BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)

Ići dole 
+110
Nikola
Aritmeticar
Jovana2009
Greta
FatCat
Natasa23
Zane
Limited011
MORNAR
sonne
Pekoilic
Mistery 011
Nik
Dragan gradjanin
Light
BoS
Toplica
Joe
Miladin
Boranija
Djuka
Dalaj Lama
Drag_Mlad
Mrgud
Boza Belex
Ris
Ars Vivendi
nepet
Ceras
Jumbo
Dragot
Kobe Bryant
ILoveRoses
mr Bean
Banaćanin
Drag65
Popaj
MYSTIC021
gogloee
Berza011
pakodazna
C R A Z Y
Pera Božić
stock
Nikolaj3
Zoranecc
mile-svinja
Vlada BG
Zmark
Dusan
Dragan11
RobinHood
Lilihip
Lolita
Guinness
EVE
LUMTDZOS
Pera Zdera
Astana
Steve McQueen
zORAn
l.morlang
Teletrader
Mickey Munday
Mira
Berzanski_Duduk
Maca
Dejansss
Sasa965
Djavo
Non-ProfitOrganization
Yudejavu
Big Mile
Dibesto
Zeljko
Vladulns
Aca123
BojanNS
Firke77
Momir
pepsiman
srbijanac
Spejs
real_finanza
Atomski mrav
Fmember
Folio
Fast
Dexiv
Sutra
Sasa_sbbg
JelenaS
Sofke
iki
Ivan2211
Rogy
Racunarko
Drasko
Milica1
Sneki
Dosije
BBrroo
Strbac
Slovenac1
Ilija
Taliano
Mitar
Aleks
Nemesis
Boby
114 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 21 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Icon_minitimeSub 27 Avg - 23:40

Ima li NIIS statutom rešeno kad mu je presek za dividendu ili se resava na skupštini? Ovo pitam jer kolega Vladulns pominje novu godinu u tom kontekstu! kafa
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Icon_minitimeSub 27 Avg - 23:42

Veliko je pitanje koliki su gubitci u poslovanju iz ranijih godina.Dok se to nepokrije-nema dividende!Dali neko zna kako je okončan proces sa sz"Rafinerija"?

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1145
Points : 4396
Datum upisa : 11.12.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Icon_minitimeNed 28 Avg - 2:59

Gubici se znaju. Posle P1 ostaje jos 20 milijardi, taman da se zaradi do kraja godine. Znaci za 2011 nema dividende nikako, a za dalje zavisi od Gazproma.

Koliko sam ja shvatio plan sirenja, nece biti para i za rast i za dividendu. Naravno tu je i republika Srbija koja se svakako pita, tako da moze da se desi kompromis i da za 2012 legne nekih 20-30% od profita u dividendama.

Trenutno imamo duplo vise dugova od kapitala, a osecacu se bezbedno kada dodjemo na 1:1. Menadzment takodje pretpostavljam. Taj proces isto ne ide ruku pod ruku s dividendama.

Ne znam ni kako novi zakon predvidja rezerve, da li su obavezne, mislim da nisu vise, ali nisam proveravao.
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Icon_minitimeNed 28 Avg - 9:32

sutra ::
Gubici se znaju. Posle P1 ostaje jos 20 milijardi, taman da se zaradi do kraja godine. Znaci za 2011 nema dividende nikako, a za dalje zavisi od Gazproma.

Koliko sam ja shvatio plan sirenja, nece biti para i za rast i za dividendu. Naravno tu je i republika Srbija koja se svakako pita, tako da moze da se desi kompromis i da za 2012 legne nekih 20-30% od profita u dividendama.

Trenutno imamo duplo vise dugova od kapitala, a osecacu se bezbedno kada dodjemo na 1:1. Menadzment takodje pretpostavljam. Taj proces isto ne ide ruku pod ruku s dividendama.

Ne znam ni kako novi zakon predvidja rezerve, da li su obavezne, mislim da nisu vise, ali nisam proveravao.
Zna li se struktura dugova?Dali je usao dug prema sz "Rafinerija"?Ovo je palo na sudu,i zanima me dali se jos provlači po bilansima?Naime,bez ove cifre moguc je totalni preokret!!
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1145
Points : 4396
Datum upisa : 11.12.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Icon_minitimeNed 28 Avg - 11:57

te detalje ne znam. Znas sta je veoma cudno, za neke male firmice imamo insajdere koji pisu na forumu, a za nis sa 10 soma zaposlenih ne secam se ni jedan da se prijavio cak ni da pita nesto.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan11
VIP
VIP



Broj poruka : 126
Godina : 46
Points : 486
Datum upisa : 04.08.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Icon_minitimeNed 28 Avg - 12:26

sutra ::
te detalje ne znam. Znas sta je veoma cudno, za neke male firmice imamo insajdere koji pisu na forumu, a za nis sa 10 soma zaposlenih ne secam se ni jedan da se prijavio cak ni da pita nesto.

Izgleda da se boje za posao. Ipak oni imaju dobru platu pa ne žele da rizikuju. Opet to je samo jedno mišljenje.
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Icon_minitimeNed 28 Avg - 15:56

Da,a i mnogo se mutilo i mnogi čekaju da što pre padne u zaborav!! Opet Rusi češljaju po poslovanju od ranije i NEĆE da plate sumljive fakture i transakcije!To je čitava istina!!

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Lilihip
Member
Member
Lilihip


Broj poruka : 838
Godina : 48
Localisation : Bugojno
Points : 2807
Datum upisa : 14.05.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Icon_minitimePon 29 Avg - 8:52

Drag65 ::
Milica1 ::

Bafet ulaže u posrnulu Banku Amerike(evo i njeni pokazatelji)

.. i za samo jedan dan zarađuje $357 miliona - čiča je stvarno patriotski investitor:
http://money.cnn.com/2011/08/26/markets/warren_buffett_bofa_profit/index.htm

Pa to malo i liči na NIIS: prodato za 400 mil, dobit na godišnjem nivou 400 mil, gubitak na strani budžeta građana Srbije oko 2.000 mil - il nešto grešim.

To nam stvarno postaje praksa, domace pljujemo, strane velicamo...pogledajte chichu kako je prosao na istom poslu u slucaju Goldmana i GM-a, prso' ko shisharka udrimile
Nazad na vrh Ići dole
Astana
Still learning
Still learning



Broj poruka : 134
Points : 623
Datum upisa : 17.07.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Icon_minitimePon 29 Avg - 9:13

Znate sta mene nebi upste iznenadilo da se nastavi pad na svim nasim hartijama pa i ovoj iz prostog razloga sto su investitori razocarnai nasim statusom kandidata za EU http://rs.seebiz.eu/boris-tadic-nikada-nisam-rekao-da-cemo-dobiti-status-kandidata/ar-12227/
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Icon_minitimePon 29 Avg - 9:16

Da.I ja očekujem danas PAD!

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Milica1
VIP
VIP
Milica1


Broj poruka : 885
Points : 1909
Datum upisa : 29.04.2008

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Icon_minitimePon 29 Avg - 9:26

Zbog cega?
Nazad na vrh Ići dole
Astana
Still learning
Still learning



Broj poruka : 134
Points : 623
Datum upisa : 17.07.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Icon_minitimePon 29 Avg - 9:35

A zbog cega je palo posle rezultata npr? EU i SAD su bili u zelenom tad. Zbog lose situacije u Srbiji, sto nemamo sanse da budemo kandidati ove godine (pad je poceo posle Merkelove) , sto na Kosovu je sve zategnutije, kao i u Sandzaku (zandara ima oko 5000 nagomilanih po planinama iznad granica) kao i ovih drugih s druge strane. Siyuacija uopste nije sjajna u zemlji i moze samo da se pogorsa.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Icon_minitimePon 29 Avg - 9:39

Astana ::
Znate sta mene nebi upste iznenadilo da se nastavi pad na svim nasim hartijama pa i ovoj iz prostog razloga sto su investitori razocarnai nasim statusom kandidata za EU http://rs.seebiz.eu/boris-tadic-nikada-nisam-rekao-da-cemo-dobiti-status-kandidata/ar-12227/

Status kandidata za EU po mome mišljenju ne znači ništa posebno za akcije. Čak i da ga dobijete trajat če godinama da udjete u EU. A i da udjete šta onda, pogledajte naše akcije gde su, pa smo več 7 godina u EU. Bitno je kako radi firma ili banka, kakvi su rezultati i kako izgleda svetski berzanski indeksi, to znači 99% cene akcije.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Icon_minitimePon 29 Avg - 9:42

Astana ::
A zbog cega je palo posle rezultata npr? EU i SAD su bili u zelenom tad. Zbog lose situacije u Srbiji, sto nemamo sanse da budemo kandidati ove godine (pad je poceo posle Merkelove) , sto na Kosovu je sve zategnutije, kao i u Sandzaku (zandara ima oko 5000 nagomilanih po planinama iznad granica) kao i ovih drugih s druge strane. Siyuacija uopste nije sjajna u zemlji i moze samo da se pogorsa.

To da neče rasti posle objave rezultata govorio sam več mesec dana prije. Razlog je izostatka iznenadjenja. Cela Srbija je znala za rezultate več mesec dana prije. A svetski indeksi baš ne blistaju
Nazad na vrh Ići dole
Milica1
VIP
VIP
Milica1


Broj poruka : 885
Points : 1909
Datum upisa : 29.04.2008

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Icon_minitimePon 29 Avg - 9:43

Ne bih se zaklela da nemamo sanse da ove godine budemo kandidati-ovo je samo jedam mali politicki igrokaz!Situacija u zemlji je takva kava je u vecini zemalja sa mesovitim stanovnistvom!
Nazad na vrh Ići dole
Astana
Still learning
Still learning



Broj poruka : 134
Points : 623
Datum upisa : 17.07.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Icon_minitimePon 29 Avg - 9:46

Postujem sve tvoje stavove Slovenac ali ovaj sa kanditaurum cu odma da pobijem viljuska Nasa vlast je u sporazumu sa EU potpisala tacku gde kaze da posle 4 godine po potvisivanja kanditature, stranci imaju prava da kupuju nasa zemljista a svi ostali su to stvili na posle 15god. Samim tim priliv investicija bi skocio kod nas, samim potpisivanjem bar bi bilo EUforije par nedelja ako nista drugo ovako samo kontra.
Nazad na vrh Ići dole
Astana
Still learning
Still learning



Broj poruka : 134
Points : 623
Datum upisa : 17.07.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Icon_minitimePon 29 Avg - 9:52

Da jeste milice a li Miskovicu i kompaniji se zuri udrimile zato kazem da je sporazum jako bitan zbog investicija. Bojim se Kosova da nekrene nesto po zlu imam iformacije da su zategnute stvari dole veoma, Neki njihov diler to zakuvava da bi vestacki digao cenu nekim coca
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Icon_minitimePon 29 Avg - 10:09

Astana ::
Postujem sve tvoje stavove Slovenac ali ovaj sa kanditaurum cu odma da pobijem viljuska Nasa vlast je u sporazumu sa EU potpisala tacku gde kaze da posle 4 godine po potvisivanja kanditature, stranci imaju prava da kupuju nasa zemljista a svi ostali su to stvili na posle 15god. Samim tim priliv investicija bi skocio kod nas, samim potpisivanjem bar bi bilo EUforije par nedelja ako nista drugo ovako samo kontra.

Da te demantiram odmah, mi smo več 7 godina u EU i ništa posebno se ne dogadja što se tiče priliva stranog kapitala. Seti se 2006 i 2007, koga je brigalo kakav status ima Srbija do EU kad je bila euforija? A što se tiče NISa, dok pravi 300 mio EUR godišnje profita, ne brinem ja za tu akciju.
Nazad na vrh Ići dole
Milica1
VIP
VIP
Milica1


Broj poruka : 885
Points : 1909
Datum upisa : 29.04.2008

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Icon_minitimePon 29 Avg - 10:13

Imam informaciju da ce Nemci da udju sa lovom samo tako!Da im vidis listru zelja!


Poslednji izmenio Milica1 dana Pon 29 Avg - 10:18, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Icon_minitimePon 29 Avg - 10:15

Sad sam bacio pogled na tablu. Ponuda je tanka. Ono što je istrgovano su uglavnom nalozi građana (99 %). Azija i Evropa u plusu. Malo strpljenja i biće sve u redu. Mislim da oni koji čekaju ovo na nižim nivoima to danas neće dočekati. Ozbiljnija ponuda oko 2500 kom tek na 743, a i to su verovatno nalozi građana
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Icon_minitimePon 29 Avg - 10:16

Milica1 ::
Imam informaciju da ce nemci da udju sa lovom samo tako!Da im vidis listru zelja!

Milice, koji Nemci?
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Icon_minitimePon 29 Avg - 10:19

Milica1 ::
Imam informaciju da ce Nemci da udju sa lovom samo tako!Da im vidis listru zelja!

Gde če da udju? U Nis?
Nazad na vrh Ići dole
Astana
Still learning
Still learning



Broj poruka : 134
Points : 623
Datum upisa : 17.07.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Icon_minitimePon 29 Avg - 10:22

ja imam info za Zemljista i telekom.
Nazad na vrh Ići dole
Milica1
VIP
VIP
Milica1


Broj poruka : 885
Points : 1909
Datum upisa : 29.04.2008

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Icon_minitimePon 29 Avg - 10:25

Gde god da udju bi ce bolje za sve!Nisam videla da im je zemljiste prioritet!
Nazad na vrh Ići dole
Lilihip
Member
Member
Lilihip


Broj poruka : 838
Godina : 48
Localisation : Bugojno
Points : 2807
Datum upisa : 14.05.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Icon_minitimePon 29 Avg - 10:25

Fast ::
Milica1 ::
Imam informaciju da ce nemci da udju sa lovom samo tako!Da im vidis listru zelja!

Milice, koji Nemci?

Kanda bi se obradovao da dodju od
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Icon_minitimePon 29 Avg - 10:34

Lilihip ::
Fast ::
Milica1 ::
Imam informaciju da ce nemci da udju sa lovom samo tako!Da im vidis listru zelja!

Milice, koji Nemci?

Kanda bi se obradovao da dodju od

Pa da, ali me tu nešto kopka. Anđa dala uslov, a njihovi investitori sastavili listu želja. Pokušavam da vidim šta stoji između redova sesir
Nazad na vrh Ići dole
Djavo
Member
Member
Djavo


Broj poruka : 395
Points : 1502
Datum upisa : 05.04.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Icon_minitimePon 29 Avg - 10:47

MIslim da nema vise rasprodaje i da ne zracite vise ljude da ce da ide u minus.
Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Icon_minitimePon 29 Avg - 12:23

Fast ::

Pa da, ali me tu nešto kopka. Anđa dala uslov, a njihovi investitori sastavili listu želja. Pokušavam da vidim šta stoji između redova sesir

Izmedju redova stoji: prihvatite uslove koje smo vam izneli i naši investitori su spremni da ulože pare u vašu privredu koja je na umoru. Inače, zbog nestabilnosti u regionu nema ništa od naših investicija.
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Icon_minitimePon 29 Avg - 12:38

Steve McQueen ::
Fast ::

Pa da, ali me tu nešto kopka. Anđa dala uslov, a njihovi investitori sastavili listu želja. Pokušavam da vidim šta stoji između redova sesir

Izmedju redova stoji: prihvatite uslove koje smo vam izneli i naši investitori su spremni da ulože pare u vašu privredu koja je na umoru. Inače, zbog nestabilnosti u regionu nema ništa od naših investicija.

sesir Meni je palo napamet da su ovi naši to već uradili nego sad samo peru usta. Videćemo
Nazad na vrh Ići dole
Berza011
VIP
VIP
Berza011


Broj poruka : 197
Points : 405
Datum upisa : 25.10.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Icon_minitimePon 29 Avg - 13:15

Milica1 ::
Gde god da udju bi ce bolje za sve!Nisam videla da im je zemljiste prioritet!
Ja nacuh da su zainteresovani za elektro privredu, odnosno, za izgradnju manjih hidroelektrana i da bi, eventualno, mogli da strpnu malo EPS-a. Ne znam koliko je dobra sama ova ideja, ali obzirom da su na vlasti diletanti, nita me ne bi zacudilo: odnosno SVE JE KOD NJIH MOGUCE! govor
A EU nam je dalja nego ikad! kalas
Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Icon_minitimePon 29 Avg - 23:26

Berza011 ::
Ja nacuh da su zainteresovani za elektro privredu, odnosno, za izgradnju manjih hidroelektrana i da bi, eventualno, mogli da strpnu malo EPS-a. Ne znam koliko je dobra sama ova ideja, ali obzirom da su na vlasti diletanti, nita me ne bi zacudilo: odnosno SVE JE KOD NJIH MOGUCE! govor
A EU nam je dalja nego ikad! kalas

Tačno je da su zainteresovani za izgradju elektrana ali ne hidro već termoelelektrana na gas, i to na
trasi gasovoda Južni tok. O tome se već izvesno vreme ozbiljno pregovara.
Nazad na vrh Ići dole
Banaćanin
Still learning
Still learning



Broj poruka : 120
Points : 379
Datum upisa : 17.11.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Icon_minitimeUto 30 Avg - 0:31

kako to mislis Rusi grade gasovod a Nemcima dozvole da grade termoelektrane tesko izvodljivo nije Rus lud gradice on
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1145
Points : 4396
Datum upisa : 11.12.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Icon_minitimeUto 30 Avg - 1:58

@Banacanin

Ima mesta i za jedne i za druge, a moji izvori govore da je red na Nemce da dobiju parce kolaca. Zato Merkelova toliko besni i preti. Ovde uglavnom mislim na struju, NIIS tek treba da se upusti u struju i sigurno prvih 3-4 godine kad uleti nece nista zaraditi nego ce samo ulagati. Sto se mene tice mislim da struja nije toliko isplativa kao nafta i vise bih voleo dividendu nego ulaganje u struju.

Na kraju krajeva diverzifikacija delatnosti uz naravno kradju je glavni uzrok propasti starog Nisa, pre Rusa. I turisticka agencija i stambene zadruge i razne besmislene usluge. NJET. Nafta Nafta i samo Nafta je moj predlog za menadzment. Ako mora sirenje, onda sirenje po Bosni i regionu i kupovina busotina po zemljama treceg sveta po mogucnosti gde nece biti rata bar par godina. I naravno ranije pominjani srpski skriljci.
Nazad na vrh Ići dole
Milica1
VIP
VIP
Milica1


Broj poruka : 885
Points : 1909
Datum upisa : 29.04.2008

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Icon_minitimeUto 30 Avg - 9:52

Dzabe se postavljate ispod 715-nema sanse!
Nazad na vrh Ići dole
Banaćanin
Still learning
Still learning



Broj poruka : 120
Points : 379
Datum upisa : 17.11.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 14 Icon_minitimeUto 30 Avg - 10:27

Sutra nece Rus to da dozvoli vec su oni najavili da hoce da grade termoelektrane i samo ako oni dozvole ukljucice se i Nemci pa njihov je gas
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)
Nazad na vrh 
Strana 13 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 21 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS
» Naftna Industrija - NIIS 8. DEO
» Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)
» Naftna Industrija - NIIS 13. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 9. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: