BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo

Ići dole 
+117
Dragan555
Zexx
Kupi akcije
trind
Pera Božić
Vladulns
Urosk
Zeljko321
Friz
Bambula
Nikola
JMBR
Zwiebel
Sasuolo
Pera Zdera
Maxx
Matans
Kobe Bryant
Aria
Cucla
dejan.dedijer
mili61
Dmitar
Colin Farrell
Bidza
Dax
Bond
Zagorr
Boby
MilosNS
Popaj
Zmajica
Baki. V
zveki
Karlo
Ultrex
Drasko
muitobom
Matthew Greenburgh
Mitar
Sebastian
StM
Sahbaz
Infinity
Delboj
Bookmaker
Mivanovic
Gavrec
Voiceoflaw
Bochek
MORNAR
Dragan
C R A Z Y
Toplica 1
Danx
Ars Vivendi
Boranija
philips1
Gocili
Rapid
ingglick
Grom
Lutvi
Light
Firke77
Limited011
Polos
Bojjan
Nemesis
MYSTIC021
Beli
DelBoy
zeljko76
Bombica
Slovenac1
Nauzika
mili21
Spejs
Steve McQueen
Lilihip
pepsiman
Teletrader
dzagera
geogsi
Boza Belex
Big Mile
Smile
MarkoJTD
Vlada BG
Fmember
Sneki
Aritmeticar
Josip
Dragot
Dkolak
Zalad
gogloee
Dragan11
Ceras
Zoranecc
flash
JelenaS
Ilija
Momir
Mistery 011
Djede
Mickey Munday
Djavo
Aleks
Sofke
Maca
Sutra
Fast
Taliano
Zmark
LUMTDZOS
Milica1
121 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 22 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Danx
never learning
Danx


Broj poruka : 214
Points : 1014
Datum upisa : 10.08.2012

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Icon_minitime12/7/2012, 09:38

Ja vise ne znam da li sam nesto pisao ili sanjao da pisem...
Mogao bi admin kada brise moje postove, da ih negde prebaci ili bar stavi napomenu da je nesto izbrisano. Vise nego reda radi, a zbog citalaca.

@boby
Zasto mislis da nema boljih nacina da izvlace SEBI pare umesto da izvlace svima pare?
Zasto bi stavljali svoju glavu na panj (sa kamatom) da bi neka boranija dobila dividendu?
Mozete da mastate jedino o povecanju kapitala a sa dividendom se tek mozete pozdraviti (ne znam da li ste se ikad upoznali :) )
Nazad na vrh Ići dole
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Icon_minitime12/7/2012, 09:42

Mozda ce posle ovog komentara da bude i nekih koji ne misle tako ali ja sa SJPT sam uvek bio zadovoljan u smislu kapitalne dobiti. Naime kod njih je postala praksa da svake druge godine daju dividendu u akcijama, sto znaci da ukoliko drzite akciju dve godine imate zagarantovan rast cene zbog preseka i kapitalnu dobit od 40-50%. Posto prosle godine nije bilo dividende ove je ocekujem i nije mi bitno da li ce biti u akcijama ili novcu. Onaj ko udje sad moze da kalkulise sta mu je bolje da drzi akcije i dobije eventualno dividendu u kesu pa posle da dokupi ili da proda pre preseka ako bude u akcijama. Sve ovo je mozda i subjektivna procena ali ja SJPT nemam nista lose da kazem (na stranu sto je menadzment takav kakav je...)
Nazad na vrh Ići dole
geogsi
VIP
VIP
geogsi


Broj poruka : 346
Points : 864
Datum upisa : 14.12.2007

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Icon_minitime12/7/2012, 10:21

^
+1
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Icon_minitime12/7/2012, 11:30

danx ::
Ja vise ne znam da li sam nesto pisao ili sanjao da pisem...
Mogao bi admin kada brise moje postove, da ih negde prebaci ili bar stavi napomenu da je nesto izbrisano. Vise nego reda radi, a zbog citalaca.

@boby
Zasto mislis da nema boljih nacina da izvlace SEBI pare umesto da izvlace svima pare?
Zasto bi stavljali svoju glavu na panj (sa kamatom) da bi neka boranija dobila dividendu?
Mozete da mastate jedino o povecanju kapitala a sa dividendom se tek mozete pozdraviti (ne znam da li ste se ikad upoznali :) )
Vidi druze,pratim vec odredjeno vreme tvoje pisanije,molim te da pre nego pomenes moje ime i bilo sta mi repliciras,pazljivo procitas moj post...

Uzgred budi receno,poprilicno si drzak i tvoji postovi su SVADJALACKI,nisam moderator na ovoj temi i nije mi jasno zasto te jos DEKI ILI ADMIN,nisu opomenuli,A MOZDA I ZNAM ,da sam ovde moderator,morao bi pisati s vise respekta a i argumenata.

Nisam pobornik kaznjavanja ,ali ne volim preterano ni ovakav tonalitet,koji ti koristis.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Icon_minitime12/7/2012, 12:20

Dividenda,je bila odgovor BOMBICI na pitanje...itekako je moguca solucija,posle isplate nesaglasnih ce biti ,veoma malo malih...i podele 200 din po artiji i gotovo...mada mislim da od toga nema nista,mada ostavljam prostora.
Nazad na vrh Ići dole
Bookmaker
Still learning
Still learning
Bookmaker


Broj poruka : 149
Points : 398
Datum upisa : 23.09.2009

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Icon_minitime12/8/2012, 16:23

Da li se malim akcionarima sa par komada ili par desetina komada uopšte isplati da gube vreme po sudovima i da plaćaju overe zahteva za otkup i formulara za glasanje u odsustvu ? Možda je bolje prodati pre preseka čak i sa - 10 do 15 % od tih očekivanih 827 RSD.Mnogi očekuju da će biti velikih istovara na 700 + , ako do tih 700 dođe u pravo vreme.

_________________
Tempus et meum jus
Nazad na vrh Ići dole
geogsi
VIP
VIP
geogsi


Broj poruka : 346
Points : 864
Datum upisa : 14.12.2007

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Icon_minitime12/8/2012, 16:42

@Bookmaker
Nema potrebe za glasanjem u odsustvu. Dovoljno je samo popuniti formular o nesaglasnosti i poslati na njihovu adresu.
Što se tiče prodaje pre preseka, pa tu i jeste caka. Utorak je zadnji da za ulazak u presek. Tada cena zbog 10% max fluktuacije može da dodje do 730 din. Da li prodavati tada, to jeste dobro pitanje. Ali mislim da 13% zarade na nesaglasnost neće biti dovoljno potencijalnim kupcima i da će cena ići ispod 700 tog dana. A posle, biće zanimljivo...
Nazad na vrh Ići dole
Delboj
Our family
Our  family
Delboj


Broj poruka : 290
Godina : 38
Points : 1020
Datum upisa : 03.12.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Icon_minitime12/8/2012, 17:09

geogsi ::
@Bookmaker
Nema potrebe za glasanjem u odsustvu. Dovoljno je samo popuniti formular o nesaglasnosti i poslati na njihovu adresu.
Što se tiče prodaje pre preseka, pa tu i jeste caka. Utorak je zadnji da za ulazak u presek. Tada cena zbog 10% max fluktuacije može da dodje do 730 din. Da li prodavati tada, to jeste dobro pitanje. Ali mislim da 13% zarade na nesaglasnost neće biti dovoljno potencijalnim kupcima i da će cena ići ispod 700 tog dana. A posle, biće zanimljivo...


Ako se kupovinom u utorak ulazi u presek, cena na taj dan moze da dodje do 800 din (u ponedeljak 730 din, u utorak 800 din).
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Icon_minitime12/8/2012, 17:31

Upravo tako DELBOY i ja racunam na tu varijantu...
Nazad na vrh Ići dole
LUMTDZOS
VIP
VIP



Broj poruka : 324
Localisation : NBgd
Points : 1024
Datum upisa : 28.07.2010

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Icon_minitime12/8/2012, 17:39

geogsi ::
@Bookmaker

Nema potrebe za glasanjem u odsustvu. Dovoljno je samo popuniti formular o nesaglasnosti i poslati na njihovu adresu.
Što se tiče prodaje pre preseka, pa tu i jeste caka. Utorak je zadnji da za ulazak u presek. Tada cena zbog 10% max fluktuacije može da dodje do 730 din. Da li prodavati tada, to jeste dobro pitanje. Ali mislim da 13% zarade na nesaglasnost neće biti dovoljno potencijalnim kupcima i da će cena ići ispod 700 tog dana. A posle, biće zanimljivo...

Da li je to dovoljno ako mi je broker napisao da treba poslati i glasacki listic i to OVEREN u SUDU? Zbunjen sam. Doduse, u zvanicnom obavestenju koji sam dobio od SJPT, pise" Akcionar koji ne uputi zahtev o nameri da koristi svoje pravo na otkup akcija ili glasa ZA predmetne odluke , nema pravo na otkup akcija".
Iz ovoga proizilazi da se vec sam zahtev o prodaji akcija smatra dovoljnim uslovom, pa ne vidim potrebu overavanja u sudu jer u ovom obavestenju se to nigde ne navodi.
Opet, za glasanje sam dobio "Formular za glasanje u odsustvu" u kome se traze podaci o "zastupniku/punomocniku" a ne i o akcionarau. Ili ja to ne razumem dovoljno dobro.
Ako je neko vec upucen i ima iskustva bilo bi lepo da konkretizuje sta je zaista dovoljno uraditi.
Hvala!
Nazad na vrh Ići dole
geogsi
VIP
VIP
geogsi


Broj poruka : 346
Points : 864
Datum upisa : 14.12.2007

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Icon_minitime12/8/2012, 18:18

U pravu ste za cene akcija, nisam gledao petak.
@LUMTZDOS
Moje iskustvo sa VINZ je da sam poslao formular za otkup još pre skupštine. Nisam dobio nikakvu potvrdu do pred sam istek zakonskog roka za isplatu. Bio sam sumnjičav da će se praviti kao da pismo nije stiglo na adresu ili nešto sl. Ipak, isplata je usledila par dana posle zakonskog roka. Znači 15 dana od skupštine+60 dana za isplatu. Kod SJPT, to bi bilo sredinom marta, ako budu čekali krajnji rok
Nazad na vrh Ići dole
LUMTDZOS
VIP
VIP



Broj poruka : 324
Localisation : NBgd
Points : 1024
Datum upisa : 28.07.2010

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Icon_minitime12/8/2012, 18:52

Hvala, @Geogsi!
Nazad na vrh Ići dole
Bojjan
VIP
VIP
Bojjan


Broj poruka : 348
Points : 869
Datum upisa : 18.04.2012

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Icon_minitime12/8/2012, 19:40

moze li neko da mi odgovori zasto je sajt sojaproteina nedostupan ceo dan. i o kakvom preseku u utorak je rec, kada se zahtev za otkup akcija podnosi do 15 dana od odrzane skupstine odnosno do 09 01 2013. zasto je sajt sojaproteina nedostupan ceo dan ili samo ja imam taj problem
Nazad na vrh Ići dole
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Icon_minitime12/8/2012, 19:46

bojjan ::
moze li neko da mi odgovori zasto je sajt sojaproteina nedostupan ceo dan. i o kakvom preseku u utorak je rec, kada se zahtev za otkup akcija podnosi do 15 dana od odrzane skupstine odnosno do 09 01 2013. zasto je sajt sojaproteina nedostupan ceo dan ili samo ja imam taj problem


Druze sto se tice utorka to je poslednji dan za kupovinu ukoliko bi hteo da se izjasnis kao nesaglasni ako se na skupstini donesu odluke o kreditu kod Erste banke, jer je presek za nesaglasne u subotu a od dana kad kupis treba da prodje 3 radna dana da bi se pojavio u Centralnom registru...
Nazad na vrh Ići dole
Bojjan
VIP
VIP
Bojjan


Broj poruka : 348
Points : 869
Datum upisa : 18.04.2012

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Icon_minitime12/8/2012, 22:28

hvala na odgovoru. ali sajt sojeproteina jos ne radi
Nazad na vrh Ići dole
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Icon_minitime12/8/2012, 22:35

bojjan ::
hvala na odgovoru. ali sajt sojeproteina jos ne radi


Da, i ja sam primetio isto...
Nazad na vrh Ići dole
Bookmaker
Still learning
Still learning
Bookmaker


Broj poruka : 149
Points : 398
Datum upisa : 23.09.2009

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Icon_minitime12/8/2012, 23:27

Nemesis ::
bojjan ::
hvala na odgovoru. ali sajt sojeproteina jos ne radi


Da, i ja sam primetio isto...

Možda je zbog ovoga

NOVI SAD - U pojedinim delovima Novog Sada danas je moguć prekid telekomunikacionog saobraćaja, u periodu od osam do 15 časova, najavio je Telekom Srbije.


Ume to kod Telekoma da potraje po nekoliko dana ¨do 15 časova ¨

_________________
Tempus et meum jus
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Icon_minitime12/9/2012, 02:03

koliki je trenutni deo Viktorije i povezanih lica ?

Viktorija sama ima 50% i još 12% prva dva akcionara to je 62%.

Šta mislite kako će proći otkup? koji procenat akcija će biti otkupljen?

ako se kao nesaglano izjasni na primer 10% akcijonara, te akcije će biti poništene pa će 62% postati 68%

Da li je moguće da nakon otkupa, viktorija i povezana lica pređu granicu definisanu zakonom pa onda opet budu u obavezi da otkupe akcije ali po novom osnovu ?
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
geogsi
VIP
VIP
geogsi


Broj poruka : 346
Points : 864
Datum upisa : 14.12.2007

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Icon_minitime12/9/2012, 09:27

@Fmember
Po meni je elegantije rešenje da kupuju preko par kastodija po cenama 800-820, gde mogu da izbegnu zamku preuzimanja po zakonu. A i ne smanjuje se kapital preduzeća. Svi na dobitku...
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Icon_minitime12/9/2012, 12:00

Nemesis ::
bojjan ::
hvala na odgovoru. ali sajt sojeproteina jos ne radi


Da, i ja sam primetio isto...
Pa verovatno da obrisu sranja koja su napravili manjanjem poziva za skupstinu.Jer su iz navoda ko su saduznici i korisnici kredita,izbacili VZAS.
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1607
Points : 4721
Datum upisa : 04.06.2008

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Icon_minitime12/9/2012, 13:03

Fmember ::


Da li je moguće da nakon otkupa, viktorija i povezana lica pređu granicu definisanu zakonom pa onda opet budu u obavezi da otkupe akcije ali po novom osnovu ?


Mogu i da ponište te akcije posle nekog vremena i opet dobro njima.
Neku caku su već oni smislili...
Nazad na vrh Ići dole
Bochek
Still learning
Still learning
Bochek


Broj poruka : 82
Points : 236
Datum upisa : 10.04.2012

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Icon_minitime12/9/2012, 13:18

Nemesis ::
bojjan ::
moze li neko da mi odgovori zasto je sajt sojaproteina nedostupan ceo dan. i o kakvom preseku u utorak je rec, kada se zahtev za otkup akcija podnosi do 15 dana od odrzane skupstine odnosno do 09 01 2013. zasto je sajt sojaproteina nedostupan ceo dan ili samo ja imam taj problem


Druze sto se tice utorka to je poslednji dan za kupovinu ukoliko bi hteo da se izjasnis kao nesaglasni ako se na skupstini donesu odluke o kreditu kod Erste banke, jer je presek za nesaglasne u subotu a od dana kad kupis treba da prodje 3 radna dana da bi se pojavio u Centralnom registru...
Ja sam mislio da se upis u registar vrsi pod danom zakljucenja transakcije. Cini mi se cak da su neke moje kupovine tako knjizene. To bi znacilo da ce u subotu biti upisani u registar svi koji su akcije kupili u petak, ali da ce se to moci videti sledecu sredu, sto nije od presudnog znacaja jer ima 15 dana da izjavi nesglasnost. Dakle, kupim akcije u petak, zatim posaljem nesaglasnost i oni moraju da provere (kada im nesaglasnost stigne) da li sam ja upisan u registru na dan 16.12.2012. Ja sam misli da to treba tako da ide, moze li neko da mi potvrdi da je citirani tekst u pravu, to jest da ja gresim?
Nazad na vrh Ići dole
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Icon_minitime12/9/2012, 14:23

Bochek ::
Nemesis ::
bojjan ::
moze li neko da mi odgovori zasto je sajt sojaproteina nedostupan ceo dan. i o kakvom preseku u utorak je rec, kada se zahtev za otkup akcija podnosi do 15 dana od odrzane skupstine odnosno do 09 01 2013. zasto je sajt sojaproteina nedostupan ceo dan ili samo ja imam taj problem


Druze sto se tice utorka to je poslednji dan za kupovinu ukoliko bi hteo da se izjasnis kao nesaglasni ako se na skupstini donesu odluke o kreditu kod Erste banke, jer je presek za nesaglasne u subotu a od dana kad kupis treba da prodje 3 radna dana da bi se pojavio u Centralnom registru...
Ja sam mislio da se upis u registar vrsi pod danom zakljucenja transakcije. Cini mi se cak da su neke moje kupovine tako knjizene. To bi znacilo da ce u subotu biti upisani u registar svi koji su akcije kupili u petak, ali da ce se to moci videti sledecu sredu, sto nije od presudnog znacaja jer ima 15 dana da izjavi nesglasnost. Dakle, kupim akcije u petak, zatim posaljem nesaglasnost i oni moraju da provere (kada im nesaglasnost stigne) da li sam ja upisan u registru na dan 16.12.2012. Ja sam misli da to treba tako da ide, moze li neko da mi potvrdi da je citirani tekst u pravu, to jest da ja gresim?
Gresis druze jer oni gledaju spisak akcionara od subote 15.12. To sto ti kupis akcije posle toga a pre skupstine ne daje ti pravo da se izjasnis kao nesaglasni tj. mozes biti nesaglasan ali samo za akcije koje si imao na dan 15.12 u centralnom registru
Nazad na vrh Ići dole
Bochek
Still learning
Still learning
Bochek


Broj poruka : 82
Points : 236
Datum upisa : 10.04.2012

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Icon_minitime12/9/2012, 14:32

Ok, hvala. jednostavno mislio sam da se za podatak uzima presek stanja u registru od 15,12. a ne ono sto tog dana tamo pise a sto nije uredno apdejtovano. Dakle, onda ispada da je presek 12.12. Da li je to tacno? Ako kupim akcije 13,12, ja cu i dalje biti na preseku od 15,12. potrebno je samo taj presek pogledati 18. Razumete li moju dilemu. Ako kazu da je presek 15.12. ne znaci li to da taj presek mora da bude uredno apdejtovan uzimajuci u obzir ustaljnu vremensku razliku izmedju zakljucenja transakcije i apdejtovanja promene. Hvala na razjasnjenju u svakom slucaju.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Icon_minitime12/9/2012, 14:37

Bochek ::
Ok, hvala. jednostavno mislio sam da se za podatak uzima presek stanja u registru od 15,12. a ne ono sto tog dana tamo pise a sto nije uredno apdejtovano. Dakle, onda ispada da je presek 12.12. Da li je to tacno? Ako kupim akcije 13,12, ja cu i dalje biti na preseku od 15,12. potrebno je samo taj presek pogledati 18. Razumete li moju dilemu. Ako kazu da je presek 15.12. ne znaci li to da taj presek mora da bude uredno apdejtovan uzimajuci u obzir ustaljnu vremensku razliku izmedju zakljucenja transakcije i apdejtovanja promene. Hvala na razjasnjenju u svakom slucaju.
JEDINO, DA POSLE PRESEKA PRODAS,PA KUPIS PONOVO,TO NE MOGU DA TI OTKRIJU,ALI TI TO NI NE ZNACI.
Nazad na vrh Ići dole
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Icon_minitime12/9/2012, 14:41

Bochek ::
Ok, hvala. jednostavno mislio sam da se za podatak uzima presek stanja u registru od 15,12. a ne ono sto tog dana tamo pise a sto nije uredno apdejtovano. Dakle, onda ispada da je presek 12.12. Da li je to tacno? Ako kupim akcije 13,12, ja cu i dalje biti na preseku od 15,12. potrebno je samo taj presek pogledati 18. Razumete li moju dilemu. Ako kazu da je presek 15.12. ne znaci li to da taj presek mora da bude uredno apdejtovan uzimajuci u obzir ustaljnu vremensku razliku izmedju zakljucenja transakcije i apdejtovanja promene. Hvala na razjasnjenju u svakom slucaju.
Druze ta razlika od 3 dana postoji na svim svetskim berzama, nije to nista novo i to se uzima u obzir pri datumima za skupstinu tako da svi znaju ako hoces da budes na spisku MORAS DA KUPIS 3 RADNA DANA RANIJE da bi te bilo na spisku. Sto se tice SJPT zadnji dan za ulazak ti je utorak 11.12, ako kupis u sredu transakcija se saldira u ponedeljak (posle 15h) tako da ne ulazis u presek...
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Icon_minitime12/9/2012, 16:27

Nemesis ::
Bochek ::
Ok, hvala. jednostavno mislio sam da se za podatak uzima presek stanja u registru od 15,12. a ne ono sto tog dana tamo pise a sto nije uredno apdejtovano. Dakle, onda ispada da je presek 12.12. Da li je to tacno? Ako kupim akcije 13,12, ja cu i dalje biti na preseku od 15,12. potrebno je samo taj presek pogledati 18. Razumete li moju dilemu. Ako kazu da je presek 15.12. ne znaci li to da taj presek mora da bude uredno apdejtovan uzimajuci u obzir ustaljnu vremensku razliku izmedju zakljucenja transakcije i apdejtovanja promene. Hvala na razjasnjenju u svakom slucaju.
Druze ta razlika od 3 dana postoji na svim svetskim berzama, nije to nista novo i to se uzima u obzir pri datumima za skupstinu tako da svi znaju ako hoces da budes na spisku MORAS DA KUPIS 3 RADNA DANA RANIJE da bi te bilo na spisku. Sto se tice SJPT zadnji dan za ulazak ti je utorak 11.12, ako kupis u sredu transakcija se saldira u ponedeljak (posle 15h) tako da ne ulazis u presek...

Off Nije na svim, ali na dosta jeste.
Nazad na vrh Ići dole
Bochek
Still learning
Still learning
Bochek


Broj poruka : 82
Points : 236
Datum upisa : 10.04.2012

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Icon_minitime12/9/2012, 19:31

Ok, hvala najlepsa. Zapravo ja prodajem pa sada kalkulisem dali da prodam poslednjeg dana uz discount ili sacekam dva meseca za full iznos. Naravno u drugom slucaju rizikujem i neuspeh skupstine ali sam siguran da je to veoma, veoma malo verovatno. Hvala jos jednom na razjasnjenju.
Nazad na vrh Ići dole
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Icon_minitime12/10/2012, 10:02

SJPT 730 NIIS 730...
Nazad na vrh Ići dole
Infinity
Still learning
Still learning



Broj poruka : 46
Points : 171
Datum upisa : 29.07.2010

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Icon_minitime12/10/2012, 14:52

Po ovome bi SJPT zbog jemstva na kredit od 50 mil eur, trebala da isplati max 40 mil eur nesaglasnih akcionara. kafa
Nazad na vrh Ići dole
JelenaS
Our family
Our  family
JelenaS


Broj poruka : 159
Points : 701
Datum upisa : 05.06.2010

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Icon_minitime12/10/2012, 16:34

Infinity ::
Po ovome bi SJPT zbog jemstva na kredit od 50 mil eur, trebala da isplati max 40 mil eur nesaglasnih akcionara. Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 589925

Znači oni uzimaju kredit da bi kupili naše akcije? Nešto su lukavo smislili. Bojim se da će opet da nas prevare...
Nazad na vrh Ići dole
geogsi
VIP
VIP
geogsi


Broj poruka : 346
Points : 864
Datum upisa : 14.12.2007

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Icon_minitime12/10/2012, 17:10

@JelenaS
Nema tu neke prevare. Oni nude 827 preko nesaglasnosti iz prostog razloga što firma vredi. Victorija je gro profita zadnjih godina pravila iz mutnih poslića trgovine pšenicom i sojom plus subvencije države štimovane za njih, a to nije održiv biznis plan na dugi rok. Soja itekako jeste i to oni dobro znaju. Mislim da je cena namerno držana na frapantno niskom nivou u prethodnom periodu ,koristeći katastrofalan sentiment na belexu, baš da bi konsolidovali vlasništvo na jedan ovakav način. Većina nas je srećna što može da proda na 800 do 820 rsd u ovom trenutku, a realnost je da je firma na ovoj ceni vredi negde 6 do 7 P/E forward za 2013, uz veliki CAGR potencijal sledećih godina. Možeš biti sigurna da kada bi je prodavali nekom ozbiljnom investitoru, ne bi išla ispod 1500 rsd
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13693
Localisation : Novi Sad
Points : 51199
Datum upisa : 03.06.2009

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Icon_minitime12/10/2012, 17:31

Promene: 27.11. - 10.12.2012. (T-3) ili 22.12. - 05.12.2012.

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 2w6rx39
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Icon_minitime12/10/2012, 18:01

geogsi ::
@JelenaS
Nema tu neke prevare. Oni nude 827 preko nesaglasnosti iz prostog razloga što firma vredi. Victorija je gro profita zadnjih godina pravila iz mutnih poslića trgovine pšenicom i sojom plus subvencije države štimovane za njih, a to nije održiv biznis plan na dugi rok. Soja itekako jeste i to oni dobro znaju. Mislim da je cena namerno držana na frapantno niskom nivou u prethodnom periodu ,koristeći katastrofalan sentiment na belexu, baš da bi konsolidovali vlasništvo na jedan ovakav način. Većina nas je srećna što može da proda na 800 do 820 rsd u ovom trenutku, a realnost je da je firma na ovoj ceni vredi negde 6 do 7 P/E forward za 2013, uz veliki CAGR potencijal sledećih godina. Možeš biti sigurna da kada bi je prodavali nekom ozbiljnom investitoru, ne bi išla ispod 1500 rsd
Po takvoj ceni ,bilo koji investitor moze u obliku GREENFIELD investicije sagraditi,kompletno novu fabriku i jos da im ostane para a i da ih bude na svim medijima...ovo potpisujem...
Nazad na vrh Ići dole
geogsi
VIP
VIP
geogsi


Broj poruka : 346
Points : 864
Datum upisa : 14.12.2007

Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo   Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo - Page 15 Icon_minitime12/10/2012, 19:46

@Boby
Uporedi cenu sa Imlekom u (za malo) preuzimanju, ili ovu sada, pa će ti možda biti jasnije o čemu pričam.
I nemojte mešati valuacije banaka ili "narodnog" NISa, sa neto izvoznikom robe koju ima SJPT (visoke faze prerade, de facto monopol u Evropi)
Nazad na vrh Ići dole
 
Soja protein a.d. Bečej - SJPT 3. deo
Nazad na vrh 
Strana 15 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 22 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Belex Freaks Cafe ("Kod Stefana")

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Akcije fun club-
Skoči na: