta je tu nezakonito?
Šta je osnov za tužbu?

Nezakonit je bio način na koji je banka likvidirana.

Bez stečaja, bez objave bankrota, bez dodatne revije, bez uvida bilo koga u njihove priče o tome koliki je minus, bez stečajne mase...

Ima još ali i ovo bi trebalo da je dovoljno.
Nazad na vrh Ići dole
Ilija
Member
Member
Ilija


Broj poruka : 480
Points : 1261
Datum upisa : 30.09.2009

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Icon_minitime11/28/2012, 13:47

Momir ::
OK, uvek sam poštovao tvoje postove.
Sada se slažemo da osnova za tužbu protiv države nema!

Da više ne zamajavamo ostale male akcionare koji su se ponadali nekakvoj tužbi pa čak i nagodbi s državom...

Živ bio!!
Znači vas dvojica ste se dogovorili? Ja sam se baš bio ponadao.
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Icon_minitime11/28/2012, 13:52

Nije tačno. Akcionari su bili pozvani da predlože plan reorganizacije, ali ga nije bilo ili je bio nerealan.

Ali, to su sve posledice. Ono što je bitno je da su UDRUŽENI akcionari imali šansu da smene menadžment, a nisu...
Sve ostalo je legenda.

Ako baš volite da se lažete i ložite, onda vam ne može niko pomoći.
Sve je jasno, onome ko želi da shvati...

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Icon_minitime11/28/2012, 13:56

EDIT:
Tužba protiv Antonića i IO UO i sl. može.
Protiv bande iz revizorske kuće - može.
Protiv kontrole NBS - možda?

Protiv države - teško!!

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Icon_minitime11/28/2012, 13:58

Steve McQueen ::
Momir ::
šta je tu nezakonito?
Šta je osnov za tužbu?

Nezakonit je bio način na koji je banka likvidirana.

Bez stečaja, bez objave bankrota, bez dodatne revije, bez uvida bilo koga u njihove priče o tome koliki je minus, bez stečajne mase...

Ima još ali i ovo bi trebalo da je dovoljno.

A da se zapitaš kako je došlo do svega toga?
Da li su akcionari imali zakonske i ostale mehanizme da kotrolišu rad banke i da preduzmu nešto?
Najbolje je tako: kupiš akcije i baš te brige!
Neko će već da brine o mojim novcima!
Ne biva to....

Upravo za to služe skupštine akcionara i upravo zato je bitno da što više akcionara ide na te jbne skupštine i dobro prate šta se tu govori iradi!


_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Ilija
Member
Member
Ilija


Broj poruka : 480
Points : 1261
Datum upisa : 30.09.2009

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Icon_minitime11/28/2012, 14:13

Mene više interesuju posledice. Banke bankrotiraju (naročito gde nema podrške) i to nije ništa neobično.
Ali, od jedne banke napraviti dve banke u stečaju (to mogu samo neki), a imovinu preneti u treću, e to je veoma neobično (neće proći).
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Icon_minitime11/28/2012, 14:18

Ilija ::
Mene više interesuju posledice. Banke bankrotiraju (naročito gde nema podrške) i to nije ništa neobično.
Ali, od jedne banke napraviti dve banke u stečaju (to mogu samo neki), a imovinu preneti u treću, e to je veoma neobično (neće proći).

1. Prošlo je.
2. Uobičajeno u svetu (čak i EU = Nemačkoj) proguglaj

Akcionarstvo je OBAVEZA!!
Ako aktivno ne učestvuješ na skupštinama i ne intresuješ se šta radi menadžment - sam si kriv!!

Ne shvatam, šta ti nije jasno?

EDIT: Izgleda da sam ja jedini koji želi da vam objasni o čemu se radi, čak je i Slovenac1 koji je bio akcionar AGBN digao ruke i od akcija i od objašnjavanja....
Zar stvarno ne kapirate da je biti akcionar povezano i sa obavezama?

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Ilija
Member
Member
Ilija


Broj poruka : 480
Points : 1261
Datum upisa : 30.09.2009

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Icon_minitime11/28/2012, 14:48

Znam, i ovo prolazi, malo je različito od ovog našeg iskustva sa zatvaranjem sedam, osam banaka:
"Španija je u junu obezbedila sredstva u iznosu do 100 milijardi evra od partnera iz evrozone za spas svojih banaka..."
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Icon_minitime11/28/2012, 17:21

Momir ::
Nije tačno. Akcionari su bili pozvani da predlože plan reorganizacije, ali ga nije bilo ili je bio nerealan.

Ali, to su sve posledice. Ono što je bitno je da su UDRUŽENI akcionari imali šansu da smene menadžment, a nisu...
Sve ostalo je legenda.

Ako baš volite da se lažete i ložite, onda vam ne može niko pomoći.
Sve je jasno, onome ko želi da shvati...

Udruženi akcionari nisu imali šanse da smene menadžment! O tome sam pisao gore, jer je država bila uvek za Antonića plus Farmakom i sateliti... A sad zašto je država bila za Antonića nije teško pogoditi...
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Icon_minitime11/28/2012, 17:25

Momir ::
Ilija ::
Mene više interesuju posledice. Banke bankrotiraju (naročito gde nema podrške) i to nije ništa neobično.
Ali, od jedne banke napraviti dve banke u stečaju (to mogu samo neki), a imovinu preneti u treću, e to je veoma neobično (neće proći).

1. Prošlo je.
2. Uobičajeno u svetu (čak i EU = Nemačkoj) proguglaj

Akcionarstvo je OBAVEZA!!
Ako aktivno ne učestvuješ na skupštinama i ne intresuješ se šta radi menadžment - sam si kriv!!

Ne shvatam, šta ti nije jasno?

EDIT: Izgleda da sam ja jedini koji želi da vam objasni o čemu se radi, čak je i Slovenac1 koji je bio akcionar AGBN digao ruke i od akcija i od objašnjavanja....
Zar stvarno ne kapirate da je biti akcionar povezano i sa obavezama?

Ja sam digao ruke zato što težko ratuješ ako je država protiv tebe. Inače kao što sam rekao na skupštinama akcionara je bila pat pozicija, strani akcionari protiv države i Antonićevih prijatelja, negde 30 protiv 30 posto kapitala. Da su strani akcionari imali večinsko vlasništvo budi sigurane da odavno ne bi bilo ni Antonića, ni uprave, ni takvih odobravanja kredita...
Nazad na vrh Ići dole
LUMTDZOS
VIP
VIP



Broj poruka : 326
Localisation : NBgd
Points : 1026
Datum upisa : 28.07.2010

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Icon_minitime11/28/2012, 18:42

Momir ::
Ilija ::
Mene više interesuju posledice. Banke bankrotiraju (naročito gde nema podrške) i to nije ništa neobično.
Ali, od jedne banke napraviti dve banke u stečaju (to mogu samo neki), a imovinu preneti u treću, e to je veoma neobično (neće proći).

1. Prošlo je.
2. Uobičajeno u svetu (čak i EU = Nemačkoj) proguglaj

Akcionarstvo je OBAVEZA!!
Ako aktivno ne učestvuješ na skupštinama i ne intresuješ se šta radi menadžment - sam si kriv!!

Ne shvatam, šta ti nije jasno?

EDIT: Izgleda da sam ja jedini koji želi da vam objasni o čemu se radi, čak je i Slovenac1 koji je bio akcionar AGBN digao ruke i od akcija i od objašnjavanja....
Zar stvarno ne kapirate da je biti akcionar povezano i sa obavezama?

Stvarno si smesan sa ovim tvrdnjama. Hoces da kazes da su se krediti dodeljivali na Skupstinama pa posto akcionari nisu bili pazljivi djaci, onda oni koji su opljackali nisu nista krivi nego nepazljivi djaci?
Posto se svodi na tumacenje nekakvih zakona kojima se pljacka legalizuje, nadam se da ce konacno na vlast doci ljudi koji ce doneti jednostavan Zakon po kome ce lopov biti lopov i, sem krivicne odgovornosti UVEK morati da vrati opljackano. Onda ovakve price kojima se puca u zdrav mozak nece imati prodju.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2161
Points : 6015
Datum upisa : 25.07.2010

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Icon_minitime11/29/2012, 23:37

Ne zaboravi: samo ono za šta imaš dokaze važi na sudu.

Često se brka: ono što nije moralno ne mora da bude i nezakonito!


_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Slaven
Just looking
Just looking
Slaven


Broj poruka : 6
Godina : 36
Localisation : Zemun
Points : 8
Datum upisa : 30.11.2012

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Icon_minitime11/30/2012, 14:15

Molio bih članove foruma za informaciju o udruživanju ili zastupanju malih akcionara Agrobanke u tužbi protiv države radi nadoknade štete. Jedan moj prijatelj koji ima akcije Agrobanke dobio je Ugovor o pružanju advokatskih usluga od advokatske kancelarije JMS Law office iz Beograda. Zna li neko više o tome? Ima li šanse da mali akcionari Agrobanke u Srbiji dobiju spor protiv države? Nov sam na forumu pa molim Vas za razumevanje.

Hvala Unapred
Nazad na vrh Ići dole
Pekinis
Still learning
Still learning



Broj poruka : 94
Points : 332
Datum upisa : 30.08.2011

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Icon_minitime11/30/2012, 18:20

Zovi Milosa na broj 0638390215 kafa
Nazad na vrh Ići dole
Dragan
Member
Member



Broj poruka : 413
Points : 1279
Datum upisa : 30.05.2007

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Icon_minitime12/7/2012, 14:48

"Milan Marjanović, vlasnik firme „Jugoagent grupa“, istaknuti član Srpske napredne stranke, podigao je četiri kredita od Agrobanke u iznosu od dva miliona evra i do danas nije vratio ni dinara...."

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/356569/Biznismen-iz-SNS-duzan-dva-miliona-evra-Agrobanci
Nazad na vrh Ići dole
LUMTDZOS
VIP
VIP



Broj poruka : 326
Localisation : NBgd
Points : 1026
Datum upisa : 28.07.2010

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Icon_minitime12/7/2012, 21:52

Dragan ::
"Milan Marjanović, vlasnik firme „Jugoagent grupa“, istaknuti član Srpske napredne stranke, podigao je četiri kredita od Agrobanke u iznosu od dva miliona evra i do danas nije vratio ni dinara...."

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/356569/Biznismen-iz-SNS-duzan-dva-miliona-evra-Agrobanci

Ovo samo dokazuje da je moja seljacka logika ispravna. Tacno se zna ko je uzeo koliko i koliko nije vratio. Sta je problem da mu se to oduzme? Ja ako ne vratim ili ne olatim porez, eto uterivaca. Zasto su ovi zasticeni? Jednostavan je odgovor. Zato sto su kod nas partije izvor svih zala. Zakljucak? Sam se namece.
Nazad na vrh Ići dole
Dalaj Lama
Member
Member
Dalaj Lama


Broj poruka : 708
Points : 1900
Datum upisa : 30.11.2010

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Icon_minitime12/7/2012, 22:37

Da ukinemo partije?
I izaberemo Dalaj Lamu?
kafa

_________________
Karma kažnjava sve
Nazad na vrh Ići dole
Bulat
Still learning
Still learning



Broj poruka : 90
Points : 90
Datum upisa : 07.02.2012

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Icon_minitime12/11/2012, 09:33

Afera Hypo i Afera Agrobanka povezane?
http://www.seebiz.eu/strogo-povjerljivi-dokumenti-otkrivaju-trag-afera-hypo-i-afera-agrobanka-povezane/ar-51871/


http://hercegovina.info/vijesti/vijesti/afera-hypo-i-afera-agrobanka-povezane
Nazad na vrh Ići dole
Bulat
Still learning
Still learning



Broj poruka : 90
Points : 90
Datum upisa : 07.02.2012

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Icon_minitime12/11/2012, 10:23

http://www.bifonline.rs/tekstovi/comment_new.php?com_itemid=975&com_order=0&com_mode=nest

Slučaj Agrobanke i spor koji vode manjinski akcionari ove bankarske ustanove protiv naše države još dugo vremena će biti jedna od prvih asocijacija za strane investitore koji se namere da se usidre kod nas. Bilansi ostalih banaka kotiranih na tržištu za duži period ostaće tek finansijski izveštaji koje treba uzimati s rezervom, što učinak bankarskih akcija iz indeksne korpe Belex 15 u prvih devet meseci najbolje ilustruje. Štaviše, negativan efekat „afere Agrobanka“ preneo se i na ostale hartije pa su i kompanije iz realnog sektora ubrzo postale kolateralna šteta ovog događaja.
Nazad na vrh Ići dole
Nestrpljivi
Still learning
Still learning



Broj poruka : 63
Points : 248
Datum upisa : 22.04.2011

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Icon_minitime12/12/2012, 20:42

Momir ::


1. Prošlo je.
2. Uobičajeno u svetu (čak i EU = Nemačkoj) proguglaj

Akcionarstvo je OBAVEZA!!
Ako aktivno ne učestvuješ na skupštinama i ne intresuješ se šta radi menadžment - sam si kriv!!

Ne shvatam, šta ti nije jasno?

EDIT: Izgleda da sam ja jedini koji želi da vam objasni o čemu se radi, čak je i Slovenac1 koji je bio akcionar AGBN digao ruke i od akcija i od objašnjavanja....
Zar stvarno ne kapirate da je biti akcionar povezano i sa obavezama?

Nadam se da nova vlast neće pohapsiti nas, male akcionare koji smo imali nekoliko desetina akcija. Jer, stvarno smo se ponašali neodgovorno i nismo aktivno pomogli državi i njenim činovnicima na skupštinama da shvate šta radi menadžment banke. Stvarno smo "krivi"!
Nazad na vrh Ići dole
Goast
Our family
Our  family



Broj poruka : 151
Points : 221
Datum upisa : 08.09.2009

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Icon_minitime12/13/2012, 14:38

Govori o Miškoviću, ali point je u dobroj analizi i opisu sistema i odgovornosti države, ne zaboravite! (brzo primanje zakona, loša kontrola...)

http://www.b92.net/insajder/fokus.php?yyyy=2012&mm=12&dd=13&nav_id=668679

Poz.
Nazad na vrh Ići dole
Bulat
Still learning
Still learning



Broj poruka : 90
Points : 90
Datum upisa : 07.02.2012

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Icon_minitime12/16/2012, 23:22

Šta rade ona 2 udruženja akcionara koja su se ovde spominjala?
Nigde osim na ovom forumu nisam čuo za njihovo postojanje niti konkretnu akciju?
Do sad bi makar neki medij trebao nešto da objavi u vezi njhovog rada.
Nazad na vrh Ići dole
Zopr
Our family
Our  family



Broj poruka : 180
Points : 180
Datum upisa : 19.01.2012

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Icon_minitime12/24/2012, 19:57

Hronika | petak 21.12.2012 | 07:35 -> 13:40

Nova privođenja, Kasi duži pritvor

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2012&mm=12&dd=21&nav_category=16&nav_id=670931

------------------

Srbija | ponedeljak 24.12.2012 | 11:03

Agrobanka ne vraća pare klijentima

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2012&mm=12&dd=24&nav_id=671733
Nazad na vrh Ići dole
Zopr
Our family
Our  family



Broj poruka : 180
Points : 180
Datum upisa : 19.01.2012

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Icon_minitime12/24/2012, 19:59

24.12.2012 09:32

Afera Agrobanka: Radoslav Sekulić u kritičnom stanju, prebačen na VMA

http://www.smedia.rs/vesti/vest/105026/Radoslav-Sekulic-Agrobanka-Afera-Agrobanka-Afera-Agrobanka-Radoslav-Sekulic-u-kriticnom-stanju-prebacen-na-VMA.html
Nazad na vrh Ići dole
kivebusla
Just looking
Just looking



Broj poruka : 14
Points : 14
Datum upisa : 18.07.2012

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Icon_minitime12/25/2012, 00:10

Milorad Džambić za "dobro obavljen posao u Agrobanci" ponovo direktor Agencije za osiguranje depozita RS!!!

Kako ono beše: "negativna karma", "čakre" i sl. pa "prepustiti akcionare njihovoj sudbini"???

Zaista je ZLA SUDBINA
Nazad na vrh Ići dole
Zopr
Our family
Our  family



Broj poruka : 180
Points : 180
Datum upisa : 19.01.2012

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Icon_minitime12/25/2012, 13:56

Mirko Cvetković na saslušanju!

Akcijama Radne grupe za borbu protiv korupcije i kriminala narednih dana biće obuhvaćen i bivši premijer Mirko Cvetković

- Cvetković bi mogao da doprinese i otkrivanju pojedinih stvari u aferi „Agrobanka“, za koju je osu-mnjičen i jedan od njegovih najbližih saradnika Zvonimir Nikezić - otkriva izvor Kurira iz istrage. Vlasnik „CES Mekona“ Zvonimir Nikezić i Mirko Cvetković, kako je Kurir već pisao, dugo imaju poslovno-porodičnu saradnju. Cvetković je radio u „CES Mekonu“, a Dušan Nikezić, Zvonimirov sin, bio je državni sekretar u Ministarstvu finansija, koje je vodio Cvetković. Drugi Nikezićev sin, Pavle, radi s Cvetkovićevim sinom Aleksandrom u Jugoslovenskoj autorskoj agenciji. Zvonimir Nikezić je napustio UO Agrobanke samo tri meseca pre nego što je država uvela prinudnu upravu posle otkrivanja manjka od 300 miliona evra. Mirko Cvetković je u vreme propadanja ove banke bio na čelu Ministarstva finansija, ali i na premijerskoj poziciji i morao je da zna šta se dešava sa 20 odsto udela države u toj banci.

http://www.kurir-info.rs/mirko-cvetkovic-na-saslusanju-clanak-575425
Nazad na vrh Ići dole
Magi2
Our family
Our  family
Magi2


Broj poruka : 320
Points : 707
Datum upisa : 21.01.2010

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Icon_minitime12/27/2012, 12:32

Zopr ::
Interesuje me da li se nesto nagodili ili idu u arbitrazu?

Imajući u vidu da su istekli postavljeni rokovi za sporazumni dogovor stranih investitora sa državom - izgleda da je pred međunarodnim sudom i formalno pokrenut arbitražni postupak protiv države Srbije u slučaju Agrobanke.SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 589925

Navedenu informaciju sam dobio od prijatelja bivšeg insajdera iz pokojne Agrobanke. Da li još neko može da potvrdi ovu konstataciju? scratch
Nazad na vrh Ići dole
Zopr
Our family
Our  family



Broj poruka : 180
Points : 180
Datum upisa : 19.01.2012

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Icon_minitime12/27/2012, 18:28

Privredni događaji koji su obeležili 2012. godinu

Preteška godina

http://www.vreme.com/cms/view.php?id=1090635
Nazad na vrh Ići dole
Zopr
Our family
Our  family



Broj poruka : 180
Points : 180
Datum upisa : 19.01.2012

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Icon_minitime12/28/2012, 13:16

AFERA AGROBANKA: Lale Sekulić zbog bolesti neće odgovarati za malverzacije?

Krivični postupak protiv vlasnika "Habitfarm grupe" biće prekinut zbog njegove teške bolesti. Sa odlukom o prekidu postupka saglasilo se i Tužilaštvo za organizovani kriminal

http://www.telegraf.rs/vesti/471978-afera-agrobanka-lale-sekulic-zbog-bolesti-nece-odgovarati-za-malverzacije
Nazad na vrh Ići dole
Goast
Our family
Our  family



Broj poruka : 151
Points : 221
Datum upisa : 08.09.2009

SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: SVIM AKCIONARIMA AGBN !   SVIM AKCIONARIMA AGBN ! - Page 7 Icon_minitime12/28/2012, 13:27

Kako od jednom lopovi dementni? A pare? Na Kipru, Švajcarskoj......,ili ipak postoji politička naveza i odgovornost vlasti, u tom smislu je Lale sitna riba.
Nazad na vrh Ići dole
 
SVIM AKCIONARIMA AGBN !
Nazad na vrh 
Strana 7 od 16Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 11 ... 16  Sledeći
 Similar topics
-
» Skupstina AGBN
» TABLE 2012.
» Vajabaja protiv svih
» Forumski biseri

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: