BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 DEXIV: Analize & Predvidjanja

Ići dole 
+29
Maca
G.Soros
Grom
ivan45
ILoveRoses
Matthew Greenburgh
Dejansss
geogsi
Magi2
Smile
Zopr
Limited011
Slovenac1
Kobe Bryant
C R A Z Y
Vladulns
Fmember
Boby
Aleks
Zeljko
Fast
Ars Vivendi
Dibesto
Momir
Dexiv
Racunarko
l.morlang
Sneki
Admin
33 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Admin
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 342
Points : 745
Datum upisa : 19.05.2007

DEXIV: Analize & Predvidjanja Empty
PočaljiNaslov: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja Icon_minitime8/11/2011, 21:13

Evo, Dexiv, ovde možeš o bilo čemu, banke, akcije, zlato, TA...
Samo nemoj da nam grdiš forum !
Svi koji vole, mogu da se pridruže članu Dexiv i pišu o bilo čemu.

sesir

_________________
BELEX Club je forum slobodnih ljudi koji podržava slobodu govora.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.aikb.net
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

DEXIV: Analize & Predvidjanja Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja Icon_minitime8/11/2011, 21:37

DEXIV: Analize & Predvidjanja A6e0e245f0

Analyze That !
Ta ili već po izboru...

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
l.morlang
Just looking
Just looking
l.morlang


Broj poruka : 24
Points : 63
Datum upisa : 10.08.2011

DEXIV: Analize & Predvidjanja Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja Icon_minitime8/11/2011, 21:39

Dexiv wrote:
Brokeri kažu da se s njima (AIKB) uopšte ne može uspostaviti kontakt, pa tako nisu bili prisutni sa predstavnicima ostalih banaka na tzv. Bankarskom danu BG berze. Strašno ponašanje. Što se njihovih akcija tiče, tačno su tamo gde treba da budu.


Dexiv, vidim da barataš sa mnogo znanja o raznoraznim instrumentima. Pokušao sam da ti pošaljem privatnu poruku, ali iz nekog razloga ne mogu /ima neki limit, je8emliga/, pa moram na ovaj način da te pitam - koju platformu koristiš za on-line trgovanje?
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

DEXIV: Analize & Predvidjanja Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja Icon_minitime8/11/2011, 22:33

E ljudi, kad vec moze ovde da se pise o svim mogucim analizama zanima me da li postoji neka psiholoska analiza? Kao sto postoji psihologija mase pa se masa deli na publiku, gomilu i rulju... Spontano okupljene mase ili mase sa ciljem... E sad, da li postoji neka psihologija mase na berzi?

Mozda bi bilo korisno, jer je kod nas ovih dana bas bilo ponasanje slicno rulji. comp
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

DEXIV: Analize & Predvidjanja Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja Icon_minitime8/11/2011, 22:56

Sneki ::


Analyze That !
Ta ili već po izboru...

My guess - bear market rally. I 2008. godine je bilo velikih rastova berze, ali je tržištu trebalo par meseci da pronađe dno. Ovi nagli pomaci u minus i plus potpuno liče na 2008. godinu, pored toga - rast američke ekonomije u prvom polugodištu nije bio veći od 0,4%, a to je u preko 70% slučajeva uvod u recesiju.
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

DEXIV: Analize & Predvidjanja Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja Icon_minitime8/11/2011, 22:56

Racunarko ::
E ljudi, kad vec moze ovde da se pise o svim mogucim analizama zanima me da li postoji neka psiholoska analiza? Kao sto postoji psihologija mase pa se masa deli na publiku, gomilu i rulju... Spontano okupljene mase ili mase sa ciljem... E sad, da li postoji neka psihologija mase na berzi?

Mozda bi bilo korisno, jer je kod nas ovih dana bas bilo ponasanje slicno rulji. comp

Čuveni investitor Andre Kostolanyi misli da je na berzi baš sve psihologija, velika psihologija mase.
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

DEXIV: Analize & Predvidjanja Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja Icon_minitime8/11/2011, 22:58

l.morlang ::
Dexiv wrote:
Brokeri kažu da se s njima (AIKB) uopšte ne može uspostaviti kontakt, pa tako nisu bili prisutni sa predstavnicima ostalih banaka na tzv. Bankarskom danu BG berze. Strašno ponašanje. Što se njihovih akcija tiče, tačno su tamo gde treba da budu.


Dexiv, vidim da barataš sa mnogo znanja o raznoraznim instrumentima. Pokušao sam da ti pošaljem privatnu poruku, ali iz nekog razloga ne mogu /ima neki limit, je8emliga/, pa moram na ovaj način da te pitam - koju platformu koristiš za on-line trgovanje?

Ne znam zašto ne mogu da primam i šaljem poruke, verovatno mi je to onemogućio Admin, pa njega pitaj. Za platformu bih morao da pitam brokera (iz lojalnosti neću reći ko je to, izvini).
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

DEXIV: Analize & Predvidjanja Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja Icon_minitime8/11/2011, 23:53

Dexiv ::
Sneki ::


Analyze That !
Ta ili već po izboru...

My guess - bear market rally. I 2008. godine je bilo velikih rastova berze, ali je tržištu trebalo par meseci da pronađe dno. Ovi nagli pomaci u minus i plus potpuno liče na 2008. godinu, pored toga - rast američke ekonomije u prvom polugodištu nije bio veći od 0,4%, a to je u preko 70% slučajeva uvod u recesiju.

Dow Jones
DEXIV: Analize & Predvidjanja 582ea5c869

Sam si tražio !

Evo ga chart lepo se vidi šta je bilo 2008.
Komentar?
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

DEXIV: Analize & Predvidjanja Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja Icon_minitime8/11/2011, 23:59

I? Je l se sa 12000 popeo na 13000, sa 11000 na 11500, sa 8000 na 9000? Zašto, kad se već odlikuješ takvim intelektualnim poštenjem, ne napišeš kakva kolebanja su pratila tadašnje kretanje berze - posle padova od 6% ili 7% je obično sledio rast od 4-5%, pa opet pad, ali je generalno bio downtrend. Ja se kladim da će WS retestirati low na 1120, i ići i do 1100. Zašto si nestrpljiv?
Nazad na vrh Ići dole
l.morlang
Just looking
Just looking
l.morlang


Broj poruka : 24
Points : 63
Datum upisa : 10.08.2011

DEXIV: Analize & Predvidjanja Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja Icon_minitime8/12/2011, 00:03

Dexiv ::
l.morlang ::
Dexiv wrote:
Brokeri kažu da se s njima (AIKB) uopšte ne može uspostaviti kontakt, pa tako nisu bili prisutni sa predstavnicima ostalih banaka na tzv. Bankarskom danu BG berze. Strašno ponašanje. Što se njihovih akcija tiče, tačno su tamo gde treba da budu.


Dexiv, vidim da barataš sa mnogo znanja o raznoraznim instrumentima. Pokušao sam da ti pošaljem privatnu poruku, ali iz nekog razloga ne mogu /ima neki limit, je8emliga/, pa moram na ovaj način da te pitam - koju platformu koristiš za on-line trgovanje?

Ne znam zašto ne mogu da primam i šaljem poruke, verovatno mi je to onemogućio Admin, pa njega pitaj. Za platformu bih morao da pitam brokera (iz lojalnosti neću reći ko je to, izvini).

Mislio sam da koristiš neku on-line platformu kao što su Ameritrade TD, ETRADE Pro, Saxo, Schwab, Scottrade, Fidelity i ostali. Ako sam dobro razumeo, naloge daješ nekom brokeru usmeno, faxom, mailom.

Hvala na odgovoru!
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

DEXIV: Analize & Predvidjanja Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja Icon_minitime8/12/2011, 00:04

Uzgred, u prilog mi ide i panično ponašanje evropskih vlada, koje su večeras u polovini evropskih tržišta zabranili short selling, misle da tako mogu da ugase požar. To samo pokazuje koliko su uspaničeni.


Poslednji izmenio Dexiv dana 8/12/2011, 00:05, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

DEXIV: Analize & Predvidjanja Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja Icon_minitime8/12/2011, 00:05

l.morlang ::


Mislio sam da koristiš neku on-line platformu kao što su Ameritrade TD, ETRADE Pro, Saxo, Schwab, Scottrade, Fidelity i ostali. Ako sam dobro razumeo, naloge daješ nekom brokeru usmeno, faxom, mailom.

Hvala na odgovoru!

Da, postoji brokerska kuća u Srbiji koja omogucava inotrading. Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

DEXIV: Analize & Predvidjanja Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja Icon_minitime8/12/2011, 00:05

Momir ::
Dexiv ::
Sneki ::


Analyze That !
Ta ili već po izboru...

My guess - bear market rally. I 2008. godine je bilo velikih rastova berze, ali je tržištu trebalo par meseci da pronađe dno. Ovi nagli pomaci u minus i plus potpuno liče na 2008. godinu, pored toga - rast američke ekonomije u prvom polugodištu nije bio veći od 0,4%, a to je u preko 70% slučajeva uvod u recesiju.

Dow Jones
DEXIV: Analize & Predvidjanja 582ea5c869

Sam si tražio !

Evo ga chart lepo se vidi šta je bilo 2008.
Komentar?

Ne, druže, prvo nisi u pravu - pogledaj chart, lepo se vidi, čak ne razume o čemu pričaš, uvećaj chart i pažljivo gledaj...

A tvoje kladjenje nas je već sve opteretilo.
Ja ti predvidjam da ćeš proći kao na ENHL-u !!!!
A da ne pominjem tvoj nervozni izlaz sa AIKB na 2900, a cena je posle toga išla na 4,1k !

Osim toga, druže, mi iz Srbije, ne možemo da utičemo na DJ, da bi ti bio srećan!
A rado bi ti pomogli.
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

DEXIV: Analize & Predvidjanja Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja Icon_minitime8/12/2011, 00:08

Momir ::
Ne, druže, prvo nisi u pravu - pogledaj chart, lepo se vidi, čak ne razume o čemu pričaš, uvećaj chart i pažljivo gledaj...

A tvoje kladjenje nas je već sve opteretilo.
Ja ti predvidjam da ćeš proći kao na ENHL-u !!!!
A da ne pominjem tvoj nervozni izlaz sa AIKB na 2900, a cena je posle toga išla na 4,1k !

Osim toga, druže, mi iz Srbije, ne možemo da utičemo na DJ, da bi ti bio srećan!
A rado bi ti pomogli.

Zloban si, ali sad... što ste vi opterećeni? Ja sam ENHL prodao, btw, mnogo pre žestokog pada, a svako može da ima berzanske zablude.
Nazad na vrh Ići dole
l.morlang
Just looking
Just looking
l.morlang


Broj poruka : 24
Points : 63
Datum upisa : 10.08.2011

DEXIV: Analize & Predvidjanja Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja Icon_minitime8/12/2011, 00:10

Dexiv ::
l.morlang ::


Mislio sam da koristiš neku on-line platformu kao što su Ameritrade TD, ETRADE Pro, Saxo, Schwab, Scottrade, Fidelity i ostali. Ako sam dobro razumeo, naloge daješ nekom brokeru usmeno, faxom, mailom.

Hvala na odgovoru!

Da, postoji brokerska kuća u Srbiji koja omogucava inotrading. Pozdrav.

Verujem, ali zašto bi njima plaćao 'uslugu' kad možeš sam raditi?
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

DEXIV: Analize & Predvidjanja Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja Icon_minitime8/12/2011, 06:08

l.morlang ::
Dexiv ::
l.morlang ::


Mislio sam da koristiš neku on-line platformu kao što su Ameritrade TD, ETRADE Pro, Saxo, Schwab, Scottrade, Fidelity i ostali. Ako sam dobro razumeo, naloge daješ nekom brokeru usmeno, faxom, mailom.

Hvala na odgovoru!

Da, postoji brokerska kuća u Srbiji koja omogucava inotrading. Pozdrav.

Verujem, ali zašto bi njima plaćao 'uslugu' kad možeš sam raditi?

Bilo bi lepo kad bi mogao da mi se javiš preko PM, ali mi je Administrator, iz samo njemu znanih razloga, onemogućio primanje/slanje privatnih poruka. To je i razlog zašto sada definitivno napuštam forum, jer je ovo već prešlo u otvoreni teror.
Nazad na vrh Ići dole
Dibesto
Still learning
Still learning



Broj poruka : 68
Points : 284
Datum upisa : 13.01.2011

DEXIV: Analize & Predvidjanja Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja Icon_minitime8/12/2011, 07:24

Dexiv, samo polako i strpljivo, siguran sam da je neka greška u pitanju i da će ti privatne poruke biti ponovo omogućene. Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2781
Points : 7934
Datum upisa : 21.01.2009

DEXIV: Analize & Predvidjanja Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja Icon_minitime8/12/2011, 09:47

l.morlang ::
Dexiv ::
l.morlang ::


Mislio sam da koristiš neku on-line platformu kao što su Ameritrade TD, ETRADE Pro, Saxo, Schwab, Scottrade, Fidelity i ostali. Ako sam dobro razumeo, naloge daješ nekom brokeru usmeno, faxom, mailom.

Hvala na odgovoru!

Da, postoji brokerska kuća u Srbiji koja omogucava inotrading. Pozdrav.

Verujem, ali zašto bi njima plaćao 'uslugu' kad možeš sam raditi?

Koja je to platforma, reci i nama.
Nazad na vrh Ići dole
l.morlang
Just looking
Just looking
l.morlang


Broj poruka : 24
Points : 63
Datum upisa : 10.08.2011

DEXIV: Analize & Predvidjanja Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja Icon_minitime8/12/2011, 20:03

Ars Vivendi ::
l.morlang ::
Dexiv ::


Da, postoji brokerska kuća u Srbiji koja omogucava inotrading. Pozdrav.

Verujem, ali zašto bi njima plaćao 'uslugu' kad možeš sam raditi?

Koja je to platforma, reci i nama.

Ars Vivendi, ostavio sam odgovor ovde, ali ga je neko od moderatora obrisao. Stavio sam link na jednog od onih gore iz spiska, međutim to se nije izgleda svidelo upravi. Rado ću ti odgovoriti na neki drugi način, ti samo reci kako.
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

DEXIV: Analize & Predvidjanja Empty
PočaljiNaslov: Oops... Bear market is over!   DEXIV: Analize & Predvidjanja Icon_minitime8/12/2011, 23:23

Oops! Bear Market Over

Oops! Bear Market Over
Guy Lerner | August 10, 2011


In a wonderful piece of financial engineering, the Federal Reserve has reduced the duration of the recent bear market to 36 hours.

On Tuesday, the Federal Reserve announced that it would keep monetary policy accommodative for 2 years. Investors cheered the move lifting the Dow Jones Industrials more than 400 points. “We believe in Ben!” was heard on the airwaves and in the blogosphere.

The Fed’s move was inspired by the rapidly weakening economy, but investors overlooked this fact. They were just happy to be reassured that Uncle Ben would never allow asset prices to fall. Investors also seem to overlook the fact that the prior round of asset purchases did little to improve the economy and the same medicine was being prescribed again! Bernanke was heard muttering, “We have to do something”.

Nonetheless, investors breathed a collective sigh of relief. The stock market, that great barometer of all that is good and bad, has voted. Federal Reserve policy must be good – the Dow is up 400 points (in 5 minutes no less). You cannot beat that?

Furthermore, the bear market that I have been calling for has been completely undone. How great is that? We can have rising stock prices and excessive speculation, and may be the economy will catch on. Or is the stock market the economy? Oh, that is a theory for another day. Rising asset prices, spurred on by easy money, creating something called the “wealth effect”. That theory didn’t work out too well last time as all that “wealth” went into commodities. Ahh, who cares about all that. Investors don’t have to worry as their 401K’s and IRA’s will remain “safe”.

Now let’s get real folks. While investors are conditioned to never “fight the Fed”, there is little the Fed can do to stem the current economic malaise. Investors seem to have forgotten 2000 to 2002 when rates were lowered from 5% to near zero. The economy still faltered and by gosh, so did the stock market. Furthermore, like any dope addict, any additional increases in medicines seem to have less and less effect over time. The patient (i.e., the economy in this case) becomes more resistant to interventions. “Fighting the Fed” may be a good idea in this case.

Despite Tuesday’s strong showing and the expected response by the Federal Reserve, the market still remains vulnerable. The price structure – that path price takes – still suggests bear market. The major indices are in the process of making a lower low (on the weekly charts), and this by definition is a down trend. There will be opportunities to go long or play that counter trend trade, and that should be in a couple of weeks.

And as far as financial engineering is concerned, the Fed has not come up with a way to reduce the duration of bear markets. This should be a disappointment to investors.
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

DEXIV: Analize & Predvidjanja Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja Icon_minitime8/13/2011, 11:10

Emerging Stocks Priced for Profit Tumble Signal Bottom to Morgan Stanley

The lowest developing-nation equity valuations since January 2009 are a sign that the MSCI Emerging Markets Index’s worst tumble in three years is nearing an end, according to strategists at three of the world’s biggest banks.

Concern that global economic growth is faltering sent the measure down 15 percent this month through yesterday, to 8.9 times estimated profits, 30 percent below the 20-year average, data compiled by Bloomberg and Morgan Stanley show. Valuations imply emerging-market earnings will drop about 20 percent in the next 12 months, according to the New York-based bank.

The retreat may be overdone because rising consumer demand in developing nations will boost profits by 3 percent even if advanced economies slip toward recession, Europe’s debt crisis worsens and China keeps a tight monetary policy, said Jonathan Garner, Morgan Stanley’s chief Asia and emerging-markets strategist. Shares may hit bottom within days, said Jason Press at Citigroup Inc. Valuations are at levels seen two years ago after Lehman Brothers Holdings Inc.’s collapse and in the 1990s emerging-market crises, said Nicholas Smithie at UBS AG.

“Stocks look like buys,” Smithie, the New York-based emerging-market strategist at UBS, Switzerland’s biggest lender, said in an Aug. 8 telephone interview. “There has to be a Lehman-style collapse in economic activity and stress in the financial system for these valuations to be justified.”

$7 Trillion
Investors who purchased shares when the MSCI emerging index fell below 9 times earnings in October 2008 were rewarded with a 60 percent rally during the next 12 months, according to data compiled by Bloomberg. The gauge jumped 44 percent in the year after valuations tumbled that low in August 1998, the month Russia defaulted on $40 billion of debt, the data show.

The index climbed 1.3 percent to 980.74 at 4:30 p.m. New York time. The gauge’s drop in the past six days was the biggest since October 2008, a month after Lehman’s bankruptcy roiled world markets and helped spark a global recession. The unprecedented downgrade of America’s top credit rating by Standard & Poor’s, weaker-than-estimated U.S. economic data and signs that Italy and Spain may struggle to refinance debt have eroded investor confidence in riskier assets this month, erasing almost $7 trillion of stock-market value.

Samsung Electronics Co., the world’s second-largest maker of mobile phones, and OAO Gazprom, Russia’s natural-gas export monopoly, led declines in emerging markets as benchmark equity indexes in Brazil, Russia, India and China fell more than 20 percent from recent highs. MSCI’s emerging-market gauge pared declines yesterday after the Federal Reserve pledged to keep its benchmark interest rate at a record low at least through mid- 2013 and closed down 2.2 percent.

Record Profits
There are no signs yet of a collapse in emerging-market earnings. Second-quarter profits at MSCI index companies jumped by an average 30 percent, more than five times the MSCI World (MXWO) Index’s 5.6 percent gain, data compiled by Bloomberg show.

Twelve-month earnings per share in the emerging index climbed to a record high of $95 last month and may increase 19 percent in the next 12 months, according to the average of more than 12,000 analyst estimates compiled by Bloomberg. Garner at Morgan Stanley, the sixth-largest U.S. bank, said his “base case” estimate is for earnings growth of 13 percent.

Developing economies will probably expand 6.4 percent next year, compared with 2.6 percent in advanced nations, according to June estimates from the International Monetary Fund.

Stocks are “pricing in an earnings recession, which certainly does not seem to be the case,” Press, a New York- based emerging-market strategist at Citigroup, the third-biggest U.S. bank, said in an Aug. 8 phone interview. “The market panic has gone too far.”

Higher Rates
While analysts are projecting higher profits during the next 12 months, they trimmed forecasts by about 3.8 percent since mid-July, according to data compiled by Bloomberg. Estimates are likely to drop further as weaker global growth erodes companies’ earnings prospects and central banks in some developing countries tighten monetary policy, said Adrian Mowat, the chief Asia and emerging-market strategist at JPMorgan Chase & Co. in Hong Kong.

Brazil and India raised interest rates five times this year to curb inflation, while China lifted borrowing costs three times. A Chinese government report yesterday showed inflation in the world’s second-largest economy accelerated to 6.5 percent in July, the fastest pace in three years.

“I don’t think the buy point for these markets is now,” Mowat said in an Aug. 8 phone interview. “What signals the end of this tightening cycle is weaker economic data followed by lower inflation. That is probably an event that is some point in the fourth quarter.”

Reversing Forecasts
Falling commodities have already eased inflation pressures in emerging markets, spurring traders to abandon expectations for further rate increases. The S&P GSCI Spot Index of 24 commodities dropped 18 percent from this year’s high on April 8.

China’s inflation rate may have peaked in July, Jim O’Neill, chairman of Goldman Sachs Asset Management in London, said in an interview on Bloomberg Television yesterday.

Yields on Brazil’s interest-rate futures indicate that policy makers will cut the benchmark interest rate from 12.5 percent by December, according to data compiled by Bloomberg. As recently as July 15, futures showed the central bank would raise borrowing costs this month. Traders in India also are tearing up predictions for an interest-rate increase as soon as next month as the government says lower commodities may cut inflation.

‘Outstanding Value’
Concern about “inflation and policy tightening in Asia and emerging markets is clearly ending,” Morgan Stanley’s Garner said in an Aug. 8 phone interview. “In our base case, there would be outstanding value in the market here.”

The Hong Kong-based strategist’s “scenario-weighted” 2011 target for the MSCI index is 1,305, or 35 percent higher than yesterday’s level. Garner’s “bear case” estimate for the gauge is 940. Investors should favor shares of companies that sell to domestic customers and hold “overweight” positions in China, Russia, Brazil and South Korea, he said.

For billionaire investor Wilbur Ross, the selloff has created long-term buying opportunities in emerging markets even if prices don’t bottom in the next few days.

“We’ve been pecking away at things as they decline,” Ross, chairman and chief executive officer of WL Ross & Co., said in an Aug. 9 interview on Bloomberg Television. There’s “plenty that’s attractive in the emerging markets,” he said.
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

DEXIV: Analize & Predvidjanja Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja Icon_minitime8/13/2011, 11:44

U celoj ovoj priči treba biti krajnje objektivan. Da ima razloga za brigu - ima. Da ima razloga za optimizam - ima. Svako na netu može naći priču koja mu prija. Bitno je da se problemi uočavaju i da se polako traže rešenja za probleme. Možemo diskutovati do večnosti ko je u pravu, ali imajte u vidu rok posmatranja i investiranja. Da li može jeftinije od ovoga - praksa je pokazala da ništa nije toliko jeftino da ne može biti jeftinije. Za one koji investiraju na kratak rok, moguće je da se napravi greška, bilo kroz ishitrenu prodaju, bilo kroz ishitrenu kupovinu odnosno da se promaši dno. Za one koji investiraju na dugi rok, ove cene garantuju siguran dobitak. Zaključak je da ulazak po trenutnim cenama garantuje dobitak, samo je pitanje na koji rok - duži ili kraći. Investitori na kraći rok (čitaj špekulanti) uvek imaju opciju da pređu u dugu poziciju ukoliko su promašili dno. Ne znam zašto se nabija panika i diže tenzija. Svako ima neki svoj prag tolerancije rizika. Pored toga, činjenica je da su na ovom i padu u 2008. godini ekstra zaradili oni koji su kupovali kad se očekivalo da pada. Svako treba da proceni cene za ulaz i da malo sačeka. Samo nemoj neko da krene da me ubeđuje da se hartije na Belex-u precenjene, naravno, ako se izuzmu krševi kojih nažalost ima.

Dva osnovna straha na berzi su: strah od gubitka i strah da se propusti dobitak. U ovim vremeni svako treba da se izbori sa svojim strahom.

Dexiv, ako je cilj prethodnih pisanja da se pokaže kako ovo možda nije dno, ok - nastavi. Ako je cilj da ovo bude akademsko nadmudrivanje i demonstriranje znanja o berzi, ok - nastavi. Ako je nešto drugo cilj - uspori. Jednu stvar si pogodio (čestitao sam ti na tome), a naredne dve koje si predviđao si promašio.

Posle svega, ipak verujem da su tvoje namere poštene i da bi zadobio poverenje javnosti ovog foruma predlažem ti da se sakriješ iza nekog kastodija (jer ničiji identitet ne treba otkrivati u ovoj maloj zemlji) i da nas obavestiš kad uđeš u neku poziciju ili izađeš iz nje da vidimo prinos jer je on najbolji pokazatelj znanja o berzi. Mislim da je to fer. Na taj način bi jednog dana stekao i reputaciju srpskog Vorena.
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

DEXIV: Analize & Predvidjanja Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja Icon_minitime8/13/2011, 16:07

Fast, hvala na komentaru. Cilj jeste akademska rasprava, naravno, bez ikakvog nadmudrivanja i zlih namera. U suštini, sasvim se slažem sa onom što si napisao, uz malu ogradu: ne vidim previše razloga za optimizam. Posle dve godine, imamo goruću suverenu fiskalnu krizu u zoni evra, države su nametnule žestoke mere štednje koje će skresati rast i mnoge oterati u recesiju (uključujući tu i samu evrozonu, čije su periferne članice već u recesiji), SAD su takođe u fiskalnom problemu, državna kresanja su ogromna, potrošači nesigurni, što se videlo na očitavanju consumer confidence u julu (pazi, to će se tek osetiti na GDP i maloprodaji, kao i na nivou nezaposlenosti, takođe će pogoditi zarade kompanija iz korpi Dow i SP 500). Američki državni deficit je ogroman, mnogo veći nego što se pretpostavljalo, a SAD se sve više zadužuju, i za dva meseca će opet probiti plafon duga. Sa disfunkcionalnom administracijom u Vašingtonu koju kontrolišu demokrate i Kongresom koga kontrolišu republikanci, kao i ogromnim jazom između njih po pitanju poreza i prihoda (jaz postoji i unutar samih partija), perspektive nisu sjajne. FED je praktično nemoćan, uteran u politički ćorskokak kao i Kongres, ECB jedino kupuje španske i italijanske obveznice na sekundarnom tržištu, EFSF je premali za bailout Španije i Italije (ne daj Bože i Francuske).

Ako smo već pošteni, onda mi kaži šta sam to promašio u predviđanjima. Pretpostavljam da misliš na short selling, kada sam napisao da će evropske banke opet biti u problemu zbog te odluke evropskih regulatora. Napisao sam i da će to biti u petak (dakle, juče). Juče su te banke porasle.

10. jula 2009. godine je fizičar sa Politehnikuma u Cirihu Didije Sorne (Didier Sornet) predvideo pad berze u Šangaju za 20%, i napisao da će se to najverovatnije dogoditi u periodu 20-27. jula iste godine. 27. jul je prošao, ništa se nije dogodilo. Svi su se rugali Sorneu, da je lažni prorok, i šta sve ne. Sorne nije odgovarao na kritike. Došao je 5. avgust. Berza u Šangaju je počela da se ruši, i za kratko vreme potonula nešto više od 20%.

Šta želim da kažem? Zabrana short sellinga ultimativno dovodi do pada akcija, to može biti odmah, a može biti par dana rally-ja pre ponovnog sloma. Ne može se uvek pogoditi u dan, ali sam potpuno siguran da će evropske banke brzo osetiti ovu pogrešnu (u to sam uveren) odluku evropskih regulatora. Takođe sam siguran da će u roku od mesec dana (najkasnije) SP 500 opet testirati nivo od 1100. 15 septembra ću rado priznati da sam pogrešio, ako se to ne bude dogodilo.

Nemam nikakvih aspiracija da postanem "srpski Voren" ili bilo ko drugi, ali sam spreman za diskusiju.
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

DEXIV: Analize & Predvidjanja Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja Icon_minitime8/13/2011, 17:19

Izvini Dexiv, ali zaista nemam vremena za akademske rasprave. Smanji malo "depresivne" tonove da ne navodiš ljude na pogrešne odluke. Možda će SP 500 testirati nivo od 1100, ali ga većina analitičara do kraja godine vidi na 1450 sa korekcijom na 1400, Credit Suisse na primer. U slučaju ekstremno lošeg scenarija, na ovom nivou ga vide do marta 2012. Već sam pisao o kratkoročnoj vs. dugoročnoj perspektivi. Takođe, većina analitičara se slaže u mišljenju da situacija nije baš najbolja, ali da ovo ne liči na 2008. godinu.

Pomisli samo kako se oseća neko ko je uštedeo neku kintu, kupio NIIS, jer je u tome video šansu za zaradu, izgubio dva dana za redom 20 % investicije, prodao u panici trećeg dana, a četvrtog otišlo 10 % gore. Po nalozima se videlo ko prodaje u panici i ko obara cenu. Upozoravanje je jedno, a drugo je stvaranje panike. Mnogi ljudi su digli ruke od berze zbog toga što su u pogrešnom trenutku ušli i/ili izašli, a dobrim delom vođeni komentarima, pisanjima i tuđim mišljenjima. Zbog toga nam berza i umire jer se stari investitori povlače, a novih nema.

Uporedi svoj prinos sa prinosom Belex-a i sam ćeš znati vrednost svojih analiza. Ja sam ti predložio varijantu kako da zadobiješ poverenje ljudi sa foruma i to bi čak bilo korisno jer bi mogli i nešto da zarade. Od pisanja bez efektuacije nema mnogo koristi. Ako već zarađuješ novac, pomozi i ostalima i kad te pitaju nešto konkretno, odgovori im. Ako nećeš, možda ne bi trebalo ni drugo ništa da pišeš, jer od tvog pisanja nemaju mnogo koristi.

Sviđa mi se što si kulturan i obrazovan. Baviš se fizikom i to te možda nekad navodi na pogrešne zaključke. U fizici i matematici 2+2 je uvek i jedino 4. U ekonomiji 2+2 može da bude i 5. Razmišljaj o tome.

Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

DEXIV: Analize & Predvidjanja Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja Icon_minitime8/13/2011, 17:44

Fast, ja ne pišem da bih nekoga uspaničio ili naveo na pogrešan zaključak. Nisam ja kriv što su se neki investitori opekli 2008/2009. godine i izgubili silne pare na krahu berze. Nisam ja nikoga navodio da kupuje banke na P/B=7, ili prehrambene/građevinske kompanije na P/S=4. Niti sad nekoga nagovaram da prodaje. Samo saopštavam svoje mišljenje spram trenutnih fiskalnih/makroekonomskih okolnosti u globalnom smislu. Čak je i u sekularnim bull marketima normalno da akcije povremeno prođu kroz korekcije od 10%-20%, sve i u normalnim makroekonomskim okolnostima, a složićeš se da ovo nisu takve okolnosti.

Credit Suisse je dala tu procenu pre mesec i po dana, sličnu procenu je dala i analitičarka Goldman Sachsa Abbey Cohen, da bi je posle demantovali iz analitičarskog sektora banke. Zašto sada ne pogledaš predviđanja? Nešto su drugačija, rekao bih.

Rado ću odgovoriti i na svako pitanje, konkretno ili ne. Samo nemoj da onda kažeš da nekog navodim na pogrešan zaključak, imam utisak da ti samo treba casus belli. Na BG berzi gotovo da više ne trgujem, pa ću rado saopštiti moj performans na stranim berzama.
Nazad na vrh Ići dole
l.morlang
Just looking
Just looking
l.morlang


Broj poruka : 24
Points : 63
Datum upisa : 10.08.2011

DEXIV: Analize & Predvidjanja Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja Icon_minitime8/13/2011, 17:46

Da li neko od Vas dvojice radi bilo kakav relative valuation?
Nazad na vrh Ići dole
l.morlang
Just looking
Just looking
l.morlang


Broj poruka : 24
Points : 63
Datum upisa : 10.08.2011

DEXIV: Analize & Predvidjanja Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja Icon_minitime8/13/2011, 17:52

l.morlang ::
Da li neko od Vas dvojice radi bilo kakav relative valuation?

Može eto i za te "strane" pozicije
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

DEXIV: Analize & Predvidjanja Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja Icon_minitime8/13/2011, 17:53

l.morlang ::
Da li neko od Vas dvojice radi bilo kakav relative valuation?

Da, mislim da su uporedne valuacije vrlo bitan alat u proceni bilo koje klase imovine. Na primer, poređenje NIIS-a sa hrvatskom Inom i mađarskim MOL-om daje veoma interesantne zaključke.
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

DEXIV: Analize & Predvidjanja Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja Icon_minitime8/13/2011, 17:55

l.morlang ::
l.morlang ::
Da li neko od Vas dvojice radi bilo kakav relative valuation?

Može eto i za te "strane" pozicije

Može, ali je to toliko široko, mogu se porediti pojedinačne kompanije u smislu P/B, P/E, P/S, ROE, ROA, EBITDA, EV/EBITDA (uporedna racio analiza), ili čak i čitavi indeksi, mada ređe.
Nazad na vrh Ići dole
l.morlang
Just looking
Just looking
l.morlang


Broj poruka : 24
Points : 63
Datum upisa : 10.08.2011

DEXIV: Analize & Predvidjanja Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja Icon_minitime8/13/2011, 17:57

Dexiv ::
l.morlang ::
Da li neko od Vas dvojice radi bilo kakav relative valuation?

Da, mislim da su uporedne valuacije vrlo bitan alat u proceni bilo koje klase imovine. Na primer, poređenje NIIS-a sa hrvatskom Inom i mađarskim MOL-om daje veoma interesantne zaključke.

Slažem se. Template je lak - najteže je napraviti "pravu" peer grupu. NPR, za SJPT SG je gotovo nemoguće :)
Nazad na vrh Ići dole
l.morlang
Just looking
Just looking
l.morlang


Broj poruka : 24
Points : 63
Datum upisa : 10.08.2011

DEXIV: Analize & Predvidjanja Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja Icon_minitime8/13/2011, 17:59

Izvini što pišem kratke poruke, ali gledam da ih nadrukam što više kako bi mi se otvorila konačno opcija PM :)

BTW, što si ti "kažnjen", pa kao možeš pisati poruke, a ne možeš slati PMs? :) :) :)
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

DEXIV: Analize & Predvidjanja Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja Icon_minitime8/13/2011, 18:03

l.morlang ::
Dexiv ::
l.morlang ::
Da li neko od Vas dvojice radi bilo kakav relative valuation?

Da, mislim da su uporedne valuacije vrlo bitan alat u proceni bilo koje klase imovine. Na primer, poređenje NIIS-a sa hrvatskom Inom i mađarskim MOL-om daje veoma interesantne zaključke.

Slažem se. Template je lak - najteže je napraviti "pravu" peer grupu. NPR, za SJPT SG je gotovo nemoguće :)

Da, nažalost, za SJPT je to jako teško, pa nije baš lako ni za bankarski sektor, nešto lakše za prehrambeni sektor, npr. za Salfordove kompanije (IMLK, BMBI, u manjoj meri MLSU), a najjednostavnije za NIIS, jer se peer grupa relativno lako pronalazi. Npr, možeš ti porediti Imlek i Danone, ali kakav je mcap jedne i druge, tržišno učešće... Da ne pominjem činjenicu da srpske kompanije nisu među najtransparentnijima (eufemizam).
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

DEXIV: Analize & Predvidjanja Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja Icon_minitime8/13/2011, 18:04

l.morlang ::
Izvini što pišem kratke poruke, ali gledam da ih nadrukam što više kako bi mi se otvorila konačno opcija PM :)

BTW, što si ti "kažnjen", pa kao možeš pisati poruke, a ne možeš slati PMs? :) :) :)

Na to pitanje ne umem da odgovorim, moraš pitati administratora, ali pretpostavljam da mi zamera što sam "uvredio forum". Pored toga, znam da poruke nisu neprikosnovene, jer mi je prijateljica s kojom sam se dopisivao preko foruma rekla da je dobila poruku od jednog člana u kojoj joj se zamera "što se toliko dopisuje preko foruma". Pretpostavljam da je ovo emotivna osveta, koja me, btw, ni najmanje ne dotiče.
Nazad na vrh Ići dole
l.morlang
Just looking
Just looking
l.morlang


Broj poruka : 24
Points : 63
Datum upisa : 10.08.2011

DEXIV: Analize & Predvidjanja Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja Icon_minitime8/13/2011, 18:12

Dexiv ::
l.morlang ::
Dexiv ::


Da, mislim da su uporedne valuacije vrlo bitan alat u proceni bilo koje klase imovine. Na primer, poređenje NIIS-a sa hrvatskom Inom i mađarskim MOL-om daje veoma interesantne zaključke.

Slažem se. Template je lak - najteže je napraviti "pravu" peer grupu. NPR, za SJPT SG je gotovo nemoguće :)

Da, nažalost, za SJPT je to jako teško, pa nije baš lako ni za bankarski sektor, nešto lakše za prehrambeni sektor, npr. za Salfordove kompanije (IMLK, BMBI, u manjoj meri MLSU), a najjednostavnije za NIIS, jer se peer grupa relativno lako pronalazi. Npr, možeš ti porediti Imlek i Danone, ali kakav je mcap jedne i druge, tržišno učešće... Da ne pominjem činjenicu da srpske kompanije nisu među najtransparentnijima (eufemizam).

Konstruktivno (!!!) se ne bih složio za banke. Mada kod svake komparacije ispada da su Srpske banke izuzetno podcenjene prema CEE peer-ovima, i naravno prema developed markets peer-ovima. Nemam sada ovde Bloomberg, ali cu gledati da ti posaljem neke moje tabele. Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
l.morlang
Just looking
Just looking
l.morlang


Broj poruka : 24
Points : 63
Datum upisa : 10.08.2011

DEXIV: Analize & Predvidjanja Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja Icon_minitime8/13/2011, 18:14

Dexiv ::
l.morlang ::
Izvini što pišem kratke poruke, ali gledam da ih nadrukam što više kako bi mi se otvorila konačno opcija PM :)

BTW, što si ti "kažnjen", pa kao možeš pisati poruke, a ne možeš slati PMs? :) :) :)

Na to pitanje ne umem da odgovorim, moraš pitati administratora, ali pretpostavljam da mi zamera što sam "uvredio forum". Pored toga, znam da poruke nisu neprikosnovene, jer mi je prijateljica s kojom sam se dopisivao preko foruma rekla da je dobila poruku od jednog člana u kojoj joj se zamera "što se toliko dopisuje preko foruma". Pretpostavljam da je ovo emotivna osveta, koja me, btw, ni najmanje ne dotiče.

Hahahahahahah!!! Industrija finansija je baš puna ovakvih primera. Ali ne smem više ovako da komentarišem s tobom jer smo naje8ali obojica!!! :) :) :)
Nazad na vrh Ići dole
 
DEXIV: Analize & Predvidjanja
Nazad na vrh 
Strana 1 od 6Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Sve vrste berzanskih analiza-
Skoči na: