BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Dosije & Finanza, TO su druga dva !

Ići dole 
+8
Boby
pepsiman
Sneki
EVE
BBrroo
Slovenac1
Dosije
real_finanza
12 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Icon_minitime8/5/2011, 12:04

Ovako ćemo:

1. Vidim da ste obojica zreli da svratite u moje savetovalište!
evo linka https://www.aikb.net/t165-zivotno-savetovaliste

2. Sad ću još ja da ispadnem i jednom i drugom kriva za sve od
sad samo fali da se obrušite na mene ??

3. Finanza, evo vidiš, to nije OK, ako je moj nik ovde Sneki, oslovljavaj me tako! Ako ja tako hoću, onda tu nije potrebno da čačkaš - možda sam ja Pera, ili Ljiljana, otkuf znaš? Ne treba valjda da ja tebe oslovljavam sa Novosadjanine, ili bankaru?

Dakle, javite se u savetovališta vidim da tu ima da se radi ihajjj.... Arrow

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Icon_minitime8/5/2011, 12:07

Dosije ::
Sneki ::



Pa šta se onda cimaš?
Ako ti nisi poverovao i nisi kupovao, šta sad ti kao izigravaš Korrnjaču Koju - OSVETNIKA, šta li?


Pa je li zabranjeno da se kaze, da se konstatuje sta je bilo?

Nije brate, ali nisu krivi oni koji su pumpali - oni su pokvareni, zli itd... ali krivi su oni koji su naseli na priču!!
I još jednom: bilo je tu raznih mahera, a najviše prljavih para koje su se ovde oprale....

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Icon_minitime8/5/2011, 12:19

Dosije ::
OK, Finanza i ja smo dobili temu, laskavo :)

Da se razumemo: nisam rasista, nikad to nisam bio i necu postati, uzasavam se svakog nacionalizma. Ali stoji cinjenica da su predstavnici slovenackih fondova, kada su nakupovali akcije tokom 2006. godine, krenuli da ih nelojalno pumpaju tvrdnjama da ce AGBN biti 1000 evra, AIKB 500 evra... Mnogi ljudi su pali na to, prodavali kuce, stanove... I na kraju ostali bez krova nad glavom. To su cinjenice, nazalost.

Činjenica je i da je največa svetska banka Citi bank pala za 94% od 2007 do danas pa šta sad, u USA nije bilo pumpanja??? Ceo svet je bio napumpan tad svim mogučin nerealnostima. Hajde prizemlji se malo i priznaj tu činjenicu!!!
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Icon_minitime8/5/2011, 12:22

Pogledajte kakvih Marsovaca ima na forumu
https://www.aikb.net/t916p720-beogradski-aerodrom-nikola-tesla-aero#82739

Al, to vam je ta "prokleta" demokratija... kafa

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Dosije
Zuti karton
Zuti karton



Broj poruka : 184
Points : 500
Datum upisa : 22.01.2011

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Icon_minitime8/5/2011, 12:22

Istine radi, ja nisam autor ove teme, mada tako pise. Ne znam ko je upotrebio moj nalog da to uradi, ali nije posteno.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Icon_minitime8/5/2011, 12:23

Dosije ::
Sneki ::
Ima kod mene u kraju (dorćol) jedan Lale, on je kapetan na rečnom brodu, a keva domaćica i jednom se nj. keva vrati sa pijace i kaže: vidi kupila sam od nekog ciganina zlatan lančič, hitno mu trebale pare za lekove... A Lale užasnut: Od koga? Da nisi od Pere Ciganina? Keva: Da!
I šta će Lele trk na pijac do Pere Ciganina i kaže mu: Pa dobro jel si našao i moju kevu da varaš, evo ti ovaj lažnjak i vrati pare!
A Ciga će: Ne, nisam ja tvoju kevu prevario, ona je bila alva, htela je da na brzinu zaradi, ja je nisam terao da kupi, njena pohlepa je nju na to naterala!!!

DAKLE: Zašto si slušao te bajke da će AGBN na 1.000 eura i sl???
Zašto si poverovao u to? cekic

Koga pitas? Ja nisam poverovao, tad nisam ni bio trgovao. Govorim sta je bilo.

A ja sam trgovao tada i pre svega cenu 1000 EUR su pominjali samo Antonić i neki idioti na fiasconomyu. Ako još ima starih postova iz 2006 i 2007 pogledaj moje postove od tada, i tamo sam bio Slovenac1. Svima sam pisao da sanjaju o toj ceni i bio sam skoro jedini koji je to pisao
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Icon_minitime8/5/2011, 12:24

Dosije ::
Istine radi, ja nisam autor ove teme, mada tako pise. Ne znam ko je upotrebio moj nalog da to uradi, ali nije posteno.

Autor je ili admin ili neki mod, morali su ljudi negde da vas stave, u ring ili u krevet, ili na kauč, sve jedno!!

Da ostao si dužan da nam kažeš KO je pumpao akcije u USA, u Nemačkoj.... ako su Slovenci, KAPA DOLE !!! viljuska

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Icon_minitime8/5/2011, 12:25

Dosije ::
Sneki ::



Pa šta se onda cimaš?
Ako ti nisi poverovao i nisi kupovao, šta sad ti kao izigravaš Korrnjaču Koju - OSVETNIKA, šta li?


Pa je li zabranjeno da se kaze, da se konstatuje sta je bilo?

Nije, ali ako te nije bilo na trgovanju tada, a ja sam bio, onda znam više od tebe šta se tada dešavalo.
Nazad na vrh Ići dole
real_finanza
VIP
VIP
real_finanza


Broj poruka : 157
Points : 358
Datum upisa : 12.07.2011

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Icon_minitime8/5/2011, 12:27

Dosije ::
Istine radi, ja nisam autor ove teme, mada tako pise. Ne znam ko je upotrebio moj nalog da to uradi, ali nije posteno.

poslacemo gospodinu Adminu nekakav nalog da promeni u moje ime...
Nazad na vrh Ići dole
Dosije
Zuti karton
Zuti karton



Broj poruka : 184
Points : 500
Datum upisa : 22.01.2011

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Icon_minitime8/5/2011, 12:28

Sneki ::

Autor je ili admin ili neki mod, morali su ljudi negde da vas stave, u ring ili u krevet, ili na kauč, sve jedno!!

Da ostao si dužan da nam kažeš KO je pumpao akcije u USA, u Nemačkoj.... ako su Slovenci, KAPA DOLE !!! viljuska

Pa sad ovaj odgovor je onako, uz...

Niko nije tamo pumpao akcije, cene su bile u skladu s normalnim, uobicajenim berzanskim valuacijama, a ovde su se bezglavo kupovale na P/S 4, P/B 7-10, i tako... O tome govorim.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Icon_minitime8/5/2011, 12:34

Dobronamerno: pročitaj BAR ovo:
https://www.aikb.net/t701-ko-je-kriv-za-krizu

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Icon_minitime8/5/2011, 12:37

Hm lici na tebe, fali je tvoja odora. od
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Icon_minitime8/5/2011, 12:46

Dosije ::
Sneki ::

Autor je ili admin ili neki mod, morali su ljudi negde da vas stave, u ring ili u krevet, ili na kauč, sve jedno!!

Da ostao si dužan da nam kažeš KO je pumpao akcije u USA, u Nemačkoj.... ako su Slovenci, KAPA DOLE !!! viljuska

Pa sad ovaj odgovor je onako, uz...

Niko nije tamo pumpao akcije, cene su bile u skladu s normalnim, uobicajenim berzanskim valuacijama, a ovde su se bezglavo kupovale na P/S 4, P/B 7-10, i tako... O tome govorim.

Govorio si o AGBN i kupovanju po 30000 RSD, koliko je tad bio P/B, kakve su bile valuacije?
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Icon_minitime8/5/2011, 13:00

Da ti pomognem, na 31.12.2006 knjigovodstvena vrednost AGBN bila je 15631 RSD, znači trgovalo se po cca P/B 2. Toliko o bezglavim valuacijama u 2007. I nemoj više da pišeš o dešavanju u 2007 jer te očigledno tada nije bilo na tržištu i pojma nemaš šta se dešavalo, ko je koga pumpao i kakav je bio svet tada.
Nazad na vrh Ići dole
real_finanza
VIP
VIP
real_finanza


Broj poruka : 157
Points : 358
Datum upisa : 12.07.2011

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Icon_minitime8/5/2011, 13:43

Dosije ::
Sneki ::

Autor je ili admin ili neki mod, morali su ljudi negde da vas stave, u ring ili u krevet, ili na kauč, sve jedno!!

Da ostao si dužan da nam kažeš KO je pumpao akcije u USA, u Nemačkoj.... ako su Slovenci, KAPA DOLE !!! viljuska

Pa sad ovaj odgovor je onako, uz...

Niko nije tamo pumpao akcije, cene su bile u skladu s normalnim, uobicajenim berzanskim valuacijama, a ovde su se bezglavo kupovale na P/S 4, P/B 7-10, i tako... O tome govorim.

u pravu je Dosije!!! stvarno smo živeli u zabludi svih ovih godina: http://www.vibilia.rs/srpski/izvestaj/0508/gali_041102.htm

eto ko je napumpao!!!! Slovenac1, od danas oficijelno više nismo prijatelji!!!! :) :) :)

kako je dobaaarrr ovaj petak!!! bez obzira na market.... :) :) :)

a Ti, Snežana, molim te da prestaneš sa tim gay konotacijama...

Editovano: Dovoljno je što se "družiš" sa D. nije potrebno da pokazuješ svoje multi-sposobnosti za svadju !!
Verujemo ti na reč da si sposoban za to!
Admin
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Icon_minitime8/5/2011, 14:40

DOBILI SMO BESPLATNI BIOSKOP... explod SAMO NASTAVITE TAKO...
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1164
Localisation : Srbija
Points : 3031
Datum upisa : 12.09.2007

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Icon_minitime8/5/2011, 19:08

Slovenac1 ::
Da ti pomognem, na 31.12.2006 knjigovodstvena vrednost AGBN bila je 15631 RSD, znači trgovalo se po cca P/B 2. Toliko o bezglavim valuacijama u 2007. I nemoj više da pišeš o dešavanju u 2007 jer te očigledno tada nije bilo na tržištu i pojma nemaš šta se dešavalo, ko je koga pumpao i kakav je bio svet tada.

Slovenac1 je u pravu. U to vreme su se banke prodavale na nekoliko book-a. Na primer Vojvodjanska banka se prodala ako se ne varam na 4 book-a. Ispravite me ako gresim.
Nazad na vrh Ići dole
Dosije
Zuti karton
Zuti karton



Broj poruka : 184
Points : 500
Datum upisa : 22.01.2011

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Icon_minitime8/5/2011, 22:36

Slovenac1 ::
Da ti pomognem, na 31.12.2006 knjigovodstvena vrednost AGBN bila je 15631 RSD, znači trgovalo se po cca P/B 2. Toliko o bezglavim valuacijama u 2007. I nemoj više da pišeš o dešavanju u 2007 jer te očigledno tada nije bilo na tržištu i pojma nemaš šta se dešavalo, ko je koga pumpao i kakav je bio svet tada.

Ma pisacu o cemu ja hocu, OK? Dosta vise s tim imperativnim tonom. Mozda mozes da naredjujes u svojoj kuci, meni ne mozes.

A sta cemo sa P/S, P/E? To su tek bile sulude valuacije. Da pripomognem: large caps na Wall Street-u, koje imaju zestoke profite mogu sebi da dozvole trgovanje na P/B 2, za nase patuljaste kompanije to se pokazalo pogubnim. Hoces mozda da uporedjujes Wells Fargo i AIKB? Pumpanja "ma bice AGBN 1000 evra akcija, ili AIKB 500 evra akcija" su mnoge ljude stajale zdravlja, zivotne srece, pa i samog zivota.

Sad se konacno pokazuje pravo mesto nasih kompanija. I sada vise ne padaju na pumpanja onih koji su hteli da protutnje kroz Belex 2007, uzmu lagani profit i onda izduvaju akcije.

Sneki, logika da su oni koji su pumpali zli, pokvareni, a krivi su oni sto su poverovali je toliko izvrnuta, da nemam reci. Cela ova tema je totalan cirkus, stvorena za dokonu zabavu forumasa.
Nazad na vrh Ići dole
Dosije
Zuti karton
Zuti karton



Broj poruka : 184
Points : 500
Datum upisa : 22.01.2011

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Icon_minitime8/5/2011, 22:39

Slovenac1 ::


Govorio si o AGBN i kupovanju po 30000 RSD, koliko je tad bio P/B, kakve su bile valuacije?

Kad je AGBN bila na 50000 dinara, to je bio P/B veci od 3, a tek P/E? Za AIKB je P/B bio skoro 7 (na ceni od 15000 dinara). Problem je u tome sto su menadzeri slovenackih fondova gurali pricu kako ce AGBN biti 1000 evra, a AIKB 500 evra (po ondasnjem kursu, 78000 dinara i 40000 dinara). To je bilo pumpanje bez presedana, navlacenje ljudi u bull trap, klasicna prevara.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Icon_minitime8/5/2011, 22:58

Dosije ::
Slovenac1 ::


Govorio si o AGBN i kupovanju po 30000 RSD, koliko je tad bio P/B, kakve su bile valuacije?

Kad je AGBN bila na 50000 dinara, to je bio P/B veci od 3, a tek P/E? Za AIKB je P/B bio skoro 7 (na ceni od 15000 dinara). Problem je u tome sto su menadzeri slovenackih fondova gurali pricu kako ce AGBN biti 1000 evra, a AIKB 500 evra (po ondasnjem kursu, 78000 dinara i 40000 dinara). To je bilo pumpanje bez presedana, navlacenje ljudi u bull trap, klasicna prevara.

Mislim ti ili si lud ili si totalno rasističko napaljen protiv Slovenaca. Ništa tebi nije jasno o svetu u 2007. Valuacije su bile svugda lude. Još jedanput da ti napišem jer očigledno ne možeš da razumiješ. Največa svetska banka padla je iz 60$ u 2007 na današnjih 3,5$, ko li je one pumpao koji su kupovali po 60$ pa su popušili 94%??????? Takvih primera ima na milijone od 2007.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Icon_minitime8/5/2011, 23:00

I još jedanput znam mnoge menadzere slovenskih fondova, nisu bili oni glavni, kao prvi glavni je bio Antonić, onda su bili svi oko njega, onda je bio narod napaljen pre svega u Srbiji, onda tek Slovenci, Hrvati i Austrijanci. Ali tebe nije bilo ne berzi tada, šta onda filozofiraš?
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Icon_minitime8/5/2011, 23:04


Sneki, logika da su oni koji su pumpali zli, pokvareni, a krivi su oni sto su poverovali je toliko izvrnuta, da nemam reci. Cela ova tema je totalan cirkus, stvorena za dokonu zabavu forumasa.[/quote]

Očigledno ti je ovaj cirkus baš pisan na kožu jer optužeješ onako preko ramena bez ikakvih dokaza i kao kruna svega nije te tad ni bilo ne berzi. Svaka čast, legenda si. Mislim počeo si pisati na forumu stručno, sa brojkama i argumentima ali si se pretvorio u katastrofalnog forumaša koji samo pljuje po drugima i koji je našao Slovence da su krivi za sve. Nisi prvi na onom ni na ovom forumu tek toliko da znaš
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Icon_minitime8/5/2011, 23:08

Dosije da nisi ti slučajno Vito sa fiasconomya? Sličan ti je stil pisanja
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Icon_minitime8/5/2011, 23:15

SLOVENAC,MI TE SVI GOTIVIMO,NEMOJ TAKO LICNO DA SHVATAS...a ti SNEKI,ubaci i Slovenca u naslov...mislim da bi to bio trougao snova... sesir
Nazad na vrh Ići dole
Dosije
Zuti karton
Zuti karton



Broj poruka : 184
Points : 500
Datum upisa : 22.01.2011

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Icon_minitime8/5/2011, 23:22

Slovenac1 ::


Mislim ti ili si lud ili si totalno rasističko napaljen protiv Slovenaca. Ništa tebi nije jasno o svetu u 2007. Valuacije su bile svugda lude. Još jedanput da ti napišem jer očigledno ne možeš da razumiješ. Največa svetska banka padla je iz 60$ u 2007 na današnjih 3,5$, ko li je one pumpao koji su kupovali po 60$ pa su popušili 94%??????? Takvih primera ima na milijone od 2007.

Pa da li znas koliki je bio P/E na SP 500 tada, uzimajuci u obzir velicinu i profite njihovih kompanija? Ko bi za AIKB dao milijardu evra??

Takvih primera nema na mili(j)one. Ima ih samo u Srbiji, gde su neki bez trunke morala navlacili ljude na kupovinu uzasavajuce precenjenih hartija. City se srusio zbog subprime mortgage krize.

Ovo "lud i rasisticki napaljen" cu da ignorisem, buduci da dolazi od tako uctivog intelektualca kao sto si ti.

Vito? Don Vito? Sta je, kad sam dirnuo u osinje gnezdo pocinju teorije zavere?
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2982
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5539
Datum upisa : 22.05.2007

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Icon_minitime8/5/2011, 23:25

Dosije, jel ti pišeš ove neistine iz neznanja ili namerno?

Za ovo što pišem postoje materijalni dokazi:
1. AGBN je otišla 45000 posle vesti koja je "procurela" tokom posete ministra Bubala Moskvi a to je bilo da su Rusi dobili dozvolu za preuzimanje AGBN i da ih ta banka zanima, a posle toga je na nekoj skupštini (može da se nadje na netu) Antonić izjavio da je realna cena akcije AGBN 1000 eur (po tadašnjem kursu),

2. Na berzi sam od 2005. i NIKADA ni od koga ozbiljnog nisam čuo da će AIKB biti na 500 eura. Možda je to Miloš86 iz zezanja rekao ovde na forumu, ali to nikako ne može biti relevantna izjava.

Nije mi jasan ni tvoj poriv: šta ti u stvari želiš da kažeš?
Jedino što kapiram je da mrziš Slovence i da si njih proglasio krivim za sve iz 2007-09.! Ok, ako će ti tako biti lakše, veruj u to mada takve tvrdnje nemaju nikakvog osnova. Koliko su njihovi portfolio menadžeri pumpali, toliko su i ovdašnji brokeri i sveznalice pumpali... ne vidim da su tu oni nešto preterali.
Jel ti to govoriš u ime onih kupaca koji su izgubili novac?
Ako ti nisi izgubio, muslim da njima nije potreban drveni advokat.
Ono što izvire iz tvojih postova jesta neki bes prema Slovencima, možda iz nekog ličnog razloga ili misliš da su oni krivi za ratove ili što smo bombardovani?
A koliko se sećam ti si već
imao nastupe mržnje prema Slovencima:
https://www.aikb.net/t1222-uvek-su-drugi-krivi
Samo si tada tvrdio da se "sećaš" šta je bilo 2007 godine?
Kako sad to? A kažeš da nisi tada trgovao?

Možda je Slovenac u pravu, možda si ti Vito ??

SHVATI: TO ŠTO PIŠEŠ JEDNOSTAVNO NIJE ISTINA!!

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Dosije
Zuti karton
Zuti karton



Broj poruka : 184
Points : 500
Datum upisa : 22.01.2011

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Icon_minitime8/5/2011, 23:25

Slovenac1 ::



Očigledno ti je ovaj cirkus baš pisan na kožu jer optužeješ onako preko ramena bez ikakvih dokaza i kao kruna svega nije te tad ni bilo ne berzi. Svaka čast, legenda si. Mislim počeo si pisati na forumu stručno, sa brojkama i argumentima ali si se pretvorio u katastrofalnog forumaša koji samo pljuje po drugima i koji je našao Slovence da su krivi za sve. Nisi prvi na onom ni na ovom forumu tek toliko da znaš

Ko je ovde uopste rekao da su Slovenci krivi za sve? Pominjao sam menadzere slovenackih fondova, sta s tim imaju Slovenci (neki od tih menadzera, btw, uopste nisu Slovenci)?
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Icon_minitime8/5/2011, 23:25

Dosije ::
Slovenac1 ::


Mislim ti ili si lud ili si totalno rasističko napaljen protiv Slovenaca. Ništa tebi nije jasno o svetu u 2007. Valuacije su bile svugda lude. Još jedanput da ti napišem jer očigledno ne možeš da razumiješ. Največa svetska banka padla je iz 60$ u 2007 na današnjih 3,5$, ko li je one pumpao koji su kupovali po 60$ pa su popušili 94%??????? Takvih primera ima na milijone od 2007.

Pa da li znas koliki je bio P/E na SP 500 tada, uzimajuci u obzir velicinu i profite njihovih kompanija? Ko bi za AIKB dao milijardu evra??

Takvih primera nema na mili(j)one. Ima ih samo u Srbiji, gde su neki bez trunke morala navlacili ljude na kupovinu uzasavajuce precenjenih hartija. City se srusio zbog subprime mortgage krize.

Ovo "lud i rasisticki napaljen" cu da ignorisem, buduci da dolazi od tako uctivog intelektualca kao sto si ti.

Vito? Don Vito? Sta je, kad sam dirnuo u osinje gnezdo pocinju teorije zavere?

Klanjam se ja samo tebi, izvini za sve od glupog Slovenca kojem ništa nije jasno o dogadjanju u 2007. Ti si car, od sad samo tebe još slušamo i klanjamo se ti. Da si mi živ i zdrav aplauz
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2982
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5539
Datum upisa : 22.05.2007

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Icon_minitime8/5/2011, 23:27

Nema teorije zavere, Vito je OTVORENO, skoro kao i ti nastupio rasistički prema Slovencima, optužujući ih za sve i svašta ... .
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Icon_minitime8/5/2011, 23:28

Dosije ::
Slovenac1 ::



Očigledno ti je ovaj cirkus baš pisan na kožu jer optužeješ onako preko ramena bez ikakvih dokaza i kao kruna svega nije te tad ni bilo ne berzi. Svaka čast, legenda si. Mislim počeo si pisati na forumu stručno, sa brojkama i argumentima ali si se pretvorio u katastrofalnog forumaša koji samo pljuje po drugima i koji je našao Slovence da su krivi za sve. Nisi prvi na onom ni na ovom forumu tek toliko da znaš

Ko je ovde uopste rekao da su Slovenci krivi za sve? Pominjao sam menadzere slovenackih fondova, sta s tim imaju Slovenci (neki od tih menadzera, btw, uopste nisu Slovenci)?

Lepo ti je napisao Kobe, to što pišeš jednostavno nije istina. Kraj priče za mene.
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2982
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5539
Datum upisa : 22.05.2007

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Icon_minitime8/5/2011, 23:32

Dosije ::

Čet Jan 27, 2011 5:52 pm
2) Secam se Slovenaca koji su najbezocnije i najbezobraznije pumpali akciije 2007. pricama da ce AIK da bude 40k dinara, a Agro 1000 evra. I duvali ste stalno u jedra (da ne kazem u nesto drugo) Antonicu. I sad kad je cena na 8600, to je suuupeeer, jer je rasla sa 7100??? Vi ili pameti ili morala nemate, a po svemu sudeci ni jedno ni drugo. Nego, kad vam se pomene sta ste radili, odmah kuknjava, da nisi ti novi Bista... Ne, ja sam Gospod Bog licno...

Misli šta hoćeš, ali to ne pije vodu.
Možemo svi da se napravimo ludima i da pišemo ko MilanLaki...

Dosije:
... a kad sam dirnuo u osinje gnjezfo.."
To gnjezdo izgleda postoji samo u tvojoj glavi...

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
real_finanza
VIP
VIP
real_finanza


Broj poruka : 157
Points : 358
Datum upisa : 12.07.2011

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Icon_minitime8/6/2011, 01:44

Boby ::
SLOVENAC,MI TE SVI GOTIVIMO,NEMOJ TAKO LICNO DA SHVATAS...a ti SNEKI,ubaci i Slovenca u naslov...mislim da bi to bio trougao snova... sesir


hahahaha...potpuni vrh! a ja sam samo hteo da kazem da TA ne pije vode ovde :(

ko rece 'bioskop'?!?!? ovo je bolje!!!
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Icon_minitime8/9/2011, 02:47

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 F3f30f200d

Nadam se da ste se pomirili da igrate sa nama?

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2779
Points : 7928
Datum upisa : 21.01.2009

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Icon_minitime1/16/2012, 13:40

Finanza, jel Erste Bank odlazi iz Srbije?
Nazad na vrh Ići dole
Roman Abramovich
Member
Member



Broj poruka : 670
Localisation : Zemun
Points : 1782
Datum upisa : 25.05.2007

Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dosije & Finanza, TO su druga dva !   Dosije &  Finanza, TO su druga dva ! - Page 2 Icon_minitime12/26/2019, 16:25

Moskva -- Magazin "Forbs" sastavio je listu najbogatijih ruskih milijardera u 2019. godini. Na prvom mestu se našao biznismen Vladimir Potanjin.

Prema ocenama "Forbsa", Potanjin je u 2019. godini uvećao svoje bogatstvo za 7,8 milijardi dolara, uglavnom zahvaljujući akcijama "Nornikla" (poseduje 30 odsto akcija), koje su se približile 20.000 rubalja po akciji (prošle godine su koštale 12.500 rubalja godišnje).

Njegovo ukupno bogatstvo se procenjuje na 23,8 milijardi dolara.
Među pet najuspešnijih biznismena Rusije našli su se Leonid Mihelson, koji je zaradio 5,9 milijardi dolara (njegovo bogatstvo je dostiglo 27 milijardi dolara), Vagit Alekperov sa 5,3 milijarde dolara (ukupno 23,8 milijardi dolara),...

Zašto ova vest ovde?
Ni sam ne znam, htedoh malo da ovu temu očistim od prašine....
farao
Nazad na vrh Ići dole
 
Dosije & Finanza, TO su druga dva !
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: