BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???

Ići dole 
+28
Aleks
Momir
Fmember
pakodazna
Big Mile
Fast
Atomski mrav
NEBOJSAe
MYSTIC021
Steve McQueen
Smile
Greta
Ars Vivendi
Dexiv
Orisni
Bookmaker
Nemesis
Sneki
Aritmeticar
Boby
Ceras
real_finanza
iki
Zeljko
Dibesto
Drasko
Racunarko
pepsiman
32 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Empty
PočaljiNaslov: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Icon_minitime8/8/2011, 10:17

Vec koji dan u svetu a i kod nas berze strmoglavo padaju, sta preporucujete mladim investitorima???


Vatati noz u letu?

Izaci iz svih pozicija posto poto?

Cekati danima(mesecima) da se smiri situacija?

Ili pak nesto trece?

Da i koje hartije eventualno sad kupovati?

Molim vas iskrene odgovore. sesir
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Icon_minitime8/8/2011, 10:36

Ja cu reci sta ja sad radim.
Ne prodajem nista.
Kupujem VZAS i NIIS za sve pare sto imam. Moze se reci da je hvatanje noza u letu + cekanje danima (mesecima) da se smiri.
Posle cekam koliko treba da cena izadje u plus pa prodajem.
Ako treba i par godina. Mada mislim da nece biti duze od decembra. comp
Nazad na vrh Ići dole
Drasko
VIP
VIP
Drasko


Broj poruka : 280
Points : 832
Datum upisa : 01.07.2007

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Icon_minitime8/8/2011, 10:41

Ja cu kupovati NIIS,ali ne danas...mislim da ce pasti jos malo....sad ne vredi prodavati nista,ako to nisi uradio do sada...
Nazad na vrh Ići dole
Dibesto
Still learning
Still learning



Broj poruka : 68
Points : 284
Datum upisa : 13.01.2011

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Icon_minitime8/8/2011, 10:50

Izašao sam iz 70% pozicija u proteklom periodu i kupujem po malo.
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Icon_minitime8/8/2011, 11:35

Neki su prizeljkivali ovakve cene, i uprkos svemu slaba potraznja?

AKB 2.330
ENHL 615
KMBN 2.525
SJPT 644
NIS 730
AGBN 5.450

ITD..

Zar ostali nesmu da daju svoj komentar??? kafa
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko
VIP
VIP
Zeljko


Broj poruka : 375
Localisation : Nbgd
Points : 1057
Datum upisa : 01.06.2009

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Icon_minitime8/8/2011, 11:37

Ja dokupljujem po malo.

ENHL 7.mar - 1.055din => 8.avg - 615din => pad 42%
AIKB 14.feb - 4.298din => 8.avg 2.211din => pad 48%
NIIS 2.avg - 852din => 8.avg 726din => pad 15% za nedelju dana !!!

Moguce da moze jos nize i da kupovina u ovom trenutku nije po pravilu zbog hvatanja noza u letu, ali smatram da ce se u narednom periodu (1-6 meseci, ili 12-18meseci...) dostici 20-30% profita, a moguce i vise...
Videcemo, vreme ce pokazati...

_________________
Forumski portfolio:
AERO(20%) ENHL(20%) SJPT(20%) MTLC(15%) VITL(15%) SMPO(10%)
Nazad na vrh Ići dole
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Icon_minitime8/8/2011, 11:41

U ovom trenutku svakako ne prodavati. Da li je vreme za kupovinu? Mozda...
Nazad na vrh Ići dole
real_finanza
VIP
VIP
real_finanza


Broj poruka : 157
Points : 358
Datum upisa : 12.07.2011

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Icon_minitime8/8/2011, 11:45

mozda se zato simbolicno danas otvara novi most u beogradu - nova lokacija za skakanje :) :) :)
Nazad na vrh Ići dole
Ceras
VIP
VIP
Ceras


Broj poruka : 485
Localisation : Bg
Points : 1499
Datum upisa : 29.03.2011

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Icon_minitime8/8/2011, 11:49

real_finanza ::
mozda se zato simbolicno danas otvara novi most u beogradu - nova lokacija za skakanje :) :) :)

Bice otvoren nedelju dana kao pesacka zona...
Ripi jedrenje
Nazad na vrh Ići dole
Ceras
VIP
VIP
Ceras


Broj poruka : 485
Localisation : Bg
Points : 1499
Datum upisa : 29.03.2011

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Icon_minitime8/8/2011, 11:51

Samo kupovati...
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Icon_minitime8/8/2011, 11:51

EVO ja sam pazario milionce...niss,aik vzas...a iz nisa sam izasao pola sreda pola PETAK...TU SAM IMAO PLUS,NE KAKAV SAM PRIZELJKIVAO ALI PLUS ,AERO SAM PRODAO U BLAGOM MINUSU U PETAK...ARTIJE S SUFIKSOM PB NE PRODAJAM...a enhl...o njemu ne zelim da pricam...nek nam je bog u pomoci
Nazad na vrh Ići dole
Aritmeticar
Moderator
Aritmeticar


Broj poruka : 725
Points : 2414
Datum upisa : 01.12.2009

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Icon_minitime8/8/2011, 11:54

Ja računam da će se potražnja prvo rekonstruisati tamo gde su i bili veliki obimi pre pada, a to su AIKB, ENHL i NIIS, mada na ovom poslednjem nije velika fluktuacija. Ajd, da vidimo ima li taj rezon smisla.
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Icon_minitime8/8/2011, 12:27

real_finanza ::
mozda se zato simbolicno danas otvara novi most u beogradu - nova lokacija za skakanje :) :) :)

Zar mora da udje u istoriju da je da je prvi.. heng

Daj ti savet ovim ljudima sta konkretno ciniti. sesir
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko
VIP
VIP
Zeljko


Broj poruka : 375
Localisation : Nbgd
Points : 1057
Datum upisa : 01.06.2009

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Icon_minitime8/8/2011, 13:06

Boby ::
zeljko ispravi nis

ne mogu da ispravim u prethodnoj poruci, pa ispravljam ovde:
NIIS 2.avg - 852din => 8.avg 726din => pad 15% za nedelju dana !!!

a dodao bih:
Belex15 31.maj - 825din => 8.avg 639din => pad 22%

_________________
Forumski portfolio:
AERO(20%) ENHL(20%) SJPT(20%) MTLC(15%) VITL(15%) SMPO(10%)
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Icon_minitime8/8/2011, 13:12

Aritmeticar ::
Ja računam da će se potražnja prvo rekonstruisati tamo gde su i bili veliki obimi pre pada, a to su AIKB, ENHL i NIIS, mada na ovom poslednjem nije velika fluktuacija. Ajd, da vidimo ima li taj rezon smisla.

Aritmetičar,
teško je porediti AIKB i ENHL.
Na ENHL su se skupili zlikovci Danko Djunić, Zečević, i ostala banda koja tu radi šta im je volja - jači su od države!! Oni su rešili da ili upropaste i isisaju firmu ili je prodaju poznatom kupcu (sebi i ekipi) ali za male pare.
Možda dodju do para kada se proda Imlek.

A na AIKB je situacija poznata.

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Icon_minitime8/8/2011, 15:09

Ja trenutno nista ne prodajem, razmisljam da udjem jos malo u NIIS ali cu ga verovatno prodavati posle objave rezultata... posle toga razmisljam da se pojacavam u CRFS, racunam da ce dobra cena biti kod prodaje...
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Icon_minitime8/8/2011, 17:01

Mozda su i nama kompjuteri prolupali? kafa

Ko ruši kurseve na berzama?

Izvor: Politika ponedeljak, 08 avgust 2011 14:28

Berzanski stručnjaci tvrde da kompjuterski programi kojima se kupuju i prodaju akcije, bitno utiču na rast i pad kurseva. Izračunato je da postotak "krivice“ kompjutera za finansijsku krizu iznosi, u najmanju ruku 37,88 odsto.

forex2
O čemu je reč? Igrači na sreću koji izazivaju svoju i tuđu sudbinu kupovinom i prodajom akcija, kockari koji su kladionice zamenili berzama, prepuštaju specijalizovanim kompjuterskim programima gro odluka o trgovini akcijama. Bez komande vlasnika, kompjuteri kupuju i prodaju akcije - ako im, opet elektronskim putem, pristignu vesti o promenama kurseva, prognozama rasta ili pada akcija.

Prema raspoloživim podacima, oko pet miliona kompjutera veleakcionara – koji žongliraju bilionima evra i dolara– diže u visine, ili ruši, kurseve na berzama. Od Njujorka, preko Londona, do Tokija...

Servis ne analizira, ne daje prognoze...

Jedan od osnovnih mehanizama koji utiče na elektronske odluke kompjutera jeste Lexicon, računsko informativni servis koncerna Dow Jones koji upravlja i vodećim finansijskim dnevnikom Wall Street Journalom. Posebnost Lexicona je u tome da je u potpunosti isključen ljudski faktor. Servis ne analizira, ne daje prognoze, ne komentariše događanja... Njegova informacija oslanja se na brojke i statistike, koje elektronskom brzinom (pre)usmeravaju rad kompjutera...

High Frequency Trading i Algo-trading su nazivi za ovakve trgovine akcijama. Njihova popularnost se obrazlaže i činjenicom da svoje podatke crpe od svojih klijenata i iz baza aktuelnih podataka svetskih lidera u određenim domenima privrede. Drugim rečima, Dow Jones je u svako doba dana i noći kadar da uvaži rast ili pad proizvodnje – kod General Motorsa i VolksWagena, kod nemačkog koncerna čeličana Tisen-Krup...

Dok se jedni bogate, drugi gube

Programi ove vrste, naravno, ne mogu nauditi privrednim džinovima, poput pomenutih koncerna, ali mogu i te kako uticati na osetljive berzanske balanse, i više od toga – preko noći mogu „izbrisati hiljade ili desetine hiljada radnih mesta. Nekima ovakvi rezultati donose basnoslovno bogatstvo. Druge bacaju na dno ispod socijalnih lestvica, strmoglavljuju u bedu i nemaštinu...


Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Icon_minitime8/8/2011, 21:18

Po svemu sudeci i sutra mozemo ocekivati pad od 6%. Crni oblaci iz USA prelice se i ovde. udrimile

Kako je to ocajno gledati kad vam portfolio ode u ambis, a nista ne reagujete.

Sve sa nadom nece vise, a ovi drugi kazu da hoce i begaju. ajkula

Da ovo mi lici na 2007 jesen i pocetak sunovrata. titanik
Nazad na vrh Ići dole
Bookmaker
Still learning
Still learning
Bookmaker


Broj poruka : 149
Points : 398
Datum upisa : 23.09.2009

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Icon_minitime8/8/2011, 21:26

pepsiman ::

Da ovo mi lici na 2007 jesen i pocetak sunovrata. titanik

Jesen 2007.-e je laka prehlada za ovo danas.U to vreme su mnoge hartije bile bar x2 ili x3 u odnosu na jesen 2006.-e.
Negde smo na pola puta između marta 2005. i marta 2009.-e.
Nazad na vrh Ići dole
Orisni
Our family
Our  family



Broj poruka : 156
Points : 367
Datum upisa : 07.01.2009

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Icon_minitime8/8/2011, 21:39

Boby ::
iz nisa sam izasao pola sreda pola PETAK...TU SAM IMAO PLUS
Zasto dozvoljavas da kupovna cena utice na tvoju odluku o prodaji? Kupovna cena ne treba da utice na racionalnu odluku o prodaji (osim za racuna poreza)!

p.s. Hvala ti na komentaru za zivotno osiguranje. Da li znas jos vise o tome, posto bih imao vise pitanja?
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Icon_minitime8/8/2011, 21:58

@ Orisni reci ti nama koliko ce to ludilo tamo da traje? Znam za akumulatore kao sto si ti, ova situacija je idealna.

Na samom si izvoru, kakva su ocekivanja obicnih ljudi? sesir
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Icon_minitime8/8/2011, 23:18

Orisni ::
Boby ::
iz nisa sam izasao pola sreda pola PETAK...TU SAM IMAO PLUS
Zasto dozvoljavas da kupovna cena utice na tvoju odluku o prodaji? Kupovna cena ne treba da utice na racionalnu odluku o prodaji (osim za racuna poreza)!

p.s. Hvala ti na komentaru za zivotno osiguranje. Da li znas jos vise o tome, posto bih imao vise pitanja?
ovo nisu normalna vremena...a sto se tice zivotnog...imao sam ga ,zato znam
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Icon_minitime8/9/2011, 01:11

Pokušajte da ne paničite. Ja sam imao gomilu Energoprojekta, sve sam prodao krajem maja na 910, sad bih tačno s tim mogao da se uhvatim za uši i da igram. Sreća moja te nisam u akcijama, ovo je zaista teško vreme. Ipak, bio sam u ovakvim situacijama, morate imati neki stop loss, ali bottom line - pokušajte da ne paničite.
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2782
Points : 7935
Datum upisa : 21.01.2009

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Icon_minitime8/9/2011, 01:19

Dexiv ::
Pokušajte da ne paničite. Ja sam imao gomilu Energoprojekta, sve sam prodao krajem maja na 910, sad bih tačno s tim mogao da se uhvatim za uši i da igram. Sreća moja te nisam u akcijama, ovo je zaista teško vreme. Ipak, bio sam u ovakvim situacijama, morate imati neki stop loss, ali bottom line - pokušajte da ne paničite.

A da li bi bio ljubazan da nam objasniš zašto si ulazio u ENHL?
Kako si to procenio, vidim da si dobar iz matematike?
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Icon_minitime8/9/2011, 01:21

Ars Vivendi ::


A da li bi bio ljubazan da nam objasniš zašto si ulazio u ENHL?
Kako si to procenio, vidim da si dobar iz matematike?

Svako može imati berzanske zablude, ENHL je bio moja berzanska zabluda, jer sam poverovao u priču o preuzimanju.
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Icon_minitime8/9/2011, 01:41

Dexiv, baš prijatno iznenadjenje!

Lepo te je opet videti na ovom forumu!

99

Drago mije da si uspeo na vreme da se izvučeš iz Energoprojekta!

_________________
Samo hrabri pobedjuju
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Icon_minitime8/9/2011, 01:45

Greta ::
Dexiv, baš prijatno iznenadjenje!

Lepo te je opet videti na ovom forumu!

99

Drago mije da si uspeo na vreme da se izvučeš iz Energoprojekta!

Hvala Greta, vice versa! Hvala ti... Bila je to jedna užasno loša procena, ali sam ipak uspeo na vreme da izađem.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Icon_minitime8/9/2011, 02:01

Dexiv ::
Greta ::
Dexiv, baš prijatno iznenadjenje!

Lepo te je opet videti na ovom forumu!

99

Drago mije da si uspeo na vreme da se izvučeš iz Energoprojekta!

Hvala Greta, vice versa! Hvala ti... Bila je to jedna užasno loša procena, ali sam ipak uspeo na vreme da izađem.

Nervoza je čudo! A lepo si ovde na forumu mogao da pročitaš o kakvoj se igranci radi na ENHL-u!
Dobro nam se vratio !
kod

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Icon_minitime8/9/2011, 02:04

Sneki ::


Nervoza je čudo! A lepo si ovde na forumu mogao da pročitaš o kakvoj se igranci radi na ENHL-u!
Dobro nam se vratio !
kod

Hvala :) Da, Đunić i kompanija su tamo zauzeli banku, i to je njihova firma.

Možda će mi Admin objasniti zašto ne mogu da šaljem privatne poruke, ili je to nešto privremeno...
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1613
Points : 4731
Datum upisa : 04.06.2008

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Icon_minitime8/9/2011, 02:13

Dexiv ::
Posle dužeg vremena sam ponovo pokušao da se ulogujem, i vidim da mi je omogućen pristup. Ne bih da ulazim u diskusiju, samo je potpuno jasno sta se dogadja na svetskim berzama, i gde sve ovo ide. Iščitao sam diskusiju, vidim da je jedan član banovan zbog TA, ali ste nešto izgleda zaboravili, ma kako god to zvučalo paradoksalno - pogodio je smer tržišta. Mislite o tome.

Fibonačijeva analiza, uza sve poštovanje za Admina, nije glupost, već briljantno postignuće italijanskog matematičara Fibonačija (kao fizičar, mislim da sam merodavan da govorim o tome). Po Fibonačijevim nizovima se ne ponašaju samo finansijska tržišta, već i mnogi fizički, kvantni i biološki sistemi.

, ali ću ih zadržati za sebe.

Smile ::
2011-08-07, 21:48
Možda grešim, ne vidim da će biti sutra zeleno.
Crni ponedeljak će to biti.

Posebno ako ECB ne bude kupovala italijanske obveznice, to nema alternativu.
Ako Italija pukne, neće više biti ni evro-zone!

Ovo je bio moj post, vidi datum i vreme, na ovoj temi, slab sam iz matematike a i ne poznajem tog slavnog talijama (ne sumnjam da je genije) ali i bez svih tih TA i andramolja videlo se kuda idu stvari...

Ne znam kako može sve da se predvidi?

Znam za one teorije: 1 crvena čarapa u veš mašini, a sve ostale bele, pa kao formula kako će se ta 1 čarapa kretati, mislim, verovatnoća i teorija haosa, valjda?

Nazad na vrh Ići dole
Orisni
Our family
Our  family



Broj poruka : 156
Points : 367
Datum upisa : 07.01.2009

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Icon_minitime8/9/2011, 04:36

pepsiman ::
koliko ce to ludilo tamo da traje?
Koje ludilo: akcije na snizenju cena, deonice na akciji, rasprodaja...? :) Nemam pojma koliko ce da traje, ali svakako je pozitivno za akumulatore.

Boby ::
ovo nisu normalna vremena...
Kakve veze imaju (ne)normalna vremena sa time da gledas kupovnu cenu da bi odlucio da li da prodas akcije?!

Sto se tice teme i pitanja iz naslova, da se vratimo na to: Sta raditi sada? Ako ste bili napravili plan investiranja (za par godina ili decenija), nastavite da se pridrzavate svog plana. Ako niste imali plan, vreme je da procitate neku dobru knjigu o investiranju i napravite plan. U svakom slucaju ne vredi paniciti i prodavati/kupovati bez plana.

I narocito NE treba prodavati zbog kupovne cene (zato sto vam je kupovna cena bila visoka ili niska) ili zbog trenutnog stanja u odnosu na kupovnu cenu (zato sto ste trenutno u plusu ili minusu na nekoj akciji). To po kojoj ceni ste kupili je nebitno (osim za racunanje poreza). Ono sto je bitno je kakva ce cena biti u buducnosti.

Sto se tice zivotnog osiguranja, Boby da ne spamujemo ovu temu, ostavicu post na drugoj.
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Icon_minitime8/9/2011, 10:20

Kako vam se cini trgovanje od jutros? Znam da pada, nego dal je blizu kraj? comp
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Icon_minitime8/9/2011, 10:24

Racunarko ::
Kako vam se cini trgovanje od jutros? Znam da pada, nego dal je blizu kraj? comp

To baš niko ne zna, čak ni Barak Obama i Voren Bafet. :)
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Icon_minitime8/9/2011, 10:32

Ovo je tek pre neki dan pocelo, i nema pozitivnih vesti da bi smirilo situaciju.

Sto neko rece deo smo istorije.
Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???   Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku??? Icon_minitime8/9/2011, 10:43

Racunarko ::
Kako vam se cini trgovanje od jutros? Znam da pada, nego dal je blizu kraj? comp

Kraj cega?
Nazad na vrh Ići dole
 
Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???
Nazad na vrh 
Strana 1 od 4Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» 12. Konferencija Beogradske Berze - 2013god
» Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze
» pracenje berze
» Krah Berze?
» Akcije na listingu berze

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: