BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Levijeva distribucija

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Levijeva distribucija Empty
PočaljiNaslov: x   Levijeva distribucija Icon_minitime8/10/2011, 23:17

Momir ::
Dexiv ::
Nemesis ::
Dexiv

pogledaj malo NIIS!!!!!!

Vidim, pa? Nemojte da se pržite prerano.

Ti si se posle onog foruma vratio kao neki veliki mag za sve berze i TA šta li?

Čekao sam zatvaranje Wall Street-a da bih ti odgovorio. Ne, nisam mag za sve berze i/ili TA. Ali mi na raspolaganju stoje malo jači alati nego što je TA, a to su ekonofizički modeli. Nema tu magije, samo znanja.
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Levijeva distribucija Empty
PočaljiNaslov: Re: Levijeva distribucija   Levijeva distribucija Icon_minitime8/10/2011, 23:20

Ekonofizicki modeli... Jel ti spadas u one "kvarkove" koji su bili uzrok prethodne svetske krize ili ti prvog talasa ove krize? comp
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Levijeva distribucija Empty
PočaljiNaslov: Re: Levijeva distribucija   Levijeva distribucija Icon_minitime8/10/2011, 23:30

Racunarko ::
Ekonofizicki modeli... Jel ti spadas u one "kvarkove" koji su bili uzrok prethodne svetske krize ili ti prvog talasa ove krize? comp

Pa...Optuživali su fizičare da su generisali tu krizu, što je glupost. Kriza je bila klasicna subprime mortgage, i nije imala nikakve veze sa fizičarima. Ali je činjenica da npr. velike banke ili brokersko-analitičke kuće uglavnom angažuju fizičare za analize, a znaju i zašto. Didije Sorne sa Politehnikuma u Cirihu (taj Univerzitet je inače završio Ajnštajn) je u julu 2009. na osnovu Levijeve distribucije predvideo pad berze u Šangaju za 25%. Smejali su mu se, ali kad se završilo,oni koji su ga poslušali su imali 25% više novca u džepu.

Kvarkovi su inače elementarne čestice koje su sastavni deo hadrona (najpoznatiji hadroni su nukleoni - protoni i neutroni), i izučavaju se u kvantnoj hromodinamici.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Levijeva distribucija Empty
PočaljiNaslov: Re: Levijeva distribucija   Levijeva distribucija Icon_minitime8/10/2011, 23:34

Dexiv ::
Racunarko ::
Ekonofizicki modeli... Jel ti spadas u one "kvarkove" koji su bili uzrok prethodne svetske krize ili ti prvog talasa ove krize? comp

Pa...Optuživali su fizičare da su generisali tu krizu, što je glupost. Kriza je bila klasicna subprime mortgage, i nije imala nikakve veze sa fizičarima. Ali je činjenica da npr. velike banke ili brokersko-analitičke kuće uglavnom angažuju fizičare za analize, a znaju i zašto. Didije Sorne sa Politehnikuma u Cirihu (taj Univerzitet je inače završio Ajnštajn) je u julu 2009. na osnovu Levijeve distribucije predvideo pad berze u Šangaju za 25%. Smejali su mu se, ali kad se završilo,oni koji su ga poslušali su imali 25% više novca u džepu.

Kvarkovi su inače elementarne čestice koje su sastavni deo hadrona (najpoznatiji hadroni su nukleoni - protoni i neutroni), i izučavaju se u kvantnoj hromodinamici.

Ok, i šta sad kaže Levijeva distribucija?
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Levijeva distribucija Empty
PočaljiNaslov: Re: Levijeva distribucija   Levijeva distribucija Icon_minitime8/10/2011, 23:38

Dexiv ::
Racunarko ::
Ekonofizicki modeli... Jel ti spadas u one "kvarkove" koji su bili uzrok prethodne svetske krize ili ti prvog talasa ove krize? comp

Pa...Optuživali su fizičare da su generisali tu krizu, što je glupost. Kriza je bila klasicna subprime mortgage, i nije imala nikakve veze sa fizičarima. Ali je činjenica da npr. velike banke ili brokersko-analitičke kuće uglavnom angažuju fizičare za analize, a znaju i zašto. Didije Sorne sa Politehnikuma u Cirihu (taj Univerzitet je inače završio Ajnštajn) je u julu 2009. na osnovu Levijeve distribucije predvideo pad berze u Šangaju za 25%. Smejali su mu se, ali kad se završilo,oni koji su ga poslušali su imali 25% više novca u džepu.

Kvarkovi su inače elementarne čestice koje su sastavni deo hadrona (najpoznatiji hadroni su nukleoni - protoni i neutroni), i izučavaju se u kvantnoj hromodinamici.

Uh, uh. Znam sta su kvarkovi i u fizici i u ekonomiji. Drago mi je da si obrazovan, ali nisi bas jedini. Inace znam nekoliko fizicara koji se bave bas tim cime si rekao i to bas u Svajcarskoj. I znam da nisu fizicari krivi. Nemoj da se ljutis odmah. Moj post je bio malo vise sala nego zbilja.
Mislim, a to sam i vise pota napisao, da sto se tice NIS-a, sve to treba staviti malo po strani. comp
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Levijeva distribucija Empty
PočaljiNaslov: Re: Levijeva distribucija   Levijeva distribucija Icon_minitime8/10/2011, 23:42

Slovenac1 ::


Ok, i šta sad kaže Levijeva distribucija?

Imam utisak da pitaš ironično i u ljutini. Prvo, neću tako da diskutujem, a drugo, postavi konkretno pitanje. Levijeva distribucija se ne koristi baš za sve i svašta, i ovde uopšte nema primenu (na konkretan pad kome prisustvujemo).
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Levijeva distribucija Empty
PočaljiNaslov: Re: Levijeva distribucija   Levijeva distribucija Icon_minitime8/10/2011, 23:44

Racunarko ::


Uh, uh. Znam sta su kvarkovi i u fizici i u ekonomiji. Drago mi je da si obrazovan, ali nisi bas jedini. Inace znam nekoliko fizicara koji se bave bas tim cime si rekao i to bas u Svajcarskoj. I znam da nisu fizicari krivi. Nemoj da se ljutis odmah. Moj post je bio malo vise sala nego zbilja.
Mislim, a to sam i vise pota napisao, da sto se tice NIS-a, sve to treba staviti malo po strani. comp

Ne ljutim se, naravno. I shvatio sam kao šalu, ali sam odgovorio ozbiljno. :)
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Levijeva distribucija Empty
PočaljiNaslov: Re: Levijeva distribucija   Levijeva distribucija Icon_minitime8/10/2011, 23:44

Dexiv ::
Slovenac1 ::


Ok, i šta sad kaže Levijeva distribucija?

Imam utisak da pitaš ironično i u ljutini. Prvo, neću tako da diskutujem, a drugo, postavi konkretno pitanje. Levijeva distribucija se ne koristi baš za sve i svašta, i ovde uopšte nema primenu (na konkretan pad kome prisustvujemo).

Ne pitam sasvim ozbiljno, pojma nemam o fizici i vezi sa berzama.
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Levijeva distribucija Empty
PočaljiNaslov: Levijeva distribucija   Levijeva distribucija Icon_minitime8/10/2011, 23:51

Slovenac1 ::
Dexiv ::
Slovenac1 ::


Ok, i šta sad kaže Levijeva distribucija?

Imam utisak da pitaš ironično i u ljutini. Prvo, neću tako da diskutujem, a drugo, postavi konkretno pitanje. Levijeva distribucija se ne koristi baš za sve i svašta, i ovde uopšte nema primenu (na konkretan pad kome prisustvujemo).

Ne pitam sasvim ozbiljno, pojma nemam o fizici i vezi sa berzama.

Levijeva distribucija se koristi i na finansijskim tržištima, jer je kontinualna distribucija verovatnoće za tzv. nenegativne promenljive. Prosto, može da u velikoj meri računa profit zbog svojih empirijskih osobina. Ali baš ovde nema mnogo primene (na ovaj džumbus).
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2042
Points : 5674
Datum upisa : 06.12.2008

Levijeva distribucija Empty
PočaljiNaslov: Re: Levijeva distribucija   Levijeva distribucija Icon_minitime8/11/2011, 01:16

Dexiv ::


... a to su ekonofizički modeli. Nema tu magije, samo znanja.

Ekono... šta? Ako bi objasno taj pojam. Stvarno ga prvi put čujem?
Možda je pogrešno napisan ili ?
Ako može neki link?
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Levijeva distribucija Empty
PočaljiNaslov: Re: Levijeva distribucija   Levijeva distribucija Icon_minitime8/11/2011, 14:08

Momir ::


Ekono... šta? Ako bi objasno taj pojam. Stvarno ga prvi put čujem?
Možda je pogrešno napisan ili ?
Ako može neki link?

http://en.wikipedia.org/wiki/Econophysics

Nije pogrešno napisan. Osnivač ekonofizike je čuveni teorijski fizičar sa Univerziteta u Bostonu Prof. Eugene (Gene) Stanley, o tome je pisao i knjigu. Inače se bavi statističkom i kvantnom statističkom fizikom.
Nazad na vrh Ići dole
l.morlang
Just looking
Just looking
l.morlang


Broj poruka : 24
Points : 63
Datum upisa : 10.08.2011

Levijeva distribucija Empty
PočaljiNaslov: Re: Levijeva distribucija   Levijeva distribucija Icon_minitime8/11/2011, 18:10

Da li se ovde neko bavio relativnom valuacijom? Pokušavam da napravim 'peer' grupu za neke kompanije listirane na BB, pa ako neko ima već nešto u tabelama - da li bi podelio sa ostalima?
Nazad na vrh Ići dole
l.morlang
Just looking
Just looking
l.morlang


Broj poruka : 24
Points : 63
Datum upisa : 10.08.2011

Levijeva distribucija Empty
PočaljiNaslov: Re: Levijeva distribucija   Levijeva distribucija Icon_minitime8/12/2011, 18:33

l.morlang ::
Da li se ovde neko bavio relativnom valuacijom? Pokušavam da napravim 'peer' grupu za neke kompanije listirane na BB, pa ako neko ima već nešto u tabelama - da li bi podelio sa ostalima?

Bilo koji input? Nije valjda da niko ne radi regionalnu komparaciju.

Evo jednog mog razmišljanja: East Capital-ov prvi čovek piše na njihovom sajtu svoja zapažanja o svim tržištima i smatram da oni, kao najveći igrač na našem tržištu, određuju sentiment. Dakle, pitanje je semantike - kad on počne pisati kako su "valuacije atraktivne" u CEE onda je to najbolji znak da se sentiment menja. Oni (a i ostali strani fondovi) voze ovo tržište i "šminkaju" svoja portfolija. Kada njihovi fund menadžeri "odluče" da je CEE atraktivan - onda će i biti... za sada smo u zapećku.
Nazad na vrh Ići dole
 
Levijeva distribucija
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Sve vrste berzanskih analiza-
Skoči na: