BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Tomislav Djordjević - od direktora banke do kriminalca...

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1683
Godina : 53
Points : 2976
Datum upisa : 16.12.2007

Tomislav Djordjević - od direktora banke do kriminalca... Empty
PočaljiNaslov: dj   Tomislav Djordjević - od direktora banke do kriminalca... Icon_minitime8/7/2010, 00:34

Svi mutni poslovi bivšeg direktora „Meridijan banke“

Beograd - Tomislav Đorđević, vlasnik „DTD Ribarsko gazdinstvo” u Bačkom Jarku, uhapšen je juče ujutro zbog sumnje da je vođa grupe koja se tereti da je u vreme privatizacije oštetila Društveno preduzeće „Ribarsko gazdinstvo” iz Beograda za tri miliona evra, kao i Akcijski fond Srbije, a taj novac je prebačen na račun njegovog preduzeća.

Đorđević je krajem maja 2007. godine na aukciji kupio „Ribarsko gazdinstvo” iz Beograda za 820 miliona dinara, a početna cena je bila 160 miliona dinara. Prema ugovoru, trebalo je da tu sumu isplati u šest godišnjih rata. Kako je navedeno u ugovoru, godišnje je smeo da proda najviše deset odsto nekretnina i dobara koje su u vlasništvu „Ribarskog gazdinstva” iz Beograda. Posle kupovine, Đorđević je ćerku Dubravku postavio za predsednicu Upravnog odbora. U istrazi je otkriveno da su Đorđević i saradnici u naredne dve godine, tačnije do kraja 2009, suprotno odredbama ugovora o privatizaciji, prodali čak 60 odsto imovine „Ribarskog gazdinstva”, čime su to preduzeće, ali i Akcijski fond, oštetili za 250 miliona dinara ili za oko tri miliona evra - priča sagovornik „Blica” blizak istrazi.
Naš sagovornik objašnjava da su Đorđević i saradnici, kako je utvrđeno u istrazi, jedan deo imovine prebacivali u vlasništvo „DTD Ribarsko gazdinstvo”, čiji gazda je takođe Đorđević, a drugi deo prodavali trećim licima.

Đorđević ušao i u biznis sa hotelima


Tomislav Đorđević je posle prodaje „Meridijan banke” ušao i u hotelijerski biznis. Sa najbližim poslovnim saradnikom Jovanom Pejčićem u Novom Sadu kupio je istoimeni hotel koji je renoviran.
Đorđevićevo ime dovodi se u vezu s incidentima oko prodaje hotela „Fontana” u Vrnjačkoj Banji 2007. Tada su mediji izveštavali da je obezbeđenje biznismena Tomislava Đorđevića i Jovana Pejčića pretuklo člana Akcijskog fonda preduzeća „Fontana” Vladimira Nikolića.


„S njima je bio Tomislav Đorđević, jedan od ‘Fontaninih’ akcionara. Pokazao je rukom na mene, a njegovi ljudi, ošišani do glave i snažni, počeli su besomučno da me tuku. Bilo ih je šestorica. Udarali su me po glavi i telu. Nekoliko minuta su me tukli, a onda su napustili kancelariju”, preneli su tada mediji Nikolićevu izjavu.
Đorđević je, takođe sa Pejčićem, pre nekoliko godina u Beogradu za 850 miliona dinara kupio i hotel „Prag”, ali je zbog nepoštovanja obaveza, početkom ove godine, Agencija za privatizaciju s njim raskinula ugovor.

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/201734/Svi-mutni-poslovi-bivseg-direktora-Meridijan-banke

Imao je veze i sa Mišom "Omegom" i Darkom Šarićem... confused

Pa ako ovaj krimos ne ode u ćuzu, onda... zbogom Srbijo!!!


_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Tomislav Djordjević - od direktora banke do kriminalca... Empty
PočaljiNaslov: Tomislav Djordjević - od direktora banke do kriminalca...   Tomislav Djordjević - od direktora banke do kriminalca... Icon_minitime1/5/2012, 21:50

Tomislav Djordjević - od direktora banke do kriminalca... Tomislav

Reklama je sa Google oglasa! kafa

Čovek sam sebi otvorio sajt i pokušava da se opravda!
Sve same mućke sa privatizovanim firmama, VEOMA poučno za svakog akcionara na Belexu!!

Tomislav Djordjević - od direktora banke do kriminalca... Toma210

Nećete verovati šta sve ima na tom sajtu!!
Radi se o Hotelu Prag, Ribarskom gazdinstvu Beograd, HTP Fontane ad iz Vrnjačke Banje, Agroživ, PTT Ugostiteljstvo, AIK Njegoš, YUCO group, Yuco hemija, Hotel Novi Sad, DTD Ribarstvo, Bački Jarak, NS Invest, 7. Juli-Sirig itd...
A pare za sve to je uštedeo od plate dok je bio direktor Meridijan banke...

http://www.tomislavdjordjevic.com/general.php?id=61
coca

Citat :
Nakon čitanja ovih stranica verujemo da će biti jasnije kako se Tomislav Đorđević, čovek koji je ceo život posvetio stvaranju realne vrednosti, zapošljavanju ljudi, a sve u skladu sa zakonima i mimo politike, našao u situaciji da provede mesece u pritvoru dokazujući svoju nevinost.©2012 Porodica Đorđević


od od od
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1858
Godina : 46
Localisation : Sombor
Points : 5138
Datum upisa : 28.05.2007

Tomislav Djordjević - od direktora banke do kriminalca... Empty
PočaljiNaslov: Re: Tomislav Djordjević - od direktora banke do kriminalca...   Tomislav Djordjević - od direktora banke do kriminalca... Icon_minitime2/8/2013, 14:38

Friz ::


Tomislav Đorđević je posle prodaje „Meridijan banke” ušao i u hotelijerski biznis. Sa najbližim poslovnim saradnikom Jovanom Pejčićem u Novom Sadu kupio je istoimeni hotel koji je renoviran.
Đorđevićevo ime dovodi se u vezu s incidentima oko prodaje hotela „Fontana” u Vrnjačkoj Banji 2007. Tada su mediji izveštavali da je obezbeđenje biznismena Tomislava Đorđevića i Jovana Pejčića pretuklo člana Akcijskog fonda preduzeća „Fontana” Vladimira Nikolića.


„S njima je bio Tomislav Đorđević, jedan od ‘Fontaninih’ akcionara. Pokazao je rukom na mene, a njegovi ljudi, ošišani do glave i snažni, počeli su besomučno da me tuku. Bilo ih je šestorica. Udarali su me po glavi i telu. Nekoliko minuta su me tukli, a onda su napustili kancelariju”, preneli su tada mediji Nikolićevu izjavu.

Imao je veze i sa Mišom "Omegom" i Darkom Šarićem... confused

Pa ako ovaj krimos ne ode u ćuzu, onda... zbogom Srbijo!!!

"MK grupa" jedina se javila kao zainteresovana za kupovinu imovine Hotelsko-turističkog preduzeća (HTP) "Fontana", potvrdio je danas, nakon razgovora sa predstavnicima "MK grupe" i Agencije za privatizaciju, predsednik opštine Vrnjačka Banja Boban Đurović.

Jednog krimosa zamenili sa drugim?
police

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Tomislav Djordjević - od direktora banke do kriminalca... Empty
PočaljiNaslov: Re: Tomislav Djordjević - od direktora banke do kriminalca...   Tomislav Djordjević - od direktora banke do kriminalca... Icon_minitime3/28/2013, 22:06

[list]
[*]Tomislav Đorđević

  • Biografija

    • Obrazovanje
    • Počeci
    • Iskra Delta
    • Poslovni sistem Yuco
    • Meridian Banka
    • NS Invest

  • Politika
  • Drugi o Tomislavu

    • Poslovni partneri
    • Kolege i saradnici
    • Drugi

  • Novinski članci
  • Društvena odgovornost

[*]Kontrola medija

  • Siber Hegner
  • Agroživ
  • Fontana
  • PTT Ugostiteljstvo
  • AIK Njegoš
  • Hotel Prag
  • Ribarsko gazdinstvo

[*]Privatizacija

  • Zakonske odredbe
  • Primena zakona
  • Ribarsko gazdinstvo
  • Hotel Prag
  • Fontana

[*]Krivični postupci
[list]
[*]Ribarsko gazdinstvo
[*]Hotel Prag
[*]Član 359 KZ
[*]Pritvor


Školske epizode
Pre dve godine smo bili zajedno na proslavi četrdesetogodišnjice prve generacije MTŠ u Vranju.

Nakon toga se to desilo Tomi, i svi mi koji smo znali Tomu nismo mogli da verujemo da se to desilo njemu i nama jer smo svi znali Tomu dobro. Tačno je to da je bio učenik generacije i da je bio ispred nas ali mi smo se ponosili njime i sada se ponosimo i svi kažemo da je to naš školski drug.

Evo nekih epizoda iz tog vremena:

- Toma nikada nije nosio knjige u školi. Jedini papir koji je donosio bili su obavezni grafički radovi iz stručnih predmeta.

- Bio je kao omladinac angažovan i često je kasnio na časove. Umeo je da upadne na pola časa kada je vrlo strogi profesor matematike Momčilo Bogdanović držao predavanje, profesor prekine predavanje, pogleda strogo prema nama, pruži kredu Tomi smejući se pobedonosno, a Toma nastavi predavanje – tamo gde je profesor stao. Mi smo pratili predavanje profesora.

- Drugu godinu školovanja nastavili smo u zgradi gimnazije kada je grejanje učionica još bilo pomoću peći na čvrsta goriva. Jednog dana učionice su ostale hladne jer nije bilo ogreva. Toma je okupio drugove iz odeljenja i rekao: „Drugari, mi nećemo gubiti časove. Ja predlažem da svako od nas svakog dana donese po malo drva da bi smo imali nastavu. Ja ću doneti drva prvi.“ Tako je i bilo. Sutradan je Toma doneo drva na rukama kroz Vranje. Naša učionica je toga dana bila topla. Toma je tada otišao kod direktora na neki razgovor. Od sledećeg dana je bilo ogreva za celu školu. Toma nije bio kažnjen. Šta je ko kome rekao, nikada nismo saznali. Direktor je bio moj stric.

Tomo, svima nama je bilo teško kada smo čuli za tvoju nezgodu ali smo stalno bili uz tebe i znali smo da si nevin.

Veliki i srdačan pozdrav od Zorana Trajkovića iz Kragujevca

04.07.2011.

STRAŠNO!!

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Tomislav Djordjević - od direktora banke do kriminalca... Empty
PočaljiNaslov: Re: Tomislav Djordjević - od direktora banke do kriminalca...   Tomislav Djordjević - od direktora banke do kriminalca... Icon_minitime9/5/2014, 20:43

Tomislav Đorđević, donedavni vlasnik beogradskog hotela Prag, ali i još ponečega u ovoj našoj zemlji.
Đorđević je 12. jula 2007. kupio 70 odsto hotelskog preduzeća Prag, za šta je Agenciji za privatizaciju trebalo da plati 850 miliona dinara u šest godišnjih rata. Pre toga je isti taj Đorđević već kupio DTD Ribarstvo iz Petrovaradina, YUCO hemiju iz Bačkog Jarka, HUP Novi Sad AD, Ribarsko gazdinstvo AD iz Beograda, hotel Novi Sad i hotel Fontanu u Vrnjačkoj Banji.

Godinu dana posle Praga, Đorđević je kupio Agroindustrijsko preduzeće Njegoš iz Lovćenca kod Malog Iđoša. Za ovo preduzeće koje je imalo 2.300 hektara poljoprivrednog zemljišta, fabriku cigle, prehrambenu fabriku, poljoprivredne objekte koji se prostiru na 18 hektara, pomoćne zgrade na 3.300 kvadratnih metara, kao i 1.700 kvadrata stambenog prostora, zatim 42 hektara građevinskog zemljišta, 70 hektara zemljišta van građevinskog područja, kao i veliki broj poljoprivrednih mašina, pa čak i postrojenja za prženje kafe, Đorđević je platio 1,23 milijarde dinara. U međuvremenu je kupio i  PPK Sonta AD.
Neke od ovih firmi Đorđević je kupio na svoje ime, neke je pazario preko Arious Ltd sa Devičanskih ostrva, a neke je nabavljao posredstvom trećih lica.
Ranije je bio predsednik Upravnog odbora YUCO banke, a onda je postao suvlasnik i član UO Meridian banke. Dugogodišnji je prijatelj sa Božidarom Đelićem, koji je dao nemerljiv doprinos ne samo osnivanju Meridian banke već i njenom prelasku u okrilje francuske Credit Agricole banke. Član UO Credit Agricole u Srbiji je i Zoran Drakulić.

Hvala Bogu jedan manje... samo je zapanjujuće koliko se ovaj lik osilio pa čak tužio i državu (bezuspešno) i davao oglase po google o svojoj nevinosti svom liku i delu!
Radovaću se ako su mu sve izeli!
zatvor

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Tomislav Djordjević - od direktora banke do kriminalca... Empty
PočaljiNaslov: Re: Tomislav Djordjević - od direktora banke do kriminalca...   Tomislav Djordjević - od direktora banke do kriminalca... Icon_minitime9/10/2014, 23:35

Oduzeli su mu i Ribarsko gazdinstvo a.d. Beograd, sada je Agencija za privatizaciju vlasnik 71,5% ove firme i Akcionarski fond 5%

Hotel Fontana V.Banja je sada u restruktuiranju a Agencija poseduje 70% akcija

DTD RIBARSTVO DOO, BAČKI JARAK je 100% u Djordjevićevom vlasništvu,

PP Sonta je u stečaju....
AP Njegoš je u stečaju...

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
JMBR
VIP
VIP



Broj poruka : 140
Points : 489
Datum upisa : 24.11.2007

Tomislav Djordjević - od direktora banke do kriminalca... Empty
PočaljiNaslov: Re: Tomislav Djordjević - od direktora banke do kriminalca...   Tomislav Djordjević - od direktora banke do kriminalca... Icon_minitime10/11/2014, 17:41

poginuo....

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/501760/TRAGEDIJA-kod-Novog-Sada-Avion-goreo-kao-buktinja-poginuo-biznismen-Tomislav-Djordjevic
Nazad na vrh Ići dole
 
Tomislav Djordjević - od direktora banke do kriminalca...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» LIBRA - Banke su nepotrebne?!
» Analiza BANAKA by Matthew Greenburgh
» Struktura portfolia - privreda vs banke + TOP akcija
» Kako to rade ruske banke
» Devizna stednja - gde videti koje banke imaju najvishe?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Deponija-
Skoči na: