BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 IZBORI 2012. - Za koga da glasam?

Ići dole 
+46
Sutra
Grom
Berzanski_Duduk
Nauzika
nemanjaRU
Boza Belex
ILoveRoses
pepsiman
Zoranecc
Ilija
MYSTIC021
idss
Drag65
Nostradurus
Friz
Igi-bg
Aleks
Maca
Fast
Rogy
Kobe Bryant
Fmember
Ris
Nik
Prokuplje
Ceras
Boby
Steve McQueen
Popaj
Teletrader
HUACHUMA
Greta
Boranija
FatCat
cika dacha
Dalaj Lama
LUMTDZOS
Limited011
Momir
Sneki
Atomski mrav
Drasko
Ars Vivendi
BoS
Racunarko
Smile
50 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1613
Points : 4731
Datum upisa : 04.06.2008

IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Empty
PočaljiNaslov: IZBORI 2012. - Za koga da glasam?   IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Icon_minitime10/11/2011, 16:13

Jeste li odlučili za koga ćete glasati?
Šta mislite ko će tvoriti novu vlast?

Koliko čujem sa terena veliki broj glasova će dobiti Ivica Dačić i SPS !!
DS je rešio da uništi G17+, ali ne vidi da je najveća pretnja Dačić!!

Šta vam se čini?
govor
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2012. - Za koga da glasam?   IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Icon_minitime10/11/2011, 17:31

Ne znam zasto bi dacic bilo kome bio pretnja. Da bi postao pretnja nekome treba da ides protiv njega na neki nacin, a Dacic ne ide ni protiv koga vec samo za sebe. Sigurno je da ce on biti u vlasti, samo jos ne zna sa kime.

Nisam jos odlucio za koga cu glasati, a dvoumim se izmedju DS i LDP. comp
Nazad na vrh Ići dole
BoS
VIP
VIP
BoS


Broj poruka : 479
Points : 1359
Datum upisa : 05.01.2008

IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2012. - Za koga da glasam?   IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Icon_minitime10/11/2011, 20:28

Bojkot! kafa
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2782
Points : 7935
Datum upisa : 21.01.2009

IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2012. - Za koga da glasam?   IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Icon_minitime10/12/2011, 13:10

Mislim da će Dačić biti budući premijer i da će SPS biti najveće iznenadjenje na izborima.
Nazad na vrh Ići dole
Drasko
VIP
VIP
Drasko


Broj poruka : 280
Points : 832
Datum upisa : 01.07.2007

IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2012. - Za koga da glasam?   IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Icon_minitime10/12/2011, 13:33

Racunarko ::
Ne znam zasto bi dacic bilo kome bio pretnja. Da bi postao pretnja nekome treba da ides protiv njega na neki nacin, a Dacic ne ide ni protiv koga vec samo za sebe. Sigurno je da ce on biti u vlasti, samo jos ne zna sa kime.

Nisam jos odlucio za koga cu glasati, a dvoumim se izmedju DS i LDP. comp
Bolje za te druge...
Nazad na vrh Ići dole
Atomski mrav
Moderator
Atomski mrav


Broj poruka : 1071
Godina : 46
Points : 1232
Datum upisa : 19.11.2007

IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2012. - Za koga da glasam?   IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Icon_minitime10/12/2011, 14:28

Nema nama pomoci, ko god da pobedi...
Kako kazu Putin i Konuzin, ne mozemo mi biti veci SRBI od vas, zalosno i tuzno!!!
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2012. - Za koga da glasam?   IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Icon_minitime10/13/2011, 21:06

Citat :
... metodom od vrata do vrat, svojim požrtvovanim radom i maksimalnim ispunjenjem zadatih dužnosti u kojima svako radi svoj posao, transparentnim odnosom prema biračima i iznad svega, nepokolebljivom odlučnošću da partija pobedi na izborima, i najvećim doprinosom aktuelizacijom osnovnih načela savremenog pristupa praksi izbornih strategija koje na prvom mestu uključuju pablik rilejšen po meri čoveka, a pre svega metodom ...
OD VRATA DO VRATA...
i što je najvažnije: napredak svih ciljeva SRPSKE politike u tranzicionim uslovima - promene svih ključnih ekonomskih, finansijskih i političkih subjekata ka MODERNIM vrednostima oličenim u striktnom poštovanju ljudskih prava, zagarantovanim teritorijalnim integritetom i suverenitetom Srbije u Ustavu, kao i nepokolebljivoj odlučnosti na PUTU U EVROPU, ali uz zadržavanje SOPSTVENOG IDENTITETA...
kafa

I kako to izgleda?
... tužne bakice s kojima pričaju samo poštari koji im donose penziju, a koje posle ugodnog razgovora sa ovim likovima koji sprovode "metodu" od VRATA do VRATA, HRABRO, u sam cik zore izlaze i glasaju za DS, očevi porodica skloniji Radikalima i Naprednjacima - posle primene "metode" od VRATA do VRATA uvidjaju da DS nije stranka ELITE, već da njihovi članovi idu od VRATA do VRATA i pričaju sa običnim svetom (čak i Tadić lično!!), zatim, studenti koji bi ionako glasali za stranku, ali će ih mrzeti da izadju iz kuće ako bude padala kiša na izborni dan, dobijaju KIŠOBRAN od aktivista koji primenjuju opisanu "metodu" , zatim upaljače sa znakom stranke (isključivo punoletni birači), i nezaboravne ŽENE kasnih srednjih godina koje bi volele da se njihove kćerke udaju za finog i vrednog mladića sa mašnom i tašnom koji primenjuje "metodu".... ird!!!
udrimile

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2012. - Za koga da glasam?   IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Icon_minitime10/16/2011, 23:48

Sajt Demokratske stranke bio hakovan
Hakeri su jutros oborili zvaničnu internet prezentaciju Demokratske stranke, ali je posle nekoliko sati sajt vraćen u funkciju.

Haker potpisan kao John The Ripper na sajtu je postavio natpis "Otpor" i prepoznatljiv simbol te organizacije.

kafa
Sramota. Napasti sajtove osobe i institucije koje su nas nacinile liderima regiona, koje su podigle ovaj narod iz blata, povecale plate, iskorenile kriminal, korupciju i nezaposlenost, koji su jedini uspeli da svetsku krizu iskoriste kao razvojnu sansu ... to moze samo neki pripadnik antihaskog lobija, retrogradnih snaga haosa i bezumlja koji bi da nas vrati u devedesete.
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2018
Points : 5439
Datum upisa : 07.05.2009

IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2012. - Za koga da glasam?   IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Icon_minitime10/23/2011, 10:58

Citat :
Čini mi se da će na predstojećim izborima u Srbiji pobediti nevažeći listići. I mislim da bi to bilo dobro za Srbiju, da bi to konačno uozbiljilo političku scenu. Ne mislim da je apstinencija pravi izbor jer apstinencija može da znači nezainteresovanost. Nevažeći listići su ozbiljna zainteresovanost i ozbiljno nezadovoljstvo.

Izadjite obavazeno na izbore jer neizlazak znači da vas je baš briga!
Glasajte za neku minornu stranku iz protesta ili PONIŠTITE listič (zaokružite 2 ili 3 odgovora) time pokazujete da nemate za koga da glasate !!
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1613
Points : 4731
Datum upisa : 04.06.2008

IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2012. - Za koga da glasam?   IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Icon_minitime10/23/2011, 22:18

Citat :
O njima posebno negativno govori Imširević koji Milana Nikolića sa kojim je dva puta zajedno osuđivan naziva „muž Sonje Liht, Sorošev zet i stipendista", optužujući ga da je još prilikom prvog suđenja sarađivao sa UDBOM. I zaista od 1990. naovamo upravo su pripadnici radikalnih levičarskih grupa iz sedamdesetih postali perjanice antiratnog pokreta, novih nevladinih organizacija i čitavog onog paralelnog sveta, odnosno paradržave, koja je uz obilje zapadnog novca formirana devedesetih. Supruga Milana Nikolića i takođe pripadnik radikalne omladine iz sedamdesetih, Sonja Liht magistarski rad bavi se delom Trockog. Inače ona se pominje u članku, objavljenom u Politici, 20. oktobra 1970, u grupi od petnaest ultra-levih studenata koji su optuženi zbog širenja lažnih vesti.

Isti taj "muž Sonje Liht" večeras u "Utisku nedelje":
Ja sam sociolog i politički analitičar koji hladne glave sagledava stvari: mogu samo da kažem da će Srbiji biti bolje sve do 2030. do tada ćemo izvesno biti deo EU. A za posle nisam siguran ...
Valjda je hteo da kaže da nas DS vodi u "svetlu budućnost i sa tog puta do 2030. ne treba skretati i svako ko u to sumnja, kleveče i laž"e !!!
titanik
Nazad na vrh Ići dole
BoS
VIP
VIP
BoS


Broj poruka : 479
Points : 1359
Datum upisa : 05.01.2008

IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2012. - Za koga da glasam?   IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Icon_minitime10/26/2011, 12:17

Danas sam dobio e-mail sledećeg sadržaja:

Predlaže se da se na sledećim izborima uvede dodatno glasačko polje sa tekstom:
"Nisam ni za jednog od predloženih sa liste".
Ukoliko više od 50% glasača zaokruži ovo polje, izbori se ponavljaju,
a svim kandidatima sa te liste se zabranjuje kandidovanje na izborima u naredne 4 godine.
Ako ti je do Srbije pošalji ovo na bar 3 adrese !!!


Zanimljivo bi bilo da se to dogodi. Šta bi sadašnji lideri i kandidati za lidere preduzeli?
Nazad na vrh Ići dole
LUMTDZOS
VIP
VIP



Broj poruka : 326
Localisation : NBgd
Points : 1026
Datum upisa : 28.07.2010

IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2012. - Za koga da glasam?   IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Icon_minitime10/26/2011, 20:58

BoS ::
Danas sam dobio e-mail sledećeg sadržaja:

Predlaže se da se na sledećim izborima uvede dodatno glasačko polje sa tekstom:
"Nisam ni za jednog od predloženih sa liste".
Ukoliko više od 50% glasača zaokruži ovo polje, izbori se ponavljaju,
a svim kandidatima sa te liste se zabranjuje kandidovanje na izborima u naredne 4 godine.
Ako ti je do Srbije pošalji ovo na bar 3 adrese !!!


Zanimljivo bi bilo da se to dogodi. Šta bi sadašnji lideri i kandidati za lidere preduzeli?
Interesantan predlog! Veoma je blizu i nekom mom razmisljanju da je za pozitivnu promenu stanja neophodno menjati SISTEM jer promena stranaka na vlasti u ovakvom sistemu ne donosi nista sem mogucnosti da se svi "omrse". Zato i ne cude koalicije koje se pre izbora cine nezamislivim. Njima je jedino vazna vlast radi cerupanja nasih para.
Ima li nesto pametnije i efikasnije od ovog sistema nazvanog visepartijska demokratija? Od izvornog znacenja reci demokratija tu nema skoro NISTA.
Nedavno naidjoh na jedan interesantan predlog novog sistema u kojem ima nesto sto je znatno blize izvornom znacenju demokratije. Ne znam da li bi navodjenje saita predstavljalo reklamu, pa ostavljam mogucnost zainteresovanima preko PP.
Ima dosta slicnosti sa ovom citiranom idejom pa me navelo da to pomenem.
Moje je misljenje da se do stvarnih promena moze doci samo narodnom revolucijom ali, pre toga se mora znati cilj i kakav sistem da ne bude "sjasi kurta...".
Nazad na vrh Ići dole
Dalaj Lama
Member
Member
Dalaj Lama


Broj poruka : 708
Points : 1900
Datum upisa : 30.11.2010

IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2012. - Za koga da glasam?   IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Icon_minitime10/27/2011, 12:15

m

Reklama za izbore u Makedoniji vrlo poucno.
Nazad na vrh Ići dole
cika dacha
Just looking
Just looking



Broj poruka : 2
Points : 5
Datum upisa : 23.10.2011

IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2012. - Za koga da glasam?   IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Icon_minitime10/29/2011, 00:13

posto sam glasao za ds i jako su me razocarali sad cu glasati za one koje druge partije i mediji najmanje vole! ti mora da valjaju! :-)
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2018
Points : 5439
Datum upisa : 07.05.2009

IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2012. - Za koga da glasam?   IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Icon_minitime11/9/2011, 10:51

Citat :

BEOGRAD - Sedam izbornih lista prelazi cenzus, ostali aut!
Kad bi izbori bili sutra, najveći deo kolača podelili bi DS i SNS, gotovo izvestan ulazak u parlament uspeli bi da izbore i DSS, SRS, SPS i LDP, a „na mišiće“ i Dinkićev URS.
Ovo je ukratko slika stanja sedam meseci pre očekivanih izbora koja je proistekla iz istraživanja „Ipsos Stratedžik marketinga“, čiji direktor Srđan Bogosavljević otkriva najnovije nalaze.

Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2012. - Za koga da glasam?   IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Icon_minitime11/15/2011, 08:58

Na Gazeli gužva. Svi automobili stoje.
Jednom tipu neko kuca na prozor.

Ovaj otvara prozor i pita - šta je ovo bilo?

Ma, teroristi oteli Dinkica, Čedu, Tadića, Koštunicu i Nikolića i
traze 10.000.000. EUR-a, ili će da ih poliju benzinom i zapale, pa
skupljamo.

A koliko ljudi daju?

Pa, tako, litar-dva...
Like a Star @ heaven
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2161
Points : 6015
Datum upisa : 25.07.2010

IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2012. - Za koga da glasam?   IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Icon_minitime11/15/2011, 15:39

Citat :
A SNS nema ni program, kaže gospođa Trivan, imaju samo naš, a korupcija je konstanta, pa što da oni prevare narod, koji jeste zalutao čim ima i lošu vlast i lošu opoziciju, kad to opet možemo mi.
Jer, uvek je bolje kad si već vlast.
Pa molim vas, kaže Tadić, ko to tamo peva da se poništavaju glasački listići? Sram ih bilo i kakva glupost.
Tolikog izbora nigde na svetu nema.
Prvi izbor – i Kosovo i Evropa, drugi – Evropa bez Kosova, treći – Kosovo bez Evrope, i četvrti – ni Kosovo ni Evropa.
I sada to tamo nekim ludacima nije dovoljno.
Naša vlast je savršena, jer sve ima: revolucionarno evropsko krilo (pokret-preokret), evropsku nostalgiju za Miloševićem (SPS-PUPS i Jedinstvena Srbija), a ako baš ovi omanu, tu su Dinkićevi stručni regionalisti, kojima smo silne pare dali da bi opstali i budžet ispraznili.
Glasajte za našu evropsku revoluciju, za naša demokratska i miroljubiva sredstva, za nostalgiju devedestih, za stručnjake i njihove regione, za penzionere koji će jesti meso trećim zubom, za Jagodinu, tu obećanu zemlju u kojoj nema gejeva.
Lepo ćete se na kraju zabavljati.
Svi ćemo biti na istoj igranci, na najvećem balu pod maskama svih vremena.

I nemoj da neko više prosipa pesimizam. I tako nema nijedne retorike koja nije dobro pokrivena. Mesta za novitete nema, a nema ni para. Gonite se!
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2012. - Za koga da glasam?   IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Icon_minitime11/15/2011, 23:58

pročitala, još pre....ludilo

zatvor

_________________
Samo hrabri pobedjuju
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2012. - Za koga da glasam?   IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Icon_minitime11/17/2011, 09:50

Pre dva dana mi dodjose na vrata mladic i devojka, fini i kulturni, obuceni istovetno u plave jakne. Kazu vrse neku anketu ispred napredne stranke.
Ja sam im samo zatvorio vrata, ali posle sam se pokajao jer me je bas zanimalo sta zele da pitaju, ali kasno.
Da li im je neko odgovorio na anketu? Koja su potanja? comp
Nazad na vrh Ići dole
HUACHUMA
VIP
VIP
HUACHUMA


Broj poruka : 523
Localisation : valjevo
Points : 1619
Datum upisa : 25.05.2009

IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2012. - Za koga da glasam?   IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Icon_minitime11/17/2011, 10:45


Tako nista nece postici.
Ali, ako meni pokucaju dve devojke, ja cu ih pustiti. A, boga mi, ako budu dovoljno ubedljive ja prelazim u naprednjake. 'ljubav' Od ljubavi slabi karakter sta ja tu mogu.

_________________
Bolje je imati akcije na grani nego nekretnine u ruci!
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 992
Points : 2793
Datum upisa : 05.09.2008

IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2012. - Za koga da glasam?   IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Icon_minitime11/21/2011, 21:53

Najbolje je glasati i ovog puta za DS.
Zašto kad im je jedina politika postati kandidat za EU, po cenu da sve u Srbiji propadne, da 50% stanovništva bude bez posla, što se i dešava...
Zato što niko ko dodje na vlast posle njih ne može ništa da popravi - toliko su sve upropastili, pa neka ostanu na vlasti sve dok ih motkama narod ne otera...
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2012. - Za koga da glasam?   IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Icon_minitime12/5/2011, 19:50

Citat :
Savez vojvođanskih Mađara je prošle nedelje izašao iz Vojvodine. Preciznije, u Beogradu je osnovao prvi odbor van teritorije severne pokrajine. Zašto se SVM odlučio na ovaj korak? Još zanimljivije pitanje je zašto većinu članova tog mesnog odbora SVM-a u glavnom gradu čine nemađari?

Podsetivši da je kao kandidat na predsedničkim izborima pre pet godina dobio 93.000 glasova i da su glasali za njega i u Nišu i u drugim sredinama gde nema Mađara ili ih ima veoma malo, lider SVM-a Ištvan Pastor kaže da ga zbog toga nije iznenadilo interesovanje koje se posle nekoliko godina javilo za osnivanje odbora van teritorije Vojvodine.

„Zato u ovome ne osećam ništa ekstravagantno i bombastično i ne isključujem mogućnost da se u dogledno vreme slično dogodi i negde drugde. Jesmo manjinska stranka i pre svega stranka koja zastupa interese vojvođanskih Mađara, ali, s druge strane, mi smo jedna građanska stranka, koja se zalaže za evropske vrednosti i za stvaranje uslova da Srbija postane normalna država”, ističe Pastor, dodajući da se osnovna fizionomija SVM-a neće menjati. On ostaje manjinska mađarska stranka, ali, kako dodaje, sve što je dobro za vojvođanske Mađare dobro je i za njihove komšije u užem i širem smislu.


Pošto bojkot izbora ili ubacivanje praznih glasačkih lističa nista ne donosi, čak ove na vlasti ne bi to preterano ni nerviralo, oni bi i sa samo 1 glaso bez stida nastavili da vladaju.

ZATO MISLIM DA JE NAJBOLJE glasati za madjarsku stranku, to će boleti i DS i SNS... a ne vidim da su antievropski i antisrpski nastrojeni.

Ja ću glasati za njih i svima koji ne znaju za koga bi ili ne vide izlaz, preporučujem da učine isto !!
govor

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2012. - Za koga da glasam?   IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Icon_minitime12/6/2011, 19:21

tongue

Da, ovo je dobra ideja!
Ne bacas glasove na nekoga ko nece uci u parlament ili da tvoj glas ode u nevazece glasove.

Pravo resenje !!!

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1166
Localisation : Srbija
Points : 3037
Datum upisa : 12.09.2007

IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2012. - Za koga da glasam?   IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Icon_minitime12/6/2011, 19:44

Momir ::

...
ZATO MISLIM DA JE NAJBOLJE glasati za madjarsku stranku, to će boleti i DS i SNS... a ne vidim da su antievropski i antisrpski nastrojeni.
...
govor
Momire, trebalo bi da odes kod srba koji zive u sredinama gde su madjari u vecini, pa onda da kazes da li su antisrpski nastrojeni.
Idi u Sentu ili u okolinu po Backoj pa ces videti da mladi madjari ni ne znaju niti zele da nauce srpski jezik, a onda o ostalom da i ne pricam. Lako je iz BG zezati se na tu temu. Da se razumemo, ja mislim da je madjarski narod divan, posten, vredan, ... ali da su im politicari (SVM, ...) isti kao i nasi politicari, potkupljeni, pokvareni, ... i sve najgore. Pajtic im je dao skolstvo, zdravstvo, pa rade sta hoce. Mrsko mi je i da pisem o tome.
A vi se sada zezajte takvim idejama i glasajte za koga hocete.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2012. - Za koga da glasam?   IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Icon_minitime12/6/2011, 20:40

Popaj@
Ja govorim o glasanju na republičkom nivou.
Na lokalnom naravno da neću glasati za njih, prvo što u BG ne bu ušli ni u jednu opštinsku vlast, a drugo što moram da znam ljude za koje glasam.

Ovo na republičkom nivou se meni dopada jer ne glasam ni za DS ni za SNS, a opet moj glas nije propao, nije nevažeči!!
A nek se posle dogovore, ionako će ili DS ili SNS praviti neku koaliciju s nekim ??? njima je sve jedno s kim!!!
To jeste problem.... al nek njima to bude problem, a ne meni!!!

Jel oni žele da budu na vlasti (DS i SNS) i da nastave da KRADU, pa nek kradu !!
titanik

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2012. - Za koga da glasam?   IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Icon_minitime12/6/2011, 21:10

Mnogi ljudi koje poznajem a koji su od 2000. pa na ovamo glasali za najrazličitije stranke, redom mi govore kako će na sledećim izborima glasati za SVM.

Za to postoje mnogi razlozi, od razočarenja u ove bednike na vlasti, do razumne politike koju vodi SVM na koju nije moguće uticati iz Šaperovog kabineta, i koja je zaista dosledna kada su u pitanju suštinske stvari koje se tiču svih nas.
To smo se mogli i sami uveriti prilikom usvajanja prošlogodišnjeg budžeta, kao i u dva navrata ove godine, kada su za razliku od npr. Dinkića ili Čanka, bez obzira na pritiske i ucene, bili spremni da obore vladu zbog autističnog ponašanja DS-a i njihovih političko-poslovnih poltrona u njoj.

Na ovo što Popaj priča nemam komentar. Živim upravo u sredini gde se madjarski na ulici čuje na svakom koraku i ne znam o kakvom antisrpskom nastrojenju je reč. Ja ga nisam osetio. Sem toga, imam osećaj da su svi političari kod nas (pa čak i ne samo kod nas) isti, podmitljivi, nepošteni, pokvareni...
To je u Srbiji stvar sistema koji je napravljen da partitokratija vlada u svim porama društva i dok ne promenimo sistem, ta priča će važiti za svaku vlast a bogami i opoziciju.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2012. - Za koga da glasam?   IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Icon_minitime12/6/2011, 21:32

Auuuuuu...STIV...SNEKI...
A POSEBNO STIV...
JAKO bih voleo da znam koja je to sredina. Druze znam ih kakvi su i ovde i tamo, nedo nam, bog njih, racune polazu iskljucivo madjarskim strukturama u PESTI i to bog te pito kakvim strukturama ovo ne pricam iz stomaka niti iz novina o ovom bih otvorio posebnu temu i imao bih da pisim minimum deset postova dnevno narednih deset godina stvari koje vi ne znate i nemate odakle ni da saznate...
Drzavljanin sam republike Madjarske, takodje i SRBIJE, jedan sam od retkih cistih srba koji su dobili drzavljanstvo davno a ne sada.
Idem na bozice,svadbe... imam prijatelje madjare i ovde i tamo. Tesko da neko na forumu i sire poznaje ovu problematiku vise od mene postujem ih ali ZNAM S KIM IMAM POSLA.
MOLIM VAS PRE NEGO OPET POMISLITE TAKO NESTO DA GLASATE ZA VMDK ,DOOOOBRO RAZMISLITE.
OVO STO SAM NAPISAO NE ABOLIRA NI DS NI OSTALE, NJIHOVE GRESKE SU OGROMNE...ALI GLASATI ZA VMDK, DA BI KAZNILI DS ILI KOGA GOD JE SKUPA ZAJEBANCIJA, VERUJTE MI...
A STIV TVOJE POSTOVE CENIM A VOLEO BIH DA I JA IMAM ISKUSTVA KAO TI, KOLEGA POPAJ ,ZNAM O CEMU PRICAS,VRLO DOBRO...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2012. - Za koga da glasam?   IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Icon_minitime12/6/2011, 21:38

Boby,
ja ne odustajem, glasam iz protesta za njih, a i ne vidim da su gori od DS ili Dinkića!
Dosta mi je te bande! Jasno je da SVM ne može sama da pravi vladu, ali nek malo unesu drugi duh u parlament. Do sada su bili vrlo konkretni i dosledni.
Gori od ovih sada ne verujem da mogu da budu... na kraju krajeva i oni su gradjani Srbije i žive u Srbiji!

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2012. - Za koga da glasam?   IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Icon_minitime12/6/2011, 21:55

NARAVNO DA NE MOGU DA PROMENIM TVOJE MISLJENJE...da su ovi banda,slazem se,ali dali se slazes da dobro poznajem materiju...igrate se vatrom...ne vatrom,VULKANOM...no ne zalim da budem okvalifikovan kao neki zatucani nacionalista,jer to i nisam,a tako deluje ,kada se budemo videli i upoznali uzivo ,ne preko zice,rado cu vam neke stvari prezentovati...koje necete naci nigde,pa cete tada odluciti...A ROMI...mozemo i za njih...to je sada hit...
Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2012. - Za koga da glasam?   IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Icon_minitime12/7/2011, 00:14

Vidi Bobiška prijatelju moj, ne znam stvarno o kakvoj materiji je reč i šta je VMDK? Sem toga ja nisam rekao da ću glasati za SVM već samo da mnogi ljudi koje poznajem kažu da oni hoće. Šta god da bude, SVM neće osvojiti više od 6-7%, i sasvim sigurno će ući u buduću vladu, kao što su bili i u prethodnima, iz prostog razloga što manjinske stranke uvek ulaze u vladu (npr. u Hrvatskoj, a i u Kosovskoj su potpretsednici Srbi). To je jedini način da se izbore za neka svoja prava. SVM će biti u vlasti ko god da pobedi, i sa DS-om, i sa SNS-om, i dobro je da postoji neko sa kim nije lako manipulisati kao sa ostalima. Kada se samo setim onog Agoštona iz DZVM, pa i Pal Šandora, ovi Pastori deluju skroz razumno. O polaganju računa je priča jasna, samo što ih i svi drugi nekome polažu: Briselu, Vašingtonu, Moskvi... To je usud malih zemalja. Na kraju, žao mi je ako si imao loših iskustava sa njima ali ja stvarno nisam nikada. I nemoj da se plašiš tih nekoliko njihovih poslanika. Pa šta bi bilo da nam vrate Kosovo i da albanski poslanici zauzmu trećinu srpske skupštine?
Nazad na vrh Ići dole
Ceras
VIP
VIP
Ceras


Broj poruka : 485
Localisation : Bg
Points : 1499
Datum upisa : 29.03.2011

IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2012. - Za koga da glasam?   IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Icon_minitime12/7/2011, 07:47

Ma najbolje za Rizu Haljimi... heng
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1166
Localisation : Srbija
Points : 3037
Datum upisa : 12.09.2007

IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2012. - Za koga da glasam?   IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Icon_minitime12/7/2011, 09:55

Steve McQueen ::
Vidi Bobiška prijatelju moj, ne znam stvarno o kakvoj materiji je reč i šta je VMDK? ...
Steve druze, ako ne znas sta je VMDK onda nisi ni blizu upoznat sa ovom materijom, makar da imas okolinu ... Bez ljutnje.
Sneki, prvi put si me razocarala sa licnim stavom.
Ne bih da sirimo o ovoj temi, jer nije za forum. Kazem vam svima od srca i dobronamerno, trazite drugo pametnije resenje za glasanje.
Ja mislim da cu ja uskoro pokrenuti neku gradjansku inicijativu, pa cu mozda i vas konsultovati za misljenje.
P.S. Ne cackajte Vojvodinu - bure baruta. Veliki to ionako jedva cekaju. Prvo je jug Srbije na redu, pa tek onda Vojvodina. Mislite o tome.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2012. - Za koga da glasam?   IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Icon_minitime12/7/2011, 13:08

AJD PA DA ZAVRSIMO S OVIM...SVM-ILI U ORIGINALU VMSZ,ili ti Pastor i ekipa ...i DZVM ILI U ORIGINALU VMDK, U SREDINI SAM GDE SVM APLICIRA U VLASTI,osim promovisanja sopstvenog nacionalnog identiteta,nisu uradili nista,ne bave se problemima koji su svakodnevni...umeju provokativno da se ponasaju da na manifestacijama pusta madjarsku ,bez srpske himne a zakon je tu jasan,zastavu ,za sada postuju...o tome da se ljudi ovde rode i umru bez znanja srpskog jezika pa i onog minimalnog...da ne pominjem da se u Senti u bolnici ne moze dobiti kvalitetna usluga bez znanja istog...ali POPAJ zna o cemu govorim,a ostale kolege kada dolaze u ove krajeve .nek se jave ,jer mozda nece moci popiti kafu kakvu zele,pa da im prevedem...SVE OVO TREBA IZVAGATI... stiv ti si inteligentan covek...kad ti se desi,shvatices o cemu pricam...meni se nije desilo nista lose jer ja znam jezik...ali znam mnoge koji su imali neprijatnosti...voleo bih o ovome van foruma...ima X primera...
Nazad na vrh Ići dole
Prokuplje
VIP
VIP
Prokuplje


Broj poruka : 325
Points : 1202
Datum upisa : 19.10.2009

IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2012. - Za koga da glasam?   IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Icon_minitime12/7/2011, 15:47

Pa cela Evropa je nacionalna, i sam njen koncept je nastao da nacionalna pripadnost ne bude uopšte bitna, kao što je to slučaj u SAD. Ali, budimo iskreni to se u Evropi neće desiti dok smo mi živi. Ali dobro je šo se ide u tom smeru.
Tako da je po meni mnogo važnije pitanje od pitanja da li je stranka nacionalna ili nije, mnogo bitnije kakve ljude ona okuplja po pitanju stručnosti, znanja i kvaliteta.
A to svakako ne može biti ni SVM, ni SNS a naročito ne SRS i SPS.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2012. - Za koga da glasam?   IZBORI 2012. - Za koga da glasam? Icon_minitime12/16/2011, 12:58

Pa ništa, još ću da porazmislim.
U svakom SLUČAJU izlazim na izbore!

Poznato je da NEĆU glasati ni za Tomu ni za Borisa, a LDP i Dinkić od mene mogu samo da dobiju .... (da ne budem bezobrazna)!!

Glasal bih iz protesta, a da moj glas ne bude uzaludan (nekoj stranci koja nema šanse da udje u skupštinu)!

Tu je izbor vrlo uzak: madjari SIGURNO ulaze u skupštinu, a meni ne deluju loše, čak dosta dosledno!
Ostaje još Komunistička partija i čujem da neće biti iznenadjenje ako predju 5% - upravo se ljudi spremaju da iz protesta za nj. glasaju.
Tu je još i Dačić koji meni deluje dosta solidno (pošteni političari ne postoje) tako da sada još razmišljam...

Prazan listič nije moja opcija!

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
 
IZBORI 2012. - Za koga da glasam?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 6Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» Ja ne mogu da glasam za ove!
» IZBORI 2020.
» USA izbori 2016

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Deponija-
Skoči na: