BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)

Ići dole 
+110
Nikola
Aritmeticar
Jovana2009
Greta
FatCat
Natasa23
Zane
Limited011
MORNAR
sonne
Pekoilic
Mistery 011
Nik
Dragan gradjanin
Light
BoS
Toplica
Joe
Miladin
Boranija
Djuka
Dalaj Lama
Drag_Mlad
Mrgud
Boza Belex
Ris
Ars Vivendi
nepet
Ceras
Jumbo
Dragot
Kobe Bryant
ILoveRoses
mr Bean
Banaćanin
Drag65
Popaj
MYSTIC021
gogloee
Berza011
pakodazna
C R A Z Y
Pera Božić
stock
Nikolaj3
Zoranecc
mile-svinja
Vlada BG
Zmark
Dusan
Dragan11
RobinHood
Lilihip
Lolita
Guinness
EVE
LUMTDZOS
Pera Zdera
Astana
Steve McQueen
zORAn
l.morlang
Teletrader
Mickey Munday
Mira
Berzanski_Duduk
Maca
Dejansss
Sasa965
Djavo
Non-ProfitOrganization
Yudejavu
Big Mile
Dibesto
Zeljko
Vladulns
Aca123
BojanNS
Firke77
Momir
pepsiman
srbijanac
Spejs
real_finanza
Atomski mrav
Fmember
Folio
Fast
Dexiv
Sutra
Sasa_sbbg
JelenaS
Sofke
iki
Ivan2211
Rogy
Racunarko
Drasko
Milica1
Sneki
Dosije
BBrroo
Strbac
Slovenac1
Ilija
Taliano
Mitar
Aleks
Nemesis
Boby
114 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Icon_minitime8/10/2011, 13:21

Slovenac1 ::
Ovo je dobra skola trgovanja za one koji su prodavali juče

A sutra može biti dobra škola trgovanja za one koji su kupovali danas, ko zna?
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Icon_minitime8/10/2011, 13:40

MOZDA SI U PRAVU...ali ipak molim svevisnjeg da nisi...bumo videli amere
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Icon_minitime8/10/2011, 13:41

Dexiv ::
Slovenac1 ::
Ovo je dobra skola trgovanja za one koji su prodavali juče

A sutra može biti dobra škola trgovanja za one koji su kupovali danas, ko zna?

Moje misljenje je da na ovoj hartiji treba izbegavati kratkotrajno spekulisanje. Jedan od razloga je i to sto je dosta veliki obim i brzina trgovanja, pa ti se lako moze desiti da ne uspes da odreagujes na vreme (a vreme za reakciju ovde je jako kratko kada krene naglo bilo dole bilo gore).

Juce je bila velika panika na dole, a danas euforija na gore. Voleo bi da cujem da li je iko uspeo to da iskoristi. Ja licno ni ne pokusavam nego drzim svoje akcije cvrsto i cekam. Sta god da se desava negativno u Americi ce najmanje imati uticaja na Ruske firme na srednji rok.

To ja mislim. Mozda gresim, ali mislim da je sada previse turbulentno da bi pokusavalo bilo sta. Mozda je bolje ovo sve presedeti i sacekati. comp
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Icon_minitime8/10/2011, 14:09

Dibesto ::
Slovenac1 ::
Ovo je dobra skola trgovanja za one koji su prodavali juče
Pa zašto onda nisi ti kupio juče?

Ja več imam akcija NISa, bitno da nisam prodavao u panici.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Icon_minitime8/10/2011, 14:11

Dexiv ::
Slovenac1 ::
Ovo je dobra skola trgovanja za one koji su prodavali juče

A sutra može biti dobra škola trgovanja za one koji su kupovali danas, ko zna?

Kad ti akcija i pored očekivanih ekstra rezultata padne u par dana za 30% onda možeš očekivati bar neki tehnički odboj i ne treba prodavati u panici. Ali naravno svako ima svoje mišljenje i svoje trgovačke metode
Nazad na vrh Ići dole
Dibesto
Still learning
Still learning



Broj poruka : 68
Points : 284
Datum upisa : 13.01.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Icon_minitime8/10/2011, 14:24

Slovenac1 ::

Ovo je dobra skola trgovanja za one koji su prodavali juče
...
Ja več imam akcija NISa, bitno da nisam prodavao u panici.
I za one koji su prodavali u ponedeljak ste isto govorili, a tada je bilo očigledno da će tržište i u utorak padati.

Tačno je da je juče radila panika, jer ne razumem zašto je neko prodavao juče, ako već nije u ponedeljak.

Jučerašnja i kupovina i prodaja je bila kocka, jer da je FED drugačiju izjavu dao, danas je moglo biti drugačije!
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Icon_minitime8/10/2011, 14:35

Dibesto ::
Slovenac1 ::

Ovo je dobra skola trgovanja za one koji su prodavali juče
...
Ja več imam akcija NISa, bitno da nisam prodavao u panici.
I za one koji su prodavali u ponedeljak ste isto govorili, a tada je bilo očigledno da će tržište i u utorak padati.

Tačno je da je juče radila panika, jer ne razumem zašto je neko prodavao juče, ako već nije u ponedeljak.

Jučerašnja i kupovina i prodaja je bila kocka, jer da je FED drugačiju izjavu dao, danas je moglo biti drugačije!

Ništa nisam ja govorio za ponedeljak.
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Icon_minitime8/10/2011, 14:48

Ovo je odlicna hartija za nas sitne špekulante, ima stalna gibanja gore dole i ko ima rutine i iskustva a bome i hrabrosti, može stalno da kupuje i prodaje i izvlaci zaradu. Ja sam juce i prekljuce samo dokupljivao i to ne samo NIIS vec i ENHL, AIKB, SJPT, VZAS. kafa
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Icon_minitime8/10/2011, 15:02

Ja sam zaradio 6% na padu, nisam prezadovoljan, ali sad cekam rezultate i opet sam prilicno dugacak sto bi ameri rekli

Plasim se daljeg pada berzi, ali ne toliko da bih izlazio iz stabilnih firmi sa PE 5-6
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko
VIP
VIP
Zeljko


Broj poruka : 375
Localisation : Nbgd
Points : 1057
Datum upisa : 01.06.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Icon_minitime8/10/2011, 15:15

ja bih podsetio na sled dogadjaja u poslednjih 15 dana:

- od 21.jula do 4.avg DJI -10,5% (12.724 => 11.383)
korekcija zbog pitanja US duga, previranja/neizvestnosti oko glasanja u Kongresu, probijena dugorocna linija podrske nivo 12.000
u periodu do 2.avg NIS +5% (810 => 852)
trziste vodjeno ocekivanjem dobrih rezultata

- petak 5.avg NIS -6,5%
krenuo pad zbog pada zapadnih trzista
DJI +0,5% se stabilizuje blagim plusom
zbog povoljnih rezultata US zaposlenosti

- u petak uvece se objavljuje pad kreditnog rejtinga US

- u ponedeljak 8.avg NIS -8% (zakljuceno -6,9%)
DJI -5,55% zbog pada kreditnog rejtinga (na 10.809, prvi put ispod 11.000 od novembra 2010, a najnize od okt 2010)

- utorak 9.avg
NIS -8% (zakljuceno -7,4%)
DJI +3,98% zbog US FED izjave
do ovog momenta pad NIS -22% (u odnosu na 852), a DJI -12% (u odnosu na 12.752)

- sreda 10.avg
NIS +9,5% (zakljuceno -7,4%)
DJI ???% zbog ???

nakon danasnjeg trgovanja, NIS je -14% u odnosu na nivo 852din
a DJI cemo videti vrlo brzo (DJ futures danas isao i -2,2%)

_________________
Forumski portfolio:
AERO(20%) ENHL(20%) SJPT(20%) MTLC(15%) VITL(15%) SMPO(10%)
Nazad na vrh Ići dole
Aca123
Our family
Our  family
Aca123


Broj poruka : 247
Points : 1036
Datum upisa : 13.05.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Icon_minitime8/10/2011, 15:40

Da je naše tržište suviše plitko dokazuje i naša najlikvidnija akcija NIS, jer se na razvijenim berzama, bez obzira na stresove i veliku volatilnost, ne događa da ostajemo bez ponude ili tražnje. Stoga, moguće je uspešno na kratko se igrati, ali ovo je akcija na duže staze zbog sjajnih pokazatelja. Zamislite da li će biti opravdana ova cena kada na kraju godine NIS bude imao dobit od recimo 300- 400 mil. evra. Izračunajte PE. Naravno moguće su turbulencije ako SAD uđe u recesiju ili Italija i Španija ponovo uđu u problem sa kamatama... ali jedno je sigurno NIS je jeftin za rezultate koje pokazuje ili će pokazivati. roshtilj
Nazad na vrh Ići dole
Folio
VIP
VIP
Folio


Broj poruka : 276
Points : 1023
Datum upisa : 19.11.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Icon_minitime8/10/2011, 15:42

Izgleda da sutrasnji dn nece biti bas tako "zelen" kao danas, bar ako je reci po evropskim i americkim berzama.

http://www.bloomberg.com/markets/
Nazad na vrh Ići dole
Yudejavu
Still learning
Still learning
Yudejavu


Broj poruka : 65
Points : 120
Datum upisa : 14.11.2007

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Icon_minitime8/10/2011, 17:06

Zeljko ::
ja bih podsetio na sled dogadjaja u poslednjih 15 dana:

- od 21.jula do 4.avg DJI -10,5% (12.724 => 11.383)
korekcija zbog pitanja US duga, previranja/neizvestnosti oko glasanja u Kongresu, probijena dugorocna linija podrske nivo 12.000
u periodu do 2.avg NIS +5% (810 => 852)
trziste vodjeno ocekivanjem dobrih rezultata

- petak 5.avg NIS -6,5%
krenuo pad zbog pada zapadnih trzista
DJI +0,5% se stabilizuje blagim plusom
zbog povoljnih rezultata US zaposlenosti

- u petak uvece se objavljuje pad kreditnog rejtinga US

- u ponedeljak 8.avg NIS -8% (zakljuceno -6,9%)
DJI -5,55% zbog pada kreditnog rejtinga (na 10.809, prvi put ispod 11.000 od novembra 2010, a najnize od okt 2010)

- utorak 9.avg
NIS -8% (zakljuceno -7,4%)
DJI +3,98% zbog US FED izjave
do ovog momenta pad NIS -22% (u odnosu na 852), a DJI -12% (u odnosu na 12.752)

- sreda 10.avg
NIS +9,5% (zakljuceno -7,4%)
DJI ???% zbog ???

nakon danasnjeg trgovanja, NIS je -14% u odnosu na nivo 852din
a DJI cemo videti vrlo brzo (DJ futures danas isao i -2,2%)

post2


Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Icon_minitime8/10/2011, 17:09

Cestitke danasnjim prodavcima piju

titanik

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Icon_minitime8/10/2011, 17:10

Fmember ::
Cestitke danasnjim prodavcima piju

titanik

Btw, to se zove bull trap:)
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1750
Localisation : novi sad
Points : 6154
Datum upisa : 02.09.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Icon_minitime8/10/2011, 17:17

Dexiv ::
Fmember ::
Cestitke danasnjim prodavcima piju

titanik

Btw, to se zove bull trap:)

What Does Bull Trap Mean?
A false signal indicating that a declining trend in a stock or index has reversed and is heading upwards when, in fact, the security will continue to decline.


A bull trap often causes some investors to buy the stock, but because the stock continues to decline after the initial signal, those who bought in are "trapped" in a bad investment.





Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Icon_minitime8/10/2011, 17:20

Da se razumemo, NIIS nije bad investment, ali je ovo bila zamka. Pored bull trapa, postoji i bear trap. Zato sam jutros rekao - prerano je za euforiju, tržište nađe svoje načine da završi korekciju.

Najgore bi, naravno, bilo da smo u bear marketu, koje ima svoje bull rally-je, koji su jači od normalnih rally-ja u ciklusima, ali su samo povremeni unutar opšteg padajućeg trenda. Evropske akcije su ušle u bear market, nadam se da će se američke akcije zaustaviti pre te teritorije.


Poslednji izmenio Dexiv dana 8/10/2011, 17:22, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Icon_minitime8/10/2011, 17:22

Pa ti sto su prodali danas,se nisu ovajdili ,jedino ako su kupili po 460,a ako je nisu prodali na 850 u dva navrata...jedino juce da su kupili...a onda su ili velemajstori...ili imaju vise srece no pameti...mozda sutra ipak bude normalnog trgovanja,sa par procenata gore,dole...verovatno dole...
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Icon_minitime8/10/2011, 17:25

Boby ::
Pa ti sto su prodali danas,se nisu ovajdili ,jedino ako su kupili po 460,a ako je nisu prodali na 850 u dva navrata...jedino juce da su kupili...a onda su ili velemajstori...ili imaju vise srece no pameti...mozda sutra ipak bude normalnog trgovanja,sa par procenata gore,dole...verovatno dole...

To sada direktno zavisi od jačine pada u SAD. Ako bude Dow na kraju u minusu preko 400 poena, ne nadaj se malom padu. No, ima još dosta da se trguje tamo.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Icon_minitime8/10/2011, 17:31

NA ZALOST...TO SAM NAUCIO..danke
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Icon_minitime8/10/2011, 18:17

Ljudi pa nisu akcije naftne industrije srbije neki bezvredni papirici pa da se nerviram sto sam upao u neku "ZAMKU" kupujuci na PE 5-6 koji ce ostati takav i ako bude recesije srednje jacine.

Mada zelim da posedujem i druge akcije ipak cu prvo sutra da uletim sa jos para u zamku zvanu NIIS ako bude ispod 700.

Sa bankama mislim da je druga prica i cim bude nekih lepih vesti planiram da smanjujem pomalo pozicije. Mislim da ce banke do kraja decenije biti u krizi vecoj ili manjoj. To ne vazi za naftne kompanije nikako.
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Icon_minitime8/10/2011, 18:39

Svako ima pravo da investira kako smatra da je najbolje. Ipak, u ovakvim trenucima su najbolje investicije cash, inverzni ETF-ovi i zlato. Ja baš ne volim da me tuku, pa ni na P/E 5-6.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Icon_minitime8/10/2011, 19:07

DEXIV,ajdeda ja tebe lepo nesto zamolim,uzivas prilicnu dozu mog respekta,ne znam da li je to tebi bitno,ali molim te mozes li malo vise srpski,ja engleski znam ali ne poznajem strucne termine tipa inverzni etf,molim te u moje ime i verujem i u ime drugih forumasa da pored u zagradi napises sta je to...HVALA PUNO...sto se tice sutra,mislim na kolegu sutra ces kupiti kako stvari stoje lepo ispod 700 rsd...a ove turbulencije su potpuno nevezane za poslovanje nis-a,sto se tice banaka one su vec izvesno vreme u problemu i tek ce...licno ih izbegavam danas sam aik od ponedeljka prodao... sesir
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Icon_minitime8/10/2011, 21:14


_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Icon_minitime8/10/2011, 21:46

Samo da malo skrenem pažnju na računanje P/E kod NISa. Ja očekujem ove godine oko 300 mio EUR profita, što bi značilo na ovoj ceni P/E oko 3,5, a ne 5 ili 6.
Nazad na vrh Ići dole
Aleks
Old member
Old member
Aleks


Broj poruka : 1305
Godina : 70
Localisation : Bezanijska kosa
Points : 3867
Datum upisa : 15.05.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Icon_minitime8/10/2011, 22:11

http://gdeinvestirati.com/berza/beogradska-berza/5293-grujanicic-akcije-vrlo-potcenjene-ocekujem-njihov-nagli-rast

Evo odgovora.

roshtilj jedrenje
Nazad na vrh Ići dole
http://www.slobodnajugoslavija.com/drugTito.html
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Icon_minitime8/10/2011, 22:27

Nemesis ::
Dexiv

pogledaj malo NIIS!!!!!!

Ne brini, pogledaću sutra ujutro.
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Icon_minitime8/10/2011, 22:38

Slovenac1 ::
Samo da malo skrenem pažnju na računanje P/E kod NISa. Ja očekujem ove godine oko 300 mio EUR profita, što bi značilo na ovoj ceni P/E oko 3,5, a ne 5 ili 6.

Uzmi u obzir i ROE, koji je kod NIIS-a impozantan, 35% (do sada).
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Icon_minitime8/10/2011, 23:45

Hajd sad ćeš još da nas ubediš da je i NIIS krš od artije!
Ne preteruj......
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Icon_minitime8/10/2011, 23:47

Momir ::
Hajd sad ćeš još da nas ubediš da je i NIIS krš od artije!
Ne preteruj......

Daleko od toga. Samo će se sutra opet svi kupci povući, a prodavci prodavati u panici, kad shvate da finansijsko krvoproliće u Americi nije završeno.

Nazad na vrh Ići dole
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Icon_minitime8/10/2011, 23:53

Dexiv ::
Momir ::
Hajd sad ćeš još da nas ubediš da je i NIIS krš od artije!
Ne preteruj......

Daleko od toga. Samo će se sutra opet svi kupci povući, a prodavci prodavati u panici, kad shvate da finansijsko krvoproliće u Americi nije završeno.


Ne bih polagao sve nade da će se kupci sutra povući na NIIS-u, biće veći pritisak na banke, zbog SocGen-a ali mislim da NIIS sutra ide 3-4% na dole...
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Icon_minitime8/10/2011, 23:53

Dexiv ::
Momir ::
Hajd sad ćeš još da nas ubediš da je i NIIS krš od artije!
Ne preteruj......

Daleko od toga. Samo će se sutra opet svi kupci povući, a prodavci prodavati u panici, kad shvate da finansijsko krvoproliće u Americi nije završeno.


Da, izgleda da od sad na NISu trgujemo samo po minimumu ili maksimumu. kalas
Nazad na vrh Ići dole
Non-ProfitOrganization
VIP
VIP
Non-ProfitOrganization


Broj poruka : 210
Points : 600
Datum upisa : 20.08.2007

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Icon_minitime8/11/2011, 01:57

sutra ::
Ljudi pa nisu akcije naftne industrije srbije neki bezvredni papirici pa da se nerviram sto sam upao u neku "ZAMKU" kupujuci na PE 5-6 koji ce ostati takav i ako bude recesije srednje jacine.

Mada zelim da posedujem i druge akcije ipak cu prvo sutra da uletim sa jos para u zamku zvanu NIIS ako bude ispod 700.

Sa bankama mislim da je druga prica i cim bude nekih lepih vesti planiram da smanjujem pomalo pozicije. Mislim da ce banke do kraja decenije biti u krizi vecoj ili manjoj. To ne vazi za naftne kompanije nikako.

ne znam sto svi mislite da su naftne kompanije sigurna investicija, cak i kad je kriza...
posstoji nesto sto se zove trosak vadjenja nafte... poslednji put kad sam citao analize ona je bila (za ruske kompanije) na oko 50 dolara po barelu... znaci cena na berzi mora da bude iznad tog nivoa kako bi naftne kompanije zaradjivale... padne li ispod tog nivoa one gube pare... pa i NIS, shvatite to.
pa nije bez razloga Moskovska berza dozivela pad od 80 % 2008.i 2009. kad je barel bio na ispod 40 dolara
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Icon_minitime8/11/2011, 02:01

@NPO
Bravo!
Postoje ozbiljni ljudi koji kazu da je Rusija supersila samo ako je cena barela iznad 70 USD.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 4 Icon_minitime8/11/2011, 06:29

Jos smo iznad 70 i meni je 70 dolara neki limit za uzbunu...cena kod nas nije pala,mislim na benzin,a ceo svet je padao,ni sada nema u najavi POJEFTINJENJA...ako danas bude par posto bice dobro...strah me da ne bude ko juce samo druge boje...ja licno necu prodavati...mozda se nesto desi u ponedeljak kad budu rezultati...naftne kompanije su daleko od mesta gde treba investirati kada je kriza...iskljuceni kolega je rekao hrana,mada ni to nije to...a sada uci u franak...po meni je suicid...u ovakvim vremanima je tesko biti pametan...Ako se i pocne dogadjati nesto pozitivno na lelexu,bice to prvo na nis-u sesir
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)
Nazad na vrh 
Strana 3 od 29Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS
» Naftna Industrija - NIIS 7. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 8. DEO
» Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)
» Naftna Industrija - NIIS 13. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: