BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 kako do prava na akcije?

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
petrovic
Just looking
Just looking



Broj poruka : 3
Points : 7
Datum upisa : 24.09.2011

kako do prava na akcije? Empty
PočaljiNaslov: kako do prava na akcije?   kako do prava na akcije? Icon_minitime9/24/2011, 09:58

titanik roshtilj U boljevcima na ribnjaku dugi niz godina radila je grupa zena na preradi ribe,bilo je naravno i muskih radnika ali u manjem broju.To su vecinom bili radnici sa nizim stepenom obrazovanja osim upravljackog kadra.Vremena su se manjala,firme su se raspadale i prodavale,a njihov saranski ribnjak Zivaca je privatizovan i 24.01.2003 je osnovanoA>D>za proizvodnju i promet ribe saranski ribnjak zivaca.Radnicima su u posed dosle akcije koje su nazalost i dan danas mrtvo slovo na papiru.Kupio ga je gospodin Luka Stupar jednim delom vecinskim ali bilo je tu jos i drugih.Nazalost kao sto sam vec spomenula u veoma kratkom roku su iz igre izbaceni radnici sa svojim malim delom akcija i pravom glasa,a i pravom na dobit od akcija.@010 pred kraj godine otvara se postupak stecaja i 28.02.2011 firma odlazi u stecaj,sa stecajnim upravnikom Draganom Petrovicem na celu.Ovo se nebi ni saznalo bez obzira na objave u javnim servisima,jer kao sto sam napomenula uglavnom su to bili radnici koji nisu imali pravovremene informacije,mnogi vec odavno u penziji.Ovih dana se uveliko prica da je ta firma u stecaju prodata.mi smo mala sredina i primetna desavanja u okolini navode na zakljucak da je to moguce.Nazalost mali akcionari nisu jedinstveno udruzeni pa nisu ni pravno obavesteni o svojim pravima .Ja vas molim,nekoga,u ime svoje majke i drugih zena da nas pravno neko posavetuje...hvala..
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2779
Points : 7928
Datum upisa : 21.01.2009

kako do prava na akcije? Empty
PočaljiNaslov: Re: kako do prava na akcije?   kako do prava na akcije? Icon_minitime9/25/2011, 11:13

Ako je ribmjak prodat iz stećaja novi vlasnik nema nikakvih obaveza prema radnicima i akcionarima.
Nazad na vrh Ići dole
petrovic
Just looking
Just looking



Broj poruka : 3
Points : 7
Datum upisa : 24.09.2011

kako do prava na akcije? Empty
PočaljiNaslov: Re: kako do prava na akcije?   kako do prava na akcije? Icon_minitime9/25/2011, 11:19

Ars Vivendi ::
Ako je ribmjak prodat iz stećaja novi vlasnik nema nikakvih obaveza prema radnicima i akcionarima.
Hvala na odgovoru ,interesuje me na koji nacin bi i radnici mogli sada prodati svoj deo??Totalno sam laik po tom pitanju sto verovatno i sami zakljucujete,njima je sada bitno da i oni na neki nacin unovce svoj deo,ma koliki on bio...hvala jos jednom.
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1164
Localisation : Srbija
Points : 3031
Datum upisa : 12.09.2007

kako do prava na akcije? Empty
PočaljiNaslov: Re: kako do prava na akcije?   kako do prava na akcije? Icon_minitime9/25/2011, 13:08

petrovic ::
Ars Vivendi ::
Ako je ribmjak prodat iz stećaja novi vlasnik nema nikakvih obaveza prema radnicima i akcionarima.
Hvala na odgovoru ,interesuje me na koji nacin bi i radnici mogli sada prodati svoj deo??Totalno sam laik po tom pitanju sto verovatno i sami zakljucujete,njima je sada bitno da i oni na neki nacin unovce svoj deo,ma koliki on bio...hvala jos jednom.
Petrovicu nema vise njihovog dela. Kao sto ti je Ars Vivendi rekao : "Ako je ribmjak prodat iz stećaja novi vlasnik nema nikakvih obaveza prema radnicima i akcionarima." Zao mi je.
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2779
Points : 7928
Datum upisa : 21.01.2009

kako do prava na akcije? Empty
PočaljiNaslov: Re: kako do prava na akcije?   kako do prava na akcije? Icon_minitime9/25/2011, 17:41

Na APR
jos nema podataka da je ribnjak kupljen iz stecaja.
Матични број: 0108950733018
Име и презиме: Драган Петровић

Функција : стечајни управник
http://pretraga.apr.gov.rs/RepsisPublicSite/Public/Enterprise/Trustees.aspx?BusinessEntityId=1046103&RegistryCode=17483340&rnd=1978018533

Dakle, treba se obratiti stecajnom upravniku i videti o cemu se radi...
mada iz stecaja nikada mali akcionari nisu dobili nista, oni su poslednji naplatni red.
Nazad na vrh Ići dole
petrovic
Just looking
Just looking



Broj poruka : 3
Points : 7
Datum upisa : 24.09.2011

kako do prava na akcije? Empty
PočaljiNaslov: Re: kako do prava na akcije?   kako do prava na akcije? Icon_minitime9/26/2011, 14:54

hvala na kratkim i jasnim odgovorima...
Nazad na vrh Ići dole
 
kako do prava na akcije?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» ICN Galenika - VALEANT PHARMA INTL - kako prodati ove akcije??
» Kako vi birate akcije za kupovinu
» Kako da prodam svoje akcije?
» Kako je Amerika postala imperija...i kako ce propasti?
» Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Deponija-
Skoči na: