BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Razmišljanja i naglabanja o DINNPB

Ići dole 
+56
Maca
MORNAR
zekapeka
Smile
Dragan555
Beli
Fast
Sneki
Dusan
Zile
Momir
Cucla
philips1
JMBR
Lutvi
Popaj
FatCat
Limited011
Sasuolo
Taliano
Teletrader
Mistery 011
Bilja
Jovan04
Admin
oec.Lukic
Ars Vivendi
Amater u pokušaju
Boranija
Polos
Nemesis
Lolita
Sprinter63
Kobe Bryant
dukiliilic
Dalaj Lama
Djavo
Fmember
GogaAna
iki
Zak10
Viktor
Mira
Aleks
Folio
Milka
Big Mile
KRUSKA
Sutra
Ceras
Aritmeticar
Boby
Sofke
Dukiliilc
Vogue
Bond
60 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 19  Sledeći
AutorPoruka
Vogue
Our family
Our  family
Vogue


Broj poruka : 218
Localisation : Nis
Points : 996
Datum upisa : 03.06.2011

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Icon_minitime8/15/2011, 12:58

imam najavu ali jos nista nije sigurno jer ni oni ne znaju kolko ce da daju.. cim budem saznao a saznacu, podelicu sa vama...
a cika smiljko bi mogao svima da bude omiljeni lik kad bi on vise udela imao u ovo akcionarstvo.. verujte mi
Nazad na vrh Ići dole
Vogue
Our family
Our  family
Vogue


Broj poruka : 218
Localisation : Nis
Points : 996
Datum upisa : 03.06.2011

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Icon_minitime8/15/2011, 13:02

a bice isplaceno nesto sigurno.. nisam siguran za iznos
Nazad na vrh Ići dole
Mira
Our family
Our  family
Mira


Broj poruka : 327
Points : 1405
Datum upisa : 20.07.2009

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Icon_minitime8/15/2011, 13:10

Aleks ::
Sta da radimo sa ovom artijom???
pa dokupljuj.sta drugo ovo ce brze da se povrati nego mnoge akcije.prosla kriza nije imala veci uticaj na ovu akciju a i redovno su davane dividende.a drugo sto se tice neisplacene dividende za drugi kvartal mislim da su je oni unapred vec isplatili u prvom kvartalu jer nezaboravite da je bila dosta veca nego sto smo ocekivali a prvi kvartal je inace najslabiji.mislite o tome.ne vidim razlog za neisplatu za trdci kvartal koji jos nije ni zavrsen pa je malo glupo unapred pricati o necemu .
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Icon_minitime8/15/2011, 15:08

Vog,ne zelim da dovodim u pitanje tvoje izvore,bio si u pravu,ali kako se moze licitirati oko divid.za kvartal koji je cestito tek poceo...ovo mi sada malo ide na zivce...Djekna jos nije umrla,a ka ce ne znamo...posti naklapanja... sesir
Nazad na vrh Ići dole
Vogue
Our family
Our  family
Vogue


Broj poruka : 218
Localisation : Nis
Points : 996
Datum upisa : 03.06.2011

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Icon_minitime8/15/2011, 22:56

verujem da nervira ali veruj mi.. dokazalo se da su mi informacije dosta pouzdane... mene to jos vise nervira jer je to dokaz da se namerno nesto mucka, kupuju mozda i nepotrebno neke stvari samo da bi oni imali pokrice da su novac ulozili u fabriku kako mi nebismo dizali galamu a pri tome malim dividendama obaraju cenu hartiji i na neki nacin teraju ljude da prodaju po malim cenama... poznajem jednog smrada koji je u timu ljudi koji to smislja i imao sam sukob sa njim i veruj mi da me izbegava u sirokom luku kad god me vidi.. tako da sto se ovoga tice, voleo bih da gresim i da nam daju i po 200 din za akciju ali bojim se da ce biti neki manji iznos...
Nazad na vrh Ići dole
Mira
Our family
Our  family
Mira


Broj poruka : 327
Points : 1405
Datum upisa : 20.07.2009

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Icon_minitime8/16/2011, 07:26

ma treba dq se placaju oni paraziti u Beogradu njih oko 800 radnila zato je dividenda mala on ovde ostavio 300 radnika da rade i proizvode a sta rade ti kreteni gore?a imaju veci prosek plata,zasto?zasto je uprava prebacena gore sta Nis je toliko daleko .ne nego da bi se udomili DSovci ...i oni ubiru kajmak.nego uskoro ce i oni sa druge strane djubreta...uupropastise celu drzavu
Nazad na vrh Ići dole
Viktor
Still learning
Still learning



Broj poruka : 95
Localisation : Niš
Points : 434
Datum upisa : 04.02.2011

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: dinnpb   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Icon_minitime8/16/2011, 10:28

Vog mislim da si preterao i da treba prekinuti sa neosnovanim pricama i nayovi informacijama.
Boby je u pravu kada kaze da je glupo sada licitirati o iznosu dividende kada kvartal nije ni zavrsen i tu je izlisno pricati o kojekakvim informacijama.I PM-u je u interesu da dividenda bude veca jer je kod njih i najveci broj akcija skoro 90 % a kod nas manjinskih su samo mrvice.Pa ne mislis valjda da oni dividendu daju zbog nas manjinskih akcionara...!?
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Icon_minitime8/16/2011, 10:39

Viktor ::
Vog mislim da si preterao i da treba prekinuti sa neosnovanim pricama i nayovi informacijama.
Boby je u pravu kada kaze da je glupo sada licitirati o iznosu dividende kada kvartal nije ni zavrsen i tu je izlisno pricati o kojekakvim informacijama.I PM-u je u interesu da dividenda bude veca jer je kod njih i najveci broj akcija skoro 90 % a kod nas manjinskih su samo mrvice.Pa ne mislis valjda da oni dividendu daju zbog nas manjinskih akcionara...!?
post2
Nazad na vrh Ići dole
Vogue
Our family
Our  family
Vogue


Broj poruka : 218
Localisation : Nis
Points : 996
Datum upisa : 03.06.2011

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Icon_minitime8/16/2011, 12:41

ok..necu vise da licitiram ali se nadam da ce ovo sto sam pisao da ostane negde u arhivi pa da se vratimo na to za mesec i po kad bude bila dividenda.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Icon_minitime8/16/2011, 12:52

eto pojacasmo se za male pare
Nazad na vrh Ići dole
Mira
Our family
Our  family
Mira


Broj poruka : 327
Points : 1405
Datum upisa : 20.07.2009

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Icon_minitime8/16/2011, 13:58

Boby....mnogo mnogo gresis ali nemam nameru da se raspravljam .glavni i jedini krivac sto je prodata duvanska je iskljucivo demokratska stranka ,a sad su svugde u fabrici u upravnom odboru ,u sindikatima ,sva vodeca mesta drze oni , i oni su ti koji su pola fabrike premestili u beograd.najgora stranka koja je ikad postojala i koja je unistila sve sto je mogla .nemoj da me vuces za jezik ,ukapirao si da ih mrzim.naravno ti zivis na gore a mi smo dole tebi je dobro a nama je lose i to mnogo lose i zato ti nemozes da shvatis ovo o cemu pisem tojest o ovoj mrznji koju osecam prema zutima
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Icon_minitime8/16/2011, 15:20

Meni gore je dobro zato sto sam takav kakav sam,a ne zbog zutih...ne volim ih ni ja ali ni te sledece NE VOLEEEEM...U SORABIJI nema dobrih...glupo je da raspravljamo kad isto mislimo...pozz Miro
Nazad na vrh Ići dole
Viktor
Still learning
Still learning



Broj poruka : 95
Localisation : Niš
Points : 434
Datum upisa : 04.02.2011

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Icon_minitime8/16/2011, 17:57

Mira je potpuno u pravu...U duvanskoj se i dan danas dovode po zutoj liniji pogotovo gore u Beogradu a pre dolaska PM- a u Nis sam mogao glavu da dam da ce kljuc za zaposljavanje u PM-u biti znanje i strucnost.
Pozz Miri!
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Icon_minitime8/16/2011, 18:15

DaLI svi vi hocete da kazete da se pre dolaska pm-a dovodilo po strucnosti...PA JEL VAMA MEMORIJA OTISLA U PM,pri tom ne meslim na phillip m,nego na ono drugo...tada su nas jahali Slobini,pa sada ZUTI, kadanam uskoro dodju zeljno ocekivane promene...jahace nas Tomini...razlike biti nece...ja se od daljeg politizovanja ove teme ogradjujem,pisacu na njoj kad bude bilo nesto vezano za dinnpb,a ako vi mislite da ja vucem za zute ,jako ste se ZA....LI,ja sam LALA., JA KO STO DJOLE KAZE NIKOG NEEE VOLLLEM
Nazad na vrh Ići dole
Vogue
Our family
Our  family
Vogue


Broj poruka : 218
Localisation : Nis
Points : 996
Datum upisa : 03.06.2011

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Icon_minitime8/16/2011, 20:28

u nedostatku valjanih informacija vezanih za hartiju predjosmo na politiku... nervoza u vazduhu.. ne valja to za zdravlje udrimile
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Icon_minitime8/16/2011, 20:51

zaradi ti zvezdicu piju
Nazad na vrh Ići dole
Vogue
Our family
Our  family
Vogue


Broj poruka : 218
Localisation : Nis
Points : 996
Datum upisa : 03.06.2011

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Icon_minitime8/16/2011, 21:53

nije to danas.. valjda pre neki dan a.. nisam primetio
Nazad na vrh Ići dole
Sofke
Our family
Our  family
Sofke


Broj poruka : 330
Points : 1228
Datum upisa : 13.11.2009

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: DINN   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Icon_minitime8/17/2011, 01:36

Boby ::
zaradi ti zvezdicu piju
da li mislis da treba svaki post da komentarises,veoma cenim tvoje misljenje,mada bre dosadan si!!ponavljas vec receno na raznim postovima,ok.za nesto,ali za man jel skupljas postove ko znacke??!!
Nazad na vrh Ići dole
Mira
Our family
Our  family
Mira


Broj poruka : 327
Points : 1405
Datum upisa : 20.07.2009

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Icon_minitime8/17/2011, 08:41

pa neznam dali se dovodilo po strucnosti ali znam da je to bila najuspesnija fabrika na balkanu a mozda i sire i sto stalno spominjes slobu ,pa i njegove ljude sta su oni dobro ucinili za fabriku osim sto su je cerupali....vidi se da neznas mnoge stvari jer kako kazes ti si Lala i ne interesuje te,a ja cu ti reci dragi moj Boby da je ova nasa zlatna fabrika bila u Vojvodini nikad je nebi prodali jer to je rudnik....ali posto je u Nisu i posto svojevremeno Beko nije uspeo da je prebaci u Kragujevac,resili su da je upolako prebace u BG.znaci ovde su ostavili prostu radnu snagu da rmbaci za lopove iz BG,gore ima 800!!! radnika a ovde 300...od 2700,a sta rade ti m.....i tamo to bi volela da znam.ovde u bednom Nisu cak niko nije smeo ni da objavi da su od 16 avgusta dobila otkaz 190 radnika ,a naravno to BG ne interesuje jer tamo niko nije dobio otkaz.mislim da ce i ovo pitanje privatizacije doci na red kad tad a tad sve ce izaci na videlo.pa ovaj grad je mrtav odkada nema stare fabrike,nema sporta ,nema nicega a za sve je bila sponzor fabrika ,sram vas bilo Beogradjani...
Nazad na vrh Ići dole
Zak10
Our family
Our  family



Broj poruka : 284
Points : 1266
Datum upisa : 15.04.2010

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Icon_minitime8/17/2011, 09:00

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Dinnpb17082011
Nazad na vrh Ići dole
Mira
Our family
Our  family
Mira


Broj poruka : 327
Points : 1405
Datum upisa : 20.07.2009

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Icon_minitime8/17/2011, 09:20

pitanje za VOGUA : kako moze da se dodje do SMILJKA KOSTICA?bas bih volela da izadje iz anonimnosti i da se oglasava u vezi fabrike makar on ipak je on SMILJKO nega ce nego slusati ,ako mozes prenesi mu to i da on moze i dalje da sakupi bivse radnike da se bune oko "uspesne" privatizacije i sadasnje akcionare koji veruju u ovu akciju
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1144
Points : 4391
Datum upisa : 11.12.2010

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Icon_minitime8/17/2011, 11:02

@Mira

OTKAZ??????????????????????????????????????????

Ocu i ja otkaz sa 27 soma evra u dzepu, BAS BAS ga zelim.
Nazad na vrh Ići dole
Dukiliilc
Still learning
Still learning
Dukiliilc


Broj poruka : 70
Godina : 41
Localisation : Nis
Points : 365
Datum upisa : 29.07.2010

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Icon_minitime8/17/2011, 12:31

Nema Smiljka, on je uradio sta je uradio, sebe i svoju porodicu naravno obezbedio na vreme i otisao u istoriju po pitanju fabrike.
Priznajem da ta istorija moze da okupi deo akcionara, nazalost njih je sve manje (opsta rasprodaja prioritetnih akcija). Danas sam siguran da nema prevelikih razloga za okupljanja, ali nikad se nezna da li ce ih biti!

Padne li nekom na pamet da otkupi akcije prinudnim otkupom, morace da ih plati po kriterijumima po kojima je i dosao, to budite sigurni!

Nazad na vrh Ići dole
Viktor
Still learning
Still learning



Broj poruka : 95
Localisation : Niš
Points : 434
Datum upisa : 04.02.2011

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Icon_minitime8/17/2011, 13:07

Tu se potpuno slazem sa tobom inace ce biti revolucije.
Ne zaboravimo da su obicne placali 84.92 eura kada su dosli!Prioritetne su jos vrednije!
Nazad na vrh Ići dole
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Icon_minitime8/17/2011, 13:15

Zakon o privrednim drustvima kaze:

ДЕО ОСМИ
ПРИНУДНИ ОТКУП АКЦИЈА И ПРАВО НА ПРОДАЈУ АКЦИЈА
Услови за принудни откуп
Члан 515.
На предлог акционара који има акције које представљају најмање 90%
основног капитала друштва и који има најмање 90% гласова свих акционара
који поседују обичне акције (откупилац) скупштина доноси одлуку о принудном
откупу свих акција преосталих акционара друштва уз исплату цене која се
одређује сходном применом одредаба овог закона о исплати несагласних
акционара.


Утврђивање и исплата цене
Члан 516.
Цена акција из члана 515. став 1. овог закона утврђује се према
вредности акција на дан који не претходи више од три месеца дану доношења
одлуке о принудном откупу, не узимајући у обзир њено било какво очекивано
повећање или смањење као последицу те одлуке...
Nazad na vrh Ići dole
Vogue
Our family
Our  family
Vogue


Broj poruka : 218
Localisation : Nis
Points : 996
Datum upisa : 03.06.2011

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Icon_minitime8/17/2011, 14:00

nikako.. vogue se povlaci u ilegalu kao otpisani do daljeg.. citam i cutim.. aj u zdravlje

Edit> Mojom greskom deo ove teme je spojen sa temom IMLEK.
Ni sam ne znam kako mi je to pošlo za tastaturom.
Admin
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Icon_minitime8/17/2011, 14:25

Sofke ::
Boby ::
zaradi ti zvezdicu piju
da li mislis da treba svaki post da komentarises,veoma cenim tvoje misljenje,mada bre dosadan si!!ponavljas vec receno na raznim postovima,ok.za nesto,ali za man jel skupljas postove ko znacke??!!
kada malo bolje razmislim ,u pravu si.ALI TI OBJASNI KOLEGAMA ONDA DA PRIORITETNE NE MOGU BITI VREDNIJE OD OBICNIH
Nazad na vrh Ići dole
Mira
Our family
Our  family
Mira


Broj poruka : 327
Points : 1405
Datum upisa : 20.07.2009

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Icon_minitime8/17/2011, 14:32

sutra ::
@Mira

OTKAZ??????????????????????????????????????????

Ocu i ja otkaz sa 27 soma evra u dzepu, BAS BAS ga zelim.
Daaaaaaaaaaaaaaaa OTKAZ LEPO SI CUO OTKAZ sta se iscudjujes...odakle ti suma od od 27 soma....sta bre pricate vi koji pojma nemate,evo neka Viktor kaze kako su dobijali otkaze prosli put ,u nesvest su padali ljudi .....hitna pomoc prisutna ,,svugde to je bila prava tragedija ....sta ce im 10 15 hiljada evra ,dok isplate kredite ,pa za skolovanje dece ,a ostao bez posla ,a niko ali niko duvance nece da primi na posao bez novca...pa ponizavanja zbog mrznje ostalih koji nisu radili u duvanskoj ,e ako ti je sto si dobio otkaz,dosta ti je bilo....tako je bilo prosli put a sad ,oces da ti kazem kako su sad davali otkaze????prvo su ih dve duuuuuge godine zastrasivali ,bice novih otkaza ,radi ,dokazuj se,a njima sve malo ,pa radi jos vise postizi rekorde,bravo ,najbolje ste napredovali od svih novokupljenih fabrika,pa radi jedan za njih deset,to je odlicno ,bicete nagradjeni....i bili su nagradjeni ...posle svih sjajnih ali stvarno sjajnih rezultata,zakljucili da stvarno moze jedan za desetoricu da radi i visak otpustili.a kako,evo ti i to...pozovu radnike svaki sef svoju grupu,i kaze od vas npr.10 radnika 7 dobija otkaze ,ako se sami prijavite dobicete platu vise ako ne onda nema plate vise ali ima otkaza...a onda su ti sefovi toplo preporucivali ko da da otkaz "dobrovoljno"i naravno svako bi dao otkaz koji je vec dobio.eto tako su DAVALI otkaze.naravno ima par njih koji su dobro prosli ali vecina ih je ocajna....mnogo bi volela da i ti tako dobijes otkaz kad ti je tolika zelja.i ne dirajte vise ove jadne radnike ,kako vas bre nije sramota ,radili su dan i noc za vreme bombardovanja da bi besplatno vosci poslali cigare i niko se od njih nije zalio tad svi su imali po nekog u vojsci dosta mi je vise da slusam ija da sam dobio te pare otiso bi....sto ne ogovarate tako radnike apatinske pivare,koliko su oni para uzeli?????stidi se Sutra....
Nazad na vrh Ići dole
GogaAna
VIP
VIP
GogaAna


Broj poruka : 505
Localisation : NIŠ
Points : 1336
Datum upisa : 16.11.2007

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Icon_minitime8/17/2011, 14:52

Mira ::
pitanje za VOGUA : kako moze da se dodje do SMILJKA KOSTICA?bas bih volela da izadje iz anonimnosti i da se oglasava u vezi fabrike makar on ipak je on SMILJKO nega ce nego slusati ,ako mozes prenesi mu to i da on moze i dalje da sakupi bivse radnike da se bune oko "uspesne" privatizacije i sadasnje akcionare koji veruju u ovu akciju
Moram zbog tebe Miro da ovo napisem...
Sa Smiljkom sam razgovarao vise puta kad je trbalo da bude u UO DIN-a kao predstavnik manjinskih akcionara, vecinski je tada to odbio i ukinuo to mesto u UO, promenom statuta DIN-a.
Ali ni tada licno nisam bio za to jer uz svo postovanje prema njemu, on je ipak covek koji se slabo razume u akcije i prava koje mi kao manjinski akcionari imamo.On jednostavno jos uvek zivi u onom vremenu 80-90.
Zakonsku regulativu novijeg datuma uopste ne zna, ne razume i za njega su to "Spanska sela".
A na moja direktna pitanja jednostavno nije imao odgovor ili pricao totalne nebuloze.
Ovo za DS i njihove kadrove u DIN-u si potpuno upravu, a privatizaciju DIN-a je obavio Cvetkovic sadsnji premijer koji je u to vreme bio dir. agencije za privatizaciju i potpisao ugovor sa PM o kupo-prodaji vecinskog paketa akcija fabrike.
Neverovatno je ali istinito da "zutaci" vode kolo u DIN-u i iz mog aspekta to izgleda kao da je PM okupator a DS domaci izdajnici koje je okupator doveo na vlast da bi mu sluzili. Ali tako je i na drzavnom nivou zar ne ...
Unapred se izvinjavam ako sam nekog ovim postom uvredio ali ja sam potpuno uveren da sam napisao punu istinu i nista osim gole istine !!!
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Icon_minitime8/17/2011, 14:54

Evo iako me je Sofke kritikova ,S PRAVOM,nekad pisem vise no sto treba ali pisem SAMO,na temama koje me direktno tangiraju ,tj za artije koje imam...dinnpb imam 600 za mene je to momacka cifra...MIRO,razumem te u potpunosti ,ja sam iz Banata,nemoj brkati NS,INDJIJU, s Banatom,ovde je cemer i jad,ja ti nisam neprijatelj,a SAMO RAZMISLI GDE JE NIIS...on nije u NISU...a poklonjen...ovde mnogi ljudi zive kao psi,a ja to gledam s puno tuge,na moju srecu ja takve probleme nemam...A sto se tice nekih postova vezanih za otkup PRINUDNI..pisali smo o tome ali kao da neke kolege to ne citaju pa treba ponoviti...PRIORITETNE vrlo cesto vrede odprilike trecinu od obicnih,NE NOSE PRAVO GLASA,niti nasih 10 posto niti njihovih 90posto...NA OBICNIM HARTIJAMA JE 80-20 posto odprilike E ONE NOSE GLASACKO PRAVO,ako se PM, nagodi s drzavom i kupi do 90 posto plus glas,a to je po meni nerealno,TADA NAS NIKO NISTA NECE PITATI,zato se i zove PRINUDNI OTKUP...OVDE TRENUTNO NEMA TAKVE OPASNOSTI...nemojte zaboraviti,da i pm dobija 90 posto te dividende,nisu oni gadljivi na pare...TRUDICU SE DA NE SMARAM VISE,SOFKE
Nazad na vrh Ići dole
Viktor
Still learning
Still learning



Broj poruka : 95
Localisation : Niš
Points : 434
Datum upisa : 04.02.2011

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Icon_minitime8/17/2011, 15:49

Prvo moram da ponovim da ovo gore sto je iznela Mira je POTPUNO TACNO od reci do reci,ja sam to osetio na svojoj kozi licno i nekoliko stotina mojih kolega.
Mobing je mala rec za ono sto se tamo desava.
Miro, mislim da je izlisno pricati nekim ljudima o fabrici koji nisu jeli fabricki hleb,oni samo vide plate i otpremnine a 90 % radnika se nakljuka lekovima,bensedinima i bromazepamima kako bi izgurala radni dan...
Boby mislim da nemas pravu sliku o vrednosti dinovih obicnih i prioritetnih akcija a s druge strane te i razumem jer nisi imao uvid u odluke o izdavanju istih,mada nesto valjda govori i visina isplacene dividende po porioritetnim odnosno obicnim akcijama..?
Nazad na vrh Ići dole
Mira
Our family
Our  family
Mira


Broj poruka : 327
Points : 1405
Datum upisa : 20.07.2009

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Icon_minitime8/17/2011, 16:30

inace da se razumemo ,sve ovo sto pisem,je vec proslost na koju na zalost niko nije mogao da utice(tj.onii koji su mogli nisu hteli)ajd odpustise i ovaj visak,ajd sad da vidimo nadalje sta i kako ce se desavati,i kako ce se to odraziti na cenu akcije i na dividendu.nek imaju mozda pravo da su stvarno imali visak radnika....ajde malo da budemo strpljivi i da vidimo sta ce se dalje desavati.Inace da kazem ,kolektivni odmor je zavrsen,poceli da rade...kazu da izgleda prosao posao sa japancima jer kao narucili jos 50 pa 80 tona cigareta,ja licno mislim kad bi to upalilo mi bi bili na konju ,mesecno oko 120 tona sigurnih malo li je....ali o tom potom sve je ovo jos rekla kazala mada uglavnom sta se prica to i bude.pozdrav svima a narocito Viktoru
Nazad na vrh Ići dole
Dukiliilc
Still learning
Still learning
Dukiliilc


Broj poruka : 70
Godina : 41
Localisation : Nis
Points : 365
Datum upisa : 29.07.2010

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Icon_minitime8/17/2011, 17:15

Lepo je to Mira, imaju potencijal i koriste ga.
Boby, Prinudni otkup nije tema trenutno na njihovom stolu (ona je uvek tema), samo sam upozorio da necu sedeti skrstenih ruku po pitanju kriterijuma. Te clanove koje pominjete, spadaju u grupu promenljivih. Takvu eventualnu pljacku necu precutati!

Svima porucujem da nije vreme za prodaju vec za kupovinu.

Zao mi je radnika koji su dobili otkaze, oni su tamo stvarali!
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Icon_minitime8/17/2011, 17:25

Sa ovim sto ste napisali se potpuno slazem,ispade ja sad truli kapitalista koji ne zna za muke radnika,znam itekako,verujte...ali CENA AKCIJE CE BITI ODREDJENA OD TRZISTA,niti vi a niti ja to ne mozemo odrediti na forumu,Miro,Viktore,da ponovim ,ja vam nisam neprijatelj i hvala sto delite s nama informacije,oko tog posla s JAPANCIMA...ja cu malo ostati po strani dok se malo ova tema ne ohladi jer vidim da ste prilicno kivni i ljuti,s razlogom,meni niko nije dobio otkaz iz din-a pa ne zelim da dolivam ulje na vatru...
Nazad na vrh Ići dole
Viktor
Still learning
Still learning



Broj poruka : 95
Localisation : Niš
Points : 434
Datum upisa : 04.02.2011

Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmišljanja i naglabanja o DINNPB   Razmišljanja i naglabanja o DINNPB - Page 3 Icon_minitime8/17/2011, 17:46

Boby ,moram ponovo da reagujem na tvoj komentar da ce" cenu akcije odrediti trziste"!? O kom trzistu pricas...,o 50 ili 150 akcija koje se dnevno prodaju na BB??? Pa to bi bila PLJACKA VEKA KADA BI TO BILA POLAZNA OSNOVA ZA PRINUDNI OTKUP AKCIJA.FABRIKA BI BILA BLOKIRANA NEZADOVOLJNIM AKCIONARIMA A NJIMA TAKVA SLIKA NE TREBA IAKO SU SVI MEDIJI U ZEMLJI U NJIHOVIM RUKAMA I OBJAVLJUJE SE SAMO ONO STO IM ONI SPREME.KADA SAM U VREME OTPUSTANJA 309 RADNIKA HTEO DA OBAVESTIM NISKE ELEKTRONSKE MEDIJE NA KOJ NACIN JE TO URADJENO NIKO NIJE SMEO DA TO PUSTI IZ RAZLOGA STO CE IM USKRATITI DALJE FINANSIRANJE.
Znam da do toga nece doci skoro odnosno dok drzava ne proda svojih 16% obicnih akcija i zato govorim hipoteticki sta bi bilo kad bi bilo.
Nazad na vrh Ići dole
 
Razmišljanja i naglabanja o DINNPB
Nazad na vrh 
Strana 3 od 19Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 19  Sledeći
 Similar topics
-
» PHILIP MORRIS - DINNPB (III DEO)
» PHILIP MORRIS - DINNPB (II DEO)
» imlek

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Deponija-
Skoči na: