BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Sutra: moja iskustva i razmišljanja!

Ići dole 
+25
Jumbo
Cermet
FatCat
Drag65
Nikola
Fast
Boza Belex
Aleks
Dexiv
BojanNS
Fmember
Ars Vivendi
Sneki
Limited011
ILoveRoses
Firke77
Smile
NEBOJSAe
Kobe Bryant
Maca
Rogy
Drag_Mlad
Boranija
Dalaj Lama
Sutra
29 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1145
Points : 4396
Datum upisa : 11.12.2010

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Empty
PočaljiNaslov: Sutra: moja iskustva i razmišljanja!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Icon_minitime10/18/2011, 01:23

Trenutna realna vrednost evra je 107 dinara. Ovo je najveca razlika izmedju trzisnog i realnog kursa od proletos kada sam savetovao delimican izlazak iz dinara i beleksa.

Dobre vesti su da se ubrzano smanjuje pad realne vrednosti dinara koji je od 2000 bio 5-6% godisnje. Vlada tvrdi da ce on biti 1-2%, ali razumno je predvideti da ce biti 3-4% prosecno.

Kada se te dve cinjenice saberu ispada da u naredne 3 godine morate ostvariti 6% godisnje nominalno veci prinos na dinare nego na evre da bi ostali na istom sto je ostvarljivo i u dugovima i u imovini. Ali budite jako oprezni, zato sto 6% stvarno nije malo i mislim da je sada vreme da se pomalo izadje iz dinara, a ne pre izbora. Kada svi budu hteli da izadju mnogi ne stignu na vreme. Nazalost sada nikako nije vreme za izlazak iz beleksa...........

Ako kurs bude 100 dinara pre izbora, onda je vreme za znacajno napustanje dinara na rok od najmanje 6 meseci, ali o tome vise kada se priblizimo tom datumu.
Nazad na vrh Ići dole
Dalaj Lama
Member
Member
Dalaj Lama


Broj poruka : 707
Points : 1898
Datum upisa : 30.11.2010

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Sutra: moja iskustva i razmišljanja!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Icon_minitime10/18/2011, 01:37

Još samo da nam obrazložiš zašto baš 107 din??
Pa da te uzmemo za ozbiljno.

_________________
Karma kažnjava sve
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1145
Points : 4396
Datum upisa : 11.12.2010

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Sutra: moja iskustva i razmišljanja!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Icon_minitime12/17/2011, 04:44

Mislim da ce dinar naglo pasti tokom sledece godine. Najverovatnije posle izbora, ali ne mora da znaci. Trenutno je precenjen 6-7% sto je za valutu velika cifra. Pozitivna stvar je sto inflacija opada i moze se desiti da narednih godina dinar pored tih 6-7% pada jos samo 2-3% godisnje umesto 4-5% u prethodnoj deceniji.

Sto bi znacilo da ce krajem 2016. biti negde na 122-125 dinara ako ne postanemo nekim cudom zemlja u razvoju. Pa vi sami izvedite svoju dugorocnu racunicu u zavisnosti od prinosa koji vam se nude.

Izbegavajte svajcarski franak, izgubicete i na njemu i na provizijama i na kamati.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2159
Points : 6009
Datum upisa : 25.07.2010

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Sutra: moja iskustva i razmišljanja!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Icon_minitime12/18/2011, 15:36

sutra ::

Mislim da ce dinar naglo pasti tokom sledece godine. Najverovatnije posle izbora, ali ne mora da znaci.
scratch
Izvinjavam se, ali nisam shvatio, jel će da padne ili neće?

sutra ::
Trenutno je precenjen 6-7% sto je za valutu velika cifra.
Zašto baš 6-7%?
Na osnovu čega??
Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Sutra: moja iskustva i razmišljanja!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Icon_minitime12/18/2011, 21:57

Boranija ::
sutra ::

Mislim da ce dinar naglo pasti tokom sledece godine. Najverovatnije posle izbora, ali ne mora da znaci.
scratch
Izvinjavam se, ali nisam shvatio, jel će da padne ili neće?

Kako nisi razumeo coveka. Lepo je objasnio. Zavisi ko pobedi na izborima.
Ako pobede jedni onda ce da padne "Mislim da ce dinar naglo pasti tokom sledece godine. Najverovatnije posle izbora"
Ako pobede drugi onda ce da se digne "ali ne mora da znaci"
To je isto kao kad si sa devojkom, ako ti se svidi onda ide gore, ako ti se ne svidi onda dole,...
od
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1145
Points : 4396
Datum upisa : 11.12.2010

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Empty
PočaljiNaslov: s   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Icon_minitime12/19/2011, 01:20

Dinar ce da padne 6-7% + prosecan godisnji pad tako da je cilj za 12 meseci oko 112 kurs, ali ne znam da li ce pre ili posle izbora biti pad. Tesko je tacno ubosti kada, to dosta zavisi od ponude i potraznje ali i od referentne kamate koja je svaki dan sve manja. Mislim da se ne treba truditi pogoditi vrhove i dna jer kada bi to moglo onda vrhovi i dna ne bi ni postojali.

Ako ne padne, ja cu ga dodatno i znacajno napustiti, kao sto sam to i radio tokom cele ove godine po malo. Najvise sam ga napustio po 97-98 letos. A najskuplje placen evric mi je 102.3. A ulazio sam u dinarka kada su se svi plasili 2009 i 2010 godine. Trudim se da sto manje menjam zato sto su provizije nepovratan gubitak u bilo kojoj valuti.

U septembru je poljska valuta pala 10 posto za par dana kada su presli granicu od 50% duga. Mi cemo je preci negde krajem sledeceg leta, mozda ce to biti okidac. Ako sam previse pesimistican prema dinaru, to je zato sto se vodim onom narodnom bolje spreciti nego leciti.

Kada kurs stigne na 112 to nece znaciti da je krenula lavina i da je dinar odjednom nestabilan i da nam preti "neki kriza" nego ce znaciti da mozete slobodno prodati deo evrica i vratiti se dinarskim poslovima, samo sa vecom kolicinom dinara. Cim predje 106-107 dinara ne treba kupovati evre, nego samo HOLD sta kod da imate trenutno.

Mislim da ovo ne zavisi skoro uopste od toga ko ce da pobedi na izborima iako je SNS najavljivala da ce oslabiti dinar za 10-20%. Inace ne verujem politicarima nista pa ni ovo.

Ako evro znacajno oslabi prema dolaru moze dinar da prodje bolje, jer ipak nismo deo evro zone, nego samo periferija. Ali i dalje mislim za 12 meseci oko 1.37-1.38 dolarka da ce da bude kurs.
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1145
Points : 4396
Datum upisa : 11.12.2010

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Empty
PočaljiNaslov: Član Sutra: moja iskustva i razmišljanja!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Icon_minitime12/29/2011, 20:37

Ovo je odlicna vest za sve koji su napravili profit na akcijama u 2011. godini i planiraju da ponove to i 2012.

Potrebno je samo da da kupe AGBN sada ako je vec nemaju i da lepo ispeglaju poresku osnovicu i plate porez 0.

Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1145
Points : 4396
Datum upisa : 11.12.2010

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Sutra: moja iskustva i razmišljanja!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Icon_minitime12/29/2011, 21:20

@Boranija

nisam Alehin, bio sam na tom forumu, nisam siguran koji je nik bio zato sto sam prestao da pisem jos 2008. Mada ako se dobro secam Alehin je bio u pravu za sve akcije i svako ko je prodao je ispao pametan. U Srbiji svi kradu i svako ko poseduje akcije na beleksu je majmun. Imam pravo ovo da pricam, zato sto sam trenutno u coporu i zato sto sam izgubio dovoljnu kolicinu para koja mi daje za pravo da nazivam majmunima sve koji su poverovali u pricu o akcionarstvu u Srbiji. Tokom naredne 2-3 godine planiram da izadjem iz copora.

Imam i ja AGBN oko 4% belex portfolia, od nove godine ce naravno biti jos manje. Mnogo vise sam izgubio u dosadasnjih 5 godina na AGBN nego sto cu izgubiti uvedjenjem ovih mera u buducnosti, cak i ako AGBN dodje na 0.

Odmah da kazem da ne mislim da ce doci na 0, mnogo verovatniji mi je MTBN scenario.

@Shunjalo

Nije ti bilo pametno da stavljas preko 50k u jednu banku. Imas li ti oca, majku, zenu, dete, brata? Ako nemas onda je neumesno moje pitanje. Ako imas onda je trebalo da razdelis na vise lice, gde bi svakom bilo osigurano po 50k. A da ne pominjem da AGBN nikad nije bila na vrhu po kamatama iako je mozda bila malo bolja od proseka.

I pored toga pare su ti ipak bezbedne jer AGBN ni u najgorem scenariu nece propasti nego ce je preuzeti ili MTBN ili PSBN ili AIKB ili mozda cak i Kinezi ako dobiju povoljnu cenu.
Nazad na vrh Ići dole
Rogy
VIP
VIP
Rogy


Broj poruka : 517
Points : 2119
Datum upisa : 10.09.2009

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Sutra: moja iskustva i razmišljanja!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Icon_minitime12/29/2011, 23:49

sutra ::
@Boranija
...
U Srbiji svi kradu i svako ko poseduje akcije na beleksu je majmun. ...

Admin, modovi ne dozvoljavam ikom da me vređa, te preduzmite konkretne mere, molim vas!

_________________
.
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1145
Points : 4396
Datum upisa : 11.12.2010

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Sutra: moja iskustva i razmišljanja!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Icon_minitime12/30/2011, 01:20

@Rogy

Zasto si se uvredio? Bas sam dugo razmisljao koju rec da upotrebim a da ne preteram. Namera uopste nije bila vredjanje nego opamecivanje. A narocito nije bilo usmereno direktno na tebe, zato sto te uopste ne poznajem i nemam nikakav problem s tobom.

Kako bi ti nazvao ulagace na beogradsku berzu koja ima prosecan godisnji prinos -10% ili -15% vec godinama? Agrobanka je jos bolji primer, ali namerno nisam pominjao samo njihove akcionare, slobodno pogledaj beleks 15, beleks line, pogledaj kurs dinara i stopu inflacije pre nego sto odgovoris na prethodno pitanje.
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Sutra: moja iskustva i razmišljanja!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Icon_minitime12/30/2011, 01:57


_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1145
Points : 4396
Datum upisa : 11.12.2010

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Empty
PočaljiNaslov: c   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Icon_minitime12/30/2011, 02:40

Ako je to uopste nekome bitno stvarno nisam Slobodan Palalic.
Secam se coveka sa crhova dok sam jos gledao taj sajt.
Najmanje je bitno ko je ko, bitno je ko je u pravu, a u pravu su svi oni koji su bili negativni prema akcijama, indeksu i berzi u celini. Ja nazalost nisam bio dovoljno negativan. Sta god vi pozitivci napisali ne mozete promeniti cinjenice.

Nemojte se cuditi ako za 10 godina NIIS TLKM i AERO i dalje budu na PE 5-6 dok ostale kompanije u evropi budu na dvocifrenim PE. Kao sto mi necemo zaboraviti sve prevare koje su pocele s preduzecem za puteve Beograd koje sam ja imao srecu da preskocim, a koje je jedna od najvecih prevara s podrskom zakona i institucija Srbije. Nemojte se takodje cuditi ni ako te iste kompanije za 10 godina budu imale iste zarade u evrima u boljem slucaju, u dinarima u losijem. Ipak treba nahraniti hiljade podobnih i privilegovanih radnika i clanova partije.

Gomile stranaca koje su se opekle ce ne samo drzati ostale strance podaleko od nase berze nego ce i kreditni rejting zemlje biti i dalje najgori, a kamate najvece od svih zemalja koje imaju dug manji od 50% BDP naprimer. Ili ce biti 0 investitora za sledece tri godine koji bi investirali sa svojim parama. Toliko ih je bilo prethodne 3. I mali Radojica bi investirao ako mu drzava plati 80% investicije i to kao poklon, a ne pozajmica. Cak sta vise i sam za 2012 planiram slican projekat, sto bih ja bio gluplji od ostalih, naravno moj projekat je mnogo manji zato sto sam i ja mali.

Da ne smaram vise AGBN necu prodavati iz razloga sto mislim da nece bankrotirati nego da ce se dokapitalizovati od strane ili stranaca, ili druge banke nase ili na kraju od strane drzave ako bas nista drugo ne pomogne. Nisam optimista u pogledu cene akcija, ali stvarno dobro dodju za pokrivanje profita ako ih ikada bude od drugih akcija. Sad bar znamo na cemu smo, a nema ni lopova Antonica koji ce u zatvor kad tad. Mislite li vi da je situacija drugacija u UNBN ili PRBN, JMBN pa cak mozda i u KMBN.

Ako pretpostavimo da je Antonic izgubio kao i Ananije oko 60-65% kapitala onda bi na ovoj ceni PB bio 0.4-0.5 sto opet nije previse skupo ako je istinit racio. Naravno sigurno necemo pravi PB saznati na vreme pre nego sto cena ili padne puno ili skoci pre moguce dokapitalizacije ili ponude.

I da ne bih bio skroz negativan lik evo otkricu vam gde mozete zaraditi pare, s obzirom da celo vece pisem da na beleksu ne mozete. U EFG banci imaju specijalnu ponudu od 6.5% na 6 meseci. Ja sam je dobio tako sto sam mislio da podignem pare pa me odveli u kancelariju na razgovor. 4 januara se objavljuje inflacija u evrima koja ce drasticno krenuti na dole i vec tokom proleca moze pasti ispod 2%, tako da cete realno biti solidno u plusu.
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1145
Points : 4396
Datum upisa : 11.12.2010

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Sutra: moja iskustva i razmišljanja!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Icon_minitime12/30/2011, 18:39

Hm

meni se nesto cini da cu se uplasiti i prodati deo akcija Crvenki po trzisnoj ceni. Najcesce bolje prodju uplaseni iako je i dalje realna opcija da na prolece plate knjigovodstvenu.

To bih uporedio sa pricom na pekabeti gde je po meni mnogo bolje bilo prodati po 7200 nego po 8500 zato sto izbegnes 4-6 meseci nerviranja, a tolika razlika moze da se dobije u banci za godinu dana na dinare. Plus sto je samo srecom i doslo do te razlike u ceni, a ko je verovao u to mogao je i da zaradi na kamati i da kupi par dana pre prodaje ispod 7200.

Ipak ovde je razlika malo veca i iznosi 50% od trzisne cene, a mozda i 60% u zavisnosti od rezultata, tako da ne verujem da bih prodao sve, nego bih samo smanjio izlozenost ovoj sve mutnijoj prici.

Iako vecina na ovom forumu misli suprotno ponovicu moje misljenje da ne mozes prevariti prevarante. Do skora je ova prica oko CRFS izgledala cisto. Nemam pojma odakle Kosticu uticaj na rukovodstvo strane kompanije kojoj bi cilj trebalo da bude da se proda sto skuplje, a ne sto jeftinije. Voda se polako muti a pri tim procesima cesto najdeblji kraj izvuku mali akcionari. Oni prodju mnogo gore i od radnika i od drzave.

Najbolje bi bilo da dignemo cenu na berzi pa da zavaljamo veci deo akcija odmah na skupstini po 5-6.000 dinara. Apelujem na sve sa zeljom da prodaju da sacekaju kraj januara i da dobiju pare direktno od Crvenke, proci ce bolje ako se strpe jos mesec dana. Licno ne verujem u mogucnost znacajnog rasta cene, ali mogu se nadati da ce bar ljudi s foruma prepoznati svoj interes u ovoj prici. Svaki dodatni dinar dobro dodje.

Voleo bih da me ubedite da sa svim akcijama sacekam knjigovodstvenu, ali moramo onda proveriti sve aspekte price i biti 100% sigurni da ce ici u tom smeru.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2159
Points : 6009
Datum upisa : 25.07.2010

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Sutra: moja iskustva i razmišljanja!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Icon_minitime12/30/2011, 19:24

sutra ::
Hm
To bih uporedio sa pricom na pekabeti gde je po meni mnogo bolje bilo prodati po 7200 nego po 8500 zato sto izbegnes 4-6 meseci nerviranja, a tolika razlika moze da se dobije u banci za godinu dana na dinare.

scratch
sutra ::
U Srbiji svi kradu i svako ko poseduje akcije na beleksu je majmun. Imam pravo ovo da pricam, zato sto sam trenutno u coporu i zato sto sam izgubio dovoljnu kolicinu para koja mi daje za pravo da nazivam majmunima sve koji su poverovali u pricu o akcionarstvu u Srbiji. Tokom naredne 2-3 godine planiram da izadjem iz copora.

Sutra ne znam šta piješ ali pod hitno menjaj piće, predji na nešto blaže, ovo te baca u bedak, ne pamtim da si ikada napisao nešto pozitivno, samo hejtuješ i prosipaš kvazi mudrosti.

I nemoj da čekš 2-3 godine prodaj sve ODMAH, nije berza za tebe!
Uzmi pare pa u Kazablanku (Švajcarska).

confused

Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1145
Points : 4396
Datum upisa : 11.12.2010

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Empty
PočaljiNaslov: s   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Icon_minitime12/30/2011, 20:19

@Boranija - moj glavni obozavatelj

Svako vise voli da proda za 3 dinara nego za 2 dinara. Medjutim ovo nije pijaca gde svaki ciga svoga konja hvali, nego berza i to takva gde su uglavnom pravne stvari presudne za konacnu cenu, a manje ekonomske.

Verovatno nisi pratio, ranije sam pisao dosta pozitivno o crvenki, ali ako se vracamo na zivotinje onda cu ti reci da samo magarci ne menjaju misljenje. Pa ko se prepozna prepoznao se. Uglavnom za ovaj proces imamo svi jos mesec dana vremena da popricamo i da smislimo sta je najpametnije.

Akcije CRFS u svakom slucaju kao i sve ostale akcije na beleksu nepovratno prodajem, ali ne poklanjam. Jedino sto me moze spreciti da prodam sve beleks akcije je situacija da prodam vise od polovine akcija, a da profiti i dividende pocnu naglo da se poboljsavaju, pa da posto nisam magarac pocnem da menjam misljenje opet. Trenutno nije ni u naznaci nikakvo povecanje, vec samo smanjenja ili ukidanja dividendi, a skoro nijedne akcije nisu blizu cena od proslog proleca koje su mi prihvatljive za prodaju.

U pravu si da berza nije za mene, pogotovu ova, to je i razlog zbog koga se povlacim. Ali ne mislim da je to zato sto sam glup nego zato sto je na beogradskoj berzi nemoguce zaraditi novac, narocito dugorocnim ulaganjem.
Svi vi na forumu imate viska novcanih sredstava, inace ne biste ni posedovali akcije. Apsolutno verujem da cemo tokom vremena i nadam se uz pomoc foruma naci novu namenu tim sredstvima.

Sta ti nalazis pozitivno u cinjenici da se buduci kupac firme dogovorio mitom ili korupcijom sa menadzmentom dela ili cele firme koju planira da kupi da oni probaju da joj smanje vrednost, pa da jeftinije dodje do nje. Ako ne znas sta je pozitivno ja znam sta je negativno. Negativno je sto sam ja akcionar tog preduzeca koje treba da bude kupljeno i sto zbog toga cu verovatno imati manje para od svog ulaganja. A jos negativnije je to sto je ovo stota firma i stoti menadzeri koji rade slican posao u Srbiji.
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1145
Points : 4396
Datum upisa : 11.12.2010

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Empty
PočaljiNaslov: Sutra - moje iskustvo i predvidjanja!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Icon_minitime12/31/2011, 00:40

Sezonski pad je ipak bio pre izbora. Spremam se da u januaru prodam prve kolicine evra. Iako i dalje mislim da je realan evro 108 dinara sada a krajem marta 109 ipak je mnoooooogo veca zarada na dinarima pa se mora rizikovati delic i na 106-107 jer je prognoza za kraj 2012 i dalje 111-112 dindzi.

Postoje dva scenarija prvi je iz prosle godine kada je sezonski maksimum bio vec u prvoj polovini januara, a ranijih godina je bio tek u prvoj polovini februara. Uglavnom nemajte straha, kako dinar pada tako posedovanje istog postaje sve bezbednije i primamljivije. Nisu to akcije, pa kad krenu da padaju da nastavljaju godinama u istom smeru.

Za dolar nazalost moram da popravim prognozu na 1.36 za kraj 2012, tako da cim se priblizi tom nivou moze se pazariti, naravno za one ljude koji imaju svrhu tih dolara. Posedovanje valute samo po sebi je najgluplja stvar na svetu, sto se vidi u 90% trgovaca na foreksu koji su izgubili sve pare.
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2987
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5549
Datum upisa : 22.05.2007

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Sutra: moja iskustva i razmišljanja!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Icon_minitime12/31/2011, 16:10

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Kelnerica



Što veća kriza, zgodnije konobarice

Teorija zgodnih konobarica kaže da za vreme krize dolazi do povećanja broja zgodnih konobarica. Naime, ranije su te devojke zarađivale manekenstvom i hostesiranjem, a za vreme krize takvih angažmana sve je manje pa se zapošljavaju u kafićima.
love3

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
NEBOJSAe
Member
Member
NEBOJSAe


Broj poruka : 583
Godina : 43
Localisation : NOVA PAZOVA
Points : 971
Datum upisa : 20.08.2009

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Empty
PočaljiNaslov: n   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Icon_minitime1/6/2012, 12:59

U poslednjih mesec dana dolar se popeo sa 75rsd na 82rsd.U svetu evro pada u odnosu na dolar sad je 1,27. Sta predvidjate da li je ovo trenutno?
Ja mislim da i evro i dolar na leto budu po 90din.
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1612
Points : 4730
Datum upisa : 04.06.2008

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Sutra: moja iskustva i razmišljanja!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Icon_minitime1/10/2012, 22:30

UniCredit: Rast BDP-a u 2012. jedan odsto!

Prosečan kurs u 2012. biće oko 103 dinara za evro, koliko će evro vredeti i na kraju godine.

Prema analizi za prvi kvartal ove godine, usporenje privrednog rasta u 2012. očekuje se zbog uticaja ekonomske krize na izvoz i slabe domaće tražnje, ali bi u 2013. rast BDP-a trebalo da bude tri odsto.

Analitičari navode da u uslovima krize u Evropi, očekivanja parlamentarnih izbora u maju i zastoja u prližavaju EU ne postoji prostor za povećanje kreditnog rejtinga Srbije. Ne očekuje se da će Srbija posle izbora dobiti antievropsku vladu, ali će sva domaća politička ograničenja koja usporavaju približavanje EU imati negativan uticaj na rejting, navodi se u analizi.

Prema analitičarima, tekući platni deficit Srbije biće blago povećan sa 7,1 odsto BDP-a u 2011. na 7,6 odsto BDP-a u 2012. zbog usporenja rasta izvoza. Time, kako je navedeno, rastu rizici za finansiranje deficita tekućeg platnog bilansa Srbije.

Dodaje se i da će se u 2012. nastaviti smanjenje spoljnog duga privatnog sektora. Nastavak saradnje s Međunarodnim monetarnim fondom predstavlja značajanu podršku stavilnosti srpskog tržišta.

Sa usporenjem inflacije tokom prve polovine 2012. trebalo bi da se nastavi ublažavanje monetarne politike. Prema prognozama, godišnja inflacija u Srbiji na kraju ove godine biće sedam odsto, a na kraju 2013. 5,6 odsto.


Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1145
Points : 4396
Datum upisa : 11.12.2010

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Empty
PočaljiNaslov: sve   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Icon_minitime1/18/2012, 13:41

Mislim da bi velika korist bila ako bi mogli da se edituju sopstveni postovi, makar prvih nedelju dana. Bilo bi mnogo preglednije.

Necu da popustim ni za pedalj, pa makar me izbacili. To sto ja mracim beleks to je moje misljenje i kao takvog ga i iznosim. Mislim da ce cak i na ovim cenama dugorocno investitori biti na gubitku, narocito kada se uporedi sa ostalim vidovima ulaganja: stednja, nekretnine, strane akcije, privatan biznis i slicno. Kada ste mi rekli da ga precesto iznosim prestao sam i ubuduce cu se truditi da ga iznosim dovoljno retko da ne nerviram pozitivne ljude.

To sto ja TVRDIM, i veoma lako je proveriti da Metalac AD iz Gornjeg Milanovca na cijoj temi pisem NIJEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE isplatio dividendu mnogim akcionarima to mogu da se kladim, zato sto sam se raspitao kod ljudi kojima nije isplaceno, a i kod samog emitenta.

Ti SNEKI si ta koja iznosi LAZNE tvrdnje na ovoj temi. Nisam ja pricao o tome da li je tebi isplacena ili nije. Verovatno jeste, nemam razloga da sumnjam u to, ali gomili nije i to je CINJENICA. Ne znam zasto je tako tesko okrenuti telefon i proveriti, a ne da 6 meseci raspravljamo o tome. Ti si inace ta koja se zalaze za interese malih akcionara, tako da mi ovo na metalcu stvarno ne ide u glavu o cemu se radi.

A za bandu koja krade ne znam sta nije jasno. Na mnogim hartijama se trudis da ih raskrinkas i da pomognes malim akcionarima, ali izgleda da neces da saberes sve to zajedno i vidis da ce rezultat tog sabiranja biti ceo beleks 15. Ili skoro ceo da ne budem previse mracan. Dodaj tome ogroman pad stanovnika u Srbiji i stagnaciju ili rast od 1-2% narednih 5-10 godina i dobices da ce biti jedva dovoljno para da se othrani banda, a za ostale nece ostati ni mrvice.

Na kraju imam jedno pitanje nevezano za ovu temu. Ne mogu da pristupim CRHOVu, tojest da ukucam tekst na pretrazivac na novom IE. Isti problem kao i sa drugim pretrazivacima. Da li je to samo kod mene tako. Nadam se da necu morati da se vracam na starije programe samo da bih procitao CRHOV.
Nazad na vrh Ići dole
Firke77
Still learning
Still learning



Broj poruka : 72
Points : 363
Datum upisa : 29.07.2011

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Sutra: moja iskustva i razmišljanja!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Icon_minitime1/18/2012, 14:19

sutra ::

Na kraju imam jedno pitanje nevezano za ovu temu. Ne mogu da pristupim CRHOVu, tojest da ukucam tekst na pretrazivac na novom IE. Isti problem kao i sa drugim pretrazivacima. Da li je to samo kod mene tako. Nadam se da necu morati da se vracam na starije programe samo da bih procitao CRHOV.

Ne radi to kako treba. Mozes koristiti sledeci link

http://www.crhov.rs/?Opcija=1&RadioGroup1=ime&emitent=

tako sto ces na kraj dodati kljucnu rec/reci po kojoj/kojima trazis, tj. ako trazis Sojaprotein, to bi izgledalo otprilike ovako

http://www.crhov.rs/?Opcija=1&RadioGroup1=ime&emitent=soja

Nazad na vrh Ići dole
ILoveRoses
VIP
VIP
ILoveRoses


Broj poruka : 178
Points : 377
Datum upisa : 08.02.2010

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Sutra: moja iskustva i razmišljanja!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Icon_minitime1/19/2012, 09:09

sutra ::

Necu da popustim ni za pedalj, pa makar me izbacili. To sto ja mracim beleks to je moje misljenje i kao takvog ga i iznosim. Mislim da ce cak i na ovim cenama dugorocno investitori biti na gubitku, narocito kada se uporedi sa ostalim vidovima ulaganja: stednja, nekretnine, strane akcije, privatan biznis i slicno.


+1. post2

Dugoročno, većina malih investitora na Belexu biće nažalost u finansijskom minusu - da ne ulazimo u njihov zdravstveni bilten, nakon godina i godina svakodnevnog stresa (koji se, naravno, negativno odražava i na ostale sfere života).

Na Belexu, dugoročno, dobitnici mogu biti samo "igrači" koji trguju na osnovu insajderskih dojava.
A mali investitori - oni što se nalaze na repu informacija - treba da budu rođeni pod izuzetno srećnom zvezdom da bi, long-term, bili u plusu. "Trgovanje akcijama" je opasniji i znatno manje ezgaktan market od, recimo, sportskog klađenja; a ako znamo da je u sportskom klađenju manje od 5% kladitelja dugoročno u dobitku, to bi valjda nešto trebalo da govori...
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1145
Points : 4396
Datum upisa : 11.12.2010

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Empty
PočaljiNaslov: kurs   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Icon_minitime1/30/2012, 21:59

Kurs se blizi realnoj vrednosti, pa prestaju razlozi za kupovinu evra i moj savet za naredni period je izbegavajte menjacnice u oba smera.

Pravi trenutak za prodaju evra bice verovatno posle izbora kada nastupi neizvensost. Nadam se cifri od 112 kada bih zestoko prodavao evre.
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1145
Points : 4396
Datum upisa : 11.12.2010

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Sutra: moja iskustva i razmišljanja!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Icon_minitime1/30/2012, 23:34

Bas lepo sto mi se ne da da prognoziram kurs na glavnoj strani, a pogodio sam svaki put i smer, a cesto i intenzitet.

Svejedno steta je uglavnom za one koji ne procitaju, ja znam kako cu upravljati svojim valutnim portfolijem

veshtica

Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Sutra: moja iskustva i razmišljanja!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Icon_minitime1/31/2012, 19:24

Sutre ne sekiraj se pratimo mi tvoja predvidjanja i ovde.

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1612
Points : 4730
Datum upisa : 04.06.2008

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Sutra: moja iskustva i razmišljanja!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Icon_minitime2/16/2012, 13:01



Citat :
Veliki ivesticioni fond ’Paulson’ poslao je pismo svojim investitorima u kome procenjuje da evro ’puca’ u strukturi i na kraju će se i raspasti, navodi se u pismu koji je kompanija poslala svojim investitorima.

Investicioni fond vredan 23 milijarde dolara, na čijem je čelu Džon Paulson, procenjjuje da će kolaps uzrokovati grčki problem, koji će baciti svet u recesiju i finansijski haos, prenosi Blic.

“Verujemo da će izostanak grčke isplate biti veći šok za sistem od pada ‘Limena’ (svetska finansijska firma koja je bankrotirala 2008), odmah uzrokujući pad svetske ekonomije i tržišta”, tvrdi Paulson.

Tkvi fondovi su i rušili evro.
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2018
Points : 5439
Datum upisa : 07.05.2009

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Sutra: moja iskustva i razmišljanja!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Icon_minitime4/26/2012, 17:46

Citat :
Pozivamo građane i građanke Srbije da RAZMISLE i PODELE sa nama predloge, ideje, moguća i održiva rešenja za novu javnu politiku na lokalnom i nacionalnom nivou u vezi sa:

· Ekonomijom
· Socijalnom politikom
· Dobrom upravom
· Borbom protiv korupcije
· Obrazovanjem
· Životnom sredinom
· Energetikom
· Ruralnim i urbanim razvojem ili
· Međunarodnom politikom

Tražimo nove ideje, nova rešenja i nove odgovore koje mogu biti smernice rada budućih nosilaca vlasti na lokalnom i nacionalnom nivou.

SADA SE VI PITATE!
PRIHVATITE IZAZOV!
PREDLOŽITE!
http://www.mogucasrbija.rs/Konkursi/4/Konkurs.html


Idealno za ljude sa vizijom i gotovim rešenjima!

sesir

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2987
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5549
Datum upisa : 22.05.2007

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Sutra: moja iskustva i razmišljanja!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Icon_minitime5/3/2012, 22:42

sutra ::

Pravi trenutak za prodaju evra bice verovatno posle izbora kada nastupi neizvensost. Nadam se cifri od 112 kada bih zestoko prodavao evre.
Evo nas, samo što nije 112, nekoliko para može i da se zanemari - jel si krenuo u prodaju?
Ja ne bih...
sesir

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1145
Points : 4396
Datum upisa : 11.12.2010

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Sutra: moja iskustva i razmišljanja!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Icon_minitime5/3/2012, 23:36

Ponovo sam se preracunao i izracunao da je trenutni realni kurs 110.5

Nisam vise u situaciji da posedujem slobodna sredstva s kojima bih mogao da trgujem.

Kada bih ih imao preporucio bih 50-50%. Preveliki je rizik za imovinsko stanje nemati dinare u situaciji kada su kamate koje placaju banke astronomske.

Da ponovim ne mislim da ce za godinu dana dinar vise vredeti nego sada, nego da ce neko ko oroci novac imati vise para i u dinarima i u evrima ako danas proda evre po ovom kursu i oroci dinare.

Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Sutra: moja iskustva i razmišljanja!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Icon_minitime5/3/2012, 23:41

sutra ::

Da ponovim: ne mislim da ce za godinu dana dinar vise vredeti nego sada, nego da ce neko ko oroci novac imati vise para i u dinarima i u evrima ako danas proda evre po ovom kursu i oroci dinare.


scratch
Nekako te ne kapiram...
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1145
Points : 4396
Datum upisa : 11.12.2010

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Sutra: moja iskustva i razmišljanja!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Icon_minitime5/4/2012, 00:13

Ako imas 1 evro i za njega mozes dobiti 112 dinara i hoces da drzis novac u banci imas samo 2 mogucnosti realne u Srbiji.

Orocis 1 evro na x% kamatnu stopu i dobijes 1+x evra za godinu dana.
Orocis 112 dinara na y% kamatnu stopu i dobijes 112+y dinara za godinu dana.

Kada dodje prvi maj sledece godine ja kazem da ce 112+y biti vece od 1+x.

To je moja teorija na ovom nivou kursa. Inace dobro je sto si pitao, ja cesto pisem nerazumljivo zato sto to izlazi tako iz moje glave. Nadam se da sam pojasnio.

A moze da se oroci i kod drzave, trenutno daje pristojne kamatne stope i u dinarima i u evrima, a rizik je slican kao onom u banci. BAR ZA SADA.
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2781
Points : 7934
Datum upisa : 21.01.2009

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Sutra: moja iskustva i razmišljanja!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Icon_minitime5/4/2012, 00:35

Danas oročimo 100 evra, na 12 meseci = kamata oko 5% (prosek)
Danas oročimo 10.000 dinara, na 12 meseci = kamata 11% (prosek)
Čujemo se iduće godine...
Kurs danas 112 = 1 evro!

kafa

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Sutra: moja iskustva i razmišljanja!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Icon_minitime5/4/2012, 04:04

sutra ::


To je moja teorija na ovom nivou kursa. Inace dobro je sto si pitao, ja cesto pisem nerazumljivo zato sto to izlazi tako iz moje glave

sutra, ti si moj idol love3

sneki ::

Nekako te ne kapiram...


sutra misli da je trenutno bolje štedeti u dinarima nego u evrima, i da bi se konverzija štednje iz evra u dinare isplatila, ali nije 100% siguran pa preporučujue 50% štednje u evrima i 50% štednje u dinarima, mada on sam nema ni evre ni dinare da oroči jer je: a) sav kapital uložio u akcije, b) već ima oročena štednju čije oročenje neće skoro da istekne, c) nedaj bože, bankrotirao.

stvarno Sneki, ne znam kako ti odmah nije bilo jasno? sesir
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Sutra: moja iskustva i razmišljanja!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Icon_minitime5/23/2012, 13:32

Prosto je zacudjujuce "sutra" kako si przo demantovan od strane NBS! hahahaha
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Empty
PočaljiNaslov: Re: Sutra: moja iskustva i razmišljanja!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! Icon_minitime5/23/2012, 15:26

NBS je potpuno nemoćna da zaustavi potop dinara prema evru (a posebno dolaru). Pogledajte strukturu deviznih rezervi, pa će vam biti jasno. Pored svega, u trenutku kad EU pravi hitne planove za izlazak Grčke iz zone evra i troši i poslednju paru na to (da ne spominjem Portugal, Španiju...), Srbija neće dobiti ni prebijene pare iz bilo kog fonda EU.
Nazad na vrh Ići dole
 
Sutra: moja iskustva i razmišljanja!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Osnivanje D.O.O. - vasa iskustva....
» Da li ima neko iskustva sa osiguranjem u Srbiji?
» Moja prva akcija

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Sve vrste berzanskih analiza-
Skoči na: